Užitočné tipy

Som blázon! Poznámky psychológa rodičom a deťom

Pin
Send
Share
Send
Send


Zamilovať sa v dospelosti nie je vôbec pokojné, pretože prinášame svoju minulosť s nami do akéhokoľvek nového vzťahu. Nie každý je pripravený postaviť rodinu s osobou, ktorá už má deti - je to ťažké rozhodnutie, ktoré nemožno prijať na ľahkú váhu. Komunikácia s deťmi iných ľudí môže byť náročná, najmä ak nemáte svoje vlastné, a môže naplniť váš život láskou a radosťou. Tento článok vám povie, na čo si treba myslieť predtým, ako poviete „Súhlasím“ osobe, ktorá už má deti.

Manželstvo s dieťaťom - stratégia a chyby


Každá žena sníva o princovi na bielom koni s úžasnou postavou a krásnou dušou. Ale čo keď má taký ideálny človek dieťa? A dokonca aj pár? Ako byť v tejto situácii?

Deti sú kvetmi života, našou nádejou na nesmrteľnosť. Deti sú vždy šťastím a deti milovaného a drahého teba, so správnym správaním - sa pre teba môžu stať rodinou.

Hlavná chyba budúcej nevlastnej matky

Hlavnou chybou, ktorú ženy v takejto situácii robia, je, že neakceptujú dieťa manžela, obmedzujú komunikáciu otca a jeho dieťaťa na minimum alebo dokonca úplne, kategoricky zakazujú randenie.

Drahé dámy, človek vždy miluje svoje deti, aj keď si to neuvedomuje. A ak sa negatívne pozriete na syna alebo dcéru svojho manžela, potom podvedome vyvstane pocit bezpečia a ochrany ich potomkov.

V takom prípade sa bude snažiť chrániť vaše dieťa pred negatívnym vplyvom z vás. Navyše sa človek začína javiť, že nemilujete nielen jeho dieťa, ale aj seba. Takýto vzťah nemôže byť šťastný a odsúdený na rozchod.

Čo robiť, keď má muž dieťa

Prijmite, že váš muž má dieťa ako samozrejmosť. Dieťa, aj keď má strašidelný charakter, potrebuje lásku a starostlivosť. Vďaka vám sa váš vzťah môže stať harmonickým. Ak to chcete urobiť, nemusíte kupovať veľa hračiek, pretože deti ocenia, že ich vôbec nekupujú.

Mali by ste sa pokúsiť stať sa skutočným priateľom malého človeka.

  • Zistite, čo miluje váš nevlastný syn alebo dcéra vášho otca, preto musíte najprv pozorne počúvať a sledovať.
  • Strávte voľný čas spolu, choďte na prechádzku, varte svoje obľúbené detské jedlá, učte sa a učte sa. Tým, že preukážete svoj pozitívny prístup, získate nielen lásku detí, ale tiež výrazne porastiete v očiach svojho manžela a posilníte rodinné vzťahy!

deti cítiť sa, keď je to potrebné, Ukážte svojmu dieťaťu jeho potrebu.

  • Ak je to chlapec, požiadajte ho napríklad, aby zavesil obrázok, kladivo na nechty alebo nabrúsil nože.
  • Ak dievča - jej pomoc pri výbere oblečenia na večer, konzultujte s varením na večeru, povedzte jej svoje „ženské“ tajomstvo.

Takýto postoj samozrejme nenechá nikoho ľahostajným. Nebojte sa, nebudete sa zdať deťom rušivé, aj keď si to myslíte.

Perníková metóda nie je najlepšia stratégia

Mnoho žien verí, že cesta k srdcu dieťaťa milovanej osoby spočíva v tolerantnosti, odpustení a neškodnosti. Rozhodne nie!

Keď si dieťa všimne, že sa ho snažíte týmto spôsobom potešiť, nevyhnutne budete trpieť a namiesto požadovaného dobrého vzťahu sa zosmiešňujete a nerešpektujete! Musíte poznať mieru a presne určiť, čo je možné a čo nie je možné vo vašej rodine.

Aj keď dieťa príde iba cez víkend, musí sa učiť a dodržiavať pravidlá.

Tiež, keď je dieťa s vami a vaším partnerom - je veľkou chybou preukázať zjavnú nerovnosť vo vzťahu k dieťaťu niekoho iného. Ak máte radi, potom to isté. Ak niečo kúpite - potom v rovnakom rozsahu. Nezbavujte dieťa niekoho iného. Lásku a hodnotu ako svoju vlastnú.

Existuje však možnosť odchýliť sa iným smerom, čo tiež spôsobí problémy. Vlastné dieťa pri vašich pokusoch získať láskavosť dieťaťa manžela by nemalo žiarliť.

Vzťahy medzi mužom a ženou v prítomnosti dieťaťa

Vzťahy medzi mužmi a ženami nie sú vôbec ľahké. A najmä vtedy, keď sú komplikované prítomnosťou dieťaťa.

V žiadnom prípade však nestojí za to, aby to spôsobilo škandály a ešte viac prerušilo vzťahy. Žene sa môže zdať, že pri komunikácii so svojím dieťaťom sa muž so všetkými svojimi myšlienkami vracia k rodine z minulosti, má so ženou emocionálne, a možno nielen nie. Takéto myšlienky by ste nemali doháňať.

Vo väčšine prípadov sa bývalí manželia po rozvode nezaujímajú iba o dieťa. Žiarlivosť na tvoju bývalú manželku je nebezpečná chyba.

Pamätajte, že ak je dieťa malé, je ľahšie nájsť s ním kontakt ako s tínedžerom.

Nepreháňajte to, ale staňte sa ideálnymi. Ak vás dieťa tak veľmi miluje, že bude matke neustále hovoriť o vás a vašich spoločných záležitostiach, potom bývalá láska vášho muža podnikne odvetné opatrenia a bude chcieť aspoň zničiť váš vzťah. Prečo to potrebujete?

Môžete si vziať muža s dieťaťom a podliehať vzájomnej láske, musíte sa oženiť. Postupujte podľa rady a buďte šťastní vo svojej novej, šťastnej a prosperujúcej rodine! Všetko najlepšie pre vás!

Pin
Send
Share
Send
Send