Užitočné tipy

Ako vytvoriť šablónu vlastnými rukami - originálne nápady, tipy, fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Maľované steny sú stále populárnejšie. Niekedy však chcú rozriediť monotónnosť. Najjednoduchším, najrýchlejším, najlacnejším a najúčinnejším spôsobom je použitie šablón na steny na maľovanie. Výkres je grafický, jasný a jasný. Podobné objekty je možné zadávať v každej situácii. Najlepšie na tom je, že práca trvá niekoľko minút až niekoľko hodín.

Z čoho sú vyrobené

Šablóny na výzdobu stien na maľovanie sa delia na jednorazové a jednorazové. V závislosti od účelu použitia sa používajú rôzne materiály. Jednorazové, hlavne papierové. Z hrubého bieleho alebo farebného papiera. Opakovane použiteľné šablóny na steny na maľovanie sú:

  Z vinylového filmu. Fólia môže mať rôznu hustotu, priehľadnú alebo farebnú. Pohodlná voľba, ak je prispôsobená - farba sa ľahko šíri na rovnom povrchu. Bez zručnosti je ľahké vyfarbiť kresbu alebo susednú stenu. Šablóna vyrobená z PVC fólie sa musí pravidelne čistiť od farby.

Je to farebný vinylový film, ale môže byť priehľadný alebo biely.

Od plechov do hrúbky 4 mm vytvárajte šablóny pre objemové kresby

Pár slov o vinylových šablónach na maľovanie stien. Môžu byť vo forme listov alebo v kotúčoch. Ak sa chystáte pokryť veľkú plochu steny jedným vzorom, je vhodné odobrať niekoľko rovnakých vzorov. Môžu byť navzájom spojené. Takže práca napreduje rýchlejšie - veľká plocha sa spracúva naraz.

Odrody šablón

Šablóny na steny na maľovanie sa líšia nielen materiálom, z ktorého sú vyrobené. Líšia sa typom kresby:

  Jednoduché alebo jednoduché. Celý obrázok je natretý jednou farbou. Ak chcete, môžete urobiť prechod - od tmavšieho k svetlejšiemu. Ale to je všetko. Podrobnosti o inej farbe nie sú uvedené.

Z papiera si môžete vyrobiť jednoduchú šablónu na jedno použitie

Na tomto obrázku boli dve šablóny nudy - čierna a červená

Toto je to, čo získate, keď používate anti-šablónu

Tieto alebo podobné vzory je možné získať pri práci s hromadnými šablónami.

Najjednoduchší spôsob práce s jednoduchými šablónami. Najprv si môžete vyskúšať tento typ kresby. Ak ste si istí svojimi schopnosťami, môžete pracovať s komplexnejšími kombináciami. Pri práci s nimi nezabudnite, že film môžete odstrániť až po zaschnutí farby.

Kde získať šablóny

Na predaj sú pripravené šablóny na zdobenie stien. Všetky sú vyrobené z vinylového filmu, pretože je pružný, odolný a ľahký. Ak sa vám nepáči pripravené šablóny, existujú dve možnosti:

  Objednávka výroby v spoločnosti zaoberajúcej sa reklamou na exteriér alebo tlačom brožúr (často ide o rovnakú spoločnosť). Majú špeciálne vybavenie - plotre, ktoré vyrezávajú potrebné obrysy na vinyle. Niektorí z nich navyše pre vás môžu vytvoriť šablónu na fotografii.

Nezávislá výroba šablón je náročná úloha. Ak vás to nevystraší, môžete sa odvážiť. Môžete skúsiť pracovať s filmom. Vyžaduje veľmi tenký a ostrý, ale pevný list. Ak existujú dokonca aj malé chyby - otrepy, nerovnosti hrán - je potrebné všetko napraviť. Vo všeobecnosti vám prajem veľa šťastia.

Ako pracovať so šablónami

Výkres môžete použiť nielen na maľované steny, ale aj na tapety, plasty, sklo atď. To znamená, že šablóny na maľovanie stien sa dajú použiť nielen na dekoráciu stien, ale napríklad aj na dekoráciu fasád nábytku. Nevyhovujú iba silne reliéfne povrchy, ktoré na ne normálne nemaľujete. Všetky ostatné sú vhodné. Okrem toho je akrylová farba kompatibilná takmer so všetkými. Môžu byť v pohári alebo aerosóle. Výhody akrylu sú známe každému: farba leží dobre na hladkých aj pórovitých povrchoch, rýchlo schne, dlho nezmizne a takmer nemá zápach. To je dôvod, prečo sú šablóny na maľovanie stien obvykle zafarbené akrylovými farbami.

Sieťotlač na steny môže byť akéhokoľvek predmetu

Ako pracovať

Ak sa používa anti-šablóna, farba sa nanáša iba z valca. Takýto účinok nemôžete dosiahnuť s inými nástrojmi (s výnimkou vzduchových kefiek). Pri striekaní farby je nádoba vzdialená 25 - 35 cm od povrchu, ktorý má byť natretý. Je lepšie zvoliť vzdialenosť vykonaním „testu perom“ na kúsku starej tapety. Takže si presne vyzdvihnete a trvanie dodania farby, pohyb a vzdialenosť. A ešte jedna vec: pri práci s rozprašovacou nádobou je potrebné dodatočne chrániť územia susediace so šablónou tak, aby nepotrebná časť steny nebola vymaľovaná z neopatrného pohybu.

S farbou v sprejových nádobách je potrebné pracovať opatrne - ich množstvo je ťažké kontrolovať

Pri práci so všetkými ostatnými šablónami môžete použiť:

 • kus peny
 • krátka a hustá kefa,
 • valček so špongiou.

Farbu obrazovky je možné nanášať štetcom, valčekom alebo špongiou

V každom prípade berieme obmedzené množstvo farby. Ak toho bude veľa, pretečie pod šablónou a zruší všetku prácu. Preto po namočení kefy / penovej gumy / valca do farby ju dobre stlačíme. Množstvo farby sa dá regulovať niekoľkokrát kreslením na nepotrebný list papiera / kus tapety.

Ako a ako to opraviť

Aby sa maľby na stenu nepohybovali, musia byť pripevnené k stene. K tomu je potrebné špeciálne lepidlo. Nanáša sa v tenkej vrstve na zadnú stranu šablóny, po ktorej je pripevnená k stene. Po dokončení práce jej odstránenie nie je problém. Okrem toho nepoškodzuje povrch.

Existuje ďalšia možnosť - obojstranná maskovacia páska. Venujte pozornosť! Povinná maskovacia páska. Nie je bežné. Ak používate normálne, poškodí to stenu - s najväčšou pravdepodobnosťou na lepiacej páske zostane kúsok farby. Alebo naopak, časť lepivej kompozície bude na stene. Čo nie je o nič lepšie. Maskovacia páska sa však chová približne ako vyššie popísané lepidlo: dobre drží, ale po odlepení nezanecháva stopy.

Šablóna musí byť pripevnená bezpečne, ale tak, aby pri odlupovaní nepoškodila stenu

Lepiaca páska sa dá kúpiť ľahšie a lacnejšie, takže ju používa väčšina ľudí. Rozstriháme ju na malé kúsky, na jednej strane odstránime ochranný film a prilepíme na šablónu. Kusy sú potrebné v rohoch - to je isté, ale môžu byť potrebné uprostred dlhej strany listu alebo niekde inde. Je dôležité, aby sa šablóna dobre udržiavala a neexistoval spôsob, ako ju pohnúť.

Postup prenosu obrázka na stenu

Pri maľovaní stien postupujte nasledovne:

  Varná plocha. Musí byť suchý a čistý. Ideálne, ak steny boli nedávno natreté. Ak to tak nie je, dôkladne ich vyčistíme. Nemali by byť žiadne mastné ani iné škvrny. Ak musíte umývať stenu, musí byť dobre vysušená. Ak potrebujete odstrániť prach, môžete to urobiť pomocou vysávača a kefy s dlhým vlasom. Potom zoberieme mierne vlhkú handru a pozberáme zvyšky. Nechajte zaschnúť. Ďalej je možné pracovať až po zaschnutí stien.

Vertikálny alebo horizontálny výkres - na tom nezáleží. Je dôležité, aby „zapadal“ do interiéru

V prípade potreby postup zopakujte. Nabudúce musíte skontrolovať, či farba zostávajúca z predchádzajúceho času zaschla. Môže sa použiť až po úplnom zaschnutí. Náter, ktorý niekoľkokrát zaschol, vytvára pevnú hrúbku kôry. To môže prispieť k tomu, že sa medzi šablónou a stenou znecitlivie, alebo sa zmení tvar vzoru. Preto po niekoľkých aplikáciách náter odstráňte.

Funkcie práce s hromadnou šablónou

Na vytvorenie trojrozmerného obrázka môžete použiť textúrované farby, tmely, dekoratívne omietky, tekuté tapety a ďalšie podobné kompozície. V obchodoch nájdete špeciálne zmesi, ale sú veľmi drahé. V tejto časti je váš výber, všetky uvedené formulácie sú vhodné.

Všetky vyššie uvedené materiály majú pastovitú konzistenciu. Ich umiestnenie štetcom alebo valcom nemá zmysel. Potrebujete malú stierku, pokiaľ možno plastovú, pružnú. Ak nie, môžete použiť kus z akéhokoľvek plastu. Dokonca aj stará plastová karta.

Práca s hromadnou šablónou

Na špachtľu vezmeme určité množstvo kompozície, vyplníme do nej dutiny a prebytok odstránime rovnakou kartou. V tejto fáze je potrebné zabezpečiť, aby neexistovali žiadne vzduchové dutiny a aby povrch vyplnený omietkou / tmelom bol hladký. Ak ste niekedy pracovali so štukom, žiadny problém. Všetko je úplne rovnaké.

Po vytvrdnutí zmesi, ale ešte pred jej konečným sušením, šablónu odstráňte. V tomto prípade sú okraje obrázka roztrhané, nerovnomerné. Nerobte si starosti, je to normálne. Nerobte nič, len počkajte na konečné vysušenie. Teraz berieme brúsny papier so stredným alebo malým zrnom (v závislosti od použitej zmesi) a brúsime všetku nervozitu. To je všetko. Ďalej, ak chcete, môžete vyfarbiť výslednú ozdobu, ale je to iný príbeh.

Výber miesta pre šablónu

Vyzerá najlepšie na prázdnej alebo takmer prázdnej stene. Tu je výber neobmedzený. Môžete si vybrať šablónu, ktorá sústredí pozornosť na seba. Takáto stena sa zvýrazní.

Ak stena nie je príliš zaťažená - v jej blízkosti je kus nábytku, ale jeho veľký povrch je voľný, vyzdvihnite šablónu, vďaka ktorej bude nábytok „hrať“. Existujú kresby, ktoré bijú na pohovke alebo zrkadle a všetko menia na jednu skladbu.

Šablóna na maľovanie stien je umiestnená tam, kde je pomerne veľký kus voľného priestoru

Vysoké a úzke šablóny sa hodia k dverám a oknám. Zvyčajne sa jedná o rastlinné ozdoby. Pri výbere je potrebné zamerať sa na štýl miestnosti. Ak je dekor farebný, vyberte farby, ktoré sa nachádzajú v interiéri.

Najlepším spôsobom, ako sa skryť, je venovať pozornosť

Malé kresby, ktoré sa hrajú na zásuvkách a prepínačoch, vyzerajú veľmi dobre. Toto je jedna z ozdobných techník - ak sa niečo nedá skryť, presunieme naň pozornosť. V tomto prípade to funguje skvele.

Typ šablóny pre miestnosti na rôzne účely

Šablóny na steny určené na maľovanie sa vyberajú v závislosti od typu miestnosti. Existujú univerzálne kresby: geometrické, kvetinové ornamenty, krajiny. Sú vhodné do každej miestnosti, chodby, kuchyne atď. Nájdete ich veľa rôznymi spôsobmi. A pod prísnym minimalizmom a elegantnými klasikmi alebo romantickými provensálmi. Navyše to často nie je len samotná kresba, ale aj výber farby. Rovnaký vzor bude vyzerať inak v čiernej a ružovej farbe. A to stojí za zmienku.

V spálni by výkres nemal byť taký provokatívny a jasný.

Šablóny na maľovanie stien obsahujú tematické kresby, ktoré sú relevantné iba v niektorých miestnostiach. Napríklad v kuchyni zvyčajne používajú tematické obrázky s jedlom, výrobkami. V detských izbách často kreslia kreslené postavičky pre menšie deti, pre tínedžerov - hrdinov hier alebo anime.

Pokiaľ ide o spálne, skúste nájsť pokojnejšie vzory. Aj keď je to pánska spálňa. Tu musíte relaxovať a atmosféra by mala byť vhodná.

Pre detské šablóny pre steny určené na maľovanie

V iných izbách - chodbách, obývacích izbách, jedálňach - vyberajú neutrálne obrazy, ktoré oslovia ľudí rôzneho veku. Sú to rovnaké rastlinné motívy alebo krajiny.

Klišé na steny na maľovanie: foto

Počet možných výkresov sa nedá spočítať. Rôzne štýly, prvky, veľkosti. Grafické, fantasy, z karikatúr, založené na obrazoch, fotografiách, schematických a realistických obrazoch kvetov, hmyzu, zvierat, stromov ... Všeobecne je tu všetko. Je iba potrebné to nájsť. V tejto časti sú zhrnuté niektoré zaujímavé možnosti. Možno by sa vám niečo páčilo.

Zaujímavé nápady: maľte šablónu rovnakými farbami, aké sú v interiéri, alebo dokonca aplikujte prvky na iné dekoratívne predmety

Štylizované zvieratá a kreslené postavičky - šablóny na steny určené na maľovanie v detských farbách

Kvetinové vzory - nenápadne a pokojne

Rozmanitosť prírody inšpiruje umelcov

Dokonca aj jeden list je umelecké dielo

Počet variácií je nekonečný

Lineárne alebo hraničné šablóny, pretiahnuté kompozície - všetko založené na rastlinných motívoch

Šablóny s vážkami ... a ak vyberiete žiarivú farbu, efekt bude neočakávaný

Kvitnúce stromy - symbol jari a večnosti

Stromy na šablónach sa vyrábajú rôznymi technikami. Je štylizovaný

Motýle v interiéri sú večnou témou ... majú tiež šablóny

Bambus, klásky - rôzne štýly, ale aké ...

Kvety sú ďalšou témou, na ktorej sa dá vyzdobiť výzdoba interiéru.

Šablóna Tipy

Na dekoráciu stien sa najčastejšie používajú obyčajné šablóny. Najbežnejšou farbou pre kreslenie je čierna. Ak spojíte predstavivosť, môžete prísť s vhodným tematickým obrázkom, ktorý bude jedinečný a ozdobí interiér vášho domova. Napríklad to môže byť obrázok morskej panny vychádzajúcej z vane, mačka na chladničke alebo myš, ktorá sa pozerá z norky na spodok steny, blízko základnej dosky.

Pre veľký obrázok musíte zvoliť rovný, rovný povrch. Farba celej šablóny na stenu by sa nemala vyberať honosne. Najlepšie zo všetkých budú pastelové odtiene alebo jedna z primárnych farieb interiéru.

Pri výbere samotného obrázka sa musíte zamerať na štýl miestnosti alebo bytu. Ak si nemôžete vybrať vhodnú šablónu do interiéru miestnosti, vyberte si v prospech neutrálnych, nezáväzných ozdôb a odtieňov.

DIY šablóna

Každý, kto sa rozhodol diverzifikovať dizajn svojho bytu, sa pýta: ako si vyrobiť šablónu doma?

Môžete si vytvoriť dva druhy šablón:

pre na jedno použitie, Tento typ šablóny je vyrobený z improvizovaných materiálov - hrubého papiera alebo lepenky. Okrem toho môžete použiť fóliu, pergamenový papier alebo samolepiacu fóliu. Papierovú šablónu je možné prilepiť kancelárskou páskou, ako keby bola laminovaná.

pre na opakované použitie, Šablóna na opakované použitie by mala byť vyrobená z odolnejšieho materiálu. Na tento účel je vhodný tenký plast alebo hustá lepenka. V prípade lepenky ju môžete ošetriť nepremokavým náterom a potom to určite vydrží dlho.

Na vytvorenie šablóny budete teda potrebovať:

 • Obrázok, ktorý sa má orezať.
 • Materiál na výrobu šablón.
 • Plstené pero alebo fixka.
 • Ostrý nôž, môžete použiť kancelárske.
 • Scotch tape.
 • Skopírujte listy.
 • Vhodný rezný povrch.

Algoritmus na vytvorenie šablóny.

 1. Príprava obrazu. Môžete si ho stiahnuť na internete alebo si ho nakresliť sami.
 2. Príprava šablóny. Je potrebné určiť, z čoho bude vyrobený.
 3. Tvorba šablón. Pomocou kópií musíte prekresliť obrázok na základe šablóny.
 4. Výrezy. Ďalej je potrebné ostrým nožom vystrihnúť výsledný vzor. Pri výbere pracovnej plochy majte na pamäti, že ju môžete poškriabať.

Ako vyrobiť šablónu pre flip-flop portrét?

Flip-flop je technológia na vytváranie portrétu. Táto kategória umenia patrí do štýlu pop-artu. Takýto portrét sa považuje za perfektný darček pre každú príležitosť. Podstatou tejto technológie je, že človek môže kresliť svoj vlastný portrét bez toho, aby mal zručnosti kreslenia. Vyžaduje si to iba špeciálny film a niekoľko farieb farby. Najprv špecialista spracuje fotografiu v editore fotografií, potom ju vytlačí a nakreslí na plátno. Film priľne na plátne a nanesie sa naň farba. Po vysušení sa film odstráni a na plátne zostane portrét vyhotovený vo farebnej schéme zvolenej zákazníkom. Tento špeciálny film zohráva úlohu šablóny.

Ako si vyrobiť šablónu pre flip-flop portrét? Na tom budete musieť tvrdo pracovať. Je nepravdepodobné, že by vznikol film s vlastným obrazom. Môžete si ju objednať v tlačiarni. A potom musíte konať podľa štandardnej schémy:

Nálepku nalepte na stenu a natrite pomocou spreja alebo kefy. Vlastný portrét na stene, a to aj v moderných technológiách, nemôže nikoho nechať ľahostajným!

Vytvorenie viacvrstvovej šablóny z fotografie vo Photoshope.

Tento článok pojednáva o tom, ako som z fotografií vo Photoshope vytvoril viacvrstvovú (3 vrstvy v odtieňoch šedej).

Zahŕňa orezanie (ak je to potrebné), zmenu farby, korekciu úrovní na zvýšenie kontrastu, tieňovanie pozadia bielou farbou, prenos obrázka do vytvoreného nového dokumentu A4 a zväčšenie fotografie na požadovanú veľkosť.
tj Úplne opakujem bod „Predbežná príprava“ z článku Vytvorenie jednovrstvovej šablóny z fotografie vo Photoshope.
Výsledkom bolo, že fotografia mala nasledujúcu podobu.

2. Vytvorenie pomocných vrstiev.

Trikrát som vytvoril tri kópie vrstvy stlačením Ctrl + J a pomenoval som ich mená: spodná je „Pre bielu premávku“, stredná je „Pre šedú premávku“, horná pre „Pre čiernu premávku“.

3.Vytvorte šablóny vrstiev.

Začnem vrstvou bielej. Инструментом Magic Wand (Волшебная палочка) с настройками: Tolerance (Допуск) - 40, Anti-alias (Сглаживание) - галочка, Contiguous (Смежные пиксели) - галочка, кликаю по белому фону.

В открывшемся окошке выбираю - Use (Использовать) и в выпадающем списке -White (Белый).
Затем за ненадобностью удаляю Work Path (Рабочий контур) захватив его ЛКМ (левой кнопкой мыши) и перетащив в корзину.

Получилось вот так.

Повторяю те же самые действия со слоем "Для трафа серого цвета". Magic Wand LMB na bielom, invertovaný výber, RMB vo vnútri - Make Work Path (Create Work Path), vytvorte novú vrstvu „Grey stencil“, na karte Paths v PCM podľa Work Path (Work path), vyberte Fill Cesta (vyplňte cestu), ale namiesto bielej volím 50% šedú (50% šedú).

Odstrániť pracovnú cestu.
V tejto fáze sa môže ukázať, že nie všetky mostové mostíky sú nakreslené. V takom prípade novú vrstvu odstránim (v tomto prípade „sivá obrazovka“). Vynechané prepojky nakreslím na vrstvu „Pre šedú premávku“ a opakujem všetko znova od „Kúzelnej prútiky“.

Rovnaké akcie vykonávam s vrstvou „Pre dopravnú čiernu“, ale pre výplň vyberiem čiernu (Čierna).

Pracovná cesta, ktorú znova odstránim.
Pre prehľadnosť som vytvoril vrstvu pozadia a vyplnil ju červenou farbou.

Ak vám niečo nevyhovuje, môžete mierne upraviť šablóny šablón bez zabudnutia na prepojky.

Teraz, aby boli viditeľné obrysy bielej šablóny, mali by ste prejsť na Upraviť (Upraviť) a vybrať položku Zdvih (Zdvih).

Potom som vybral Šírka - 2,0, Farba - čierna.

Pre pohodlie kombinovania vrstiev hotovej šablóny som urobil značky. Vytvoril sa výber a požadované vrstvy sa aktivovali, aby sa vyplnili čiernou farbou.

Potom, keď urobím šablónu, vystrihnem ich a nanesiem farbu cez otvory prvej (dolnej) jednej a zvyšok (horné) nanesiem na túto značku a skombinujem ich. Aby nedošlo k pokazeniu
pozadie sa predbežne umiestni na miesto, kde sa farba nanesie nalepením kúskov lepiacej pásky.
Ale môžete prísť s vlastnými metódami pre presnú kombináciu vrstiev.

Zásady šablóny

Ak chcete preniesť obrázok na stenu alebo na iný povrch, budete potrebovať:

 • Šablóna samotná.
 • Lepidlo alebo lepiaca páska, najlepšie molárna - na pripevnenie šablóny k povrchu.
 • Nástroj na aplikáciu obrázka.
 • Maľovať. Môže to byť sprej alebo akrylová farba.

Povrch, na ktorý chcete kresbu použiť, musí byť suchý a čistý. Pre rovnomernejšie umiestnenie obrázka musíte urobiť označenie, označiť umiestnenie šablóny na povrchu. Potom pomocou lepidla alebo lepiacej pásky sa šablóna pripevní k stene a natrie sa.

Medzi nástroje potrebné na prácu možno rozlišovať:

 • Roller. Toto je najjednoduchší spôsob tlače na stenu. Valec nie je vhodný pre obrázky s jemnými detailmi.
 • Kefa. Môže maľovať obrázok akejkoľvek zložitosti a veľkosti. Štetcom môžete maľovať aj ťažko prístupné diely.
 • Aerosólový sprej. Ideálne na rýchle maľovanie aj veľkých obrázkov. Nevýhodou tohto spôsobu je sprej. Pri použití spreja musíte monitorovať rovnomernosť zafarbenia. Ťažko prístupné oblasti sú natreté štetcom.

Použitím popísanej metódy na zdobenie stien dôjde k rozpočtovej aktualizácii interiéru vášho domu, čo dodá celému obrazu zvrat. Vytvorenie šablóny je zaujímavý, kreatívny proces a bude vyžadovať zapojenie vašej fantázie a fantázie.

Ak chcete vybrať najvhodnejší obrázok pre vás a váš byt, urobte predbežný plán výkresu, porovnajte farebnú schému miestnosti s farbou šablóny, ktorú ste si vybrali. Pomocou šablóny môžete vytvoriť jedinečné a nenapodobiteľné detaily interiéru.

Výber kresby alebo jej tvorba je veľmi vzrušujúci a hodnotný proces. Výsledok práce vás nepochybne poteší. Šablónu šablóny si môžete vytvoriť sami, alebo si ju môžete stiahnuť na internete a vytlačiť.

Foto nápady originálnych šablón

Otázky a odpovede

Skontrolujte drsnosť povrchu. Z tohto dôvodu sa šablóna nemusí dobre priliehať k stene a výsledkom bude presakovanie farby. Ďalšou príčinou rozmazania môžu byť staré, suché farby na šablóne. Šablóna by sa mala po každom použití vyčistiť a umyť. Ak sa jedná o jednorazovú šablónu, potom možno uplynula jej životnosť.

Ideálnou možnosťou je v tomto prípade lepidlo v sprejovej nádobe. Nepoškodzuje povrch, ľahko sa odlupuje. Vhodná je aj maskovacia páska, ktorá však nelepí dobre na drsný povrch.

Na vytvorenie 3D obrazu je vhodná šablóna vyrobená z hrubého materiálu - plastu alebo lepenky. Papierová šablóna nebude vhodná, pretože je tenká a vrstva omietky by mala byť približne 3 milimetre.

Pin
Send
Share
Send
Send