Užitočné tipy

Poloha mobilného zariadenia podľa telefónneho čísla online na mape

Pin
Send
Share
Send
Send


Často existujú situácie, keď je potrebné zistiť presné miesto, v ktorom sa osoba nachádza. Túto možnosť poskytujú všetci telekomunikační operátori. Miesto môžete určiť aj pomocou určitých aplikácií, ktoré bežia na telefónoch. V článku sa môžete dozvedieť podrobne, ako nastaviť polohu podľa telefónneho čísla zadarmo.

Geolokácia prostredníctvom telefónneho čísla - všeobecné informácie

Pred prechodom na metódy určovania polohy osoby musíte pochopiť, ako to funguje. Takýto proces má názov - geolokácia. Predložený postup je v skutočnosti pomerne jednoduchý. Väčšina dopravcov používa na výpočet polohy platformu LDCS. Túto službu môžete používať iba so súhlasom predplatiteľa. Za to bude účtovaný určitý poplatok.

 • poloha nie je úplne presná (od 50 do 300 metrov vo veľkých mestách a do jedného kilometra v miestach, kde nie je spojenie),
 • interval medzi požiadavkou na súradnicu je najmenej 5 minút,
 • odpojený smartphone nie je možné sledovať.

Poloha podľa telefónneho čísla sa niekedy vyžaduje na sledovanie s dieťaťom alebo príbuzným.

Je možné určiť polohu podľa telefónneho čísla

Mnohí videli v rôznych filmoch a televíznych reláciách, ako sledujú osobu, ktorá používa jeho telefón. Takáto funkcia je skutočne dostupná a dostupná dokonca aj pre bežných ľudí.

Najjednoduchším spôsobom sledovania osoby je spojenie príslušnej služby s telekomunikačným operátorom. Môžete tiež využiť rôzne aplikácie dostupné na bezplatné stiahnutie na internete. Podrobnejšie informácie o všetkých uvedených metódach nájdete nižšie.

Doteraz mohli polohu podľa telefónneho čísla určovať iba špeciálne služby. Svet digitálnej a mobilnej technológie je dnes oveľa jednoduchší.

Prevádzkovatelia mobilných služieb a ich služby spojené s geolokáciou

Každá významná telekomunikačná spoločnosť pôsobiaca v Rusku má vlastné programy, pomocou ktorých môžete zistiť, kde sa daná osoba momentálne nachádza. Tieto informácie sa prenášajú vo forme súradníc prostredníctvom SMS správ alebo sa zobrazujú na mape. Podrobné podmienky geolokačných služieb od rôznych operátorov:

MTS

Tento telekomunikačný operátor má geolokačnú službu uvedenú v programe Locator. Pripojením prezentovanej služby môžete sledovať nielen klientov MTS, ale aj používateľov iných operátorov.

Jedinou podmienkou správneho fungovania programu je dostupnosť internetového pripojenia na vašom mobilnom telefóne. Program je spočiatku poskytovaný zadarmo, do dvoch týždňov po pripojení. V budúcnosti sa bude účtovať mesačný poplatok, ktorého výška je 100 rubľov.

Služby môžete pripojiť pomocou nasledujúcich metód:

 1. Odosielanie príkazov USSD. V takom prípade stačí napísať mobilný tím - *111*7883#.
 2. Posielanie SMS správ. Správa sa odošle na číslo 6677 a v texte musíte uviesť číslo, ktoré chcete sledovať.
 3. Prostredníctvom call centra. V takom prípade musíte zavolať podľa čísla 0890, zvyšné kroky pripojenia vykoná operátor.

Mnoho operátorov ponúka polohu podľa telefónneho čísla.

Tele 2

Prezentovaný operátor ponúka svojim zákazníkom službu Geopoisk. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie vám táto služba umožňuje nájsť polohu iba účastníkov predplatného Tele 2. Okrem toho môžete predplatiteľa sledovať iba v domácej oblasti. Viac podrobností na Tele 2 Support.

Náklady na používanie - 60 rubľov mesačne, Ak sa chcete pripojiť, musíte vytočiť číslo príkaz * 119 * 2 * sledované telefónne číslo #.

kratšia cesta

V tomto prípade sa program, ktorý umožňuje vyhľadať účastníka, nazýva „súradnice“. V takom prípade môžete určiť súradnice iba ďalších používateľov systému Beeline. Okrem toho je potrebné získať povolenie od sledovaného účastníka.

Náklady na službu sú 1,7 rubľov za deň (za prvý týždeň sa neúčtuje žiadny poplatok). Aktivácia služby sa vykonáva odoslaním správy na číslo 4770 alebo prostredníctvom telefonátu na podporu zákazníkov (0665).

megafón

Tento operátor má službu sledovania s názvom Radar. Odberateľov môžete sledovať pomocou ľubovoľného operátora. Táto služba má tri verzie naraz:

Ľahké - na bezplatné použitie (jedno sledované číslo, sledované raz denne), Standard - 3 rubly za deň (jeden účastník, neobmedzený počet definícií) a Plus - 7 rubľov za deň (až 5 predplatiteľov).

Možnosti GPS

Takmer vo všetkých moderných smartfónoch je GPS integrovaný. Vďaka GPS môže užívateľ: zostaviť konkrétnu trasu a sledovať ju, určiť svoju polohu, určiť polohu ďalších účastníkov (pomocou rôznych aplikácií).

Geolokácia podľa telefónneho čísla je pre mnohých rodičov výhodná.

Geolokácia podľa telefónneho čísla online prostredníctvom internetu

Na určenie aktuálnej polohy môžete použiť rôzne služby poskytované na internete. Táto metóda je pomerne jednoduchá, pretože v tomto prípade musí účastník zadať iba číslo sledovaného telefónu.

Je však potrebné zvážiť, že niektoré z týchto služieb si za svoje služby účtujú určitý poplatok. Okrem toho vyhľadávanie na internete často neposkytuje presné výsledky.

Populárne geolokačné služby, ktoré fungujú na internete:

 1. Phone-location. Prezentovaná služba funguje úplne zadarmo. Ak chcete získať potrebné informácie, musíte tu zadať číslo sledovania. Po niekoľkých minútach služba zobrazí všetky potrebné informácie o aktuálnej polohe predplatiteľa a tiež zobrazí toto miesto na mape.
 2. Nájdite telefón. Táto služba funguje aj bezplatne. Aby mohol užívateľ využívať svoje služby, nemusí sa registrovať ani sťahovať ďalšie aplikácie. Informácie o polohe sa poskytujú v priebehu niekoľkých minút a zobrazujú sa na mape.

Ak máte prístup na internet, môžete zistiť polohu podľa telefónneho čísla do 5 minút.

Vyhľadajte polohu podľa telefónneho čísla pomocou aplikácií pre Android

Ak máte zariadenie, ktoré je spustené v operačnom systéme Android. Nechcete sa pripojiť k službám telekomunikačného operátora. V takom prípade môžete na určenie polohy použiť nasledujúce aplikácie vytvorené:

Správca zariadenia Android

Bezplatná aplikácia pre Android. Pomocou neho môžete sledovať polohu smartfónu a vzdialene ho blokovať. V takom prípade musíte na pripojenie zariadenia vytvoriť účet Google a poskytnúť prístup k zobrazeniu dôveryhodným osobám. Po pripojení mapa poskytne informácie o aktuálnom umiestnení, v ktorom sa smartphone nachádza.

Moja poloha GPS

V tejto aplikácii môžete získať presné geolokačné údaje o rôznych zariadeniach. Aplikácia je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na Google Play. Aj v tejto aplikácii môžete rýchlo zdieľať údaje o aktuálnej polohe so svojimi priateľmi.

Je veľmi užitočné vedieť, ako zistiť telefónne číslo osoby. Táto funkcia pomáha rodičom nájsť deti a iných ľudí svojich príbuzných.

Programy na geolokáciu v iPhone

Na všetky moderné telefóny iPhone sa automaticky nainštaluje program „Nájsť priateľov“. Pomocou tohto programu môžete určiť aktuálnu polohu svojich priateľov. Ak tento program nemáte nainštalovaný, môžete si ho stiahnuť v obchode App Store.

Nájsť môj iPhone. Aplikácia tretích strán je k dispozícii na bezplatné stiahnutie v obchode App Store. Funguje na všetkých zariadeniach s operačným systémom iOS.

Ak chcete získať informácie o mieste osoby, musíte z iCloud zadať svoje heslo. Jedinou nevýhodou programu je, že funguje iba tam, kde je prístup k sieti.

Vyhľadajte polohu podľa telefónneho čísla - požiadavky USSD

Vyššie boli uvedené programy telekomunikačných operátorov, ktoré umožňujú určiť polohu ďalších účastníkov. Ak chcete získať informácie o polohe, môžete jednoducho poslať príslušnú žiadosť o USSD. Otázky pre rôznych operátorov:

 • Megafón - * 140 * sledované # #,
 • Tele 2 - * 119 * 2 * Sledované #.

Ostatní operátori nemajú požiadavku USSD na získanie informácií o aktuálnom mieste, v ktorom sa účastník nachádza. Vyhľadanie podľa telefónneho čísla sa nepovažuje za zložitú funkciu. Hlavnou vecou je správne zadať požiadavku.

O výbere výnosného detského poplatku na megafóne s internetom aj bez neho

Je zákonné konať bez súhlasu účastníka?

Podľa ústavy má každý občan Ruskej federácie právo na súkromie. Na žiadosť špeciálnych služieb sa však od mobilných operátorov bude vyžadovať, aby poskytovali informácie o mieste predplatiteľa. V iných prípadoch je na vykonanie takéhoto konania potrebný súhlas sledovanej osoby.

Telefónnu polohu môžete nájsť bezplatne iba na základe vzájomného súhlasu účastníkov. Preto musia rodičia okamžite premýšľať o vhodnej aplikácii.

Video „Ako zistiť polohu podľa telefónneho čísla“

kompatibilita

Pri neustálom hľadaní najvýkonnejšieho a najstabilnejšieho zdroja signálu môžete vždy nájsť osobu podľa telefónneho čísla, rovnako ako akékoľvek iné mobilné zariadenie. Pri zmene polohy predplatiteľa je jeho mobilné zariadenie pripojené k najbližšej bunkovej veži, čo umožňuje najstabilnejšie a nepretržité pripojenie. Na úspešné určenie geografickej polohy zariadenia pomocou modulu SIM stačí poznať iba telefónne číslo, ktoré sa v ňom používa. Nezáleží na tom, ktoré geolokácia zariadenia je potrebné určiť. Môže to byť smartphone s operačným systémom Android, iOS alebo Windows. Tablet, počítač alebo laptop.

Služby telekomunikačných operátorov (MTS, Megafon, Beeline, Tele2 atď.)

Takmer každý mobilný operátor v Rusku má geolokačnú službu s rovnakým princípom fungovania. Služba tohto druhu v prípade „veľkých troch“ operátorov sa nazýva „lokátor“ a poskytuje sa na platenom základe. Služba sa implementuje na platforme LDСS pomocou metódy určenia ID CELL. Môžete ho spojiť pomocou požiadaviek USSD, prostredníctvom hlasovej ponuky servisných čísel, operátora, ako aj v centre služieb zákazníkom. Súčasne je to možné so súhlasom majiteľa telefónu, teda de facto aj bez neho: stačí na pár minút vyzdvihnúť mobilný telefón účastníka. Informácie o aktuálnom umiestnení účastníka môžete získať na svoj mobilný telefón vo forme SMS alebo graficky, spolu s kartami so značkami, na tento účel však budete musieť nainštalovať špeciálnu aplikáciu stiahnutú z webovej stránky telekomunikačného operátora („Lokátor“ od spoločnosti Beeline, „Navigátor“ od spoločnosti Megafon atď.) d.).

Pripojenie služby Lokátor od spoločnosti Beeline
Na aktiváciu služby stačí poslať prázdnu SMS na číslo 5166. A stiahnite si aplikáciu Locator (funguje iba na Androide). Cena služby je 3 rubľov za deň. Môžete sledovať až 5 čísel, dokonca aj ďalších operátorov (MTS a Megafon).

Aktivácia služby Navigator v spoločnosti Megafon
Stačí poslať žiadosť USSD * 140 # alebo na webovú stránku m.navigator.megafon.ru z požadovaného mobilu. Môžete vidieť, kde sa požadovaný objekt nachádza na tej istej stránke. Alebo pomocou požiadavky USSD * 140 * 7XXXXXXXXXXX # (kde 7XXXXXXXXXXXX je telefónne číslo požadovaného účastníka). Cena služby je 3 rubľov za deň. Môžete sledovať predplatiteľov iných sietí (MTS)

Pripojenie služby Lokátor z MTS
Službu aktivuje žiadosť USSD * 111 * 788 #. Ak chcete pridať sledovaných účastníkov, musíte poslať SMS na krátke číslo 6677, napríklad: „DOB manželka 89167654321“. Náklady na službu sú 100 rubľov mesačne. Môžete tiež sledovať predplatiteľov spoločnosti Megafon.

Pripojenie služby Geopoisk z Tele2
Službu aktivuje žiadosť USSD * 119 * 01 #. Ak chcete povoliť sledovanie, vytočte číslo * 119 * 1 * 7xxxxxxxxxx #. Ak chcete získať informácie o tom, kde sa telefón nachádza, vytočte číslo * 119 * 2 * 7xxxxxxxxxx #. Náklady na 60 rubľov mesačne. Nepracuje vo všetkých regiónoch.

Je dôležité pochopiť:

 • Súradnice môžu byť zadané s chybou 100 - 250 metrov v centre mesta na 1 kilometer na okraji mesta.
 • Ak je mobil osoby vypnutý, nebude môcť pomocou služby zistiť jeho polohu.
 • Táto metóda funguje iba v prípade, že účastník, ktorého chcete nájsť, je v Rusku.
 • Súradnice môžu byť určené nie častejšie ako každé 4-5 minúty. tj Sledovanie pohybujúceho sa objektu bude ťažké.
 • Určenie polohy účastníkov je k dispozícii iba s ich súhlasom (na potvrdenie aktivácie služby musíte mať prístup k telefónu).

Zistite svoju polohu prostredníctvom svojho účtu Google

Najskôr si pomocou služieb Google môžete určiť polohu smartfónu v systéme Android. Ak to chcete urobiť, musíte sa prihlásiť do svojho účtu Google prostredníctvom adresy myaccount.google.com. Je dôležité, aby bol telefón pripojený k tomuto e-mailu. Po autorizácii musíte vybrať kartu Zabezpečenie, na ktorej sa zobrazuje zoznam všetkých zariadení pripojených k vášmu účtu.

Pod nimi bude tlačidlo „Nájsť stratený alebo ukradnutý telefón“.

V zozname modulov gadget vyberte požadované zariadenie a znova zadajte používateľské meno a heslo a vstúpte do profilu od spoločnosti Google.

Na tejto stránke môžete nielen získať aktuálne umiestnenie modulu gadget, ale tiež ho môžete bezplatne nazvať, blokovať alebo vymazať všetky údaje. To všetko však nebude fungovať, ak je GPS deaktivované na zariadení a nemáte prístup na internet, takže je rozumné ponechať tieto funkcie vždy aktívne.

Vyhľadajte prostredníctvom mobilného operátora

Ďalší spôsob nájdenia telefónu spočíva v kontaktovaní mobilného operátora so žiadosťou o pomoc. Túto službu účastníkom spravidla poskytujú všetci zástupcovia Veľkej štvorky (MTS, Beeline, Megafon, Tele2). Môže mať rôzne názvy, napríklad „Lokátor“ alebo „Navigátor“, všetky sú však spojené prostredníctvom špeciálnej žiadosti USSD. Náklady na službu sú asi 100 rubľov mesačne. Za tieto peniaze môže užívateľ dostávať informácie o umiestnení týchto čísel (so súhlasom týchto čísel) prostredníctvom SMS, mobilného internetu, prehliadača a ďalších aplikácií.

Pomocou posledných dvoch metód môžete sledovať pohyby v grafickom režime. Je však dôležité si uvedomiť, že keď je telefón vypnutý, táto funkcia nebude fungovať. Takisto nie je možné získať údaje o mieste osoby, ktorá sa nachádza mimo Ruskej federácie.

Presnosť súradníc závisí od terénu, takže chyba môže byť až 500 metrov. Taký obrázok s vysokou pravdepodobnosťou nebude:

Umiestnenie aplikácie

Skôr boli spomenuté aplikácie od operátora, existujú však aj nástroje, ktoré nie sú viazané na konkrétne telefónne číslo. V službe Google Play nájdete Family Locator, Správca zariadenia Android, programy Nájsť moje zariadenie - uľahčujú sledovanie polohy zariadení Android. Ich používanie je veľmi jednoduché vďaka prehľadnému rozhraniu: stačí vybrať potrebné možnosti, aby sa nastavenia prejavili. Funkčnosť takýchto programov zahŕňa vyhľadávanie zariadenia na mape, signalizáciu, diaľkové uzamykanie a oveľa viac. Na aktiváciu ďalších funkcií bude možno potrebné zakúpiť program.

Čo by sa však určite nemalo robiť, je sťahovanie aplikácií, ktoré údajne crackujú smartfóny podľa čísla a určujú ich umiestnenie bez povšimnutia vlastníka. V 100% prípadov ide o skryté vírusy, ktoré kradnú informácie o používateľovi. To isté možno povedať o internetových službách, kde sľubujú vypočítať ktoréhokoľvek účastníka za pár sekúnd. Iba orgány činné v trestnom konaní sú dnes schopné zistiť polohu smartfónu bez súhlasu jeho používateľa.

záver

Existuje niekoľko oficiálnych spôsobov, ako zistiť polohu osoby pomocou smartfónu. Musíte pochopiť, že je takmer nemožné sledovať osobu podľa telefónneho čísla bez jeho súhlasu. Ale pomocou služieb Google môžete rýchlo nájsť stratený telefón, zablokovať ho a dokonca resetovať svoje nastavenia. Tieto metódy bohužiaľ nie vždy fungujú.

Kontrola polohy

Nie je potrebné inštalovať žiadny softvér ani meniť štruktúru cieľového zariadenia akýmkoľvek spôsobom. Pomocou služieb služby môžete zistiť polohu telefónu, zistiť jeho polohu v reálnom čase až do 3 metrov, sledovať pohyb online, online. Proces je plne automatizovaný, systém pracuje pre vás bez zastavenia a eliminuje akékoľvek prejavy ľudského faktora v každej fáze.

Medzinárodná úroveň

Neobmedzujeme výsledky vyhľadávania na konkrétnu krajinu alebo kontinent, myslíme širšie! Pomocou služieb môžete vyhľadávať alebo sledovať svoje zariadenie kdekoľvek na svete.

Platforma doteraz úspešne vyhľadáva účastníkov hlavných mobilných operátorov v 125 krajinách. MTS, Megafon, Beeline, TELE2, Motive, Obit, Rostelecom, Kiivstar, Kcell, Velcom, Altel, Vodafone a ďalšie.

Pin
Send
Share
Send
Send