Užitočné tipy

Je možné zmeniť svoju osobnosť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo robiť, aby ste vedome žili, neustále sa zlepšovali a rozvíjali, ako sa zmeniť

Niet divu, že Japonci venujú osobitnú pozornosť téme smrti. Vo svojich učeniach hovoria, že každý by sa mal usilovať o smrť, musíte si vždy pamätať, že je vždy tam, a ak máte na výber, či chcete žiť alebo zomrieť, musíte si zvoliť smrť. Neber to ako výzvu na samovraždu! Viac informácií ..

Aká je naša osobnosť?

Naše vedomie je reťazec programov, ktoré stanovuje spoločnosť, rodičia, učitelia a ďalší priaznivci. V prípade, že naše konkrétne rozhodnutie alebo nápad je v rozpore so všeobecným programom vo forme Ego, potom po zmene jedného z programov nášho vedomia nastane strach zo smrti, nebude to rovnaké ako predtým. Vedomie sa mení pod tlakom vonkajšieho prostredia alebo dobrovoľného úsilia av takej podobe, v akej existovalo, nebude. V tomto prípade dôjde v mozgu k úplnej reštrukturalizácii nervových obvodov, ktorých rozsah závisí od zložitosti úloh a od dobrovoľného úsilia. Po akejkoľvek reštrukturalizácii to nie ste vy, ste to vaša zmena, váš transformovaný klon. Preto je to také ťažké zmeniť sa dovnútra, náš spôsob života a spôsob myslenia - je to ako smrť pre naše ego.

Každej premene alebo zmene nás predchádza strach, pretože sa bojíme všetkého neznámeho. Transformácia (druh duševnej smrti) je to, o čo by sme sa mali usilovať, ak si chceme vytvoriť nový, ako sa zmeniť podľa našich osobný imidž, ideálny, ktorý sme sami vytvorili podľa vlastného výberu.

V skutočnosti, zdrojom všetkého strachu je strach zo smrti, Je to ako hierarchia strachu vedená smrťou a až potom, čo si uvedomíte, čo je smrť, uvedomíme si podstatu smrti, všetky ostatné obavy jednoducho prestanú existovať. Keď si uvedomíme smrť, môžeme povedať, že sa človek oslobodí. Aby ste spoznali radosť zo slobody, zažili vzrušenie z poznania, že ste slobodní, musíte zomrieť, ale urobte to vedome, prijímajte to, robte to zo svojej vlastnej slobodnej vôle, ale kým budete nažive, a nečakajte, kým fyzické telo vydrží schizofrenické smilstvo vedomia v pekle. a uhynú zvieratá. Umrieť v živote znamená zmeniť seba alebo zmeniť na nového človeka, ktoré ste vytvorili.

Ako sa zmeniť - transformácia

Každý môže zažiť nekonečnú radosť zo slobody. Každý sa obával niečoho, ale s pomocou vôle prekonal strach a vyrovnal sa s vonkajšou životnou situáciou, ktorá bola jeho príčinou. A v tom okamihu, keď príčina strachu zmizne, sa objaví pocit radosti zo slobody. Páči sa mi výraz, ktorý tvárou v tvár smrti sme si všetci rovní - sme zbabelí.

Keď myseľ nepokoje, cíti sa ohrozená. Cíti, že stráca kontrolu nad situáciou, ovláda vás. Dôvod bude zasahovať vo všetkých smeroch prekročiť bariéru, ktorú sám vytvoril, len aby existoval „obraz I“, ktorý je pre neho obvyklý, Prekročením tejto bariéry, ťažkostí alebo strachu zabijete starého a vytvoríte nový. Prvý z vás, s vašou mysľou a touto bariérou, rám, už neexistuje, ale je tu nový, ktorý je bez predsudkov, ktoré ste prekonali. To je smrť a narodenie a to, čo znamená prekonať strach, stať sa slobodnejšími a získať silu. To je to, čo znamená prekonať seba alebo zomrieť a znovu sa narodiť. Takže spôsob života a myslenia sa mení, takže sa meníme sami.

Jedna vec si musí uvedomiť, že narodili sme sa, aby sme zomreli, ale najskôr sme si uvedomili.Duše ožila, aby si uvedomila. Toto je jedna z etáp vo vývoji energie a smrť je iba jedným krokom, ktorým sa podarí prejsť na novú vyššiu úroveň rozvoja. Ak tomu nerozumiete, varíme v pekle donekonečna! To v žiadnom prípade neznamená samovraždu, znamená to uvedomenie si potreby duchovného rastu a rozvoja.

Účelom nášho života je pohybovať sa, čo je možné iba vtedy, ak sme pripravení na zmenu, Sme pripravení premeniť sa na nový imidž seba samých, zmeniť sa, môžeme pustiť starého, úplne ho opustiť a zmeniť sa na úplne nového človeka. Pohyb, tvorba, tvorba energie - to je samotný život.

- Prečo sa zmeniť?

Mení sa za lepšie neprirodzené?
Niektorí ľudia si myslia: „Môžete sa zmeniť, ale prečo to urobiť? Je to neprirodzené? Ste tým, kým ste, prečo prejavujete násilie proti osobe? “

Pýtam sa na druhú otázku: „Čo si myslíte, čo ovplyvnilo vašu osobnosť, aké faktory ovplyvnili jej formáciu? Aký si taký ako teraz? Musí to byť kvôli výchove, rodičom, spoločenskému kruhu a nejakým vrodeným parametrom (dedičnosť, prirodzené dispozície atď.).

V zásade sú všetky tieto faktory náhodné, tie, ktoré ste nemohli ovplyvniť. Koniec koncov, rodičia nie sú vybraní a okruh priateľov tiež nie je vždy. Nehovoriac o dedičnosti a génoch. Ukazuje sa, že vývoj považujete za osobu pod vplyvom vonkajších, svojvoľných faktorov, ktoré nie sú veľmi závislé od vašej vôle.

A pokusy vedome ovplyvniť vašu postavu a zvyky na základe pochopenia toho, komu sa chcete stať a formovania toho, aké vlastnosti splníte svoje ciele - znamená to neprirodzené? Postupujte podľa okolností a odpisujte všetko na milosť a nemilosť ...

Čo je na tom také správne a prirodzené? A prečo je vedomá práca na sebe, meniaca sa k lepšiemu, aby dosiahla šťastie a harmóniu, vnímaná ako násilie proti sebe? “

Naopak, definovaním seba vektora rozvoja seba samého vnášate do svojho života ten poriadok, ktorý si sami želajú, a nezabezpečujete vonkajšie okolnosti, aby ste sa úplne rozhodli, ako budete. Tým sa dostávate bližšie k realizácii vášho plánu života, k uspokojeniu seba, svojho života a svojho prostredia, ktoré si sami vyberiete, a nie ste spokojní s tým, aké vonkajšie okolnosti vám uložili.

Pokiaľ ide o otázku „Prečo sa zmeniť?“. Odpoveď je jednoduchá: sebarozvoj je dynamický proces neustáleho zlepšovania všetkých najlepších ľudských vlastností.

Možno vás bude zaujímať článok „Degradácia osobnosti“.

- Ako dosiahnuť požadovaný obrázok?

Aby sa dosiahol požadovaný obraz, musia nadobudnúť účinnosť nasledujúce podmienky:

1) Pochopenie dôvodov, ktoré narúšajú realizáciu plánu.

2) Zmena by nemala byť veľkolepá. Ak sa chcete dramaticky zmeniť, potom sotva môžete zvrátiť situáciu, zmeniť obvyklý spôsob reagovania a myslenia. Buďte menej ambiciózni. Načrtnite niekoľko jednoduchých krokov, ktoré vás môžu priviesť k vášmu cieľu.

3) Metódy zamerané na zmenu by mali byť jednoduché a jednoduché. A čo je najdôležitejšie, verte vo svoj úspech a určite uspejete.

Zástupcovia vedeckého sveta tiež nepovažujú osobnosť za statickú formáciu. Sú presvedčení, že sa môžu zmeniť buď pod vplyvom vonkajších okolností, situácie alebo zámerne na príkaz majiteľa.

- Užitočné tipy pre tých, ktorí sa chcú zmeniť

1) Nenechajte sa odradiť, ak sa okamžite nezmeníte, bude to chvíľu trvať.

2) Ak si myslíte, že nemôžete zmeniť, kto ste, kvôli svojim rodičom alebo iným ľuďom vo vašom živote, zmeňte malé veci. Znížte návyky, ktoré sa vám nepáčia, a predstavte nové. Ak sa mama alebo otec opýta, čo sa stalo, vysvetlite im, že vaša sebaúcta je v poriadku, že sa len snažíte cítiť sa pohodlnejšie so sebou.

3) Zmena pomaly. Prudká zmena môže vyvolať otázky. Vyriešte svoj problém a pracujte v tejto oblasti. Časom sa to stane prirodzeným.

4) Nezabudnite, že nemusíte meniť svoju podstatu, aby ste potešili ľudí. Je ťažké prijať seba, kým ste, zvlášť keď máte zlú náladu, ale milujte sa. Potom môžu ostatní.

5) Začnite v lete a potom na jeseň vás ľudia uvidia nového.

6) Nikdy nemeňte svoju podstatu len preto, že vás ostatní nemajú radi. Ak ste blbecek, nestaňte sa cutie len preto, že sú „cool“. Prezrite si skupinu skutočne pripravených vo vašej škole. Všetci stoja a smejú sa v mačkách a žartujú o tom, ako pre nich jedného dňa školskí chuligáni budú pracovať.

Môžem sa zmeniť?

Alebo osobnosť je skutočne niečo trvalé a nemenné a všetky metamorfózy, ktoré sa v nej môžu vyskytnúť, sú kozmetické a netýkajú sa jej podstaty. Som si istý, že sa môžete zmeniť k lepšiemu: zbaviť sa osobných nedostatkov, získať a rozvíjať určité kvality, zmeniť charakter ...

Každý sa môže, ak chce, zmeniť na nepoznanie: prekonať „prirodzenú“ zbabelosť a plachosť, stať sa silným charakterom a sebavedomím, zmierniť tendenciu k úzkosti a úzkosti, získať silné nervy a vyrovnanosť. Včerajšia plachá a upchatá mládež sa môže stať spoločenským a sebavedomým mladým mužom, a to len vynaložením určitého úsilia.

Bolo by chybou veriť, že nesmelosť a izolácia tohto mladého muža je v jeho krvi a že je „prirodzene“ upnutý a nie je prispôsobený komunikácii. Táto chyba, táto chyba nie je z praktického hľadiska neškodná, napríklad chyba, že Singapur je hlavným mestom Afriky (samozrejme za predpokladu, že na ústave nevykonáte záverečné skúšky z geografie, a ak sa vám to nepodarí, čaká na veľa nezabudnuteľných dojmov v obrovskej rozlohe našej vlasti ako súčasť armády).

Táto falošná viera je oveľa nebezpečnejšia ako neškodná zemepisná viera, pretože sa domnievam, že sa nemôžete zmeniť, vzdáte sa, že sa budete snažiť pracovať na sebe a žiť podľa svojich vlastných nedostatkov, ktoré vám bránia žiť a otráviť životy ľudí vo vašom okolí. ľudí.

Prečo som si tým istý môžete sa zmeniť?

Po prvé, ľudský druh z prírody je vybavený silným adaptačným potenciálom, schopnosťou meniť sa, prispôsobovať sa podmienkam okolitej reality. Vďaka tomu je osoba flexibilná a umožňuje zmenu buď pod vonkajším vplyvom, alebo ovládaním vedomého úsilia vôle zvnútra, čo zodpovedá tomuto úsiliu s vnútornou potrebou zmeny osobnosti. (v kontexte tohto zdroja sa zaujímame o druhý zdroj, a to o vedomú kontrolu nad tým, ako sa zmeníme a či vôbec budeme. Chceme sami rozhodnúť, o čom by sme sa mali stať?

Po druhé, existuje veľa príkladov toho, ako sa ľudia zmenili k horšiemu alebo k lepšiemu. Jedným takýmto príkladom je ja, autor týchto riadkov. Podarilo sa mi prekonať vnútorný odpor, aby som sa stal sebavedomejším, disciplinovanejším, organizovanejším a spoločenskejším.

Prejavilo sa to v zlepšovaní kvality môjho života a realizácii významných úspechov v živote. Predtým som však tiež uvažoval o lenivosti, o tendencii k prežívaniu a depresii, zbabelosti, plachosti, neschopnosti natrvalo udržiavať a kontrolovať svoje pocity so svojimi trvalými vlastnosťami a neveril som v možnosť ich zmeny.

Zdalo sa mi, že som tým, čím som a zostanem. Realita ukázala, že som sa mýlil: zvládal som depresie a záchvaty úzkosti a paniky bez akýchkoľvek tabletiek alebo liečby, moje matematické schopnosti sa zlepšili, (predtým som si myslel, že ich vôbec nemám), dokonca sa zmenil môj hudobný vkus (nie že sa zmenili, ale a oveľa viac, tento zoznam môže pokračovať veľmi dlho.

Hodnota boja proti sebe

Budem preto trvať na tom, aby čitateľ týchto línií namiesto toho, aby sa ničil vierou v nemennosť svojej osobnosti, stále bral a snažil sa pracovať na sebe a meniť sa. Aj keď sa mu nepodarí stať sa tým, čo chce, jeho úsilie bude stále odmenené. Od boja a pokusov vyrovnať sa s vnútorným odporom, ktorý sa nevyhnutne objaví na ceste, ak sa chcete zmeniť, sa vždy oplatí!

Konajúc proti odporu, proti svojim slabostiam a zakoreneným návykom, trénujete svoju vôľu a zmierňujú svoju postavu. Miera kontroly nad vašimi pocitmi sa zvyšuje a triezve pochopenie toho, čo sa deje vo vašom vnútri a čo vás vedie, prichádza!

A presne naopak. Jednotlivec, ktorý je zvyknutý považovať sa za kombináciu nemenných charakteristík, zvykov, nedostatkov a patológií, vždy sleduje svoj vlastný charakter a slabé stránky. Zostáva tak, ako je.

Jeho vôľa nie je zmiernená v boji s pocitmi, je ovládaná jeho egom, strachom a komplexmi. Každý deň pred nimi kapituluje: jeho vôľa slabne a pravá podstata sa začína strácať za množstvom nedostatkov a zvykov.

Vnútorný boj a odpor a ich hodnota sú jadrom môjho systému rozvoja a zlepšovania. Hodnota týchto vecí nemá iba inštrumentálny charakter (to znamená, že to nevyhnutne nie je len prostriedok na dosiahnutie určitého cieľa: boj proti komplexom v záujme ich porazenia), ale majú tiež obrovskú hodnotu samy osebe. Budem o tom písať viackrát podrobnejšie.

Môže sa človek zmeniť?

Musíte pochopiť, že vaša skutočná osobnosť nie je veľa návykov, plodov výchovy a zranení detí. To všetko je iba pozlátko a návyky mysle a pocitov! , To je výhodné, t. objavili sa, keď sa stanete, a tiež zmiznú, ak len chcete: koniec koncov, to všetko nie je napísané vo vašich génoch. Osobnosť je dynamický koncept, neustále sa meniaci a nie je to niečo, čo je vopred určené!

Samozrejme, existujú určité prirodzené obmedzenia, vrodené tendencie atď. To, čo nijakým spôsobom neovplyvníte, a ja tomu úplne rozumiem. Zároveň vidím univerzálnu potrebu preháňať počet tých faktorov osobnosti, ktoré pravdepodobne nemôžu byť ovplyvnené.

To, čo je jednoducho získaná chyba, ktorá sa prejavuje v dôsledku lenivosti a neochoty niečo urobiť, mnohí mylne vnímajú ako prirodzenú a raz a navždy určitú osobnostnú črtu! Možno je to len psychologický trik, ktorého cieľom je odpočítať zodpovednosť za vašu postavu od človeka.

Je to ten istý zjavný klam ako „vrodená negramotnosť“! (dobre, zamyslite sa, ako to môže byť vrodené? Všetci sme sa narodili bez znalosti jazyka, naše prvé slová sú najjednoduchšie slabiky „MOM“ „PAPA“) V skutočnosti existuje veľa vlastností našej bytosti, ktoré nemôžeme zásadne ovplyvniť v dôsledku prirodzených, Existuje oveľa menej prírodných obmedzení, ako sme všetci zvyknutí myslieť.

A vy sami o tom budete presvedčení, keď v dôsledku svojho sebavedomia zažijete veľa pozitívnych osobných premien, ktoré ovplyvnia tie vlastnosti, ktoré ste predtým považovali za zakorenené vo vás navždy.

Moja skúsenosť s metamorfózou osobnosti

Sám som dokázal prekonať mnoho vnútorných negatívnych charakterových čŕt, ktoré ma trápili od detstva a naďalej ma trápili a ničili môj život (a bol som veľmi slabé a bolestivé dieťa, a potom mladí muži a mali som veľa nedostatkov (a teraz ich mám, ale oveľa menej)). Je škoda, že som im ani vtedy nevenoval pozornosť a nezačal som na sebe pracovať, pretože som si zaistil istotu, že sa s tým môžem vyrovnať.

A prax iba potvrdila moju dôveru, ktorá mi poskytla hodnotný výsledok z hľadiska rozvoja môjho vnútorného potenciálu, ako aj v kontexte zlepšovania faktorov vonkajšieho pohodlia a poriadku (vzťahy s ľuďmi, finančná situácia, životné výsledky atď.), Ako odraz osobnostných zmien.

Zvyčajne tí, ktorí hovoria „Ja som taký človek a zostanem tak“, sa nikdy neskúšali urobiť niečo so sebou a zmeniť k lepšiemu. Ako potom vedia, že sa nedá nič urobiť?

Ako sa zmeniť? To je veľká otázka a tomuto sa venujú takmer všetky materiály na tejto stránke. Vlastný rozvoj a sebazlepšovanie v sebe znamenajú zmeny v sebe samých, a vždy je to tak. Tento článok je preto iba pokusom zničiť zavedené mylné predstavy a vyzvať na prijatie opatrení a môže u niekoho inšpirovať nádej, že môžete sa zmeniť, A tu a tam nájdete konkrétne odporúčania, keď publikujete na stránkach tohto webu - téma je veľmi rozsiahla.


Mení sa za lepšie neprirodzené?

Raz som narazil na takúto námietku. "Áno, môžete sa zmeniť sami, ale prečo to urobiť?" Je to neprirodzené? Ste tým, kým ste, prečo prejavujete násilie proti osobe? “
Pýtal som sa na otázky: „No, čo si myslíte, že formovalo vašu osobnosť, aké faktory ovplyvnili jeho formovanie? Aký si taký ako teraz? Musí to byť kvôli výchove, rodičom, spoločenskému kruhu a nejakým vrodeným parametrom (dedičnosť, prirodzené dispozície atď.).

V zásade sú všetky tieto faktory náhodné, tie, ktoré ste nemohli ovplyvniť. Koniec koncov, rodičia nie sú vybraní a okruh priateľov tiež nie je vždy. Nehovoriac o dedičnosti a génoch. Так получается, что развитие тебя как личности под влиянием внешних, произвольных факторов, которые не сильно зависят от твоей воли ты считаешь естественным.

А попытки сознательно воздействовать на свой характер и привычки, опираясь на понимание того кем ты хочешь стать и формирование каких качеств у тебя отвечает твоим целям — это значит противоестественно? Идти на поводу у внешних обстоятельств, списывая все на милость случая…

Čo je na tom také správne a prirodzené? A prečo je vedomá práca na sebe, meniaca sa k lepšiemu, aby dosiahla šťastie a harmóniu, vnímaná ako násilie proti sebe? “

Naopak, definovaním seba vektora rozvoja seba samého vnášate do svojho života ten poriadok, ktorý si sami želajú, a nezabezpečujete vonkajšie okolnosti, aby ste sa úplne rozhodli, ako budete. Tým sa dostávate bližšie k realizácii vášho plánu života, k uspokojeniu seba, svojho života a svojho prostredia, ktoré si sami vyberiete, a nie ste spokojní s tým, aké vonkajšie okolnosti vám uložili.

Pokiaľ ide o otázku „Prečo sa zmeniť?“. Odpovedám na to možno vo veľkom počte svojich článkov v explicitnej a implicitnej podobe. Znovu odpoviem. Vlastný rozvoj - je dynamický proces neustáleho zlepšovania všetkých tých najlepších ľudských vlastností.

Najlepšie a najhoršie vlastnosti človeka

Na základe najlepších vlastností rozumiem takým vlastnostiam prírody, ktoré spĺňajú úvahy o osobnom pohodlí a šťastí, harmonických vzťahoch s ľuďmi, úspechoch v živote, prekonávaní ťažkostí, vnútornom pokoji, poriadku myšlienok, zdraví, vôli a duchovnej slobode.

Zlé vlastnosti sú také, ktoré nás nútia trpieť, nahnevané, roztrhané vo vnútorných rozporoch, skomplikovať naše životy a otráviť životy druhých, urobiť nás bolestivými, závislými od vášní a túžob, duševne a fyzicky slabými.

Rozvíjaním dobrých vlastností a oslobodením od zlých vlastností sa usilujete o šťastie a slobodu, opakom sa dostanete do priepasti utrpenia a závislosti. Vlastný rozvoj znamená prvý. Keď prispejete k rozvoju najlepších vlastností vašej prírody, zmeníte sa, keď preukážete nové schopnosti a staré nedostatky zmiznú. To je význam sebapoznania v týchto pozitívnych premenách osobnosti.

To je v skutočnosti všetko, žiadna sofistikovaná filozofia alebo relatívna morálka, všetko spočíva na vašom osobnom šťastí a harmónii, a nie na niektorých abstraktných myšlienkach. To je to, o čo by som sa mal usilovať a na čo je táto stránka venovaná.

Už som povedal, že hroznou chybou je dôvera v nemožnosť zmeny. Ďalšou nebezpečnou vecou je však to, že v sebe nie je potrebné niečo meniť. Mnohí veria, že rovnako ako koruny stvorenia, hodní predstavitelia ľudského druhu, a videli v rakve najrôznejšie miesta vlastného rozvoja.

Niekedy sa stáva, že človek je skutočne veľmi rozvinutý, ale najčastejšie upadá do pasce svojej pýchy a pýchy a verí, že sa nemá kam ďalej rozvíjať, pretože takmer vždy existuje príležitosť sa niekde presťahovať a niečo vylepšiť.

A okrem toho vzdelávanie a výchova veľmi často nedokážu úplne rozvinúť osobný potenciál (alebo môžu niekde dokonca ublížiť), zanechávajúc v sebe veľa medzier, nezverejnených schopností, skrytých úzkostí a komplexov v rámci osobnostnej štruktúry.

Preto je takmer vo všetkých prípadoch potrebné vyvinúť úsilie, aby sa niečo urobilo zo seba: koniec koncov, len málokto mal to šťastie, že jeho učitelia a rodičia boli schopní dať krok a riešenie potrebné na harmonický rozvoj všetkých vznikajúcich vnútorných problémov a rozporov.

Ak vás zaujíma môžete sa zmeniť?, potom v sebe spoznáte prítomnosť takých vlastností, ktoré musíte zmeniť a nepovažujete sa za ideálny a slepý koniec vývoja a všetko nie je také strašidelné, podniknete prvé kroky k svojmu rozvoju a stojíte na pokraji nádherných premien.

Zostáva len vyzbrojiť sa podporou, ktorú vám poskytnem s mojimi radami a odporúčaniami na sebazlepšovanie, s piesňou, ktorá sa dostane na túto ťažkú, ale svetlú cestu.

Aktualizácia 01/22/2014: Vrelo odporúčam prečítať si úžasnú knihu Carol Duqueovej - Flexibilné vedomie o téme tohto článku.

Pin
Send
Share
Send
Send