Užitočné tipy

Ako zoradiť podľa abecedy v Exceli - podľa abecedy v Exceli

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Excel je výkonný program na vytváranie tabuliek, ktoré sa používajú na ukladanie a správu textových a digitálnych informácií. Abecedné triedenie vám umožňuje rýchlo nájsť a prepojiť údaje. A to je len jedna funkcia z veľkého množstva funkcií programu Excel. Bunky v Exceli je možné usporiadať dvoma spôsobmi.

Ako usporiadať abecedne v Exceli

Na demonštráciu tejto metódy vezme tabletu s fiktívnymi menami niektorých ľudí. Najprv je potrebné určiť stĺpec, v ktorom sa bude triedenie vykonávať.

  • Potom na karte s názvom „Domov“ v časti „Úpravy“ kliknite na tlačidlo „Zoradiť a filtrovať“. V rozbaľovacom zozname vyberte položku s názvom „Zoradiť od A do Z“.
  • Je potrebné poznamenať, že sa objaví okno, v ktorom musíte zvoliť: v celej tabuľke alebo vo výbere.
  • Ak je potrebné vykonať iba jeden z stĺpcov, začiarknite políčko „Zoradiť ako súčasť výberu“.

Podľa niekoľkých polí súboru

Ak je potrebné zoradenie súčasne vo viacerých stĺpcoch a podľa viacerých parametrov, je užitočná možnosť „Vlastné triedenie“. Zvážte to.

Kliknite na kartu „main“, potom na „Sort and filter“ a potom na „Custom sortting“.

Potom sa otvorí okno, v ktorom by ste sa mali striedať s výberom stĺpcov, ktoré budú obsahovať vypočítané údaje, a tiež s uvedením metód: v závislosti od farby, hodnoty, zvýšenia alebo zníženia atď.

Hlavička okna obsahuje nasledujúce tlačidlá:

  1. Pridanie úrovne,
  2. Odstránenie úrovne
  3. Úroveň kopírovania
  4. Klávesy hore a dole.

Keď už hovoríme o tom, ako presne sa toto triedenie uskutoční, stojí za zmienku, že Excel prejde zoznamom dole. Prvá úroveň je najvyššou prioritou. Napríklad sme vybrali „triediť ľudí podľa mena od A do Z - hotovo.

Potom je ďalšou podmienkou zoradenie zoznamu podľa veku (podľa zvýšenia). Čo je to? Mená zostanú zoradené podľa abecedy, avšak menoví ľudia budú usporiadaní v určitom poradí - od najmladších po najstarších.

Najprv boli riadky zoradené v závislosti od mien. Potom by ste mali venovať pozornosť názvu Daria. Existujú 4 z nich, sú však usporiadané v rovnakom poradí, v akom boli pôvodne v tabuľke.

Potom bola pridaná ďalšia podmienka - usporiadať ľudí od najmladších po najstarších. Výsledkom je, že naša tabuľka je zoradená nielen podľa mena, ale aj podľa veku a teraz viete, ako radiť abecedne podľa Excelu.

Ako zoradiť podľa abecedy stĺpec

Ak potrebujete zoradiť dáta abecedne v samostatnom stĺpci bez odkazu na informácie zo susedných stĺpcov alebo potrebujete zoradiť údaje z určitého rozsahu, stačí vybrať daný rozsah alebo jednotlivé bunky a vyvolať výber kliknutím pravým tlačidlom myši. Potom z ponuky musíte vybrať triedeniea potom označte smer zoradenia.

Poradie hodnôt sa zmení iba vo vybranom rozsahu:

Ako usporiadať tabuľku podľa abecedy

Ak sa rozsah hodnôt zmenil na tabuľku, údaje je možné triediť ešte ľahšie. Stačí kliknúť na tlačidlo filtra (tlačidlo so šípkou nadol) v hlavičke stĺpca, ktorého údaje chcete zoradiť podľa abecedy a z ponuky vyberte požadovaný smer zoradenia.

V nasledujúcom článku zvážime zdanlivo jednoduchú otázku - ako odstrániť triedenie.

Pozrite si video: #53 - Excel - Filtre - Zoradenie - Viacnásobné . viacerých stĺpcov (August 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send