Užitočné tipy

Kalendár udalostí

Pin
Send
Share
Send
Send


Islam sa musí študovať od vyznania viery. (Viera v arabské zvuky ako Akida). To je zo základov náboženstva, do ktorých musíme bezpochyby prijať čistú vieru. Prorok Mohamed (mier a požehnanie s ním) odhalil celú podstatu islamskej dogmy, upevnil všetky ustanovenia viery. A nikto nemá právo pridať do náboženstva zbytočné inovácie. Koniec koncov, iba Alah vie, na čom je založená správna viera, a Pán, Svätý a Veľký, odovzdal toto poznanie prorokovi Mohamedovi prostredníctvom svojho anjela Jabraila.

Napriek tomu, že existujú rôzne skupiny moslimských sekt, ktoré skresľujú pravdu, správny krédo sa zachovalo dodnes. Spravodliví vedci našej komunity (ummahs) sa o neho starajú, môžu dať jasný argument Koránu a Sunny proroka Mohameda (mier a požehnanie Alaha s ním) do akejkoľvek pozície viery a môžu rozpoznať akúkoľvek inováciu, udržiavajúc čistotu náboženstva.

Jasnosť viery, dostupnosť dôkazov pre každé miesto viery, ktoré prežilo po stovkách rokov, robí z islamu jedinečné náboženstvo. Náboženstvo, chránené Pánom pred akýmkoľvek skreslením.

Viac informácií o viere si môžete prečítať v časti na našom fóre: http://vislame.2x2forum.ru/forum-f4/

Zmierenie a modlitba

Ak ste verili v Alaha a Jeho posla, vyslovili vzorec Šahady, naučili sa základy vyznania. Potom by ste mali začať učiť modlitbu (modlitbu), ale pred modlitbou by ste sa mali najprv oboznámiť s pravidlami umývania. Na tomto fóre máme dve sekcie:
Modlitba - http://vislame.2x2forum.ru/forum-f23/
Znečistenie - http://vislame.2x2forum.ru/forum-f22/

Korán a Sunna sú pre moslimov dva posvätné zdroje. Korán pozostáva z veršov-veršov, ktoré Pán poslal svojmu prorokovi počas celej svojej misie. Sunna je výrokom proroka Mohameda (mier a požehnanie Alaha s ním), v arabčine sa nazývajú hadísy.

Pin
Send
Share
Send
Send