Užitočné tipy

Bolesť po prepichnutí jazyka

Pin
Send
Share
Send
Send


Takže: začiatok druhého dňa. Vylievam pyré Rich sám od vpichu - priamo do krku.
Ako šla noc: Niekoľkokrát som sa zobudil zo skutočnosti, že som mal niečo v jazyku, zablokoval sa, pokúsil sa ho odstrániť - potom som si spomenul, že náušnica zaspala.
Ráno sa postavila nad seba.
Včera som pripravil šťouchané zemiaky s mäsom (v mixéri, ako pre malé deti), ale nemohol som ho jesť. Musím to skúsiť ešte dnes. Eh.
A tiež! Včera som si nalial do seba alkohol hadičkou (týmto jazykom som už nemohol byť mučený, aspoň trochu tak, aby bolesť bola slabšia).

Záver: pichnutie jazyka - stále je potrebné mať trpezlivosť. Toto nie je tlačidlo brucha.
Ale vydržím, keby som mohol vydržať aj týždeň.

ale ja som nemohol jesť pyré, zjedol som párky (nakrájame na malé kúsky, hodíme ich cez líca a potichu prežúvam)
Ale všeobecne som nejedol zvlášť !!

ale ketóny + koňak pôsobia dobre, potom môžete jesť všetko bez toho, aby ste si všimli punkcie))))

Piercing do jazyka - aké sú dôsledky módneho koníčka

Piercing rôzne časti tela je módny koníček, ktorý je už dlho medzi mladými ľuďmi populárny. Mnoho ľudí si vyberá jazyk ako miesto vpichu, pretože tu môžu byť náušnice vždy skryté pred zvedavými očami, napríklad pri štúdiu alebo práci. Malo by sa však chápať, že ozdoba orgánu znamená jeho nevyhnutnú traumu. Bez pozorného a zodpovedného prístupu k liečebnému obdobiu sa infekcia môže dostať do rany a tu sa nedá vyhnúť problémom. Dnes hovoríme o tom, ako sa piercing robí, aké nepríjemné následky môžu byť a čo robiť, ak jazyk po vpichu bolí veľa.

Piercing ako zdroj bolesti

Ak hovoríme o stupni bolesti v samotnom postupe, vykonanie piercingu jazyka nie je príjemnou udalosťou. Ak je osoba veľmi nervózna a šklbá, kvôli ktorej špecialista nebude schopný vykonať presnú punkciu, všetko skončí vážnym poškodením dôležitého orgánu. Preto sa v mnohých salónoch a zdravotníckych zariadeniach, ktoré ponúkajú túto službu, odporúča používať miestnu anestéziu. Dnes sa široko používajú injekčné aj povrchové spôsoby podávania liekov proti bolesti.

Bolí sa jazyk po prepichnutí jazyka?

Tip! Pri výbere piercingu v anestézii buďte pripravení na to, že v prvých pár hodinách nebudete schopní normálne komunikovať, pretože je nepravdepodobné, že budete počuť tento jazyk. Je lepšie uistiť sa, že niekto, koho poznáte, je vo vašom okolí. Akcia „zmrazenia“ úplne prebehne až po 1-1,5 hodinách.

Po prepichnutí bude jazyk ešte nejaký čas bolieť a spôsobí nepohodlie. Na zmiernenie bolesti si môžete vziať tabletku proti bolesti. Tento orgán má obrovské množstvo ciev a nervových zakončení, takže počas ďalších 2 až 3 týždňov budete cítiť bolesť a opuch mäkkých tkanív. Buďte opatrní: ak sa nezlepší, bolesť zosilnie, získa pulzujúci charakter, mali by ste čo najskôr navštíviť lekára. Medzi možné komplikácie v tomto prípade patrí alergická reakcia na kov a infekcia rany.

Ako urobiť punkciu

Aby ste vedeli, čo očakávať, musíte najprv zistiť, ako presne sa vykonáva piercing. Tento proces teda zahŕňa nasledujúce kroky:

 1. najprv sa pero vloží do špeciálneho nástroja - svorky, v strede ktorej je otvor na ozdobenie,
 2. potom urobí punkciu, na ktorú použije špeciálnu sterilnú ihlu určenú na jedno použitie,
 3. cez špeciálny otvor v ihle sa vkladá „tyč“, po ktorej sa ihla a svorka odstránia,
 4. potom sa ústna dutina ošetrí dezinfekčným roztokom, napríklad „chlórhexidínom“.
Na fotografii je znázornený postup prieniku jazyka

Ak sa postup vykonal počas dňa, večer večer jazyk nevyhnutne nabobtná, spôsobí to určité nepríjemnosti. Rýchlosť hojenia do značnej miery závisí od individuálnych charakteristík ľudského tela. Pre niekoho to trvá päť dní, pre niekoho to trvá dva týždne. Majte na pamäti, že počas tohto obdobia budete musieť z jedálnička vylúčiť korenené jedlá, jedlá s obsahom kyselín a ak je to možné, obmedziť spotrebu tuhých jedál. Odporúča sa tiež, aby ste hovorili menej a pohybovali jazykom, aby ste náhodne nezachytili ranu.

Všetky výhody a nevýhody piercingu

Popularita tejto formy piercing získala popularitu celkom zaslúžene, pretože v porovnaní s mnohými ďalšími možnosťami zdobenia vášho tela má skutočne veľa výhod. Tu je niekoľko z nich:

 • bezbolestnosť postupu pri použití anestézie,
 • schopnosť ľahko a kedykoľvek skryť náušnicu,
 • malé riziko komplikácií za predpokladu, že sú dodržané všetky hygienické požiadavky a postupy,
 • možnosť zvýšiť svoju sebavedomie, urobiť niečo originálne, ozdobiť svoje telo veľkolepou ozdobou,
 • schopnosť kedykoľvek odstrániť náušnicu - jazyk má tendenciu rýchlo regenerovať tkanivá, takže takéto poškodenie sa hoja rýchlo a prakticky nezanechávajú žiadne zvyšky.

Avšak, spolu so zjavnými výhodami, módne hobby má svoje nedostatky. Medzi nevýhody piercingu patrí dlhé a dosť bolestivé liečenie, výskyt prejavov, zvýšenie slinenia, poškodenie zubnej skloviny, ťažkosti so žuvaním v počiatočných fázach, ako aj pravdepodobná negatívna reakcia príbuzných a členov rodiny, ak hovoríme o veľmi mladých ľuďoch. ,

Piercing do jazyka vám dáva príležitosť vyniknúť a zvýšiť sebaúctu

„Moja priateľka sa raz rozhodla prepichnúť si jazyk sama. S niečím dezinfikovala veľkú ihlu a všetko urobila sama pred zrkadlom. A vyzeralo to normálne, šla spať a uprostred noci sa prebudila z pekelnej bolesti a zo skutočnosti, že bolo ťažké dýchať. Jazyk je úplne opuchnutý, rodičia ho okamžite nazvali sanitkou. Všetko skončilo šťastne, ale ja osobne mám sediment, ako sa hovorí, zostal ... “

Olala, Krasnojarsk, z korešpondencie na fóre woman.ru

Aby postup prebiehal hladko a bez excesov, mali by ste sa starostlivo priblížiť k miestu, kde sa bude vykonávať. Je zrejmé, že bude lepšie a bezpečnejšie uprednostňovať dôveryhodné lekárske stredisko ponúkajúce služby tohto druhu.

Kontraindikácie a možné následky - môže každý prepichnúť jazyk

Napriek svojej veľkej popularite, piercing tejto časti tela nie je prístupný pre každého. Existuje zoznam kontraindikácií, ktoré úmyselne zakazujú
poškodenie orgánov:

 • nedostatok príležitostí na seriózne liečenie: nemali by ste robiť piercing, ak nemáte čas a vhodné podmienky na pravidelné ošetrenie rany, oplachovania a oplachovania,
 • tehotenstvo: počas tohto obdobia je riziko kritickej infekcie skutočne vážnou hrozbou, takže opätovné vystavenie seba a dieťaťa nebezpečenstvu je jednoducho neprimerané,
 • alergia na antibiotiká: v tomto prípade môže byť potenciálna komplikácia vo forme infekcie fatálna,
 • alergia na kovy,
 • zlá koagulácia krvi
 • duševné ochorenie
 • epilepsie,
 • choroby ústnej dutiny
 • autoimunitné ochorenia, hemofília, diabetes mellitus - to všetko sú prísne kontraindikácie úmyselného poškodenia ústnej sliznice. Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, nie je zbytočné poradiť sa s lekárom.

Dôležité! V Rusku je piercing povolený pre osoby, ktoré dosiahli vek plnoletosti - 18 rokov. V niektorých prípadoch je postup povolený od veku 16 rokov, ale iba s písomným súhlasom rodičov 1.

Piercing do jazyka má okrem mnohých kontraindikácií aj množstvo závažných komplikácií. Dnes, samozrejme, v zdravotníckych centrách a slušných salónoch sú všetky riziká znížené na minimum, ale pravdepodobnosť výskytu závažného problému stále pretrváva. Do rany sa teda môže dostať infekcia alebo kov vyvolá alergickú reakciu. Keď sa majsterove nečinné akcie môžu otvoriť, môže dôjsť k krvácaniu alebo k nervu, čo vedie k čiastočnej strate citlivosti. Najnebezpečnejším možným dôsledkom je infekcia pomocou nástrojov - hepatitída, HIV a iné nebezpečné choroby.

Koľko piercing sa lieči

Pre mnohých, ktorí sa už rozhodli ozdobiť svoj jazyk veľkolepým náušníkom, zostáva otázkou, ako sa orgán po piercingu uzdraví. Celý proces spravidla trvá od 5 dní do 2 týždňov - veľa závisí od charakteristík tela.

Pokiaľ ide o to, ako dlho trvá proces hojenia, prišli sme na to. Zostáva len zistiť, koľko môže jazyk po vpichu bolieť. Nepríjemné pocity a nepohodlie zvyčajne pretrvávajú počas celého obdobia hojenia. Najskôr môže opuchnutý orgán zasahovať do normálneho rozprávania. Je mimoriadne dôležité prísne dodržiavať všetky pokyny odborníka, ktorý vykonal vpich. Iba ak sú tieto podmienky splnené, rana sa uzdraví úspešne do 10 až 14 dní.

1. Alergická reakcia

Po prepichnutí jazyka sa u niektorých ľudí vyvinie alergia na kov, z ktorého sú vyrobené šperky. Bez predbežného vyšetrenia je takmer nemožné zistiť prítomnosť neznášanlivosti niektorých alergénov. Ak je problémom alergia, môže sa popri bolestivosti objaviť svrbenie kože, zápal a dokonca aj hnisanie rany.

2. Krvácanie

Ak postup nebol vykonaný veľmi obratne a presne, môže sa začať vážne krvácanie. Ako už bolo uvedené vyššie, v tomto orgáne je koncentrovaných veľa krvných ciev, ktoré sa môžu ľahko prepichnúť počas punkcie. Výsledkom bude silný opuch, ktorý nakoniec povedie k problémom s dýchaním. Následné zotavenie bude trvať dlho.

Po zákroku sa môže objaviť opuch a krvácanie.

3. Iné následky - infekcia

Hlavným nebezpečenstvom pri piercinge je riziko infekcie. Infekcia môže ľahko vstúpiť do tela pomocou nástrojov a otvorenej rany, preto sú dnes inšpekčné orgány veľmi prísne v monitorovaní dodržiavania hygienických noriem a pravidiel zamestnancami salónov, ktoré ponúkajú tento druh služieb. Je dovolené používať výlučne jednorazové ihly, ktoré by sa mali vybaliť pred klientom. Prísne opatrenia boli zavedené, pretože pred časom masívna vášeň pre piercing viedla k rýchlemu šíreniu závažných chorôb, ako sú infekcie HIV a hepatitída.

Na fotografii je uvedený novotvar, ktorý sa objavil po prepichnutí.

Každý, kto sa chce prepichnúť jazykom, by mal vedieť, že pomerne veľké šperky môžu spôsobiť podráždenie ďasna a jeho zranenie. Prítomnosť cudzieho kovového predmetu v ústach bude tiež nepriaznivo ovplyvňovať stav zubnej skloviny a môže spôsobiť zmenu chuti. Ak náhle jazyk po zákroku opuchne alebo je otupený, alebo ak existuje akútna bolesť v piercingu, ktorá sa iba zosilnie a v samotnom orgáne sa začne pulzovať, musíte okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Intímne piercing.

Pred začatím hojenia * vpich
CELKOM ZAKÁZANÉ:
- majú orálny a vaginálny sex,
- Noste tesné odevy v oblasti slabín a syntetické prádlo.
- Paru vpichovú oblasť počas prvých troch dní,
- Odstráňte, otočte a roztiahnite šperky, ako aj s nimi „hrajte“.
* Primárne uzdravenie sa považuje za okamih, keď v oblasti vpichu nie je žiadny výtok, začervenanie a nepohodlie. Prichádza najmenej po 2 týždňoch a závisí od mnohých faktorov (napríklad stav imunity, kvalita šperkov atď.).

Pri intímnom piercingu sa oplatí vypočítať dni zákroku po menštruácii. V prvých troch dňoch sa oplatí nalepiť hygienickú vložku a vymeniť ju každé tri hodiny.
Varovanie! Sexuálne infekcie spomalia proces hojenia, preto by ste sa mali o liečbu starať ešte pred prepichnutím.
Na liečbu vpichu v intímnej oblasti je vhodné používať iba Miramistín 3-4 krát denne počas celého obdobia primárneho hojenia.

, Utrite piercing áno raz denne. Na začiatok si dôkladne umyte ruky antiseptickým mydlom pod tečúcou horúcou vodou. Potom pomocou tyčinky nasiaknutej antibakteriálnym roztokom dôkladne utrite piercing a odstráňte výslednú kôrku. Ak sa pravidelne sprchujete, tenká kôra sa zvyčajne odstraňuje sama od seba, ale tie najmenšie častice musíte starostlivo monitorovať a odstrániť pomocou bavlneného tampónu. Potom prepichnite slabým soľným roztokom alebo roztokom síranu horečnatého. Zrieďte štvrtinu čajovej lyžičky soli v šálke vody. Voda by mala byť veľmi horúca, ale toľko, ako ju zvládnete. Potom, v pohodlnej polohe, pomaly preniknite do oblasti piercingu výsledným roztokom. Potom skontrolujte, či sú piercingové gule pevne upevnené a jemne utrite piercing a pokožku okolo neho jemne. Po úspešnom nastavení okolností a náležitej starostlivosti po štyroch týždňoch môžete šperky zmeniť. V porovnaní s piercingom pupka, ktorý sa skutočne lieči veľmi dlho a vyžaduje starostlivú starostlivosť, intímne piercing nespôsobuje toľko problémov. Čím menej narušíte intímne piercing, tým rýchlejšie sa uzdraví. Nehrajte sa s ňou a nesnažte sa meniť dekoráciu, kým nebude prepichovací kanál úplne zahojený. Pokúste sa vstúpiť do intímneho vzťahu na mesiac a vyhnúť sa aktívnemu orálnemu kontaktu. Ak sa piercing nelieči, ale rozhodnete sa mať sex, nezabudnite použiť kondóm. Nesprávna a nedostatočná starostlivosť o piercing môže viesť k infekcii. Ak spozorujete hnisavý výtok, nepríjemný zápach, opuch alebo sčervenanie - pravdepodobne sa do rany dostala infekcia. Neodstraňujte piercing, v podobnej situácii piercing pôsobí ako drenážne zariadenie, ktoré umožňuje hnisu vyjsť a nehromadiť sa vo vnútri kanála. Ak odstránite piercing, kanál sa oneskorí, ale hnis zostane vo vnútri, čo môže viesť k vytvoreniu abscesu. Pokračujte vo vyplachovaní soli a určite navštívte špecialistu. Skúsený majster vám povie, čo robiť v danej situácii.Ak sú prítomné všetky príznaky infekcie, neskúšajte problém vyriešiť pomocou domácich prostriedkov. Alkohol alebo peroxid vodíka zničí mladé bunky v uzdravovacej zóne, navyše to môže viesť k vysušeniu kože a ďalším komplikáciám. Olejové produkty ranu pokrývajú tenkou vrstvou oleja, ktorá zase zabraňuje toku kyslíka do nezhojených tkanív. Doma je lepšie robiť s jemným antibakteriálnym mydlom a soľným roztokom. Intímne piercing je veľmi pikantný a zaujímavý druh piercingu. Tí, ktorí to majú, vám rád poradím, aby ste dostali takú krásnu ozdobu pre tých, ktorí sa práve rozhodnú pre tento postup. Pred rozhodnutím o vpiche v intímnej oblasti však s profesionálnym majstrom piercingu dôkladne prediskutujte všetky podrobnosti o postupe, starostlivosti a možných vedľajších účinkoch. Ak máte radi experimentovanie a máte vo všeobecnosti pozitívny prístup k piercingom, nebojte sa robiť intímne piercing. Určite oceníte výhody tohto typu piercingu, hlavnou vecou je dodržiavanie všetkých odporúčaní kapitána a dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny.

Liečenie a poškodenie. Ako sa starať o jednotlivé piercingy.

• Každá osoba má svoju normálnu rýchlosť hojenia a čas na liečenie vpichu sa môže medzi jednotlivými osobami výrazne líšiť.
Aby sa predišlo nejasnostiam, sú nižšie uvedené odporúčané obdobia, počas ktorých sa piercing lieči.
• Vyčistite defekt po dobu uvedenú pre váš typ piercingu.
• Ak je po uplynutí tejto doby piercing stále vo fáze hojenia, pokračujte v pravidelnom čistení vpichu podľa odporúčaní.

1. Piercing do uší → ušné ušnice po dobu 4-6 týždňov, ušné chrupavky po dobu 6-10 týždňov.

2. Tragus, priemyselný, iné komplikované punkcie → 6-12 týždňov.

3. Piercing do obočia → 6-12 týždňov.

4. Piercing do nosa → Nosové krídlo: 4-6 týždňov, Piercing do Septum: 6-8 týždňov.

5. Punkcia pier → 4 - 8 týždňov.

6. Jazyk → 10-15 týždňov.

7. Punkcia pupku → 3-5 mesiacov.

8. Punkcie genitálu → 2-6 týždňov.

9. Bradavky intim → 2-6 týždňov.

Piercing nie je možné vykonať so zhoršením akejkoľvek chronickej choroby. Preto pred vstupom do salónu sa poraďte so svojím lekárom. Neodporúča sa vykonávať piercing pri zvýšených teplotách, so zlou zrážanlivosťou krvi a pri alergickej reakcii na lieky skupiny lidokaínu (s vpichom v anestézii).

LIEČENIE
Prvé 2 až 3 dni po vpichu, aby sa nezačal zápal, zabráňte vniknutiu vody do rany. Само отверстие (оба выхода) необходимо протирать два раза в день - утром и вечером, не вынимая сережку, причем ее нужно несколько раз «прокрутить», чтобы ушко было полностью очищено и смазано для того, чтобы лекарство попало внутрь канала. Вам понадобится раствор хлоргексидина или мирамистина - это антисептики широкого спектра действия. Также подойдет борный или салициловый спирт. Одеколон и духи не способствуют заживлению и их использовать нельзя. Можно использовать настойку календулы и наносить мази с антибиотиками.
Проколы на ушах (мочках и раковинах) и носу обрабатываются в течение примерно недели, на брови – около 3 недель. Tiež sa neodporúča dotýkať sa miesta vpichu rukami, aby nedošlo k infikovaniu infekcie (preto sa neodporúča vkladať náušnice pre malé deti, pretože pre deti je ťažké odolať túžbe dotknúť sa šperkov rukami).
V žiadnom prípade neodstraňujte kôru krvi z dekorácie pomocou klincov! Na odstránenie krvi na pol hodiny pripojte do miesta vpichu vložku nasiaknutú chlórhexidínom). Časté umývanie je nežiaduce, čo ranu opäť len dráždi, čo predlžuje dobu hojenia. Príjem vitamínu C, multivitamínov a potravín obsahujúcich zinok v prvých dvoch týždňoch urýchľuje hojenie. A ak ste sa prepichli v bruchu alebo v intímnej oblasti, nenoste pevne priliehajúce spodné prádlo alebo spodnú bielizeň, ktoré neumožňujú priechod vzduchu.

1. Rolovaciu ozdobu neposúvajte
Posúvanie šperkov môže spôsobiť, že kôrky priliehajú k jadru šperku (a čím lacnejšie sú vaše šperky, tým viac sa na nich vytvárajú kôry), odtrhnú sa čerstvé tkanivá, ktoré sa tvoria v kanáli, a liečenie každým posúvaním začne od nuly. Rovnaký efekt dosiahnete, ak v defekte prejdete na súbor alebo kúsok brúsneho papiera.

2. Ak ste si umyli ruky už pred sekundou - UCHOVÁVAJTE SI Away z vpichu (pozri nasledujúci bod)

3. Pred zákrokom si umyte ruky (google „Ako si umyť ruky“ nie je vtip, 99% ľudí si neumýva ruky) alebo noste rukavice

4. Nepoužívajte alkohol, peroxid vodíka ani iné tvrdé výrobky.
Nie je sa čo učiť - tu http://hirurgs.ru/content/antiseptiki-dlya-obrabotki- ..
V krátkosti: Použitie masťov, antiseptík a najmä antibiotík (Levomekol a podobne) v 99% prípadov je neopodstatnené a škodlivé! Väčšina klientov berie hnis za normálny výpotok z rany (lymfa zmiešaná s odumretými bunkami a baktériami) alebo produkt rozpadu mazu (v prípade zahojenej punkcie). Pokračujte v starostlivosti o piercing normálne (pozri nižšie)

Pamätajte - VAŠE ORGANIZMUS ZDRAVIE PUNCH NIE JE PÉČI.
NIKDY NERUŠTE TO TO!

5. Punkcia NESMIE byť suchá, vyhnite sa krustovaniu - vedie k zraneniam a tvorbe nadmerného tkaniva jazvy.

6. Ak NEDOZORUJETE nižšie uvedené príznaky:
- začervenanie okolo vpichu veľkosti päť rublovej mince a ďalších
- koža okolo vpichu je veľmi opuchnutá a lesklá
- nedá sa dotknúť miesta vpichu kvôli bolesti
- červené alebo čierne prerušované čiary sa líšia od vpichu
- Silný kadaverózny zápach pochádza z kanála
- máte teplotu vyššiu ako 38 stupňov
- strata orientácie, halucinácie
... potom je všetko v poriadku.

ONCE AGAIN: Ak nemáte toto všetko, potom sa defekt nepestuje a všetko je v poriadku.

Pin
Send
Share
Send
Send