Užitočné tipy

10 super spôsobov, ako urobiť luk za darček

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby bola oslava úspešná a aby oslava žiarila šťastím, musíte si nielen kúpiť vhodný darček, ale aj originálnym spôsobom. Predpokladá sa, že darček musí mať luk zo stuhy.

Predpokladá sa, že darčeková krabička je už zabalená v krásnom baliacom papieri, stačí si na oslavu vyrobiť luk. Z nášho článku sa dozviete niekoľko klasických spôsobov, ako priviazať darčekovú stuhu.

Jednoduché spôsoby

Takže vo vnútri máte vopred pripravenú obdĺžnikovú škatuľu s darčekom. Všetko, čo sa od vás vyžaduje, je starostlivo zviazať luk.

Dôležité! Tón dekorácie by mal harmonicky dopĺňať baliaci papier. Je lepšie nekupovať papier a pásku rovnakej farby, aby sa nezlučovali. Takéto kombinácie sú veľmi vhodné: žltá a fialová, zelená a žltá, modrá a ružová, hnedá a béžová a akákoľvek farba s prídavkom bielej.

Metóda 1. Ak chcete začať, zviažte krížik na kríži a pevne zafixujte uzol do stredu. Potom zoberte jeden koniec a urobte dve slučky. Konečný výsledok by vám mal pripomenúť číslo osem. Potom prstami zatlačte číslicu osem do centrálneho uzla. S okrajom, ktorý nebol zapojený, musíte „zakryť“ 8-ku a obaliť okolo centrálneho uzla vytvorením ďalšej malej slučky. Teraz vyrovnajte všetky slučky tak, aby boli rovnaké. Hrany môžu byť skosené.

Metóda 2. Kravatu štandardne pripevnite osobitne. Viazať darčekovú krabičku so stuhou inej farby a hrúbky. Používajte živé, ale zhodné farby. Prilepte skôr pripravené šperky do samého stredu vašej krabice tak, aby boli kolmé.

Metóda 3. Najjednoduchšia z predložených možností. Vhodné v prípade, že ste v zhone, ale chcete si dať darček vlastnými rukami. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať stuhy v pároch (rôzne farby). Zviažte jeden jednoduchý luk a ozdobte jeho stred asymetrickým zložením kúskov stužiek rôzneho tónu.

Tip! Používajte nielen saténovú, ale aj papierovú pásku.

K niektorej z ponúkaných možností balenia môžete pridať malú kartu s nápisom. Najlepšie zo všetkého, ak je zablahoželanie krátke, ale vhodné. Môžete si vybrať pôvodnú pohľadnicu:

Pôvodná verzia

Ak chcete urobiť ponuku svojej priateľke alebo matke, chcete urobiť elegantnejší a originálnejší darček. Jednou zo štýlových a nezvyčajných možností je viacvrstvový luk.

Jeho elegantný vzhľad porazí každú ženu. Hlavnou vecou je správny postup, preto postupujte presne podľa pokynov.

 1. Vystrihnite dlhý kus saténovej stuhy vašej obľúbenej farby. Malo by byť dosť dlho zabaliť krabicu a zviazať dekoráciu. Lepšie kúpiť s maržou.
 2. Uprostred krabice pripevnite zodpovedajúci luk. Rezané konce. Nezabudnite ho nakloniť. Obidve hrany by mali mať rovnakú dĺžku.
 3. Potom, čo potrebujete odrezať kúsok pásky rovnakého typu a dĺžky (môžete mať iný tón). Urobte si zopár slučiek, aby ste „konštrukciu“ držali uprostred.
 4. Šperky pripevnite k krabici tenkou stuhou. Nadmerne tiež rezané pod uhlom. Konce by mali trochu visieť, budete ich musieť obviazať ďalšie vrstvy.
 5. Vezmite ďalšiu pásku a urobte 3 slučky. Prebytok znovu orezajte.
 6. Prvý luk pripútajte k druhému. Potom môžete pridať ďalšie šperky, ktoré sa harmonicky zmestia do štýlu. Neštandardné riešenie poteší oko muža a jeho hostí.

Pri výbere dekorácie darčekovej krabičky nezabudnite, že najdôležitejšou vecou je láska, s ktorou musíte urobiť darček. Spolu s vašou túžbou budú schopní urobiť perfektný darček pre každú príležitosť.

Saténové stuhy

Na čo je saténová stuha vhodná? Jeho pohodlie spočíva minimálne v tom, že sa nebojí vody, to znamená, že z dažďa sa nestane viacfarebná kaša.

Na druhej strane môže byť takáto dekorácia užitočná pre tvorivého človeka v budúcnosti, na dokončenie vlastných projektov, to znamená, že je to taký mini-darček, ktorý ho dopĺňa. Áno, a vyzerá to zaujímavo a neobvykle)

Prečo naliať vodu, tu je 5 spôsobov, ako vytvoriť luk:

 1. klasický
 2. dvojitý
 3. Vrstvené (froté)
 4. bujný
 5. "Daisy"

Papierové stuhy

Čokoľvek poviete, papier je takmer vždy po ruke. Áno, a môžete si ju kúpiť na oveľa väčšom počte miest, na rozdiel od rovnakých saténových stužiek.

Preto som pre vás pripravil niekoľko druhov originálnych papierových šperkov ako darček:

 1. origami
 2. hviezda
 3. chryzantéma
 4. Podľa vzoru
 5. Kvetina praskla

Tento spôsob určite ocenia všetci milovníci skladania niečoho z papiera, preto potrebujete štvorcový list správnej veľkosti. Zložte ho 4-krát a potom postupujte podľa schémy:

Na túto elegantnú darčekovú dekoráciu pripravte niekoľko prúžkov papiera. Zložte každý prúžok ôsmimi koncami do stredu, pripevnite ho zošívačkou alebo lepidlom.

Ak ste takto vyrobili 8 kusov, spojte ich podľa schémy. Pripojte jeden kruhový kríž do centra pre úplnosť. Namiesto toho môžete tiež nalepiť korálik.

chryzantéma

Veľmi podobné viacvrstvovým. Až po spojení v strede páskou (alebo drôtom) sa časť vytvorených slučiek rozreže na niekoľko pásikov.

Potom našuchorte kvetinu, ako v prípade froté.

Kvetina praskla

Úprimne povedané, dlho som si myslel, čo nazvať túto rozľahlosť. Ukázalo sa, že je trochu extravagantné, ale podľa môjho názoru je to vhodné.

Pre neho budete potrebovať slušné kúsky hodvábneho papiera, ktoré je potrebné mnohokrát zložiť. Potom odrezajte hrany v polkruhu alebo trojuholníku a zarovnajte ich.

Drahí čitatelia, na to sa s vami rozlúčim. Určite nám povedzte, ktorý luk sa vám najviac páčil. A podeľte sa o svoje možnosti soon čoskoro sa uvidíme!

Obyčajný luk

Dizajn takého luku začína vypustením pásky pod spodnú časť krabice. Z horného stredu alebo s bočným posunom sa oba konce pretínajú a dlhá hrana pásky sa opäť drží pod spodkom škatule, ale vo zvislej polohe. Potom, v priesečníku oboch koncov, je zviazaný uzol. Zostáva iba urobiť jednoduchý luk, ako na šnúrkach.

Pri tejto metóde nebude na spodnej časti krabice žiadny uzol, stuhy sú rovné, takže darček bude mať pevný podklad. Okraje saténových stužiek je možné rezať rôznymi spôsobmi: skosením, rohom, rovnomerne. Odporúča sa spievať ich zapaľovačom alebo sviečkou, aby sa páska nerozštiepila.

Svieža mašľa

Pozrime sa na iný spôsob, ako uviazať luk na krabicu. Páska je rozdelená na dve časti. Z jedného je darček viazacie pásky. Páska je držaná pod spodnou časťou škatule a viazaná v strede. Ďalšie práce sa kladú na položenie ďalšieho kusu. Ak chcete, aby luk bol bujný, musíte zložiť stuhu vo zvitkoch jednu na druhú, ako na fotografii číslo 3. Potom je tento zväzok tkaný do uzla. Za týmto účelom ho umiestnili do stredu škatule a zviazali konce prvej pásky.

Čím viac zákrut, tým viac je vynikajúca hotová dekorácia. Zostáva iba šíriť každý prsteň prstami a otočiť ho tak, aby boli usporiadané do kruhu.

Takýto nádherný luk sa ukáže iba z mäkkej a tenkej stuhy, ak je materiál hustejší, bude nafúknutý a uzol bude drsný a hrubý. Tomu sa môžete vyhnúť, ak viete, ako pripnúť luk na krabicu nasledujúcim spôsobom.

Ako urobiť luk zo stuhy na krabici s darčekom pre domácich majstrov

Ak máte talent uviazať luk zo stuhy, nie je to ťažké. Predajcovia baliaceho papiera a rôzne doplnky na dekoratívne prezentácie sa s tým majstrovsky vyrovnajú. Neučili sa to hneď - raz, keď pochopili základy takého jednoduchého umenia.

Ponúkame vám tri možnosti, ako môžete krásne zviazať luk zo saténovej stuhy ako darček. Postupujte podľa pokynov a všetko bude fungovať.

pre klasický luk (nazýva sa aj králičie uši) algoritmus nasledujúce:

 1. Vezmite pásku a vizuálne ju rozdeľte na polovicu. Zložte každý koniec do slučky.
 2. Pravú slučku dajte doľava v tvare písmena „X“.
 3. Zabalte pravú slučku doľava.
 4. Vytiahnite do stredu a vytvorte uzol.
 5. Zastrihajte obidve strany luku.
 6. Konce zastrihnite šikmo.

Taký luk je vhodný ako ženáma na muža darček. Mimochodom, existuje názor, že muži nepotrebujú estetiku prezentácie a že je pre nich dôležitý iba obsah. V tomto vyhlásení je určitá pravda, ale ako viete, každé pravidlo má výnimky. Kto vie, možno je to váš adresát, ktorý prezentácii prikladá veľký význam?

Musíte vyzdobiť darčeky pre ženy aj mužov

Teraz uväznite veľký darčekový luk alebo pompom. algoritmus je nasledujúci:

 1. Páska sa zloží do krúžku a ovinie sa okolo stredu. Počet vrstiev sa bude rovnať počtu „okvetných lístkov“ budúceho luku.
 2. Stlačte krúžok, aby bol plochý a urobte štyri diagonálne rezy.
 3. Konce zarovnaného krúžku spojte tak, aby sa stretli v strede. Obrobok je upevnený tenkou páskou. Jeho farba je zladená s odtieňom základného materiálu.
 4. Opatrne vytiahnite najvnútornejší „plátok“ z jednej hrany a posuňte ho na druhú stranu. To isté urobte s ostatnými „okvetnými lístkami“.
 5. Výsledný luk je pripevnený k základni tenkou stuhou.

Tento pompom vyzerá originálne na veľkej a malej krabici s darčekom. V závislosti od veľkosti darčeka môžete zvýšiť alebo znížiť počet „lístkov“.

Skvelý darčekový luk

A nakoniec tretia možnosť - Tiffanský luk. Návod na použitie podľa návrhu:

 1. Odmeria sa darčeková krabička. Zaujíma nás dĺžka veka a výška oboch rebier od veka až po dno. Všetky tri hodnoty sa sčítajú a vynásobia piatimi. Výsledkom je optimálna dĺžka pásky pre krásny luk.
 2. Stred pásky je vycentrovaný na krabici. Držte ho jemne, aby ste zabránili jeho pohybu.
 3. Páska sa ovinie. Konce sa krížia na protiľahlom okraji škatule (dole).
 4. Voľné konce sú horizontálne ovinuté okolo veka. Potom ich vertikálne otočte pod pásku.
 5. Uzol je vytvorený z pásky z rovnakých voľných koncov a zviazaný je klasický luk (ako v prvom spôsobe).
 6. Konce sú rezané diagonálne.

Tiffanský luk vyzerá neobvykle a veľkolepo. Je vhodnejšie ho zviazať na krabiciach maléhoveľkosť.

Šitie jednotlivých položiek

Tento šperk je vyrobený samostatne. Následne môže byť buď prilepená k krabici pomocou pásky alebo zviazaná do pásky v hotovej forme. Taký kvet je vyrobený z niekoľkých prúžkov rôznych dĺžok. Pretože cievky sú zošité v pároch, musíte na vytvorenie stredu pripraviť dva dlhé segmenty, dva stredné a dva krátke. Pozrime sa, ako uviazať saténovú stuhu.

1. Pripravte segmenty požadovanej dĺžky. Najkratšia je uprostred, je prezentovaná v jednej kópii.

2. Z každého segmentu musíte zbaliť číslo osem a zošiť stred stehom.

3. Rovnaké osemnásobne preložené kolmo na seba a zošité dohromady. Získajú sa krížové obrobky.

4 - 5. Všetky časti sú navzájom spojené. Pod - najväčšia, potom - stredná veľkosť, nad - najmenšia. V strede je vložená časť predstavovaná jednoduchým krúžkom. Umiestnite ho švom dole, aby nebol viditeľný.

6. Výsledkom bola svieža a odolná luk. Môžete si ho vyrobiť z akéhokoľvek materiálu, dokonca aj z hustej repy alebo zamatu.

Papierová verzia

Zo špeciálnej papierovej baliacej pásky môžete vytvoriť krásnu kompozíciu. Na to budete potrebovať šablónu a ostré nožnice. Namiesto šablóny môžete okolo dlane urobiť niekoľko zákrut. Potom sa zloží na polovicu a odreže sa na dvoch stranách z dvoch strán, ako na fotografii nižšie. To sa deje tak, aby stredný uzol nebol hrubý. Stuha je otočená tak, aby rezy boli v strede a zviazané tenkým pásikom. Pozrime sa ďalej na to, ako uviazať krásnu stuhu.

Zostáva iba hladko otočiť všetky zákruty a nasadiť ich vo všetkých smeroch. Deje sa tak tak, aby boli rozmiestnené po celom kruhu. Na konci je luk pripevnený k darčekovej škatuľke alebo je pletený do prepletenia pruhov okolo škatule.

Niekoľko podobných možností

Teraz viete, ako zviazať krásnu stuhu. Okraje sviežej kvetiny však môžete navrhnúť inak a bude to vyzerať originálnejšie.

1. Vyrobí sa svieža papierová mašľa, opísaná v poslednej časti. Ďalej musíte odrezať každé kolo prsteňa nožnicami na polovicu. Ak sa pozriete na červenú vzorku, všetky okraje sú orezané rohmi, ktoré tvoria plátky hviezd.

2. Druhá verzia ružovej farby na fotografii má zaoblené okraje so stredovým výklenkom. Za týmto účelom bol každý koniec pásky zložený na polovicu a roh bol odrezaný z jednej a druhej strany.

3. Kvetina vyzerá bledo zelená. Predtým, ako si na darček priviažete úklonu, je každá zákruta v strede prstenu rozrezaná na koncoch nožníc na niekoľko častí, v závislosti od šírky pásky. Ukázalo sa, že chryzantéma, ktorá na darčekovom balení vyzerá veľmi pôsobivo.

Môžete prísť s vlastnou metódou vrúbkovania hrán. Bude to najunikátnejšie rozhodnutie o dizajne.

Originálna dekorácia

Ako uviazať saténovú stuhu? Je to jednoduché a táto metóda vyzerá neobvykle. Koniec koncov je luk vodorovný. Môžete to urobiť rôznymi spôsobmi. Prvou možnosťou je správne zložiť pásku v zákrutách, od najväčšej po najmenšiu v strede. Je lepšie, aby sa luk nelámal na kúsky, nepripevňoval ho lepidlom ani ho neprichytával stehmi.

Druhou možnosťou je vytvoriť zloženie jednotlivých prvkov zlepením kusov rôznych dĺžok poskladaných na polovicu. V strednom ťahu vložte samostatne odrezaný kúsok prúžku a pekne zviazajte luk. Zo saténovej stuhy sa dá vyrezať väčší počet zákrut, potom to bude veľkolepejšie. Otázka chuti a kvality materiálu.

Zloženie niekoľkých prvkov

Darčekové balenie vyrobené z niekoľkých stužiek rôznej kvality a farby vyzerá nádherne. Zvážte možnosť urobiť luk. Dva kúsky sú vyrezané zo saténovej stuhy, široké a úzke. Ak chcete zmeniť tvorbu produktu, môžete zahrnúť prvok z iného materiálu, ako je uvedené na fotografii nižšie. Potom sa tri luky šijú samostatne v zostupnom poradí.

Potom musíte pripevniť hotový luk k obalu.

V článku sme vám predstavili rôzne základné možnosti viazania lukov. Tieto zručnosti budú užitočné nielen pre tých, ktorí nevedia, ako zariadiť darčeky v škatuli alebo taške, ale aj pre matky, ktoré sa chcú naučiť, ako krásne priviazať luk k dcérskym šatám. Skúste to a možno prídete svojou vlastnou cestou, najunikátnejšou a najoriginálnejšou. Koniec koncov, je to kreatívny a zaujímavý proces.

Ako si vyrobiť krásny luk z papiera na darček

Vytvorenie luku z papierovej pásky na zdobenie darčekov bude potrebné:

 • farebný papier
 • nožnice,
 • obrúsky,
 • zošívačku,
 • jednoduchá ceruzka
 • linka,
 • obojstranná páska
 • lepidlo.

Pomocou týchto materiálov môžete päť rôznych možností papierová mašľa na dekoratívne prezentácie. Dávame pokyny krok za krokom vytvoriť šperky.

Obyčajný darčekový luk robí sa takto:

 1. List farebného papiera sa nareže na pásy široké 1,5 cm.
 2. Odrežte dĺžku prúžkov. Na vytvorenie jedného luku potrebujete tri prúžky 25 cm, tri prúžky 22 cm, dva prúžky 19 cm a jeden prúžok 9 cm.
 3. Všetky prúžky sa skladajú na polovicu.
 4. Pravá a ľavá časť sú striedavo privádzané k značke ohybu pásu. V strede sú konce pripevnené zošívačkou. To isté platí pre všetky medzery okrem pásov s dĺžkou 9 cm.
 5. Obojstranná páska je pripevnená k spodnej časti každého prázdneho miesta.
 6. Zhromažďovanie luku. Začíname s najväčšími polotovarmi získanými po 25 cm a prekrížime ich medzi sebou. Všetky ostatné časti sú pripevnené rovnakým spôsobom.
 7. Krátky prúžok sa prilepí na prsteň. Musí byť umiestnený v strede luku.

Fotografie darčekov s lukom

Môže byť viacfarebný svetlý luk vyzdobiť darček. Ak to chcete urobiť, musíte zobrať listy papiera v troch rôznych farbách. Vystrihli sme osem prúžkov každej farby: prvý 25 cm dlhý, druhý 22 cm, tretí 19 cm a každý prúžok je zlepený špičkami. Hrubý kruh (priemer 3 cm) sa vyreže z hrubého papiera. Všetky medzery od dlhých po kratšie sú k nemu prilepené v kruhu. Luk je pripevnený na vrchu akýmkoľvek ozdobným prvkom - gombík, korálek, kamienok atď.

Existujú absolútne ľahký spôsob, Berieme krásny list papiera a nakrájame ho na pásy dlhé 25 cm a šírky 1,5 cm. Bude to trvať 20 - 25 kusov. Každý pásik je zlepený hrotmi (získajú sa „plátky“). Zo všetkých prírezov sa vytvára luk v tvare kvetu. V strede je možné lepiť na pevnosť. Potom je centrum zdobené papierovým kruhom, gombíkom alebo kamienkami.

Fotografie z darčekovej krabičky s lukom.

Ak chcete robiť svieža luk, budete si musieť vziať päť obyčajných obrúskov rovnakej farby. Sú naskladané jedna na druhú v otvorenej forme a potom sa na polovicu zdvojnásobia. Výsledný obrobok ohýba horný roh dole - získa sa trojuholník. Musíte to znova ohnúť a nakresliť polkruh. Budúca dekorácia je vyrezaná na prijatom riadku. Снизу оно закрепляется клеем или нитками. Остается расправить бант и прикрепить к коробке.

Еще один несложный способ – бант-гармошка, Нужно взять два листа бумаги и сложить каждый из них гармошкой. По краям они обрезаются полукругом. Каждая «гармошка» складывается пополам.Lepidlo sa nanáša na jednu stranu a prilieha k druhej časti obrobku. Po zaschnutí lepidla sa dekorácia jemne narovná. Rovnaké manipulácie sa vykonávajú aj pri druhom „akordeóne“. Hotové časti luku sú pripevnené k papierovému kruhu.

Ako zbierať zakúpený luk za darček sami

Ak si neželáte robiť vyšívanie, môžete priložiť darček zakúpený luk, Ak chcete začať, box je zviazaný stuhou, ktorá je stanovená na mieste. Konce sa môžu odrezať alebo z nich vyrobiť luk pomocou jednej z vyššie uvedených metód.

Zakúpené šperky sú pripevnené k krabici alebo stuhe pomocou lepidla alebo obojstrannej pásky. Tento dizajn dá darček slávnostný a slávnostný vzhľad.

Pin
Send
Share
Send
Send