Užitočné tipy

Ako uvariť vajíčko v mikrovlnnej rúre - 6 správnych receptov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahoj priatelia. Čo robíte, keď sa renovuje kuchyňa, sporák sa pokazil alebo je len príliš lenivý na zahriatie? Môžete sa zahryznúť, aby ste niečo zjedli, ale toto nie je najlepšie riešenie. Ale čo rýchle varenie niečoho v mikrovlnnej rúre. Myslím, že je to dobrý nápad. Takže dnes som sa rozhodol povedať, ako uvariť vajíčka v mikrovlnnej rúre. Varenie tohto jedla vám nezaberie veľa času.

Predtým, ako som napísal tento článok, som vykonal ráznu výskumnú činnosť. Dozvedel som sa veľa informácií o tom, či je možné variť vajcia v mikro. Mnoho „odborníkov“ jednomyseľne tvrdí, že tento spôsob varenia je veľmi nebezpečný. A ak sa zrazu rozhodnete uvariť toto jedlo, skryte sa lepšie v najbližšom prístrešku pre bomby. No, aspoň na záchode 🙂 Aj keď v skutočnosti sa to dá urobiť bez takýchto extrémnych opatrení.

Prečo vajcia explodujú

Dôvodom výbuchu je rôzna rýchlosť zahrievania častí vajíčka. Žĺtok sa bude variť oveľa rýchlejšie ako proteín. A to je pochopiteľné, pretože väčšina pozostáva z vody. Kým sa žĺtok vrie, proteín ešte trochu vrie. A škrupina, ktorá má vzduchotesnú škrupinu, môže vo všeobecnosti zostať chladná. V dôsledku toho sa vo vnútri vytvára veľa tlaku. Preto škrupina nevydrží a flounders.

Vajce je utesnená „nádoba s tekutinou“. Pod vplyvom mikrovĺn sa táto tekutina zahrieva, zväčšuje objem a rozbíja škrupinu

V tomto videu chlapci demonštrujú, ako dobre môžu explodovať. A keď vypnete mikrovlnnú rúru, budete musieť zoškrabať zvyšky produktu zo stien. A tu nájdete rady z článku „Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru“ 😉

Ak neveríte argumentom, ktoré som uviedol, môžete experiment vykonať doma. Iba ja by som to neurobil na tvojom mieste. Aspoň z 2 dôvodov:

 1. Vajko napriek tomu vybuchne. Aj keď sa tak nestane, jednoducho to nebude vrieť.
 2. Mikrovlnnú rúru musíte umývať dlhú dobu.

Ale nezúfajte - tento výrobok môžete variť v mikrovlnnej rúre. Existuje niekoľko bezpečných spôsobov varenia. Dnes vám o nich poviem a priložím video, aby ste neboli neopodstatnení.

V nádobe so soľou

Vložte vajcia do plastovej nádoby. Venujte pozornosť skutočnosti, že by sa mali používať špeciálne pomôcky - také, ktoré sú určené pre mikrovlnné rúry. Pridajte sem soľ. Tu kuchári nesúhlasia s tým, že by sa mala pridávať soľ v závislosti od počtu vajec. Napríklad, ak varíte 2 kusy - 1 lyžička. soľ, ak 6 kusov - potom lyžica so sklíčkom.

Potom všetko naplňte vodou (studenou alebo iba prevarenou). Ak používate horúcu vodu, skúste naliať pozdĺž okraja nádoby, inak môžu vajíčka prasknúť.

A koľko ich varíte? Čas varenia závisí od výkonu vašej kuchynskej jednotky. Ak je mikrovlnná rúra nastavená na priemerný výkon, proces varenia bude trvať až 10 minút. Okrem toho doba varenia závisí aj od teploty vody, ktorú naplníte do nádoby. Ďalším faktorom, ktorý musíte zvážiť, je to, aké strmé vajcia potrebujete. 🙂 Ak máte radi strmé vajcia, ste raz, mäkko varení a druhý. Nájdite svoju strednú zem.

Po varení vajcia vyberte z nádoby. A potom ich postupne ponorte do studenej vody. A tu je video o tom, ako variť.

V skutočnosti je to rovnaké ako v nádobe, ale iba v miniatúre. Tento recept dokáže uvariť iba jedno vajce. Vzhľadom na to, že je menej vody, je čas varenia skrátený, pretože voda vrie rýchlejšie.

Dajte pozor na to, že v pohári môže vajíčko na jednej strane „spáliť“. Faktom je, že výrobok sa pri veľkej kapacite varí vriacou vodou. To znamená, že mikrovlny zohrievajú vodu, vrú a v nej sa už pripravuje jedlo. V malej nádobe (v pohári) mikrovlny ohrievajú vodu a čiastočne aj samotný produkt. Prečítajte si viac o hĺbke vystavenia mikrovlnám v článku „princíp mikrovlnnej prevádzky“.

Na prípravu takéhoto jedla budete potrebovať:

 • 150 ml vriacej vody
 • kuracie vajce
 • 1 lyžička soľ.

Pripravte tiež kadičku s objemom 250 - 300 ml. Dajte vajíčko do misy. Nalejte soľ hore a opatrne nalejte vriacu vodu.

Na kuchynskej linke sme nastavili čas a výkon. Napríklad, ak máte maximálny mikrovlnný výkon 900 wattov, musíte nastaviť výkon na 40%. Čas bude 7-10 minút. Ak je vajec kategórie C0, pridajte ďalších 30 sekúnd. Ak je výkon vašej mikrovlnnej rúry iný, odporúčame vám experimentovať a nájsť optimálny čas varenia.

Keď zaznie zvukový signál, ktorý označuje koniec tepelného procesu, otvorte dvierka mikrovlnnej rúry. Potom pohár jemne vytiahnite, vytiahnite vajíčko a položte ho pod studenú vodu.

Vajce za 1 minútu

Tento recept vám pomôže ráno a rýchlo nakŕmiť svoju rodinu bez problémov. Iba minútu času máte na stole hotové jedlo.

Na výrobu vajec v mikrovlnnej rúre budete potrebovať čerstvo prevarenú vodu a termálne jedlá. Vyberte si misku hlbšie. Nalejte viac vody a potom opatrne rozbite vajíčko. Okamžite začne zafarbiť. Potom jemne prepichnite žĺtok ostrým nožom. A nezabudnite na jedlo.

Ak potrebujete variť jedlo pre niekoľko ľudí, rozdeľte 2-3-4 vajcia do misky. Prirodzene, v tomto prípade by malo byť plavidlo väčšie. Napokon tu musíte naliať veľa vody - mal by úplne pokrývať produkt.

Potom vložte formulár do mikrovlnnej rúry na 1 minútu. Výkon jednotky by mal byť nastavený na 800 wattov. Na konci varenia sa žĺtok stane silným a bielkovina sa stáva jemnou. Ak sa vám náhle zdá, že je produkt nedostatočne pokrytý, pridajte ďalších 10 sekúnd. Neodporúčam však nastavenie na viac ako minútu.

Áno, pred varením nezabudnite pokrmy zakryť špeciálnym uzáverom, ktorý je určený pre mikrovlnnú rúru. Alebo, ako posledná možnosť, prikryte misku lepiacou fóliou po vykonaní niekoľkých dier tak, aby vychádzala para. Misku prípadne prikryte rovnou platňou.

Je možné variť vajíčko v mikrovlnnej rúre - pravidlá a preventívne opatrenia

Určite ste počuli, že pokus o varenie vajec v mikrovlnnej rúre skončil neúspechom. Faktom je, že mikrovlny zahrievajú produkt zvnútra. V dôsledku toho sa tlak vo vajci postupne zvyšuje. A keď tento tlak dosiahne kritický bod, vajce exploduje.

A taká explózia nie je len trochu nepríjemnosť. Môže dôjsť ku skratu, rúra môže byť zasiahnutá elektrickým prúdom alebo jednoducho zlomená.

V mikrovlnnej rúre môžete uvariť vajíčko, ale musíte dodržiavať určité pravidlá.

Tu sú kľúčové odporúčania.:

 • používame iba riad, ktorý je vhodný do mikrovlnnej rúry,
 • nepoužívajte fóliu,
 • Vajíčka, ktoré sa chystáte uvariť, by mali mať izbovú teplotu. Nevkladajte vajcia, ktoré sme práve vybrali z chladničky, do bunky,
 • v procese varenia, tj pred signálom časovača, neotvárajte dvierka rúry. Mohlo by to spôsobiť výbuch
 • neskúšajte ohriať už uvarené vajcia v mikrovlnnej rúre,
 • v procese varenia sa neodporúča stáť pri sporáku, omnoho menej priblížiť tvár k dverám a pokúsiť sa zistiť, ako tento proces prebieha. Ak sa niečo pokazí a vajíčko exploduje, môžete byť zasiahnutí do tváre otvorením dverí. A ak výbuch poškodí sklo dverí, môžete spôsobiť vážne zranenia,
 • po procese varenia musíte byť obozretní, existujú prípady, keď vajíčko po extrakcii z mikrovlnnej rúry vybuchlo.

Po preštudovaní bezpečnostných opatrení môžete začať cvičiť. Tu sú recepty na výrobu vajec v škrupinách a bez škrupín, vo vode a na suchu.

Pošírované vajce

Chcete zachovať integritu žltej, zatiaľ čo proteín zostáva hustý? Tento recept je teda pre vás ideálny. Proteín by mal na konci varenia obaliť žlté jadro. Žĺtok vo vnútri je mäkký. Len neprepichujte vajíčko, inak žĺtok unikne.

Príprava tohto jedla je jednoduchá a jednoduchá. Najskôr dôkladne umyte svoje vajíčko. Nalejte studenú vodu (asi 1/3) do pohára s objemom 200 - 250 ml. Potom opatrne rozbite vajíčko - nepoškodzujte iba žĺtok. A vypustiť do vody. Pridajte sem 0,5 lyžičky. ocot 6% (táto zložka je voliteľná, ale pomôže lepšie pochopiť bielkoviny).

Vložte misku do mikrovlnnej rúry. A varte pri výkone 80% po dobu 45-60 sekúnd. Potom pohár vytiahnite a skontrolujte stav pripravovaného produktu. Ak je to potrebné, pridajte čas a jedlo uvarte na 50% objemu. Zároveň nastavte maximálne 20 sekúnd. Prirodzene, moji priatelia, musíte si vybrať čas a silu individuálne - každá jednotka má svoje vlastné charakteristiky.

Mimochodom, tu je jednoduchý návod na prípravu videa.

Ak ste si istí, že sú vajcia pripravené, vyberte ich z vody a položte na servítku. Nechajte prebytočnú vodu odtiecť. Potom môžete nakrájať korenie a podávajte.

Ako rýchlo uvariť vajíčko tvrdé v rúre

Zistíme, ako správne uvariť vajíčko v škrupine v mikrovlnnej rúre. Varíme vajcia natvrdo uvarené.

Najprv si vyberieme správny riad na varenie. Môže to byť sklo alebo plast, ak sú riady označené značkou „vhodné do mikrovlnnej rúry“.

Vajcia získame z chladničky vopred, nemali by byť chladné. V škrupinových vajciach sa veľmi dobre umyte, najlepšie mydlom.

Dôležité! Umývanie vajec je potrebné, aby sa zabránilo infekcii salmonel, pretože baktérie môžu byť na škrupine. Po rozbití sa baktérie môžu dostať do vajíčka.

Opatrne položte vajcia na dno pripravených jedál. Rozmiestnili sme ich v rade s malou vzdialenosťou od seba.

Nalejte vodu do misky. Musíte naliať toľko tekutiny, že úplne pokryje všetky vajíčka a je o 1 cm vyššie, ak vajcia vyčnievajú z vody, môžu explodovať. Voda sa môže používať pri izbovej teplote alebo horúcej. Ak nalejete vriacu vodu, vajcia sa budú variť rýchlejšie.

Pridajte lyžicu soli do riadu s vodou a vajcami. Soľ znižuje pravdepodobnosť prasknutia škrupiny a úniku vajec.

Čas varenia je od 6 do 12 minút. Závisí to od veľkosti vajíčok, teploty zaplavenej vody a kapacity rúry.

Po varení vyberte z rúry riad z vajec. Pozor - samotné misky aj voda v nej sú veľmi horúce, preto používame špendlíky alebo izolačné rukavice. Varené vajcia opatrne vyberte z misiek a preneste ich do misky so studenou vodou.

Naše vajcia natvrdo uvarené sú pripravené. Môžu sa podávať alebo používať na prípravu občerstvenia a akýchkoľvek iných pokrmov.

Vajcia s mäkkým varom v mikrovlnnej rúre v škrupine

Vajíčka s mäkkým varom sa nedajú ľahko variť ani obvyklým spôsobom, to znamená na sporáku. Trvá trochu preexponovania vajíčok v ohni a žĺtok má čas zhustnúť. Perfektne uvarené vajíčko s mäkkým varom má stočený, ale mäkký proteín a úplne tekutý žĺtok.

Ak sa rozhodnete uvariť vajíčko s mäkkým varom v mikrovlnnej rúre, je lepšie uvariť jedno naraz, a nie všetky naraz. Na varenie používame keramickú alebo sklenenú malú misku, vajce si môžete uvariť v hrnku.

Vložte vajíčko do pripravených jedál. Nalejte horúcu vodu, ale nie vriacu vodu. Voda by mala úplne zakrývať vajíčko a hladina vody by mala byť o 1-1,5 cm vyššia ako vajíčko.

Tip! Ak po naliatí vody do riadu pláva vajíčko na povrch, potom je tento produkt nečinný, nemôžete ho použiť.

V miske s vodou a vajcom, plná lyžička soli. Vložte riad s vajcom do rúry. Musíte variť s výkonom najviac 400 wattov. Zvyčajne majú pece veľkú kapacitu, takže si musíte zvoliť špeciálny režim.

Ak je voda horúca, uvarené vajíčko sa 5 minút varí. Alebo 7-8 minút, ak ste naliali studenú vodu.

Podobne môžete variť vajíčko vo vrecku. Táto možnosť predstavuje prechod medzi metódou varenia za tepla a za studena. Proteín správne uvareného vajíčka je hustý, zatiaľ čo žĺtok zostáva polotekutý.

Čas na prípravu vajíčka vo vrecku v mikrovlnnej rúre je 8 minút, ak sa naleje horúca voda a je nainštalované 400 W.

Používame špeciálne kontajnery

V železiarňach si môžete kúpiť špeciálne plastové obaly na varenie vajec v mikrovlnnej rúre. Sú lacné. Môžete si kúpiť nádoby na varenie jedného, ​​dvoch alebo štyroch vajec naraz.

Návod na používanie kontajnerov je čo najjednoduchší:

 • pred prvým použitím nádobu dôkladne umyte a oparte vriacou vodou,
 • potom rozbijeme jedno surové vajíčko do buniek nádoby,
 • prepichnite žĺtkovú škrupinu špičkou noža,
 • nalejte do každej bunky lyžičku studenej vody s vajíčkom,
 • Okamžite môžete soľ posypať a posypať iným korením. Alebo to nemôžete urobiť a nasoliť vajíčko jedlom,
 • zatvorte veko nádoby a zacvaknite ho,
 • varíme pri výkone 700 W po dobu 50 sekúnd,
 • nechajte stáť v komore bez otvorenia veka rúry, 10 sekúnd,
 • potom rúru opäť zapnite na 20 sekúnd.

Po varení podľa tohto návodu zostane žĺtok tekutý. Ak chcete získať vajíčko natvrdo uvarené, musíte rúru zapnúť druhýkrát po dobu 20 sekúnd.

Potom vyberte nádobu z mikrovlnnej rúry. Bude horúco, takže musíte použiť kravatu. Opatrne otvorte, aby ste sa nespálili parou. Hotové vajcia rozprestrite na tanier.

Pripravujeme zvlášť bielkoviny a žĺtky

Pri príprave celého vajca v mikrovlnnej rúre je ťažké dosiahnuť dokonalú konzistenciu žĺtka a bielkovín. Často sa musíte vyrovnať so situáciou, že kým žĺtok nedosiahne pripravenosť, bielkovinám sa podarí tráviť a stať sa „gumou“. Aby sme dosiahli požadovaný stupeň pripravenosti žĺtka a bielkovín, uvaríme ich osobitne.

Na varenie používame akékoľvek jedlo vhodné na použitie v mikrovlnnej rúre. Z vnútornej strany jemne namažte steny a spodok riadu. Je potrebné ho namazať zľahka, napríklad riad môžete utrieť zvnútra papierovou utierkou namazanou olejom.

Teraz jemne rozbite vajíčko a pokúste sa škrupinu rozdeliť na dve rovnaké časti a nepoškodiť žĺtok. Nalejte vajíčko z jednej polovice škrupiny na druhú a snažte sa zabezpečiť, aby sa proteín zlúčil do pripravených pokrmov a aby žĺtok zostal v škrupine. Oddelený žĺtok sa umiestni do samostatnej misky.

Tip! Na oddelenie vajíčka od bielkovín a žĺtka môžete použiť špeciálne zariadenie, ktoré pôsobí na princípe lievika. Proteín steká dole a žĺtok je v hornej časti zariadenia.

Oddelené žĺtky sa musia prepichnúť špičkou tenkého noža alebo vidlice, je to potrebné, aby sa zabránilo roztrhnutiu tejto fólie pri zahrievaní žĺtka zvnútra.

Nádoby na vajcia prikryte pergamenovým papierom alebo viečkami. Vložte riad do rúry, osobitne pripravte veveričky. Musia sa variť s nízkym výkonom:

 • 1 proteín bude pripravený o 30-60 sekúnd,
 • 2 veveričky je potrebné uchovávať v peci 45 - 80 sekúnd,
 • 4 veveričky budú variť asi 2 minúty 40 sekúnd.

Ideálny čas varenia bude musieť byť stanovený experimentálne, bude potrebné mikrovlnnú rúru zapnúť na krátku dobu a sledovať stav proteínov. Ak sú vlhké, rúru znovu zapnite na 10-15 sekúnd. Keď veveričky zhusťujú, rúru na pečenie vypnite, ale zdá sa, že sú mierne podvarené. Vďaka vnútornej teplote „dosahujú“ požadovanú úroveň.

Žĺtky sa musia variť aj pri nízkej úrovni výkonu, doba varenia jedného žĺtka je 20 - 30 sekúnd. Ak uvaríte 2 alebo viac žĺtkov, budete musieť po prvých 40 sekundách zapnúť rúru na 10-15 sekúnd a zakaždým ovládať stupeň pripravenosti. Žĺtky vyberieme, zatiaľ čo sú mierne tekuté, vďaka vnútornej teplote sa však budú stále variť.

Pošírované vajíčko v mikrovlnnej rúre

Pošírované vajce sa varia bez škrupiny. Toto je tradičné francúzske jedlo. Tieto vajcia sa podávajú na raňajky na vyprážaných toastoch alebo ich dopĺňajú akýmkoľvek jedlom. Napríklad si môžete dať vývar do vývaru, pridať ho do šalátu alebo ho dať na steak.

Správne uvarené nasypané vajíčko má tekutý žĺtok, ktorý by mal prúdiť, ak je vajce rozrezané na polovicu. Varte v malej panvici vo vode s prídavkom octu, ale môžete uvariť vajcia v pytliaku v mikrovlnnej rúre, ale ukázalo sa, že to nie je horšie.

Ak chcete uvariť vajcia v mikrovlnnej rúre, budete potrebovať malú misku, nádobu alebo hrnček, ako aj veko na vybrané riady. Pokrmy môžete zakryť podšálkou, ak nemá zlatý okraj.

Do pripravených misiek nalejte 120 ml vody. Teraz opatrne rozbite škrupinu vajca, je dôležité nepoškodiť žĺtok. Nalejte vajíčko do vody. Vajce by sa malo úplne ponoriť do vody, ak narazíte na veľkú vzorku a nie je dostatok vody, opatrne nalejte trochu vody.

Riad zakryte vekom, vložte do rúry. Varte 1 minútu pri plnom výkone. Potom musíte skontrolovať pripravenosť. Opatrne nadvihnite veko z riadu, snažte sa nespáliť parou a pozrite sa na stav bielkovín. Ak je tekutina, môžete misky s vajíčkom vložiť do rúry na 15 až 20 sekúnd.

Pomocou malej štrbinovej lyžice odstráňte pošírované vajíčko z vody a preneste ho na vyprážaný toast alebo na tanier. Hotové vajíčko osolte a okorenite podľa chuti. Môžete posypať suchou bazalkou alebo trochou nasekaných čerstvých bylín.

Varíme prepelica

Varené prepeličie vajce je zdravšie ako kura. Tento produkt spôsobuje zriedka alergickú reakciu, takže ho môžu jesť ľudia, ktorí vajcia neznášajú. Prepelica sú menšie ako kuracie mäso, takže sa varia rýchlejšie. Можно приготовить этот продукт и в микроволновой печи.

Подбираем посуду, в которую можно уложить яйца в один слой. Обращаем внимание на то, чтобы посуда была разрешена к использованию в СВЧ печах.

Вымытые перепелиные яйца укладываем в посуду, заливаем холодной водой так, чтобы уровень жидкости был выше уровня уложенных продуктов на 1-1,5 см. Ставим посуду в камеру печи. Устанавливаем мощность в 500 Вт. Готовим в течение 3 минут.

Riad vyberáme z rúry (riad sám bude horúci a vo vnútri - vriaca voda, takže buďte opatrní!). Vajcia vyberieme z vriacej vody a prenesieme do misky so studenou vodou. Keď sa vajcia mierne ochladia, môžu sa vyčistiť a podávať alebo použiť na výrobu šalátov.

Prepeličie vajce môžete variť v mikrovlnnej rúre bez škrupiny. Za týmto účelom nalejte vodu do malej misky, opatrne rozbite vajíčko a nalejte do vody. Misky zakryte vekom alebo tanierikom (v žiadnom prípade nepoužívajte fóliu!). Varte pri príkone 400 W po dobu 40 sekúnd. Potom skontrolujte pripravenosť. Ak je proteín tekutý, varte ďalších 10 - 15 sekúnd.

Vajcia v mikrovlnnej rúre: prečo nie

Vajcia sú krehkým výrobkom, jedným neopatrným pohybom alebo ľahkým úderom a všetko, vnútornosti stekajú zo škrupiny a musíte ich rýchlejšie chytiť, aby ste omeletu mohli neskôr uvariť.

Môžem uvariť vajíčko v mikrovlnnej rúre? Odpoveď na túto otázku je možné odpovedať takto: samozrejme, ak máte trpezlivosť, čistiacu handričku a ochranný odev v prípade výbuchu.

Ak sa mikrovlnná rúra jednoducho vypne a napriek tomu to môže spôsobiť zásah elektrickým prúdom, dvere sa môžu otvoriť a sklo praskne. Je lepšie takéto experimenty nevykonávať.

Ak ste jednoducho neznesiteľní a chcete varené vajcia na raňajky a obvyklý sporák nefunguje, je možné produkt škrupiny zbaviť a uvariť v mikrovlnnej rúre. Táto metóda je bezpečnejšia a presnejšia.

Pozor, mikrovlnná rúra!

Kuchári, ktorí chcú vyskúšať túto techniku ​​a štekliť svoje nervy varením vajíčka v mikrovlnnej rúre, musia poznať niektoré tajomstvá:

 1. Sklo na experimentovanie je výnimočne vhodné do mikrovlnnej rúry. V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo, že sa doska rozptýli na malé kúsky, rozbije pohár a poškodí kuchára,
 2. Ak je to potrebné, je lepšie uvariť studené vajíčko. Okamžitým vytiahnutím z chladu uvidíte výbuch do 5 sekúnd,
 3. Nemôžete použiť fóliu, odráža mikrovlnné žiarenie a vypína túto techniku. Fólie v mikrovlnnej rúre je istý spôsob, ako vidieť blesky doma,
 4. Nastavením časovača na správny čas sa nemôžete pozerať do rúry, produkt môže explodovať, rozbiť sklo a osoba sa môže popáliť alebo inak poraniť.

Ďalej popíšeme, ako uvariť vajíčka v mikrovlnnej rúre, ak ste odhodlaní vyskúšať tento nebezpečný experiment.

Osvedčené metódy pečenia

Takže je stále možné variť vaječnú škrupinu v mikrovlnnej rúre, ak budete postupovať s mimoriadnou opatrnosťou. Pre dobre uvarené jedlá budete potrebovať:

 • Keramická miska (môžete hrnček),
 • 1 surové vajce
 • Štipka soli
 • 300 - 400 g vody,
 • Špendlík, necht alebo ihla.

Vajce umyte, prevarenú vodu nalejte do misy a nezabudnite ho osoliť. Ihlou, špendlíkom alebo klincom opatrne prepichnite škrupinu dostatočne hlboko, aby sa fólia pod ňou praskla.

Dajte vajíčko jemne a pomaly (aby nedošlo k prasknutiu vriacej vody) do vody na strane, kde nedochádza k prepichnutiu, snažte sa zabrániť jeho prevráteniu a bielkovine, ktorá žĺtok nevyteká. Spustite časovač rúry na 6 minút pri nízkom alebo strednom výkone.

Keď vyprší čas, získate výrobok, ktorý sa dobre varí a ktorý sa musí umiestniť do ľadovej vody. Takže škrupina bude lepšie od proteínu.

V mikrovlnnej rúre môžete variť aj mäkko uvarené vajíčko, ľahšie je variť ako uvarené. Potrebné výrobky a náčinie na 1 porciu:

 • Hlboká miska
 • 1 surové umyté vajíčko
 • Štipka soli
 • 400 g vody.

Nalejte horúcu vodu do misky a opatrne do nej ponorte semenník. Vložte mikrovlnnú rúru. Čas varenia - 3 minúty pri 400 W.

Keď vyprší čas, vložte ho do studenej vody. Mäkký výrobok je pripravený.

Pokusom a omylom nájde kuchár optimálny počet minút a wattov, pri ktorých sa jedlo ukáže, ako by malo.

Ďalším spoľahlivým spôsobom varenia vajec v škrupine je video:

Varené vajíčko bez škrupiny v mikrovlnnej rúre je skutočné

Ak chcete získať zdravé raňajky vyrobené z vajec, varené v mikrovlnnej rúre, musíte poznať skvelý spôsob, ako ich variť bez škrupín.

Pre jedlo bez škrupín, ktoré budete potrebovať:

 • Hlboká doska
 • 0,5 lyžičky maslo,
 • 1 vajce
 • Prilepte film.

Dosku namažte maslom, vajíčko jemne rozbite, aby sa žĺtok nezmiešal s bielkovinami. Misky zakryte fóliou tak, aby sa nedotkli produktu.

Nastavte výkon na 400 wattov na 2 minúty. Každých 20 sekúnd sa odporúča zastaviť čas a skontrolovať stupeň pripravenosti misky, ale opatrne, aby nedošlo k spáleniu prstov.

Pripravte jedlo a nechajte ho minútu alebo dve stáť.

Táto metóda je dostatočne spoľahlivá, aby zabránila výbuchu produktu, ale existujú špeciálne zariadenia, ktoré určite pomôžu uvariť vajíčko bez škrupín. Na tento účel sa používajú špeciálne nádoby na pečenie vajec.

Na 1 porciu produktu bez škrupiny budete potrebovať:

 • Nádoba na pečenie vajec,
 • 1 surové vajce
 • 1 3 lyžičky maslo,
 • Soľ na špičke noža.

Vložte produkt do nádoby pridaním soli. Nádobu vložte do rúry a nechajte stáť 4 minúty pri nízkej spotrebe.

Olej dajte na hotovú misku a podávajte ju na stôl.

Špeciálna forma na pečenie vajec pomôže jemne vysunúť jedlo z mikrovlnnej rúry bez toho, aby došlo k popáleniu.

Prečítajte si, ako uvariť v rúre skvelú omeletu. Skvelý recept pre milovníkov kuracieho vajca.

Hľadáte efektívny spôsob, ako schudnúť? Bielkovinová strava je to, čo potrebujete! V tomto článku nájdete všetko o nej.

Ako uvariť vajíčko v mikrovlnnej rúre: všeobecné odporúčania

Je skutočne možné, že môžete variť vajíčka v mikrovlnnej rúre, ale tu musíte dodržiavať všeobecné odporúčania, aby všetko prebehlo bez nepríjemných následkov.

 1. Na varenie vajec berieme iba riad určený pre mikrovlnnú rúru.
 2. Dovtedy, kým nezaznie signál nastaveného časovača, pece neotvárajeme.
 3. Vajíčka nemôžete variť, ako sa hovorí „suché“, to znamená bez vody.
 4. Chladené vajcia nie sú vhodné na varenie, iba na izbovú teplotu.

Na základe týchto odporúčaní môžete teraz podniknúť konkrétne kroky, pretože vajce v mikrovlnnej rúre sa dajú variť aj rôznymi spôsobmi.

Varte vajcia natvrdo uvarené

Aby ste uvarili vajcia uvarené na tvrdom povrchu, musíte si do mikrovlnnej rúry pripraviť pokrmy a výrobok vopred dostať z chladu. Vajce sa musia dôkladne umyť, aby sa predišlo infekcii salmonelózou, baktérie môžu byť na škrupine a pri lámaní vajíčka preniknúť.

Vkladáme vajcia do riadu, ak to nie je jedno, umiestnime ich do jedného riadku a medzi nimi necháme malú vzdialenosť. Nalejte vodu, aby v nej úplne utopili vajíčka, ak „vykukujú“ z kvapaliny, môžu explodovať. Môžete si vziať horúcu vodu, takže vajcia sa budú variť ešte rýchlejšie.

Teraz dáme lyžičku soli do riadu s vajíčkami a vodou, čo tiež zabráni explózii vajíčok. Posielané do mikrovlnnej rúry 6 - 12 minút, všetko závisí od výkonu samotného zariadenia a od veľkosti kuracieho výrobku. Potom sa správame rovnakým spôsobom ako obvykle, dostaneme vajíčka, dáme ich do ľadovej vody a ochladíme.

Bezpečnostné opatrenia

Pri varení v mikrovlnnej rúre sa riaďte týmito pokynmi:

 1. Po vybratí produktu z mikrovlnnej rúry nechajte vychladnúť v studenej vode. V opačnom prípade pri čistení škrupiny môže vajíčko explodovať v rukách.
 2. Vyberte správnu silu. Ak je príliš veľký, výrobok počas varenia vybuchne.

Áno, v mikrovlnnej rúre môžete variť aj iné vaječné pokrmy. O nich som písal v článkoch „omeleta v mikrovlnnej rúre“ a „zamiešané vajíčka v mikrovlnnej rúre“. Takže vaše „pole činnosti“ je obrovské 🙂 Alebo možno máte v obchode svoje vlastné značkové recepty? Podeľte sa s nami o nás, priatelia. A nezabudnite sa prihlásiť na odber aktualizácií. To je dnes všetko: čoskoro sa uvidíme.

Raňajky pre labužníkov

V mikrovlnnej rúre môžete variť semenník v paradajke, baklažáne, korení alebo cukete. Takáto originálna prezentácia prekvapí domácnosti. Pre 1 osobu potrebujete:

 • 1 zrelé čisté paradajka,
 • 1 surové vajce
 • Soľ podľa chuti
 • Vetvička petržlenu na ozdobu.

Odrežte hornú časť paradajky a dajte lyžicu lyžičkou.

Naplňte proteín žĺtok a pridajte soľ.

Doska s miskou vložte do mikrovlnnej rúry a nastavte čas na 4 minúty na 450 wattov. Hotové jedlo ozdobte vetvičkou petržlenu.

Varené vajce na raňajky sú jedlom šampiónov, ako aj ľudí, ktorí sledujú hmotnosť, zdravie a tento produkt jednoducho milujú. Jeho užitočnosť je neuveriteľná a chuť je jemná a jemná.

Varenie vajíčka v mikrovlnnej rúre nie je ľahké, ale možné. Stačí dodržiavať bezpečnostné opatrenia, poznať tajomstvá a znova experimentovať.

Predstavujeme vám viac spôsobov, ako variť vajcia v mikrovlnnej rúre. Po vyskúšaní, ktoré môžete rýchlo a bez problémov pripraviť rôzne jedlá na raňajky alebo desiatu:

Pin
Send
Share
Send
Send