Užitočné tipy

Háčkované dámske čiapky

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 5. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Háčkovanie priezorov je pomerne jednoduché, ale na tento účel musíte vedieť, ako sa slučia základné slučky a príspevky. Musíte tiež upraviť veľkosť tak, aby vyhovovala hlave osoby, ktorej je priezor určený.

Čo potrebujete na pletenie dámskej čiapky so šiltom

Prvá vec, ktorú potrebujete pre čiapku, je priadza. Jej výber bude závisieť od času, na ktorý je pokrývka hlavy navrhnutá.

  • Priadza Pecherka, niečo s nízkym obsahom vlny, je vhodná na jar.
  • Letné modely budú vyrobené z bavlnenej priadze, navyše dobre vedú vzduch a nebudú v nich horúce.

Háčikový háčik sa používa na vykonávanie podľa vašich vlastných preferencií. Je však tiež potrebné venovať pozornosť hrúbke, ktorá vždy závisí od vlákna. Výrobcovia častejšie zobrazujú počet háčikov na samotných zvitkoch.

Pre začiatočníka bude trochu ťažšie dosiahnuť vrchol. Pretože mnoho modelov bude vyžadovať ďalšie posilnenie. Na tento účel majstri často používajú hustejšiu tkaninu, ktorá spája tvar priezoru v niekoľkých vrstvách. Ale ak chcete, môžete si modely priblížiť kúpe, stačí si zaobstarať špeciálne formy z porézneho plastu. Je tiež možné vyrobiť vrchol z kartónu. Krátke modely sa dajú vykonávať vôbec bez podpory, najmä ak sú vyrobené s hustým vláknom a hustým vzorom.

Základné vzorce

Výber originálnych nápadov pre háčkovanú čiapku.

Jedná sa o hrbol, ktorý sa dá použiť na spodok a priezor. Bude to veľmi nezvyčajné. Môžete ozdobiť malými korálkami.

Sieťovina vyrobená z jednoduchých háčkovacích stĺpikov. Odporúča sa použiť na tenkú niť a letný výrobok.

Kombinovaný vzor háčkovania a hrbolčekov.

Táto práca pripomína elastický pásik, a to všetko len vďaka konvexným prvkom v práci. Sú označené špeciálnymi háčikmi.


Vzor prelamovaných a fantasy väzieb. Je vhodný pre letné aj jarné modely.

Podrobné pokyny na pletenie čiapky

Jarný model vyrobený z modrej nite z hustej bavlny. S jemnými vložkami a hustou korunkou. Chránič bude vyžadovať špeciálny tvar.

použitia:

  • bavlnená priadza strednej hrúbky,
  • háčik,
  • tvar pórovitého plastového uzáveru.

meranie, Zmerajte obvod hlavy kvôli pokrývkam hlavy a hĺbke. Nie je potrebné žiadne zvýšenie. Tento model sotva pokrýva uši. Na meranie priezoru sa použije hotový vzorový formulár.

vzorka, Plette malú štvorcovú handričku s háčikom zodpovedajúceho čísla a so vzorom čiapky. V tomto prípade je lepšie použiť dva vzory: prelamovanú vložku a plátno pre korunu - toto je spodná schéma s jednoduchými stĺpcami háčkovania. Ďalej vypočítajte hustotu pletenia pre prácu a určte, koľko slučiek bude potrebných pre kruh a koľko riadkov bude potrebné vykonať do hĺbky.

Crown. Začíname stojí za kruh podľa schémy. Prvým prvkom je vytvorenie krúžku amigurumi. Stred bude teda hustejší a pri práci sa nevytvoria žiadne diery. Ďalej plette podľa schémy do požadovanej veľkosti a neskôr vytvorte prelamovanú vložku. Posledné dva riadky sa najlepšie robia jednoduchým háčkovaním.

Hľadia. Pripojte priezor pomocou stĺpov k jednej háčke. Môžete spojiť dva obrobky a potom spojiť prácu s háčikom pomocou háčika. Vnútri bude rezačka súborov cookie.

Záverečná fáza - montáž a dekorácie

Pri montáži musíte šiť priezor s elegantnými očkami. Pokiaľ ide o dekoráciu, tu môžete použiť nenápadné logo. A pre milovníkov svetlých a chytľavých detailov, plášť s veľkými korálkami a kamienkami.

Pin
Send
Share
Send
Send