Užitočné tipy

Správna jazda na vodnej fajke: inštrukcia

Pin
Send
Share
Send
Send


Bowling je umenie, ktoré nemožno okamžite zvládnuť. Profesionálni pracovníci vodnej fajky už roky hľadajú svoje vlastné, špeciálne spôsoby pre vodnú fajku. Teoretické základy pomôžu správnym smerom.

Na nalievanie optimálneho množstva vody a zostavenie častí zariadenia nemusíte byť génius. Aj keď sa vyskytujú problémy, ktoré sa im dostávajú 😉

Základom chutnej vodnej fajky je dobrý tabak a jeho správne položenie. Existuje niekoľko spôsobov záložiek, z ktorých každá je vhodná pre určité čerpacie stanice a počas relácie vykazuje rôzne vlastnosti.

Ako zatĺcť vodnú fajku

Všetko to začína prípravou moisselu. V závislosti od vlhkosti, rezania a prítomnosti / neprítomnosti odpadu vo zväzku môže proces trvať niekoľko minút až deň. Kvapalina (marináda) je zodpovedná za aromatické vlastnosti, impregnáciu, ale jej prebytok v šálke môže viesť k spáleniu a horkosti. Pred fajčením musia byť z balenia odstránené vetvičky, žily a kamienky. Hrubé plátky sa najlepšie nasekajú.

Niektoré tabaky (zvyčajne silné odrody) potrebujú aklimatizáciu. Za týmto účelom položte obsah balenia na papier na pečenie (pergamen) a nechajte ho niekoľko hodín pri izbovej teplote bez priameho slnečného žiarenia. Príležitostne zamiešajte. A len keď tabak zmení svoju chuť, úplne otvorí kyticu, môžete fajčiť.

Sila bude závisieť od niekoľkých faktorov:

 • druh surovín (jačmeň, Viginia, Latakia),
 • varenie (máčanie),
 • koľko bodov (čím viac je pohár naplnený, tým silnejšia a bohatšia je chuť).

Zvážte tri základné recepty o tom, ako správne kladivo a fajčiť vodnú fajku:

 1. Vzduchový štýl, Každý začal touto metódou. Priznajte, vaša prvá misa vyzerala presne ako na tejto fotografii,)
  Spodným riadkom je chmýří moissel, aby sa vytvorila vzduchová medzera medzi listami. Teplo rovnomerne prechádza cez všetky vrstvy, aktivuje marinádu aj lístie. Táto metóda poskytuje vynikajúcu arómu, takto sa pripravuje ľahká vodná fajka. Vzdialenosť od záložky k fólii je 2 - 3 mm. Menej - bude to horké, viac - stratí sa jas chuti.
  Pred natiahnutím fólie jemne stlačte výplň špáradlom alebo ihlou. Ak sa jeden list dotkne fólie, náplň určite horí.
 2. Pech. Je to možné iba na ventilátore (s vysokým otvorom v strede produktu).
  Okamžite sa prenesú z balenia do chilli bez uvoľnenia. Hustite stlačte a okraje šálky nechajte suché. Vďaka väčšiemu doplňovaniu paliva vytvára veľa hustého dymu.
 3. Overpak. Pre silné ducha a svetla.
  Princíp pokládky: dať sklíčkom, dvojnásobnou dávkou nikotínu. Posuvné zariadenie sa musí presne rovnať množstvu uloženému vo vnútri chillimu. Na vrchu hromady je pokrytá fóliou. Na križovatke sita a moisselu je vytvorená ďalšia kôra, ktorá chráni zvyšok hmoty pred prehriatím.
  Charakteristika: hustá para, bohatá chuť, silná sila. Používajte tabak s nízkou impregnáciou alebo dobre vyžmýkanú zmes.

Uhlie by sa nemalo umiestňovať do stredu. Nepoužívajte rýchlo zapálené „tabletky“ - to je neuveriteľne škodlivé a zápach synteticky môže zničiť aj tú najchutnejšiu jazdu. Najlepšia voľba je 2 - 3 drevené uhlie pozdĺž okrajov chilli.

Keď sa uhlie už zahreje a čaká na vrchol, okamžite si pripomenieme, že je pred nami nepríjemný postup. Fajčenie vodnej fajky nie je také jednoduché, a ak používate kvalitné uhlie, je tiež veľmi škodlivé. V čase fajčenia vodná fajka vdychuje najškodlivejšie látky, ktoré sa uvoľňujú iba pri zahrievaní.

Úplné vylúčenie postupu nebude fungovať, ale pomocou bloku môžete výrazne znížiť čas rezania. Zahrievajte uhlie, vložte ho do bloku a nechajte ho 5 - 7 minút. Po fajčení môžete po 2-4 trakcii.

Čo dať do misky namiesto tabaku?

Po vyskúšaní mnohých značiek pretrváva pocit podhodnotenia, akoby tu niečo nebolo na rozdiel od tabaku. A je to naozaj tak!

Namiesto obvyklej rastlinnej zložky fajčia mnohí špeciálne kamene a dokonca aj krém.

Prvými sú malé kamienky určitej pórovitej horniny, ktorá absorbuje marinádu. Po zahriatí sa melasa pomaly vyparuje a uvoľňuje príjemnú vôňu bez odtieňov tabaku.

Cream je samostatný príbeh. Nové na trhu s vodnými fajkami: bez dechtu a nikotínu. Vytvorené na rastlinných prvkoch. Koľko je jedna nádoba? Zostaňte naladení na aktualizácie a my vám povieme podrobnejšie подробнее

Poháre na vodnú fajku majú rôzne tvary a veľkosti, výber závisí od preferovaného tabaku a od odhadovaného počtu ľudí fajčiacich na jednej vodnej fajke.

Ako vizuálnu pomôcku ponúkame krátke video, kde chlapci krok za krokom ukazujú, ako zaobchádzať s obväzom z vodnej fajky:

Ohodnoťte tento článok:

(49 hodnotenie, priemer: 3,96 z 5)

Spôsoby, ako riadiť vodnú fajku

Existuje ich niekoľko. Široká škála spôsobov vodnej fajky je spôsobená veľkým počtom misiek, pevnosťou zmesi a výstupom. Neexistuje horšia a lepšia možnosť - každá sleduje svoje vlastné ciele. Takže, bodovanie tabaku na miske s vejcom alebo použitie balenia s rovnakými surovinami, môžete dosiahnuť úplne odlišné výsledky.

3 dominantné spôsoby jazdy, ktoré by mal mať každý nadšený fanúšik:

 • Klasické alebo vzdušné,
 • tučný,
 • Prebal - kladenie moasselu „so sklíčkom“.

Nezabudnite na dôležitosť riadenia, nezabudnite na ďalšie aspekty postupu vodnej fajky: umyte vodnú fajku, zahrievajte uhlie, pripravte moassel (v prípade potreby odstráňte odpadky, rozdrvte a vytlačte).

Musím stlačiť

Musím stlačiť tabak na vodnú fajku? Opäť otázka. Existujú také zmesi, v ktorých tabak jednoducho pláva v sirupe. Tento moassel musí byť mierne vytlačený do normálnej konzistencie. Opäť: tu je dôležité to nepreháňať. Nadmerne suchá vodná fajka dodáva málo dymu a tlmenú arómu.

Zanesenie vzduchu

Najbežnejšia, najjednoduchšia a najpopulárnejšia metóda. Univerzálny (umožňuje používať akýkoľvek moassel a chillim) a je ideálny pre začiatočníkov. Zrátané a podčiarknuté: tabak tlačíme čo najviac a vzdušne, bez toho, aby sme stlačili, kladivo kladieme do chilli. Je dôležité si uvedomiť, že čím je vzdialenosť od tabaku k fólii menšia, tým silnejšia je vodná fajka. Optimálne - 2 - 3 mm. Pre najmenšie možné fajčenie - 4 - 5 cm. Je dôležité vyrovnať aj moassel, aby sa s fóliou alebo kalaudom nedostal žiadny tabak. Inak tabak zhorí a objaví sa horkosť.

Na zlepšenie trakcie sa odporúča „studňa“ k stredovej diere - ľahšie a ľahšie dosiahnete vodnú fajku. Fólia musí byť položená v troch vrstvách, čo najviac pevne pritiahnutá na chilli papričky a prepichnuté otvory po obvode. Uhlie položte na hranu, ktorá chráni zmes pred spálením a nerovnomerným zahrievaním. Sledujte horúčavy. Ak je vodná fajka horká, odstránime jeden roh. ak
trochu dymu - pridať. Je lepšie skóre Starbaz, Fumari, Social Smok a Nirvana.

Silné zablokovanie

Dáva veľa hromadného, ​​hustého dymu a arómy, pretože znamená väčšie množstvo moasselu v chillime. Taká vodná fajka okrem toho fajčí dlhšie. Na tesné balenie je vhodné chillim typu Phunnel s jedným otvorom v strede. Moassel už nie je potrebný vopred. Vyberieme ho z obalu a pevne ho vtlačíme do misky.

Po jazde utrite okraje chillimu - na ňom by nemal zostať žiaden sirup, ktorý by horel. Listy zmesi by sa tiež nemali dotýkať fólie alebo kalaudu. Pri tomto type jazdy je potrebné viac uhlia na úplné a rovnomerné vykurovanie. Je oveľa lepšie kladivo v tabakových značkách Tangiers, Nakhla, Nirvana, ako aj Al Faker a Fusion.

Prebalenie

Kladivo na batoh nie je také ľahké. Zverte to skúseným kamarátom. S pomocou batohu sa ukáže najsilnejšia, dymová a nasýtená vodná fajka. Pri tomto type jazdy sa spotrebúva 2-krát väčšie množstvo moasselu. Podstatou tejto metódy a jej hlavným rozdielom od zvyšku je to, že zmes zapadá do misky so sklíčkom. Na obvod fólie položíme 3-4 kusy prírodného uhlia. Výsledkom je, že vrch je upečený a vytvára kôru, ktorá chráni zmes vo vnútri pred spálením.

V strede potrebujete studňu na trakciu. Na takéto upchávanie sú ideálne plytké ílové chilli, ktoré zaistia maximálnu pevnosť. Je lepšie používať teplom odolný, mierne vlhký tabak značiek Tangiers, Haze, Nakhla. Ak je v moasseli veľa sirupu, je lepšie ho trochu stlačiť.

Podrobne sme opísali tri najobľúbenejšie spôsoby balenia tabaku do vodnej fajky. Zhrnutie: vo vzduchu - čo najjednoduchšie pre pohodlné a ľahké fajčenie. Tesné - zložitejšie a pre silné odrody. Prebal - pre používateľov s odbornou úrovňou, aby získali čo najsytenšiu, najsilnejšiu a dymovú vodnú fajku.

Ako hodnotiť misu: 4 spôsoby + experimenty

Zanesenie vzduchu

Tabak je uložený voľne, preto musí byť na listoch načechraný papier s listami. Potom pomocou červeného alebo iného ostrého predmetu musíte ľahko vyrovnať vrchnú vrstvu tak, aby odolala malému vtlačeniu do fólie. Tu platí pravidlo: čím je zarážka od tabaku po fóliu menšia, tým bude upchatie silnejšie. Optimálne - 2–4 mm, aby tabak nespálil. Ak sa aspoň jeden list dotkne fólie, tabak zhorí a vodná fajka bude horká. Zanesenie vzduchu produkuje viac dymu, ale cíti sa menšia sila.

Silné zablokovanie

Tabak je pritlačený prstom tak, že listy sú pod okrajom stien pohára. Husté upchávanie poskytuje trochu menej dymu ako na vzduchu alebo na viac, ale dáva to jasnejšiu chuť. Fajčenie pevne upchatej misky trvá zreteľne dlhšie a dáva asi 1,5–2 hodiny samostatného fajčenia. Pre takýto pohon je vhodný ventilátor - miska s jedným sopečným otvorom uprostred.

Prebalenie vozidla

Pri tomto spôsobe vnášania tabaku do misky je to dvakrát viac, ako je obvyklé. Prebal vám umožní lepšie cítiť silu tabaku a jas jeho chuti. Vrchná vrstva je vypaľovaná aktívnym uhlím a vytvára ďalší ochranný štít proti teplu. Pri prebalení by malo byť posúvač, ktorý vyčnieva nad okraj misy, dvakrát taký veľký ako množstvo tabaku, ktoré je uložené v samotnej miske. Zapojenie je vhodné pre tabaky odolnejšie voči teplu, ako sú Fumari, Nakhla alebo Tange. Ak chcete oceniť toto bodovanie, musíte byť skutočným fanúšikom vodnej fajky. Najlepšie je zvládnuť túto techniku ​​na kameninovej miske.

Dotykom prejdite prstom

Toto kladivo sa podobá na batoh, ale v tomto prípade je posúvač vyrobený tak malý, že sa iba mierne dotýka fólie alebo kalaudu. Zvyšok je rovnaký.

Experimenty s fóliou

Niekoľko receptov na vypĺňanie misiek pre tých, ktorí hľadajú nové pocity a chcú prekvapiť priateľov.

Metóda 1 Z fólie vyrábame veľa malých guličiek s veľkosťou približne 0,5 cm a misku bez vzduchu pritlačíme bez jamky pozdĺž okraja misky. Potom tabak rovnomerne prikryjeme fóliovými guličkami, na ktoré okamžite vložíme uhlie.

Metóda 2 Tabak sa hodí podobne. Miska je pevne zakrytá fóliou zloženou do dvoch vrstiev a potom na fólii urobíme sériu diagonálnych rezov pravidelným alebo administratívnym nožom.

Metóda 3 Miska s tabakom je potiahnutá fóliou zloženou do štyroch vrstiev, potom sa pomocou noža uprostred urobí malý rez. Na vrchole vytvorenej diery urobte rez v tvare kríža a roztiahnite ho malým prstom - to je všetko, misa je pripravená.

Môžete tiež experimentovať s tabakom: položte ho do vrstiev alebo sektorov, o tom však budeme hovoriť v nasledujúcich publikáciách.

Nezabudnite: bez ohľadu na to, ako naplníte misku, hlavnou vecou je, že vodná fajka je údená príjemne a údená, čo chce naša vodná fajka.

Zariadenie a zostavenie vodnej fajky

Vodná fajka akejkoľvek zložitosti a ceny má podobnú schému a pozostáva z rovnakých častí.

Vodná fajka sa skladá (zdola nahor):

Naopak, hlavnou zložkou celej vodnej fajky, ktorá má priamy vplyv na jej kvalitu, je baňa. Pozostáva najčastejšie z kovovej rúrky, ktorá vedie vzduch z misky do samotnej žiarovky. Zvyčajne je zdobená rôznymi vzormi a reliéfmi. Baňa zase má 2 ďalšie otvory, ktoré sú umiestnené nad žiarovkou v rovnakej úrovni:

Ventil slúži na vyfúknutie prebytočného vzduchu (schopnosť prefúknuť vodnú fajku) a na zabránenie prechodu vzduchu cez ventil pri vdychovaní dymu.

Za účelom zbierať vodnú fajku nezaberie to veľa času a úsilia. Celý algoritmus zostavenia zvyčajne pozostáva z 5 krokov:

 1. pripojte banku k hriadeľu vodnej fajky. Na tento účel sa zvyčajne používajú silikónové tesnenia alebo s lepšou zostavou - kovová niť,
 2. položte tanierik na hriadeľ,
 3. pripojte misku k hriadeľu. Obvykle sa používajú gumové tesnenia, ale opäť sa pri lepšej montáži používa tesnenie a kovové vlákno,
 4. pripojte rúrku k hriadeľu. Na tento účel sa zvyčajne používajú tesnenia alebo tesnenia a nite,
 5. upevnite ventil (ak je odnímateľný). Pred pripojením na hriadeľ nezabudnite do ventilu namontovať špeciálnu guľu.

Je potrebné poznamenať, že niektoré vodné fajky môžu mať schopnosť čiastočne rozobrať baňu. V tomto prípade by ste nemali paniku, pretože baňa je zvyčajne rozdelená na 3 časti:

 1. horná časť šachty (oblasť tanierov a misiek),
 2. stredná časť hriadeľa (časť medzi tanierikom a žiarovkou),
 3. spodná časť hriadeľa (rúrka, ktorá je v žiarovke).

Ako správne zatĺcť vodnú fajku

Tento príspevok je určený pre tých, ktorým bude vodná fajka prvýkrát alebo neskúsená. To znamená, že budeme uvažovať o bežnej jazde s klasickým obväzom z vodnej fajky. Akonáhle sme sa teda naučili s montážou a demontážou nášho zariadenia, môžeme pristúpiť k hlavnej veci - k jeho riadeniu.

 1. Prvým krokom je naplnenie banky vodou (pripomínam vám, že stĺpik je určený pre amatérky. Ak poznáte iný spôsob, ako naplniť vodnú fajku, použite ju). Je potrebné naliať vodu mierne nad koniec šachty, asi 2-3 centimetre. Aby sa v banke nehľadala baňa, často sa na banke nachádzajú značky, ktoré označujú hladinu požadovaného množstva vody. Ak zalejete vodu - môže sa dostať do vodnej fajky, ak nie dosť - množstvo škodlivých látok bude vyššie, pretože tankovanie vodnej fajky slúži na čiastočnú filtráciu. Do banky sa odporúča pridať kocky ľadu, aby sa dym lepšie ochladil - v tomto prípade je fajčenie oveľa príjemnejšie a ľahšie,
 2. potom, čo sme prišli na banku - je potrebné nainštalovať hriadeľ na banku. Dovoľte mi pripomenúť, že na tento účel sa používajú tmely alebo kovové vlákna. Tesne namontujte hriadeľ na banku a uistite sa, že je pevne pripevnený - inak nebudete môcť fajčiť vodnú fajku pohodlne,
 3. postavte tanier uhlia na šachtu vodnej fajky. Nemali by byť žiadne problémy,
 4. Teraz musíte nainštalovať misku na hriadeľ s už nainštalovanou podšálkou. Je potrebné poznamenať, že v miske je potrebné mať tesniaci prostriedok alebo tesniaci prostriedok so závitom. Ak je inštalácia netesná - opäť nie je možné fajčiť pohodlne,
 5. namontujte hadicu na hriadeľ vodnej fajky. Opäť venujte pozornosť tesnosti inštalácie hadice - v tomto prípade si nemôžete všimnúť problémy včas a fajčiť vodnú fajku „zbytočne“.

Po zostavení vodnej fajky môžete potichu dýchať a prejsť na ďalší krok - zaháknutie vodnej fajky. Na zjednodušenie úlohy a udržanie vodnej fajky neporušené - vyberte misku, aby sa vodná fajka ľahšie uľahčila.

Ak chcete začať, zásoby na obrúsky, ako budete potrebovať, a dosť. A tak, aby dobre dostať misku vodná fajka, musíte uhádnuť s množstvom tabaku. Tabak by mal obsadzovať celú misku, zatiaľ čo mierne pod hornou úrovňou misky, t. Nesiahajte na vrch misy.

 1. Položte na stôl pár obrúskov a vložte potrebné množstvo tabaku,
 2. skontrolujte, či tabak neobsahuje veľké vetvy. Ak nejaké existujú, oplatí sa ich zahodiť, pretože môžu spôsobiť horkosť vodnej fajky,
 3. jemne vytlačte tabak do obrúsku, aby ste sa zbavili nadmernej vlhkosti,
 4. odporúča sa rezať tabak na menšie časti nožom alebo nožnicami,
 5. jemne vložte tabak do misky. Uvoľnite ho a urobte ho nadýchaným, ale pomerne hladkým smerom hore (tabak by nemal presahovať okraje misy - to znamená, že by sa nemal dotýkať obrazovky zhora, ktorú nainštalujeme ďalej),
 6. ďalším krokom je inštalácia obrazovky na misu. Na tento účel sa zvyčajne používa fólia alebo oblak, hoci niektorí ľudia uprednostňujú sieť. Ak máte niečo zo zoznamu, s výnimkou fólie, môžete ju nainštalovať do misky a prejsť na krok 9,
 7. Vystrihnite z fólie figúru pokrývajúcu celú plochu misky, s možnosťou jej premôcť a pevne ju dotiahnuť a vytvoriť rovnomernú rovinu. Odporúča sa použiť 2-3 vrstvy potravinovej fólie: ak urobíte viac - je možné sa tomu vyhnúť horiaci tabak vyššie však bude ťažšie fajčiť takúto misku, ak vytvoríte jednu vrstvu - existuje riziko spálenia tabaku, ktorý zničí vodnú fajku,
 8. fóliu náhodne prepichnite ihlou alebo špáradlom. Je potrebné urobiť veľa tenkých elegantných otvorov, pokiaľ možno rovnobežne,
 9. Ďalej musíte zahriať uhlíky pre vodnú fajku a rovnomerne ich položiť pozdĺž okraja misy. Optimálne množstvo pre štandardnú misku je obyčajne 3 uhlie, ale ak je misa veľká, potom bez problémov naložte toľko uhlia,
 10. ak nemáte kapucňu na vodnú fajku, môžete ju zostaviť fóliové viečko (v našich kruhoch to nazývame „klobúk“) trochu väčší ako misa. Накройте чашу колпаком и дайте 3-5 минут, чтобы она прогрелась,
 11. раскурите кальян, сделав 4-5 глубоких затяжек. Как только почувствуется вкус кальяна и появится дым — можно начинать кальянную церемонию.

Если почувствуете горечь, запах горения табака, сильный дым из чаши — просто снимите колпак, продуйте кальян и продолжайте наслаждаться курением. Pamätajte, že ak bola vodná fajka zahrievaná dlhú dobu a nikto ju nefajčil, odporúča sa fajčiť vodnú fajku, pretože stojatý dym v šachte, banke a hadici môže spôsobiť nepríjemný efekt a dochuť. Nezabudnite každých 10 - 15 minút strhnúť popol z uhlia a pokúsiť sa ho položiť na miesto. Ak nie je teplo, uhlie posuňte bližšie k stredu, inak ho presuňte bližšie k okrajom alebo nadbytečné uhlie odstráňte z podšálky.

V procese fajčenia nezabudnite na hygienu - náustky používajte v spoločnostiach, kde si nie ste istí zdravím ostatných účastníkov obradu vodných fajok. Vychutnajte si vodnú fajku so svojimi priateľmi, pamätajte však na opatrnosť a starajte sa o svoje zdravie!

Pin
Send
Share
Send
Send