Užitočné tipy

Hodnotiaci softvér na kopírovanie laserových diskov CD a DVD

Pin
Send
Share
Send
Send


Disky DVD sú ľahko poškriabané, stratené, v dôsledku čoho je nemožné ich používať. Včasné zálohovanie filmov z DVD vám v tomto prípade umožní rozlúčiť sa s nákupom navždy. Vytvorenie kópie z DVD nie je z mnohých dôvodov ľahkým procesom. Vzhľadom na mechanizmy boja proti pirátstvu a zavedený región, aj keď sa vám podarí vytvoriť kópiu disku, nie je skutočnosťou, že bude fungovať. Ak však budete postupovať podľa popísaných krokov, môžete si zálohovať disky DVD.

Programy na kopírovanie CD a DVD

Všetky obslužné programy určené na prácu s diskami slúžia spoločnému účelu, ale okrem štandardnej sady možností na vytváranie kópií môže softvér obnoviť aj dáta zo starých poškodených diskov. Takáto príležitosť môže byť iba záchranou v niektorých prípadoch, keď nie je možné vracať údaje iným spôsobom, napríklad ak informácie nie sú verejnosti, nie sú distribuované v sieti, ale sú prítomné iba v jednej kópii. Pre používateľa môžu byť dôležitým spôsobom ďalšie možnosti, ktoré okrem funkcií hlavného programu zahŕňajú aj ďalšie možnosti. Všetko záleží na situácii, pretože niekedy stačí implementovať konkrétny cieľ a ďalšie funkcie nebudú uplatniteľné, potom sťahovanie objemného softvéru nemá zmysel, takže každá z nich bude mať individuálnu voľbu.

Nero Burning ROM

Pravdepodobne každý užívateľ narazil na multifunkčnú službu od známeho vývojára. Starý časovač na trhu tejto kategórie softvéru je stále v prevádzke a ponúka používateľom širokú škálu funkcií, ktoré sa zmestia do jedného programu. Okrem zaznamenávania informácií ľubovoľného formátu na rôzne typy médií obsahuje sada nástrojov Nero Burning ROM aj konverziu, vytváranie obalov a ďalšie možnosti. Napriek obrovskej funkčnosti je práca s Nero jednoduchá, rozhranie je pohodlné a zrozumiteľné aj pre neskúsených používateľov, ruský jazyk je podporovaný a existuje aj asistent, ktorý uľahčuje vývoj programu. Panel nástrojov si môžete prispôsobiť podľa svojich požiadaviek. Algoritmy Nero Burning ROM poskytujú predĺženie životnosti média, čo je dôležité, keď je disk často prepísaný.

Po spustení musíte vybrať, ktorý disk CD, DVD alebo Blu-ray bude fungovať, a určiť typ projektu. Nahrávacie disky sa môžu vykonávať v jednom kroku alebo pomocou voľby multisession, ktorá umožňuje pridávať médiá podľa potreby, pokiaľ je k dispozícii voľné miesto.

Alkohol 120%

Nemenej populárny produkt Alkohol 120%, určený na vytváranie a upevňovanie obrazov CD, DVD a Blu-ray. Jedná sa o výkonný nástroj, pomocou ktorého môžete vytvoriť až 31 virtuálnych jednotiek a súčasne s nimi pracovať. Alkohol 120% v podstate nahrádza optickú jednotku, ktorá je potrebná iba pre prvú kópiu obrázka. Uložením hotových virtuálnych diskov do počítača sa môžete kedykoľvek vrátiť a rýchlo zaznamenať informácie na disky CD / DVD. Program podporuje rôzne formáty obrázkov a umožňuje vám tiež vytvoriť kópiu priamo z jedného média na druhé. Okrem iných výhod je možné obísť ochranu médií. Súčasťou funkcie je aj čistenie CD / DVD RW, kontrola kvality záznamu.

1. Pravidelnosť a frekvencia

Zálohované údaje by mali byť rovnako pravidelné ako užívanie tabliet. Za túto disciplínu sa môžete poďakovať, ak sa náhle objaví kolaps. Niekedy strata dokonca aj za pár pracovných dní kvôli skutočnosti, že zálohovanie nie je hotové, môže byť veľmi bolestivé. Ak chcete odpovedať na otázku - ako často môžem zálohovať, uvedomiť si, aké údaje, za ktoré časové obdobie by ste najmenej bolestivé stratili. Jednou z najlepších možností je zálohovať údaje cez víkendy raz týždenne.

Štúdio horenia na Ashampoo

Výkonný nástroj na kopírovanie diskov CD, DVD a Blu-ray. Balík obsahuje všetky základné a ďalšie možnosti, ktoré môže užívateľ potrebovať. Pôsobivá funkčnosť, ktorá vám umožňuje vytvárať obrázky, písať rôzne informácie na prázdnych miestach, zálohovať a obnovovať informácie z nich, kopírovať priamo z jedného média na druhé, vytvárať obaly, ponuky diskov (schopnosť vytvárať prezentácie a používať zvukové efekty) a oveľa viac. Pomocou softvéru môžete písať v multisession móde a potom pokračovať v nahrávaní, alebo bez neho, pätnásta verzia programu zahŕňa aj vytvorenie bootovacích diskov.

držba

Je vhodné, aby boli údaje uložené na samostatnom externom pevnom disku (alebo na inom médiu), uložené na samostatnom mieste od hlavných údajov. Princíp je celkom zrejmý - ak sa vyskytne problém, bude lokalizovaný na jednom mieste. Napríklad, ak dôjde k zlyhaniu pevného disku v počítači, záložná jednotka bude fungovať dokonale. Je však potrebné nájsť rovnováhu medzi ľahkým prístupom a bezpečnosťou. Pevný disk vedľa počítača výrazne zvyšuje motiváciu používať ho na určený účel. Zároveň to nie je najbezpečnejšia možnosť pre veľmi dôležité údaje, ktoré v žiadnom prípade nemožno stratiť. Preto existuje rozdiel medzi zálohovaním a archiváciou údajov.

prekontrolovať

Ihneď po vytvorení prvej záložnej kópie údajov musíte okamžite overiť, či je možné z nich tieto údaje obnoviť! To neznamená len zviditeľnenie súborov. Musíte otvoriť niekoľko súborov, z ktorých si môžete vybrať a overiť, či nie sú poškodené. Je vhodné túto kontrolu zopakovať raz za určité obdobie (napríklad raz ročne).

Paragon Easy CD / DVD rekordér

Multifunkčný softvér od známeho vývojára. Napriek množstvu možností je práca s rekordérom jednoduchá, rozhranie je jednoduché a intuitívne. Okrem štandardných možností nahrávania a kopírovania médií CD / DVD prítomných v arzenáli akéhokoľvek podobného softvéru môže program vytvárať bootovacie disky, podporuje testovací režim, emuluje napaľovanie pred skutočnou akciou, má možnosť laserovej kalibrácie a mnoho ďalších zaujímavých funkcií. Rekordér zapisuje v jednom kroku alebo začína / pokračuje v multisession, podľa výberu používateľa. Pokročilí používatelia môžu používať expertný režim prevádzky a konfigurovať určité parametre nahrávania nezávisle.

Program na kopírovanie DVD, ako aj Blu-ray, prevod do iných formátov a spracovanie video súborov. Tento nástroj umožňuje kopírovať, prevádzať a komprimovať DVD, aby sa informácie zmestili na disk s minimálnou stratou kvality. Video súbor je možné rozdeliť na dva disky s rovnakou ponukou, ako aj odstrániť reklamy z filmu a ďalšie užitočné možnosti. Pomocou tohto nástroja môžete kopírovať informácie do počítača, preformátovať Blu-ray na DVD, selektívne napaľovať súbory, extrahovať zvukové stopy z video prúdu a konvertovať video.

Malý, ale funkčný program na nahrávanie CD / DVD / Blu-ray médií, ktorý podporuje veľké množstvo obrazových formátov. Nástroj ImgBurn poskytuje podrobné informácie o disku, jeho stave a všetkých vykonaných reláciách, pokiaľ ide o RW. Program môže vytvárať obrazy z diskov alebo súborov, zapisovať ich alebo jednotlivé objekty na médiá a tiež kontrolovať čitateľnosť.

Program pre operačný systém Windows, ktorý umožňuje vytvárať, upravovať a prevádzať rôzne obrazové formáty, ako aj zapisovať na disky. Nástroj kopíruje médiá CD / DVD, dokáže napodobniť hotové obrázky a napáliť kópiu CD alebo DVD. Program sa ľahko používa, nevyžaduje špeciálne zručnosti od používateľa a napriek malej funkčnosti má stále potrebné možnosti pre prácu s diskami.

Program kopíruje DVD filmy na médiá, pevný disk alebo obraz ISO s úplným zachovaním všetkých údajov vrátane ponúk, titulkov a ďalších prvkov. Klon disku môže byť vytvorený podľa uváženia používateľa, môže byť vykonané vymazanie nepotrebných údajov, ako sú reklamy, niektoré zvukové stopy, titulky atď. Klonovanie DVD vám umožňuje obísť ochranu, ako aj rozdeliť súbor na dva disky alebo komprimovať informácie na jedno médium.

Skvelá voľba pre kopírovanie CD, ak nepotrebujete pokročilé funkcie. Program presne prenáša súbory z jedného média na druhé, umožňuje vám vytvoriť obraz skopírovaného disku, čo je užitočné, keď existuje jedna jednotka. Mnoho používateľov sa bude zaujímať o možnosť obísť niektoré metódy ochrany.

vyznamenanie

Osvedčeným postupom je kategorizácia údajov. Táto kategória môže byť pre vás dôležitá, frekvencia aktualizácií alebo iba téma.

Programy zálohovania často vytvárajú takzvané „obrázky“ (obrázky). Vyzerajú ako jeden súbor. V každom takomto obrázku je preto lepšie uložiť rôzne údaje.

Na čo je to? Údaje rôzneho významu si vyžadujú rozdielne zaobchádzanie so sebou, je to zrejmé. Pravdepodobne budete chcieť svoje dôležité dokumenty uchovávať opatrnejšie ako povedzme, zbierka filmov. Rozdelením údajov obnovovacou frekvenciou môžete napríklad ušetriť čas potrebný na zálohovanie. Téma - aké údaje je potrebné spoločne obnoviť v jednom kroku? Pozoruhodný príklad dvoch typov zálohovania, ktoré by sa mali vykonať osobitne:

Decrypter DVD

Praktický nástroj na rýchle kopírovanie šifrovaných údajov DVD na pevný disk vášho počítača. Program má pohodlné a jednoduché rozhranie, ľahko sa učí, takže užívateľ na jeho používanie nepotrebuje špeciálne znalosti. Medzi softvérové ​​funkcie patrí ukladanie údajov vo forme obrázkov alebo jednotlivých súborov, priečinkov, zapisovanie obrázkov na disk, čistenie médií, synchronizácia vyrovnávacej pamäte a mnoho ďalších možností. Program podporuje mnoho formátov, výhodou jeho použitia je aj rýchlosť práce s vysokou kvalitou jeho vykonávania.

Náradie démona

Populárny program, ktorý emuluje jednotky CD / DVD. Veľmi užitočný nástroj, ktorý vám umožňuje vytvárať obrazy diskov v rôznych formátoch a používať ich, akoby bol optický disk skutočne v skutočnej jednotke. Funkčnosť Daemon Tools tiež podporuje ochranu proti obchádzaniu kópií, existuje tiež možnosť zaznamenávania obrázkov na fyzické médiá, ale v platenej verzii softvéru. Program Daemon Tools Lite je distribuovaný bezplatne, jeho možnosti sú trochu obmedzené, ale to mu nezabráni stať sa vynikajúcim pomocníkom, ak sa vyžaduje emulácia jednotky CD / DVD.

Kam zálohovať

1. Externý pevný disk. Často si môžete kúpiť priamo v krabici. Existujú prenosné počítače - také disky sú malé, ale drahšie. Bežné pevné disky si môžete kúpiť relatívne lacno s objemom 2 TB - nemusíte sa teda dlho obávať miesta na disku.

+ Dostatočne spoľahlivá (ak nespadnete príliš silno)
+ Relatívne lacný

- Nezabudnite si pripojiť disk na zálohovanie
-Nie je veľmi pohodlné prenášať (netýka sa diskových jednotiek)

2. USB kľúč - vhodný ako doplnkový nástroj, keď chcete prenášať údaje z jedného počítača do druhého a / alebo ich mať po ruke. Tiež, ak samotné údaje nechcú byť uložené v počítači.
Existuje jedna veľká vec - flash disk má obmedzený počet záznamov, takže ak naň ukladáte aplikačné údaje, ktoré budú intenzívne zaznamenávať, potom vám USB kľúč povedie, aby ste žili pomerne rýchlo. Okrem toho sa podľa môjho osobného dojmu často rozpadajú. Môj priateľ, kupujúci najdrahšie flash disky, ktoré boli umiestnené ako „nezabité“, dostal zlomený flash disk na mesiac alebo dva. Aby som bol spravodlivý, musím povedať, že zatiaľ sa nerozbil ani jeden flash disk, niektoré fungujú už asi 5 rokov, údaje by som však neuchovával iba na USB kľúči.

+ Mobilné úložisko
+ Zaberá málo miesta
+ Veľmi lacné

3. Ukladanie údajov na vzdialený server (alebo v cloude).

Existujú výhody a nevýhody:

+ Dáta budú počas cestovania dostupné nielen doma, ale aj v práci.
+ Oddelenie hlavných údajov a záloh od umiestnenia (napríklad, ak sa to stane, zakážte Boh, prežijú údaje)
+ Nie je potrebné pripájať pevný disk pre zálohovanie, spravidla sa všetko vykonáva úplne automaticky.

- Je žiaduce šifrovať údaje, pretože nie je známe, kto k nim má prístup
- vynakladá sa veľká časť premávky (ak je obmedzená, potom sa objavia problémy)
- Často môžete ukladať údaje až do 2 GB. Takáto záloha je teda ďalšou výdavkovou položkou

Zoznam s dobrým popisom služieb nájdete tu.

Ako zálohovať

Tu je zoznam aplikácií, ktorým by ste mali podľa môjho názoru venovať pozornosť pri zálohovaní na pevný disk.

Z plateného tovaru

Z bezplatných sú populárne

1. Genie Backup Manager - veľmi praktický program, ale pri práci sa trochu spomaľuje
2. Handy Backup - jednoduché rozhranie, ktoré funguje rýchlo.

Programy na kopírovanie z poškodených diskov

Existujú médiá, ktoré už veľa videli, poškriabané, majú iné mechanické poškodenie a často sa nedajú reprodukovať. Existuje softvér špeciálne navrhnutý na obnovu dát z takýchto diskov. Programy, samozrejme, nie sú vybavené magickými vlastnosťami a neznamenajú resuscitáciu úplne nepotrebných médií, ale stojí za to sa pokúsiť uložiť potrebné informácie s ich pomocou.

dodatočne

V nastaveniach zálohovacieho programu často existuje možnosť - vykonať prírastkové alebo rozdielové zálohovanie. Praktický rozdiel je pomerne jednoduchý. Vďaka rozdielovým zálohám môžete ušetriť miesto, ktoré zaberá. Existujú však iba dve možnosti obnovenia: údaje v stave, keď bola vykonaná úplná záloha + údaje v čase, keď bola vykonaná diferenciálna záloha.

Prírastkové zálohovanie vám tiež umožňuje vrátiť sa späť k akémukoľvek okamihu v minulosti, keď sa vykonalo zálohovanie. Avšak, najmä ak sa často vyskytli zmeny v údajoch, bude miesto rýchlo konzumované.

Badcopy pro

Malý, ale veľmi efektívny program na kopírovanie súborov z poškodených diskov a iných médií, je možné ho použiť na obnovenie údajov z CD / DVD, pamäťových kariet, flash zariadení a ďalších. Tento obslužný program je možné používať na všetkých populárnych operačných systémoch Windows od XP po desiatky. Nástroj BadCopy Pro podporuje veľké množstvo formátov, vrátane možnosti obnovenia údajov po formátovaní alebo poškodení diskov, ak bolo médium poškodené (poškriabané). Softvér sa vyznačuje automatizáciou procesu, ktorý bude vhodný pre neskúsených používateľov.

DeadDiscDoctor

Tento softvér je určený na kopírovanie údajov z nečitateľných poškodených médií CD / DVD, pevných diskov, diskiet (ak sa stále používajú), pamäťových kariet, jednotiek USB a ďalších. Tento nástroj zbiera poškodený súbor spolu, čo vám umožňuje prečítať informácie. V prípade, že nebolo možné rozpoznať žiadne prvky, stratené oblasti z poškodeného disku sú vyplnené náhodnými údajmi. Informácie je možné kopírovať tromi spôsobmi: z média do počítača ich okamžite vytvorte úplnú kópiu alebo ich po napálení vypálte na prázdne miesto. Napriek tomu, že už dlho neexistujú žiadne aktualizácie softvéru, program si celkom dobre poradí so svojou úlohou a znovu získava informácie, ktoré často nie sú získané štandardnými prostriedkami.

Akékoľvek DVD HD

Program určený na nechránenie DVD. Pri ľubovoľnom DVD HD je možné sledovať video z jednotky, ktorej kód oblasti sa nezhoduje s médiom. Podľa vývojára je program schopný rozlúštiť akýkoľvek kód na šifrovanie údajov DVD, odstrániť ochranu a obmedzenia činností používateľov. Táto funkcia tiež umožňuje odstránenie titulkov, vodoznakov, pripomínanie zákazu kopírovania atď. Akékoľvek DVD HD pracuje s akýmikoľvek jednotkami, DVD médiami a softvérom na napaľovanie diskov.

Pin
Send
Share
Send
Send