Užitočné tipy

Naučiť sa kresliť kresby s 3D efektom

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobrý deň, ktorý sa chce naučiť kresliť krásne kresby ceruzkou!

V predchádzajúcich článkoch sme sa zaoberali základnými zákonmi kreslenia a zistili sme, aké nástroje potrebujeme na začatie kreslenia.

Mimochodom, na webe AliExpress je možné kúpiť veľa kreatívneho tovaru za dobrú cenu!

Dnes je naša prvá lekcia kreslenia 3D. Začneme najjednoduchšou postavou - guľa.

Naučte sa kresliť - Vo veľkej miere sa učíme, ako ovládať svetlo a tieň v obraze. V tejto lekcii sa naučíte, ako zistiť, kde je zdroj svetla a kde sú tiene objektov vo výkrese. Nakreslime trojrozmernú sféru.

1. Nakreslite kruh. Nenechajte sa odradiť, ak váš kruh vyzerá ako vajce alebo sploštená guľa. Stačí sa ceruzkou dotknúť kúska papiera a nakresliť tvar kruhu. Ak chcete, zakrúžkujte spodok šálky kávy alebo mince.

2. Nájdite zdroj svetla. Počkajte, aký zdroj svetla? Ako zistiť, kde zdroj svetla? Už sa cítite ohromení?! Počkajte, neprepadajte panike a nevynechajte album do miestnosti. Čítajte ďalej.

Ak chcete nakresliť trojrozmerný obrázok, musíte určiť: kde av akom smere svetlo dopadá na objekt. Potom aplikujete tieň na opačnú stranu zdroja svetla.

Vyskúšajte: Zdvihnite ceruzku o palec ďalej od papiera a venujte pozornosť tieňu, ktorý vytvára. Ak je svetlo v miestnosti priamo nad ceruzkou, tieň bude priamo pod ním. Ak však svetlo dopadne pod určitým uhlom, tieň na papieri sa roztiahne, tým ďalej od svetla. Je to jednoduchý, ale prekvapivo efektívny spôsob, ako oživiť kresby. Hrajte s ceruzkou a tieňom na niekoľko minút, presuňte ho do strán, hore a dole. Umiestnite jeden koniec ceruzky priamo na kúsok papiera a všimnite si, ako sa tieň spája s ceruzkou a stáva sa tenšou a tmavšou ako tieň, keď je ceruzka vo vzduchu. Tento tieň sa volá padajúce.

V našom príklade je zdroj svetla umiestnený v pravom hornom rohu gule. Choďte do toho a napravo na našej stránke nakreslite malé slnko „slnko“.

3. Nakreslite padajúci tieň. Rovnako ako padajúci tieň z vašej ceruzky sa objaví na stole, vaša guľa vrhá tieň na povrch zeme blízko nej. Padajúce tiene sú fantastickými vizuálnymi kotvami, ktoré pomáhajú udržiavať predmety na povrchu papiera. Pozrite sa, ako je tieň nakreslený nižšie. Teraz nakreslite padajúci tieň na opačnej strane vašej gule zo zdroja svetla na vašom liste. Môže sa vám zdať, že to vyzerá chaoticky a špinavo. Tieto náčrty sú však praxou vašich zručností a ostatní ich nemusia vidieť.

Nezabudnite na dve dôležité veci: polohu svetelného zdroja a padajúceho tieňa na povrchu v blízkosti objektu na opačnej strane zdroja.

4. Tieňujte guľu oproti zdroju svetla. Je to v poriadku, ak idete za hranice - nebojte sa o dokonalosť.

Všimnite si, ako je oblasť pri najvzdialenejšom okraji zdroja svetla stmavená a ako sa čiary stávajú svetlejšími a jasnejšími, keď sa priblížite k svetlu. Tomu sa hovorí peň, Je to úžasná technika, ktorá je potrebná na vytvorenie ilúzie trojrozmerného obrazu.

5. Použite svoj prst na zmiešanie tieňa. Poznámka: Váš prst je ten istý nástroj ako kefa! Skvelý efekt, však?

Voila! Blahoželáme! Striedali ste poškriabaný kruh na trojrozmerný obraz! Ľahké alebo jednoduché?

PONUKA 1: PRAX

Jedným z dôležitých cieľov týchto lekcií je naučiť vás kresliť objekty v reálnom svete. V nasledujúcich kapitolách použijeme koncepty, ktoré ste sa naučili z tejto hodiny, pri kreslení trojrozmernej sféry, aby ste okolo seba kreslili zaujímavé objekty. Či už chcete nakresliť farebnú ovocnú vázu na stôl alebo portrét člena rodiny, budete mať možnosť tak urobiť.

Začnime nakreslením jablka. V nasledujúcich lekciách sa budeme zaoberať zložitejšími objektmi, ako sú budovy a ľudia.

Pozrite sa na túto fotografiu Apple nižšie. A skúste to znova. Alebo sa pokúste čerpať zo života.

Ako na to? Vyšlo to? Zdieľame našu prácu a získame radu v komunite, ktorá je v kontakte tu v tomto albume!

V nasledujúcej lekcii načrtneme skupinu niekoľkých oblastí.

Ako získať efekt 3D obrazu?

  1. Než začnete priamo kresliť, stačí minúť "Divoko obrie" veľa času na dôkladné preštudovanie toho, čo vylíčíte, konkrétne: musíte starostlivo zvážiť všetky funkcie, všimnite si vlastnosti tieňov a študujte tvar s objemom, Samozrejme, môžete si vziať túto radu doslovne a začať kresliť prstami, ktoré sa chvejú zo starej a šedej patoly pred vašimi očami - dobre, určite! Musíte teda dôkladne preskúmať a overiť všetko. Zdá sa však, že ak trávite aspoň týždeň posudzovaním objektu, ktorý ste si vybrali, bude to dobré.
  2. Teraz o tieňoch. Ako už vieme, svetlo a tieň sú hlavnými komponentmi nášho 3D efektu. Aby sme pochopili podstatu tieňa (záhadne znie), odporúča sa vykonať niečo podobné tomuto rituálu: v noci krvavého mesiaca vstaňte do zrkadla a zachytite, ako dopadá svetlo ... Ale v skutočnosti nie je potrebné čakať na noc a ešte viac hľadať krvavý mesiac. Stačí len stáť pod priamym lúčom svetla a pozerať sa do zrkadla - potom si po starostlivom preskúmaní všimnete, že sú to tiene, ktoré kreslia objem postavy: sú blízko nosa a pod ním a podľa ďalších detailov vášho návrhu.
  3. Ďalším je prírodné prostredie. Aby to bolo jasnejšie, vezmite si napríklad strom: všetci vieme, že jeho kmeň bližšie k stredu bude tmavší než bližšie k korunám. Mimochodom, je to tiež celkom vedecký príklad umiestnenia tiene.

Po dokončení tipov sa presunieme k praktickejšej časti, konkrétne k algoritmu obrazu 3D výkresu. Ste pripravení? Vydýchol a zmiernil radostné vzrušenie srdca. To je všetko ...

Perspektíva - základ kreslenia 3D kresieb

Najprv vám predstavíme základy výtvarného umenia.

Prvá vec, ktorú musí začiatočník pochopiť, je to, že základom pre kreslenie 3D kresieb, či už na asfalte, na papieri, na mestských hradbách, je „perspektíva“, ako aj schopnosť správne prenášať tiene a svetlo.

Predtým, ako nakreslíte 3D kresbu, mali by ste urobiť prvé náčrtky (odporúčame začať s najzákladnejšími vecami: guma, zápalka, zapaľovač, tenisový loptička). Najprv si predstavte, aký uhol sa pozriete na budúcu kresbu. Ďalej musíte určiť zdroj svetla, ktorý dopadne na váš „skutočný“ objekt.

Realizmus obrazu je dosiahnutý správnym prísunom svetla a tieňov.

Náš algoritmus 3D kreslenia

  1. Najprv musíme urobiť čo? Správne, skica. Skica, aby som tak povedal. S tým by nemali byť žiadne problémy, vytvárame jasný akčný plán: čo, kde a ako presne budú vybrané objekty „vložené“ na papier. Táto skica bude niečo ako mapa: bude zobrazovať tvar objektu aj jeho umiestnenie (nejaké špionážne hry ...)
  2. Teraz - svetlo, a to jeho zdroj. Skúsený, praktizujúci spravodajca potrebuje poznať iba polohu svetla (povedzme, slnko alebo mesiac alebo rovnaké svetlá ... alebo žiarovky ... svetlušky, konečne!) na správne zobrazenie tieňa. Čo je bližšie k svetelnému zdroju, samozrejme, bude jasnejšia, na rozdiel od toho, čo sa nachádza ďalej, Tieň by sa však mal používať aj opatrne, pretože nadmerné používanie tieňov nie je dobré. Pozrime sa - nie je ťažké stmaviť príliš svetlé objekty, ale nie je také ľahké rozjasniť príliš tmavé objekty.
  3. Vrstvy nie sú len v koláčoch. Preto je lepšie nakresliť trojrozmerný výkres pomocou vrstiev: Najprv vrhnite tiene (vytvorte masku tieňov) a potom podľa vášho uváženia stmavte.
  4. A nakoniec, o najtmavších hlbokých tieňoch. Je lepšie ich zatieniť, zobraziť nejasne, rozmazaneaby vyzerali realistickejšie. Potom môžete použiť gumu na zosvetlenie (ak je to potrebné).

Ak nemáte skúsenosti s kreslením 3D kresieb, je lepšie začať s ľahkými cvičeniami.

Napríklad znova, vezmime si naše staré známe geometrické tvary - guľa, kužeľ alebo valec - a pokúste sa ich vykresliť v trojrozmernom formáte. Malo by to samozrejme trvať veľa času a skúsených umelcov, ale! Vo svojich srdciach by ste nemali hádzať ceruzkou a papierom: to neznamená, že ste priemerný, len časom budete môcť dosiahnuť dosť dobrú úroveň, aby ste mohli kresliť nielen geometrické tvary, a nielen papier. Predovšetkým sa nevzdávaj!

Mimochodom, asi... nielen na papieri". Skutočnosť, že trojrozmerné obrázky môžete nakresliť na asfalt a na iné povrchy, samozrejme, nie je žiadnym tajomstvom. Ale viete, že na to, aby ste to mohli začať, je bezpochyby nová úroveň kreslenia 3D kresieb, musíte si najprv spoznať priateľov nielen ceruzkou a papierom, ale aj strašnými a nepredvídateľnými príšerami. After Effects a Adobe Photoshop?

To je všetko ... ale v súčasnosti si v panike pamätáte, ako to všetko používať alebo ponúknuť počítač úplatok v podobe dodatočnej voľnej pamäte. (Technológia bohužiaľ neberie cookies), Dám približný algoritmus na vykonanie trojrozmerného kreslenia, pozornosť, - na chodníku.

Ako nakresliť 3D kresbu.

Predstavujeme školiace video “3D kresby na papieri”, Z tohto dôvodu sa vytváranie objemových objektov na papieri nezdá zložité. Dané 3D kresby môžete kresliť prakticky na povrch akéhokoľvek materiálu: papiera, steny, asfaltu alebo plátna.

Takéto umelecké diela fascinujú ľudské oko svojou originalitou. Pri pohľade na ne je ťažké nájsť hranicu medzi realitou a kresbou. Pokúste sa naučiť kresliť kresby 3D ceruzkami. Určite uspejete!

Poďme nakresliť charakter Miroku:

Najprv nakreslite hlavu a telo.

Pridajte si ruky. Aby ste nakreslili ruku s otvorenou dlaňou s prstami od seba vzdialenými - nakreslite pomocnú postavu vo forme ventilátora.

Pamätajte, že ruka s otvorenou dlaňou bude bližšie k divákovi, takže bude väčšia ako ruka, ktorá je zaťatá v pästi.

Teraz nakreslite nohy.

Pridajme podrobnosti. Nakreslite oblečenie. Upozorňujeme, že Miroku je oblečená v širokom a priestrannom kimone, podobne ako šaty.

Nakreslite vlasy. V tomto kroku môžete do odevov pridať aj záhyby.

Pridajte nasledujúce podrobnosti: prsty, tvár, korálky na náhrdelníku atď.

Pomocná kostra už nie je potrebná, preto ju odstránime.

Nakoniec podrobne obrys postavy.

Maľovanie začneme pridaním potrebných základných farieb do celého obrysu.

Teraz pridajte tiene. Venujte pozornosť miestu, kde sa nachádza svetelný zdroj (tentoraz je niekde vyššie)

Dokončíme maľovanie malých detailov a charakter Miroku je pripravený!

2 Ako nakresliť loptu

Druhou najťažšou lekciou je, ako nakresliť 3D kresbu ceruzkou. Autor jasne ukazuje, vďaka ktorým trikom a polohe tieňov a svetla sa v obrazoch dosahuje realizmus. V tomto videonávode samozrejme autor nedosiahol hyperrealizmus, ale pre začiatočníkov je nižšie uvedené video užitočnou lekciou.

3 Ako nakresliť gumu na papier

Guma na papieri je vynikajúcou ukážkovou lekciou kreslenia 3D objektov na papier pomocou perspektívnych technológií, ako už bolo uvedené. Autor jasne ukazuje a komentuje každý krok. Čo robí video lekciu kreslením gumy na papier jednoduchým a jednoduchým :)

8 veľká diera v dlani

Skutočný trik z oblasti výtvarného umenia. Autor ukazuje, ako sa dosahuje podobný optický efekt. Na začiatok je vyrezaný kruh v novinách. Nakreslíme na ňu prvky krvi a mäsa a potom položíme dlaň na stránku, na ktorej bol tento kus papiera predtým vystrihnutý.

Pin
Send
Share
Send
Send