Užitočné tipy

Ako povoliť GPS na iPhone 5s: pokyny, tipy, triky

Pin
Send
Share
Send
Send


Niektoré programy nefungujú bez aktivovaných geolokačných služieb. 1 Ak program najprv vyžaduje prístup k informáciám o geolokačných službách, zobrazí sa žiadosť o povolenie. Vyberte jednu z nasledujúcich možností.

 • Kliknutím na „Povoliť“ povolíte programu využívať informácie o geolokačných službách podľa potreby.
 • Prístup odmietnete kliknutím na položku „Nepovoliť“. 2

Na zariadeniach so systémom iOS je možné na určenie polohy použiť Wi-Fi a Bluetooth. GPS a mobilné dáta môžu byť použité na určenie polohy na zariadeniach iPhone a iPad (Wi-Fi + Cellular).

Povolenie a zakázanie geolokačných služieb pre konkrétne aplikácie

 1. Prejdite do časti Nastavenia> Ochrana osobných údajov> Geolokačné služby.
 2. Uistite sa, že sú zapnuté geolokačné služby.
 3. Prejdite na požadovaný program.
 4. Kliknite na program a vyberte jednu z nasledujúcich možností.
  • Nikdy: Prístup k informáciám o lokalizačných službách bol odmietnutý.
  • „Pri používaní programu“: prístup k informáciám o geolokačných službách je povolený iba vtedy, keď je program alebo jedna z jeho funkcií zobrazená na obrazovke. Ak je vybraná možnosť „Pri používaní programu“, stavový riadok sa môže zmeniť na modrý, keď program aktívne využíva údaje o vašej geolokácii.
  • Vždy: Prístup k informáciám o polohe je povolený, aj keď je program spustený na pozadí.

V takom prípade sa môžu zobraziť vysvetlenia o tom, ako programy používajú informácie o vašej polohe. Niektoré programy môžu ponúkať iba dve možnosti. Prečítajte si viac informácií o službách ochrany osobných údajov a polohy.

Aktivácia menu

Začnime priamym pripojením možnosti. GPS bolo spočiatku deaktivované vo všetkých „jablkových“ smartphonoch. Ak chcete začať používať, budete musieť postupovať podľa troch inštrukcií.

Ako nastaviť GPS na iPhone 5s? Aby ste to mohli urobiť, musíte povoliť tzv. Geolokačné služby. Umožňujú vám používať GPS v rôznych aplikáciách, ale iba ak máte pripojenie na internet. Bez neho nebude navigácia fungovať.

GPS zapnite takto:

 1. Keď je iPhone zapnutý, otvorte ponuku Nastavenia.
 2. Prejdite do časti s názvom „Ochrana osobných údajov / dôvernosť“.
 3. Kliknite na riadok „Služby určovania polohy“.
 4. V zobrazenom okne prepnite prepínač do stavu „Zapnuté“. Ďalej sa ponúka výber prevádzkového režimu GPS. Napríklad „Vždy“.

Nastavenia môžete zavrieť. Potom bude navigácia GPS úplne povolená. Ale to nie je všetko. Teraz ju musíte nakonfigurovať v rôznych aplikáciách. Pokiaľ program pracuje spravidla s GPS, spravidla bude vyžadovať prístup k geolokačným službám na prvom štarte. Stačí kliknúť na tlačidlo „Povoliť“, aby ste využili všetky možnosti konkrétneho softvéru.

Používanie služby Mapy

Teraz je jasné, ako povoliť GPS na zariadeniach iPhone 5s. Ďalej budeme hovoriť o tom, ako pracovať s touto službou. Napríklad o nastavení polohy v programe Mapy.

Aby ste túto myšlienku oživili, budete potrebovať:

 1. Prejdite do hlavnej ponuky zariadenia iPhone. Kliknite na tlačidlo „Domov“.
 2. Nájdite aplikáciu Mapy na obrazovke. Kliknite na príslušnú ikonu.
 3. Kliknite na zakrivenú obrazovku mapy. Zobrazí sa ponuka s nastaveniami.
 4. Ak stlačíte tlačidlo „Satelit“, na mape sa objaví obrázok mapy zo satelitu. Modrý ukazovateľ je poloha predplatiteľa.
 5. Vyberte „Hybrid“. Táto funkcia prekrýva názvy ulíc a čísla domov pomocou satelitných snímok.
 6. Ak kliknete na tlačidlo so šípkou v ľavom dolnom rohu, zobrazí sa kompas. Oranžový nos ukazuje na sever.
 7. Ako nastaviť GPS na iPhone 5s? Je potrebné poznamenať, že pri práci s aplikáciou „Mapy“ sa karta otáča v smere, ktorým mobilné zariadenie smeruje.

To je všetko, čo potrebujete vedieť o práci s Mapami. Hlavné je zahrnúť služby internetu a geolokácie. Potom bude navigátor GPS pracovať bez problémov.

Ale to nie je všetko. Je jasné, ako povoliť GPS na zariadeniach iPhone 5s. A ako používať polohu. Ďalší trik pracuje s programom Compass. Pre svoju činnosť je potrebný aj GPS.

Ak chcete zistiť svoju polohu pomocou kompasu, musíte:

 1. Otvorte hlavnú ponuku telefónu „Apple“ a nájdite v ňom vhodný program. Nachádza sa v priečinku Utilities.
 2. Zapnite telefón GPS a internet.
 3. Po spustení programu sa na obrazovke objaví kompas, na ktorom sa zaregistrujú súradnice polohy používateľa.

Ak chcete prejsť na „Mapy“, musíte kliknúť na tlačidlo s malou šípkou v ľavom dolnom rohu. Ako povoliť GPS na iPhone 5s? Odpoveď na túto otázku už nebude nepríjemná! Mimochodom, keď prejdete do sekcie „Geolokačné služby“, uvidíte zoznam programov, ktoré majú prístup k tejto možnosti. Kliknutím na príslušné riadky môže účastník ovládať nastavenia GPS v konkrétnom softvéri.

Zakázať a povoliť GPS na iPhone

Ak potrebujete na svojom iPhone zakázať alebo povoliť GPS, musíte najprv otvoriť aplikáciu Nastavenia. Môžete to urobiť jednoducho kliknutím na ikonu tejto aplikácie na pracovnej ploche iPhone.

Po otvorení aplikácie nastavení musíte prejsť do sekcie „Ochrana osobných údajov“ (alebo do sekcie „Ochrana osobných údajov“, ak máte staršiu verziu systému iOS). Táto sekcia sa nachádza približne v strede zoznamu, za sekciami „Touch ID“ a „Battery“.

V časti „Dôvernosť“ musíte otvoriť podsekciu „Geolokačné služby“. Táto časť by mala byť v hornej časti obrazovky a vedľa nej bude uvedené, či je systém GPS teraz zapnutý alebo nie.

Potom sa dostanete do podsekcie „Geolokačné služby“. Všetky nastavenia iPhone súvisiace s GPS budú k dispozícii tu. Na vrchole bude prepínač, pomocou ktorého môžete na svojom iPhone vypnúť a zapnúť GPS. Ak prepínač svieti nazeleno, systém GPS je zapnutý.

Zakázanie a povolenie systému GPS pre jednotlivé aplikácie

Po zapnutí systému GPS v časti „Ochrana osobných údajov - lokalizačné služby“ sa zobrazí zoznam aplikácií, ktoré môžu na svoju prácu používať údaje GPS. Zároveň sa pri každej aplikácii uvedie, či má táto aplikácia povolené používať GPS. Ak sa vedľa aplikácie zobrazuje „Nikdy“, znamená to, že aplikácia nemá povolené používať údaje GPS.

Pomocou tohto zoznamu môžete vypnúť a povoliť systém GPS pre jednotlivé aplikácie. Kliknite na požadovanú aplikáciu a vyberte jednu z dostupných možností. Napríklad, ak kliknete na aplikáciu Počasie, môžete vybrať možnosť „Vždy“, „Nikdy“ alebo „Pri používaní programu“.

Okrem toho v časti „Dôvernosť - služby geolokácie“, úplne v spodnej časti zoznamu aplikácií, sa nachádza pododdiel nastavení ako „Systémové služby“.

V tejto podsekcii môžete vypnúť alebo zapnúť GPS pre jednotlivé systémové služby iPhone.

Napríklad tu môžete vypnúť alebo povoliť GPS pre geolokačnú reklamu, geo-upozornenia, službu Nájsť môj iPhone atď.

Pozrite si video: Ako zapnúťvypnúť lokalizačné služby GPS na iOS (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send