Užitočné tipy

Ako sa stať športom

Pin
Send
Share
Send
Send


Nikdy nebol atletický. V škole boli hodiny telesnej výchovy mučením. Nemal som rád hry v prírode, zaoberal som sa kresbou, hudbou, divadlom. vôbec nie športový človek! Teraz 25 rokov a teraz som sa chcel stať silným, fyzicky odolným, naučiť sa plávať a jazdiť na bicykli, behať dlhú dobu. Chápem, že o tom nie je čo hovoriť - musíte ísť a trénovať. Hľadám spoločnosť! Budú sa navzájom podporovať, zdieľať úspechy, informácie. Alebo možno niekto bol taký istý ako ja a potom sa zmenil? Nadváha je k dispozícii, zdravie sa zdá byť normálne, ttt :)

Svetlana Chernyshova

Psychológ, konzultant. Špecialista z webu b17.ru

Takže v škole som nenávidel telesnú výchovu, snažil som sa jej vyhnúť. A v inštitúte spolužiak navrhol ísť s ňou do fitness. A teraz, už štvrtý rok, robím trikrát týždenne. Môj priateľ ma opustil už dávno a pre mňa sa z koníčka stal zvykom a nevyhnutnosťou. Hlavná vec je preto nájsť to, čo sa vám páči a začať. Na šport si zvyknete veľmi rýchlo.

Podľa štatistík takmer 90 percent ľudí ukončilo športovanie v prvom roku. väčšina z nich za prvých šesť mesiacov. skrátka, ak sa budete držať pravidelných tried šesť mesiacov, potom ste už vykonali polovicu práce. ale po šiestich mesiacoch aj veľa z nich vypadne.

Bojujte s lenivosťou.

No tak, autor. Som s tebou)

Možno to nepotrebujete? Ľudia sú iní, ale telo vie, čo potrebuje. Možno máte dostatok prechádzok na čerstvom vzduchu? Naopak, od detstva som mal rád hry v prírode, nemohol som sedieť na jednom mieste, mojou obľúbenou lekciou bola lekcia telesnej výchovy. Teraz robím šport.

autor a ja som s vami :)

Súvisiace témy

Úplne ti rozumiem. Ja sám milujem aktívnu zábavu a uvedomil som si, že som pre nich slabý. lezenie, aby sa ruky okamžite unavili, nikde nelezli, aerodynamický tunel sa tiež stiahol stranou, lanový tábor sotva prežil jednu stopu. Všeobecne platí, že tu stačí hľadať svoje vlastné, chcem tancovať, moja duša je roztrhaná

Autor, budem sa riadiť! ,)

Dnes som robil protahovacie cvičenia dnes a včera 20 minút. Čech, dokonca aj v samotnom procese, musel bojovať proti lenivosti!

Irina 6, no, kde začneme? :)

Len pešo pešo. To je tiež užitočné.

Navrhujem začať pohárom teplej vody na lačný žalúdok. Počkajte 20 minút a raňajkujte. A potom, po čakaní, urobte 20 drepov + ľahké cvičenie. To je pre začiatočníkov, a tak každý deň po dobu najmenej 2 týždňov.

Autor, kde si? Začnem zajtra ráno, si so mnou?)

Mi, áno, som tu, som s vami)

Ukázalo sa, že je to šport?

Moderátorka, upozorňujem na skutočnosť, že text obsahuje:

Fórum: Životný štýl

Nové pre dnešný deň

Populárne dnes

Používateľ webovej stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že je plne zodpovedný za všetky materiály, ktoré publikoval čiastočne alebo úplne prostredníctvom služby Woman.ru.
Používateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré predloží, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale neobmedzuje sa na autorské práva) a nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Používateľ Woman.ru, ktorý posiela materiály, má záujem o ich zverejnenie na webe a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším použitím redaktormi Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov zo stránok woman.ru je možné iba s aktívnym prepojením na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy miesta.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na woman.ru sú povolené len osoby so všetkými potrebnými právami na takéto umiestnenie.

Autorské práva (c) 2016-2019 LLC Hirst Shkulev Publishing

Sieťová publikácia „WOMAN.RU“ (Woman.RU)

Osvedčenie o registrácii masmédií EL č. FS77-65950, vydané Federálnou službou pre dohľad nad komunikáciami,
informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Hirst Shkulev Publishing Limited Liability Company

07/03/2017 - 17:07, admin. 826 0

Väčšina moderných dievčat a žien premýšľa o tom, ako sa stať atletickým. Navyše, aj keď by to malo pre vás maximálny prínos, príjemnosť a bezpečnosť pre zdravie. Ale skôr, ako začnete vykonávať jednu alebo druhú športovú činnosť, musíte sa pre seba okamžite naučiť niekoľko bodov, ktoré vám psychicky pomôžu neopustiť podnik, ktorý začal, a pokračovať v ňom bez ohľadu na to, čo.

Nepozerajte sa na ostatných

Fyzické telo musí byť vždy krásne, pružné a pohyblivé. Väčšina mužov a chlapcov si to myslí. Dievčatá v zásade rovnako veria, s jediným rozdielom, že venujú osobitnú pozornosť určitým častiam tela. Každé dievča chce byť štíhlé a udržať svoju postavu čo najdlhšie a každá mladá dáma sa pozerá na svoj ideál alebo nejaký štandard krásy. Toto, samozrejme, môže slúžiť ako vynikajúca motivácia pre šport, ale nie pre každé dievča.

Faktom je, že psychológovia zaznamenávajú trend, ktorý nedovoľuje, aby sa spravodlivé sexy pohybovali ďalej, keď začali športovať. A toto je, ako ste pravdepodobne predpokladali, zlyhanie. Keď sa pozriete na úspechy ostatných, porovnajte ich so svojimi vlastnými a nenájdete správny výsledok, je tu podľa väčšiny ľudí tu frustrácia. Preto, ak máte pocit, že máte sklon sa rozčuľovať, nemali by ste sa na ostatných pozerať alebo sa porovnávať s ostatnými.

Pripravte sa na náklad

Na začiatku nepredpokladajte, že športové športy budú jednoduché a ľahké. Najmä ak ide o gymnastiku na chudnutie alebo fyzioterapiu. V počiatočných fázach sa všetkým športovcom vždy odporúča, aby si sami uvedomili, že úspech je v dočasnom priestore. Preto všetky úspechy a úspechy v športe podliehajú časom, a to môže znamenať iba jednu vec - buďte trpezliví a pokojne robte to, čo od vás tréning vyžaduje.

Okrem pokory, trpezlivosti, odhodlania potrebujete vytrvalosť a úsilie o dosiahnutie najlepších výsledkov pre každý deň, a preto je pri tréningu účelné vykonávať všetky cvičenia čo najefektívnejšie a najrýchlejšie. Bude tiež veľmi užitočné, ak sa naučíte rovnomerne rozdeľovať svoje sily:

  1. zahriať sa
  2. športové cvičenia
  3. samotný šport (ak hovoríme o športe, ktorý sa netýka iba cvičení),
  4. koniec cvičení alebo športových aktivít.

Nezabudnite na náladu

Zlá nálada nie je kamarátom ani zamestnancom pre šport a pre seba. Preto predtým, ako začnete cvičiť alebo prednášať, buďte vždy v dobrej nálade. Ale ak to z nejakého dôvodu nemáte, potom sa uistite, že ho máte. Urobte si čas cvičením, chatujte s priateľmi alebo sa pripravte na pozitívne emócie.

Ronda Rosie

28 rokov, majster bantamových váh UFC

Pred ňou určite spadnete na kolená. Ale ak vás dokáže vyradiť o pár sekúnd, neznamená to, že je falošná žena. Rosie nechce počuť komplimenty za ľavý háčik: „Povedz mi, aký som inteligentný a talentovaný,“ flirtuje majster. "Je to vzrušujúce." Smej sa, ako vtipná ťa učí - žena so sebazliatinou bude považovať každú ženu za inteligentnú a silnú (aspoň podľa povahy).

Ale majte na pamäti: aby ste vydržali niekoľko kôl vo vzťahu s Rondou, musíte byť rovnako silní a pokojní ako slon. "Celý deň som sa hádala s kamarátmi a sparring partnermi," hovorí. "Takže môj priateľ mi musí veriť." Ochlaďte svoje podráždenie na horizontálnej lište alebo na tom, čo ešte žiarite v hale: rast sebaúcty - najlepšia vakcína proti žiarlivosti. Toto nie je spôsob, ako predviesť alebo upútať jej pozornosť (aj keď áno, aj on) - skôr hlúpy prepínač v mozgu.

A posledná: ak nájdete partnera, ktorý je šetrný k životu rovnako vhodný ako Ronda, potrebujete tlač, ktorá vydrží neočakávaný úder (športovci niekedy takhle žartujú). Čo Rosie radí? Tu je ABC tlače: ležte na chrbte, ruky pod zadkom. Zdvihnite nohy 15 cm od podlahy a píšte nohami do vzduchu celú abecedu, od A po Z. Je to ťažké? Ronda sa však nemusí zastaviť ani z návratu z I na A.

Julie Foucherová

26 rokov, finalista CrossFit Games 2013

„Každé dievča chce, aby si komplimentoval jej vzhľad. Je však pravdepodobnejšie, že triedy crossfit budú potrebné na pochopenie toho, čo vaše telo dokáže, “hovorí Foucher. Toto dieťa zdvihne 2,3 z jeho hmotnosti v mŕtvom ťahu. Takže prestaňte obdivovať jej zadok - lepšie chválu za nový osobný záznam.

Ženy ako Foucher kvitnú v napätej atmosfére. Preto požiadajte o školenie s ňou a povedzte, že vy sami nezvládate tieto neznesiteľné sady kvapiek. A príďte do triedy s úsmevom. "Pozitívny prístup môže cvičenie pretiahnuť alebo zahnať," nariaďuje Julie. A po jej stráž pri východe z haly. Teraz je plná endorfínov - ste prepocení alebo nie a nemôžete nájsť lepší okamih na to, aby ste ju pozvali na rande.

Gretta Kruezi

31 rokov, držiteľ záznamu kitesurfingu

Toto dievča dokáže na jednom sedadle prekonať 160 km na svojom drakovi, takže musíte zodpovedať jej túžbe po adrenalíne. Scary? Podľa Cruesi, čím viac prekonáte svoje obavy, tým viac budete mať istotu. A nie je potrebné liezť na obrovské vlny. Greta a jej priatelia budú mať radi muža, aj keď bez draka, ale sú pripravení riskovať napríklad v kariére, ktorá sa nevzdáva novej a neznámej. "Ale neváhaj," pýta sa Kruezi. "Predveďte sa na trháky a potrebujem seriózneho muža."

Kruezi musela trpieť so svojimi spolužiakmi a teraz sníva o pánovi. "Keď ma muž na letisku pozve, aby som pomohol vysporiadať sa s vybavením pre drakov, cítim sa žensky a krehko," hovorí. "A som rád, že môžem prijať pomoc." Vidíte, ako bojuje s prikrývkou a doskou na pláži alebo v blízkosti automobilu? Bežať na pomoc a zoznámiť sa. Vedci z Gruzínskej štátnej univerzity zistili, že slobodné ženy sú ochotnejšie prijať pomoc cudzincov ako dámy v spoločnosti iných dám.

Sasha Didjulian

21 rokov, majster sveta v lezení

Sashov osobný záznam je 42 ťahov za sebou, ale jej tricepsy nezasiahnite láskyplným pohľadom: „Ženy nie sú na svoje svalnaté paži zvlášť hrdé, takže opálený kompliment ma bude viac lichotiť.“ “ Sasha však nenavrhuje záznamy v tréningu, cvičí 5 prístupov k horizontálnej lište po 10 opakovaniach: „A tu sa mi nesnažíš ukázať všetko, čo dokážeš, pretože dokážem urobiť toľko, ak nie viac. Radšej dokážete, že ste pripravení usilovne pracovať na dosiahnutí výsledku. “

A tiež: nemusíte sa celé dni zavesiť na horu, aby ste ju zaujali. „Len nebuď nudný - buď zanietený a nadšený, aspoň v športe, aspoň v práci alebo koníčkoch. Potom sa možno s vami podelím o čokoľvek. “

Jenna parkerová

31 rokov, víťaz triatlonu New York 2013

Vo svojom víťaznom výkone na triatlone v New Yorku 2013 Jenna udržiavala svoj bicykel pri priemernej rýchlosti 35 km / h počas 40 km v rade a potom bežala 10 km rýchlosťou 16 km / h. Ako vážne dievča dokáže vydržať a dosiahnuť výsledok: „Na pretekoch sa držím: vždy sa rozbijem, nikdy sa nerozbijem! Bez ohľadu na to, akú bolesť musím prekonať, donútim svojich protivníkov ešte viac trpieť. ““

Triatlonisti trénujú takmer každý deň, takže nájdenie „okna“ v jej rozvrhu bude ťažké. Ženy tohto typu sú tie, ktoré považujú dátum na Skype za romantický. Ale ešte lepšie je byť blízko nej v hale. A trénujte rovnako tvrdo.

Ak videla, ako sa vám darí, bude známa sama o sebe: „Keď mám uvoľnenú minútu, natiahnem alebo usrknem smoothie vo fitness bare - pokloním sa mi na tričku alebo sa opýtam, aká hudba znie v mojom iPode.“ Jeden detail: Jenna netoleruje bláznov a nečestných schémov. Ak máte záujem o krátke puto bez záväzkov, povedzte jej to. A Jenna sa rozhodne, či na to stráviť čas.

Alex morgan

26 rokov, útočník reprezentácie USA, olympijský víťaz 2012

Rovnako ako vy si zvykla na nezmyselné chatovanie v šatni. To znamená, že s ľuďmi s najväčšou pravdepodobnosťou zaobchádza tak, ako s ňou zaobchádzajú. Ale je zlatou medailistkou, nie je ako dievča z neďalekej kaviarne a nemá rada banálne flirtovanie „podľa schémy“.

„Raz si so mnou zahral jeden chlapík." Zdá sa, že sme sa niekde videli? " A práve som nechal svoju vizitku na lavičke, “hovorí Morgan. "Ak ma skutočne zaujímaš, spýtaj sa ma na môj výcvik, okamžite odpoviem na akúkoľvek otázku." Dobrým nápadom je aj to, že by ste ju chceli absolvovať v intervalovom tréningu na priľahlých trenažéroch. Po ňom bude nasledovať dialóg a, pravdepodobne, ukážka jej klikov s ponorom.

Len sa nesnažte dať jej rady týkajúce sa fitness, už má trénerku. Ak ju chcete lichotiť, pochvalte si jej prácu s loptou, rýchlosť alebo rýchlosť reakcie - to je to isté, ako keby ste povedali: „Máte krásne nohy,“ ale nebude to kompliment jej čela. „Športová žena si určite pochváli to, čo sa jej stalo s takýmito ťažkosťami,“ hovorí Morgan. "Nerozptyľujte slová, stačí len prikývnuť s úsmevom, keď ma vidíte dokončiť 3 km beh pri priemernej rýchlosti 20 km / h."

A najlepší moment, kedy ju pozvať na rande, je, keď Alex opustila školenie svojho tímu na ihrisku. Tímové športy spôsobujú prudký nárast hormónu náklonnosti oxytocínu, teraz je otvorený komunikácii.

Emily Harrisonová

29 rokov, člen tímu Adidas Ultra

Nenechajte sa komplimentovať s bežiacim cudzincom: naši kolegovia z Runner's Worls hlásia, že muži sa pri joggingu bavia a ženy nie. Ale podporte ju z diaľky, ak vidíte, že je vyčerpaná. "Vzrušenie z jazdy je obrovské, ale potrebujeme pomoc v ťažkých oblastiach," vysvetľuje Emily. Až teraz budeme pochybovať o tom, že s ňou budete môcť byť v tejto vzdialenosti dlho. Najlepší výsledok Harrison je 50 km bežeckých tratí: 4 hodiny 22 minút (a 1 km to bude trvať 2 minúty 46 sekúnd), takže možno vezmite bicykel a jazdíte nablízku?

Hoci by bolo múdrejšie pozvať ju, aby chodila po meste. "Bežci často trénujú cez palubu, takže musíte vedieť, kedy sa majú zastaviť," sťažuje sa Emily. Bonus: Ukázalo sa, že chôdza zmierňuje bolesť svalov nôh.

Pozrite si video: Moderná gymnastika je krásny a náročný šport, štát ho však podporuje minimálne (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send