Užitočné tipy

Ako zložiť obrúsku v tvare králika: 3 veľkonočné nápady

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdobenie veľkonočného stola je skutočným umením. Na všetkom záleží, dokonca aj na tom, ako vložiť obrúsky na stôl. Chceme sa podeliť o nápad, ako vyrobiť veľkonočný zajačik z obrúskov.

Ako vyrobiť králika (zajačika) z obrúsky

Predtým, ako si z obrúsky urobíte zajačika (králika), rozhodnite sa o farbe a sfarbení obrúskov. Ich výber bude závisieť od vašich preferencií a od toho, aké bude usporiadanie veľkonočného stola. Ponúkame vám niekoľko fotografií na inšpiráciu, pozrite sa, ktorá veľkonočný zajačik z obrúsky sa vám najviac páči.

Hack Life hack: Jednoduchý spôsob, ako ušetriť až 90% na letoch

Ako vyrobiť veľkonočný zajačik (zajačik) z obrúsky

Ak chcete, aby tieto slávnostné veľkonočné králiky na obrúsky vyzdobili váš veľkonočný stôl, začnite dobre naškrobenými štvorcovými obrúskami. Zložte spodnú tretinu vložky nahor a hornú tretinu nadol, čím vytvorte obdĺžnik.

Video podrobne ukazuje, ako pripraviť zajačik z obrúsky pre pôvodné veľkonočné stoly. Všetko je jasné bez slov a už nebudete mať otázku, ako zložiť obrúsky alebo ako si z obrúska vyrobiť veľkonočný zajačik.

Králik z obrúskového videa / zajačik z obrúskového videa

Druhý spôsob výroby králika (zajačika) z obrúsky. Pre neho budete potrebovať nielen obrúsok, ale aj niť a vajíčko. Postupujte podľa pokynov na fotografii a získate vynikajúcu servítku vo forme králika (zajačika).

Ak sa vám to zdá príliš komplikované, urobte obrúskové obrúsky s ušami veľkonočného zajačika.

Vytvorte vzor správnej veľkosti, vystrihnite podrobnosti, ako na fotografii.
Uprostred "oka" môžete nalepiť materiál inej farby.
Potom pod jedným z uší urobte pozdĺžny rez. Cez to druhé „ucho“ zatvoríte krúžok na obrúsok.

Ďalším spôsobom, ako vyrobiť krúžok na obrúsky v tvare králika, je kartón. Táto schéma je približne rovnaká ako predchádzajúce plavidlo.

 • Nakreslíme šablónu potrebnej veľkosti.
 • Vystrihnite podrobnosti z kartónovej šablóny.
 • V každom detaile nalepujeme opačné konce.
 • Na dekoráciu môžete nalepiť gombík.

Teraz viete, ako zložiť obrúsku vo forme zajaca (zajačika), alebo v krajných prípadoch vyrobiť prsteň na výrobu zajaca (zajačika) z obrúsky.

Králik z obrúskovej obrúsky je ťažký, ale krásny

Najťažšie zo všetkých možností, ktoré sme tu zozbierali, je králik zložený z ľanu. Ale vyzerá to naozaj originálne, takže ak chcete svojich hostí skutočne prekvapiť, skúste to urobiť. Po niekoľkých pokusoch budete určite úspešní.

Ako vidíte, nie je nič príliš zložité alebo dômyselné. Hlavná vec je zapamätať si postupnosť krokov a správne zopakovať každý z nich.

Mimochodom, na výrobu takéhoto králika je veľmi dôležité použiť štvorcové obrúsky. A predtým, ako ich zmeníte na rôzne tvary, musia byť starostlivo naškrobené. V opačnom prípade sa nebudú udržiavať vo forme a rozpadnú sa.

Ak na vytvorenie takýchto králikov použijete viacfarebné obrúsky, výsledok bude iný:

A tu je dobrý príklad toho, ako si králika zložiť z bežnej servítky:

Jednoduchý králik z obrúsky - jednoduchý a originálny

Ak sa vám predchádzajúca metóda zdala byť nesmierne ťažká, skúste zajačika vyrobiť z obrúsky inak. Vezmite štvorcový handričku, zložte ju podľa obrázka a potom ju omotajte okolo vajíčka.

Výslednú kompozíciu zviazajte niťou a potom na vajíčko nakreslite oči a nos - blahoželáme, získate skvelého králika! Teraz sa dá použiť na ozdobenie veľkonočného stola a ďalej.

Králičie uši - elementárne, ale veľmi kreatívne

Ak sa vám nepáčil druhý spôsob, vyskúšajte veľmi jednoduchú možnosť vytvorenia králičej výzdoby - uviazajte obrúsku ušami. Môžete ich vyrobiť z čohokoľvek - z papiera, kartónu a dokonca aj z plsti.

Napríklad ten druhý vyzerá celkom dobre, ak pri výrobe uší používate monotónnu tkaninu a vložky z kúskov puntíky:

Výroba králikov z farebných obrúskov je veľmi atraktívna a vzrušujúca aktivita. Z tohto dôvodu nezabudnite na výrobu sviatočných dekorácií dlho sedieť. Spoločne to bude väčšia zábava a bude tu niekoľkokrát viac králikov.

Možnosť číslo 1. Z textilnej jedálenskej servítky

 1. Textilná servítka,
 2. Saténová stuha,
 3. Pompom (voliteľné)
 4. Lepiaca pištoľ alebo nite na pripevnenie pompom na pásku.

Berieme textilnú vložku, vizuálne ju rozdelíme na tri rovnaké časti. Tieto časti ohýbame podľa nižšie uvedenej fotografie. Ukázalo sa, že obdĺžnik.

Vizuálne zanechajte značku v strede obdĺžnika a ohnite jej strany. Tieto diely môžete dokonca vyžehliť. Ukázalo sa niečo ako strecha domu. Bočné časti domu sú ohnuté hore. A potom ohnite strany podľa fotografie nižšie.

Výslednú štruktúru preložte do stredu. Zväzujeme stuhu, ku ktorej môžete podľa potreby prilepiť chvost pompom.

Tu je taká krásna servítka vo forme zajačika získaného jednoduchými akciami.


Možnosť č. 2. Z papierovej servítky

 • Dve farby obrúskov,
 • Vajce (môžu byť plastové),
 • Kus ozdobnej pásky.

Rozložíme vložku, zložíme ju na polovicu, aby sme dostali obdĺžnik a potom ju znova zložíme. V dôsledku toho sa dozvieme dlhý pás. Z druhej farebnej vložky pripravte rovnaký prúžok. Mimochodom, je lepšie používať hustejšie obrúsky, ktoré si udržia svoj tvar dokonale.

Otvoríme vložku a ohneme strany k stredovej čiare tak, aby sa dosiahol uhol. Tento postup sa musí vykonať na opačnej strane vložky. A druhá vložka je vyrobená podobne. Pozeráme sa na to, ktorá obrúsok sa bude nachádzať vo vnútri, s nami - ružová. Položíme biely obrúsok na stôl, prikryjeme ružovým obrúskom a urobíme ho trochu kratším, ohnutím v strede. Obe obrúsky skladáme v strede pozdĺž stredovej línie. Potom ich otvoríme a ohneme strany k stredovej čiare. A opäť sa ohneme v strede. Výsledkom bola rolka s ostrými hrotmi.

V strede výsledného obrobku položte vajíčko, nadvihnite uši a uchopte ich kúskom pásky. Na prvý pohľad sa táto metóda javí ako ťažká, ale v skutočnosti sa táto dekorácia robí veľmi rýchlo a jednoducho. Odporúča!

Možnosť číslo 3. Uši zajačika na obrúsku

 1. Textilná servítka alebo tkanina,
 2. nožnice,
 3. ceruzka,
 4. šablóna,
 5. Šijací stroj alebo ihla so závitom.

Z látky alebo obrúsku sme vystrihli dve časti so zanesenou špičkou podľa tejto šablóny podľa šablóny:

Položíme časti oproti sebe a zošívame po obvode, pričom v strede necháme neprerušenú dieru. Prostredníctvom tejto diery musí byť produkt otočený a uši by mali byť naostrené zvnútra pomocou ceruzky. Zostáva upchať otvor v strede a vyžehliť výsledné uši.

Šablóna.

Ďalej si vezmeme obrúsku, premeníme ju na rolku a zviažeme ju ušami.

Metóda číslo 4. Plstené králičie uši pre servítky

 • plsť,
 • nožnice,
 • šablóna,
 • ceruzka,
 • tkanina,
 • Papierenský nôž
 • Lepiaca pištoľ alebo PVA lepidlo.

Položíme šablónu (pozri nižšie) na plsť, kruh okolo obrysu a odrežeme obrobok. Klerickým nožom vytvárame rez pri jednom z uší.

Ďalej preložíme druhú šablónu na látku (uvedená nižšie), budú potrebné dva takéto kusy, vystrihnuté.

Tkaninové časti musia byť na plstené časti prilepené. Môžete lepiť na PVA alebo pomocou lepiacej pištole.

Šablóna.

Zostane previnúť textilnú vložku do zvitku, uchopiť ju pomocou prúžku a preniesť jedno z uší do predtým vytvoreného otvoru.

Metóda číslo 5. Textilné uši

 1. Obrúsok
 2. páska,
 3. Vajce
 4. Značkovač s tenkou tyčinkou.

Prehnite obrúsok v strede z rohu do rohu. A premení sa v rolku. Preložte napoly a vajíčko položte do stredu. Zhora priväzujeme stuhu. A na vajíčko nakreslíme papuľu zajaca.

Metóda číslo 6. Králičia tvár

 • obrúsok,
 • Značkovacie alebo papierové časti tváre.

Otvoríme vložku, ohneme roh a otočíme, ale nie na koniec, aby koniec vložky zostal voľný. Potom ohneme obe strany rolky, ako na fotografii nižšie. Otočte produkt a nakreslite alebo rozložte vyrezané papierové detaily králika.

Metóda číslo 7. Textilný zajačik

 1. Froté plátno (z ktorého zajačik vyzerá realistickejšie),
 2. stuha,
 3. Pompony a lepiace pištole (voliteľné).

Zložte uterák na ruky v tvare trojuholníka. Potom sa zmeníme na klobásu. Preložte napoly, ohnite uši na vrchol a zviazajte stuhu. Nižšie vidíte, ako sa to robí podľa schémy. Veľmi jednoduchý spôsob! Pri prianí zvieraťa si môžete nakresliť papuľa s bambulkami a prilepiť chvost.

Metóda číslo 8. Krúžky na obrúsky

Na našom webe máme majstrovskú triedu výroby takýchto krúžkov, choďte sem.

Takže sme zdieľali rôzne možnosti na tému, ako vyrobiť zajačika z obrúsky alebo servítka pre domácich majstrov. Všetky možnosti uvedené na tejto stránke sú ľahko realizovateľné, podľa predložených podrobných fotografií to môže urobiť každý! Ak chcete ešte viac nápadov na dekoráciu na Veľkú noc, pozývame vás na návštevu tejto časti našich stránok tu!

Pin
Send
Share
Send
Send