Užitočné tipy

Ako narovnať vlasy bábiky: niekoľko jednoduchých krokov

Pin
Send
Share
Send
Send


Plast, z ktorého sú vlasy bábiky vyrobené, je z plastu s nízkou teplotou, takže v skutočnosti je kujný vo vriacej vode, Vlasy bábik sa časom rozpadnú (ako naše rozdelené konce), takže ich udržiavaním vo vriacej vode a česaním skutočne obnovíme prameň.

Horúca voda pomáha rozlúštiť vlasy bábik. Niektoré materiály vydržia vriacu vodu a iné iba horúcu vodu, ale nie vrúcu. Vyskúšajte to s horúcou vodou (spravidla je potrebné niečo horúce než tečie z kohútika).

Bez šampónu a mydla môžete obnoviť spletené, ale nie špinavé vlasy bábiky. Toto je najjednoduchší spôsob..

Viete, ako sa vlasy z bábiky postupne stávajú „žinku“: spočiatku je všetko hladké a lesklé a po niekoľkých rokoch vyzerá zlá hračka, akoby sa zmestila do zásuvky. A žiadne čistenie nevyrieši problém. Len príliš zamotané kučery sú menej zamotané. Záchrana príde k vriacej vode.

Najskôr odstráňte všetky uzly. Potom povarte vodu, nalejte do plytkej misky, ponorte si bábiku do vlasov a hrebeň a toľkokrát za sebou. Je úžasné, ako dobre to funguje.

Akonáhle sú vlasy vyhladené, osušte ich uterákom, prečešte ich tak, aby ležali tak, ako chcete, a potom ich osušte.

Silne premočené tipy to však nevyriešia. Musíte bábiku trochu porezať.


Detský šampón a kondicionér, ktoré sú opísané neskôr, mierne zvyšujú účinok vriacej vody a súčasne umývajú špinu. Môžu byť tiež použité v studenej vode, aj keď je najúčinnejšia vriaca voda.

2. aviváž (kondicionér)

Namočte vlasy do aviváže (oplachovacieho prostriedku). Vyberte si opláchnutie značky, kvalitu. Nalejte do misky alebo šálky. To, čo potrebujete, závisí od množstva vlasov na bábike. Musíte úplne namočiť vlasy bábiky. Aby ste predišli zbytočnému oplachovaniu, začnite pridaním malého množstva a postupne pridajte.


Vložte vlasy bábiky do misy, pomocou prstov votrite produkt do hlavy a rozmotajte ho po celej dĺžke. Pokračujte až do úplného pokrytia vlasov produktom.

Odložte bábiku stranou. Zmäkčovač nechajte na vlasoch najmenej hodinu. Ak sú vlasy bábiky v hroznom stave, môžete ich nechať aj v noci. Ak majú čas na zaschnutie počas noci, navlhčite ich ráno a nechajte bábiku ľahnúť si, aby bola nadbytočná vlhkosť pohára a pokračujte v práci.

Ďalej, hrebeň priamo so zmäkčovačom vo vlasoch, by mal pôsobiť ako kondicionér a vyhladzovať vlasy bábiky po celej jeho dĺžke. Pre veľké bábiky, ak nemáte štetec na parochňu (je najvhodnejší pre prácu), je vhodná akákoľvek kefka so širokými zubami. Rozčesávajte pomaly, aby sa vám vlasy nevytrhali. S malou bábikou ako Barbie môže hrebeň fungovať lepšie ako kefa. Kovové hrebene pre zvieratá sú veľmi vhodné.

Potom vlasy opláchnite pod chladnou vodou z vodovodu v umývadle a produkt z vlasov úplne umyte, pretože ak ich necháte, z dlhodobého hľadiska to môže vlasy poškodiť. Vlasy pravidelne stláčajte, až kým z nich nevyteká úplne čistá voda.


Utrite čistou utierkou alebo len nechajte dosucha bez utretia.

Nikdy nevyfúkajte vlasy bábiky do sucha: sú tenké a jemné, na takýto postup zle reagujú.

Keď sú vlasy suché, znovu ich rozčesajte, ale pomocou častého hrebeňa ich vyrovnajte a rozdeľte všetky spletence, ak existujú.

Ako usporiadať bábiku?

Ak chcete uviesť bábiku do poriadku, musíte mať nasledujúce:

 • Obyčajná voda. Malo by to byť trochu teplé. Ak je príliš zahriate, vlasy bábiky sa môžu zvlniť.
 • Šampón. Môžete použiť ten, ktorým si sami umývate vlasy. Najlacnejší prací prostriedok pomôže vyrovnať sa so situáciou.
 • Klimatizácia Je lepšie vziať ten, ktorý sa nemusí umyť. Nasiakne do vlasov hračky a urobí ju jemnou a hodvábnou.
 • Komb.
 • Uterák.

Neodporúča sa používať hrebeň, ktorý používate. Vďaka časticiam, ktoré sú na nej, sa vlasy bábiky bábiky veľmi znečistia.

Ako rozmotať vlasy?

V niektorých prípadoch sú vlasy bábiky veľmi zmätené a skôr ako žinka. Ak vás zaujíma, ako narovnať vlasy bábiky s cieľom zbaviť sa tohto problému, musíte použiť nasledujúcu metódu:

 • Vyzliecť bábiku. Malo by sa pamätať na to, že by sa mali úplne odstrániť všetky podrobnosti: topánky, spony na vlasy, elastické pásky.
 • Jemne rozčesajte vlasy. Samozrejme môžete použiť akýkoľvek hrebeň. Je však lepšie zobrať ten, ktorý sa dodáva s hračkou, v súprave. Tu nemusíte príliš hrebeň. Koniec koncov, hlavným cieľom v tejto fáze je odstrániť všetok prebytok z vlasov.
 • Dajte si pohár a naplňte ho teplou alebo horúcou vodou. Na umývanie je lepšie použiť nie bežný šampón, ale detské mydlo. Zjemňujú vlasy lepšie.
 • Potom by sa mala bábika prevrátiť. To umožní, aby prebytočná tekutina pretekala cez ruky a nohy. Bábiku nefúkajte: môže to viesť k jej deformácii. Hračku je lepšie položiť na parapet a nechať schnúť 30-40 minút.
 • Potom sa musí česať a nechať zaschnúť, kým nie je úplne suchá.

Príprava na umývanie vlasov

Predtým, než narovnáte vlasy bábiky, musíte ich dôkladne umyť. Pred začatím tohto procesu sa odporúča zabaliť bábiku látkou a zakryť tvár lepiacou fóliou. Z tohto dôvodu sa do hračky nedostane nadmerná vlhkosť. Samozrejme, ak sa do bábiky ešte dostane nejaká voda, môžete ju jemne utrieť, najmä pretože teraz sú takmer všetky bábiky skladacie.

Ako ich umyť

Mnohí sa zaujímajú o otázku, ako narovnať vlasy bábiky Barbie. Tento proces skončí dobre iba vtedy, ak si vlasy pred začatím umývate. Musíte ho umyť v studenej vode a pridať trochu šampónu. Niektorí si umyjú vlasy dvakrát, ale to nie je potrebné. Po ukončení prania by sa mala bábika zabaliť froté uterákom. Neotierajte si vlasy, pretože niektoré z nich sa môžu odlomiť. Navyše to môže spôsobiť, že sa stanú ešte viac zmätenými. Potom naneste na bábiku vlasy kondicionér.

Česanie vlasov

Predtým, ako si narovnáte vlasy bábiky, by sa malo tiež vyčesať. V takom prípade môžete česať mokré aj suché vlasy. To znamená, že nemusíte čakať, kým nebude úplne suchá. Mal by sa vyčesávať v malých zámkoch, počnúc od špičiek. Musíte konať veľmi opatrne, inak môžete vytiahnuť príliš veľa vlasov. Takže si môžete vlasy rozčesať s akýmkoľvek stupňom zmätku.

rovnanie

Mnohí sa zaujímajú o to, ako narovnať vlasy bábik Monster High. Toto nie je nič komplikované. Hlavná vec je mať železo a handričku. Ale v tomto prípade musíte použiť nie bežné železo, ale kliešte. Zvyčajne sa používa na stočenie vlasov malých dievčat. Ak máte takéto zariadenie, môžete bezpečne pracovať. Pozrime sa, ako narovnať vlasy bábiky Ever After High:

 • Na začiatok si vyčesajte vlasy. Spravidla sa s bábikou predáva malý hrebeň. S jeho pomocou môžete tento proces ľahko zvládnuť.
 • Vyberte prameň a zabaľte ho handrou.
 • Kliešte sa nemusia príliš zahrievať. Z tohto dôvodu sa vlasy môžu prehriať. Vlasy zabalené v obrúsku by sa mali ťahať nie príliš horúcim železom.
 • Potom sa vlasy narovnajú.
 • Preto je potrebné urobiť až do úplného konca. Bude to vyzerať dobre, keď narovnáte iba hornú časť vlasov, zatiaľ čo špičky zostanú stočené.

Zamotané a zvlnené vlasy bábiky tak môžu byť obnovené na svoj predchádzajúci vzhľad. Potom bude hračka vyzerať takmer rovnako ako predtým.

S ktorými hračkami si môžete umyť vlasy?

Kukle Barbie voda nie je desivá. Je vyrobený z plastu a vlasy sú prišité k hlave. Jej vlasy sú syntetickým materiálom.

Na čistenie účesov drevenými alebo porcelánovými bábikami je potrebné postupovať opatrne. Nemali by ste si úplne namočiť hlavu do vody.

Pred umývaním vlasov z prírodných vlasov a mohéru sa uistite, že sú prešité. Tento typ sa často pripája k lepidlu ako obyčajná parochňa.

Vlnené hračky sa nesmú umývať.

Kučery bábiky umyte rukou a dôkladne ich vysušte na vetranom mieste.

Prípravné činnosti

V prvej fáze musíte čo najviac rozčesať a rozmotať kučery prstami. Nasledujúce odporúčania vám v tejto veci pomôžu:

 • Najprv prejdite na tie uzly, ktoré sa dajú rozmotať ručne, a až potom použite hrebeň.
 • Rozčesajte si vlasy z koncov a jemne stúpajte vyššie.
 • Plastový hrebeň so širokými zubami je vynikajúcim nástrojom na rozmotávanie uzlov. Ale ak dôjde k „oživeniu“ vlasov bábiky Barbie, je lepšie dať prednosť hrebenatke s malými zubami.
 • V kučeravých bábikách musíte rozčesávať každú vlnu zvlášť.
 • Je lepšie postupovať s obzvlášť ťažkými uzlinami po liečbe jedným z nižšie opísaných činidiel.

Horúca voda

Bábiky sú často vyrobené z plastu s nízkou teplotou. Preto sa pod vplyvom horúcej vody a hrebeňa môžu spletené pramene sprísniť a odstrániť všetky nerovnosti v štruktúre.

Táto metóda je vhodná iba pre čisté, ale zamotané pramene. Pre kučeravé vlasy je lepšie zvoliť inú metódu.

Musíte sa správať takto:

 1. Odstráňte uzly tak ďaleko, ako je to možné.
 2. Zahrejte vodu a nalejte do misky. Nie všetky materiály vydržia vriacu vodu, preto použite horúcu vodu, ale nie vriacu vodu.
 3. Namočte vlasy a hrebeň. Postup sa bude musieť mnohokrát opakovať.
 4. Keď sú pramene vyhladené, osušte ich uterákom a vykonajte záverečné česanie.

Aviváž

Táto metóda pomôže umyť prstene z nečistôt a dodá vlasom slušný vzhľad. Nie je potrebná horúca voda - to znamená, že zvládnete kučeravé účesy.

Proces rozmotávania pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Nalejte kondicionér do misy.
 2. Tam ponorte hlavu bábiky. Oplachovací prostriedok by mal vlasy úplne zakrývať.
 3. V tomto stave nechajte jednu hodinu. Ak je prípad závažný, počkajte do rána.
 4. Vyberte bábiku. Prečesaj ju. Pohyby by mali byť pomalé, aby ste náhodou neodtrhli zámok z hlavy. Ak je účes dlhý, pokúste sa uzly rozmotať ručne pred použitím hrebeňa.
 5. Klimatizáciu umyte pod tečúcou vodou.
 6. Utrite priadze uterákom. Musia zaschnúť samy.
 7. Záverečná fáza je česanie s častým hrebeňom.

Šampón pre novorodencov

Časté používanie tohto nástroja zhoršuje štruktúru prameňov. Ak však potrebujete len rozmotať a umyť vlasy od špiny, šampón pre novorodencov je perfektný.

 1. Do misky nalejte studenú vodu.
 2. Pridajte 0,5 čajovej lyžičky detského šampónu a rovnaké množstvo tekutiny na umývanie riadu. Miešajte do hladka.
 3. Dajte bábiku vlasy do misy. Voda by ich mala úplne zakrývať.
 4. Masírujte pramene až kým sa neobjaví pena.
 5. Nechajte pôsobiť 10 minút.
 6. Niekoľkokrát opláchnite hlavu.
 7. Utrite si vlasy uterákom.
 8. Keď sú vlasy skôr mokré ako mokré, možno ich česať. Po ich tvarovaní nechajte hračku úplne oschnúť.

Ak nemôžete zvlhnúť bábiku samotnú

Ak samotná bábika nemôže byť mokrá, môžete spracovať iba jej vlasy.

Pomocou striekacej pištole sa na vlasy nanáša zmäkčovací roztok (voda a kondicionér v pomere 1: 1), zatiaľ čo sa rozčesávajú. Potom musíte opláchnuť pod tečúcou vodou, aby ste nenatočili vlasové korienky a samotnú hračku. Hrebeň na mokré pramene. Vysušte tak, aby sa vlasy nedotýkali hračky.

To sú všetky triky „záchrannej operácie“ na obnovenie vlasov vašej obľúbenej bábiky.

Pin
Send
Share
Send
Send