Užitočné tipy

7 tipov na udržiavanie lásky na diaľku

Pin
Send
Share
Send
Send


Je možné nájsť sa vo vzťahu na diaľku z rôznych dôvodov. Niekto má na internete romance, niekto v jeho stredisku nájde lásku svojho života a niekto náhle získa prácu súvisiacu s častými služobnými cestami. Psychológia vzťahov na diaľku sa zásadne líši od vzťahov založených na tesnej blízkosti a nie každý je na takúto lásku pripravený.

Je láska možná na diaľku?

Je láska možná na diaľku? Poradenstvo psychológa môže pomôcť len posúdiť vyhliadky takéhoto vzťahu a odporučiť v nich určité nuansy správania, ale každý nájde odpoveď na túto otázku pre seba a pre svojho partnera, bez ohľadu na názory cudzincov. Svet pozná veľa prípadov, keď partneri zostali verní a cítili sa voči sebe nielen v rôznych mestách, ale aj na rôznych kontinentoch. Preto možnosť takéhoto spojenectva nie je v žiadnom prípade fantastická.

V modernom svete získali vzťahy na diaľku novú formu ako pred 100 alebo dokonca 50 rokmi. Už nemusíte dlho čakať na správy prostredníctvom pošty - okamžití poslovia a e-maily doručujú listy okamžite kamkoľvek na svete, kde je prístup na internet. Hlas milovanej osoby môžete počuť kdekoľvek, kde je komunikácia cez mobil, a môžete ju vidieť prostredníctvom videorozhovoru a iných programov vizuálnej komunikácie. Udržiavať komunikáciu a ilúziu prítomnosti milenca je ľahšie ako kedykoľvek predtým.

Je potrebné poznamenať, že existuje zásadný rozdiel medzi akvizíciou partnera na veľkú vzdialenosť alebo udržaním manželstva. V prvom prípade existuje možnosť posúdiť potrebu takéhoto spojenia a opustiť jeho začiatok. V druhom rade ide o záchranu rodiny, ktorá už má skúsenosti so životom spolu s človekom.

Bez ohľadu na pozadie začiatku vzťahov na diaľku, poradenstvo psychológa situáciu zlepší alebo aspoň primerane zhodnotí vyhliadky na jej rozvoj.

Pozitívne aspekty vzťahov na diaľku

Napriek tomu, že slová „vzťahy na diaľku“ s mnohými ľuďmi si predstavujú zvláštny a smutný obraz, má takáto aliancia svoju vlastnú romantiku a svoje pozitívne stránky. Uvádzame hlavné výhody nepravidelných stretnutí:

 • žiadne hádky nad rutinou. Ani nemyté poháre ani rozptýlené prádlo vás neznepokojujú, nehovoríte o tom, kto z koša vyberie odpad. Aj keď počas stretnutí partneri žijú nejaký čas spolu, takéto drobnosti pre domácnosť miznú v pozadí a nezatienia milencov, ktorí spolu trávili čas,
 • netreba vyzerať neodolateľne konštantne. Ak je vaším cieľom vyzerať dokonale pre svojho miláčika, postačí príležitostne vyrobiť marafet pre videohovory alebo fotografie. Nevyžaduje si to trvalé úsilie, nemôžete chodiť po byte v hodvábnych peignoiroch a nenosiť kučery 24 hodín denne,
 • nudiť sa s partnerom. Každé stretnutie spôsobuje príjemné túžby pri čakaní a eufóriu v momente znovuzjednotenia. Každý okamih s blízkym je vnímaný ako sviatok. Nemáte čas sa nudiť, keď ste spolu,
 • Vždy je čo zdieľať. V čase, keď ste ďaleko od seba, sa odohráva oveľa viac udalostí, ako keby ste sa každý deň videli. Ak chcete zdieľať správy a dojmy medzi sebou, vymieňať si pozitívne emócie - to všetko robí vaše stretnutia nasýtenými a konverzácie cennými,
 • rozdiel v mentalite a tradícii. Ak nie je vyvolený vzdialený, ale má bydlisko v inej krajine, na posilnenie vašich väzieb bude užitočné študovať vzájomnú mentalitu, tradície a kultúru. Pripravujte tradičné pokrmy na stretnutí, vymieňajte si suveníry alebo oslavujte sviatky podľa tradície jednej z tých krajín, ktoré zastupujete: čo môže byť viac informatívne a zaujímavé,
 • Máte viac voľného času pre seba. Ak ste už dlho chceli prečítať zaujímavú knihu alebo sa prihlásiť na masážne kurzy, žiadne domáce práce vás nezastavia. Vyvíjate sa paralelne, bez toho, aby ste viedli bežné záležitosti týkajúce sa domácnosti, a tým si navzájom zostávate dlho zaujímaví.

Ako vidíte, psychológia vzťahov medzi mužom a ženou na diaľku vidí mnoho výhod v aliancii, v ktorej partneri neko návajú, ale iba pravidelne sa stretávajú.

Negatívne momenty v románe na diaľku

Byť si vedomý negatívnych aspektov lásky na veľké vzdialenosti znamená byť pripravený bojovať za svoj vzťah a poznať „nepriateľa osobne“. Čo teda môžu „nepriatelia“ čakať na milencov počas období odlúčenia?

 • nie každý je pripravený podporovať túto formu vzťahu. Stáva sa to. Niekedy človek nepotrebuje žiadne ďalšie argumenty, jednoducho neakceptuje túto formu vzťahu, nevie, ako v nej existuje a nevidí v takom zväzku príliš zmysel. Nemôžete s tým nič urobiť - môžete sa s tým vyrovnať a nechať myšlienku založiť román alebo bojovať vzdialenosť fyzickým pohybom,
 • rôzne grafy. Niekedy je pre milencov ťažké urobiť si čas na stretnutia kvôli cudzím veciam. Najprv hovoríme o pracovnom rozvrhu a čase, ktorý je potrebný na prechod medzi bodmi „A“ a „B“. Neschopnosť stretnúť sa niekedy môže ťahať ďalej, čo obom partnerom spôsobuje úzkosť a túžbu,
 • finančné výdavky. Táto otázka je dôležitá pre mnoho ľudí, najmä v našej krajine, kde sa obrovské sumy vynakladajú na presťahovanie sa medzi mestami. Okrem cestovania si budete musieť vymyslieť aj hotel (ak nemáte vlastné ubytovanie), darčeky a mnoho ďalších vedľajších výdavkov, ktoré vám umožnia pohodlne stráviť čas so svojou dušou,
 • žiarlivosť. V oddelení je ťažké ovládať vášho partnera a v žiarlivej povahe to spôsobuje búrku emócií s panikou, úzkosťou, podráždením a nedôverou. Čo ak sa milovaná osoba nedotkne Skype, keď sa dohodli? S kým je? Leží? Ak sa otázka dôvery medzi partnermi nevyrieši, tieto problémy môžu byť príliš bolestivé na to, aby sa vzťah mohol normálne rozvíjať,
 • nedostatok telesného kontaktu. Všetci žijeme. Každý má sex, až na zriedkavé výnimky. Pri neustálej frustrácii z potreby sexuálnej aktivity sa objavujú mnohé problémy spojené so žiarlivosťou, úzkosťou a nedôverou. Logika jedného z partnerov je približne nasledovného charakteru: „Ak cítim takú silnú túžbu, cíti sa tiež, ale je menej zdržanlivý ako ja, a preto ma určite podvádza.“ Pre mnohých je dôležité aj hmatové vyjadrenie pocitov: bozky, objatia, spánok,
 • ilúzie. Keď je blízky od nás vzdialený, vidíme iba časť jeho osobnosti, ktorú nám chce ukázať prostredníctvom „okna“ virtuálnej komunikácie. Po znovuzjednotení sa môžu ilúzie rozbiť. Môže sa ukázať, že takto nevyzerá, nemá to tak, že má zlé návyky alebo nie je schopný viesť spoločný život. Takéto zničenie obrazu je vnímané bolestivo.

Vzhľadom na všetky tieto negatívne faktory vám rada psychológa povie, ako udržiavať vzťah na diaľku.

Odporúčania pre vzťahy na dlhé vzdialenosti

Každý pár si buduje svoj vzťah individuálne a pre všetkých nie je možné vytvoriť jednotný súbor pravidiel správania. Existujú však rady psychológov pre ženy a mužov, ktorí udržiavajú vzťahy na diaľku. Urobia komunikáciu živšou a pevnejšie spojí úniu.

Predovšetkým, ak nejde o nadviazaný vzťah, ale iba o vznikajúcu „romantiku na dlhé vzdialenosti“, mali by ste zhodnotiť, aké prijateľné je pre vás tento druh zväzku. Premýšľajte o tom, prečo tento vzťah potrebujete? Čo od nich očakávate? Máte morálne a finančné zdroje na ich podporu? Alebo sa vyvinú ako „hosťovské manželstvo“ so zriedkavými stretnutiami? Dôkladne premýšľajte o všetkých týchto problémoch, urobte pre seba viac či menej konkrétne rozhodnutie a prediskutujte ho so svojím partnerom. Príďte k nejakému kompromisu a vymyslite si budúce vyhliadky na ďalšiu komunikáciu.

Ak ste odhodlaní nadviazať vzťah na diaľku, podpíšte so svojím partnerom podmienečnú „zmluvu“. Diskutujte o svojom vzájomnom stave: Kto ste pre seba? Priatelia? Milenci? Premýšľajte o hraniciach a pravidlách spolužitia, ak je to plánované v budúcnosti. Kto bude žiť s kým, na ako dlho, kto platí cestu: všetky tieto malé veci, ktoré nie sú vyriešené, môžu viesť ku konfliktu.

Diskutujte o forme vášho vzťahu. Máme akýsi nevyslovený výklad o exkluzivite romantických vzťahov, ktoré každý od seba očakáva. Ak to ešte nebude vyjadrené, váš partner to môže znova porušiť. Diskutujte o tom, ktoré kontakty s opačným pohlavím sú vhodné vo vašom vzťahu a ktoré nie. Možno si budete udržiavať romantický vzťah medzi sebou, ale zároveň nevylúčiť sex s ostatnými partnermi? Čo od seba očakávate - vzájomná abstinencia a vernosť, alebo je pre vás hlavnou podmienkou získania vzájomnej emocionálnej podpory? Ak ste obaja spokojní s dohodnutými podmienkami, potom táto forma vzťahu môže vyriešiť mnoho nezrovnalostí vo vašej komunikácii, aby bola pre obe strany jednoduchá a zrozumiteľná.

Nezhromažďujte podráždenie a sťažnosť. Ak nie ste spokojní s niečím v správaní svojho partnera, je lepšie zvoliť pokojný okamih a neutrálnou formou vyjadriť, čo by ste chceli zmeniť. Pri reklamácii sa spoliehajte na svoje vlastné pocity: povedzte mi, aké nepríjemné pocity zažívate z nechcených návykov alebo konania. Nájdite kompromis, ktorý bude vyhovovať obom, alebo prediskutujte, ako môžete problém vyriešiť spoločne.

Buďte pripravení na skutočnosť, že váš partner v skutočnom živote nemusí zodpovedať obrazu o ňom. Máme sklon pripisovať a premýšľať o mnohých veciach, počnúc jasným pocitom lásky. Zamyslite sa nad tým, či ste pripravení vyrovnať sa s nedokonalosťami svojho milovaného, ​​alebo je lepšie nechať všetko tak, ako je, a udržiavať vzťahy výlučne vo vzdialenom formáte.

Podeľte sa o svoje dojmy. Diskutujte o udalostiach, filmoch, knihách. Varte súčasne. Vyhľadajte aktivitu, ktorá vám dá pocit spolupatričnosti a zapojenia sa do života druhých. Dajte si navzájom emocionálnu podporu, počúvajte a srdečne sa bavte. Snažte sa však udržať rovnováhu: nemali by ste sa zúčastňovať videohovorov 24 hodín denne, nájsť si čas na svoj život, komunikáciu a koníčky. Nenechajte sa príliš dotieraví a žiarliví - priamo neovplyvníte život partnera a podozrenia ničia iba preukázanú dôveru.

Nakoniec, ak máte hlboký úzkosť, úzkosť alebo pocit, že vo vašom vzťahu s partnerom došlo ku kríze, ktorú nedokážete vyriešiť, neváhajte kontaktovať psychológa. Jedným z odborníkov, ktorí sú pripravení poskytnúť pomoc online, je Baturin Nikita Valerievich. To individuálne pre vás identifikuje príčinu zlyhania, psychologické nepohodlie a pomôže sa ho zbaviť.

1. Nezakrývajte svoje emócie

Pri komunikácii so svojím blízkym buďte veľmi úprimní a úprimní. Ľudia sa, žiaľ, zatiaľ nenaučili čítať myšlienky druhých a keďže sú ďaleko od vás, váš partner jednoducho nemôže vedieť, ako sa cítite. Neváhajte sa s ním porozprávať o svojich pocitoch, strachoch, nádejiach a samozrejme o pocitoch. Frankove rozhovory sa stanú akýmsi emocionálnym vláknom, ktoré vás a vášho partnera spojí z diaľky.

2. Správne stanovte priority

Keď sú obaja partneri ďaleko od seba, nedobrovoľne sa vrhajú do svojich vlastných udalostí a ich životy prebiehajú paralelne, prakticky sa nepretínajú. Aby ste si však udržali vzťah, musíte byť vy a váš blízky kontakt. Toto „niečo“ je, samozrejme, pocity. Problém je však v tom, že bez toho, aby sme vás osobne videli, bez toho, aby ste cítili svoju náladu a emocionálny stav, sa vášmu partnerovi môže zdať, že vaše pocity ustupujú, strácajú svoju silu a miznú. Aby sa zabránilo emocionálnemu odcudzeniu, je dôležité správať sa takým spôsobom, aby váš partner cítil, aký vzácny je váš vzťah k vám. Preto nezabudnite na rozhovory a korešpondenciu so svojím blízkym, aj keď ste v tejto chvíli veľmi zaneprázdnení. Koniec koncov, iba týmto spôsobom bude schopný pochopiť, že ho stále milujete.

3. Buďte v kontakte

Ženy, ktorých manželia boli dlhá cesta alebo pracovali na zahraničných cestách, sa museli kedysi uspokojiť s krátkymi zriedkavými hovormi. Teraz je oveľa jednoduchšie čakať na svojho milovaného, ​​pretože k dispozícii je veľa technických úspechov, ktoré vás môžu priblížiť k človeku, a to aj napriek vzdialenostiam. Nezabudnite na tieto príležitosti: tak často, ako je to možné, napíšte partnerskej SMS, zavolajte na Skype, zdieľajte romantické piesne, roztomilé obrázky a zaujímavé filmy. Virtuálna komunikácia vytvára efekt prítomnosti, ktorý vám a vášmu spoločníkovi pomôže ľahšie prežiť dočasné oddelenie.

4. Vedieť, ako počúvať

Farebne opíšte svoje pocity, viem načúvať tomu, čo vám hovorí váš partner. Sledujte jeho intonácie a náladu a ak si myslíte, že niečo znepokojuje mladého muža, neváhajte sa ho na to opýtať. Je veľmi dôležité, aby partner aj na diaľku cítil vašu podporu a starostlivosť.

6. Stanovte spoločné ciele

Očakávania sa stanú menej bolestivými, ak sa rozjasnia túžbami a cieľmi. Naplánujte si so svojím partnerom, že keď sa konečne spojíte, budete mať novú svadobnú cestu, romantický výlet alebo si doprajte dlho očakávanú dovolenku. Zakaždým, keď sa cítite smutní, nezabudnite, že na konci svojho oddelenia na vás čaká príjemná odmena.

7. Nezabudnite, že vaše šťastie závisí iba od vás

Prežiť dlhý rozchod s blízkym nie je ľahká úloha. Z vonkajšej strany sa môže zdať, že stačí sa len pritiahnuť k sebe, nepodľahnúť emóciám, byť trpezlivý a oddelenie okamžite stratí svoju negatívnu farbu a zmení sa na ďalšie štádium života. Ale v skutočnosti sa stretnete s mnohými ťažkosťami: zdá sa vám, že čas sa bolestne spomalil, váš partner o vás stratil záujem a váš život sa zmenil na sériu nudy a jednotvárnosti. V takýchto okamihoch je dôležité nezabudnúť, že vaše šťastie závisí iba od vašej túžby byť šťastní. Pamätajte, že očakávanie je len prechodné obdobie a ak sa vyhnete negatívnym pocitom, toto obdobie vám pricestuje bez povšimnutia.

Láska na diaľku, ako byť? Napriek všetkému nezabudnite, že nútené oddelenie nie je dôvodom, aby ste sa vzdali svojich obvyklých koníčkov a zodpovedností a premenili váš život na pás nepretržitého očakávania. Ak chcete prekonať zlú náladu a obdobia beznádeje, naplňte svoj život radostnými udalosťami: choďte do kina, zaregistrujte sa na zaujímavé kurzy a učte sa nové kulinárske recepty. Nezáleží na tom, aký zlý môžeš byť, nezabudni, že keď znova stretneš svoju lásku, zabudneš na minulé zážitky a vrhneš sa do šťastia.

Ako udržiavať vzťah na diaľku

Vyvarujte sa pretrvávajúcich rozhovorov

Nie je príliš rozumné, keď ste vo veľkom odstupe od svojho partnera, manžela / manželky alebo manžela / manželky, preukázať svojvoľný postoj a vynútiť stálu komunikáciu. Obaja nemusíte sedieť nepretržite pred webovou kamerou alebo hovoriť o čomkoľvek v telefóne a ukázať, ako sa k sebe milujete.

Mnohé páry sú však od seba presvedčené, že takouto komunikáciou môžu kompenzovať nemožnosť živého kontaktu. Ale to bohužiaľ nie je. Navyše - tento prístup môže dokonca poškodiť váš vzťah, pretože je to pre obe strany dosť únavné!

Pamätajte: menej je lepšie, ale lepšie. Nie je potrebné spamovať svojho spriazneného partnera správami na úrovni spamu - to poškodzuje váš vzťah. Bolo by to vhodné hádajte správne okamihy pre komunikáciu, pre láskavé slová alebo podporné slová, z ktorých bude každý váš kontakt pre obe strany cennejší a radostnejší.

Využite výhody oddelenia

Čo by sa mohlo zdať byť výhodou skutočnosti, že dve milujúce srdcia sú nútené žiť od seba veľa stoviek alebo tisícov kilometrov? V skutočnosti, ako povedal jeden z chytrých ľudí, "Ak sa chcete naučiť, ako spolu žiť, najskôr sa naučte žiť oddelene.".

Pozrime sa na situáciu ako príležitosť naučiť sa niečo viac, čo bude užitočné pre tvoj vzťah. Nakoniec nikto nezrušil skutočnosť dlhé oddelenie je skúškou pevnostných vzťahov.

Inými slovami, namiesto toho, aby ste považovali dlhé oddelenie za faktor, ktorý môže zničiť váš vzťah, pozerajte sa naň ako na užitočnú skúsenosť. Skúsenosti, ktoré vám pomôžu posilniť ich tým, že vás ešte viac spoja.

Inteligentní ľudia s bohatými životnými skúsenosťami to budú súhlasiť лучше иногда находится вдали от своего любимого человека, чувствуя близость с ним, чем быть постоянно рядом, ощущая себя так, как будто бы ты находишься за многие километры.

Оговорите основные правила, которым вы оба неукоснительно будете следовать в разлуке

Если вы находитесь в длительной разлуке со своим партнером, вам обоим необходимо четко понимать, чего следует ждать друг от друга в этот нелегкий для отношений период. Stanovte neotrasiteľné pravidlá, ktoré vás oboch uspokoja, aby nikto z vás neurobil niečo, čo by bolo pre oboch nepríjemné prekvapenie.

Rozhodnite sa napríklad, či je to normálne pre vás oboch. príležitostná samostatná účasť na rekreačných činnostiach, diskotéky. Možno ste jedným z tých párov, ktorí nie sú proti ľahkému flirtovaniu na strane pre oboch partnerov? Je lepšie tieto veci okamžite ustanoviť, takže neskôr už nie je potrebné pred sebou niečo skrývať.

Pokúste sa komunikovať pravidelne, byť kreatívny

V takomto vzťahu sú potrebné denné želania pre dobré ráno a dobrú noc. Nie je to však tak, že si hodiny videohovoru vymieňajú smutné pohľady a ťažké vzdychy.

Namiesto toho skúste zdieľať fotografie, zaujímavé zvukové a obrazové materiály, prípadne hrať hry na diaľku. Je tiež veľmi dôležité pravidelne informovať svojho partnera čo sa presne deje vo vašom živote.

Zároveň by ste sa mali vyhnúť rutinným veciam, ako je nudný a dlhý popis vašej každodennej práce a iných vecí. Buďte kreatívni a vyhľadajte zaujímavé informácie, ktoré chcete zdieľať. Týmto spôsobom budete obaja udržiavať trvalý trvalý záujem o vzájomnú komunikáciu.

Sexuálne chatujte

Prítomnosť vzájomnej sexuálnej príťažlivosti medzi partnermi je nepochybne veľmi vysoká dôležitým faktorom pre udržiavanie vzťahov, Sexuálna túžba je niečo, čo mnohým párom často bráni rozpadnúť sa.

Ide tu nielen o fyziologickú túžbu po partnerovi, ale aj o emocionálnu príťažlivosť. Je zrejmé, že partneri sú vo veľkej vzdialenosti od seba a nemajú príležitosť uspokojiť jedného alebo druhého.

Existuje však vynikajúca príležitosť udržať plameň túžby vzrušujúcimi správami, provokatívne rozhovory, sexuálne fotografie, Nakoniec vám obidvom diaľkovou komunikáciou nezabráni určitá časť zdravej vulgarity, ak to môžem povedať.

Dlhé oddelenie od blízkych: ako to prežiť

Vyhnite sa nebezpečným situáciám

Ak pravdepodobne viete, že vaša návšteva nočného klubu alebo zhromaždenie po polnoci pri poháriku niečoho horúceho s priateľmi je niečo, čo nebude potešiť vášho partnera, potom by ste nemali robiť ani jedno, ani druhé. Aspoň za ním.

V extrémnom prípade má zmysel informovať o tom svojho blízkeho zahrajte si to bezpečne pred bojom, ak sa otvorí, Neignorujte skutočnosť, že váš partner môže byť naštvaný, že ste mu čelili so skutočnosťou.

Nakoniec musíte pochopiť, že vo vašom partnerovi môže hovoriť nielen žiarlivosť. Môže sa o vás jednoducho báť. Určitý podiel egoizmu by sa však nemal ignorovať: nie každý je pripravený pokorne vynechať domov, zatiaľ čo jeho blízky sa v noci baví (aj keď stovky kilometrov od domova).

A ak ste už na to išli (úmyselne alebo náhodou), buďte pripravení na to, že váš partner urobí to isté, ale napriek vám, A potom zvyčajné stretnutia s priateľmi v bare po polnoci môžu spôsobiť prerušenie vášho vzťahu.

A čo viac, nemali by ste si dovoliť flirtovať za chrbtom svojho partnera, bez ohľadu na to, ako nevinný vyzerá vo vašich očiach. Inými slovami, musíte si uvedomiť tieto chúlostivé situácie a vyhnúť sa im. Ak to chcete urobiť, musíte počúvať nielen svoje srdce, ale niekedy aj váš mozog.

Spoločne robte, čo je možné

Ako viete, spoločná aktivita sa zjednocuje. Keďže však nemôžete spolu variť večeru alebo sa spoločne upratovať v byte, hrajte napríklad online hry. Avšak, vďaka video aplikáciám môžete večeru variť spolu.

Opäť môžete ísť nakupovať, vybrať si darčeky pre príbuzných spolu cez internet, nakoniec sledovať film spolu. Jedným slovom zapnite kreativitu a začnite robiť všetko na diaľku, ktorú by ste spolu robili.

Robte to isté

Ak chcete, aby vaše videá s dátumom boli doplnené o ďalší význam, začnite čítať rovnaké knihy, pozerať rovnaké filmy, počúvať rovnaké spravodajské kanály a rovnaké hudobné skladby.

Tým, že robí rovnaké veci prijímanie informácií z rovnakého zdroja, automaticky zhromažďujete bežné témy na diskusiu, na dlhé rozhovory. Je to skvelý spôsob, ako vybudovať spoluprácu, aj keď už dlho žijete ďaleko od seba.

Navštívte jeden druhého

Kľúčovým momentom v akomkoľvek vzťahu z diaľky je možnosť navštíviť sa aspoň občas. Len si predstavte - po všetkých týchto očakávaniach, túžbach a zdržanlivosti sa konečne dostanete príležitosť navzájom sa vidieť.

Máte možnosť bozkávať, dotýkať sa partnera, vdychovať arómy svojho tela, milovať sa a tak ďalej. Tieto bežné veci, ktoré majú k dispozícii iné páry, mať pre vás veľmi osobitný význam.

Začínate komunikovať s veľkou úctou k svojmu partnerovi, vážte si každú minútu svojho pobytu s ním. A zriedkavé stretnutie je skutočný blesk, jasná dúha, dovolenka vo vašom živote! Ktoré sa musia pravidelne opakovať, aby ste mali motiváciu čakať na ďalší vzácny dátum, ako aj na koniec oddelenia.

Stanovte si spoločný cieľ

Čo si dnes praješ? Aké ciele by ste chceli dosiahnuť za týždeň? A z dlhodobého hľadiska? konečne, ako dlho plánuješ byť preč? od tvojho milovaného?

Tieto otázky by ste si mali položiť pri vzájomnej diskusii. Ľudia, keď žijú spolu, zvyčajne pripravujú všeobecné plány. Neodchyľujte sa od tohto pravidla oddelene. Pravdou je, že ani najdlhšia služobná cesta netrvá večne. Nakoniec sa všetko vráti do normálu.

Vytvárať spoločné plány. Plánujte spoločne na konkrétne časové obdobie. Naplánujte si dni, kedy budete mať príležitosť vyčleniť viac času na komunikáciu, Nakoniec si naplánujte, kedy môžete navštíviť svojho milovaného, ​​alebo či ste ním.

Je nevyhnutné, aby ste aj naďalej mali spoločné ciele. A aj keď žijete v rôznych časových pásmach, musíte pracovať na svojom vzťahu a spoločne smerovať k spoločným cieľom (stredným a globálnym).

Ako milovať z diaľky

Naučte sa oceniť čas, ktorý trávite sám s priateľmi alebo príbuznými

Človek môže nejaký čas žiť sám, ale nie je sám, kým sa sám nechce stať jedným. Nedovoľte, aby bol celý váš život obmedzený iba na komunikáciu so svojím blízkym, bez ohľadu na to, aký je pre vás drahý.

Aj keď je váš partner ďaleko od vás, budete mať príležitosť venovať viac času rozhovorom s priateľmi alebo príbuznými. Nezabudnite na túto príležitosť. Nakoniec urobte niečo výlučne pre seba, nájdite si koníček: zaregistrujte sa v telocvični, choďte na nejaké kurzy, len si užívajte svoje obľúbené knihy.

Zostaňte k sebe čestní až do konca

Povedzte svojmu partnerovi o svojich pocitoch, nech už sú akékoľvek: strach, úzkosť, osamelosť, žiarlivosť, apatia a ďalšie. Netreba sa sťažovať - ​​len sa podeľte o svoje emócie. Ak ich začnete skrývať, čoskoro sa objaví niečo, čo chcete skryť. A potom stále viac a viac ...

Neskrývajte pred ním problémy, ktoré na vás padli. Zdieľajte so svojím partnerom informácie o aktuálnom dianí, dajte mu možnosť aspoň vás nejako podporiť (rada, milé slovo). Je lepšie diskutovať o vznikajúcich problémoch v počiatočnom štádiu, ako vykopať ich dôsledky neskôr.

Udržujte sa navzájom informovaní o každej z vašich každodenných rutín

Je nevyhnutné, aby ľudia, ktorí sa navzájom milujú, ktorí sa ocitli vo vôli osudu v rôznych mestách alebo dokonca krajinách, poznali dennú rutinu svojho partnera, keď je zaneprázdnený, slobodný alebo oddychujúci. Práve z tohto dôvodu vzniklo veľa problémov s dlhodobo odlúčenými partnermi.

Len si predstavte: zrazu ste túžili po svojej milovanej alebo milovanej osobe. Začnite posielať milostné správy, zavolajte. A váš partner je v tejto chvíli na obchodnom stretnutí alebo jednoducho odpočíva po náročnom lete.

Neznalosť vyvoláva pochybnosti, žiarlivosť, podráždenie. Mali by ste si byť vedomí všetkých malých a veľkých plánov svojho partnera na každý deň, pretože by od vás mal dostávať podobné informácie (najmä ak žijete v rôznych časových pásmach).

Sledujte vzájomnú aktivitu na sociálnych sieťach

Ste so svojím blízkym v dlhom odlúčení a je pre vás veľmi ťažké to zažiť? Potom si predstavte, aké to bolo, keď internet vôbec neexistoval! V našom storočí máme skvelú príležitosť spojiť sa s blízkymi takmer každú minútu.

Ale pamätáme si prvé pravidlo - vyhnúť sa pretrvávajúcej komunikácii, Namiesto toho začnite aktívne využívať sociálne siete - odovzdávajte svoje fotografie, ako sú fotografie vašich partnerov, zdieľajte udalosti zo svojho života, správy, videá.

Vzťahy v odlúčení: ako si udržať lásku

Dajte svojmu partnerovi niečo na pripomenutie

V malých suveníroch je moc. Môže to byť niečo, čo váš partner so sebou bude mať vždy: malú retiazku na kľúče, prsteň, retiazku na kľúče. Alebo mu dajte zbierku svojich obľúbených piesní a filmov. Parfumy alebo obľúbené toaletné vody.

Veľmi často vidíme zmysel v malých maličkostiach, ktoré nám náš milovaný zanechal ako pamiatku. Často sa to stáva nevedomky - len spájame tieto veci s touto osobou, umožňujúc nám, aby sme si naše spomienky a teplé pocity mohli navštíviť zakaždým, keď vezmeme túto vec do svojich rúk.

Nainštalujte spoľahlivý textový posol, vymieňajte si teplé listy a správy

Táto praktická rada je mimoriadne dôležitá pre tých, ktorí žijú oddelene dlhý čas. Títo ľudia nemajú na výber, ale najčastejšie používajú tento spôsob komunikácie po dlhú dobu. Najlepšie je, ak máte nainštalovaných niekoľko okamžitých správ, aby ste predišli problémom.

Ako je uvedené vyššie, nemali by ste sa vy a váš partner nútiť, aby trávili všetok svoj voľný čas v online instant messengeroch. Oveľa lepšie, keď začnete písať jeden druhému teplé listy s jemnými slovamiktoré majú oveľa väčšiu hodnotu pri udržiavaní oddelenia ako krátka komunikácia.

Robte krásne pozdravy z dovolenky. Bude veľkým prekvapením, ak pošlete blízkemu pohľadnicu bežnou poštou podpísanou rukou. Nakupujte jeden druhého za darček ako sviatočný darček.

Zdieľajte správy o svojich priateľoch, rodičoch a iných rodinných príslušníkoch navzájom.

Nič spája ľudí (dokonca sa nachádza v rôznych polokouli našej planéty!) Rovnako ako túžba zdieľať správy a zvesti o vzájomných známych a potom ich aktívne diskutovať. Okrem toho tento prístup umožňujú vám držať krok so všetkými udalosťamiktoré sa vyskytujú vo vašej neprítomnosti.

Mimochodom, nemali by ste pociťovať bolesť nad skutočnosťou, že ste „uzemnili kosti“ svojmu najbližšiemu príbuznému. Nakoniec, klebety sú prospešnejšie ako poškodenie pri udržiavaní vzťahu na diaľku. Aspoň budete mať spoločné tajomstvá!

Udržujte pozitívny prístup

Byť v dlhom oddelení od svojej milovanej osoby, je veľmi ľahké upadnúť do skutočnej chmúrnosti. Na udržanie takéhoto vzťahu je preto potrebná pozitívna energia v žiadnom prípade by sa to nemalo odrádzať!

Áno, očakávanie môže byť bolestivé, áno, niekedy vás „prevráti“ pocit neopísateľnej osamelosti. Musíte si však zakaždým pripomenúť, že aj najdlhšie čakanie sa skončí. A nakoniec budete obaja úplne odmenení.

Pozitívny prístup vám umožňuje udržať pocit vďačnosti tomuto svetu za to, že na vás v podstate čaká osoba, ktorá vás miluje. Mali by ste sa naučiť „ďakovať“ tomuto svetu za mnoho vecí.

Naučte sa ďakovať za fotografiu od milovanej osoby, za list, za blahoželanie, dokonca aj za krátku správu. A čo je najdôležitejšie, buďte vďační za to, že váš partner má dobré zdravie a bezpečnosť.

Pin
Send
Share
Send
Send