Užitočné tipy

Čokoládový fondant na torty: varenie, recepty a recenzie

Pin
Send
Share
Send
Send


 1. Vezmite zmäknuté maslo. Ak to chcete urobiť, musíte ju z chladničky vopred vybrať.
 2. Kakao zmiešajte s cukrom alebo práškovým cukrom.
 3. Zahrejte mlieko a nalejte ho do zmesi.
 4. Zmes ohrievame vo vodnom kúpeli a neustále ju miešame.
 5. Priveďte do varu a varte čokoládový fondant 1-2 minúty.
 6. Odstráňte vriaci fond z tepla.
 7. Pridajte olej, premiešajte.
 8. Koláč, koláče alebo muffiny zalejte vodou.

Užitočné tipy

Technológia prípravy čokoládových povlakov sa vyznačuje maximálnou jednoduchosťou a nevyžaduje, aby kuchársky špecialista mal špecifické zručnosti. Preto sa s touto úlohou môže ľahko vyrovnať každá začínajúca hosteska. Aby sa všetko dalo tak, ako by malo, mali by sa zohľadniť niektoré dôležité nuansy. Fondant pre koláče sa môže pripraviť na báze vody, silnej kyslej smotany, smotany alebo tuku z kravského mlieka.

Aby sa dosiahla väčšia nasýtenosť, často sa do nej pridávajú čokoládové lupienky, citrónová šťava, mak, jedlo múka škorica alebo vanilka. Dôležitú úlohu hrá konzistencia hotového povlaku. Mal by sa podobať silnej kyslej smotane. Takáto glazúra bude ležať rovnomerne na povrchu koláčov a pravdepodobne stvrdne.

Klasická verzia

Na prípravu tohto fondánu na torty potrebujete minimum prísad a kvapku trpezlivosti. Samotný proces je mimoriadne jednoduchý a nezaberie príliš veľa času. Ak chcete urobiť klasickú polevu, vopred si overte, či váš domov má všetko, čo potrebujete. Budete potrebovať:

 • Lyžica masla.
 • 100 gramov čokolády.
 • 3 polievkové lyžice stojatej vody.
 • 100 gramov práškového cukru.

Rozbitá čokoláda sa vloží do vhodnej misky, zmieša sa s horúcou vodou a potom sa odošle do vodného kúpeľa. Akonáhle sa zmes rozpustí, pridajte maslo a preosiaty práškový cukor. Všetko je dobre rozdrvené do homogénneho stavu. Výsledná námraza sa nanesie na povrch koláča a počká, kým nestuhne.

Vajcia Variant

Použitím technológie opísanej nižšie sa získa lesklá lesklá glazúra, ktorá je ideálna na zdobenie domácich zákuskov. Robí sa to jednoducho tak, že s takouto úlohou sa dokáže ľahko vyrovnať aj tínedžer. Pred prípravou fondánu na tortu sa uistite, že máte na dosah ruky:

 • 150 gramov tmavej čokolády.
 • Surové kuracie vajce.
 • 200 gramov práškového cukru.
 • 60 g masla.

Čokoláda je rozdelená na menšie kúsky a vložená do vhodnej nádoby. Tam pridajú potrebné množstvo masla a všetko odošlú do vodného kúpeľa. Surové vajíčko sa jemne vtlačí do roztavenej hmoty a dobre sa premieša. Tam postupne pridávajú cukrový prášok a všetko premiešajú mixérom. Horúci fondant na torty sa opatrne nanáša na povrch pečených koláčov a čaká, kým nestvrdne.

Med možnosť

Glazúra vyrobená podľa ďalej opísaného spôsobu sa vyznačuje nielen zaujímavou vôňou, ale aj príjemnou špecifickou chuťou. Pretože pozostáva z neštandardnej sady prísad, vopred si overte, či máte po ruke všetky požadované komponenty. Tentoraz budete potrebovať:

 • 180 gramov tmavej čokolády.
 • 70 mililitrov skutočného tekutého medu.
 • 200 gramov hnedého cukru.
 • Plechovka kondenzovaného mlieka.
 • 80 gramov kokosu.

Príprava koláče na tortu doma je veľmi rýchla a ľahká. Celý proces je možné rozdeliť do niekoľkých etáp. V jednej miske sa zmieša kondenzované mlieko, med, maslo a cukor. To všetko je šľahačkou a šľahačkou a pošle sa do kachlí. Päť alebo sedem minút po varení sa výsledná hmota odstráni z ohňa a pridá sa k nej rozbitá čokoláda. Akonáhle sa kúsky úplne rozpustia, kokosové vločky sa nalejú na rovnaké miesto a dôkladne sa premiešajú. Hotová námraza sa okamžite aplikuje na povrch koláča.

Možnosť s mliekom

Tento fondant na tortu s kakaom a škrobom má príjemnú čokoládovú príchuť a ľahkú arómu. Bude to skvelá dekorácia pre akýkoľvek domáci dezert. A dokonca aj tí, ktorí sa zaoberajú takýmto podnikaním prvýkrát, sa s jeho prípravou vyrovnajú. Pred začatím procesu skontrolujte, či váš domov obsahuje:

 • 20 gramov kakaa.
 • 60 ml kravského mlieka.
 • 150 gramov cukru.
 • 60 g masla.
 • 15 gramov škrobu.

Mlieko sa kombinuje v jednej miske s cukrom a odosiela sa do kachlí. Hneď ako sa zrná sladkého piesku úplne rozpustia, naleje sa tam škrob. Všetko dobre premiešajte, snažte sa zabrániť vzniku najmenších hrudiek a zahrievajte, až kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu. Zahustená hmota sa odstráni z tepla a ochladí sa. Potom sa opatrne naleje do nádoby, v ktorej je vopred rozomleté ​​maslo a kakao. To všetko sa dôkladne premieša drevenou špachtľou a okamžite sa aplikuje na povrch koláča.

Želatína na želanie

Tento recept na fondánový koláč vám umožní rýchlo a bez ťažkostí vytvoriť zrkadlový povlak. Takáto glazúra na domácom pečení vyzerá veľmi pôsobivo, a preto je medzi domácimi manželkami veľmi populárna. Na jeho prípravu budete potrebovať:

 • 150 gramov cukru.
 • 135 mililitrov vyčistenej vody.
 • 100 gramov kondenzovaného mlieka.
 • 150 ml glukózového sirupu.
 • 15 g želatíny.
 • 150 g čokolády.

Najprv musíte urobiť želatínu. Potom sa naleje 65 ml filtrovanej vody a krátko sa vyčistí na stranu. Sirup a cukor sa kombinujú v samostatnej miske. To všetko sa naleje zvyšnou vodou a odošle sa do kachlí. Výsledná kvapalina sa zahrieva na minimálnu teplotu, až kým sa zrnká sladkého piesku úplne nerozpustia.

V inej miske sa kombinuje rozbitá čokoláda, kondenzované mlieko a želatína. To všetko sa naleje horúcim sirupom, šľahačkou mixérom a ochladí sa na tridsaťpäť stupňov. Až potom je hotový fondán rozmazaný na povrchu koláča.

Možnosť smotany

Toto je jeden z najjednoduchších receptov, podľa ktorého môžete rýchlo a bez problémov pripraviť glazúru na ozdobenie domáceho pečiva. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať minimálny čas a trochu úsilia. Pred vytvorením fondant na tortu, uistite sa, že máte všetko, čo potrebujete na dosah ruky. V takom prípade musíte mať:

 • 40 gramov masla.
 • Štandardná čokoláda.
 • 3 lyžice 30% smotany.

Rozdrví sa na kúsky čokolády rozptýlené v suchej čistej miske a umiestni sa do vodného kúpeľa. Pridá sa tu maslo a jemne sa premieša do hladka. V konečnej fáze sa do výslednej hmoty opatrne zavedie šľahačka.

Kakao Možnosť

Použitím technológie opísanej nižšie je možné relatívne rýchlo pripraviť sladkú a chutnú polevu. Je ideálny na zdobenie koláčov, pečiva, pečiva a iných zákuskov. Čokoládový fondant pre kakaový koláč má jasnú, bohatú farbu a príjemnú charakteristickú arómu. Intenzita odtieňa môže byť nastavená znížením alebo zvýšením množstva práškovej zložky. Pretože je to kakao, ktoré má rozhodujúci vplyv na textúru, chuť, arómu a farbu hotového výrobku, nemal by obsahovať žiadne ďalšie rastlinné prísady. Na prípravu tmavého, hustého a lesklého fondánu budete potrebovať:

 • 100 gramov nesoleného masla.
 • 5 alebo 6 polievkových lyžíc kakaa.
 • 150 ml kravského mlieka.
 • 10 polievkových lyžíc cukru.

Nalejte správne množstvo kakaa do vhodnej misky. Cukor sa tam posiela. Všetci sa dobre obetovali obyčajnou lyžičkou a snažili sa zabrániť tvorbe hrudiek.

K výslednej hmote sa pridá rozpustené maslo a mlieko. Stále intenzívne premiešané a umiestnené na sporáku. Obsah panvice sa uvedie do varu. Je dôležité neustále miešať hmotu tak, aby sa nelepila na dno a steny nádoby. Hneď ako sa na povrchu kvapaliny objavia prvé bubliny, oheň sa priskrutkuje na minimum a budúca glazúra sa uvarí na požadovanú konzistenciu. Zahustená čokoláda sa vyberie z horáka, ochladí sa na tridsaťosem stupňov a až potom sa použije na určený účel.

Na získanie lesklej, hladkej glazúry, na ktorej povrchu nebude najmenší náznak bieleho náteru, sa odporúča použiť vysokokvalitné nesolené maslo s obsahom tuku asi 82 ​​- 83%. Iba v tomto prípade bude mať čokoládový fondán nielen vynikajúce chuťové vlastnosti a estetický vzhľad, ale bude dokonale ležať aj na upečených koláčoch.

Kulinárske recenzie

Podľa mnohých skúsených žien v domácnosti, ktoré pečú rôzne dezerty, je domáci koláč pre koláče nielen chutný a krásny, ale aj celkom užitočný. Na rozdiel od obchodných náprotivkov neobsahuje jediný gram umelých farieb a konzervačných látok. A to znamená, že takéto pochúťky sa môžu nebojácne liečiť aj s najmenšími sladkými zubami.

Väčšina žien v domácnosti venuje pozornosť skutočnosti, že ak glazúra nie je správne pripravená, môže horieť. Aby sa tomu zabránilo, je vhodné rozbiť použitú čokoládu na menšie kúsky a až potom ju poslať do vodného kúpeľa. Odporúča sa mierne namazať dno misy, v ktorej sa bude táto zložka zahrievať. Vďaka tejto jednoduchej manipulácii sa čokoláda nelepí na steny nádoby. Produkt sa za žiadnych okolností nesmie topiť vo vriacej vode. Pokúste sa udržať priemernú teplotu.

Ako si vyrobiť čokoládový fondantový koláč

Recept na čokoládový kakaový fondán je pomerne jednoduchý. Krém môže byť založený na vode aj na kyslej smotane, masle, smotane. V závislosti od toho, čo leží na základni, sa kalorická hodnota produktu zvyšuje a chuť sa mení.

K tomu môžete pridať kakao, mak alebo citrón. Prípravok zahŕňa zavedenie škorice a vanilínu, v závislosti od toho, ktorá chuť je pre tento dezert výhodnejšia.

Konzistencia glazúry by mala byť ako hustá kyslá smotana. Potom je ľahšie distribuovať sa na povrch koláča a rýchlejšie mrzne. Fondant možno použiť na vyhladenie povrchu koláčov. Ak dosiahnete správnu konzistenciu, bude tento proces jednoduchý.

Základné zložky

Klasický kakaový fondant na koláč sa varí za 15 minút. Recept neobsahuje žiadne drahé alebo neobvyklé prísady. Hlavným produktom dodávajúcim aróma, bohatú chuť a farbu je kakao. Malo by byť iba prírodné a bez nečistôt.

Čokoládový fondant na tortu s kakaom obsahuje:

 • 100 g masla s dostatočným obsahom tuku,
 • 6 veľkých lyžičiek kakaového prášku
 • 150 ml plnotučného mlieka
 • 10 polievkových lyžíc cukru.

Tento jednoduchý zoznam produktov vám umožňuje vytvoriť vynikajúci čokoládový fondant na tortu s kakaom. Aby sa dosiahla požadovaná konzistencia, je nevyhnutné prísne dodržať formuláciu.

Algoritmus receptu

Ak chcete vyrobiť čokoládový fondán, musíte dodržiavať dávkovanie a dodržiavať algoritmus.

 1. Do šálky sa naleje preosiate kakao, do ktorého sa má pridať cukor. Dve voľne sypané štruktúry sú rozdelené. Nemali by byť povolené žiadne hrče.
 2. Maslo sa taví v mikrovlnnej rúre a kombinuje sa s mliekom. Všetko musí byť zmiešané. Bití zmesi nie je potrebné.
 3. Suchá a mliečna hmota sa mieša do hladka. Potom sa nádoba s fondánom položí na oheň a privedie sa k varu. Počas varenia sa musí neustále miešať, inak bude horieť.
 4. Hneď ako sa na povrchu objavia prvé bubliny, je potrebné oheň odstrániť na minimum a zhusťovať hmotu.
 5. Po varení by mal kakaový fondant ochladiť na 30 stupňov. Až potom môžete ozdobiť pečivo.

Ak chcete urobiť fondánový koláč s lesklým a hladkým kakaom, musíte použiť maslo s obsahom tuku najmenej 83 percent. V tomto prípade nebudú na povrchu žiadne biele znaky. Fudge bude ležať rovnomerne a opravovať všetky chyby pečených koláčov.

Chutný fondán na kyslej smotane

Je veľmi ľahké sa naučiť receptúru na náplň do kyslej smotany. Čokoládový fondant získava bohatú chuť a ľahkú kyslosť. Varenie je rýchle a ľahké. Komponenty sú potrebné najbežnejšie a pečenie nadobúda slušný vzhľad. Zloženie fudge neobsahuje rôzne konzervačné látky, všetky zložky sú iba prírodné. To je veľké plus.

Zloženie produktu

Pre viskóznu čokoládovú polevu budete potrebovať nasledujúce produkty:

 • kyslá smotana v množstve 100 g,
 • cukor v množstve 3 polievkové lyžice,
 • maslo 2 veľké lyžice,
 • 3 veľké lyžice kakaového prášku.

Ako náhradu za kyslú smotanu môžete použiť kondenzované mlieko. Potom sa chuť fondánu ukáže trochu inak. Zosladne a kyslosť zmizne.

Ako variť krok za krokom

Čokoládový fondant na torte je jednou z nevyhnutných zložiek. Vďaka nej sa koláče vyhladzujú a všetky nepravidelnosti zmiznú. Glazúra je lesklá, viskózna a bohatá na chuť. Môže sa variť dokonca aj vo vriacej vode a fondán sa stáva mimoriadne kyslou smotanou.

 1. Na varenie potrebujete hrubozrnný guláš. V ňom je zakysaná smotana.
 2. Kakao sa preosieva osobitne a pridá sa cukor. Tieto zložky je potrebné zmiešať. Tvorba hrudiek by nemala byť povolená.
 3. K zmesi cukru sa pridá kyslá smotana. Stewpan je zapálený. Zmes sa musí neustále miešať tak, aby sa obsah nelepil na dno a steny. Proces varenia pokračuje 5-7 minút. Počas tejto doby by mala hmota mierne zhustnúť.
 4. Pred vybratím hrnca z ohňa musíte vstúpiť do masla. Všetko sa musí miešať, až kým sa hmota nestane homogénnou a lesklou.

Hotovú glazúru je možné trochu ochladiť alebo ju okamžite použiť na zakrytie cukroviniek. Teplý fondán leží na povrchu dobre. Ak sa ochladí pod 30 stupňov, potom bude hustota produktu vyššia ako je potrebné na rovnomerné pokrytie.

Recept na kondenzovanú mliečnu čokoládu Fudge

Rýchly recept na čokoládový fondán s kondenzovaným mliekom má jemnú chuť a ľahkú konzistenciu. Môže obsahovať celú čokoládu alebo kakao. Pripravuje sa tiež v plnotučnom mlieku. Fondant na tortu s kakaom doma je chutný a voňavý. Je potrebné iba jasne sledovať recept a dodržiavať proporcie. Fondant bude skvelou ozdobou na pečenie. Čas varenia je 10-15 minút.

Základné výrobky

Ak chcete, aby kakaový fond bol hladký a jednotný, musíte používať iba kvalitné výrobky s vysokým obsahom tuku. Na miešanie zložiek stačí stierka alebo metla. Glazúra nevyžaduje silné šľahanie. Zloženie fondánu zahŕňa:

 • kakaový prášok v množstve 20 gramov,
 • 100 ml kondenzovaného mlieka,
 • 150 g cukru
 • lyžica masla
 • 15 g škrobu.

Proces varenia je veľmi jednoduchý, takže ho zvládne aj nováčiková hostiteľka.

Technológia varenia

Akýkoľvek čokoládový fondán sa nevyhnutne zahreje, takže potrebujete dusenú stenu. To vám umožní uvariť glazúru a zabrániť jej spáleniu. Ak chcete urobiť čokoládový fondant doma a ozdobiť pečivo, musíte:

 1. Všetky ingrediencie varíme iba v silných stenách. Je potrebné do neho umiestniť cukor a mlieko a potom zapáliť. Nezabudnite na neustále miešanie.
 2. Po rozpustení cukru sa do hmoty zavedie škrob. Miešanie pokračuje, až kým sa nevarí guláš.
 3. Ak je konzistencia príliš hustá, môžete k nej pridať horúcu vodu, len niekoľko lyžíc.
 4. Je potrebné variť zmes až do požadovanej štruktúry a potom sa hmota odstráni z ohňa.
 5. V samostatnej nádobe sa maslo pomelie kakaovým práškom. Zmes z guláša sa naleje do tejto zmesi. Všetko sa musí dôkladne premiešať, kým nie je fondán hladký a rovnomerný.

Ďalšie ochladzovanie námrazy nie je potrebné. Musí sa okamžite použiť na pečenie alebo použiť na koláč.

Prísady do receptu

Ak chcete, aby čokoláda fondant správne, musíte prísne dodržiavať recept a zachovať proporcie. Pre fondán budete potrebovať:

 • 180 g tmavej čokolády
 • 70 ml tekutého medu, skutočný, nie náhradný,
 • hnedý cukor v množstve 200 g,
 • kondenzované mlieko v množstve 1 plechovky,
 • 80 g kokosových vločiek.

Varenie fondánu s medom nie je ťažké. Ukázalo sa, že je hladký a viskózny.

Krokové varenie

Všetky fondantné produkty musia byť vysokej kvality. Iba za týchto podmienok sa ukáže, že je hladký a vhodný pre všetky typy pečenia.

 1. V dusenom hrnci s hrubými stenami musíte zmiešať kondenzované mlieko, med, cukor a potom pridať maslo. Všetky zložky sú zmiešané s metla.
 2. Po dobu 5 až 7 minút je potrebné udržiavať dusený pokrm v ohni, aby sa všetky komponenty dobre zahriali. Počas tejto doby bude fondán zhusťovať. Zmes sa musí za stáleho miešania odstrániť z tepla.
 3. Potom sa do duseného mäsa pridá čokoláda rozdelená na plátky. Je potrebné neustále zasahovať, aby bola úplne rozptýlená.
 4. Nakoniec sa do námrazy dostanú kokosové vločky.

Hlavným tajomstvom fudge je neustále miešanie a dosiahnutie homogénnej konzistencie. Nie je potrebné silne ochladzovať tento typ glazúry.

Musí sa okamžite aplikovať na povrch koláčov alebo muffinov. Остужается шоколадная помадка уже вместе с готовым изделием во время пропитки десерта.

Рекомендации и советы

Каждая хозяйка должна знать, как приготовить шоколадную помадку для выпечки. Она делает любой десерт изысканным и привлекательным для сладкоежек. Трудно встретить человека, который полностью равнодушен к шоколаду. Sladká viskózna poleva na všetky jej kúzla má bohatú vôňu, ktorá jej dodáva kakao. Čokoládový fondant, či už je biely alebo čierny, je vynikajúcou voľbou na ozdobenie sviatočného tortu, muffinov, koláčov alebo mäkkých perníkov.

Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, vďaka ktorým je glazúra výnimočná.

 1. Ak sa do polevy pridá maslo s obsahom tuku najmenej 83 percent, potom sa ukáže, že je lesklý, hladký a dobre maskuje náklady na pečenie.
 2. Môže sa aplikovať v rámci tmelu tak, že produkt má výnimočný tvar a obsah je mimo chvály.
 3. Kvôli pikantnosti sa do fondánu môže pridať citrónová šťava. Dáva fondantovi zvláštnu vôňu. Citrónová smotana má mierne kyslosť a robí korenie pečením.
 4. Niekoľko plátkov tmavej čokolády môže výrazne vylepšiť chuť produktu. Môže byť kombinovaný s kakaom alebo použitý samostatne. Hlavnou požiadavkou zostávajú komponenty vysokej kvality. Kakao s rastlinnými nečistotami má svetlú farbu a menej nasýtený zápach.
 5. Aby bol fondant exotický, môžete ho zmiešať s citrónovou kôrou. Obsah tuku v mliečnom produkte by mal byť nad 33 percent. Fondant je veľmi koncentrovaný a hustý.
 6. Na dosiahnutie vzdušnosti použite šľahačku, maslo alebo kondenzované mlieko s cukrovým sirupom. Je však lepšie urobiť metla a nie miešačku. Alebo pomocou technológie, ale pri nízkych rýchlostiach.

Charakteristickým rysom čokoládového fondánu je jeho ťažnosť, hustota konzistencie a schopnosť drviť nedostatky koláčov v dôsledku jeho štruktúry. Ak budete postupovať podľa receptu, potom sa ukáže, presne tak, ako je to potrebné pre kvalitné pečenie.

Čokoládový tortu fondant krok za krokom recept

Predhrejte rúru na 180 stupňov.

Oddelene premiešajte múku, prášok do pečiva (možno nahradiť sódou) a 4 polievkové lyžice kakaa.

Porazte vajcia cukrom až do bielej peny. Potom nalejte múku po častiach, premiešajte.

Pridajte kyslú smotanu a do cesta vložte mixér.

Rozložte cesto. Pečieme koláč pri teplote 180 stupňov 30 - 40 minút. NEOTVÁRAJTE RÚRU V RÁMCI KARTY KOŠÍKA!

Dajte koláč podľa toho, či vstal, nakrájajte ho a nechajte ho vychladnúť.

Urobte si impregnáciu (dusený čaj + cukor + alkohol podľa vašej chuti (vodka, koňak, likér, sladká tinktúra).

Keď sa koláč vychladol, namočte ho, namažte ho cestovinami, znova vložte - impregnácia - pasta atď., Kým koláč neskončí.

Máte radi recept? Prihláste sa na odber v Yandex Zen.
Po prihlásení na odber môžete vidieť chutnejšie a zdravšie recepty. Choďte a prihláste sa na odber.

Pin
Send
Share
Send
Send