Užitočné tipy

Skotenie koňa v Minecraft

Pin
Send
Share
Send
Send


Kôň - prvé spravované zviera Minecraftu, Jazda na koni najskôr ju musíte skrotiťak jej dáte jablko na rýchle skrotenie, alebo chlieb alebo niekoľkokrát sedieť na ňom, môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na koňa, keď máte v rukách sedlo. Krotené kone nezmiznú, K dispozícii je celkom osem odrôd koní. Všetky z nich sú uvedené nižšie - od najbežnejších po najvzácnejšie.

FAQ Ako si vyrobiť pascu na mob v Minecraft?

Všetci noví baníci budú niekedy čeliť problému ťažobných blokov z davov. Ako si postaviť pascu pre davy v minecraft? - pýtate sa. Existuje odpoveď! A je neuveriteľne jednoduchý. Takže robíme pasce pre davy. Lov začína! Minecraft PE Trap - 1. krok Zostavte plot. Vyberte veľkosť na základe počtu davov, ktoré chcete chytiť. Minecraft Trap ...

FAQ recepty na vytvorenie Minecraftu 1.7.2

Vo verzii Minecraft 1.7.2 v porovnaní s predchádzajúcimi zmenami došlo aj v remesle. Existujú nové recepty na výrobu predmetov a blokov. Nižšie sa môžete zoznámiť s novými receptami a tiež osviežiť kombináciu starých a známych receptúr. Táto tabuľka je pre každý deň. Je to užitočné pre začiatočníkov aj skúsených. Pomôže vám to pripomenúť ...

MineCraft Gaming © - O nás Maynkraft
Mody, mapy, vzhľady a ďalšie. 2014-2017

Minecraft je neuveriteľne populárna nezávislá hra. Hráč začína vo svete plnom dobrodružstva. Postava nemá nič iné ako túžbu dobyť svet mínových zbraní. Sekáme stromy, získavame jedlo, stavame dom, bránime sa pred nočnými dravcami. Minecraft je neuveriteľne vzrušujúce, umožňuje vám naplno využiť svoju fantáziu.

Stiahnite si minecraft hry do telefónu.

Ako používať zviera

Po jazde na koňovi použite tlačidlá W, A, S, D. Ak podržíte medzeru a uvoľníte, prehrá sa animácia chovu a skákania (výška závisí od času podržania tlačidla). Dav môže vyskočiť až na päť blokov na výšku.

Kôň bez skoku prekonáva jeden blok.

Zviera môže plávať, ak podržíte stlačené tlačidlo pohybu W, inak sa začne klesať. Hráč tiež môže vybaviť domáceho miláčika brnením - stane sa húževnatejším.

Túto ochranu nie je možné vytvoriť, ale možno ju nájsť v antických chrámoch a pokladoch pod zemou.

Ako nakŕmiť koňa, aby obnovil jeho zdravie:

  • cukor,
  • pšenica
  • jablko (obyčajné alebo zlaté)
  • zlatá mrkva
  • zväzok sena.

Tieto položky zvyšujú šancu na skrotenie.

Ak budete bojovať na koni alebo získať zdroje, nebudete ju schopní poškodiť, ani keď sa jej dotknete. Nepriateľské davy môžu zabiť zviera.

Vodítko pomôže riadiť domáce zviera alebo ho priviazať k plotu. To mu nedovolí ísť ďaleko, čím sa zvýši pravdepodobnosť prežitia. Ak sa posuniete príliš ďaleko od plotu, vodítko sa zlomí.

Chov koní

Ak chcete zvýšiť počet náhradných koní (v prípade úmrtia jedného z nich), množte kone. Na reprodukciu budete potrebovať:

  1. Dvaja kone.
  2. Dve zlaté jablká (jednoduché / zosilnené) alebo dve zlaté mrkvy.

Rast mláďat trvá určitý čas. Ak chcete zrýchliť rast, kŕmte svoje deti vyššie uvedenými potravinami. Mláďatá nemôžu byť osedlané, nie je možné na nich nasadiť brnenie, aby boli absolútne zbytočné.

Ak prejdete koňa a osla, dostanete mulicu. Je potrebné prepravovať veci.

Takže ste v Minecrafte nielen našli informácie o tom, ako krotiť koňa, ale veľa ste sa naučili.

Video: Ako krotiť a osedlať koňa v Minecrafte.

popis

| upraviť kód]

V hre je 7 hlavných farieb koní: čierna (čierna), tmavá zátoka (hnedá), svetlá zátoka (hnedá), hnedá (béžová s čiernou hrivou a chvostom), plavá (červená so svetlou hrivou a chvostom), šedá ( sivá) a biela, ako aj 5 variantov značiek - bez škvŕn (čisto zafarbená), škvrnitá (s veľkými škvrnami nepravidelného tvaru), jabĺk (malé okrúhle škvrny), s čiernou šupkou (s tmavým chrbtom) a pančuchami na nohách a hviezdou na tvári , Parametre koňa - (zdravie, výška skoku, rýchlosť jazdy) - nezávisia od farby, ale od pôvodu. V prírode kone nemôžu preskočiť plot, ale keď sú osedlané, získajú túto schopnosť.

Kone majú prepracovanejšie modely ako väčšina ostatných davov a môžu vykonávať niektoré akcie: stojace na zadných nohách, prejavujúce nespokojnosť, jesť trávu a chvieť sa. Kone sú rozmnožované iba v obyčajnom biome alebo savane.

V herných súboroch nájdete zombie a kostrového koňa. Tento druh sa rodí iba v Halloweene, ale môže ho získať tím (od 1.7.2) a vajíčka invokácie (od 1,10). Pred verziou 1.11 sa dajú nazývať takto:

- Zombie Horse - / privolať EntityHorse

Zombie kôň nemôže byť skrotený ani vybavený pancierom alebo hrudníkom, ale môžete ho vytrhnúť a skrotiť:

- Zombie Horse - / privolať EntityHorse

, Tame: 1> - Skeleton Horse - / zavolať EntityHorse

Skeletový kôň sa predtým netvoril sám, ale vo verzii 1.9 sa objavil pasca, ktorá pri priblížení priniesla niekoľko kostrových koní s kostrami na svojom mieste.

Druhy a ich vlastnosti

V hre je k dispozícii šesť hlavných typov koní rôznych farieb a veľkostí. Narodia sa náhodne s jednou z farieb, rýchlosťou jazdy a skokovou silou (od 1 do 5 blokov na výšku). Skrotenie koňa nemení svoju farbu (ako v ocelots), ale umožňuje hráčom nosiť na ňom sedlá a špeciálne brnenie pre kone. Ďalej je opísaných 6 základných typov:

Bežný kôň

Hra má viac ako 30 pruhov, ktoré sa líšia farbou nôh, vlny, škvŕn na tele a tvári.

Všetky vyzerajú rovnako, ale môžu mať rôzne farby: biela, mullová, tmavá zátoka, zátoka, čierna, sivá v jablkách a žlto-gaštanová. Nesmú mať na srsti stopy, môžu byť ohnivo červené, biele ako plemeno appaloosa, škvrnité a tmavé.

Tu je niekoľko príkladov sfarbenia. Našli ste sa v stáde?

Konzolový tím pre dospelého žrebca:

Osly sú menšie ako bežné kone a majú dlhšie uši. Taupe s tmavšími členkami, ušami, hrivami a chvostmi.

Po jej skrotení môžete zavesiť hrudník na somár (nebude možné ho odstrániť, je pripevnený až do smrti zvieraťa). Zoberte hruď a kliknite pravým tlačidlom myši na somár. Nainštaluje sa tým truhla a získate ďalších 15 slotov pre inventár.

Ak chcete otvoriť pripojenú hruď, kliknite pravým tlačidlom myši na somár a zároveň držte stlačenú klávesu Shift.

Osel nemôže byť vybavený brnením. Prostredníctvom konzoly sa nazýva takto:

Majú uši a hrivy somárov a tmavšie červenohnedé vlasy.

Mule sa nenachádzajú v hernom svete a nemôžu byť chované, môžu sa získať iba krížením obyčajných koní a somárov.

Na muly, ako aj na osly je možné nainštalovať hruď, ale brnenie sa nedá nosiť.

Mule možno získať takto:

Zombie kôň

Tento druh sa rodí iba v noci pred Dňom všetkých svätých v Halloweeni. Predtým, kedykoľvek inokedy, je takmer nemožné sa s nimi stretnúť v bežnej hre - boli k dispozícii iba pre vývojárov a tvorcov máp.

Hovorí sa, že po vydaní Minecraft 1.10 môže hráč privolať týchto zombie pomocou volania na vajíčka. Skúsil som - nič sa nestalo, niekedy sa objavia iba osly.

Plnokrvní zombie sa ľahko odlíšia zelenou kožou a čiernymi očami.

Ak je vaša verzia hry nižšia ako 1,10, použite príkaz konzoly (funguje vo verziách od 1.7.2 a vyšších):

Pasca na kone

Počas búrky sa objaví vo verzii Minecraft vo verzii 1.9 a vyššej a zo strany vyzerá ako obyčajný kôň alebo žriebä. Presne dovtedy, kým sa hráč nedostane k jej 10 blokom alebo bližšie. V túto chvíľu ju zasiahne blesk, zaznie hrom a ona sa zmení na jazdca kostry a vedľa neho budú ešte traja z tých istých jazdcov:

Sú vyzbrojení očarovaným lukom, ktorý chráni nositeľa pred poškodením na 3 sekundy od chvíle splodenia a na hlavách železnou prilbou.

Pravdepodobnosť takejto pasce závisí od úrovne náročnosti, v ktorej hráte:

  • na ľahkej úrovni: 4–8%,
  • normálne: 8-20%,
  • na zložitých: 11–35%.

Hneď ako sa jazdci objavia, okamžite zaútočia na hráča. Mŕtvi jazdci sa pohybujú pomerne rýchlo, strieľajú na hráča lukom a aktívne sa vyhýbajú boju zblízka. To nie je prekvapujúce, pretože ak zabijete nezdnika, potom môže byť kostrový kôň skrotený a osedlaný ako obvykle!

Nie je nepriateľská. Bohužiaľ naň nemôžete nasadiť brnenie koňa - vo vašom inventári jednoducho nie je taký slot ...

Príkaz konzoly pre volanie jazdcov:

1. Vyberte si svojho obľúbeného koňa

Pretože sa neustále pohybujú, môže byť zmysluplné priniesť toho pravého do ich domu. Ak chcete viesť koňa na vodítku, nie je potrebné ho krotiť. Je však potrebné jazdiť a krížiť sa.

Nájdite žrebca, ktorý sa vám páči, môžete ho priviazať k tyči s vodítkom alebo postaviť plot, aby neutekal. Nie je to potrebné, ale niektorí hráči sa hodia.

Žrebec nemôže rozviazať vodítko, ale môže sa zlomiť ľavým kliknutím na stĺp, ku ktorému je vodítko priviazané.

2. Jazda na koni

Ak chcete skrotiť divého koňa, choďte naň a pravým tlačidlom myši na neho skočí. Pripomína sa pár sekúnd predtým, ako začne kopať a kopne hráča zo seba. Neustále sedia na nej, až kým ťa neprestane vyhadzovať a vidíte červené srdce ako znak úspešného skrotenia. Môžete byť vyhodení viackrát, až kým všetko nevyjde.

Ako uvidíte také srdcia, znamená to, že zviera je skrotené.

Ak stále nemôžete krotiť koňa, môžete ho skúsiť kŕmiť jedlom, ako je cukor, jablká a chlieb. Tieto druhy potravín zvýšia pravdepodobnosť skrúcania a rýchlosť rastu žriebät.

jedloliečbaTempo rastuKrotenie zrýchlenia
cukor1 srdce30 sekúnd3%
pšenica2 srdcia1 minúta3%
jablko3 srdcia1 minúta3%
Zlatá mrkva4 srdcia1 minúta5%
chlieb7 sŕdc3 minúty3%
Zlaté jablko10 sŕdc4 minúty10%
Seno sena20 sŕdc3 minúty

3. Inštalácia sedla

Po skrútení koňa môžete jazdiť. Bez sedla nemôžete ovládať žrebca. Použité sedlá sú rovnaké ako u ošípaných. Možno ich nájsť v žalári, nemôžu byť stvorení samostatne.

Kone majú svoje vlastné inventárne menu, rovnako ako hráč. Počas jazdy presuňte sedlo z inventára do ľavého horného otvoru.

Kôň má na mieste pancierov pre zbrane sedlo. Nižšie je uvedený ďalší - je pre brnenie koní.

4. Nasaďte brnenie koňa na žrebca

Okrem sedla môžu mať kone špeciálne brnenie na ochranu a prípravu na bitku. Rovnako ako sedlo, brnenie sa nedá vytvoriť samo o sebe, nachádza sa v žalároch, na hrudi pekelnej pevnosti, v púštnych chrámoch av opustených baniach.

Ak chcete obliecť brnenie, otvorte inventár koňa a vložte brnenie do požadovaného slotu. Brnenie koňa má nekonečnú trvanlivosť a je k dispozícii v troch typoch - železo, zlato a diamant.

Zbroj zo železného koňa.

Brnenie zlatého koňa.

Brnenie diamantového koňa.

Ako chovať kone

Po skrútení dvoch koní môžete začať pestovať nových. Ich šľachtenie môže dať väčší vzhľad ich vzhľadu. Chov tiež potenciálne umožňuje získať jedincov s veľkým zdravotným stavom, rýchlosťou a schopnosťou skákať. Ak vaše vzorky nie sú najlepšie, skúste rozmnožiť nové, kým nevytvoríte dokonalého koňa.

Ako v prípade iných zvierat v Minecrafte, na začatie chovu budete potrebovať svoje obľúbené jedlo. Pre rýchlejšiu aktiváciu „milostného režimu“ im môžete nakŕmiť dva druhy potravín: zlaté jablká alebo zlaté mrkvy.

Každý kôň je schopný dať jedno jablko alebo mrkvu na aktiváciu režimu šľachtenia. Iné potraviny nespôsobia ich množenie.

Zlaté mrkvy sú tvorené mrkvou a zlatými kockami na pracovnom stole.

Zlaté jablká sa vyrábajú pomocou jabĺk a zlatých tyčiniek.

Farba a vzory žriebä závisia od rodičov. Rovnako ako v skutočnosti, mulice nemôžu byť chované na získanie nových mulíc, jediný spôsob, ako ich získať, je prekročiť obyčajného koňa a osla.

Po narodení sa žriebä po 20 minútach zmení na dospelého. Dovtedy sa nedá skrotiť ani osedlať. Proces rastu môže byť urýchlený ich obľúbeným jedlom (uvedené v tabuľke vyššie). Žriebä sú nepríjemnejšie ako staršie kone, s dlhšími nohami a tenším telom.

Náhodná rana pre koňa alebo žriebä ich nezbavuje agresivity a krotké osoby zostávajú skrotené. Trauma sa však podieľa na ich zdraví.

Ako jazdiť na koni

Lezenie ďalej skrútené a osedlané Kôň, môžete ovládať jeho pohyby pomocou tlačidiel W, A, S, D. Beží rýchlo, ale niektoré sú rýchlejšie ako iné. Ak ju chcete preskočiť, musíte nabiť stupnicu skoku a zároveň držať medzerník. Ako sme uviedli vyššie, schopnosť skákania je u rôznych jednotlivcov odlišná.

Sedlo umožňuje ovládať koňa. Môžete jazdiť akýmkoľvek smerom a prinútiť koňa skočiť. Viac ako zviera nedokáže nič urobiť.

Pri sedení na koňoch môžete použiť akýkoľvek predmet, otvorené truhlice, prechádzať dverami, používať stoly na vytváranie remesiel atď. Môžete bojovať s mečom alebo lukom, dokonca môžete umiestniť bloky.

Môžete neskoro sedieť na skrotenom koni. Človek by sa však nemal priblížiť k vode blízko, nemal by to rád a vyhodil hráča, keď je ponorený do viac ako dvoch blokov.

Pozrite si video: Ako si skrotiť koňa! Minecraft (Jún 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send