Užitočné tipy

Ako k tomu nohy: lámanie chýb

Pin
Send
Share
Send
Send


V tomto článku sa zameriame na hlavné body, ktorým musíte venovať pozornosť pri kreslení nôh. Kreslenie sa vykonáva v niekoľkých etapách, snažte sa urobiť nohy krásnymi a jednoduchými. Niektorí si myslia, že kreslenie ľudí je veľmi ťažké, ale v skutočnosti to tak nie je. Obrázok, napríklad balerína alebo spiaca osoba, si bude samozrejme vyžadovať podrobnejšiu kresbu, ale s vynaložením dostatočného času a úsilia môže dosiahnuť vynikajúci výsledok aj začínajúci umelec. Nevynechajte kroky, podľa algoritmu nakreslíte skutočné majstrovské dielo bez akýchkoľvek dodatočných prác a úprav. Prejdime teda do prvej fázy vytvorenia dokonalého obrazu nôh.

Ako k tomu nohy: Etapa 1

Ak chcete, aby nohy vyzerali prirodzene, začnite základmi. Najprv si uvedomte, že zvyčajne nikto kreslí iba pomocou priamych čiar. To by bolo z estetického aj fyziologického hľadiska nesprávne. Takáto „neohrabaná“ práca je vhodná iba v štádiu prvých návrhov, náčrtov. Pri pozornom pohľade vidíte, že elegancia a krása končatín dokonale tlmí ohyby. To je s ich pomocou, že v procese kreslenia obnovíme skutočný tvar nôh, pridáme detaily a ohyby k základnému obrazu.

Kreslenie nôh: 2. fáza

V tejto fáze vytvárame obrázok kreslením a načrtnutím nôh a jednoduchými ceruzkami kreslíme všetky línie zhora nadol, až kým nedosiahneme potrebné zúženie. Ak je to potrebné, opravíme výkres pomocou gumy a prekreslíme jednotlivé riadky. Pokračujte, až vás výsledok poteší.

Ako nakresliť ľudské telo do plnej výšky: Etapa 3

Pokúsme sa „pripevniť“ naše nohy k zvyšku tela. Niekedy začínajúci umelci zdokonalujú zručnosti kreslenia jednotlivých častí tela, ale portrét osoby ako celku je im oveľa zložitejší. V tejto fáze sme zostavili našu „hádanku“, skúste zopakovať prechod, ako je to znázornené na obrázku. Nerobte si starosti, ak to spočiatku nebude dobre fungovať. Preto sa učíme chytiť podstatu a pochopiť základy toho, ako kresliť nohy. Nájdite si čas na pomalé kreslenie a zamerajte sa na proces, potom práca pôjde rýchlejšie. Ak sa váš výkres už začal podobať príkladu, pokračujte ďalším krokom.

Kreslenie nôh: 4. etapa

Vezmime si podrobnejší nákres, tentoraz kolená. Tento problém zvyčajne nespôsobuje žiadne zvláštne ťažkosti. Pretože kolená sú spojovacou časťou nohy, vynikajú na obrázku najjasnejšie. Preto vám odporúčame opatrne kresliť tenké čiary, aby ste v prípade niečoho opravili. Ako vidíte, guma nám pomáha v každej fáze vytvárania obrazu a umožňuje nám zdokonaliť každú líniu. Nakreslite, umyte a znova nakreslite. Neboj sa chýb a zbytočne námahy. Na obrázku vidíš možnosti kreslenia kolien.

Naučiť sa kresliť: 5. fáza

Nohy nie sú len kosti, ale aj svaly. Zamyslite sa nad tým, ako vyniknú. Všetko záleží na vás, ak chcete - zvýraznite túto časť nôh, nie - nechajte ju nenápadnú. Ak je cieľom načrtnúť človeka úplne, svaly nemôžu byť veľmi podrobné. Ak kreslíme iba nohy, je vhodné vytvoriť taký „prízvuk“. Podľa môjho názoru sú svaly neoddeliteľnou súčasťou obrazu, ich podrobný obraz vyzerá prirodzenejšie a realistickejšie.

Záverečná 6. etapa

Kresba je teda takmer hotová. Čo ešte treba urobiť, ako správne nakresliť nohy? Pridajte niekoľko ďalších ťahov, ohnite, aby ste „oživili“ obrázok. Tento krok nevynechajte, ak chcete, aby bol výkres harmonický a mal úplný vzhľad. Pozrite sa na podrobnosti v príklade, porovnajte podrobnosti s výkresom, vykonajte posledné opravy. Ak ste dodržiavali všetky body článku, mali by ste získať krásny a primeraný obraz nôh.

Tento článok je určený tým, ktorí sa nedávno venujú kresbe alebo chcú opakovať základné vedomosti o výtvarnom umení. Toto nie je len správne, ale základné pochopenie zostavenia kompozície a výkresového plánu, môžete ho použiť ako základ pre vytvorenie zložitejších výkresov.

Ponorte sa do atmosféry tvorivosti a inšpirácie a za pár dní sa kresba stane neoddeliteľnou súčasťou vášho života!

Dajte si príležitosť uvažovať o narodení krásnych!

1. Nohy - to nie je pre vás lievance

Začiatočníci si často chodia nohy naplocho, napríklad ako palacinky, alebo do tvaru pravouhlých rovnobežných rúk, ktoré sú „prilepené“ k nohám. V skutočnosti má chodidlo oveľa zložitejší tvar, na ktorom je veľa výčnelkov a vrúbkov. Pamätajte, že vo vnútri chodidla sú kosti, nie želé alebo kúsok preglejky.

Noha má šesť strán, z ktorých každá sa líši od ostatných a súčasne je zrkadlovým obrazom zodpovedajúcej strany druhej nohy: ľavá a pravá, predná a zadná, ako aj horná a dolná. Nezabudnite, že zdravá noha nie je rovná - medzi spodnou časťou prstov a päty je „oblúk“.

Ak vaša noha nie je vo vašej kresbe vôbec ako vy, pravdepodobne ste urobili chybu so základným tvarom. Nie je potrebné horúčkovito ovládať siluetu, lepšie sa vracať na začiatok a otvárať sa čoraz opatrnejšie

2. A prsty nie sú klobásy

Prsty neležia elegantne okolo kruhov (alebo klobás), dotýkajú sa a držia sa navzájom. Palec sa pozerá mierne dovnútra chodidla a ostatné sú mierne nasmerované k nemu. Najväčšia vzdialenosť je medzi palcom a druhou (na chodidle je ukazovák?) Prsty. Zvyčajne sa prsty skracujú z veľkého na malíček, ale stáva sa, že druhý prst človeka je dlhší ako ten veľký - dávajte si pri tom pri ťahaní konkrétnymi nohami pozor.

Keď sú prsty ohnuté, celý oblúk chodidla sa ohýba, pretože ide o jediný systém - nevyťahujte ohnuté prsty, ako keby boli pripevnené k nohe závesmi a pohybujte sa od nej oddelene.

3. Chúlostivé členky

Vyčnievajúce kosti členkov sú v rôznych výškach a nie sú presne oproti sebe. Vnútorný (stredný) členok je umiestnený nad vonkajším (bočným). Ak tieto kosti zmiešate a nakreslíte inak, bude to ako keby boli kosti z druhej nohy. Vezmite prosím na vedomie, že výškový pomer sa nemení, ani keď sú nohy ohnuté.

4. Bigfoots

Dĺžka chodidla od päty po špičku palca sa zvyčajne rovná výške lebky (od koruny po bradu) a dĺžke predlaktia (od lakťa po zápästie). Niektorým sa zdá, že je toho príliš veľa. Ak tomu neveríte, môžete si to vyskúšať sami. Šírka chodidla je približne rovnaká ako polovica šírky lebky alebo šírka štyroch prstov na ramene (to znamená všetkých okrem veľkých). Umelec často chce nakresliť chodidlá, ktoré sú menšie ako skutočná veľkosť, preto to vždy starostlivo skontrolujte.

Pin
Send
Share
Send
Send