Užitočné tipy

Prevencia chrobákov v byte

Pin
Send
Share
Send
Send


Asi prvá vec, ktorú by ste mali vedieť o prevencii výskytu chýb postele v byte, je to, že bez základných opatrení na ochranu miestnosti k tejto infekcii veľmi často vedie aj minimálna hrozba, že dôjde k jej infikovaniu. Jednoducho povedané: ak vaši susedia majú chyby a zároveň neprijmete preventívne opatrenia, objavia sa vo vás parazity s takmer 100% pravdepodobnosťou, je to len otázka času. Ak majú vaši príbuzní chyby a idete ich navštíviť (alebo sú k vám) a opäť neprijmite ochranné opatrenia - dobre sa pripravte na pravidelné nočné hryzenie.

Prekvapivo veľa ľudí vážne verí, že chyby sa objavujú, podobne ako šváby, iba v bezohľadných rodinách, v špine a nehygienických podmienkach. Je to pochopiteľné: väčšina ľudí v živote nevidela chyby v posteli a sú si úplne istí, že toto nešťastie definitívne prejde ich bytom.

Keď sa však chyby v byte spoľahlivo usadia v byte, majitelia sa často hanbia rozprávať o tom svojim susedom a príbuzným, obávajúc sa zo svojej strany búrlivého prístupu. Niekedy dôjde k infikovaniu všetkých bytov na podlahe, ale susedia o tom pred sebou mlčia. Situácia sa objasňuje iba počas práce SES, ktorej zamestnanci podrobne hodnotia mieru infekcie doma.

Medzitým sa bez vhodných preventívnych opatrení môžu objaviť ploštice rodné aj v najčistejšej rodine a absolútne nie je dôležité, či máte elitný byt alebo štandardný „Chruščov“. Krvavce nie sú zastavené čistotou miestnosti, počtom čistení ani vysokými nákladmi na dekoráciu. V prípade parazitov je dôležitý iba jeden faktor - jedlo by malo byť pravidelne v priestoroch (to znamená, že ľudia by mali žiť, pretože ploštice sa živia výlučne krvou).

O tom, aké metódy a prostriedky prevencie môžu spoľahlivo chrániť váš domov pred výskytom chýb v posteli, budeme naďalej hovoriť viac ...

Posteľné chyby sú veľmi aktívne distribuované vo vyspelých krajinách. Napríklad v Londýne sa každý rok zaznamenáva väčší počet ciest na spracovanie priestorov z chýb než v predchádzajúcom roku. Značný počet starých obytných bytov a domov v Spojených štátoch je infikovaných plošticami ploštičnými a na zdanlivo prosperujúcej Floride sa podľa odborníkov za posledných 10 rokov zvýšila populácia chrobákov takmer desaťkrát. V Zürichu sa každý druhý byt niekedy chránil pred plošticami.

Stále si myslíte, že váš byt je tak čistý, že ho chyby postele neohrozujú?

Trasy pre nočné ploštice vstupujúce do miestnosti

Na účinnú ochranu priestorov pred plošticami je potrebné predovšetkým spoľahlivo zablokovať hlavné cesty prenikania parazitov do nej.

Existuje niekoľko takýchto spôsobov:

 • Elektrické zásuvky - to platí najmä pre panelové bytové domy. Vývod umiestnený na stene, ktorý oddeľuje váš byt od susedného, ​​môže slúžiť ako vynikajúci spôsob migrácie parazitov z jednej miestnosti do druhej (najmä ak susedia začínajú loviť chyby). Dieru za vývodom môžete uzavrieť alabastrom, nehorľavou montážnou penou alebo iba kladivom v kúsku sklenenej vlny,
 • Vetracie šachty. Ploštice domácej sa tiež môžu pohybovať medzi bytmi, najmä ak sú otrávené alebo keď sa ľudia sťahujú zo svojich domovov na dlhú dobu (pri dlhej neprítomnosti zdroja potravy sa paraziti začínajú plaziť pri hľadaní vhodnejších životných podmienok). Namiesto štandardnej mriežky sa odporúča umiestniť na ventilačný otvor veľmi tenkú sieťku,
 • Praskliny a trhliny v podlahe, strope a stenách. Telo bugov je tak ploché, že aj dospelé osoby ľahko prenikajú do úzkych medzier a medzier, nehovoriac o larvách. Dôležitým preventívnym opatrením, najmä v starých domoch, je preto starostlivá oprava takýchto chýb (omietka, alabastr, pena).
 • Okná a dvere. Dospelý chrobák sa plazí 2 až 4 cm za sekundu, aby prekonal vzdialenosť od okna jedného bytu k oknu druhého na vonkajšej stene budovy, bude to trvať menej ako pol hodiny. To isté s dverami. Iba moderné plastové okná spoľahlivo chránia proti chybám - vďaka gumovým tesneniam. Bežné drevené rámy majú medzery a parazity môžu preniknúť cez dierky v dverách,
 • Nábytok a dokonca aj domáce spotrebiče sa môžu stať „chovateľskými stanicami“ pre ploštice domácke, ak boli prinesené z infikovanej miestnosti. Existujú prípady, keď hniezda parazitov boli v systémových jednotkách počítačov, prenosných počítačov a televízorov. V rámci prevencie by sa však mala venovať hlavná pozornosť inšpekcia nábytku (pohovky, postele, stoličky atď.),
 • Oblečenie, obuv a doplnky, ktoré boli v infikovanej miestnosti, sú jedným z najbežnejších a podceňovaných zdrojov infekcie bytu s plošticami. Niekedy stačí navštíviť byt infikovaný krvavými bunkami len raz a priviesť ich späť k vám domov.

Keď pochopíme, ako sa posteľné chyby dostávajú do bytu, je zrejmé, aké preventívne opatrenia by sa mali prijať v každom prípade.

„Mám priateľku a tiež má priateľku, ktorá má v internáte chyby v domácnosti. A potom jedného dňa som uvidel pár červených bodiek v náručí. Myslel som, že to bola alergia. Potom sa začali objavovať bratia. Kamarát povedal, že to boli chyby, už to videla. Nočná mora! V noci som sa nejako prebudil, zapol svetlo a na plachte chrobáky plazili, dva veľké a ďalšie tri veľmi malé. Všetci som ich rozdrvil obrúskom, toľko krvi bolo, hrôza. Odvtedy sa už dva mesiace snažíme získať chyby s matkou, ale zatiaľ to nebolo možné ... “

Cesty ploštice domácej do bytu

Ak chcete úspešne chrániť svoj domov pred parazitmi, musíte zablokovať a zabrániť vstupu jednej alebo dvoch ploštice domácej do bytu. Hlavné a najbežnejšie ťahy za chyby postele v byte:

Štrbiny v stenách a na strope. Zásuvky, káblové kanály, Tento hmyz je taký malý, že sa dá bez problémov ľahko premiestňovať z jedného bytu do druhého. Obzvlášť, keď sa majitelia v nasledujúcom byte rozhodli prenasledovať parazity, ponáhľali sa k vám rýchlo utiecť. Z tohto dôvodu sa odporúča, ak je to možné, uzavrieť všetky trhliny a trhliny v byte, aby sa elektrické zásuvky starostlivo chránili zvnútra.

♦ Vzduchové šachty, Paraziti môžu migrovať cez byty pozdĺž vetracích šácht na všetkých poschodiach. že chrániť pred plošticami ploštice, mali by ste nainštalovať veľmi tenkú sieť, aby sa do vášho domu nemohol plaziť ani najmenší hmyz. Zároveň by ste však nemali zabúdať na častejšie čistenie tejto siete od prachu, aby nedošlo k strate ventilácie.

Okná a dvere, Bug pre dospelých sa pohybuje rýchlosťou 2 až 4 centimetre za sekundu, takže v teplej sezóne, keď sú otvorené okná, sa môžu chyby postele ľahko plaziť z jedného bytu do druhého pozdĺž stien domu.

Nábytok a domáce spotrebiče, Pri kúpe z rúk by sa osobitná pozornosť mala venovať kontrole nábytku a vybavenia na prítomnosť parazitov alebo ich lariev. Existujú prípady získania nového nábytku, napríklad pohovka, ktorá bola nakazená chybami v sklade.

Oblečenie a obuv, Po tom, čo bol človek v miestnosti obývanej parazitmi, je pravdepodobné, že hmyz sa môže chytiť oblečenia alebo preniknúť do obuvi, a potom sa bezpečne dostane k vám domov.

Po určení hlavných spôsobov, ako dostať chyby do bytu, môžete pochopiť, aké preventívne opatrenia proti infekcii doma by sa mali prijať v každom prípade a všeobecne.

Prevencia ploštice

Existuje mnoho univerzálnych pravidiel na ochranu vášho domu pred výskytom parazitov.

1. Objednávka v dome. V bytoch preplnených vecami a kúskami nábytku sa môže začať čokoľvek a tým pádom sa stáva malý hmyz. Obzvlášť obľúbené biotopy pre lôžkové chrobáky sú soklové lišty, maľby, zásuvky, pod pohovkami a posteľami, za skrinkami. Kontroly a čistenie za mokra by sa mali vykonávať pravidelne, aby sa držala krok so situáciou.

2. Dávajte pozor na dovážaný nábytok a použité vybavenie. V žiadnom prípade by ste si nemali z ulice zlikvidovať čalúnený nábytok, matrace. Nemôžete na nich ani sedieť, pretože vajíčka a larvy bugov sa môžu prilepiť na oblečenie.

3. Udržiavajte dobré susedské vzťahy s bezprostrednými susedmi, aby ste si v prípade niečoho vedomia výskytu parazitov v dome a vykonávali spoločné preventívne alebo eliminačné opatrenia.

4. Po strávení noci v hoteloch, dlhých služobných cestách by ste mali byť pozorný k miestnosti, v ktorej ste bývali, ako aj k svojim veciam, aby ste si nepriviedli parazity do svojho domu.

Prebieha kontrola prítomnosti bytu

Ak viete, že vaši susedia alebo príbuzní majú chyby v posteli, mali by ste zvýšiť svoju ostražitosť, zdržať sa návštevy a pri každom upratovaní domu by ste si mali dôkladne prezrieť: matrace a skryté povrchy nábytku, kobercov, podlahových dosiek a obrazov.

Okrem toho pri takýchto inšpekciách nestojí za to hľadať chyby samy osebe, ale zjavné stopy ich prítomnosti. Vo dne nie sú jednodňové plodiny aktívne a schovávajú sa v útulkoch, takže keď sa prvýkrát objavili v byte, je ťažké ich nájsť, ale už sa im podarilo zanechať stopy. Posteľné chyby, rovnako ako všetky druhy hmyzu, sa čas od času topia, čo znamená, že nájdete šupiny z ich chitinózneho skeletu. Jasným znakom parazitov bude aj prítomnosť malých čiernych bodiek - exkrementov.

Výskyt malých škvŕn krvi na svetlých plachtách a vankúšoch vankúšov je jasným znakom výskytu chrobákov v byte. V takom prípade by mali byť charakteristické znaky svrbenia, ktoré sa nachádzajú na tele.

Ako sa chrániť pred plošticami?

Ak sa vaše podozrenie, že sa v dome likvidujú posteľné chyby, zvyšuje každým dňom, potom stojí za to prejsť od preventívnych prostriedkov k priamym dopadom na parazity. Ale skôr, ako začnete vojnu, mali by ste sa vysporiadať s veľkosťou nepriateľa. Je možné, že do vášho bytu náhodou vstúpilo niekoľko jednotlivcov alebo snáď celá horda ploštíc utekajúcich pred prenasledovaním susedmi si vybrala cestu do vášho domu, alebo vaši susedia, ktorí odišli na dlhú dobu, a ploštice ploštice, ktoré stratili jedlo, prišli k vám. V každom prípade máte na vyriešenie problému nasledujúce možnosti:

 • Na odstránenie chýb použite ľudové prostriedky,
 • Nákup špeciálnych chemických prostriedkov na ničenie chýb - chemikálií alebo pascí,
 • Zavolajte dezinfekciu kontaktovaním špecializovanej služby vyhladzovania chýb.

Každá z metód má svoje klady a zápory. Najúčinnejším, ale zároveň relatívne nákladným riešením je požiadať o skúsených odborníkov na kontrolu škodcov. potom zabíjanie chýb nezaberie to veľa času a ak všetky odporúčania, ktoré špecialista opustí na formulári spolu so zmluvou, vrátane preventívnych opatrení, je zaručené, že postele z postele navždy zmiznú.

Garantuje špecializovaná služba "SES Control" úplné vyhladenie brúsok v byte v Petrohrade a oblasti. Ak máte akékoľvek otázky a zavolajte dezinfekciu, kontaktujte nás telefonicky.

Ako sa chyby dostanú do bytovej budovy?

Aby sa zabránilo výskytu chýb, je dôležité vedieť, ako vyzerajú a akým spôsobom môžu preniknúť do krytu. Posteľné chyby sú červenkastohnedý hmyz. Je ťažké si ich všimnúť. Vzhľad ploštice obyčajnej je zvyčajne označený bolestivými zhryzmi, ktoré sa vyskytujú ráno.

Posteľné chyby žijú pri posteli človeka. Zriedka sa usadzujú ďaleko od miesta kŕmenia. Preto je potrebné ploštice vyhľadávať v matraci, v posteli, na pohovke, za soklovou doskou, v tapete, pri nočnom stolíku, v knihách a dokonca aj v hračkách pre deti. Tento hmyz môže ukladať vajíčka do akejkoľvek medzery, ktorá je v tesnej blízkosti postele obete. Keď žijú ploštice dlhé v dome, sú rozmiestnené vo všetkých izbách a je veľmi ťažké ich dostať von.

Ploštice ploštice sa najčastejšie vyskytujú v byte spolu s novo zakúpeným nábytkom. Dajú sa ľahko preniesť do domu na oblečenie alebo veci. Cestovatelia veľmi často prinášajú chyby z dlhých ciest, pretože tento hmyz žije v mnohých lacných hoteloch a penziónoch.

Ploštice do domácnosti sa dajú nielen priviezť, môžu migrovať od susedov, lezú do domu cez trhliny, duté rúry, okenné otvory alebo cez otvorené dvere.

Ako zabrániť chybám

Posteľné chyby môžu dokonca začať v dome, kde je neustále udržiavaná čistota a poriadok. Preto je dôležité dodržiavať určité pravidlá, aby ste chránili váš domov pred parazitmi. Zvyčajne sú chyby prenášané cestovaním, získavaním nových potrieb pre domácnosť alebo od hostí, ktorí majú tento hmyz.

Pri cestovaní je dôležité starostlivo skontrolovať výskyt chýb v novej miestnosti. Batériu nevybaľujte, kým si nie ste úplne istí, že v miestnosti nie sú žiadne parazity. Ak sa pod matracom alebo na inom mieste nachádzajú chyby, je nevyhnutné vyžadovať inú izbu alebo sa presťahovať do iného hotela, pretože všetky izby sú s najväčšou pravdepodobnosťou infikované.

Pri návrate z cesty domov je dôležité dôkladne preskúmať všetky veci av každom prípade je lepšie ich umyť pri maximálnej teplote. Po akvizícii sa odporúča skontrolovať aj domáce spotrebiče alebo čalúnený nábytok, pretože ploštice domáca často bývajú v skladoch.

Aby sa predišlo výskytu chýb, je dôležité, aby ste v dome udržiavali poriadok a poriadok. Neustále vetrajte miestnosť, vyhadzujte a neprinášajte do domu staré veci a nábytok. Môžete tiež občas skontrolovať miesta, kde sa môžu objaviť chyby, pretože zničenie malej kolónie hmyzu je omnoho ľahšie ako odstránenie parazitov z celého domu.

V zime sa tiež odporúča vetrať dom, pretože ploštice poľné a iný škodlivý hmyz sa bojí mrazu. Dobrá tradícia je aj vyťahovanie kobercov, vankúšov a prikrývok v zime. Pravidelné vymaľovanie priestorov, lepenie tapiet, uzatváranie prasklín, chemické čistenie čalúneného nábytku doma - všetky tieto opatrenia pomôžu chrániť bývanie pred výskytom akýchkoľvek druhov parazitov.

Ako zabrániť chybám pri vstupe do bytu

Po prvé, niečo o tom, čo sú takzvané „domáce chyby“. Posteľné chyby sú povinným synantropickým hmyzom nasávajúcim krv, inými slovami - živiacim sa ľudskou krvou a teplokrvnými. Malý hmyz s dĺžkou do 9 mm vedie parazitický život a usadzuje sa priamo v blízkosti ľudí a zvierat, aby sa pravidelne živil krvou - najčastejšie v lôžkach a nábytku, z čoho sa volajú. Na rozdiel od kliešťov sa bug už dlho nelepí a nezasahuje pod hrúbkou snehu v trávniku, ale hľadá útočisko v blízkosti obete. Pastelové chyby alebo ich nazývajú tiež „nábytkové chyby“, vytvárajú veľké kolónie a nehľadajú nebezpečné cesty. [Kto sú domáce chyby]

téma: Ploštice domácej v byte, prevencia, ako zabrániť prieniku

Podľa väčšiny bežných ľudí, ktorí ich nepoznajú, sú ploštice ploštice ako šváby - začínajú iba v bezohľadných, chaotických a chudobných rodinách. Čo presne sú nečistoty a podmienky nevhodné na bývanie moderného človeka, sú hlavným magnetom týchto parazitov. Chyby sa vlastne nestarajú o to, čo je vo vašom byte. Či už je to krutá „Khrushchevka“ v 100-ročnom dome alebo nová budova v elitnej štvrti Moskvy, je to všetko rovnaké. Domáce chyby (pastelové) postele vyžadujú iba jedlo, teplo a relatívne pokojné bývanie. A to môže poskytnúť až 99,99% z celkového vykurovaného a obývaného obytného priestoru v našej krajine.

Zároveň je dosť ťažké odhaliť chyby. Od pradávna sa im darilo, že sa nedopustili trestného činu. Pre moderného človeka sa pastelové chyby stali skutočnou katastrofou, pretože práve vďaka rozvoju logistiky a turistickej základne spôsobila taká masívna populácia tohto parazita všade a všade. Teraz sa s vami môže stretnúť tento parazit, ktorý nasáva krv. Rýchlosť rozmnožovania chrobákov a ich schopnosť prežiť ťažké (nekrvavé) časy často hrajú dôležitú úlohu v otázke prežitia kolónií a šľachtenia druhov.

Ako sa chyby dostávajú do bytu

Na rozdiel od švábov, ploštice domácej nebeží zo stoky a nie sú schopné krátkodobo vrhať pochody. Posteľné chyby spravidla zriedka cestujú na veľké vzdialenosti a dokonca ani pri hľadaní jedla nie sú vždy pripravené prevziať iniciatívu. Vo väčšine prípadov infekcie bugmi je uvedený tzv. Ľudský faktor. Faktom je, že ľudia sami prinášajú parazity z rôznych krajín, jednoducho cestujú alebo navštevujú pochybné hotely. Posteľné chyby môžu vyliezť na oblečenie alebo batožinu a pochovať sa tam pred príchodom domov. Schopnosť „domácich“ chýb hibernácie bez jedla a pri nízkej teplote a potom ožívanie v dôsledku zmien z nich robí extrémne nebezpečných migrantov.

Chyby sania krvi často prenikajú do bytu od susedov, v ktorých táto metla už zodpovedá definícii „epidémie“. Они, конечно же, вряд ли минуют 5-6 этажей многоэтажного дома или совершат бросок от одного строения к другому, но при расширении владений колония легко просачивается в бытовых щелях меж плит, дверей, окон, по проводке и вентиляции. Даже в обычном автомобиле эти паразиты способны устроить маленькую колонию и почти безнаказанно мучить его владельца, а потом с вещами переехать и к нему в квартиру, да и к тем, кого этот несчастный перевозил.

Často pevné prípady prenikania chrobákov do bytu pomocou oblečenia. Faktom je, že sú vždy orientované zápachom, preto často lezú dokonca aj na oblečenie, ktoré im zanechal niekto, kto sa po putovaní z bytu do bytu. Pastelové chyby môžu prísť priamo k nábytku. Áno, dokonca aj v prípade nového nábytku sa môžu začať dobre, ak sa napríklad preprava vykonávala v infikovanom aute alebo ak bol samotný nábytok preexponovaný v infikovanom sklade. [Ako chyby vstupujú do bytu]

Ako zabrániť chybám v byte

Medzi všetkými známymi a najrelevantnejšími metódami infekcie ešte jeden nie je mimo našich možností. Vždy môžeme byť chránení pred týmito parazitmi takmer 100%. Hlavná vec v týchto veciach je túžba a znalosť. Povedzme, že už máte prvú, ale pomôžeme vám získať druhú.

 • Ventilácia. Pre väčšinu prípadov infekcie je najúspešnejší považovaný za parazita cestujúceho vetraním. Od vývojára sa vetracie okno nijako nezavrie. A dokonca aj keď sú všetky veci rovnaké, chyby postele sa vďaka štruktúre ich telies dokážu vytlačiť aj do blokovanej ventilácie a cítiť malú dieru v mieste spojenia so sieťou.
 • Outlet. Ďalším slabým bodom, ktorý mnohí nechránia kvôli zbytočnosti. V skutočnosti je to však odbyt, ktorý sa môže stať jediným miestom, kde sa chyby vyskytujú a kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou množia.
 • Trhliny. Nie všetky apartmány sú v nových a moderných domoch, pretože nie všetky moderné apartmány sú navrhnuté a dokonale upravené. Dosky na medzipriestory a medzifázové dosky často môžu obsahovať medzery v domácnosti, cez ktoré prenikajú ploštice obyčajné. Tento problém je obzvlášť akútny v starých domoch, kde také medzery môžu dosiahnuť skutočne pôsobivé rozmery. Chyby však nepotrebujú veľa - ľahko sa vytlačia do veľmi skromnej a zdanlivo príliš úzkej medzery. O zvláštnosti štruktúry viete.

V prvom prípade by ste sa mali postarať o nákup špeciálnych sieťových filtrov, ktoré úhľadne ležia na plastovej základni, ktorá tesne prilieha k stene. Ak k tomu pridáte tesniaci prostriedok, pomôže vám to minimalizovať riziko prieniku akýchkoľvek parazitov. V druhom prípade je dôležité, aby ste rozetové skrinky umiestnili veľmi pevne vopred a všetky otvory v nich musia byť tiež uzavreté špeciálnym mechanizmom. Praskliny bude potrebné opraviť sám, pričom dôkladne skontrolujem všetky možné miesta prieniku.

⇒ Priamy prienik / ľudský faktor

 • Nábytok. Často dostávame / alebo kupujeme kreslá a pohovky do miestností, ale takmer nikdy nemyslíme na to, kto na nich predtým spal a prečo boli predávané (rozdávané). Sú chvíle, keď ľudia spolu so starým nábytkom predali chyby, ktoré sa v ňom usadili.
 • Odevy. Keď ideme na dovolenku alebo na cestu, zriedka premýšľame o tom, čo sa dá „uviaznuť“ vo vzdialených a horúcich krajinách. Ak sa napríklad stále nejako chránime pred kliešťami, takmer nikdy starostlivo nespracúvame našu batožinu a oblečenie pred parazitmi. To isté platí pre návštevu pochybných hotelov alebo trávenie noci v miestach, kde už dlho bojujú domáce zvieratá.

V prvom prípade by mal byť nábytok vždy pred príchodom do domu skontrolovaný na prítomnosť chýb a vajíčok. V žiadnom prípade ho nezhadzujte na skládku odpadu alebo na skládku, kde z tohto dôvodu najčastejšie padá. Oblečenie sa však po príchode domov dá jednoducho spracovať a nie hodiť do nečistôt. Môže to byť žehlenie, pranie v teple alebo dokonca čistenie.

Prevencia ploštice

Aby ste zabránili prenikaniu bugov do bytu a ďalšej reprodukcii, nestačí len dodržať základné pravidlá a zastaviť akékoľvek možné pokusy. Vždy existuje možnosť niečoho stratiť alebo stratiť ostražitosť, aby sme jednoducho zabudli - koniec koncov sme všetci ľudia. Preto sa okrem vetracích mriežok a prísnych pravidiel doplňovania bytového nábytku musíte aj naďalej poistiť proti vniknutiu.

 1. Zatvorte všetky trhliny v doske a prilepte všetku tapetu, ktorá prešla - žiadne trhliny.
 2. Vyčistite nábytok insekticídnym riešením.
 3. Všetky pochybné otvory v stenách a komunikáciách prelepte tesniacou hmotou.
 4. Strávte úplné čistenie často.
 5. Nenechávajte zapchaté skrinky a skrinky.
 6. Pravidelne sa porozprávajte so svojimi susedmi, aby ste sa vopred dozvedeli o blížiacich sa problémoch.

 • Otváracie hodiny

Od pondelka do soboty
od 8:00 do 23:00
nedeľa
od 10:00 do 21:00

Pin
Send
Share
Send
Send