Užitočné tipy

Ako pripraviť kovbojskú kávu

Pin
Send
Share
Send
Send


To sa mohlo stať iba v Texase. V záujme vernosti nazývame dokonca aj presné miesto - hneď na sever od Grahamu, kúsok od vodopádov Wichita, kde fúka vietor, ktorý je voňavý ako ranná káva!

Tam, pod holým nebom, obkľúčili najlepších kovbojov z Texasu kone. Majiteľ farmy a jeho chlapci boli až po krk. Dawn bola trochu obsadená a už kovboje na koni pretekali. Každý niečo urobil pri čakaní na skoré raňajky a kávu.

A musím vám povedať, že rančer bol najslávnejším kávovarom v celom Texase. S týmto podnikaním takmer nikdy neveril kuchárovi a spravidla si sám pripravoval kávu. Silná ranná káva v kovbojskom prostredí v krajine hry a zakrivené kovboje je sladšia ako spievanie huslí v sobotu večer!

A čo je silná kovbojská káva, vieš? Nie? Teraz to povieme.

Vezmite dve libry mletej kávy a nalejte do vriacej vody. Varí sa dve hodiny, filtruje sa cez podkovu a trochu vrie. Toto je skutočná kovbojská káva a je pripravená!

Na tomto ranči bol troj galónový hrniec, v ktorom kovboji pripravovali svoj obľúbený nápoj.

V prvom rade sám majiteľ umýval hrniec, aby nepochyboval o jeho čistote. Naplnil ju čistou vodou, nechal ju prevariť a potom nalial silnejšie čerstvo mletú kávu. Káva uvarená a napenená a do vzduchu prúdila príjemne pikantná aróma ako sladký jarný vánok.

Všetci sedeli okolo a vzali si nekvašené koláče so slaninou, umyli sa v pare kávy. Pravé potešenie! Po raňajkách na kone jazdili všetci v dobrej nálade.

Všetko okrem majiteľa. Rád si umýval hrniec sám, aby nepochyboval o jeho čistote a vedel, že je pripravený na ďalšie jedlo.

A keď hrniec niekoľkokrát opláchol a dokonca do nej vložil ruku, aby skontroloval, či na spodnej časti zostali nejaké kávové usadeniny, a keď sa dotkol dna, cítil tam niečo mäkké a klzké. Zdvihol, vytiahol a ... Oh, hrôza! Ukázalo sa, že to bola dlhá stonožka na 7 palcoch!

Už ste niekedy počuli o stonožkách v Texase? Každá z nich má štyridsať nôh a každá noha má smrteľný jed. Stačí dotyk jednej jedovatej nohy a už ste mŕtvi! A predstavte si, čo to znamená jesť celé?

Majiteľom ranča bol slušný a čestný muž. Keď videl, čo štyridsiatka monštrum varí v káve, bol belší než plátno. Táto jedovatá káva otrávi seba aj svojich chlapcov!

A urobil tak, ako by to urobil akýkoľvek slušný Texan namiesto neho. Vykríkol, kričal, kričal hlasnejšie ako tisíc kojotov, aby zvolal všetok svoj ľud. Čo, čo a vedel, ako myslieť a rýchlo premýšľať. Každý okamžite skočil späť.

„Priatelia,“ povedal, „sme hotoví!“ A moja chyba. V našej káve som uvaril jedovatú stonožku. Zdvihol vysoko dlhé, pružné telo hnusného hmyzu. - Jedno sústo stonožky stačí na otrávenie človeka. A keďže som urobil tento jedovatý plaz v káve, znamená to, že káva je úplne otrávená. Graham je vzdialený viac ako 25 kilometrov. Možno by nám tam pomohli, ale nemôžeme to držať krok! Neexistuje žiadna nádej. A ak sme predurčení zomrieť, zomrieme, chlapci, ako praví Texáni!

Cowboys pomaly vystúpili z koní, boli pochmúrní a neochvejní. Každý sedel v kruhu a začal čakať ... Niekto sa pokúsil vložiť prsty do úst, aby vylúčil všetok jed zo seba. Iní sa povzbudili tak silnými slovami, že vŕtajú plechové platne. A jeden dokonca ocenil majiteľa:

"Bola to tvoja najlepšia káva!" Čakali ... čakali ... a čakali, kým stonožkový jed začne fungovať.

Čakali dlho ... Ubehla hodina. Potom sa druhý pomaly natiahol. A nikto nezomrel! Nikto ani nemal bolesti brucha!

Majiteľ bol zmätený.

"Možno uvarená stonožka vôbec nie je jedovatá?" Znepokojene zamrmlal. "Možno stonožka vôbec nie je škodlivá pre texaské mokasíny?" Osobne sa cítim veselejšie ako syn blesku na ohnivom voze!

- A ja. A ja. - prichádzali zo všetkých strán so zvukom.

- Gip-gip, na zdravie! "A kovbojské klobúky lietali do vzduchu." - Táto káva pre kovboje nie je strašidelná! Skvelá bola káva!

Tam bol smiech a všetky druhy vtipov! Ticho len tichí hlupáci, ktorí vôbec nerozumeli vtipom.

"Hej, pán, ďalší otrávený medveď raňajky s octom - a všetky svrab liečime strachom!"

- Je pravda, chlapci, je zábavnejšie zomrieť na šálku prvotriednej kávy ako na reumatizmus v starobe!

A všetci chodili pracovať vo veľkej nálade a ... v dobrom zdraví.

Nasledujúce ráno majiteľ vyhlásil:

- Už dnes budem variť kávu, aby sa do nej nedostala žiadna stonožka!

Hrnec dôkladne očistil, potom nalial vodu a nalial kávu.

A čoskoro si všetci sedeli a užívali si horúce koláče so slaninou a silnou kávou.

Najmladší kovboj na ranči, prezývaný Reed, povedal:

- Káva, čo potrebuješ, majster! Stavím sa, že doň znova vložíte slávnu malú stonožku!

- Vtipy stranou, Reed! - povedal majiteľ. "Tentokrát si prehral." V káve nie sú žiadne stonožky!

Keď sa skončili raňajky, majiteľ vytriasol kávové sedenie a ... tie časy! Z hrnca opäť vypadla veľká uvarená stonožka.

Dobre, dobre! Koniec koncov, skontroloval všetko sám, všetko preskúmal. Pred ostatnými kovbojmi.

"Neviem, neviem," povedal, "ak sladké slová zmäknú srdce tvrdohlavého severného, ​​ale tá káva s uvarenou jedovatou stonožkou je obzvlášť dobrá - to je isté!"

Výroba kovbojskej kávy:

  1. Nalejte vodu do čistej panvice a naplňte približne 3/4 nádoby. Položte panvicu na zdroj ohňa.
  2. Varte vodu a nalejte do mletej kávy rýchlosťou asi 2 lyžice. 150 ml vody (nešpecifikujem presné pomery, zamerajte sa na svoju chuť).
  3. Táto káva by sa mala variť asi minútu, nie viac. Za stáleho miešania lyžičkou.
  4. Vyberte panvicu z ohňa a zakryte vekom, aby ste ju vylúhovali 5 minút. Počas tejto doby sa hrubá usadenina usadí na dne hrnca a bude možné naliať kávu do hrnčekov. Doma sa môžete namáhať. Cukor a / alebo smotana sa môžu pridať do hotového nápoja, ak je to potrebné.

Viete si predstaviť, aké neuveriteľné potešenie je vypiť kávu pri ohni? Mmm ... dokonca si myslím, že cítim oheň a vôňu čerstvo uvarenej kávy.

Pin
Send
Share
Send
Send