Užitočné tipy

Ako ľahko získať päť najlepších a stať sa vynikajúcim študentom? Tipy pre všetkých študentov

Pin
Send
Share
Send
Send


Školiace stredisko „Špecialista“ je:

  • popredné počítačové školiace stredisko v Rusku s najvyššou úrovňou kvalitného školenia, servisu, organizácie vzdelávacích procesov,
  • Najlepšie školiace stredisko spoločnosti Microsoft v Rusku, strednej a východnej Európe v roku 2011,
  • najlepšie školiace stredisko spoločnosti Autodesk v Rusku,
  • Najväčšie autorizované školiace stredisko popredných IT spoločností na svete.

Centrum je certifikované Obchodnou a priemyselnou komorou Ruskej federácie a je zapísané v registri popredných vzdelávacích inštitúcií poskytujúcich kvalitné vzdelávacie služby. Viac ako 20 rokov práce v odbore „Špecialista“ navštevovalo počítačové kurzy viac ako 550 000 študentov. Viac ako 25 000 ruských a zahraničných spoločností poverilo „špecialistu“ školením a odborným vzdelávaním svojich zamestnancov.

V sortimente strediska viac ako 1 000 školiacich kurzov pre profesionálov a začiatočníkov: počítačové kurzy, príprava študentov stredných škôl na skúšku, populárne kurzy 1C, kurzy Unix (Linux / FreeBSD), školenie kreslenia, spracovanie digitálnych fotografií, kurzy dizajnu, kurzy 3d max, účtovnícke kurzy, kurzy serverov Windows, základy programovania a oveľa viac. V našom stredisku môžete absolvovať počítačové prípravné kurzy a kurzy ďalšieho vzdelávania v denných skupinách (ráno, popoludní, večer, víkend), vzdialene, individuálne, v režime webinára. Centrum má 8 vzdelávacích komplexov v Moskve.

Počúvajte pozorne učiteľa v lekcii.

Je veľmi dôležité pozorne počúvať učiteľa od samého začiatku hodiny. Spravidla najprv učiteľ stručne vysvetlí podstatu študovaného materiálu, potom diktuje definíciu a potom vysvetlí lekciu príkladmi. V tejto chvíli musíte byť veľmi opatrní. Aj keď je to úplne nepochopiteľné, o čom to je, neprerušujte okamžite učiteľa. Je lepšie počkať, kým sa vás spýta na otázky. Samozrejme, sú chvíle, keď môžete zdvihnúť ruku a okamžite objasniť, čo nie je jasné, zatiaľ čo je situácia relevantná.

Pozornosť je potrebná najmä v predmetoch fyzika, chémia, matematika. Ako získať päť v týchto zložitých vedách? Iba počúvanie učiteľa a robiť domáce úlohy. Okrem toho je možné po lekcii vyhľadať vysvetlenia príkladov a úloh.

Čo od nás učitelia očakávajú

Každý zodpovedný učiteľ si želá, aby jeho práca nebola zbytočná. Čím viac študentov pochopí jeho predmet, tým lepšie pre všetkých. Bohužiaľ sa stáva, že učiteľ nevie, ako alebo nechce niečo vysvetliť, odvoláva sa na učebnice alebo na vynikajúcich spolužiakov. Čo robiť v tomto prípade? Musíme konať presne tak, ako hovorí.

Ale každý učiteľ v skutočnosti pozná svoju vedu oveľa hlbšie, ako dáva v triede. Je nemožné a absolútne nie je potrebné ponoriť sa do témy, aby študenti neboli nejednoznační. Jednoduchosť a jasnosť sú veľmi dôležité. Preto sa na bežnej strednej škole študujú základy. V špecializovaných triedach sa vykonáva hĺbkové štúdium.

Napriek tomu, že učiteľ podáva materiál stručne, mal by študent danú tému navigovať. Napríklad študujeme tému radiačnej fyziky. V knihe je málo príkladov. Učiteľ však môže požiadať o vymenovanie toho, čo je v každodennom živote zdrojom žiarenia. Ak si to študent vymyslel, ľahko si vypíše zoznam a získa „päť“.

Správna príprava hodiny

Keď sa vrátite domov, urobte si prestávku a potom začnite so štúdiom. Netýka sa nedbanlivo získaných skúseností a domácich úloh. Nemôžete si myslieť takto: „Som unavený, ráno je múdrejšie ako večer.“ Toto je vlastne veľká chyba. Ráno v zhone, sotva prebudení, nemôžete urobiť nič. A večer je dosť času na zvládnutie tém. Deň a večer si môžete niečo zapamätať naspamäť, opakovať pred spaním a pamätať si ráno.

Ako získať záruku „piatich“? Iba zodpovedná príprava v predvečer alebo skôr. Okrem toho je potrebné túto tému ešte vypracovať.

Aké otázky môžu klásť

Pripravte sa na to, že vás kedykoľvek môžu zavolať na hraciu plochu, alebo sa kontrolné práce začnú bez varovania. Vašou úlohou je byť vždy pripravený. Okrem toho je potrebné rozvíjať zvyk učiť sa.

Ako získať „päť“ bez problémov a radovať sa? Iba dôkladná príprava. Existuje zlaté príslovie: „Bez práce nemôžete z rybníka dostať rybu.“ Platí to aj pre ťažkú ​​prácu pri učení. Bez vynaloženia úsilia nie je možné uspieť.

Ďalšie zdroje vedomostí

Učebnice poskytujú iba najzákladnejšie informácie. Deti sa často nudia čítať, nič si nepamätajú. Preto sa nedobrovoľne knihy neberú vážne. Aby bola veda zaujímavá, je lepšie použiť ďalšie materiály. Napríklad encyklopédia, odborná literatúra alebo internet. V druhom nájdete bezplatné videonávody vo všetkých predmetoch.

Ako získať tých päť v škole, ak neexistuje spôsob, ako získať ten správny materiál? Môžete sa opýtať študentov stredných škôl, dospelých. Po hodine sa odporúča ísť k učiteľovi a opýtať sa. Učitelia sú radi, keď majú študenti záujem. Zároveň to bude pre vás plus.

Pozitívny prístup k životu

Ak sa chcete stať dobrým alebo vynikajúcim študentom, mali by ste zmeniť svoj pohľad na život, naučiť sa milovať všetko okolo. Dobrý vzťah s ostatnými, vrátane spolužiakov, učiteľov, vždy vedie k pozitívnemu výsledku.

Aby bola nálada dobrá, musíte sa opýtať sami seba, koľko zbojov musíte získať, ale ako sa pripraviť na lekciu, aby bola zaujímavá aj užitočná pre budúcnosť.

Potrebujete trénovať pamäť a rozvíjať myslenie

V mladom veku by sa mala trénovať pamäť. Veľa, ktoré sa študovalo pred školou a v nižších ročníkoch, sa spomína na celý život. Malo by sa rozvíjať aj myslenie s cieľom naučiť sa, ako robiť zodpovedné rozhodnutia v ťažkých situáciách.

Povedzme, ako získať päť v angličtine a čo poskytne? Po prvé, pre vysokú známku musíte pripraviť, naučiť sa neznáme slová, prekladať texty, pamätať na pravidlá. V budúcnosti sa táto položka môže hodiť ako pri cestovaní, tak pri práci.

Ako spoznať priateľov vedy a tímu

Ako budovať vzťah? Nezabudnite sa zaujímať o všetko, čo je relevantné. Ale nenechajte sa dotierať. Získané znalosti môžu byť navyše prediskutované so spolužiakmi. Bude to skvelé, ak sa budete zúčastňovať podujatí a projektov.

Ako získať „päť“ čoraz viac? Nechajte svoju prácu v spojení s pozornosťou a záujmom stať sa spoločníkmi po celú dobu štúdia. Prajeme vám úspech a dobrú náladu!

Pin
Send
Share
Send
Send