Užitočné tipy

Ako vytvoriť účet v App Store (Apple ID)

Pin
Send
Share
Send
Send


Naučte sa, ako nainštalovať profil v systéme iOS 12.2 alebo novšom.

Ak sa konfiguračný profil stiahne z webovej stránky alebo e-mailu v systéme iOS 12.2 alebo novšom vrátane profilov na registráciu v programe na správu mobilných zariadení, musíte prejsť do programu Nastavenia a nainštalovať ho.

Inštalácia profilu

Po načítaní profilu * sa zobrazí správa „Načítaný profil“. Ak chcete nainštalovať profil, postupujte takto:

 1. Otvorte program Nastavenia.
 2. Kliknite na možnosť Nahraný profil.
 3. Kliknite na „Inštalovať“ v pravom hornom rohu a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke.

* Naraz je možné nastaviť iba jeden profil. Napríklad, ak ste si stiahli profil a nenainštalovali ste ho a potom ste stiahli druhý profil, na inštaláciu bude k dispozícii iba druhý profil. Ak profil nenainštalujete do 8 minút po stiahnutí, automaticky sa odstráni.

Informácie o profiloch nainštalovaných pomocou správy mobilných zariadení

Ak ste správca systému, môžete inštalovať profily bez zásahu používateľa do zariadení zaregistrovaných v programe Mobile Device Management (MDM). Ak chcete svoje zariadenie zaregistrovať pomocou MDM, použite Apple School Manager alebo Apple Business Manager alebo nastavte profil na registráciu ručne.

Ako vytvoriť účet v App Store (Apple ID) z iPhone alebo iPad

Krok 1. Spustite aplikáciu App Store a na samom spodku stránky “výber"Click"Prihláste sa».

Krok 2. V ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte možnosť „Vytvorte Apple ID».

Krok 3. Vyberte krajinu a kliknite na „ďalej».

Krok 4. Prijmite súhlas používateľa.

Krok 5. Poskytnite nasledujúce informácie:

 • E-mail - E-mailová adresa bude používateľským menom vášho účtu Apple ID.
 • heslo - Musí obsahovať najmenej 8 znakov vrátane číslic, veľkých a malých písmen. Rovnaký znak sa nemôže opakovať trikrát za sebou.
 • Bezpečnostné otázky a odpovede na ne.
 • Dátum narodenia.

Po správnom zadaní všetkých informácií kliknite na možnosť „ďalej».

Poznámka: Na tejto stránke sa môžete odhlásiť z bulletinov spoločnosti Apple zrušením začiarknutia príslušných políčok.

Krok 6. Vyberte spôsob platby. V prípade bankovej karty musíte uviesť číslo karty, bezpečnostný kód a dátum skončenia platnosti. Ak si ako spôsob platby zvolíte mobilný telefón (iba Beeline a MegaFon), musíte zadať iba číslo mobilného telefónu.

Tip! Naučte sa, ako vytvoriť Apple ID bez kreditnej karty na stránke tejto inštrukcie.

Krok 7. Zadajte svoju fakturačnú adresu s pozdravom, priezviskom, menom, adresou, PSČ, mestom a mobilným telefónom. Kliknite na „ďalej».

Krok 8. Potvrďte vytvorenie Apple ID kliknutím na odkaz “Potvrďte adresu„V liste, ktorý bude zaslaný na e-mail uvedený pri registrácii.

Hotovo! Vytvorili ste si účet Apple ID a môžete si stiahnuť alebo kúpiť aplikácie z App Store.

Ako vytvoriť účet v App Store (Apple ID) z počítača

Krok 1. Prejdite na oficiálna webová stránka správu účtu a kliknite na tlačidlo „Vytvorte Apple ID».

Krok 2. Poskytnite nasledujúce informácie:

 • E-mail - E-mailová adresa bude používateľským menom vášho účtu Apple ID.
 • heslo - Musí obsahovať najmenej 8 znakov vrátane číslic, veľkých a malých písmen. Rovnaký znak sa nemôže opakovať trikrát za sebou.
 • Bezpečnostné otázky a odpovede na ne.
 • Dátum narodenia.

Po zadaní všetkých informácií kliknite na možnosť „pokračovať».

Krok 3. E-mail s overovacím kódom bude zaslaný na e-mail uvedený pri registrácii. Do otvoreného okna zadajte kód a kliknite na tlačidlo „pokračovať».

Hotovo! Vytvorili ste Apple ID a môžete sa prihlásiť pomocou iPhone, iPad alebo iPod touch. Dôležité! Pri prvom prihlásení pomocou nového Apple ID sa zobrazí výzva na zadanie spôsobu platby, fakturačnej adresy a mobilného telefónu.

Ak sa vám táto téma páči, vložte do spodnej časti článku 5 hviezdičiek. Sledujte nás na stránkach VKontakte, Facebook, Twitter, Instagram, Telegram a Yandex.Zen.

Návrat na začiatok článku Ako vytvoriť účet v App Store (Apple ID)

Ako sťahovať iOS 11 beta 1 / beta 4 / beta 6 / beta 7 bez účtu vývojára

iOS 11 - Nová verzia mobilného operačného systému Apple. V novom OS bol dizajn obchodu App Store úplne revidovaný, rozhranie štandardných aplikácií a Control Center bolo aktualizované, bola implementovaná podpora rozšírenej reality.

Nasledujúce zariadenia sú kompatibilné s iOS 11:

 • iPhone 5s / SE / 6/6 Plus / 6s / 6s Plus / 7/7 Plus
 • iPad Pro 10.5 / 12.9
 • iPad Air 1/2
 • iPad mini 2/3/4
 • iPod touch 6G

Krok 1. V prehliadači Safari na zariadeniach iPhone alebo iPad otvorte túto stránku. A kliknutím stiahnite profil vývojára.

Krok 2. Potvrďte inštaláciu profilu vývojára na vašom iPhone alebo iPad. Potom reštartujte váš iPhone alebo iPad.

Účastníci programu MacOS beta sa nemusia znovu sťahovať, aby si mohli stiahnuť iOS 11 beta - môžete použiť rovnaké Apple ID. Používatelia, ktorí sa predtým nezúčastnili programu, sa musia zaregistrovať pomocou svojho Apple ID. Ak to chcete urobiť, musíte:

1 , Prejdite na stránku beta.apple.com zo zariadenia, na ktoré chcete nainštalovať verziu beta operačného systému, kliknite na tlačidlo Zaregistrujte sa a ak ste sa už zúčastnili programu beta, Prihláste sa ,

2. Zadajte e-mailovú adresu použitú ako Apple ID a heslo a potom kliknite na tlačidlo Prihlásiť sa ,

3. Prečítajte si podmienky účasti v programe Beta a kliknite na tlačidlo prijať , Po vytvorení účtu musíte zariadenie zaregistrovať.

Problémy a riešenia po inštalácii iOS 11 beta

Po aktualizácii na systém iOS 11 si mnohí používatelia všimli, že obrazovka náhodne zmizla a je nemožné reštartovať zariadenie, Bluetooth prestal pracovať alebo sa zariadenie zahrieva atď. Tieto problémy môžete vyriešiť pomocou bezplatného programu Tenorshare ReiBoot.

Tento softvér umožňuje uviesť váš iPhone do režimu obnovenia a ukončiť zlyhanie, čiernu obrazovku a zmraziť. Najmä schopnosť riešiť problémy, napríklad, mrzne v režime DFU, visí na logu Apple, modrá obrazovka smrti, visí na obrazovke on / off atď.

Softvér súčasne podporuje všetky modely, iPhone X / iPhone 8 / iPhone 7 Plus / iPhone 7 / SE / iPhone 6s / iPhone 6 / iPhone 5s. Ak vaša otázka tu nie je, môžete navštíviť aj Top 10 problémov s iOS 11 a ich riešenie a nájsť problémy a riešenia.

Kategoricky a rozhodne vítam všetkých! Väčšina majiteľov mobilnej technológie spoločnosti Apple si ani neuvedomuje, že pre operačný systém iOS existujú „profily“. Šťastní ľudia - jednoducho používajú zariadenie iPhone (iPad) a nezakrývajú si hlavu nejakými temnými nezdokumentovanými gizmami. Dajú sa ľahko pochopiť - prečo sa dotýkať niečoho, čo už funguje stabilne a bez akýchkoľvek závad?

Existuje však aj iná kategória používateľov, ktorí neustále túži po experimentovaní, nových funkciách a rozširovaní funkcií zariadenia. Samozrejme, iOS vám nedovolí chodiť týmto smerom, ale stále sa dá niečo urobiť. A pre toto „niečo“ sú určené konfiguračné profily riadenia zariadenia.

Pomocou nich môžete:

 1. Nainštalujte nový firmvér.
 2. Stiahnite si aplikácie obchádzajúce App Store - ,.

Každý z týchto krokov vyžaduje inštaláciu príslušného profilu. Ako na to? Teraz ti rýchlo poviem, poďme!

Softvér na správu podnikových zariadení v systéme iOS

Aplikácie tretích strán (ktoré sa z nejakého dôvodu nedostali do obchodu App Store) môžu vyžadovať správnu funkciu inštalácie programov na správu podnikových zariadení. V skutočnosti ide o rovnaké profily určené iba pre jednu konkrétnu aplikáciu. Ako ich aktivovať?

Všetko je možné spustiť.

Otázky a odpovede

Pretože inštalácia profilov nie je veľmi častou funkciou, je rozumné zvážiť niektoré z najbežnejších problémov súvisiacich s touto témou.

Tu sú niektoré ďalšie (a užitočné!) Informácie:

 1. Môžem odstrániť profil? Samozrejme áno. Otvorte „Nastavenia - Všeobecné - Správa zariadení“, vyberte požadované a odstráňte.
 2. Je to nebezpečné? Napriek tomu, že sa celá procedúra nazýva „Správa zariadení“, so zariadením iPhone a iPad by sa nemalo manipulovať. A ak áno, potom iba v rámci programu, pre ktorý bolo toto všetko určené. V každom prípade sa však so všetkým musí pristupovať „múdro“.
 3. Môžem si nainštalovať profil cez iTunes? O týchto metódach neviem. A prečo to urobiť - pretože na všetky manipulácie stačí iba gadget.

Možno máte ďalšie otázky alebo dodatky? Píšte komentáre čo najrýchlejšie - vyriešime ich spolu!

Ako už bolo uvedené, profil poskytovania kombinuje identifikáciu, zariadenie a identifikátor balíka aplikácií.

Ak neexistujú žiadne problémy, potom v najjednoduchšom prípade v prostredí Xcode môžete získať vývojový profil v jednom kroku. ak

Pretože aplikácia nevyžaduje špeciálne oprávnenia alebo schopnosti, postačí jeden profil pre rozvoj tímu pre všetky vaše aplikácie, takže tento postup stačí vykonať iba raz.

Ak ste urobili to, čo ste videli v predchádzajúcej časti, máte už identifikátor vývoja (vývojová identita). Možno máte univerzálny profil podpory rozvoja! Ak nie, postupujte takto.

 1. Pripojte zariadenie k počítaču.
 2. Otvorte okno Organizátor v Xcode (Wlndow ^ Organlzer).
 3. Kliknite na kartu Zariadenia.
 4. Vyberte pripojené zariadenie.
 5. Kliknite na tlačidlo Pridať do strediska členov alebo Použiť na rozvoj v dolnej časti okna.

Zariadenie sa zaregistruje v spoločnosti Apple a dostane jedinečné identifikačné číslo, aby sa v dôsledku toho vytvoril a stiahol univerzálny profil podpory vývoja.

Ak chcete potvrdiť, že toto zariadenie bolo pridané do členského centra, otvorte prehliadač a kliknite na tlačidlo Zariadenia.

Ak chcete potvrdiť, že máte univerzálny profil podpory vývoja, kliknite na tlačidlo Zobraziť podrobnosti v okne Nastavenia účtov (pre zodpovedajúci príkaz). Certifikáty a profily sú uvedené tu. Okrem záhlavia „Profil poskytujúceho tímu iOS“ má univerzálny vývojový profil nešpecifický identifikátor pre zväzok aplikácií označený hviezdičkou (Obr. 9.10).

Obr. 9.10. Univerzálny vývojový profil

Univerzálny vývojový profil umožňuje testovať vašu aplikáciu na cieľovom zariadení za predpokladu, že vaša aplikácia nevyžaduje zvláštne práva (napríklad nevyužíva službu iCloud).

Pomocou prostredia Xcode môžete pripojiť ďalšie zariadenia. Pripojte zariadenie k počítaču. Kliknutím na tlačidlo Pridať do členského centra alebo Použiť pre rozvoj zariadenie automaticky zaregistrujete do členského centra a pridáte ho do všetkých tímových profilov na vývoj. Tieto profily sa automaticky vygenerujú a prenesú do prostredia Xcode.

Prostredie Xcode niekedy generuje individuálne profily podpory vývoja pre každý identifikátor aplikácie priradený tímu v Členskom centre. Potom sú uvedené v okne Nastavenia účtov v dialógovom okne Zobraziť podrobnosti.

zodpovedá konkrétnemu tímu pod nadpisom „Profil poskytovania tímov iOS“ a so špecifickým identifikátorom pre zväzok aplikácií. Tieto ďalšie profily poskytovania príkazov môžu byť na zariadení spustiteľné.

Vývojový profil je možné získať aj manuálne z členského centra.

 1. Uistite sa, že vaše cieľové zariadenie je uvedené v časti Zariadenia v Centre členov. Ak nie, kliknite na tlačidlo Plus a zadajte názov tohto zariadenia spolu s jeho identifikátorom UDID. UDID môžete z tohto zoznamu skopírovať na kartu Zariadenia v okne Organizátor.
 2. Overte, či je vaša aplikácia registrovaná v členských centrách, spustením príkazu Identifikátory ^ ID aplikácií. Ak nie, pridajte ho. Kliknite na tlačidlo Plus a zadajte názov tejto aplikácie. Nerobte si starosti s nezmyselnými písmenami a číslami, ktoré členské centrum pridá ako predponu k identifikátoru vašej súpravy, použije sa ID tímu. Zadajte identifikátor zväzku do poľa Explicit Arr ID a vezmite ho z poľa Identifikátor zväzku v časti General v prostredí Xcode, ktorú ste vyplnili pri úprave cieľovej aplikácie. (Bohužiaľ, ak je identifikátor zväzku vygenerovaný automaticky, nemôžete ho skopírovať z poľa Identifikátor zväzku.)
 3. Kliknite na tlačidlo Plus a vyberte položku Poskytovanie profilov. Vyžiadajte si profil vývoja systému iOS Arp. Na nasledujúcej obrazovke vyberte ID aplikácie. Na nasledujúcej obrazovke vyberte svoj vývojový certifikát. Na nasledujúcej obrazovke vyberte zariadenie (alebo zariadenia), na ktorom sa má aplikácia spustiť. Na nasledujúcej obrazovke zadajte názov profilu a kliknite na tlačidlo Generovať. Kliknite na tlačidlo Stiahnuť. Vyhľadajte stiahnutý profil a dvojitým kliknutím naň ho otvorte v prostredí Xcode. Teraz môžete stiahnutý profil odstrániť, pretože prostredie Xcode ho vytvorilo jeho kópiu.

Spoločnosť Apple neustále testuje nové verzie systému iOS a umožňuje im prístup k registrovaným vývojárom a účastníkom testovacieho programu. Súčasne prichádzajú pomerne často nové testované zostavy iOS, o ktorých teraz iPhone alebo iPad upozorňujú nepríjemnými upozorneniami. Ak ste už unavení z neustálej súťaže o najnovšie verzie beta a nekonečné upozornenia, v tejto príručke sa dozviete, ako odstrániť vývojársky profil systému iOS.

Spoločnosť Apple sa stáva aktívnejšou a spolu s vývojármi a používateľmi testuje niekedy niekoľko verzií systému iOS naraz. To je určite dobré, ale veľa majiteľov telefónov iPhone a iPad už to tak testovalo. Našťastie nás spoločnosť nedrží v tábore testerov a vymazanie profilu vývojára pre iOS je dosť jednoduché.

Krok 1. Prejdite na Nastavenia -> Hlavné -> profily

Krok 2. Vyberte softvérový profil iOS 9 Beta.

Krok 3. Kliknite na tlačidlo „Odstrániť profil“ a operáciu potvrďte

To je všetko. Potom vás všetky nové verzie beta verzie iOS obchádzajú. Ak chcete začať znova získavať najnovší testovaný firmvér, pozrite si túto inštrukciu - podrobne popisuje postup registrácie v testovacom programe Apple.

 • hlavná
 • Internet
 • Aký je konfiguračný profil v iphone. Ako nastaviť konfiguračný profil iOS pre iPhone a iPad

Pin
Send
Share
Send
Send