Užitočné tipy

Ako sa nestať Wiabu

Pin
Send
Share
Send
Send


0 Čo znamená Wiabu? Anime kultúra míľovými krokmi zachytáva svet. Milióny tínedžerov z rôznych krajín aktívne útočia na karikatúrne dievčatá, zatiaľ čo v reálnej komunikácii majú veľké problémy. Niektorí vedciyaponomaniyu„v porovnaní s duševnou poruchou. Relatívne nedávno sa takéto osobnosti začali nazývať Viabučo znamená, že môžete čítať trochu nižšie. Naša webová stránka fashion-slovo.rf sa snaží stručne a prístupne dešifrovať rôzne termíny a koncepty pre mládež. Nezabudnite nás pridať do svojich záložiek, aby vám neunikli užitočné informácie. Predtým, ako budete pokračovať, by som vám však rád odporučil, aby ste sa oboznámili s niekoľkými ďalšími informačnými publikáciami na tému anime. Napríklad, čo znamená Loli, čo je Sentai, ako chápať Imoto, čo znamená Bakunya atď.
Tak pokračujme čo znamená viabu? Tento výraz je skratkou „Wannabe japončina„ktoré možno preložiť ako“chcú byť Japonci".

Pôvod slova Wiabu

Spočiatku sa na tento jav používa iný výraz - Wapanese. Slovo „Wapanese„(Rovnako ako japonský Wannabe) bol s najväčšou pravdepodobnosťou uvedený na začiatku 21. storočia. Najstaršia zmienka vo vyhľadávaní Google sa týka databázy Racial Slur, 30. júna 2002.

Od konca roku 2003 „Wapanese„Začali sa používať na 4-kanálové zdroje, ktoré často viedli k škrabaniu medzi fanúšikmi anime / manga a tými, ktorí neboli súčasťou tejto subkultúry.

Na vrchole svojho použitia v polovici roku 2005 boli 4chanoví moderátori takýmto urážkam naštvaní a použili filter slovníkov, pričom každý prípad „Wapanese“ nahradili „WeeabooWiabu bol fiktívny pojem, ktorý pôvodne vymyslel Nicholas Gurevich vo svojom komikse s komunitou Perryho biblického spoločenstva (toto je komiks pre noviny a web).

Slovo „weeaboo“ v pôvodnom kontexte neznamená nič iné než niečo nežiaduce a zasluhujúce si potrestanie. Odvtedy mnohí 4chanskí návštevníci prijali slovo „Weeaboo“ namiesto „Wapanese“.

Weeaboo stereotypy

Existuje veľa online diskusií a referenčných zdrojov, ktoré diskutujú o stereotypoch a vlastnostiach Wiabu, medzi najvýznamnejšie patrí:

Nadmerné používanie japonských slov výmenou za ich rodný jazyk,

Prevaha japonského dovozu pred domácimi ekvivalentmi,

Časté návštevy sekcie manga v miestnom kníhkupectve,

Hľadáte stretnutie výlučne s japonskými partnermi,

Schopnosť pamätať si a čítať anime.

Vzťahy s Otaku

Je pomerne ťažké zistiť rozdiely medzi Otaku a Viabu, pretože obe subkultúry spadajú do spoločného súboru záujmov (napríklad: anime / manga / roboty / cosplay).

Podľa referenčných zdrojov a záznamov UD:

Otaku: Mierne útočný slang používaný v Japonsku a iných ázijských kultúrach na opis každého, kto sa venuje konkrétnemu predmetu alebo koníčku (nemusí to byť nevyhnutne anime) do tej miery, že nikdy neopustí domov. Pozri tiež: Hikikomori.

Viabu: Internet slang používaný v anglicky hovoriacich regiónoch na opis Gaijina (cudzinca v japončine), ktorý demonštruje silnú lásku ku všetkému Japoncovi a odmietnutie jeho vlastnej kultúry.

nátierka

Použitie pojmu „Wiabu“ nakoniec išlo ďaleko za hranice 4-kanánskej komunity, v dôsledku čoho sa jeho pôvodný význam skreslil a jeho nuansy sa v jednotlivých komunitách mierne líšili.

8. októbra 2014 youtuber Špinavý úprimný nahral video, kde kritizoval stereotyp Wiabu a na konci videa vtipnú pieseň. Počas roka videlo viac ako 9,7 milióna pozretí, zatiaľ čo opätovné zverejnenie tejto piesne na Franklovom druhom kanáli získalo viac ako 3,7 milióna pozretí. Čo prispelo k popularizácii tohto pojmu.
Keďže sme sa už dotýkali pojmu „Wapanese„Bolo by správne hovoriť o ňom v skratke.

Poznámka: Osoba, ktorá na univerzite sleduje anime v japončine, sa nepovažuje za Wapanese.

Toto je stereotypné správanie wapančanov:

1. Posadnutý anime. Typický fanúšik anime, pozerá japonské show, a to nielen v kategórii pre dospelých. Avšak na Wapanese je niečo nezdravé.

2. Ich izby sú plné japonských vecí, od anime po tatami. Skutočný wapan v miestnosti nebude mať nič japonského.

3. Mnoho Wapanese verí, že Japonsko je najlepšia krajina, a ak sa tam dostanú, bude sa im to páčiť. Väčšina Wapáncov si však neuvedomuje, že Japonsko je veľmi rasistická spoločnosť a nemajú radi bielych ľudí.

4. Wapanese neustále publikuje príspevky na internete, rozptýlené všetkými japonskými slovami, ktoré poznajú. Ich slovná zásoba však nie je veľká, mnohí vedia iba „kawaii“ a „tank“. Tieto výrazy sa budú používať v ruských výrazoch, napríklad: "Ste taký tank»,

5. Mnohí wapani majú nezdravú posadnutosť ázijskými dievčatami / chlapcami. Mnohí odmietajú stretnúť sa s tými, ktorí nie sú Japoncami.

6. Wapanese majú tendenciu tráviť všetok svoj voľný čas sledovaním anime, čítaním mangy a počúvaním japonskej hudby. Mnohí z nich sú nezamestnaní a žijú doma so svojimi rodičmi (niektorí z nich sú študenti a niektorí majú viac ako 30 rokov). Tí, ktorým sa podarilo nájsť prácu, zvyčajne zastávajú nízko platenú a neprestížnu pozíciu, napríklad predávajúci v supermarkete.

7. Wapanese počúva tony japonskej hudby, ale odmieta počúvať čokoľvek, čo nie je Japonec. Majú tiež tendenciu tvrdiť, že non-japonská hudba je shkkvar, zatiaľ čo japonská hudba je najchladnejšia. Väčšina wapanese má však tendenciu počúvať japonskú populárnu hudbu, ktorá môže byť veľmi, veľmi podobná populárnej hudbe nepochádzajúcej z Japonska.

8. Mnoho wapanese sa spolieha. Je pravda, že by sa nemali zamieňať s bežnými anime fanúšikmi, pretože Wapanese cosplay má niekedy nezdravú a grotesknú podobu.

9. Kto je Wiabu? Väčšina Wapanese vie o Japonsku veľmi málo, pretože nepozerajú nič iné ako anime a manga. Väčšina wapanese nevie nič o histórii Japonska. Mnohí z nich však budú predstierať, že vedia, o čom hovoria, avšak všetky ich predstavy o krajine vychádzajúceho slnka sú zvyčajne nepravdivé a chybné.

10. Wapanese tiež upcháva svoj materinský jazyk nadmerným používaním japonských fráz. Niektorí Wapanese sa porovnávajú s Otaku, ale väčšina z nich nechápe, že otaku v Japonsku znamená, že ste duševne nestabilní. Otaku v Japonsku je pozeraný dole a neustále zosmiešňovaný.
Wapanese verí, že všetko je v Japonsku dobré a vo svojej vlasti je všetko zlé. Pravdepodobne nie sú schopní vidieť skutočný stav vecí, hoci pravda je priamo pred ich očami.

Tí, ktorí robia cosplay, nosia šaty v japonskom štýle, sledujú anime atď., Sa nepovažujú za wapanese, kým sa neobjaví nezdravá posadnutosť.

Po prečítaní tohto krátkeho, ale užitočného článku ste sa dozvedeli čo znamená viabua kto sú Wapanese.

Pozrite si video: ПОЧЕМУ БЫТЬ ХИККОЙ НОРМАЛЬНО (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send