Užitočné tipy

Ako poslať fax z telefónu so systémom Android

Pin
Send
Share
Send
Send


RuFax.ru je optimalizovaný pre použitie s nasledujúcimi typmi prehliadačov:

Pre osobné počítače:

 • Internet Explorer 9.x
 • Mozila Firefox 29.x
 • Opera 20.x
 • Google Chrome 33.x

Pre tablety:

Pre mobilné zariadenia:

 • Opera 20.x
 • Google Chrome 33.x
 • Safari 9.x

Ako poslať fax z telefónu nasnímaním fotografie

Na odoslanie faxu zo systému Android používame bezplatný program PhotoFax, môžete však použiť ďalšie analógy z Obchodu Play.

Ako poslať fax telefonicky:

 1. Zaregistrujte sa do programu, ak bol prvýkrát spustený
 2. Na obrazovke so zoznamom dokumentov klepnite na „Nový dokument s fotografiou“
 3. „Nastavenia“, vyberte možnosti fotografie (č. 2)
 4. Nasmerujte fotoaparát na dokument (dokument by mal byť dobre osvetlený, nesmie byť zdeformovaný a mal by zaberať maximálnu plochu fotoaparátu)
 5. Klepnite na „Vyfotiť“ (č. 3)
 6. Pomocou tlačidla „Orezať“ (č. 1) prejdite do režimu, v ktorom chcete určiť všetky okraje dokumentu, a kliknite na šípku (č. 2).
 7. Ak je to potrebné, upravte obrázok a tiež klepnite na šípku / začiarknutie

Aplikácie pre iPhone a Android

Do vyhľadávacieho panela v obchode s aplikáciami zadajte slovo „fax“ a dostanete veľa aplikácií, ale žiadna z nich nebude zadarmo. Tí málokto, ktorí ponúkajú bezplatné faxovanie dokumentov, to môžu skutočne urobiť s obmedzeným počtom dokumentov. Potom musíte zaplatiť.

Ďalším dôležitým problémom je, že väčšina faxovaných dokumentov, ktoré odosielate, sú tie, ktoré obsahujú osobné informácie. Faxová korešpondencia sa zvyčajne uskutočňuje s vládnymi agentúrami a zdravotníckymi organizáciami, ktoré požadujú osobné údaje. Vývojárom aplikácií nemôžete dôverovať spracovaniu údajov obsahujúcich osobné informácie. Máme pre vás nasledujúce odporúčania.

Ak často potrebujete poslať správy faxom alebo ak pracujete pre spoločnosť a snažíte sa nájsť najlepšiu službu, RingCentral Fax, ktorý vlastní spoločnosť Cisco a AT&T, je tou najlepšou voľbou pre vaše potreby. Najmä od tej doby dostal podporu pre výkonné bezpečnostné technológie a multi-užívateľský režim.

Majú tiež dobrú mobilnú aplikáciu, ktorá je pravdepodobne najlepšia na posielanie dokumentov faxom bez faxu. Fax možno poslať aj e-mailom. Implementuje podporu všetkých funkcií, ktoré si viete len predstaviť, vrátane podpory pre Outlook, Disk Google, Dropbox, Box. Používateľom sa tiež poskytuje bezplatné telefónne číslo. Má všetky bezpečnostné nástroje, ktoré budú užitočné pre organizácie alebo jednotlivcov, ktorí posielajú dôverné informácie.

Ak potrebujete poslať iba niekoľko dokumentov naraz, môžete si vybrať najlacnejšiu cenu (menej ako 7 dolárov mesačne) a po určitom čase službu odmietnuť. Aj v tomto prípade je vhodný eFax, ktorý je známy ako spoločnosť, ktorá vynašla digitálny fax. Má dobrú mobilnú aplikáciu, ktorá vám umožňuje odosielať a prijímať faxy.

Ak potrebujete poslať jednu správu alebo dokument, použite MyFax, kde môžete poslať až 10 strán úplne zadarmo. Ak potrebujete poslať každý mesiac viac stránok, môžete použiť jednu z navrhovaných sadzieb.

Obaja vyššie uvedení poskytovatelia sú seriózni a patria k jednej veľkej spoločnosti, ktorá sa v tejto oblasti dlhodobo vyvíja. Bezpečnostné funkcie týchto produktov nemusia byť také pokročilé ako funkcie softvéru RingCentral, nemusíte sa však obávať o svoje osobné informácie.

E-mail fax

Ak používate Windows Phone, Blackberry, Fire Tablet alebo iný operačný systém, vždy sa môžete zaregistrovať na stránkach RingCentral, eFax alebo MyFax a pomocou tejto služby môžete poslať fax e-mailom.

Takmer všetci poskytovatelia poskytujú možnosť odoslať fax e-mailom na číslo príjemcu, ku ktorému je pridaný ďalší kód. Napríklad, ak chcete poslať fax na číslo 800-555-1212, musíte poslať dokument ako e-mail na [email protected] (adresa nie je skutočná). Schopnosť poslať fax e-mailom znamená, že akékoľvek mobilné zariadenie môže ľahko odosielať faxy bez nutnosti inštalovať ďalšiu aplikáciu.

Neexistuje najlepšia aplikácia na odosielanie faxov, ktorá je vhodná pre každého. RingCentral je najlepšou voľbou, ak potrebujete pravidelne odosielať faxy. Ak bude dokument faxovaný raz, uprednostnite MyFax.

Ak váš smartfón používa iný operačný systém (napríklad Windows Phone), je lepšie použiť službu online na odoslanie faxu e-mailom.

Pin
Send
Share
Send
Send