Užitočné tipy

Ako používať Facebook

Pin
Send
Share
Send
Send


Je ťažké si predstaviť moderného používateľa internetu, ktorý nevie, čo sú sociálne siete. VKontakte a Odnoklassniki sú presne tie stránky, na ktorých trávime väčšinu času. Toto však nie je celý zoznam populárnych sociálnych sietí. Napríklad v zahraničí používa Facebook každý. A ak to chcete skúsiť tiež, ale rozhranie sa vám zdá trochu komplikované a nepochopiteľné, povieme vám, ako používať Facebook.

To je Facebook.

Najprv pochopme, čo je Facebook. Ide o globálnu sociálnu sieť pôvodnú z Ameriky. Neskôr sa objavila ona, ktorá je predkyňou siete VKontakte známa v Rusku a najbližších krajinách. A jeho tvorca, Pavel Durov, prevzal myšlienku od zakladateľa Facebooku, Marka Zuckerberga.

Vynalezený, Facebook bol pravidelným študentom na Harvardskej univerzite v roku 2004. Ako používať Facebook, zatiaľ nikto nevedel. Spočiatku to slúžilo ako prostriedok komunikácie medzi rôznymi študentmi tohto a neskôr ďalšími univerzitami. A až potom, čo sa Facebook stal veľmi populárnym, bolo rozhodnuté ho otvoriť celému svetu. Stalo sa to v roku 2008. Zároveň sa rusky hovoriace obyvateľstvo planéty dozvedelo, ako používať Facebook.

Ako sa zaregistrovať

Registrácia v sociálnej sieti nezaberie veľa času a je úplne zadarmo. Ak chcete vytvoriť stránku Facebook, stačí mať funkčnú e-mailovú adresu a pokiaľ možno telefónne číslo mobilného telefónu.

 • meno a priezvisko
 • emailová adresa
 • heslo
 • tvoje pohlavie
 • dátum narodenia.

Do poštovej schránky by malo prísť špeciálne písmeno. Je potrebné ju otvoriť a potvrdiť registráciu. Všetko ste zvládli s hlavnou úlohou. Teraz ste súčasťou inej sociálnej siete.

Vyplňte informácie o sebe

Aby vás vaši priatelia, známi, kolegovia, spolužiaci a príbuzní rýchlo našli, je potrebné, aby ste sami a úplne spoľahlivo zadali informácie o sebe. Svoje meno môžete zadať v ruštine a angličtine. Dve možnosti vám umožňujú rýchlo vás nájsť vo vyhľadávaní. Dôležité sú aj informácie o tom, kde študujete alebo pracujete, pretože vďaka tomu budete môcť nájsť väčšinu svojho okolia.

Jedným z najdôležitejších krokov je pridať avatar. Práve z fotografií vás najprv spoznajú a odlíšia od mnohých menoviek.

Ak chcete napríklad poskytnúť o sebe čo najviac informácií, napríklad o hľadaní nových kamarátov alebo o stretnutí s opačným pohlavím, môžete to urobiť aj ľahko. Pridajte nasledujúce údaje:

 • miesto bydliska
 • rodinný stav
 • politické preferencie
 • náboženstvo,
 • Obľúbené citácie, filmy a knihy atď.

Ako používať

Po vyplnení všetkých informácií vo vašom profile môžete prejsť k prevádzkovej časti a ovládnuť princíp fungovania tejto sociálnej siete. Pochopenie toho, ako používať Facebook, je ľahké. Postupom času bude každá akcia fungovať automaticky a rozhranie bude bolestne známe, budete navigovať so zavretými očami. Ak ste však neskúsený používateľ, musíte poznať všeobecný akčný plán.

Ako napísať správu na Facebook:

 • prejdite na kartu Priatelia a z navrhovaného zoznamu vyberte požadovaného príjemcu,
 • prejdite na stránku osoby, ktorej chcete písať, a vpravo hore (tesne pod avatar) kliknite na odkaz „Správa“,
 • v zobrazenom dialógovom okne môžete napísať všetko, čo potrebujete, a stlačením klávesu Enter ju odoslať.

Facebook je celosvetovo zaujímavá sociálna sieť. Zaregistrujte sa a získajte pohodlie, bude to užitočné pre všetkých. A aby to bolo ľahké a jednoduché.

Zaoberáme sa hlavnými sekciami

Takže, keď ste na paneli s adresou prehliadača spustili stránku facebook.com, automaticky sa dostanete na svoju domovskú stránku v ruštine. V opačnom prípade sa môže nazývať News Feed. Tu sa zverejňujú aktualizácie všetkých vašich priateľov, ako aj stránky, ktoré sledujete.

Na samom vrchu pásky je okno určené na písanie a následné zverejnenie vášho príspevku. Napíšte, čo si myslíte, čo robíte alebo čo chcete zdieľať vôbec, ak chcete, pripojte fotografiu alebo video kliknutím na príslušné tlačidlo a potom kliknutím na „Publikovať“ uverejnite písomný príspevok.

Ďalšou dôležitou časťou na Facebooku je užívateľský profil, aka Chronicle. Môžete k nej ísť jednoducho kliknutím na svoje meno v záhlaví stránky.

Tu nájdete všetky publikácie, ktoré ste vytvorili, ako aj niektoré informácie o vás: záujmy, filmy / umelcov / knihy, ktoré sa vám páčili, miesto bydliska, dátum narodenia. Môžete tiež použiť hlavičku profilu, ktorá obsahuje nasledujúce oddiely:

informácie - časť, ktorá obsahuje osobné údaje, ktoré zadáte. Môžu byť kedykoľvek upravené.

priatelia - Váš zoznam kontaktov na Facebooku. Okrem ľudí, ktorí sú už vo vašom zozname priateľov, tu nájdete aj používateľov, ktorí vám poslali žiadosti o pridanie do priateľov, ako aj ich vlastné žiadosti ostatným používateľom sociálnej siete.

fotografie - Už z názvu je zrejmé, že táto sekcia je venovaná fotografiám, ktoré ste zverejnili. Všetko je rozdelené do fotoalbumov. Pohodlné, jasné a ľahké.

viac - pod týmto nápisom sú skryté všetky ostatné oddiely: video, miesta, hudba, filmy, skupiny, páči sa mi atď. Nemusíte ich používať tak často (a vo väčšine prípadov nikdy vôbec), preto sú kompaktne skryté, aby nezaberali veľa miesta na stránke.

Teraz späť do hlavnej hlavičky stránky. Používatelia môžu okrem sekcie Profil a Domovská stránka nájsť aj sekciu Nájsť priateľov. Stojí za zmienku, že vyhľadávanie na Facebooku nie je také pohodlné ako vyhľadávanie v mnohých iných sociálnych sieťach. Možnosti vyhľadávania sú obmedzené menom, miestom štúdia, prácou a bydliskom a táto informácia zvyčajne nestačí. Vedenie Facebooku však v tomto smere nerobí nič a používatelia sa musia vyrovnať s dostupnými príležitosťami.

V záhlaví stránky nájdete aj 5 ikon. 3 z nich označujú oznámenia:
- oznámenia o nových žiadostiach o pridanie medzi priateľov,
- oznámenia o nových správach,
- všetky ostatné oznámenia, vrátane nové komentáre a páči sa mi.

Ikona vám umožní rýchlo zmeniť nastavenia ochrany osobných údajov a kliknutím na ikonu sa „odošlú“ na všetky ostatné nastavenia.

Naučiť sa pracovať s Facebookom je v skutočnosti jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať pri vašich prvých návštevách. Týždeň komunikácie na sociálnej sieti - a môžete správne využívať všetky funkcie: odosielať správy, písať nové príspevky a prípadne dokonca otvárať svoju vlastnú verejnosť. Hlavnou vecou nie je ničoho sa báť a odvážne skúmať široké možnosti miesta. A samozrejme dodržiavajte súbor pravidiel stanovených manažmentom. Hovoríme o nich teraz.

Bez porušenia vnútorného „zákona“

Určite ste už počuli o dôkladnosti a integrite systému Facebook. Používatelia sú často blokovaní a dôvody sa môžu líšiť. Aby ste sa nestali „zločincami“ v sociálnej sieti, musíte poznať a dodržiavať niektoré dôležité pravidlá:

 • Rešpektujte ostatných. Neurážajte ostatných členov sociálnej siete, nechcem sa správať slušne. Správa za nemorálne a agresívne správanie je prísne potrestaná, kým nie je účet úplne zablokovaný.
 • Nešírte provokatívne ani zakázané informácie. Propagácia drog, šírenie pornografie a podnecovanie etnickej nenávisti sú vážnymi dôvodmi posledného a neodvolateľného bloku.
 • Žiadny spam. Distribúcia nepovolených reklám, početné žiadosti o pridanie cudzích priateľov k priateľom môžu viesť k obmedzeniu vašich možností na Facebooku.

Ak chcete využívať všetky funkcie najobľúbenejšej sociálnej siete na svete, postupujte podľa vyššie uvedených pravidiel a budete sa môcť vyhnúť nepríjemným situáciám s obmedzeniami funkcií a úplným blokovaním.

Prečo Facebook?

Mnohí z nás sú naklonení nielen komunikovať s ľuďmi, ktorých poznáme osobne, s ktorými komunikujeme, navštevovať priateľov, tráviť čas, ale aj rozširovať našu základňu kontaktov, napríklad s tými, ktorí sú užitoční pri komunikácii v profesionálnej oblasti, zdieľajú skúsenosti, vedomosti a zručnosti. ,

Facebook vám umožňuje rozšíriť okruh vašich známych a vstúpiť pohodlne a bez problémov do profesionálneho prostredia. Kolegovia a tí, ktorí sa zaujímajú o určité oblasti odbornej činnosti, vedú diskusie o otázkach týkajúcich sa ekonómie, financií, politiky, voľného času, športu a ďalších zaujímavých tém v rámci profilov a stránok.

Facebook vám umožňuje rozšíriť obzory pre podnikanie, vytvoriť užitočné profesionálne kontakty, mať príjemnú konverzáciu, zdieľať názory na diskutovanú tému. V rámci stránok a profilov tém na diskusiu je to nekonečné číslo. A to je iba časť vnútornej profesionálnej slobody, ktorú Facebook poskytuje.

Tvorba stránok a skupín obsahujúcich informácie o spoločnosti a ich aktívna propagácia v sociálnej oblasti. Siete predstavujú formulár spätnej väzby pre vašich zákazníkov a partnerov. Jedná sa o výkonný nástroj, ktorý vám umožní osloviť obrovské publikum, ktoré je práve pre vás to pravé.

Počet používateľov sociálnej siete Facebook sa každým dňom zvyšuje a tento trend sa neustále zvyšuje a vyvíja. Napriek tomu sa stále stretávam s používateľmi v sieti, ktorí si nie sú dostatočne vedomí širokých možností Facebooku a spôsobov komunikácie nielen s firmami a partnermi, ale aj medzi sebou. Toto je náš dnešný materiál.

Aké to je?

Facebook je jedinečná online platforma, jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, nástroj rýchlej a okamžitej interakcie ľudí z celého sveta. Toto je široko vyvinutá platforma s premyslenými funkciami, ktorá používateľom umožňuje aktívnu komunikáciu a vzájomnú interakciu kedykoľvek počas dňa, kdekoľvek, v meste alebo vo svete.

Facebook má mnohostrannú funkciu interakcie medzi ľuďmi: používatelia zdieľajú znalosti a skúsenosti, vymieňajú si správy, fotografie a videá v osobných a profesionálnych oblastiach.

Poďme rovno k veci. Ak nepoužívate Facebook ako užitočný nástroj, čítajte ďalej.

Kvalitné a včasné, pravidelné používanie určitého počtu technológií a nástrojov Facebooku nevyhnutne vedie k výsledkom bez veľkých nákladov na materiál. V nasledujúcich článkoch sa určite budeme venovať téme propagačných nástrojov na Facebooku.

Súhlasíte, že v každom podnikaní je veľmi dôležité nájsť najkratšiu cestu k cieľovému publiku a použiť ju. Firemné stránky a skupiny, ktoré sa dajú ľahko vytvoriť na Facebooku samy, bez zapojenia odborníkov, robia vynikajúcu prácu.

Som presvedčený, že mnohí sa tiež zaujímajú o otázku, ako prilákať ďalšiu návštevnosť na web, pretože všetci nakoniec bojujeme za konverzie a chceme, aby sa vďační zákazníci zaregistrovali pre náš tovar alebo služby. Všetci chceme prosperitu a materiálne blaho. Rýchlosť šírenia informácií na Facebooku je skutočne fenomenálna.

Aby ste ho mohli efektívne použiť ako nástroj, je potrebné sformulovať jasný plán a stratégiu propagácie, vopred zvážiť pozíciu: vašu osobnú úlohu alebo úlohu organizácie alebo spoločnosti.

Tu sú hlavné možnosti tejto sociálnej siete:

 • možnosť prilákať užitočných ľudí do vášho podnikania,
 • bohatá sada funkcií
 • špeciálne ponuky
 • vytvorenie potrebných kontaktov a spojení online,
 • cielená reklama
 • možnosť priameho kontaktu so spotrebiteľmi,
 • video a audio
 • zobraziť kanály, páči sa mi,
 • preposielanie obľúbených príspevkov,
 • diskusia o zaujímavých témach
 • príležitosť zdieľať názory
 • otvorená komunikácia s publikom,
 • okamžitá reakcia na zverejnené informácie,
 • mobilná verzia stránok,
 • ľahké použitie
 • zverejňovanie informácií o odborných činnostiach,
 • Aktívne diskutujte o témach s priateľmi a sledovateľmi
 • rýchle nastavenie reklamy
 • schopnosť propagovať samotnú stránku alebo jej vnútorné funkcie,
 • okamžité testovanie dopytu.

Koncepty Facebooku

Hlavná vec je, že v rôznych sociálnych sieťach majú komunity, profily, skupiny rôzne funkcie a používajú sa na rôzne účely. Aby sme mohli kompetentne pristúpiť k štúdiu užitočných funkcií Facebooku, budeme analyzovať základné pojmy:

 • Vaša stena je priestor vo vašom profile, kde uverejňujete príspevky, zdobené textami, fotografiami alebo videami.
 • Po uverejnení na sociálnej sieti.
 • Priateľ alebo priateľ - priateľ pridaný po vzájomnej dohode. Odberateľom je osoba, ktorá na vašej stránke klikne na tlačidlo „Páči sa mi“.
 • Informačný kanál je súčasťou vášho profilu, kde sa nachádzajú správy zo stránok vašich priateľov, ktorých sledujete.
 • Tlačidlo „Páči sa mi“ - po kliknutí naň sa osoba stane nielen predplatiteľom, ale v budúcnosti dostane upozornenie na nové fotografie a správy na vašej stránke a pozrie ich vo svojom streame.
 • Osobný profil - profil obsahujúci informácie o vás. Facebook používa skutočné mená a priezviská. Na základe vášho osobného profilu môžete v budúcnosti vytvárať stránky a skupiny.
 • Stránka Facebook - na stránke sa vytvára komunita - miesto, kde ľudia komunikujú. Môžete nastaviť krátku prekrásnu adresu, dobre indexovanú vyhľadávacími nástrojmi, ktorá je hlavným nástrojom pre rôzne typy podnikania.
 • Skupina Facebook - vytvorená na komunikáciu pri konkrétnej príležitosti. Má obmedzenú funkčnosť, umožňuje vám však zdieľať názory a nájsť priateľov podľa záujmov.

Rozdiel medzi osobným profilom a stránkou

Hlavný a možno hlavný rozdiel je v tom, že osobný profil obsahuje informácie konkrétne o vás ako o osobe. Všetky príspevky a správy, ktoré zdieľate, uverejňujete vo vlastnom mene.

Naopak, stránka Facebooku je určená predovšetkým na to, aby hovorila o produkte, službe alebo produkte a môže sa venovať aj činnostiam spoločností a podnikateľských komunít. Funkčnosť stránok je premyslená tak, aby bez straty času, rýchlo a efektívne, sprostredkovala informácie spotrebiteľovi a získala súcit publika.

Existuje niekoľko pravidiel a trikov o tom, ako nájsť cieľové publikum na Facebooku. Najmä pre vás v blízkej budúcnosti plánujem vyzdvihnúť materiál na túto tému, takže nezabudnite navštíviť blogové stránky.

Pri pokračovaní v tejto téme je tiež potrebné poznamenať, že na rozdiel od profilu je stránka prístupná širokej verejnosti, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri získavaní vďačných zákazníkov pre vašu firmu. Okrem toho je stránka dobre indexovaná v rôznych vyhľadávačoch, čo je podľa môjho názoru hlavná priaznivá funkcia a môže pozitívne ovplyvniť konverziu a zisk.

Ak ste stále odhodlaní a pripravení dobyť nové výšky v priestore internetu, pokračujeme v skúmaní dnešného materiálu.

Pokyny: kde začať s propagáciou?

Krok 1 Definujeme úlohu pre seba a čestne odpovieme na otázky:

 • Potrebujem prítomnosť na sociálnych sieťach a najmä na Facebooku?
 • Ak áno, aké úlohy si stanovím pre seba?
 • Existuje nejaký sociálny. siete moje cieľové publikum (CA)?
 • Ak áno, je naklonená otvorenej komunikácii?
 • Koľko času som ochotný stráviť denne?
 • Robíte všetko samostatne alebo pomocou špecialistu?
 • Aký výsledok očakávam?

Krok 2 Skutočné ciele stanovujeme postupne a v súlade s našou kategóriou podnikania, napríklad:

 • Vytvorte a rozvíjajte zaujímavú a navštevovanú komunitu na Facebooku.
 • Nábor 50/100/200 predplatiteľov v prvom mesiaci.
 • Zabezpečiť mesačný nárast počtu účastníkov o 10/20/30 ... 50.
 • Zorganizujte prevádzku na webe potom, čo komunita získa silu a stane sa aktívnym a živým.
 • Naplánujte si ďalší cieľ.

Po vytvorení stránky a ponechaní jej vývoja na jej ceste nie je možné dosiahnuť vysokú účinnosť. Facebook dáva dobré výsledky po nejakom čase, trpezlivosti a kvalifikovanej práci, ktorá zvíťazí tu. Pravidelná kontrola a prispôsobovanie stratégie môžu byť potrebné znova a znova.

Krok 3 Experimentovanie s obsahom

Obsah je vyplnenie informačného zdroja, potrebné a významné. Čím rozmanitejší je obsah, tým zaujímavejšia a navštevovaná bude vaša komunita.

Krok 4 Nabádajte ľudí, aby vás neustále čítali:

 • Ľudia chcú dostávať informácie od tých istých spotrebiteľov služieb ako oni.
 • Uverejňujte informácie štruktúrovaným a zrozumiteľným spôsobom.
 • Neustále odpovedajte na otázky, ďakujem za pripomienky, komunikujte s predplatiteľmi, odpovedajte na pripomienky správne.

Krok 5 Premýšľajte o svojej stratégii vopred:

 • Dobre vybudovaná reklamná kampaň môže výrazne znížiť náklady na iné reklamné stránky alebo im dokonca zabrániť.
 • Vytvorte atmosféru dôvery, upevnite komunikáciu s klientom prostredníctvom otvorenej komunikácie.

V súhrne je potrebné dodať, že Facebook je výkonný marketingový nástroj. Страницы, профили и группы в Фейсбук позволяют добиваться удивительных результатов! Примеры большого количества компаний, представленных на Фейсбук, многократно доказывают это.

Ak sa vám podarí sprostredkovať vám dôležitosť prítomnosti vás a vašej firmy na Facebooku, nasledujúci článok podrobne popisuje, ako sa zaregistrovať na Facebooku, kde sa zameriame na základné body registrácie a vyplnenia osobných údajov.

Veľa šťastia! Ľahké a vďačné predplatiteľov na internete.

Ohodnoťte, zanechajte komentáre k tomuto článku, prihláste sa na odber nášho užitočného spravodajcu, sledujte správy a zdieľajte tieto informácie v sociálnej sieti. siete, ak bol materiál užitočný. Pomôže nám to kvalifikovane a jasne vytvoriť najzaujímavejší obsah pre vás.

Zapojte sa tiež do rozšírenej súťaže „Dar od Bali“. Pripravili sme pre vás veľa zaujímavých vecí. Zostaňte naladení na blogové príspevky a zostaňte v obraze s našimi udalosťami.

Návod na použitie

Najskôr musíte do mobilného zariadenia stiahnuť aplikáciu Facebook. To samozrejme nie je potrebné a môžete zastaviť na webovej verzii sociálnej siete, ale napriek tomu to vyjde zo smartfónu na ceste a zavesí sa. Potom prichádza vytvorenie účtu, jeho počiatočné nastavenie a zadanie. Na záver je potrebné zaoberať sa hľadaním ľudí a odosielaním správ. Toto sú hlavné body, o ktorých by mal začiatočník vedieť. Zvyšné možnosti sa zistia počas cesty a naša webová stránka FBGID v tejto úlohe pomôže.

Krok č. 1: Stiahnutie

Aplikácia Facebook je oficiálne podporovaná na troch mobilných platformách: iOS, Andro /> Tu sú odkazy na ne (otvorené zo zariadenia):

Facebook nie je možné bez účtu. Ak chýba, budete ho musieť vytvoriť. To sa prejaví prostredníctvom predtým stiahnutej aplikácie a priamo z webu. Tento postup je tu podrobne opísaný.

Krok č. 3: Hľadanie priateľov

Ďalším krokom je nájsť priateľov a pridať ich medzi svojich priateľov. Koniec koncov to značne uľahčí ďalšiu komunikáciu, ako aj poskytne príležitosť na sledovanie správ od nich, nových fotografií atď. Najjednoduchšou možnosťou pridania osoby je požiadať ho o odkaz na jeho vlastný profil. Ale bude tiež vyjsť robiť všetko pomocou funkcie vyhľadávania.

Krok č. 4: Posielanie správ

Predpokladajme, že chcete niečo napísať priateľovi prostredníctvom Facebooku. Na stránkach sociálnych sietí. sieť sa to robí jednoducho:

 1. Otvorte jeho stránku.
 2. Kliknite na tlačidlo "Message".
 3. Zadajte text správy a kliknite na vstúpiť.

Ale s mobilnou aplikáciou je háčik. Faktom je, že v plnej verzii neexistuje funkcia odosielania správ. Vývojári to urobili zámerne. A na komunikáciu stačí použiť „lite“ Lite klienta alebo si stiahnuť špeciálneho posla s nie tak originálnym menom posol, V systéme iOS je k dispozícii v obchode Store a na zariadení Android v službe Play Market.

Pin
Send
Share
Send
Send