Užitočné tipy

Od priateľstva k láske - ako sa rodia vzťahy?

Pin
Send
Share
Send
Send


Všetci poznáme cenu priateľstva. Skutočné priateľstvo nám prináša pocit sebaúcty a príležitosť získať užitočné rady, ako aj dôležité porozumenie, že vás niekto potrebuje, aby ste v ťažkých časoch nezostali sami. Ale niekedy sa stáva, že naši bývalí milenci sa stanú priateľmi. Prečo sa to stalo? Oveľa zrozumiteľnejšie je premena priateľstva na lásku k láske alebo zrodenie úradnej romantiky. Prečo sa však láska niekedy neodstráni a stratená vášeň, sexuálne vzťahy, sa transformuje na inú formu emočnej intimity?

1 Zabezpečenie. V spoločnosti priateľov sa cítime bezpečnejšie. Naša potreba náklonnosti je uspokojená. Emocionálna náklonnosť, pohodlie.

2 „Dobrý tón“. Absencia medzery ako takej dáva určitú sebaúctu. Vyzerá to, že sme sa s bastardmi nerozlúčili, ale sú to pekní muži, ktorí boli schopní zostať priateľmi. Pravdepodobne niektorí veria, že slušní ľudia tak robia - vypnite vášne a staňte sa priateľmi a kamarátmi.

3 Praktické dôvody. Niekedy je to zvyčajne prospešné. Môže ísť o dary a peňažnú podporu bývalého partnera, dokonca o užitočné zručnosti bývalého partnera a jeho cenné spoločenské vzťahy. Udržiavanie spoločných záujmov, ktoré patria do skupiny so spoločným záujmom.

4 Neúplná príťažlivosť pre bývalého partnera. Niektoré časti zlomeného páru môžu byť desivé, že jeho partner bude mať niekoho. A potom zostane ovládať trh s nevestami / snúbencami. Ale vidíte, toto vôbec nie je ako priateľstvo.

Existuje tiež názor, že dôvodom premeny milostného vzťahu na priateľstvo môže byť počiatočná prevaha priateľských motívov pred sexuálnymi.

Zostať priateľmi so svojím bývalým nie je ľahké, ale nie ste sami. Podľa najnovších výskumov sexuológov až 60%, to znamená, že väčšina z nás zostáva priateľmi aspoň s jedným z našich bývalých romantických partnerov. iniyz vzťah

Partneri prichádzajúci z obyčajných ľudí a obviňovať ich zo zbabelosti by boli jednoduchí. Možno nie sú zbabelý, ale zbabelý, možno nie zbabelý a nemajú dôstojnosť potrebnú na skutočnú prestávku. A kto povedal, že keď sme sa rozišli, mali by sme ísť po ulici a nehovoriť si navzájom? Bolo by však ľahké skončiť v spoločnosti obývanej hrdými, prísnymi ženami, pomstychtivými mužmi? Čo by si živili dramatici, novinári, kameramani a choreografi? Závislosť, neschopnosť žiť bez seba, nehojace sa rany, presvedčenie, že táto osoba je určená na to, aby zohrala úlohu jedinej polovice - existuje veľa vecí, ktoré bránia ľuďom, aby na seba nezabudli. A existuje legenda, ktorá hovorí, že v staroveku sa priateľstvo nazývalo láskou.

Čo je spoločné?

Medzi priateľstvom a láskou nie je jasná hranica. Navonok majú veľa spoločného, ​​takže je veľmi ľahké ich zmiešať. Priateľstvo a láska sa vyznačujú stabilitou. Aj keď dôjde k nedorozumeniu, zášti, po chvíli sa všetko rozpustí.

Priatelia zároveň zostávajú priateľmi a ľudia, ktorí sa navzájom milujú, sa tiež snažia zabudnúť na posmechy, ktoré sú na sebe navzájom a tvoria sa. Oba pojmy sú založené na empatii, vzájomnej pomoci, emočnej blízkosti, ako aj na úcte a podpore.

Láska a priateľstvo: rozdiely

Láska je veľmi intímna koncepcia a jej hlavným rozdielom bude sex. Áno, existuje niečo ako „priateľský sex“, ale prax ukazuje, že má aj lásku. Druhým charakteristickým rozdielom je vzájomná závislosť. Priatelia bez dlhej komunikácie sa budú nudiť, ale to nebude mať za následok hystériu a slzy, ako v druhom prípade. Nesmieme zabúdať na rozdielne povinnosti. Rozhodnutie venovať sa jednému a jednému je vážnym krokom, ktorý znamená zodpovednosť za každé nesprávne konanie. S priateľom nie je nič také a na rozdiel od milostných vzťahov môže existovať viac ako jeden priateľ.

Vôbec nie priateľ

Ako pre vás určiť iné úmysly človeka? Existuje niekoľko kritérií:

  • Nemilá milovaná žena už dlhú dobu a ostro odmieta všetky možnosti na randenie.
  • Pozornosť sa stáva neprimeranou. V takom prípade sa bude človek o vás vždy starať ako o najdrahšiu a najbližšiu osobu. Bez ohľadu na to, ako zlé to dievča vyzerá, zaspáva s množstvom komplimentov. Vaša komunikácia bude dlhá a pravidelná.

  • Help. Hodina v noci? Žijete na opačnom konci mesta? Na tom nezáleží. Napriek času a okolnostiam tento tzv. Priateľ príde behom jedného hovoru a urobí všetko, čo bude požiadané.
  • Dary sa zreteľne líšia veľkosťou, cenou a cenou, ktorú by ponúkal obyčajný známy alebo priateľ. Vyjadruje tak svoje pocity a dúfa, že osloví svoje milované srdce.

  • Diskusia o mužoch preberá charakteristický rys - áno, všetci sú zlí a vo všetkom máte úplnú pravdu.

Plánovaný prechod

Zvážte inú situáciu - nie ste mužovi ľahostajní a chcete s ním niečo viac, než len pekné a príjemné hovoriť. Priateľstvo môžete zmeniť na vzťah, ale na to musíte mať trpezlivosť a vynaložiť všetko úsilie.

Na začiatku sa vzdajte role sestry. Očividne nebude zvolaná na rande a nebude pozvaná na stretnutie. Ukážte, ako ste inteligentní: sledujte svoju postavu, nanášajte svetlý make-up, oblečte sa do vecí, ktoré môžu upútať pozornosť vybraného. Spoločne strávte viac času, ponúknite iba prechádzku alebo vám pomôžeme urobiť niečo veľmi dôležité. Nenechajte si ujsť príležitosť premeniť obyčajný výlet na film na romantický večer a nebojte sa jemne dotknúť svojho milovaného, ​​ale určite sledujte jeho reakciu. Video nižšie vám povie, ako transformovať priateľstvo na niečo viac.

Veľké pokračovanie

Najlepším vzťahom je vzťah po priateľstve. Rodinní psychológovia opakovane potvrdili, že ak partneri vnímajú seba ako svojich priateľov, ich vzťah trvá omnoho dlhšie. Vy dvaja ste spojení morom spomienok, o ktorom môžete navždy hovoriť. Presne poznáte jeho vkus a charakter, takže určite nebudú žiadne neočakávané nepríjemné prekvapenia. Oboznámený s rodičmi, ktorí si nemusia zvyknúť na nové dievča. Tieto páry majú zvyčajne spoločný okruh priateľov, takže sa môžete vyhnúť žiarlivosti iných mužov z vašej komunity. Hlavná vec je, že viete o sebe takmer všetky tajomstvá, videl vás inak av rôznych podmienkach, ak po tom všetkom, čo ste začali chodiť, potom je to naozaj láska.

Je možné priateľstvo medzi mužom a ženou? Každý odpovie na túto otázku vlastným spôsobom na základe osobných skúseností. Mnohé praktiky však dokazujú, že takýto pojem neexistuje. Skôr alebo neskôr sa príťažlivosť objaví na jednej zo strán, je len otázkou času

Hlavné znamenie, že vaše priateľstvo sa môže rozvinúť vo vzťah

Priateľstvo medzi mužom a ženou je predmetom horúcej debaty. Niekto verí, že toto je mýtus a niekto - že je to absolútna realita. Existuje iba jeden dôležitý znak toho, že vaše priateľstvo môže prerásť do niečoho viac.

Priateľstvo medzi mužom a ženou je nemožné - názory psychológov sú dosť opodstatnené a zrozumiteľné. Existuje však veľa rôznych ľudí a veľa druhov priateľstva, napríklad partnerstvo. Priatelia môžu byť bývalý manžel a manželka, kolegovia rôznych pohlaví s rodinou. Niekedy sú muži a ženy, ktorí nejdú hlboko do štúdia druhej strany a nedostanú sa príliš blízko z nejakých vzájomných dôvodov, ktoré sú pre nich dôležité. A dokonca medzi nimi môže vypuknúť vášeň.

Prečo je akékoľvek priateľstvo začiatkom lásky

Zoberme si príklad priateľskej zóny, keď je jedna osoba zamilovaná a druhá nie. Ak žena nemá romantický záujem o kamaráta, znamená to, že ju s najväčšou pravdepodobnosťou miluje. Toto pozorovanie tiež funguje opačným smerom. Rôzne páry priateľov sú zriedkavé, pričom obaja sa vôbec nezaujímajú o intímne vzťahy.

Ak sa zdá, že ste v takom vzťahu, ste dobrí priatelia a všetko je v poriadku, jeden z vás nedokončí a tvrdí, že nemá žiadne milostné pocity. Je dôležité naučiť sa rozlišovať samý zlom, keď priateľstvo prestane byť také. Je niekedy veľmi ťažké si to všimnúť.

Hlavným znakom prechodu z priateľstva k láske

Pamätajte, ako chápete, že ste zamilovaní. Všetok voľný čas trávite spolu, máte všetky myšlienky o tom, ako sa navzájom rýchlo vidieť. Hlavným znakom toho, že priateľstvo sa môže čoskoro dostať do vzťahu, je prudký nárast počtu stretnutí, keď ste sami. Keď sú ľudia často spolu, objaví sa medzi nimi spojenie. Aj malé počiatky určitej intimity a prítomnosť spoločných tajomstiev a tajomstiev môžu naznačovať, že priateľstvo medzi mužom a ženou sa chystá zvrhnúť na niečo viac.

Zvyčajne sa v takýchto obdobiach ľudia ostro odstrkujú od seba a zažívajú strach z neznámeho. Sú naozaj vystrašení, ale v týchto okamihoch musia byť schopní spolu hovoriť, aby nenarušili spojenie. Kvôli tomuto strachu sa ľudia okamžite podieľajú, ale veľmi často to nemôžete urobiť, pretože v láske nie je nič zlé, najmä v tom, čo pochádza z priateľstva. Partnerstvo a priateľstvo so ženou sa začína príťažlivosťou asi v 90 percentách prípadov, takže ak ste dáma a čítate tento článok, nenechajte sa zmiasť tým, že vaše priateľstvo s mužom je čisté ako čerstvý sneh: priateľ na vás má určite názory.

Existujú štyri situácie, keď klamstvo má dobré úmysly. Nelžte sebe a človeku, že všetko je v poriadku, ak priateľstvo vo vašom vzťahu ani necíti. Podeľte sa o svoj názor v komentároch o tom, kedy sa priateľstvo neodvolateľne zmení na lásku, a je možné udržať priateľstvo medzi mužom a ženou. A samozrejme, nezabudnite na tlačidlá a

Na našom kanáli v Yandex.Zen sa vždy nachádzajú najzaujímavejšie články na túto tému. Nezabudnite sa prihlásiť na odber!

Pin
Send
Share
Send
Send