Užitočné tipy

Bengálska mačka: opis plemena, udržiavanie a starostlivosť

Pin
Send
Share
Send
Send


Myšlienka kríženia leopardej mačky a mačky domácej bola taká úspešná, že získala popularitu po celom svete. Len málo ľudí môže zostať ľahostajných predstaviteľom tohto plemena, čo nie je prekvapujúce. Bengálci majú prirodzenú pôvab a šarm, ktoré môžu na prvý pohľad získať srdce. Ako rozlíšiť bengálsku mačku od obyčajnej? Pomôžeme vám vyriešiť tak ťažkú ​​otázku!

Falošná populárna značka

Akýkoľvek módny trend sa nakoniec stáva falošným a má za cieľ získať hotovosť. Ale v prípade mačiatok sa jedná o živé zviera, a to je jednoducho neprijateľné. Mali by ste si byť vedomí určitých bodov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere čistokrvnej bengálskej mačky:

 • Dostupnosť certifikátu,
 • Správna farba
 • Podobné ako ostatné mačiatka z vrhu,
 • Pomerne vysoká cena.

Pri výbere plnokrvného mačiatka Bengálsko by ste mali venovať pozornosť miestu zakúpenia. Elitné škôlky sa obávajú svojej povesti, a preto sa riziko nakúpenia falzifikátu zníži na minimum. Pri zakúpení bengálskej mačky na osvedčenom mieste dostanete osvedčenie potvrdzujúce prítomnosť rodokmeňa zvieraťa a jeho pôvod.

Veľký význam má správna farba. To je presne dôvod, prečo si toto plemeno získalo veľkú popularitu. Nie je ťažké rozlíšiť čistokrvné mačiatko - jeho farba bude jasná a jasná, škvrny by mali vyzerať dosť symetricky a tie, ktoré sa nachádzajú pozdĺž vertikály, by mali byť dobre definované.

Skontrolujte stokrát, kúpte raz

Cena bengálskej mačky nemôže byť nízka. Toto je axióma, ktoré vám umožňuje dávať pozor, keď vám ponúkneme nákup mačiatka za nižšiu cenu. Existujú dve možnosti - buď je to falošný, alebo mačiatko je choré. Prijímajte podobné oznámenia a nevenujte im pozornosť.

V podstielke sa získa niekoľko mačiatok a chovatelia zvyčajne navrhujú vybrať si jednu z nich. Mali by ste byť obozretní, ak vám ponúkneme konkrétne zviera, ktoré chváli jeho krásu a charakter. Môže dôjsť k podvodom zo strany bezohľadných predajcov, čo môže viesť k získaniu falšovaného tovaru.

Toto plemeno je v zásade dôležité pre ľudí, ktorí snívajú o ocenení a medailách na rôznych výstavách. Organizátori a sudcovia takýchto udalostí rýchlo a ľahko odlíšia čistokrvnú bengálsku mačku od čistokrvnej. Dostať sa do podobnej situácie bude veľmi nepríjemné. Buďte opatrní, vyberte si múdro a potom sa vaše mačiatko zmení na krásnu majestátnu mačku hodnú všetkých výhod.

História plemena Bengálsko

Bengálska mačka je kríženec divej ázijskej leopardej mačky s domácou. V polovici minulého storočia boli leopardé mačiatka takmer úplne zničené pytliakmi. Americký génový mlyn kúpil v roku 1961 dievča - mačiatko divého zvieraťa a začal chovné pokusy na krížení s obyčajnými domácimi mačkami v nádeji, že sa zachová plemeno ázijských leopardov pred vyhynutím. Prvé výsledky neboli úplne úspešné, objavili sa mačiatka, hoci boli podobné ich divokým predkom, ale boli agresívne, niektorí uhynuli alebo sa nedokázali rozmnožovať. Mill pokračoval vo svojej práci, ktorá trvala 20 rokov, čoho výsledkom bolo najkrajšie plemeno bengálskej mačky, ktoré si zachovalo divokú farbu svojich predkov a láskavosť a návyky domácich mačiek.

Plemeno bolo oficiálne zaregistrované až v roku 1991. V tom čase sa do nej zmiešali najlepšie vlastnosti mnohých exotických plemien krátkosrstých, perzských, egyptských mau a barmských mačiek. V roku 1997 sa plemeno prvýkrát objavilo v Rusku, ale distribúcia sa začala až v roku 2005. Dnes je v našej krajine veľké množstvo škôlok tohto plemena, náklady na plnokrvné mačiatka sa pohybujú od 35 000 rubľov., Prémiové exempláre už stoja 100 tisíc rubľov. (inf. 2017)

Opis bengálskych mačiek

Bengálske mačky nie sú príliš veľké, mačky vážia do 8 kg, hmotnosť mačiek sotva dosahuje 6 kg. Zároveň však majú vytrvalosť, pôvab a obratnosť svojich predkov, charakter úplne domáceho favorita, ktorý si zachováva iba malú a najlepšiu časť čŕt divokých predkov.

Telo je mierne predĺžené, má silnú kostru a dobre vyvinuté svaly. Labky sú silné, ale proporčné, predné sú kratšie ako zadné, ako u divých predkov. Vankúšiky musia byť čierne. Chvost je stredne dlhý a má čiernu špičku zaobleného tvaru.

Hlava bengálska je malá a má mierne klinovitý tvar, ktorého dĺžka je mierne predĺžená. Krk je svalnatý, nie príliš dlhý. Uši sú malé, proporcionálne, trojuholníkového tvaru so zaoblenými špičkami.

Papuľa je výrazná, s jasne definovanými vysokými lícnymi kosťami. Oči sú mandľového alebo oválneho tvaru, široko rozmiestnené. Farba očí je rôzna, s výnimkou modrej, ktorá je prijateľná iba pre snežné bengálsko s farbou bodu farby.

Srsť je krátka, hodvábna, mäkká a hladká. Podsada je hustá. Bengálske mačky nie sú náchylné na silné topenie. Rysom tohto plemena je tzv trblietanie - lesk vlny, zvlášť viditeľný za jasného svetla.

Farby sa môžu líšiť, štandardy chovu umožňujú niekoľko základných, najbežnejšie z nich sú leopard (hnedý tabby), striebro, sneh (sneh Bengálsko), uhlie.

Vzor bengálskych mačiek je prijateľný vo forme škvŕn, zásuviek a pruhov. Každá škvrna alebo ružica by mala byť zreteľne ohraničená. Podporuje sa prítomnosť škvŕn v oblasti chvosta, škvrny na bruchu sú povinné. Charakteristické a povinné tmavá špička chvosta.

Bengálska mačka

Bengálci sú veľmi zvedaví, je dôležité, aby vedeli všetko, čo sa deje v okolí, okrem toho je žiaduce zúčastniť sa na tom. Sú neuveriteľne aktívni a pohybliví, radi hrajú s majiteľom a so všetkými členmi rodiny, ako aj s inými domácimi miláčikmi, dobre sa vychádzajú a dokonca sa spriatelia so psami.

Milujú výšku a prirodzene majú vysokú obratnosť a skákanie, určite preskúmajú všetky police, skrinky a ďalšie zaujímavé miesta v nadmorskej výške. Na uspokojenie potreby lezenia je lepšie si kúpiť vysokohorský komplex s policami, rebríkmi a stĺpikmi. Samotný dom a miesto odpočinku sú tiež lepšie umiestnené vo výške, takže sa mačka bude cítiť príjemnejšie a pokojnejšie.

Bengálske mačky zdedili od svojich divokých predkov tiež úžasnú lásku k vode, najmä odlievanie. Nie všetky, ale veľa Bengálcov rád hrá s pramienkom po dlhú dobu, pláva a strieka v umývadle. Tiež radi sledujú ryby v akváriu.

Bengálske mačky a mačky sú jedným z najviac „hovorivých“ plemien mačiek. A toto nie je štandardná klasická meow. Ich intonácie siahajú od tichého, niekedy šepotajúceho „meow“ po nahnevaný zavrčanie a takmer zvuk sirény. Tieto mačky určite musia niečo „blaterovať“, keď prídete, keď ich vyzdvihnete, keď okolo vás prechádza samotná mačka. Ale nikdy ťa nebude unavovať svojou mňou, neboj sa.

Bengály sú známe svojou inteligenciou a patria k jedným z najinteligentnejších plemien mačiek. Dokonale chápu reč a intonácie osoby, ľahko si zapamätajú zvyky majiteľa, až do režimu dňa, s presnosťou na minútu. Nie je možné absolvovať školenie a školenie. Môžu byť ľahko vyškolení, aby priniesli aj cukrový obal alebo hračku, ako pes, aby si zvykli na postroj a vodítko. Svoje meno si pamätajú takmer prvýkrát, rýchlo si zvykli na podnos a poškriabali príspevok.

Napriek ich „mačacej“ nezávislosti sú bengálske mačky veľmi spojené s majiteľom a vedia, ako jemne pocítiť jeho náladu. Jasne chytia, keď je potrebné priblížiť sa a dotknúť sa majiteľa, upokojiť a povznášať, a keď nie je potrebné priblížiť sa a je lepšie počkať „búrku“. Oddelenie od majiteľa je nesmierne ťažké, môžu začať poškodzovať ujmu na zdraví. Ak často nezostanete doma dlho, bengálska mačka vám nebude vyhovovať. Najhorší trest pre Bengálsko je ignorovanie vlastníkom a nedostatočná komunikácia.

moja krásna Eva

Údržba a starostlivosť

Pokiaľ ide o starostlivosť, bengálsko nie je príliš náročné. Majú krásny, ale krátky a mäkký kabát, preto sa musia každý týždeň česať, a ešte viac tak, aby sa prach zbavil prachu a masírovala pokožka zvieraťa. Mačka sa bude starať o starostlivosť o kožušinu. Aj keď ich topenie nie je tak hojné, je stále potrebné pomôcť domácemu miláčikovi a zvýšiť frekvenciu česania. Bengálske mačky sú veľmi čisté a nevyžadujú časté kúpanie, aj keď mnohí z ich predstaviteľov neodmietnu znovu pritekať do povodia.

Ako vyrastáte, musíte narezať pazúry. Pre lepšie prírodné brúsenie je dobré mať dobrú vertikálnu pazúr. Každý týždeň by ste mali uši starostlivo očistiť, skontrolovať na zápal alebo infekcie.

Je lepšie si zvyknúť na všetky postupy starostlivosti o mačiatka od útleho veku, inak vám to dospelá mačka nemôže vždy dovoliť.

V teplom období je užitočné chodiť a hrať sa s mačkou vonku, čo uspokojuje jej potrebu aktivity. Nezabudnite na popruhy s vodítkom, pretože tí, ktorí milujú vysoké bengálstvá, radi lezú na stromy. Je lepšie zvoliť otvorený trávnik. Bengálske mačky si ľahko zvyknú na vodítko, ak to začnete robiť v ranom veku. Majú malú hlavu, ktorá sa dá ľahko prekĺznuť cez golier, takže je pohodlnejšie a bezpečnejšie používať postroj.

Kŕmenie bengálska

Bengálske mačky sú pekné citlivý tráviaci systémmôže byť náchylný na potravinové alergie a črevné zápaly. Preto by sa pri výbere stravy a výbere krmiva malo pristupovať opatrne, človek by nemal veľa experimentovať a často meniť krmivo.

Suché a mokré umelé krmivo by malo vyberať dobré a najlepšie prémiové značky. Lacné jedlo Bengálsko je kategoricky kontraindikované.

Dospelé mačky by sa mali kŕmiť dvakrát denne. Hoci bengálske mačky nie sú svojou pohyblivosťou a aktivitou veľmi náchylné na obezitu, navyše nechcú jesť všetko jedlo naraz a budú vhodné po celý deň, aby uspokojili svoju chuť do jedla. Vždy by mala existovať čerstvá pitná voda.

Niektorí chovatelia kŕmia bengálmi prírodnými potravinami, ale to si vyžaduje veľa času a nie je ľahké vybrať a správne vyvážiť stravu. Dokonca aj v škôlkach sa zvyčajne kŕmia vysoko kvalitným umelým krmivom známych značiek. Existujú dokonca špeciálne krmivá pre bengálske a iné orientálne plemená, špeciálne vybrané a vyvážené.

V žiadnom prípade by ste však nemali kŕmiť mačky zo stola, najmä ostré, údené, sladké a podobné výrobky. Bude to zlé pre akékoľvek zviera, a najmä pre predstaviteľa ešte mladého bengálskeho plemena.

Zdravie a choroba

Bengálske mačky majú celkom dobré zdravie zdedené od svojich divokých predkov. primárny ich slabosť je trávenie: rôzne črevné poruchy a slabý žalúdok.

Nedávno sa objavili informácie o dvoch nových charakteristických chorobách bengálska. Je to tak syndróm plochého hrudníka aj u mačiatok hypertrofická kardiomyopatiačo vedie k zlyhaniu srdca, tromboembolizmu a dokonca k smrti zvieraťa.

Distálna neuropatia - Porucha nervového systému, ktorá spôsobuje slabosť a ktorá sa prejavuje u dospelých zvierat. Vo väčšine prípadov sa také ochorenie vyrieši samo.

Dysplazia bedračo zvieraťu spôsobuje krívanie, bolesť a nepohodlie.

Problémy so zrakom sa dajú rozlíšiť progresívna atrofia sietnice a degeneratívne choroby očívyskytujúce sa s vekom zvieraťa.

Vďaka tomu všetkému patria bengálske mačky k storočným stotníkom a žijú v priemere asi 15 rokov a môžu žiť až 20 rokov.

Ako si vybrať a kúpiť mačiatko Bengálsko

Bengálske mačiatko sa zvyčajne získava počas obdobia postupného zavádzania (približne 3 mesiace). V tejto dobe detský vzorec stráca a mení sa na dospelého. Nakoniec sa vzor a farba tvoria vo veku 8 až 10 mesiacov. Toto fázové obdobie je charakteristické pre všetky divoké mačky a bolo zdedené Bengálcami. Nie je možné vziať mačiatko Bengálsko pred 2,5 mesiacom.

Mali by ste starostlivo vyšetriť dieťa, musí byť aktívny, zvedavý. Pozrite sa na obrázok. Nezabudnite sa pozrieť na matku, jej farbu a vzor, ​​pretože okamžite uvidíte, čo od dieťaťa môžete očakávať v budúcnosti. Kresba matky by mala byť jasne vymedzená, môže sa zdediť rozmazaná farba.

V súvislosti s rýchlo rastúcou popularitou bengálskeho plemena sa objavilo veľa pochybných chovateľov, ktorí ponúkali „čistokrvné“ mačiatka za relatívne málo peňazí. Je lepšie kúpiť si Bengálsko od známych chovateľov a škôlok, pričom dôkladne a dôkladne skontrolujte všetky dokumenty týkajúce sa zvieraťa. Priemerné náklady na mačiatka v škôlkach sú 35 - 50 tisíc rubľov, výstavné mačiatka môžu stáť 100 - 150 tisíc rubľov. Aj keď nemáte v úmysle zúčastniť sa výstav a chovu, nákupu od neoverených predajcov, riskujete získanie zvieraťa so skrytými zdravotnými poruchami.

 • Bengálci takmer nikdy nevedia, komunikujú medzi sebou, používajú to iba pri komunikácii s človekom.
 • Bengálska mačka dokáže vydať až 100 zvukov rôznej hlasitosti a intonácie.
 • Náraz bengálska hovorí o jeho láske k svojmu pánovi. Prečo a ako sa mačky purr a rachot vôbec čítať tu.
 • Bengálske mačky sú veľmi spoločenské, pripútajú sa k majiteľovi a často ho sledujú ako psa v celom dome, od miestnosti po izbu.
 • Bengálske mačky patria medzi sto rokov, priemerná dĺžka života týchto zvierat je 15 rokov.
 • Bengálci milujú výšku, rovnako ako ich predkovia - leopardi a jaguári. Budú odpočívať a spať iba na vyvýšenine.
 • Bengálske mačky sú známe svojou schopnosťou otvárať zatvorené dvere, obratne skákať na rukoväť a otáčať ju. Tiež radi otvárajú zásuvky skriniek a komody, aby skontrolovali, čo je tam)
 • Bengálske mačky prekvapivo zbožňujú striekanie do vody. Toto tiež zdedili od svojich divokých predkov.
 • Bengálske mačky bojujú v úplnom tichu, pripravujú sa na dlhú dobu a pred útokom hľadajú slabiny nepriateľa.

Veľa šťastia všetkým a pekný deň!

Pin
Send
Share
Send
Send