Užitočné tipy

Ako pozitívne myslieť, alebo jeden z názorov na pozitívne myslenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy, aj keď hráte férovo, život rozdáva zo spodnej časti balíčka. Nemusí to byť dôvod, ale stáva sa to. Pre niektorých ľudí je „Life cucá“ vtedy, keď na promócii nie je pár, alebo sa hneď pred touto dôležitou udalosťou objavil veľký pupienok na nose. Pre ostatných to môže byť hovor v čase, keď vy a vaše deti zdobíte vianočný stromček, ktorý hovorí, že váš manžel práve zomrel pri dopravnej nehode. Môžete trpieť chronickou depresiou, takže aj keď viete, ako dobre vyzerá všetko na povrchu (pre ostatných), pre vás nemôže byť nič horšie. Pozrime sa na niekoľko možností, ako konať, keď život opustí veľkú páchnucu hromadu pri dverách.

Ako pozitívne myslieť a dosiahnuť pokoj

Ako často počujete frázu „myšlienky sú významné“? A je to naozaj tak. Mnohí z vás si museli všimnúť, že keď nálada stúpa, je ľahké, jednoduché a príjemné žiť. Všetky problémy sa riešia, ako keby samy osebe existovali pozitívni ľudia, ktorí sú pripravení pomôcť a podporovať, všetci okolo sú priateľskí a milí a zdá sa, že svet sa na vás usmieva. A naopak, keď nálada a myšlienky zanechajú veľa želania, potom život nie je radosť, priestor okolo začne zdať potvrdzovať vaše smutné myšlienky a prispieva k ich realizácii. Preto je také dôležité myslieť pozitívne! Pozitívne myslenie pomáha zmeniť váš život k lepšiemu, dosiahnuť vnútorný mier a harmóniu.

Nedávno som musel hovoriť s veľkým počtom ľudí s negatívnym zmýšľaním, naozaj som im chcel pomôcť a objasniť, že ich problémy a utrpenia niekedy vytekajú a zhmotňujú sa z ich vlastnej hlavy. Pri snahe sprostredkovať myšlienku pozitívneho myslenia a peeringu na ľudí som videl toto: niektorí ľudia hovoria: „Áno, so mnou je všetko zlé, ale Vaska sused je horší a to je pre mňa dobré (ľahšie), pretože moje problémy sa porovnávajú s problémami ostatných. nie také strašidelné - môžete žiť. “

Iní hovoria: „Mám všetko zlé a nedávam druhým nič zlé alebo dobré, starám sa iba o svoj vlastný život, svoje problémy a svoje pocity.“

Stále iní hovoria: „Všetko je so mnou zlé a nezlepší sa to, všetky dobré veci už boli odrezané tými bohatými, ktorí zúri tukom, tými sektármi, ktorí sú mimo ich mysle, alebo tými, ktorých platy sú vyššie, alebo tými, ktorí majú trávu. trávnik je zelenší a tak ďalej. “

A sú tu aj tí, ktorí chápu silu pozitívneho myslenia, ale nemôžu ovládať svoje myšlienky a hovoria niečo také: „Áno, musíte zmeniť svoj život pozitívne, ale ja neviem ako, pretože mám veľa problémov, neviem , kde začať, alebo neviem, ako sa prerobiť, zlomiť alebo kde si nájsť čas na prácu na sebe, áno, musím myslieť pozitívne, pretože Katya myslí pozitívne, robí všetko a je v poriadku, takže ja Môžem, ale urobím to len preto? A na tento účel je potrebné urobiť niečo iné? A ja som lenivý (raz raz tvrdý, strašidelný) “... Poznal si sa niekde?

A teraz, na základe opísaných kategórií, poďme na to, ako pozitívne myslieť na zmenu svojho života.

Začnime teda ... Zistili sme, že ľudia sa môžu ponoriť do negatívov rôznymi spôsobmi, niektorí sa začínajú povýšiť nad tých, ktorí sú horší ako oni, iní závidia tých, ktorí sú lepší, tretí je všeobecne ľahostajný pre všetkých a všetkých okrem vlastnej osoby. Okamžite si spomeniem na slová Šantideva:

«Všetko šťastie, ktoré existuje vo svete, pochádza z túžby po šťastí pre ostatných. Celé utrpenie, ktoré existuje vo svete, pochádza z túžby po šťastí pre seba»

Na základe týchto slov môžeme dospieť k záveru, že čím viac si želáte a prospejete ostatným nezaujato, tým viac požehnaní sa k vám vráti, a preto je každý šťastný a každý vyhrá. Na tento účel je však potrebné rozlúčiť sa s takými zatemneniami, ako sú závisť, hnev, pýcha, lenivosť, strach a priniesť do vášho života viac altruizmu, súcitu a uvedomenia.

Analytický a hodnotiaci prístup k tejto alebo tej situácii, úprimná viera v to najlepšie a povedomie o zákone karmy tiež pomáhajú dosiahnuť pokoj v duši. Viem, že keď sa mi stanú negatívne udalosti, negatívna karma sa jednoducho vymyje. Tento proces sa môže urýchliť alebo spomaliť, ale stále musíte vyčerpať karmu. A keď sa v živote odohrávajú pozitívne udalosti, chápem, že je to odmena za moje dobré skutky a činy. Pomáha to uvoľňovať všetky skúsenosti a pracovať ďalej na sebe.

Povedomie samozrejme niekedy nestačí na dôkladné vyhodnotenie situácie a vyvodenie správnych záverov zo získaných skúseností. Potom prepnem do „pohotovostného režimu“. Len robím to, čo musím, čo je potrebné, blokujem negatívne myšlienky (jednoducho ich nenechám vstúpiť do hlavy) a robím praktiky, ktoré môžu zmierniť môj vnútorný stav - môže to byť hatha joga, horúci kúpeľ alebo počúvanie prednášok o joge a zdravého životného štýlu, čítania duchovnej a vývojovej literatúry. Postupne, vnútorná ťažkosť a únava ustupuje, je to fyzicky a energeticky ľahšie, existuje túžba urobiť niečo pre dobro a silu pre vedomie a závery.

Niekedy ma takáto veta inšpiruje: „Existuje cieľ - choďte na to, nemôžete ísť, plaziť sa, nemôžete sa plaziť - ľahnúť si a ležať v smere k cieľu.“ Hlavnou vecou nie je vzdať sa, ťažkosti sú vždy dočasné, a ak sa vzdáte a vzdáte sa zhovievavosti alebo 100 zhovievavosti, nebude to jednoduchšie, jednoducho musíte prejsť týmito lekciami a týmto spôsobom, pretože každá zhovievavosť, slabosť alebo negatívna myšlienka sú krokom späť od cieľa, z pocitu vnútorného šťastia a integrity. To neznamená, že nemusíte relaxovať a odpočívať. Ale aj relaxáciu je možné zvoliť tak, aby potešila a posilnila pozitívny prístup k životu a zároveň priniesla výhody.

To všetko pomáha presunúť zameranie koncentrácie z vlastného utrpenia a pocitov na činy, ktoré menia a prepracovávajú súčasnú situáciu. Keď si uvedomíte, že všetko, čo sa s vami stane, je výsledkom vašich činov a činov v minulosti, nevzniká otázka: „ČO Som?“, Teraz môžete zastaviť a pochopiť PREČO táto situácia k vám prišla, a vyvodiť príslušné závery. S vedomím týchto jednoduchých vecí prichádza pokoj a rovnováha, pretože všetko sa deje tak, ako by malo, ale vždy existujú spôsoby, ako zmeniť svoj život, karmu a myšlienky k lepšiemu, presmerovaním svojich akcií na blaženejší kurz.

Ako začať pozitívne myslieť

V skutočnosti, ak chcete začať pozitívne uvažovať, musíte začať! Ak chcete začať oslavovať pozitívne okamihy v živote: na oslavu toho, čo vás robí šťastným, namiesto toho, aby ste si všimli, aké rozčarovanie sa sústredíte na to, čo máte, namiesto toho, aby ste chceli získať nekonečné výhody a závisť, je dôležité chváliť sa za úspech, a to aj pre tých malá, ale tiež vnímajúca primerane konštruktívna kritika s cieľom zmeniť negatívne body! Môžete tiež vytvoriť zoznam pozitívnych myšlienok, ktoré vás podporujú a inšpirujú. Začať môže byť ťažké, ale je možné všetko! Pokúste sa začať deň s úsmevom a poďakovaním za vzácne narodenie a večer pred spaním si pamätajte, čo sa dnes vo vašom živote stalo a čo ste urobili dobre. Postupne sa naučíte osláviť pozitívne veci, bez toho, aby ste o tom premýšľali, v ľuďoch uvidíte dobré veci alebo vo svojich skutkoch vidíte príklad, ako sa správať a ako nie, poučiť sa aj z nepríjemných situácií. Pocit viny za tento svet, iných ľudí a vás, nahradí vedomie vašej príčinnosti a pokoja. A ak myslieť pozitívne, myšlienky zhmotňujú pozitívnym spôsobom a život ako celok sa zjednoduší a spríjemní.

Veľmi dôležitý bod v pozitívnom myslení - nenasúvajte živé obrázky pre seba, ako ste dobrí a ako ste úžasní, ako úžasní sú všetci okolo a ako vás všetkých milujú a milujú vás. Myslenie s obrázkami znamená nechať svoju energiu a časť seba vo fantázii. V skutočnosti, keď je naša pozornosť zaseknutá v tom, čo už nie je (minulosť), to, čo ešte nie je (budúcnosť) alebo jednoducho neexistujúca prítomnosť (predstavivosť), potom energia jednoducho odtiaľ nikam neodíde a z týchto vizualizácií nemá zmysel, ale je tu škoda. Nezáleží na našej mysli, v akej realite budete šťastní, v súčasnosti alebo vo fantázii, a to vás všetkých poteší. A keď sa vrátite do skutočnej reality (ospravedlňujem sa za tautológiu), bude to bolieť z uvedomenia si rozporu medzi imaginárnou a skutočnou, smutnou z zbytočnej straty času a psychickej energie. Vedome pristupujte k vizualizácii a meditujte. Ak chcete skutočne zmeniť život, pozdvihnite svoje vedomie na inú kvalitatívne novú úroveň, prestaňte utekať od reality, akceptujte ju tak, ako je, a začnite konať! Akákoľvek činnosť začína v hlave, nechajte sa premýšľať pozitívne. Svet sa nerozpadne, ak sa stanete šťastnejším! Definujte cieľ, vytvorte plán na dosiahnutie tohto cieľa a začnite pozitívne uvažovať v procese jeho dosiahnutia! Začnite malý a pokračujte ďalej. Cítite malé pozitívne pocity vo vašom vnútri a objavia sa veľké pozitívne myšlienky. Potom pochopíte, ako pozitívne myslieť s akýmikoľvek ťažkosťami. V tejto praxi pozitívneho myslenia, rovnako ako v mnohých iných činnostiach, sú dôležité skúsenosti a prax. Nakoniec, ak chcete tlačiť tlač, vykonáte cvičenia na jej posilnenie a vynaloženie veľkého úsilia na dosiahnutie vášho cieľa, av tomto konkrétnom prípade na to, aby ste sa naučili pozitívne myslieť a robiť to správne, potrebujete tvrdú prax.

Ako prinútiť seba myslieť pozitívne

Náš život je niekedy nepredvídateľný a niekedy nie je možné predvídať, kedy a kde bude ďalšia lekcia čakať na vás. Ako pozitívne myslieť na nejaké ťažkosti? Začnite malým, pretože „cesta 1 000 míľ začína jedným krokom“.

  1. Naučiť sa pustiť negatívne. Pomôže vám to prax jogy a sústredenia. Keď robíme ásany na podložke, zvyšuje to naše povedomie a uvoľňuje skryté zdroje energie. Presmerujte svoju energiu na dobrý kurz - naučte sa, ako sa sústrediť na objekt, plameň sviečky, vodu ... Cvičenie sústredenia vám pomôže byť viac zozbierané a vycvičí vás na zvládnutie vašej pozornosti. Dozviete sa teda, ako rýchlo a bezbolestne prejsť na pozitívne myslenie.
  2. Naučiť sa pozitívne. Problémom niektorých ľudí s nedostatkom pozitívneho myslenia je to, že sa považujú za nehodných z najlepších. Preto je nesmierne dôležité, aby ste sa prijali tak, ako ste, bez neprimeraného bičovania. Pokúste sa zhodnotiť z pozície pozitívnych vlastností a kvalít, na ktorých musíte pracovať. Zdôraznite hlavnú vec a začnite pracovať na sebe, chváľte sa za úspech - pomôže to vytvoriť zvyk pozitívneho myslenia a ušetrí vám množstvo zbytočných komplexov. Prijmite pozitívne a zmeňte negatívne. Existuje taká orientálna múdrosť: „Ak sa vám situácia nepáčia, zmeňte ju, ak nemôžete zmeniť, potom zmeňte svoj postoj k nej.“ A naozaj, ak nie ste schopní niečo zmeniť, aký je teda nárek nad tým?
  3. Naučíme sa klásť správne otázky sami sebe. Vypočujte si ľudí, ktorí sa sťažujú na život ... O čom to hovoria? Samozrejme, o vašom nešťastnom živote, o sebe! Myslíte si, že títo ľudia nemajú čo povedať? Samozrejme, že existuje! Pokúste sa položiť otázku takejto osobe: „Čo sa ti dnes stalo?“ A človek okamžite obráti svoju pozornosť na pozitívnu. Túto otázku si musíte položiť častejšie. Ak odpoveď nie je spokojná, položte ďalšiu otázku: „Čo môžem urobiť pre zmenu situácie? Aké lekcie som dnes získal? Aké závery možno vyvodiť? Čo môžem urobiť, aby som bol šťastnejší? Čo je pre mňa skutočným šťastím? Čo môžem urobiť pre rodinu, priateľov, svet, aby prežili šťastie? “Odpovedaním na takéto alebo podobné otázky si o sebe uvedomíte veľa zaujímavých vecí.
  4. Naučiť sa relaxovať. Interná práca, ako aj externá aktivita, môžu byť únavné, takže sa postarajte o kvalitný odpočinok. Jóga, prechádzka v prírode, chatovanie s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Zároveň však neleží odpočinok na gauči pred televízorom, rôzne večierky s použitím omamných a intoxikačných látok, ako aj komunikácia s ľuďmi, ktorí vás vedú k degradácii a ešte viac sa ponoria do negatívnych myšlienok. Ak chcete mať viac energie a vyššiu kvalitu života, relaxujte správne.
  5. Naučiť sa robiť dobre pre seba. Robte veci, ktoré vám prospievajú. Tu nám pomôže klásť správne otázky. Napríklad: jesť 5 čokolád môže byť chutné, ale aké je to dobré pre vaše telo? Jedzte dobre, dostatok spánku, cvičenia, ktoré vás nabijú energiou. Pokúste sa komunikovať so zdravými, pozitívne zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí na vás majú priaznivý vplyv.
  6. Učíme sa sami seba chváliť, sláviť dobro v nás samých. Oslavujte pozitívne udalosti svojho života a svoje dobré skutky, z ktorých mali úžitok iné živé bytosti častejšie. Zaručí to vašu dobrú náladu a vnútorný vzostup. Postupom času zistíte, že pre vašu náladu bude ťažké negatívne ovplyvniť vonkajšie faktory.
  7. Naučiť sa dobre s ostatnými (BeZkorystno). Skúste sa len usmievať na ľudí. Štúdie ukázali, že keď sa stretneme s usmievajúcim sa človekom, potom sa nedobrovoľne začneme usmievať, akoby sme „nakazili“ jeho dobrou náladou. Vždy ma potešilo, keď vidím úsmev pri návrate a zároveň sa moje šťastie nezmenšuje, ak ho zdieľam, ale v mojej duši sa stáva veľmi príjemným, keď si uvedomím, že pre niekoho to bolo ľahšie, a on príde na svet s lepšou náladou a možno aj , „infikujte“ niekoho šťastím. Postupom času budete chcieť robiť dobré veci pre ostatných ľudí stále častejšie.
  8. Naučiť sa oslavovať dobro v iných. Aby bol svet jasnejší, láskavejší a príjemnejší, skúste si všimnúť ich dobré vlastnosti u ľudí vo vašom okolí, čím im dávate príležitosť ukázať svoje najlepšie vlastnosti.
  9. Dopĺňame povahu. Najlepšie nabíjacie a nevyčerpateľné zdroje energie sú pre mňa jóga a príroda. Pomocou jogy môžete zmeniť svoju vnútornú energiu a zvýšiť ju. V prírode vyzeráte byť nasýtená energiou mora, lesa, oceánu, hôr, riek, pôdy a jasnej oblohy ...

Dúfam, že tento príbeh bude pre vás užitočný a pomôže vám začať pozitívne uvažovať prostredníctvom sebavedomia. Začíname! A budete rozumieť tomu, ako pozitívne myslieť a žiť naplno.

Čo sa dnes vo vašom živote stalo?

Pin
Send
Share
Send
Send