Užitočné tipy

Ako trénovať králika?

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo voľnej prírode králiky obvykle žijú v celých kolóniách. Napriek týmto okolnostiam však boli a zostali strašnými a plachými tvormi. Aj keď si prinesiete malý chlpatý zajačik domov, dajte mu dostatok času na to, aby ste sa cítili pohodlne a zvykli si na vás. To však neznamená, že králik nepotrebuje spoločnosť: naopak, našuchorená osamelosť je dosť zle tolerovaná a často upadá do depresie a depresie. Pozrime sa spolu, či sa vám malý zajačik hodí ako domáceho maznáčika?

Máte dosť voľného času? Králiky jednoducho milujú starostlivosť. Milujú náklonnosť a upratovanie a nevadí hrať spolu hodinu alebo dve. Čím dlhšie budete biť so svojím miláčikom, tým silnejší bude emocionálny vzťah medzi vami. Ste príliš zaneprázdnení alebo unavení v práci? Potom sa vzdajte myšlienky mať králika!

Čo potrebuje králik? Poprední chovatelia britských králikov neodporúčajú chovať domáce zviera deň v deň v stiesnenej klietke. Toto zviera potrebuje priestor pre činnosť a fyzickú aktivitu. Ideálnym miestom pre umiestnenie králikov do domácnosti je, samozrejme, krytá plocha na osobnom pozemku, ale nie všetky majú také podmienky. Preto sa snažte hrať so svojím zvieraťom aspoň raz denne aktívne hry! Predám najrozsiahlejšiu klietku, ktorá je pre králika k dispozícii. V klietke musí byť veľa rôznych hračiek - počas práce v práci budú venovať pozornosť zvieraťu.

Králiky potrebujú stálu starostlivosť a pozornosť. Bohužiaľ, mnoho majiteľov podceňuje schopnosti svojich oddelení: nakoľko sú inteligentní a inteligentní, ako môžu komunikovať so svojimi blízkymi, naučia sa oveľa neskôr. Mimochodom, chytľavé králiky sa mohli dobre udržiavať čisté, ale túto svätú povinnosť úplne preniesli na svojich majiteľov. Pre zdravie a dlhovekosť domáceho maznáčika je rovnako dôležitá strava: jedlo a pitie by malo byť vždy čerstvé a seno - zvyčajne všeobecne prvotriedne. Pripravte sa na králičie tácky, ktorý sa má denne čistiť, a aspoň raz týždenne si tam musíte zariadiť všeobecné čistenie. Bude to tiež trvať veľa času! Králiky sú navyše jemnými a citlivými tvormi, ktoré v žiadnom prípade neznášajú hrubé zaobchádzanie. Porovnajte tieto črty svojej postavy s vlastným temperamentom - dostanete spolu? Faktom je, že ak sa náhle nevyjdete s postavami, králik vás môže začať aktívne oponovať v každej maličkosti. Táto okolnosť vás čoskoro môže rozzúriť. Upozorňujeme, koľko reklám na internete sa týka prenosu králikov ako darček! Teraz viete dôvod!

Čo musíte kúpiť so svojím domácim miláčikom? Aké potreby potrebujete? Hlavná vec v nákladovej položke je, samozrejme, priestranná klietka na klietku, ktorá bude relatívne drahá. K veterinárovi pridajte misky s vodou, fľaše na pitie, hrebene, nožnice, hračky a prenosný kempingový vak. Asi 5 libier týždenne (asi 400 rubľov) sa vynakladá na krmivo pre králika vo Veľkej Británii. Do výplne zásobníka by sa malo pridať približne rovnaké množstvo (tu nie sú žiadne veľké sťažnosti, vhodné sú slamy a drevné štiepky, ale nie piliny). S najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať kastráciu alebo sterilizáciu (upozorňujeme, že kastrácia stojí približne polovicu). Potom nasledujú náklady na povinné očkovanie (dve povinné očkovanie proti myxomatóze a vírusové hemoragické ochorenie) a v závislosti od regiónu, v ktorom žijete, sa môžu vyžadovať ďalšie očkovanie. Upozorňujeme, že ceny za ošetrenie králikov na veterinárnych klinikách sú zvyčajne trochu predražené. Môže byť zmysluplné kúpiť si ďalšie poistenie.

Celkom za mesiac králik zoberie z vášho rozpočtu asi 50 - 60 libier (asi 4 200 - 4600 rubľov), pričom zohľadní veterinárne služby. Plus váš čas a pozornosť. Či už je to drahé alebo lacné, je v konečnom dôsledku na vás.

Je králik pet pre rodiny s deťmi? Králiky sa tradične považujú za takmer ideálnych domácich miláčikov - priateľov detí. Majte však na pamäti, že deti vyrastajú rýchlo, majú svoje vlastné sklony a záujmy. Takže v blízkej budúcnosti všetky obavy o zviera dopadnú na vaše plecia. Ak sa nebojíte takej perspektívy - pokojne začnite zajaca!

Priveďte zviera domov, okamžite ho choďte rovno do lomu: nechajte svoje deti nielen občas hodiť dobroty do domáceho maznáčika, ale tiež sa o ne postarajte: kŕmte, hrajte, čistite klietku atď. Pamätajte, že králiky si vyžadujú starostlivé zaobchádzanie a vážne zranenia. aj keď padá z malej výšky. Na základe týchto okolností si vyberte veľkého plemena králika, ak sú v rodine malé deti: bude pre neho ťažké vychovať ho a opustiť ho.

Takže, stručné zhrnutie. Aké sú zložky úspechu pri udržiavaní králika doma? Veľa voľného času, starostlivosti a pozornosti, pokojného temperamentu a určitej úrovne pohody! A potom budete určite spokojní s výberom!

Pôvodná publikácia: Je králik tým pravým zvieraťom? Zdroj a fotografia: www.pets4homes.co.uk

Zabudli sme niečo spomenúť? Máte čo pridať a ako ich doplniť? Napíšte nám!

Názor autora sa nemusí zhodovať s pozíciou vydavateľa!

Aké plemená môžem trénovať?

Králiky rôznych plemien sa líšia v rôznych druhoch temperamentu, ale väčšina z nich vykazuje učebné schopnosti. Ak chcete mať ušného miláčika a potom ho naučiť rôzne triky, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim plemenám:

 1. Flámsko, sivé a biele giganty. Tieto príbuzné plemená sa vyznačujú dobrým charakterom. Roztomilé zvieratá ľahko nájdu kontakt s ľuďmi, sú skrotené a vyškolené.
 2. Krátkosrstý trpaslík. Miniatúrne zviera bude dobrým priateľom pre rodiny s deťmi a slobodných ľudí. Keď sa zviera naučilo dôverovať majiteľovi, bude schopné zvládnuť zaujímavé triky.
 3. Dutch. Zástupcovia tohto plemena radi hrajú, sú spoločenskí a mobilní.
 4. Trpaslík Angora je chlpaté zviera dobrej povahy. Králik plemena Angora je trochu lenivý, ale inteligentný.
 5. Ovce ušľachtilé sa vyznačujú hravosťou a schopnosťou nájsť spoločný jazyk s ľuďmi.
 6. Trpaslík Rex je šikovný a aristokratický, prístupný na výcvik.

Help. Trpasličí plemená radi hrajú, výcvik necítia ako potrebu plniť príkazy majiteľa, ale ako zábavu.

Základné pravidlá

Hlavným tajomstvom úspešného školenia tímu je povýšenie. Zvieratá musia byť ošetrené niečo chutné, dostať to, čo chcú. Je dôležité úplne vylúčiť agresivitu a negativitu z procesu učenia. Nemôžete zvieraťu zvierať ani kričať, takéto metódy nebudú fungovať na dosiahnutie úspechu v tréningu. Hlavnou úlohou vlastníka je zabezpečiť, aby bol tento proces príjemný pre obe strany. Pre domáceho maznáčika a jeho majiteľa by malo byť školenie príjemnou hrou.

Rabbit Promotion Dainty

Povzbudenie dobrotami nie je základom tréningu, ale jeho príjemnou súčasťou. Králik by mal dostať kúsok mrkvy alebo jablka, iba ak správne vykonal príkaz. Je to však iba fáza učenia. Základom odbornej prípravy je podrobný akčný plán a spoločné dodržiavanie tohto plánu, Čo sa vyžaduje od majiteľa:

 1. Vyberte si trik, ktorý by chcel zajaca trénovať.
 2. Rozdeľte ho na kroky alebo kroky.
 3. Vytvorte zoznam tímov, ktoré budú sprevádzať každú fázu cvičenia.
 4. Vyberte slová povzbudzujúce pre domáceho maznáčika, ktoré sa bude počas tréningu neustále používať („dobre urobené“, „dobré“). Takéto výkriky sú vždy sprevádzané občerstvením.
 5. Definujte časové intervaly pre vykonanie konkrétneho triku a jeho jednotlivých etáp.

Dôležité! Okrem toho by mal majiteľ zvieraťa zvážiť, ktoré príkazy sa použijú na pomoc králikom.

Kedy začať tréning?

Králiky lepšie absorbujú informácie a môžu byť vyškolení v mladom veku, napríklad deti. Optimálny čas na začatie vyučovania je 2 až 3 mesiace. Ak sa domáce zviera nedávno kúpilo, stojí za to mu dať čas na prispôsobenie. Výcvik sa nemôže začať, kým si malý králik zvykne na nové miesto a naučí sa dôverovať ľuďom, s ktorými žije. Bude to nejaký čas trvať.

Help. Pokazenie ušného zvieraťa môže trvať 1 až 2 týždne.

Ako pochopiť, že králik je pripravený na výcvik:

 • nebojí sa, keď sa k nemu priblíži majiteľ,
 • pokojne berie jedlo z rúk človeka,
 • zvyknutý na podnos.

Králik je pripravený na výcvik, ak sa nebojí rúk

Po príchode do nového domu sa králik bojí. Bojí sa neznámeho okolia, ľudí a hlasov. Nechaj ho upokojiť sa a čuchať obydlie. Za deň alebo dva sa ušatý zotaví zo stresu. Je príliš skoro na to, aby sme to nechali z klietky. Teraz sa musíte zoznámiť. Ak to chcete urobiť, mali by ste mu ponúknuť liečbu, siahajúcu po bunkovú mriežku. Nechajte to zajac a ruku majiteľa a vezmite si liečbu. V budúcnosti si domáce zviera zvykne na vôňu majiteľov a naučí sa mu veriť, ak ho nikto nedesí, vytiahne ich z klietky a kričí. Môžete začať školiť králika, keď sa zvýši stupeň jeho dôvery v človeka.

Tréning králikov

Odborníci odporúčajú začať s domácim zvieraťom triedy, keď sú umiestnené na komunikáciu a trochu hladné. Bude mať motiváciu na občerstvenie. Najprv ho musíte naučiť odpovedať na jeho prezývku a neskôr začať trénovať triky.

Naučiť králika reagovať na meno je jednoduché. Vyzbrojte si plátok mrkvy alebo jablka, zavolajte zviera menom a ukážte mu pochúťku. Ak sa zviera otočilo, pochválte ho, hladte ho a dajte mu liečiť. Vykonajte toto cvičenie niekoľkokrát denne. Čoskoro si domáce zviera zapamätá svoje meno a po jeho mene sa rozbehne.

Jablko ako propagácia pre králika

Postavte sa

Postavenie znamená, že králik stúpa, keď stojí na zadných nohách. Aby ste ho naučili tento trik, musíte si vziať do ruky liečivo, ukázať domáceho maznáčika a zvýšiť liečbu vyššie. V tomto prípade majiteľ vysloví príkazové slovo, napríklad „up“. Králik bude reflexne ťahať papuľa kvôli liečbe a stúpa po zadných nohách. Najprv môžete zviera držať pod prednými končatinami, aby ste predišli pádu a prevráteniu. Liečba sa podáva, keď králik úspešne dokončil úlohu. V priebehu času je cvičenie zdokonalené, je dôležité naučiť domáceho maznáčika, aby určil polohu tela v pozícii vojaka, a potom ho zakaždým chválil a povzbudzoval.

Rada. Po zvládnutí triku sa odporúča pokračovať v tréningu, ale už bez občerstvenia v ruke. Liečba sa podáva až po ukončení celého cyklu cvičení ako odmena za úspech.

Skákanie cez prekážky

Králika môže byť tiež trénovaná na zložitejšie triky, napríklad na skákanie cez prekážky alebo prechádzanie bludiskom. Táto úloha je náročnejšia ako predchádzajúca, preto si vyžaduje čas a trpezlivosť. Ako trénovať:

 • prvý majster jeden prvok, najjednoduchší,
 • postupne pridávať nové úlohy postupne,
 • keď sa králik naučí vykonávať jeden príkaz, proces je postupne komplikovaný a spája prvky cvičenia.

Pre prekážkovú dráhu budete potrebovať rôzne vybavenie - rohože, labyrinty, mosty, tunely. Môžete to urobiť sami. Pri tréningu používajú rovnaké metódy - tímy a povzbudzovanie domácich miláčikov.

Loptová hra

Pozoruhodnosť, keď králik hrá loptu, podobne ako skutočný futbalista, spôsobuje emócie. Tento trik ho môže naučiť každý. Aby domáce zviera začalo tlačiť loptičku ústami, stačí pod ňu položiť kúsok dobroty a ukázať, že tam je. Zviera si to rýchlo uvedomí - musí sa vynaložiť úsilie na liečbu. Majiteľ musí tento proces sprevádzať príkazmi, napríklad „kati“, „push“. V priebehu času bude zviera na tieto frázy reagovať, bude si pamätať, že pri tlačení lopty sa bude liečiť.

Podobným spôsobom učia zajaca, aby vrazil guľu do malej brány. V takom prípade sa odporúča ošetriť guličkou obojstrannou páskou. Akonáhle sa zvieraťu podarí vhadzovať loptu do bránky, lieči ju a chváli ju.

Klopový tanier

Po zvládnutí schopnosti tlačiť loptu do tváre sa králik ľahko naučí, ako otočiť tanierik. Musíte ho trénovať takto:

 • ukážte liečbu domácich miláčikov
 • vložte ho pod tanier
 • zadajte príslušný príkaz (musíte prísť s slovom, napríklad „hľadať“),
 • keď sa králikovi podarí prevrátiť tanierik, získa prístup k liečbe a počuje chválu.

Po zapamätaní tímu si domáce zviera vypracuje toto cvičenie v priebehu času, pretože potom dostane kúsok mrkvy alebo iných dobrôt. Zviera pravdepodobne použije zuby na prevrátenie nádrže a ošetrenie.

Tréning králikov vyžaduje trpezlivosť. Nezdvíhajte hlas u svojho domáceho maznáčika, ak nemá žiadne kroky, najmä preto, že ho nemôžete poraziť. Nechajte školenie pripomínať vzrušujúcu hru a vyvolať iba pozitívne emócie. Potom zviera čoskoro poteší majiteľov so svojimi schopnosťami.

Stojí to za to, aby ste v byte dostali zajaca, výhody alebo nevýhody

Nie je ľudskou prirodzenosťou počúvať názor niekoho iného. Koľko ste počúvali svoju matku a potom ste povedali matke, mali ste pravdu, a najmä názor internetových poradcov na výber zvierat. Medzitým sú králiky exotickými zvieratami na ustajnenie a exotici si vyžadujú špeciálne znalosti. Prečítajte si preto naše tipy a potom sa sami rozhodnite, či ste pripravení prevziať zodpovednosť za malé živé tvory.

Témou tohto preskúmania sú ozdobné králičie výhody alebo nevýhody. Aké ťažké je starať sa o malého domáceho maznáčika, ako sa kŕmiť a čoho by sa malo obávať? Prečítajte si o tom všetkom práve teraz.

Dekoratívne a produktívne králiky

Králiky sú divé a domáce. Prečítajte si všetko o divokých králikoch. Domáce králiky sa delia na dve hospodárske oblasti.

 1. Produkčné plemená sa pestujú výlučne na mäso, kožu, páperie.
 2. Ozdobné plemená a ich rozmanitosť sú trpaslíci, pestované iba ako domáce zvieratá.

V roku 1912 zoológovia rozdelili králikov na dva rády - hlodavce a zajace podobné. Od tej doby sa králiky a králiky, králiky, začali pripisovať rádu hlodavcov (zajacovité). Preto králikov nenazývajte hlodavcami.

Čítať viac: Prečo králiky nie sú hlodavce

Keď nemôžete začať s ozdobným králikom, pre alebo proti

Nikdy nekupujte králiky.

Nezačínajte králika ako prvého miláčika. Nezačínajte králika na hry u dievčat s matkou vo veku 10 až 12 rokov. Nedovoľte, aby prvá skúsenosť budúceho materstva skončila smrťou domáceho maznáčika. Riziko úmrtia je veľmi vysoké. Lepšie zobrať mačiatko z útulku. Toto bude najlepší príklad láskavosti pre budúcu matku. Mačky sú vo fyziológii oveľa bližšie k ľuďom. Majú rovnaký typ trávenia, sú inteligentnejší, ľahšie komunikujú s človekom, sú primeranejší.

Učte deti o zodpovednosti a láskavosti, a nie o plnení akýchkoľvek rozmarov dieťaťa. Prečítajte si vynikajúceho učiteľa ukrajinčiny a ruštiny V.A. Sukhomlinsky.

Začnite podľa svojho uváženia, ale nezabudnite na vlastnosti uší doma.

 1. Nezačínajte domáce zvieratá pod vplyvom dočasných sympatií.
 2. Ak neviete, že druhou najčastejšou žiadosťou milovníkov dekoratívnych králikov je otázka vo vyhľadávači: prečo králiky vonia? Budem bežať a poviem, že vôňa prekrmuje domáceho maznáčika sladkosťami.
 3. Len málo ľudí vie, že jesť výkaly u králikov je fyziologický znak, ktorý nemožno odstaviť. U všetkých králikov podobných (zajacovité) je cecotrofia fyziologickým rysom trávenia. Králik nie je hlodavec, je zaradený do skupiny rovnobežnej s hlodavcami.
 4. Výnimka pre mladé rodiny: ak je jeden z členov už dlho vlastníkom zvieraťa. Najskôr si budujte svoj vzťah.
 5. Ak plánujete vzhľad malého. Určite bude zviera zasahovať a odvádzať pozornosť mladej matky od nových a náročných povinností, nebude ju mučiť.
 6. Jeden člen rodiny proti domácim miláčikom. Vyhnite sa zbytočným škandálom s príbuznými a priateľmi.
 7. Ako vyrážka, na prvú žiadosť dieťaťa. Rodičia sa budú starať o dieťa a namiesto dobra sa dieťa naučí presúvať svoje obavy na plecia druhých. Alebo okamžite prevziať toto bremeno a vysvetliť dieťaťu, že to nie je jeho rozmar, ale rozhodnutie rodinnej rady.
 8. Plocha obydlia je taká malá, že sa nemáme kam otočiť. Naše bývanie je niekedy také malé, že sa priestor podobá na voliéru veľkého psa.
 9. Prenájom tiež nie je možné. Podmienky prenájmu sa môžu líšiť, neustále premiestňovanie neprispieva k normálnym podmienkam pre domáceho maznáčika.

Stále existujú možnosti, ktoré môžu byť uvedené na dlhú dobu, na základe charakteristík každej rodiny a určiť výhody alebo nevýhody dekoratívne králika v dome sami. Ale ak ste sa pevne rozhodli získať králika, potom čítajte ďalej, možno sa len stanete silnejším v túžbe starať sa o roztomilý zajačik.

Zviera nie je hračka pre dieťa

Toto je prvá vec, ktorú si treba uvedomiť. Napriek svojej miniatúrnej veľkosti a zvyčajne láskavej povahe si králiky budú vyžadovať pozornosť a lásku, špeciálne jedlo a výrobky špeciálnej starostlivosti.

Trpaslíci sú niekedy veľmi agresívni, dokonca viac ako obri.

Прежде, чем завести кролика дома (и это обязательно нужно объяснить детям) необходимо позаботится об обязательных условиях содержания карликового кролика дома:

 • просторной клетке,
 • наличии свободного времени у хозяина кролика, когда с питомцем необходимо будет гулять,
 • правильном полноценном питании и ветеринарном обслуживании,

Králiky netolerujú pohyb a pohyb. Ako prepravovať zajaca a iné zvieratá na domácom i zahraničnom trhu, nájdete časť Veterinárne osvedčenie Formulár 1 Vet Rosselkhoznadzor. Je zrejmé, že pochopenie kavalérie dokumentov je ťažké, ale pri vyhľadávaní v hornej časti tejto stránky nájdite svoj región. Ak je to potrebné, kontaktujte inšpektorov vo vašej oblasti telefonicky. Musíte pomôcť. V každom prípade budete vedieť, aké požiadavky musíte splniť pri prekračovaní hranice so zvieraťom, a nielen. Informácie z tejto stránky možno pomôžu pri výbere pri nákupe dekoratívnych králikov. Králiky sú dlhosrsté a krátke.

Stojí za to priniesť králika deťom plusy alebo mínusy

Deti sa naozaj páčia roztomilé miniatúrne stvorenia. Dieťa však musí pochopiť, že je potrebné jemne stlačiť „živú hračku“. Je potrebné zohľadniť nielen želanie dieťaťa, ale aj želanie králika, hoci je to malé, ale živé zviera.

Králik sa často nehryzol - častejšie iba zasiahne páchateľa ťažkými zadnými nohami

Foto. Pred zakúpením králika predstavíme obrázok

 • Pri najmenšej zmene sa môže stať agresívnou.
 • Králiky sa musia kupovať iba od dôveryhodných chovateľov alebo v obchode s domácimi zvieratami.

Môže byť ozdobný králik obrovský

Domnievame sa, že domáce dekoratívne zviera musí byť malé zviera. Nie je to tak. Možno hľadáte obrovského ozdobného králika. Potom je králikom starého plemena Flanders vaša voľba. História chovu tohto plemena je veľmi zaujímavá, plná mystiky. Flámsko je najväčší králik s priemernou hmotnosťou 12 kg. Flámsko je bežným domácim králikom v Spojených štátoch, ktorý je chovaný ako domáce zviera. V Amerike bol vyvinutý program na vzdelávanie detí o starostlivosti o zvieratá, pričom ako príklad bol použitý Flámsko. Hlavnými plemenami gigantov sú zajačie barany vrátane plemien trpaslíkov. Zaujímavá je skupina plemien Rex.

Na mínusy dekoratívneho králika

Králik niečo stále okusuje, skrýva drôty a iné predmety pred dieťaťom. Jedinou nevýhodou králikov je to, že je to malé zviera, je ťažké ho držať na pevnom povrchu, na labkách sa rýchlo tvorí kôra. Jesť výkaly králikov je normou, na druhej strane nemôžete zakázať špecifické parazity králikov žijúcich vo výkaloch - kokcidiách (pozri nižšie).

Je možné naučiť králika písať a hovno na jednom mieste

Ak králik žije iba v priestrannej klietke, je možné si na to zvyknúť, pretože tieto zvieratá sú veľmi čisté a zvyčajne si na svoje výkaly vyberajú na svoje miesto odľahlé miesto. Správny podnos je na veľmi odľahlom mieste. Pamätajte však, že ho nechajú z klietky neustále vylupovať, a to je tiež norma, takže „zamieňa“ svoje stopy od predátorov.

Ste pripravení znášať zlé zviera 5-7 rokov? Ak áno, poďme hovoriť o kŕmení

Aké jedlo potrebuje dekoratívny králik?

Králik pristupuje k kŕmnemu žľabu veľmi často počas dňa: od 20 do 60 krát. Nie, môžete naplniť krmivo raz denne, musí mať vždy krmítko plné jedla. U králikov sa sliny neustále uvoľňujú, a nie ako iné zvieratá, pred jedlom a počas jedla. Okrem toho jeho predné zuby neustále rastú - rezáky ich musí brúsiť alebo radšej brúsiť, keď uhryzne tvrdé vetvičky. Inak sa vyvíja choroba nazývaná malocclusion.

Králik je trýznivé zviera, nie prežúvavec ako krava. Krava má štyri žalúdky a môže tráviť podvyživujúcu trávu. Králik mačiek a psov má iba jeden žalúdok. Avšak v potrave dekoratívneho králika je približne 70% potravy seno, tráva, vetvičky. Krmivo z obilia v potrave dekoratívneho králika nie je viac ako 30%. Krmivo získavajte v obchode s domácimi zvieratami alebo sami pripravujte zmesi obilnín. Je lepšie asimilovať zrno v drvenej forme, uistite sa, že je hrubé brúsenie, zrno mleté ​​do múky je zakázané podávať králikom.

Cecotrofia je spôsob, ako úplne absorbovať trávu a zrno, analóg prežúvania prežúvavcov

Foto. Čo sa však môže stať, ak dekoratívny králik nebude mať napríklad krmivo z vetiev

Ako králiky vyjdu s ostatnými zvieratami

Spornou otázkou je, či stojí za to založiť zoologickú záhradu rôznych druhov zvierat, ktoré sú v prírode antagonistami. Ak máte aspoň vzdialenú predstavu o zoopsychológii, začnite s ňou. Ak nemáte predstavu o súťaži v živočíšnom svete, hierarchia, ktorá sa má kŕmiť skôr, kto neskôr, kto musí byť pohladený, ktorý musí byť skrotený. Potom nezačínajte. Pamätajte, že držať králika doma je ťažšie ako psy a mačky.

Foto. Ó, problém, problém! Majiteľ sa tiež rozhodol získať králika. Vasya, možno to zjeme, hm?

Stojí to za to, aby ste zajaca dostali v mestskom byte, byte, ak sú domáci miláčikovia, ktorí vo voľnej prírode dokážu jesť králiky.

 1. Môžete si nechať králika spolu s plazmi, ak hady a iné plazy žijú v spoľahlivom teráriu.
 2. Psy. Dravec môže ľahko vyprovokovať „medzidruhový“ škandál a zajať králika už v prvý deň nákupu. Zvyčajne sa neodporúča začínať s králikmi v domoch, kde sú jazvečíci alebo iní psi, ktorých cieľom je loviť nory.
 3. Kat. Tieto zvieratá sú veľmi žiarlivé, pod vonkajšou ľahostajnosťou môže byť zúčtovanie hrou. Sú známe prípady, keď mačky odchádzajú z domu, keď sa objaví konkurent.
 4. Vtáky. Spoločný obsah je takmer vždy povolený. Vtáky a králiky sú zvieratá rôznych prvkov (nebo a zem).

Králik a človek

Diví králiky - žijte v skupinách, netolerujte osamelosť. Platí to aj pre dekoratívne králiky. Nebudete tomu uveriť, ale je dôležité, aby sa domáce zviera cítilo ako člen skupiny. Takáto skupina môže byť iný králik, rodina ľudí, osoba. Ako svoju rodinu môže králik považovať zvieratá iných druhov, ktoré boli chované súčasne s ním. Králik si musí určiť svoje miesto v stáde, komu sa má poslúchať, komu dominovať. Ignorovanie vrodených reflexov zvieraťa končí jeho nemotivovanou agresiou.

Čítať viac: Prečo králik uhryzne

Z akého veku je králik lepšie kúpiť

 1. Pred nákupom si musíte overiť vek domáceho maznáčika. Králiky neužívajte okamžite po odstavení od matky. Približný vek vhodný na kúpu králika 3 - 4 mesiace. Tento vek zodpovedá 10 - 12 rokom u ľudí.
 2. Až do 3 - 4 mesiacov sa robia všetky potrebné vakcinácie a antiparazitické liečby, čo je nevyhnutné pre dekoratívne plemená, ktoré sú v úzkom kontakte s ľuďmi. Následné očkovanie sa podáva alebo nedáva na základe pravdepodobnosti kontaktu (priameho alebo prostredníctvom hostiteľa) s inými králikmi. Infekcie králikov sú špecifické, takže infekčné choroby psov a mačiek nie sú pre králiky nebezpečné.

Besnota je nebezpečná pre králiky iba pri uhryznutí a slinách chorého zvieraťa v rane. Na vidieku existuje možnosť králičej besnoty, v meste je nebezpečenstvo veľmi hypotetické. Úprimne povedané, prípady besnoty besnoty sú mimoriadne zriedkavé, častejšie sa z domácich zvierat nakazia líškami (psy, mačky, kravy).

Po zistení, v akom veku je potrebné nadýchať (alebo mať hladké vlasy) domáceho maznáčika, si musíte pripraviť priestrannú klietku, prísun potravy, vetvičky, ktoré je možné okusovať na brúsenie zubov, a podnos, na ktorý bude musieť králik trénovať. Neodporúčajú užívať dospelých králikov, pretože zvieratá už majú zvyky a reagujú na zmeny v dôsledku chorôb, depresií až po náhlu smrť.

Koho si vybrať, chlapca alebo dievča

Klady a zápory mužov a žien. Starostlivosť a údržba heterosexuálnych jednotlivcov sa nijako zvlášť nelíšia. Samice, rovnako ako muži, môžu písať. Územie králikov. Nie zápachové žľazy na brade, plodné pod chvostom. Prívetivosť a náklonnosť, ako aj správanie, závisia od zložky génu, a nie od pohlavia alebo druhu zvieraťa. Králika môžete vychovávať úsilím, sledovaním zdravotného stavu a preukazovaním úprimnej priateľnosti, ktorú zvieratá chytia.

Výhody kastrovaných králikov

Starostlivosť o kastrované zvieratá je, samozrejme, jednoduchšia. Objasňujeme, že kastrácia a sterilizácia sa vykonávajú pre ženy aj pre mužov. Pointa je základný rozdiel medzi chirurgickými zákrokmi. Kastrácia (sterilizácia) zaručuje normálne správanie, bez psychózy spôsobenej hormónmi, králik je pokojný, náchylný k obezite a menej obťažný.

Ako určiť zdravie králika pred nákupom

Pred zakúpením si musíte skontrolovať stav budúceho domáceho maznáčika. Je vhodné kúpiť králiky nie rukami, ale v obchodoch s domácimi zvieratami, aj keď môžu byť tiež podvedení v obchode. Neverte predajcom, verte svojim očiam. Ale ak je chovateľ zvierat dôveryhodný a môže predložiť všetky potrebné dokumenty a potvrdiť vykonané očkovanie - počúvajte. Chovatelia nemajú žiadny osobitný dôvod podvádzať. Akonáhle bude oklamaný, bude mať málo ľudí, ktorí budú brať zvieratá.

Ak nemáte čo povedať, venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

 1. Oči. Oči, nos by mali byť čisté, bez známok výtoku,
 2. Aktivitu. Malí králiky by mali byť aktívni a zvedaví, čuchať a skúmať územie, počas inšpekcie je ľahké sa s nimi spojiť,
 3. Meh. Dobrým ukazovateľom zdravia je čistá kožušina, neprítomnosť plešatých škvŕn, plešaté škvrny, škrabance a škrabance,
 4. Chuti do jedla. Dobrá chuť králika je zárukou zdravia.
 5. Uši. Na vnútornej strane ušnice je potrebné byť čistý

Skoro som zabudol. Vo veku, keď vám poradím, aby ste si kúpili domáceho maznáčika, pozri odsek 3. Králik sa krčí.

Dávajte pozor na to, poraďte sa s chovateľom, obíďte sa bez prvých skúseností so zbytočným a zbytočným zaobchádzaním. Pozrite sa na krávu králika. Prečo vlna vypadáva, prečo rastie plešatá.

Dávajte pozor na teplotu uší, suchosť alebo vlhkosť nosa králika. Ak nie ste odborníkom v oblasti veterinárneho lekárstva, nemali by ste tomuto indikátoru venovať veľkú pozornosť, ľahko sa budete mýliť. Horúce uši, suchý nos králika majú klinický význam, ak dieťa nemá chuť do jedla, neustále leží v ďalekom rohu klietky.

Choroby z vakcínových králikov

Spravodlivo treba poznamenať, že infekčné choroby dekoratívnych králikov nie sú pre ľudí smrteľné. Prípady besnoty u domácich králikov nie sú známe, hoci králiky sú citlivé na vírus besnoty.

Pri cestovaní vlakom alebo lietadlom nie je očkovanie proti besnote povinné.

Infekcie králikov loveckými psami nie sú známe. Klíšťová encefalitída, vápenatá borelióza a iné infekcie prenášané uhryznutím kliešťa ixodidu nie sú králikmi ovplyvnené.

Keď králik uhryzne kliešťom, môžu nastať fatálne alergické reakcie, ale nie sú to infekčné choroby.

Očkovanie dekoratívneho králika je potrebné iba v prípade, že zviera chová, zúčastňuje sa výstav, majiteľ zvieraťa je v kontakte s králikmi farmy.

Nemá zmysel očkovať králika žijúceho v metropole, kde nie sú žiadne kontakty, s inými vnímavými príbuznými.

Pre králiky boli vyvinuté vakcíny proti týmto chorobám:

 • myxomatóza - infekcia prenášaná komármi, je nebezpečná vo vidieckych oblastiach, kde sú králičie farmy, ľudia sa neochotia,
 • vírusové hemoragické ochorenie králikov (HBVC), niekedy nazývané králičím morom, ľudia ochorejú,
 • lišajník (dermatofytóza), králiky a ľudia ochorejú.
 • králičej pasterelózy, ľudia ochorejú.

Zvyčajne sa komplexné vakcíny používajú pre králiky, u ktorých existujú ochranné antigény pred všetkými chorobami. Niekedy používam vakcíny proti jednej alebo dvom infekciám. Veterinár oznámi vášmu zvieraťu výhody alebo nevýhody každej vakcíny.

Infekčné choroby králikov, ktorým nie sú očkované

 • Kokcidióza je parazitické ochorenie spôsobené mikroskopickými parazitmi, obyvateľmi čriev, pečeňou. Vakcína neexistuje. Sú ošetrené chemikáliami, návod na použitie veterinárnych liekov v obale vhodnom pre dekoratívnych králikov.
 • Červy králikov. Hlísty sú častejšie u králikov v prírode. Pri kúpe stačí jedno ošetrenie. Potom opakujte, iba ak boli v kontakte s inými králikmi (ostatné zvieratá neochorejú). Parazity mačiek a psov pre králiky nie sú nebezpečné, pretože králiky netrpia chorobami požierajúcich mäso.
 • Choroby králikov prenášané kliešťami. Sú známe dve choroby. Prvý kliešť sa nazýva „psoroptóza“ - mikroskopické kliešte v ušiach, hlavne u mladých zvierat, sa prenášajú z matky. Druhá sa nazýva "Kheletióza" - kliešte na tele - začervenanie a zhrubnutie kože na krku. Obe choroby sa liečia ľahko. Pre ľudí nie sú nebezpečné.

Kožná alergia

Ľudia nemajú prakticky žiadnu alergiu na králiky, je to možné iba u veľmi slabých detí. Porozprávajte sa so svojím lekárom. Pri kúpe ošetrujte červami a vonkajšími parazitmi, ak ich nájdete. V budúcnosti sa z dôvodu nízkej hustoty obyvateľstva králikov v meste vylúčia parazitárne choroby. Vo vidieckych oblastiach sa postupuje podľa okolností založených na epizootii v tejto oblasti alebo sa konzultuje s veterinárnym lekárom.

Pin
Send
Share
Send
Send