Užitočné tipy

Ako obnoviť nechty po gélovom laku doma: prehľad účinných nástrojov

Pin
Send
Share
Send
Send


Naša doska na nechty pozostáva z keratinocytov, ktoré tvoria jej rám. Vyzerajú ako strechy. Po odstránení gélovej manikúry sa odstráni vrchná vrstva ochrannej „strechy“. Preto sú nechty slabé a krehké.

Vašou úlohou je posilniť ich rámec. Vyžaduje si to špeciálne terapeutické laky, krémy BB na nechty, sérum s vápnikom a vitamíny. Terapia môže trvať asi dva týždne. Po celú dobu nemôžete robiť gélové manikúry alebo používať bežné laky na nechty.

Starostlivosť o kutikuly

Keď sa gélový lak vysuší pod UV lampou alebo sa odstráni pomocou špeciálnej kvapaliny, ktorá zabalí nechty do fólie, veľmi to zaschne kožičku. Pod ním je však mäkký klinec (živá časť taniera), ktorý vyžaduje výživu.

Krémy a séra na ruky s alantoínom a kolagénom, ako aj kutikulové oleje na báze marhúľ alebo olív s vitamínmi (predovšetkým s vitamínom E) sú vhodné na hydratáciu. Oleje nielen dobre zvlhčujú, ale tiež vyživujú jemný necht, stimulujú rast silných a zdravých nechtov. Po nanesení oleja masírujte v oblasti kutikuly.

Raz týždenne v noci sa odporúča nosiť masky na ruky a masky (predávajú sa v kozmetických obchodoch). Hlboko vyživujú a zvlhčujú kutikulu a pokožku rúk. Hlavnou vecou nie je rezanie kutikuly, aby sa nepoškodila.

Čo je to gélový lak

Prvý pretrvávajúci lak na nechty sa objavil v roku 2010. Obal sa volá šelak vydané spoločnosťou CND (jej produkty sú známe pod značkou Creative). Po tom, na dlhú dobu bol povolaný Shellac a všetky gélové laky a ďalšie spoločnosti. Ich zloženie sa však mierne líši, ale aplikačná technológia pre všetky výrobky je rovnaká:

1. Manikúra s brúseným alebo brúseným manikúra by sa mala vykonať skôr.

2. Potom sa nechty dokonale pomelú. V tomto prípade sa vyrovnanie a odmasťovanie dosky uskutoční jemnejším spôsobom ako pred stavbou.

3. Potom naneste priehľadný podstavec alebo podstavec, ktorý sa vysuší v špecializovanej UV lampe.

4. Potom sa nanesú 2 alebo 3 farebné vrstvy, z ktorých každá sa dôkladne vysuší v lampe. Gelové laky môžete kresliť obvyklým spôsobom, pridať nálepky, kamienky atď.

5. Na konci sú nechty prikryté priesvitnou fixačnou základňou a znovu usušené. Manikúra je pripravená.

Tento lak vydrží 10 až 20 dní na rukách a ešte dlhšie ako pedikúra.

Absolvujte procedúry salónu

Ak je situácia s nechtami absolútne poľutovaniahodná (prelomia sa takmer od nárazu vetra), oplatí sa kontaktovať špecialistov. Existuje celý rad salónnych procedúr, ktoré dobre posilňujú nechty a súčasne zlepšujú stav pokožky rúk.

Napríklad liečivo na báze medu a včelieho vosku sa aplikuje na nechty, látka vytvára ochranný film na povrchu nechtovej platne (simuluje vrstvu keratinocytov). Na dosiahnutie tohto účinku sa musí postup opakovať niekoľkokrát v priebehu dvoch týždňov.

Balenie čokolády je ešte príjemnejšie a prospešnejšie pre nechty: roztavená čokoláda sa nanáša na nechty a pokožku rúk po dobu 20 až 30 minút. Kakaové maslo vyživuje pokožku a opravuje poškodené nechtové doštičky, zatiaľ čo si vychutnáte vôňu.

Prečo sú nechty zlé a kto je na vine?

Gélový lak je sušený pod vplyvom ultrafialového žiarenia, ktoré vyžaruje špeciálne žiarovky. Z hľadiska bezpečnosti sú vhodnejšie LED žiarovky, pretože sa s touto úlohou lepšie vyrovnajú, čím sa znižuje riziko poškodenia kože.

Odborníci poznamenávajú, že ak žena pravidelne opakuje postup, zakaždým, keď vystaví svoje ruky ultrafialovému svetlu, môže sa stretnúť s takými problémami, ako je predčasné starnutie pokožky rúk, objavenie sa vekových škvŕn a vrások na nich. Okrem toho je pravdepodobnejšie výskyt rakoviny kože. Preto by ste pred sušením náteru mali vždy nosiť špeciálne rukavice s otvorenými prstami.

Nebezpečné je aj dlhé gélové opotrebenie. Keď majstri manikúry povedia, že manikúra musí byť vykonaná najmenej raz za 4 týždne, mali by sa na ňu dbať. Tieto tipy sú diktované starostlivosťou o zákazníka a nie túžbou majstra „obohatiť“ vašu peňaženku. Prekročenie výrobcom odporúčanej doby opotrebenia povlaku je spojené s výskytom triesok a prasklín v nechtoch, delamináciou a riedením nechtovej platničky, odlupovaním pokožky rúk a kutikúl, výskytom plesní a iných chorôb.

Vina za poškodené nechty klienta môže spadnúť na plecia majstra. Gélové povlaky najnovšej generácie sú spravidla veľmi odolné, čo je plus aj mínus. Zlá správa je, že odstránenie gélového laku bez následkov nie je vždy možné. Najmä ak master používa lacné, nekvalitné databázy s AliExpress. Dvadsaťminútové namáčanie nechtov v acetóne alebo v roztokoch na ňom sa nechty a kutikuly sušia. Preto sú zakaždým slabšie a slabšie.

Dermatológ z New Yorku - Dana Stern Hovorí: „Nechty sú tvorené bunkami nazývanými keratinocyty. Pod mikroskopom vyzerajú ako strešné tašky, ktoré tesne priliehajú. Pri odstraňovaní gélového laku odstránite nielen povlak, ale aj vrchnú vrstvu týchto buniek, čo môže viesť k výskytu nepravidelností textúry a bielych bodiek na nechtoch. ““ Alternatívou manuálneho spôsobu odstránenia gélového laku môže byť hardvérová metóda, ktorá odstráni povlak bezpečnejšie a jemnejšie.

Ak pri odstraňovaní gélového laku zistíte, že krehké platničky na nechty majú nerovný povrch, dochádza k ich delaminácii, zmenila sa farba, nepríjemný zápach a kutikulu je suchá - je potrebné obnoviť nechty, ktoré môžu v závislosti od typu problému vyžadovať 1 5-3 mesiace.

Každá žena chce, aby manikúra zostala upravená tak dlho, ako je to možné, lak je dobre udržiavaný, zachováva si svoju farbu a nestráca svoj vzhľad pod vplyvom vody ani mechanickými vplyvmi. Preto sa v posledných rokoch gélové laky stali obzvlášť populárnymi.

Gélový lak veľmi dobre priľne na nechty. Po prvé, kvôli spôsobu jej aplikácie a po druhé kvôli zloženiu. Nechtové platne sú vopred pripravené na poťahovanie. Vrchná vrstva každého nechtu sa odreže, potom sa nanesie gélový lak, ktorý stvrdne pod vplyvom UV lúčov. Pretože je ochranná vrstva zlomená, nástroj pevne prilieha k nechtu. Gelový lak trvá v priemere tri týždne.

Keď príde čas na odstránenie krytia, niektoré ženy sa rozhodnú, že to urobia sami, kvôli úsporám alebo nedostatku času, bez vedomia, ktoré je k tomu špecifické. V takýchto prípadoch sa často používa rozpúšťadlo alebo acetón. Agresívne činidlo rozpúšťa lak a odstraňuje ho z nechtovej platne. Ale počas tejto doby to tiež ovplyvňuje nechty samotné, to vädne, robí to krehké, čo je dôvod, prečo nechtová doska začína odlupovať. Niektoré ženy odlamujú starý náter, akoby sa odlupovali od nechtu. Pretože nechty boli pôvodne poškodené, stávajú sa ešte tenšími.

Po odstránení povlaku sú nechty matné, ľahko sa rozbijú a odlupujú. Môže získať žltý odtieň. Existujú dokonca prípady, keď doska úplne opustí nechtové lôžko a necht sa úplne uvoľní. Existujú riziká, že namiesto tohto nechtu porastie nezdravý klinec.

Naneste parafínový vosk

Tento postup je možné vykonať v salóne aj doma. Parafín sa zahrieva v kúpeli na 40 stupňov. Potom sa ruky namočia, potom sa zabalia do polyetylénu a navinú sa uterákom. Je potrebné počkať 15 - 20 minút a potom odstrániť parafínovú masku. Procedúra pomáha spevňovať nechty, vyhladzuje pokožku rúk, spomaľuje proces starnutia.

- Viera, že nechty sa zhoršujú pri gélových povlakoch, k nám prišla od 2000-tych rokov. A potom to bolo opodstatnené: pri stavbe pána sa odrezali tri až päť lipidových vrstiev a nechty sa vysušili pomocou špeciálnych prostriedkov (kyslé primery a väzby).

Odvetvie nechtov nestojí pokojne. Za posledných 18 rokov sa prístup majstrov k ich práci zmenil a materiály sa zlepšili. Pri práci s gélom a gélovým lakom v našej dobe je príprava nechtovej platne minimálna, všetky lipidové vrstvy zostávajú nedotknuté. Priľnavosť gélu (gélový lesk) a nechtovej platničky sa zvýši na vysokú úroveň. Použitie špeciálnych nástrojov je potrebné iba v mimoriadne ťažkých prípadoch, napríklad pri hyperhidróze (zvýšené potenie).

Žiaľ, gélové povlaky stále nie sú vhodné pre každého, 15-20% ľudí je nútených hľadať alternatívu. Spravidla je to kvôli individuálnym charakteristikám tela: hyperhidróza, hormonálna nerovnováha, tehotenstvo, menopauza, alergie.

Ako ušetriť nechty po gélovom laku

Pred plánovaním liečebných postupov pre nechty je potrebné poradiť sa s dermatológom o vylúčení plesňových a dermatologických ochorení. Okrem toho by ste mali získať trpezlivosť - výsledkom bude iba podmienka, že budete pravidelne vykonávať všetky odporúčania.

1. Zmeňte stravu

Nie najzrejmejšia rada, ale jedna z najúčinnejších. Nedostatok výživy vo vašej strave môže spôsobiť nechty podobné vlnám. Vyvážená strava navyše podporuje zdravie nechtov, stimuluje ich rast a podporuje rýchle uzdravenie. Pokúste sa do stravy zahrnúť viac mäsa, rýb, vajec a syrov, pretože obsahujú bielkoviny potrebné pre nechty.

Aby sa vaše nechty stali silnými a pevnými, opierajte sa o potraviny bohaté na vápnik - mliečne výrobky, orechy a strukoviny. Ďalším prvkom, ktorý je dôležitý pre zdravie nechtov, je železo. Nachádza sa v červenom mäse a najmä v pečeni. Nezabudnite na zinok! Tento prvok pomáha posilňovať nechty. Nájdete ho v morských plodoch, hydine a mäse.

Nechty po gélovom laku

Napriek všetkým prísľubom výrobcov, aby sa vaše nechty stali silnejšími a hustejšími a aby ste im absolútne nepoškodili, gélový lak nie je taký jednoduchý, Aj keď váš pán plne vyhovuje všetkým týmto technológiám, jeho nechty dôkladne vyleští a potom opatrne odstráni lak, stále máte problémy s rôznymi úrovňami.

Dokonca aj mierne trvalé brúsenie, ako aj odstránenie laku, ale poškodenie hornej vrstvy nechtu. Mali by ste byť na to pripravení a zásobiť sa arzenálom obnovenia profesionálnych a domácich liekov.

3. Postarajte sa o pokožku

Stav nechtov závisí od zdravotného stavu kutikuly. Aplikujte na pokožku okolo nechta dvakrát až trikrát kozmetický olej (alebo prírodný - ricínový, mandľový, pšeničný klíčok). Potom ho utesnite hustou tukovou smotanou. Vďaka týmto účinkom pokožka dostane všetky potrebné živiny a vlhkosť sa neodparí, ale zostane pod vrstvou krému.

Ako nepoškodiť nechty gélovým lakom

 • Nezabudnite na to spevňovacie výrobky na nechty a kutikuly aj pri použití gélového laku. Nechajte rastúce nechtíky získať špeciálne oleje alebo také ľudové liečivá, ako je vitamín E, citrónová šťava a olivový olej, ako aj kúpele s morskou soľou. Napokon prenikajú do nechtov a do vnútra kože.
 • Neukladajte! Postupujte iba u profesionálneho remeselníka, ktorý vo svojej práci používa osvedčené drahé nástroje. Naozaj dobre padnú, lesknú sa po dlhú dobu a čo je najdôležitejšie, dajú sa ľahko odstrániť z nechtu bez toho, aby ho poškodili a bez použitia tvrdých súborov.
 • Nepoužívajte gélové laky dlhšie ako predpísané tri týždne. Aj keď nechty rastú veľmi pomaly, zloženie sa musí obnovovať každých 20 dní, inak začne prenikať nechtom a bude zle odstránené. V takom prípade máte k dispozícii vážne problémy so zdravím a vzhľadom na nechty.
 • Po každých 2–3 ošetreniach si urobte prestávku. Lepšie alternatívne gélové laky a tradičné nátery. V opačnom prípade sa nechty z konštantného mletia stávajú krehkými, môžu sa delaminovať atď. V takom prípade hrozí nebezpečenstvo pádu do začarovaného kruhu: Nechty bez gélového lesku vyzerajú strašne: tenké, krehké, nerovnomerné. A mnoho milovníkov elegantnej manikúry, zabudnutej na zdravie a prirodzenú krásu svojich nechtov, začnú roky nosiť gélový lak. Po takomto postupe je obnova nechtov veľmi dlhá. Nielen, že je potrebné pestovať pokazenú dĺžku, takže nové nechty porastú a slabnú.

Lacné domáce triky:

 • Spevnenie teplých kúpeľov. Pridajte do vody morskú soľ, harmanček a kvapku olivového oleja. Držte ruky v tomto zložení 10 - 15 minút, frekvencia zákroku je 2 - 3-krát týždenne.
 • Vitamín E - stačí rozdrviť 1 kapsulu a potom ju votrieť do nechtovej platničky a kutikuly. Túto procedúru je možné vykonávať každý deň pred spaním.
 • Citrónová šťava - stlačiť priamo na nechty a nechať vsiaknuť.
 • Olivový olej môže byť vtieraný do taniera a kutikuly, ako aj vitamínu E.

Profesionálne nástroje:

 • Špeciálny olej. Najčastejšie sa odporúčajú na zmäkčenie a zvlhčenie kutikuly a nechtov. Výrobok vždy noste so sebou v kabelke. Aplikujte ho celý deň, najmenej 1 - a najlepšie 2 - 3 krát, aj keď sú nechty pokryté farebným lakom.
 • Absorpčná kvapalina Vhodné pre tých, ktorí sú pripravení dočasne opustiť lak. Rovnako ako ropa sa môže počas dňa aplikovať neobmedzene. Hlavná vec je čakať, kým sa nevstrebá a nevysuší, pretože na rozdiel od oleja je ľahké ho namazať.
 • Liečivý povlak alebo oprava laku, Sú farebné alebo priehľadné. Väčšina z nich verí, že nie sú toľko využitie, pretože na sklade - lak základne. Ich plusom však je, že sú to umelé posilňovače nechtov: sú veľmi tvrdé, čo znamená, že šetria krehkosť. Okrem toho chránia nechty pred vystavením vode a rôznym chemikáliám.

Najlepšie je používať všetky prostriedky súčasne. Nechty po gélovom leštení sú tenké a krehké, preto ich nenechávajte bez povlaku.

Môžete však dočasne opustiť farebné laky a kúpiť si priehľadné terapeutické látky určené na tvrdšie nechty. Olej na nechty a kutikuly je možné nanášať každý deň priamo na tento terapeutický lak. Spevňovacia tekutina by sa však mala používať medzi podlahami.

4. Valce nerezajte na klinec na nechty

Odolajte pokušeniu „opraviť“ valčeky okolo klinca. Kutikula sa vytvára s cieľom chrániť nové nechty, ktoré sa tvoria priamo pod ňou, v matrici. A to je ďalší dôvod, prečo by kožička mala byť vždy zvlhčená.

7. Vyleštite si nechty voskom

Tento jedinečný kozmetický produkt je špeciálne navrhnutý pre postupy, ako je leštenie nechtov. Okrem včelieho vosku môže vzorec výrobku obsahovať med a ďalšie živiny. Po aplikácii sa na nechty objaví tenký film, ktorý ich chráni pred vonkajším poškodením a dodáva krásny prírodný lesk. Za zmienku stojí, že včelí vosk je bohatý na živice, beta-karotén, minerály a propolis, ktoré sú užitočné pre zdravie nechtov.

Technológia postupu je jednoduchá: najskôr musíte urobiť manikúru, potom na nechtové platničky nalejte kvapku vosku a dobre ju vtierajte do nechtov a pokožky okolo nich. Na záver - spracujte povrch dosiek pomocou leštiaceho pilníka (1200 grit), až kým nechty dokonale vyhladia.

8. Cvičte parafínové kúpele

Doprajte si kozmetický parafín, zohrejte ho vo vodnom kúpeli na príjemné teplo a naneste veľa zmesi na pokožku rúk a nechtov, potom si nasaďte rukavice a vytvorte tepelný efekt. Procedúra lieči peeling a dehydratáciu pokožky, spomaľuje proces starnutia a pomáha obnoviť nechty. Musíte to precvičiť 2-3 krát týždenne, trvajúcom 15-30 minút.

9. Vyskúšajte profesionálnu obnovu

Existuje rad profesionálnych nástrojov, ktoré sú vytvorené priamo na obnovenie nechtov po gélovom laku. Obsahujú všetky látky potrebné pre poškodené nechty. Po aplikácii pevne priľnú k nechtovým doštičkám, čím sa vytvorí stabilný ochranný povlak. Prostriedky vyplnia poškodenie, prilepia trhliny, pomôžu zbaviť sa bielych škvŕn na nechtoch a po prvom zákroku vám umožnia mať krásnu manikúru.

Gélový lak vyzerá skvele a trvá dlho, ale sú tu aj nástrahy. Pokiaľ nie sú dodržané pravidlá pre ponožky, nechtová doska je vyschnutá, nechty začínajú odlupovať. Preto nemôžete „chodiť“ s materiálom, doba nosenia nie je dlhšia ako 4 týždne.

Ak sa materiál začal odlupovať z nechtovej platne alebo sa odlomil z koncov, odstráňte starý povlak a ak je to potrebné, urobte nový. V opačnom prípade necht vyschne. Do zväzkov sa môže dostať aj jedlo, ktoré sa tu môže stať plesňou. Ak sa materiál odlomí na špičkách nechtov, potom sa necht na tom istom mieste čoskoro zlomí a nechty, ak sa povlak neodstráni včas.

 • Kde odstrániť starý náter?

Zverte toto podnikanie odborníkom. Сейчас используются покрытия нового поколения, каучуковые базы и защитные покрытия, которые плохо поддаются размачиванию. А если замачивать ногти по 2-3 раза, это также приведет к пересушиванию ногтевой пластины и кожи вокруг нее, поэтому мастера в основном снимают гель-лак аппаратным способом.

 • Что делать при повреждении ногтей?

Необходимо восстановить эластичность ногтя. Для этого в салонах предлагают замечательную процедуру — горячий маникюр. Tento postup slúži na hĺbkovú hydratáciu nechtov a pokožky rúk. Existujú aj iné typy obnovenia: terapeutické utesnenie a obnovenie nechtovej platničky systémom IBX.

Lekárske tesnenie je vhodnejšie pre niekoho, kto nemá tenkú dosku na nechty. IBX je vhodný na prevenciu a obnovu problémov s nechtami.

 • Čo robiť doma?

Zahrejte akýkoľvek kozmetický olej, krém alebo krém na ruky vo vodnom kúpeli na 38 až 40 stupňov Celzia. Ponorte do nej ruky (môžete použiť falangu prstov), ​​držte v zahriatom oleji 15 - 20 minút. Potom osušte suchou handričkou a masírujte si ruky a nechty. Pred zákrokom je lepšie odlupovať pokožku rúk a pomocou brúsky odstrániť uvoľnenie z nechtov.

Ak sa rozhodnete chodiť bez gélového laku, musíte nechty chrániť pred vonkajšími faktormi, aj keď sú stále slabé. Použite kutikulový olej a vosk. Terapeutické laky môžete nanášať aj denne. Dodržiavaním týchto pravidiel ušetríte nechty pred poškodením!

Nechajte svoje nechty pružné, silné a so zdravým leskom!

Zhoršenie stavu nechtov po odstránení gélového laku môže byť spôsobené samotnou technológiou. Koniec koncov, pred vytvorením povlaku sa odstráni vrchná vrstva nechtu a nechty nedýchajú počas ponožiek, aj keď je produkt veľmi kvalitný. Ak chcete zachovať krásu nechtov, a to aj pomocou gélového laku, vykonávajte lekárske postupy!

Solné kúpele poskytujú dobrý účinok. Zohrejte vodu na príjemnú teplú teplotu, pridajte do nej lyžicu jodizovanej morskej soli a trochu citrónovej šťavy. Šťava dokonale rozjasňuje nechty, eliminuje ich žltnutie, má antioxidačné vlastnosti a pomáha nechtom zotaviť sa. Ruky ponorte do kúpeľa a držte ich, kým voda neklesne. Potom naneste výživný krém na suchú pokožku rúk alebo olej - olivový, arganový, avokádový olej. Môžete tiež použiť Aevit: opatrne otvorte olejovú kapsulu s vitamínmi a jej obsah naneste na kutikulu a nechtovú doštičku.

Ďalším nástrojom, ktorý pomôže nechtom byť silný, je jód. Ale niektorí sa boja používať, pretože to môže nechať červenú farbu na nechty. Ale ak dáte trochu jódu na nechtový tanier v noci bavlneným tampónom, ráno sa vstrebe a nezostanú žiadne zvyšky. Ak sú nechty mierne žltkasté, použite citrónovú šťavu.

Ak chcete, aby vaše nechty boli silné, sledujte svoju stravu. Musíte jesť ryby, najlepšie tučné odrody, orechy, vajcia, syr. Okrem toho telo potrebuje prijať dostatočné množstvo vitamínov a minerálov, najmä zinku, železa. Bolo dokázané, že výrobky obsahujúce želatínu znižujú stratifikáciu nechtov. Niekedy nájdete rôzne ošetrovacie povlaky na nechty. Predávajú sa vo forme laku, ktorý treba natrieť nechtami. Ale pretože tieto výrobky majú chemické zloženie, je nepravdepodobné, že by pomohli poškodenému nechtu.

Aby sa nechtová platňa zotavila, je potrebné po gélovom leštení prestávku. Ak sú nechty vážne poškodené, musíte počkať na ich úplné uzdravenie. Môže to trvať niekoľko mesiacov. Ak nedôjde k zjavnému poškodeniu, musíte si oddýchnuť tak dlho, ako ste mali na sebe manikúru s takýmto náterom, to znamená, že ak lak trval 3 týždne, urobte rovnaký čas. Pokúste sa nechty odrezať tak, aby špička nechtu nepresiahla koniec prstu. Ak je klinec dlhší, môže dôjsť k nárazu na povrch, ktorý môže byť pre vás viditeľný, ale môže viesť k jeho prasknutiu a delaminácii.

Nezabudnite, že ruky a nechty si vyžadujú starostlivosť a ochranu. Nikdy nerobte domáce úlohy bez rukavíc. Olivový olej votrite každý deň do nechtovej platničky a kutikuly. A samozrejme, manikúru by mal robiť skúsený majster a dobrý, osvedčený salón.

Prečo nechty po gélovom leštení je potrebné obnoviť

Po gélovom lakovaní sú nechty matné a krehké. Negatívne zmeny je možné pozorovať až po odstránení manikúry.

Dôvody spočívajú v príprave nechtov na nanášanie materiálov. Po prvé, master spracuje, doštičku niekoľkokrát vyleští, zriedi a vyrovná povrch. Ak sú nechty spočiatku krehké, nemôžete ich zakryť gélovým lakom.

Použitie kyslého primeru namiesto bezkyselinového primeru spôsobuje, že nechtové platničky horia počas sušenia pod lampou.

Zlé materiály a nesprávne vyrobené manikúry vedú k nežiaducim dôsledkom. Nesprávne odstránenie je tiež škodlivé.

Posilnite nechty, ak:

 • doštičky sú dlhodobo ošetrené odstraňovačom gélových leštičiek,
 • so samovyberaním materiálov,
 • rozvíja sa infekcia, plesňové infekcie, zranenia
 • alergický na akýkoľvek prostriedok používaný na manikúru,
 • tenké nechty od prírody.

Výskyt žltkastosti po odstránení povlaku naznačuje použitie materiálov nízkej kvality, plesňové infekcie.

S harmančekom

Morskú soľ rozpustite v teplej vode a pridajte odvar harmančeka, nechte v zmesi nechty pätnásť minút. Ak sa chcete rýchlo zotaviť, kúpte sa trikrát týždenne.

Do infúzie harmančeka a šalvie pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a akéhokoľvek éterického oleja. Trvanie postupu je tiež štvrť hodiny.

Jódové kúpele

Pridajte pár kvapiek jódu do teplej vody a držte v nich ruky. Na doštičkách môžete urobiť slabú jódovú mriežku, kým idete spať, kým sa neobjaví pozitívny výsledok.

Najúčinnejší nástroj, ktorý pomáha obnoviť zdravý vzhľad nechtov. Zahrejte extra panenský olivový olej vo vodnom kúpeli a držte v ňom prsty 10 minút. Procedúra sa vykonáva každý týždeň každý týždeň.

S voskom, ílom, bobuľami

Jednoduchým spôsobom: roztavte kozmetický vosk roztiahnutý na nechtových doskách, vyleštite povrch pilníkom na nechty.

Clay pomáha veľa, čo má priaznivý vplyv na štruktúru nechtu. Naneste produkt na nechty zriedený vodou, nechajte pôsobiť 20 minút, potom votrite do olejového krému. Masku urobte dvakrát mesačne.

Zmes kyslých bobúľ (brusnice, rakytník a ríbezle) sa nanáša na dvadsať minút, potom sa umyje teplou vodou.

Regenerácia parafínu

Budete potrebovať kozmetický parafín: roztavte výrobok vo vodnom kúpeli, ponorte si do neho ruky na desať minút, potom naneste na nechty vitamín E. Procedúru vykonávajte každý deň pred spaním.

Dokonale obnovuje a spevňuje želatínové krmivo pre tenké nechty. 30 g produktu sa rozpustí v teplej vode (250 ml), nechty sa ošetria smotanou, po ktorej sa pätnásť minút ponoria do roztoku, namočia sa do servítky.

Vykonajte postup dvakrát týždenne.

Farmaceutické výrobky

Farmaceutické výrobky s kúpeľmi poskytujú vynikajúci účinok. Odporúča sa používať špeciálny olej alebo vitamín E v kapsulách na zvlhčenie taniera a zjemnenie pokožky okolo.

Rýchle zotavenie nastane pri aplikácii tekutých nechtov. Aplikujú sa niekoľkokrát denne, čakajúc na úplnú absorpciu a vysušenie.

Zoznam najlepších profesionálnych produktov na starostlivosť o nechty:

 1. Chytrá smalt.
 2. Rastový aktivátor Phytocosmetics.
 3. Výkon (Mega Spevňovač nechtov).
 4. Mavala Scientifique.
 5. IBX.
 6. OPI Prípravok na natieranie nechtov.
 7. Eveline.
 8. Sally Hansen
 9. Christina Nail Hardener.
 10. CND RescueRXx denná liečba keratínom.

Pomáha tiež opravný lak, ktorý môže byť priehľadný alebo zafarbený. Tento nástroj posilňuje dosku, zabraňuje krehnutiu, chráni pred pôsobením chemikálií, vody.

Pozitívny účinok nastane po aplikácii transparentných terapeutických látok, rôznych kozmetických olejov.

Spevnenie nechtov

Doma posilňujú kúpeľne s morskou soľou, parafínom, olivovým olejom, voskom, jódom, ílom, bobuľami, vitamínom E, želatínou, bylinnými odvarmi a ďalšími výrobkami, ktoré sú vždy po ruke.

Efektívne recepty:

 1. Mleté červené korenie. 0,5 lyžičky zamiešajte v malom množstve vody, pridajte krém na ruky. Naneste zmes na nechty, nechajte pôsobiť 20 minút, opláchnite. Maska robiť raz mesačne.
 2. Wine. Červené alebo biele víno dokonale ošetruje nechty. Zmiešajte 200 g nápoja a morskej soli a ponorte si ruky do kúpeľa na dvadsať minút. Ďalší recept: do bieleho vína (200 g) pridajte maslo, med. Zahrejte tekutinu, ochladte na príjemnú teplotu a ponorte si ruky. Trvanie procedúry je pol hodiny.
 3. Vajcia, med a olivový olej. Zmes posilňuje exfoliačné nechty. Nástroj je zahrievaný a prsty ponorte do kvapaliny po dobu tridsiatich minút. Pravidelné používanie dáva lesk a robí povrch hladkým.

Pri pravidelnom používaní posilňovacie kúpele v kombinácii s liekmi obnovujú nechtovú doštičku za mesiac.

Rýchlym ošetrením sa trú kozmetické oleje. Predávajú sa v lekárni. Tieto nástroje odvedú vynikajúcu prácu a po týždni používania sú viditeľné prvé výsledky.

Soľné kúpele poskytujú vynikajúci výsledok, spevňujú tenké nechty.

Stimuluje rast banánovo-citrónovej masky, mlieko stláča, obyčajný rastlinný olej (produkt sa zahrieva, potom sa vtiera do nechtov, až kým sa úplne nevstrebáva).

Procedúry, ktoré sa vykonávajú v salónoch krásy

Profesionálne ošetrenie poskytuje dobrý výsledok.

V kozmetických salónoch sú klientom ponúkané rôzne procedúry zamerané na obnovenie nechtov po poškodení, vrátane gélového laku:

 1. Horúca manikúra s olejom, Master vyrába kúpeľ, ktorý pozostáva z horúceho oleja. Produkt zvláčňuje pokožku, uvoľňuje ju a vyživuje.
 2. Levanduľová masáž, Kombinuje peeling s morskou soľou a levanduľovým gélom. Po masáži nasleduje maska ​​s mätou s bambuckým maslom, obalená teplou utierkou, navlhčená kutikula parafínom, prikrývky nechtov spevňujúcou kompozíciou.
 3. Japonská manikúra, Zameriava sa na posilnenie nechtov, výživu a aktívny rast. Pred vykonaním postupu sprievodca diagnostikuje. Súčasťou manikúry je peeling, masáž kutikuly, kúpeľ, trenie špeciálneho prášku a pasty do nechtov, liečivý olej a sérum. Dokončuje všetky masáže rúk.

Salóny vyrábajú jednoduché teplé kúpele na ruky, pravidelné a hlboké chemické šupky, parafínovú terapiu, masáže, kúpeľnú manikúru.

Regenerácia po nesprávnom odstránení laku na nechty

Gelový lak nemôžete odstrániť sami, inak existuje riziko odstránenia vrchnej vrstvy nechtovej platničky.

Táto manikúra sama o sebe nepoškodzuje, ale jej príprava a nesprávne odstránenie môžu zničiť povrch nechtu.

Kozmetické oleje, vrátane kapsúl vitamínu E, pomáhajú problém vyriešiť. Náradie sa vtiera do nechtov niekoľkokrát denne každý deň.

Odporúča sa do stravy zahrnúť potraviny bohaté na vápnik.

Dostupné metódy na ošetrenie nechtov doma:

 1. Plné mlieko lieči poškodenú vrstvu stratum corneum. Výrobok sa zahrieva a ruky sa do neho pol hodiny položia. Procedúra sa vykonáva každý týždeň.
 2. Výživný kokteil vyrobený z farmaceutických vitamínov A a E sa každý deň vtiera do nechtov. V čase ošetrenia (dva mesiace) musíte prestať používať lak.
 3. Ricínový olej a olivový olej sa zmiešajú v rovnakých pomeroch, zakryjú povrch dosiek získaným produktom. Zmes urýchľuje rast, hydratuje, vyživuje, dodáva elasticitu.
 4. Ovesné vločky a harmančeka sa zmiešajú, vylejú sa vriacou vodou, ochladia sa, zmes sa rozomelie v mixéri a nanesie sa na poškodený povrch ako maska.
 5. Rastlinný olej a tvaroh sa miešajú, kým sa nedosiahne hustá kyslá smotana. Maska sa nanáša pol hodiny, frekvencia - 3-krát týždenne.
 6. Zmiešajte med (3 polievkové lyžice), soľ (2 polievkové lyžice). S 0,5 šálky teplého mlieka sklopte končeky prstov.

Ak chcete obnoviť zdravie a zároveň posilniť tenkú nechtovú doštičku po odstránení gélového leštidla, musíte masť trieť masťou pripravenou takto:

 • roztaviť vosk vo vodnom kúpeli,
 • pridajte žĺtok z jedného vajíčka,
 • pridajte niekoľko kvapiek broskýňového oleja.

Môžete sa prihlásiť každý deň. Táto maska ​​je úplne neškodná, vyživuje tkanivá nechtov a pokožku rúk, pomáha posilňovať a pestovať taniere.

Pin
Send
Share
Send
Send