Užitočné tipy

Ako odraziť netopiera na hlave, päsťou v tvári, nohou v slabinách a nožom v boku

Pin
Send
Share
Send
Send


Raz v živote sa ocitnete v situácii, keď sa musíte brániť pred jedným alebo viacerými súpermi. Ako sa brániť v extrémnom pouličnom boji?

1. Ako poraziť jedného súpera

Nechajte alebo utekajte a ak je to možné, skryte sa. Vaša najlepšia obrana je vyhnúť sa boju.

Musíte vedieť, ako sa brániť. V prípade, že nemôžete utiecť a musíte sa postaviť za seba, sú nevyhnutné schopnosti sebaobrany. Majte však na pamäti, že pravidlá bojových umení vám nemusia pomôcť, pretože niekedy môžu dokonca aj majitelia čiernych pásov vážne ublížiť v tvrdých pouličných bojoch bez pravidiel.

Pokúste sa odradiť útočníka od boja.

Pokúste sa zostať pokojný. Čím pokojnejší ste, tým lepšie nájdete miesta, cez ktoré môžete uniknúť a zachytiť tento okamih.

Nezabudnite, že tvrdenie, že veľkosť nesúvisí s mocou, je mýtus. V skutočnosti je to veľmi dôležité. Nenechajte sa zmiasť tým, že si môžete premôcť človeka dvakrát tak veľkého ako vy sami, pretože máte určité zručnosti v bojových umeniach.

2. Ako zahnať niekoľko útočníkov

Rovnako ako u jedného súpera sa pokúste odísť alebo utiecť a zostať v pokoji.

Pokúste sa hnevať skupinu útočníkov ešte viac, krik urážok, môžete vyprovokovať ich útok.

Pokúste sa zistiť, prečo sa na vás pokúšajú napadnúť. Majte však na pamäti, že ak hovoríte príliš veľa alebo pýtate príliš veľa otázok, môžete ich ešte viac rozhnevať.

Ak veľmi dobre nebojujete, postavte sa chrbtom k stene, aby vás skupina nemohla obklopiť. Takže budete mať možnosť ísť doľava alebo doprava a prelomiť jedného útočníka, nie celú skupinu.

3. Ako reagovať na útočníka

Bude užitočné poznať niektoré základné techniky, ktoré môžete použiť na sebaobranu:

Pokúste sa zasiahnuť útočníka do rebier. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia to môže skutočne bolieť.

Najlepšie je zasiahnuť slnečný plexus alebo pod nos. Nikdy nemierte na päticu: je to najsilnejšia časť tváre a môžete si zlomiť prsty. Ak zasiahnete solárny plexus, budete mať veľa času na útek (rovnako ako omráčenie súpera a možnosť zasiahnuť zozadu) a úder do nosa môže útočníka vyraziť. Ktorákoľvek z týchto metód to urobí.

Keď vás útočník chce udrieť, otočte sa, aby ste sa vyhli úderu, potom schmatol ruku a narazil do lakťového kĺbu.

Ak sa vás útočník (alebo útočníci) pokúšajú uškrtiť a pritlačiť k stene, stlačiť si krk, postupujte takto. Ľavou rukou držte ruku, ktorá stlačuje hrdlo. Potom pravou rukou tvrdo zasiahnite súpera do lakťového kĺbu. Potom tvrdo (ale nie príliš) zasiahlo útočníka do krku, potom ho zatlačte na stenu a okamžite utečte. Ak chcete, môžete súpera pritlačiť na jeho chrbát.

4. Pokročilá taktika

Nasledujúce techniky vám pomôžu poskytnúť výhody, ale mali by ste pochopiť, že to možno nebude stačiť. Tieto pokročilé taktiky používajte iba ako poslednú možnosť.

Zložte ruku útočníka (nie dosť na to, aby ste ju zlomili) a držte ju v tejto polohe. Bude veľmi zranený a nemôže vám urobiť nič. V tomto okamihu budete mať šancu utiecť.

Ak cvičíte bojové umenia, používajte túto techniku ​​tak, ako ste sa ju naučili, pretože sa bežne používa v bojových umeniach (judo, jujitsu, zápas atď.).

Uchopte krk. Najprv sa pokúste obísť súpera za sebou. Ak je to možné, uchopte strednú časť hlavy ľavou alebo pravou rukou (približne v úrovni nosa).

Trochu prestaň a pustíš. Ale buďte opatrní: keď to urobíte, stále môžete byť napadnutí.

Niektoré karaty sa naučili, že ak sa chcete oslobodiť od zajatia, musíte sa postaviť na súperovu nohu a spôsobiť mu bolesť. Ak sa to niekto pokúša urobiť s vami, mierne vyskočte späť bez toho, aby ste uvoľnili priľnavosť. Úspešná implementácia tohto triku si však stále vyžaduje školenie.

5. Ako sa chrániť pri jazde

Držanie na koňoch je mimoriadne nebezpečné. V tejto polohe ležíte na zemi a útočník na vás leží na kolenách. Zároveň má väčšiu kontrolu a príležitosti na štrajk, zatiaľ čo vy ste veľmi obmedzení.

Musíte vedieť, čo máte robiť. Kľúčovým krokom na zabránenie tejto situácie je zablokovanie súperových záberov. Ak ste napriek tomu hodení na zem, na útok musíte kopnúť súpera do stehien pred obidvomi nohami čo najťažšie. Potom vstaňte a bežte tam, kde vyzerajú vaše oči.

Nie je potrebné pokúšať sa zaútočiť okamžite. Tým sa stanete zraniteľnejšími a ležanie pritlačené k zemi bude vyzerať ako kvety.

Nájdite spôsob, ako uniknúť. Útok nemusí fungovať, takže útek je najlepšou voľbou vo vašom prípade. Tu je niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

Použite „výjazd cez zadné dvere“. Pokúste sa vyliezť z miesta pod útočníkom a ísť dole.

Boky posúvajte hore a nabok.

Opustite ruky alebo lakte priestor medzi vami a útočníkom, aby ste uvoľnili jednu alebo dve nohy.

Prejdite tvárou nadol. Potom bude útočník na chrbte, a tak bude mať oveľa menej príležitostí. Ležiac ​​na bruchu, môžete cítiť, že súperove zovretie je uvoľnené, a môžete sa dostať von vstaním a „rozdrvením“ zo zadu alebo pomocou „východu cez zadné dvere“.

6. Ako sa oslobodiť od priľnavosti na krku

6.1 Naučte sa, ako sa môžete oslobodiť od priľnavosti na krku, pretože je to bežná technika v pouličných bojoch. Niektoré z trikov sú tu uvedené, ale najlepšou obranou je zostať na prvom mieste a vyhnúť sa zachyteniu. Ak viete, že sa blížite, môžete sa tomuto triku otočiť a zabrániť mu.

6.2 Keď útočník práve začína uchopiť jeho krk, skúste sa „ponoriť“ a zablokovať mu ruky. To môže stačiť na prekonanie možného zachytenia. Ale čím dlhšie budete čakať, tým ťažšie bude pre vás oslobodenie.

6.3 Chráňte sa. V dôsledku zachytenia vás môže zablokovať vzduch alebo krvný obeh. Najprv sa musíte chrániť:
Držte si bradu pre seba.

Otočte hlavu k hrudníku útočníka, aby ste ochránili svoju tvár pred päsťami.

Chyťte útočníka za paže (ktoré sú spolu zamknuté, keď sa chytia) a stiahnite ho. Tlak sa okamžite zníži.

6.4 Neaplikujte sa. Ohnite nohy a umiestnite ich pomerne široko. Musíte mať stabilitu, aby ste zaútočili späť alebo sa oslobodili, keď máte šancu.

6.5 Chráňte svoju tvár pred nárazmi voľnými rukami.

Pokúsite sa vymaniť sa z drapáka, skúste niektoré z nasledujúcich metód:

Krok na útočníka na nohu. Urobte to okamžite rýchlo a presne. Ak sa tento trik vykoná správne, útočník bude zranený, a to bude stačiť na uvoľnenie jeho uchopenia, čo vám umožní oslobodiť sa.

Zasiahnite hornú časť vnútornej strany stehna alebo slabiny. Potom vytiahnite súperovu hlavu nahor (vlasmi, očkami, atď.), Vytlačte ho preč od vás a utečte.

Útočte útočníka na tvár. Môže to bolieť a budete mať dosť cenných okamihov, aby ste sa vymanili z drapáka.

Rýchlo mávnite hlavou nahor a nadol. Akonáhle to urobíte, tak budete nepochopiť nepriateľa, ostro sa nakloníte vpred. Váš súper padne.

Popadnite ruky svojho súpera a dajte si ich pod hlavu, potom sa uvoľnite. Ak to chcete urobiť, musíte chytiť okamih, keď je súperovo zovretie slabšie, alebo tak, aby niečo dočasne odvrátilo jeho pozornosť (na to môže stačiť dobrá rana na rebrá alebo slabiny).

Použite svoje dve ruky proti jednej súperovej ruke. So všetkými silami oboch rúk potiahnite jedno zápästie útočníka. Jednou rukou je veľmi ťažké dobre uchopiť krk alebo škrtiť, takže natiahnutím jednej ruky budete okamžite cítiť menší tlak.

Namiesto jednej ruky môžete prst odtiahnuť. Jednou rukou uchopte prst a čo najviac sa ohnite. Pomocou tejto techniky môžete dostatočne ľahko zlomiť prst útočníka.

7. Ako sa oslobodiť od páky ramena alebo lakťa

Zbaviť sa páky lakťa alebo ramena je veľmi bolestivé. Tu je niekoľko spôsobov.

7.1 Ak sa súper chystá urobiť krok, v ktorom by mala byť ruka rovná, ohnite ju. Ak chce vykonávať páku s ohnutým ramenom, vyrovnajte ju.

7.2 Zabráňte lakťovej alebo ramennej páke tak, že sa budete držať za opasok, nohavice, sukne, atď., Až kým súper nedokončí pohyb. Takže sa nebude môcť narovnať (ani zohnúť) a skrútiť si ruku. Z tohto dôvodu musíte byť veľmi opatrní a uvedomiť si úmysel útočníka vykonať páku lakťa alebo ramena.

7.3 Keď útočník vykonal loketnú alebo ramennú páku, vyskúšajte nasledujúce metódy:

Predstierajte, že chcete zasiahnuť svojho súpera päsťou: bude rozptýlený a uvoľní jeho zovretie. Použite tento okamih, aby ste sa oslobodili od páky ramena alebo lakťa.
V skutočnosti zasiahnite súpera päsťou alebo nohou a použite okamih, keď jeho úchop oslabí.

7.4 Pokúste sa ruku čo najostrejšie odtiahnuť. Niekedy môže súper kvôli prekvapenia pustiť ruku a dať vám šancu utiecť.

7.5 Keď sa snažíte oslobodiť od páky lakťa alebo ramena, buďte veľmi opatrní, pretože váš pokus môže tiež viesť k zlomeniu ruky.

8. Ako blokovať údery

8.1 Naučte sa rozpoznať, kedy má súper zaútočiť päsťou. Rovnako ako vo väčšine metód, schopnosť predvídať pohyb súpera je významnou súčasťou sebaobrany. Medzi príznaky, ktoré treba venovať pozornosť, patrí:

Zaťal päsť
Brúsenie zubov, pohyby čeľustí vyjadrujúce hnev,
Zdá sa, že pri plytkom dýchaní nepriateľ stlačí vzduch,
Ostré predĺženie nohy
Zníženie brady (na ochranu hrdla),
Spúšťanie ramien (počiatočný postoj pri dierovaní)
Otočte telo na bok preč od vás.

8.2 Jazda. Skôr ako sa súper rozhodol úderom, už sa rozhodol, kam zasiahnuť, a vymyslel si svoju stratégiu. Na druhej strane máte polovicu sekundy, aby ste sa vyhli tejto rane. Takže ak vás súper chce zasiahnuť do hlavy, trochu ho odmietnite a bude mu chýbať alebo mu aspoň tak ublížiť.

8.3 Zamerajte rukami, keď súper nasmeruje strela. To pomáha predpovedať ďalšie pohyby súpera. Váš predpoklad by sa nemal robiť náhodne - musí byť opodstatnený.

8.4 Pokúste sa blokovať úrazy vašimi ramenami, nie vašimi dlaňami, pretože táto posledná metóda zníži iba dosah nepriateľských útokov, ale neovplyvní pôvodný cieľ.

9. Ako blokovať kopy

9.1 Blokovanie kopov je najťažšou technikou v boji. Ak však úspešne chytíte súperovu nohu, keď sa vás snaží zasiahnuť, môžete ho zraziť na zem.

9.2 Blokujte kop dlaňami a nie časťou rúk, kde sú svaly. Ak váš súper kopne vaše svaly, môžete byť vážne zranení.

9.3 Dodge hrbole. To znamená, že by ste sa mali vyhnúť takýmto zásahom:

Dodge trajektóriu súperových pohybov,
Rýchlo sa zohnite
Skok späť

9.4 Nezabudnite, že skákaním, uhýbaním sa, pohybom zo strany na stranu sa môžete účinnejšie vyhnúť úderom, ako neustále ohýbať.

9.5 Byť nepredvídateľní: súper by nemal uhádnuť, ako a kedy sa budete ohýbať a vyhnúť sa. Nerobte to podľa konkrétneho vzoru.

Tipy

Keď idete na nebezpečné miesta, mali by ste mať s vami jedného alebo dvoch priateľov. To môže stačiť, aby sa vám nič nestalo.
Bojujte iba ako posledná možnosť. Najlepším riešením je odradiť nepriateľa od boja a opustiť miesto.

Používajte techniky a taktiky, ktoré pre vás najlepšie fungujú a ktoré zodpovedajú vašej postave a fyzickým schopnostiam. Tenkí ľudia s nízkou hmotnosťou môžu jazdiť lepšie a ľahšie sa vyhnúť. Veľký a ťažký človek môže ľahšie zablokovať úrazy a použiť silu, ako sa vyhnúť.

Urobte niečo neočakávané a nezvyčajné. Ak máte v kritickom okamihu zaujímavú myšlienku, skúste to. Prekvapenie vždy pomôže.

Ak vám útočník ukáže svoju zbraň v ruke alebo vo vrecku, dajte mu všetko, čo chce. Váš život je dôležitejší ako všetky hodnoty sveta! Musíte pochopiť, že útočník pravdepodobne použije zbraň, ak ho rozhnevá alebo rozčuľuje, preto sa ho snažte čo najviac potešiť.

Keď už hovoríme o zbraniach, je vždy lepšie mať s vami niečo ako bojovať s cudzincami na ulici bez rúk. Dokonca aj palica, kameň alebo dáždnik môžu mať obrovský rozdiel.

Snažte sa nevyzerať ako obeť. Postavte sa rovno a držte svoju polohu dobre, takže budete mať skutočne hrozivejší vzhľad. Kráčajte jednou rukou vo vrecku. Pouličné gangy radi útočia na ľudí, ktorí sa zdajú byť ľahko zraniteľní a ktorí vykazujú známky zraniteľnosti.

Ak je to možné, pokúste sa vyhnúť oblastiam, kde sú pouličné gangy.

Buďte slušní k ľuďom. Nenechajte druhú osobu mať na vás zub, ak namiesto toho môžete s ňou budovať priateľstvá. Nerobte sa, akoby ste sa obávali zvyšku, pretože slabosť priťahuje pouličných šikanov, ktorí hľadajú obete.

Pokúste sa pokojne a s istotou odrádzať šikanov od boja. Zostaňte v pohode. Čím menej strachu alebo hnevu budete prejavovať alebo cítiť, tým horšie bude váš súper ovládať alebo „prečítať“. Čím ste nahnevanejší, tým menej je ovládaný. Zmiasť ho!

Naučte sa špehovať a skryť.

Keď násilník práve blafuje, neznepokojujte ho zámerne, pretože môže prísť a skutočne zaútočiť. Alebo ak dobre rozumiete, keď niekto blafuje, potom, čo ste ho rozhnevali, porušíte jeho plán útoku, okamih prekvapenia. Urobte to však iba vtedy, ak viete, ako sa chrániť. Toto nie je veľmi šikovný krok.

Zameranie: nejde o vtipy!

Sebaobranné kurzy vám môžu pomôcť.

Ak vidíte, že niet cesty, skúste zasiahnuť ako prvý a bojujte, až kým nenájdete medzeru, cez ktorú môžete pošmyknúť. Potom vystúpte a utečte so všetkou svojou mocou.

Pokúste sa vystrašiť nepriateľa hodením kameňa na chrbát. Ak je za vami stena, hádzajte ju silou na zem.

Päsť letí do tváre

Ak konflikt prechádza do aktívnej fázy - napríklad súper zaťal päsť - zdvihnite ruky na úroveň hrudníka a pravdepodobne ju upokojte. Potom máte čas chytiť ranu (1). Po zaznamenaní začiatku štrajku vytiahnite ruku, ktorá je oproti útočníkovi, dopredu a nahor (2). Pohybom zvonku smerom dovnútra ranu presmerujete a telo sa odchyľuje od svojej cesty k opačnej strane (3). Upevnite predlaktie nepriateľa a uderte ho druhou rukou do tváre (4).

Nôž letí na bok tela

Keď si všimnete nôž súpera, zdvihnite ruky na hrudník upokojujúcim gestom (1). Keď je nôž v polovici, vytiahnite ruku naproti útočníkovi a ohnite v lokte. Ďalší štart protiútoku (2). Predlaktie ohnutej paže sa stretáva s predlaktím nepriateľa - na kost musí byť úder. Zároveň zasiahnite druhou rukou do tváre (3). Potom aplikujte relaxačný kop do slabín (4).

Noha letí v slabine

Ohnite nohu, ktorá je oproti útočníkovi, v kolene a položte ju dopredu (1). Keď sa noha nepriateľa stretne s vašou dolnou nohou, presmerujte úder zvonku dovnútra (2). Na konci tohto pohybu tvrdo stlačte súperovu nohu, aby sa rozvinula (3). Postavte sa za útočníka a urobte, čo uznáte za vhodné (4).

Baseballová pálka

Keď vidíte, že netopier vstúpil, nakloňte sa dopredu a položte ruku oproti útočníkovi v uhle 45 stupňov. Súčasne nabite druhý zásah (1). Ponáhľajte sa dopredu a namierte natiahnutú ruku medzi pálkou a hlavou nepriateľa. Netopier by mal na vašej ruke, akoby na koľajniciach, ísť za vami. Súčasne druhou rukou zasiahnite tvár (2).

Pin
Send
Share
Send
Send