Užitočné tipy

Spôsoby odomknutia telefónu, ak zabudnete svoje heslo

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak ste stratili alebo zabudli heslo z vášho iPhone, skúste obnoviť prístup pomocou režimu zálohovania alebo obnovy iTunes. Ak používate Android 4.4 alebo staršiu verziu a máte možnosť prihlásiť sa do svojho účtu Google, skúste resetovať kľúč vzoru. Ak už nemáte prístup k svojmu účtu Google, spustite ho na telefóne. Ak chcete obnoviť prístup na systém Android 5.0 a novší, budete musieť všetky údaje v telefóne vymazať.

Obnova účtu Google

Smartfóny s Androidom je možné odomknúť prostredníctvom účtu Google prepojeného so systémom za predpokladu, že si to pamätáte. Táto metóda funguje na zariadeniach s operačným systémom Android až do verzie 5.0 (Lollipop). Telefón musí byť pripojený k sieti prostredníctvom Wi-Fi alebo mobilného internetu.

 • Na uzamknutej obrazovke 5 alebo viackrát vytočte ľubovoľné heslo alebo kláves. Kým sa neobjaví správa oznamujúca, že zariadenie je uzamknuté. Kliknite na položku „Zabudli ste heslo?“.
 • Potom zadajte údaje z účtu Google. Potom zadajte nové heslo pre uzamknutú obrazovku.

Obnovenie hesla pomocou obnovenia

Heslo v zariadení môžete pomocou systému Android obnoviť pomocou režimu obnovenia.

Dôleľité: V takom prípade dôjde k nenávratnej strate vąetkých informácií zo zariadenia. Zálohujte sa vopred, aby ste v takom prípade mohli po resetovaní obnoviť všetky údaje.

 • Ak sa chcete dostať do ponuky na obnovenie, musíte vypnúť smartphone.

Poznámka: Nabite telefón vopred najmenej o 70%, inak existuje riziko, že sa už viac nezapne, ak bude vybitý počas procesu resetovania.

 • Ak sa chcete zotaviť, podržte tlačidlá na telefóne.

Každá značka smartfónu má vlastné tlačidlá. Môže to byť ovládač hlasitosti a tlačidlo napájania alebo tlačidlo domov, tlačidlo napájania a ovládač hlasitosti. Na niektorých modeloch je potrebné stlačiť tlačidlá na niekoľko sekúnd a postupne ich uvoľniť, najskôr tlačidlá na ovládanie hlasitosti a potom napájanie. Presnú kombináciu a postupnosť kliknutí pre konkrétne zariadenie nájdete na fórach v sieti výrobcu smartfónu.

 • Po vstupe do ponuky na obnovenie vyberte pomocou tlačidiel na nastavenie hlasitosti riadok „Vymazať zariadenie a obnoviť výrobné nastavenia“.

Požadovaná položka ponuky sa vyberie pomocou tlačidla uzamknutia / vypnutia.

 • Ďalej vyberte - „Súhlasím, vymažte údaje používateľa“.

 • Potvrďte to znova pomocou vypínača / zámku.
 • Do niekoľkých sekúnd od protokolov môžete na obrazovke telefónu sledovať, ako prebieha proces čistenia užívateľských údajov.
 • Vymažte vyrovnávaciu pamäť na zariadení.

V novších modeloch sa viazanie účtu Google stalo oveľa tvrdším, že ani obnovenie na výrobné nastavenia alebo jeho blikanie nepomôže obísť viazanie. Na zariadeniach vyšších ako 5,0 sa po obnovení pôvodných nastavení bude vyžadovať autorizácia pomocou vášho účtu Google. Toto je ochrana FRP (Factory Reset Protection) - ochrana pred všeobecným resetom. Preto, ak si nepamätáte heslo zo svojho účtu Google, budete si ho musieť pamätať alebo obnoviť - praskanie je oveľa ťažšie, ale je to iný príbeh.

Obnoviť pomocou Google

Ak sa z nejakého dôvodu nemôžete dostať do ponuky na obnovenie a obnoviť továrenské nastavenia telefónu, je to možné prostredníctvom vášho osobného účtu na vašom účte Google https://myaccount.google.com.

 • Budete potrebovať počítač alebo tablet s prístupom na internet.
 • Musíte sa prihlásiť do svojho účtu.
 • Potom otvorte stránku „Zabezpečenie a prihlásenie“ / „Vyhľadávanie zariadenia“.
 • Vyberte uzamknuté zariadenie a prejdite autorizáciou.
 • Vyberte položku - „Odstrániť všetky údaje z tohto zariadenia“.
 • Prečítajte si upozornenie, že všetky informácie o používateľovi budú zo zariadenia odstránené a potvrďte.
 • Súbory na pamäťovej karte zostanú nedotknuté, ale je lepšie kartu vybrať.
 • Pri prvom pripojení k sieti sa smartfón vynuluje.
 • Potom ho budete musieť nakonfigurovať ako nové zariadenie.

Ako odomknúť telefón, ak ste zabudli heslo

Používateľ si v telefóne môže nastaviť heslo. Túto funkciu poskytuje veľa výrobcov. Ak je kód zadaný nesprávne alebo je zariadenie zablokované, nebude v budúcnosti fungovať. Čo robiť v tomto prípade? Vynulujte firmvér, tj resetujte všetky funkcie na továrenské. Na rôznych zariadeniach sa táto operácia vykonáva rôznymi spôsobmi.

Pre telefóny Nokia

Zvážte niekoľko možností odomknutia telefónu.

1. Zadanie servisného čísla - * # 7370

Vypnite telefón. Stlačte a podržte tri tlačidlá: zelené tlačidlo na volanie, hviezdička, číselné tlačidlo 3. Bez toho, aby ste uvoľnili tieto tlačidlá, stlačte a niekoľko sekúnd podržte vypínač telefónu. Ak sa všetko urobilo správne, po reštartovaní telefónu sa obnoví výrobné nastavenie.

2. Kontaktovanie oficiálnej webovej stránky

Po 3 neúspešných pokusoch o zadanie hesla bude zariadenie zablokované. Môžete ho obnoviť iba pomocou kódu. Posledný uvedený je uvedený na oficiálnej webovej stránke výrobcu. Hlavný kód je postupnosť čísel určených na odomknutie telefónu. Vo väčšine zariadení Nokia sa kód vypočíta pomocou IMEI - medzinárodného telefónneho čísla. Nájdete ho na záručnom liste alebo v pase na zariadení.

3. Kontaktovanie servisného strediska

Ak sa žiadna z vyššie uvedených možností nehodí, mali by ste sa obrátiť na servisné stredisko. Odborníci určia, čo bolo blokované (karta SIM alebo zariadenie) a obnoví funkčnosť telefónu.

Pre telefóny Samsung

Zariadenia tohto výrobcu sú vybavené funkciou uzamknutia pomocou bezpečnostného kódu. Ak sa stratí, môžete telefón obnoviť pomocou špeciálneho programu - Samsung @ home 9.41, Musíte ho nainštalovať na PC a postupujte podľa pokynov aplikácie. Čo robiť, ak zabudnete heslo v telefóne?

  Hovor z iného mobilu

Táto metóda obnovy je vhodná iba pre moderné modely smartfónov. Vytočte blokované číslo z iného telefónu. Bez prijatia hovoru prejdite do ponuky „Nastavenia telefónu“ v časti "Dôvernosť" vyberte položku „Obnoviť nastavenie“ a potvrďte operáciu. Reštartujte zariadenie. Ak sa všetko urobí správne, heslo sa vynuluje.

Špecifické kľúče

Ak nemôžete zapnúť telefón, môžete to urobiť Tvrdý reset na starších modeloch telefónov: mini Duos Na tento účel je potrebné na telefóne stlačiť 3 tlačidlá: napájanie, hlasitosť a domov. Po zobrazení loga sa tlačidlo napájania môže uvoľniť. Do 15 sekúnd sa objaví technické menu. Prejdite na tlačidlo ovládania hlasitosti Vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení, Stlačením tlačidla napájania potvrďte operáciu a postupujte podľa systémových pokynov.

Obnovte užívateľské nastavenia

Heslo môžete resetovať pomocou kombinácie klávesov *2767*3855# alebo *#56658378#, Otvorí sa inžinierske menu, v ktorom musíte vybrať Tvrdý reset alebo Vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení, potvrďte operáciu. Po reštartovaní telefónu sa heslo resetuje.

Čo robiť, ak ste do telefónu zadali nesprávny kód PIN

PIN je heslo na ochranu SIM karty. Vydáva sa, keď je pripojený k sieti mobilného operátora. Telefón vyžaduje PIN kód pri každom zapnutí zariadenia. V prípade potreby môže užívateľ nezávisle zakázať overenie kódu pomocou nastavení telefónu. V časti „Uzamknutie / zabezpečenie SIM“ (alebo akékoľvek iné položky so skratkou SIM), musíte vybrať Požiadavka na PIN / heslo a deaktivujte túto možnosť.

Po troch neúspešných pokusoch o zadanie kódu PIN bude telefón zablokovaný. Čo robiť, ak som zabudol heslo v telefóne? Využite výhody PUK kód, Je uvedený na štartovacom balení karty SIM. Ak dôjde k strate plastovej karty, môžete heslo obnoviť jedným z nasledujúcich spôsobov:

 • odoslať SMS na číslo 9999 s textom: 375 XX XXXX XX XX kódové slovo, Jeho užívateľ uvedie pri príprave zmluvy na príjem komunikačných služieb.
 • Prostredníctvom internetového asistenta mobilného operátora.
 • V kontaktnom centre prevádzkovateľa (ak máte pas).

Odomknutie telefónu PUK kód vyniká 10 pokusov, Ak sú všetky neúspešné, karta SIM bude zablokovaná. V takom prípade ho bude musieť užívateľ zmeniť v Kontaktnom centre.

Používate svoj vlastný účet Google

Grafické heslo môžete resetovať pomocou účet Google na zariadeniach s OS Android 4.4 alebo skôr. Po niekoľkých pokusoch o odomknutie sa na obrazovke zobrazí odkaz. „Zabudli ste grafický kľúč“, Kliknite naň. Prihláste sa do systému uzamknutého zariadenia. Týmto sa vzor vynuluje.

Obnovte heslo k obrázku pomocou ADB

Túto metódu je možné použiť, ak používateľ predtým spravoval súbory na smartfóne prostredníctvom PC cez USB pomocou ADB. Pripojte zariadenie k počítaču pomocou USB. Otvorte príkazový riadok v adresári adb a zadajte príkaz "Adb shell rm / data / system / gesture.key", Reštartujte telefón. Obrazovka zámku by mala zmiznúť.

Služba Samsung „Nájdi môj mobil“

Najjednoduchší spôsob obnovenia hesla na zariadeniach Samsung je prostredníctvom aplikácie. Nájsť môj mobil, Môžete ho použiť, iba ak si už používateľ predtým vytvoril účet v spoločnosti Samsung. Prejdite z ľubovoľného dostupného prehliadača na stránke https://findmymobile.samsung.com/login.do a prihlásiť sa vo vašom účte Samsung. Na ľavom paneli ponuky vyberte požadovanú možnosť Uzamknúť obrazovku, vstúpiť nový kód a kliknite na tlačidlo OK "Block", Reštartujte zariadenie. Heslo pre obrazovku uzamknutia sa musí nahradiť novým.

Strata grafickej funkcie

Na zariadeniach s Andro OS>

Teraz stlačte tlačidlo „Zabudol som kľúč“ dole. Zobrazí sa okno autorizácie spoločnosti Google. Musíte zadať užívateľské meno a heslo z účtu. Systém vygeneruje písmeno so vzorom odomknutia a odošle ho zadanému emailová adresa.

Sťahovanie v bezpečnom režime

Čo robiť, ak zabudnete heslo v telefóne? Ak bola obrazovka uzamknutia vytvorená aplikáciou tretej strany, najjednoduchší spôsob, ako ju obísť, je načítanie zariadenia v bezpečnom režime. Ak to chcete urobiť, stlačte a podržte vypínač. V novej ponuke vyberte možnosť „Vypnite napájanie“ a potvrďte operáciu. Telefón sa spustí v bezpečnom režime. Všetky aplikácie tretích strán budú deaktivované.

Stačí odstrániť program alebo zmeniť heslo a reštartovať telefón znova.

Obnovenie výrobných nastavení

Dokonca aj neskúsený užívateľ telefónu sa môže vrátiť k továrenským nastaveniam. V takom prípade sa odstránia všetky nainštalované programy. Všeobecný algoritmus akcií bol už opísaný. Neexistuje žiadna univerzálna inštrukcia, pretože resetovanie sa vykonáva odlišne na každom modeli zariadenia. Samotný proces trvá 5 minút.

Odstránenie systémových súborov „gesture.key“ a „password.key“

Na zariadeniach s oprávneniami typu root môžete odstrániť systémové súbory, ktoré sú zodpovedné za odomknutie obrazovky a zmenu hesla. Ak chcete pracovať, musíte si stiahnuť Archív správcov arómy, Reštartujte zariadenie a prejdite do ponuky zotaveniedrží tri tlačidlá Volume + Power + Home, V ponuke „Obnovenie CWM“ vybrať „Inštalovať zips“.

lis „Vyberte zips z poslednej inštalačnej zložky“ na zobrazenie všetkých naposledy stiahnutých archívov a nájdenie súborov správcom Aroma.

Vyberte priečinok archívu.

Otvorte správcu súborov. Zadajte cestu “/ data / system /„A odstrániť súbory: «Gesture.key», «Password.key», «Locksettings.db», «Locksettings.db-wal», «Locksettings.db-shm».

Reštartujte zariadenie. Heslo sa vynuluje.

Prostredníctvom obnovy TWRP

Projekt obnovy TeamWin je upravená aplikácia na obnovenie systému Android. Jeho funkčnosť je širšia v porovnaní s oficiálnou aplikáciou na obnovu systému. Preto je program na mnohých zariadeniach nainštalovaný súčasne s oficiálnou aplikáciou. TWRP vám umožňuje zmeniť firmvér, opraviť systémové chyby, resetovať údaje, vymazať vyrovnávaciu pamäť a vykonávať ďalšie systémové úlohy. Zároveň zostanú užívateľské súbory nezmenené.

Vymazanie vnútornej pamäte pomocou programu Fastboot

fastboot - Toto je nástroj určený na lemovanie oddielov. Je určený na rýchle aktualizácie softvéru bez režimu obnovy dát. Používa sa tiež na riešenie mnohých systémových úloh vrátane odomknutia telefónu. Musíte pripojiť zariadenie k počítaču cez USB a spustiť režim «Fastboot», Na počítači sa objaví program na vykonávanie tímových úloh. Ak sa tak nestane, vybraný model telefónu nepodporuje režim Fastboot.

Odomknite miniaplikácie Apple

Pre iPhone existuje iba jeden spôsob, ako odomknúť telefón, ak ste náhle zabudli svoje heslo - obnovte výrobné nastavenia pomocou iCloud alebo iTunes. Ak sa obávate o rezerváciu vopred a urobili ste zálohu údajov, môžete údaje po obnovení resetovať. Inak budú všetky informácie na zariadení nenávratne stratené.

Zavolajte na odomknutie

Spôsob odblokovania smartfónu pomocou hovoru funguje na veľmi starých zariadeniach s Androidom (Android 2.2 a novší). Zavolajte uzamknutý telefón z iného zariadenia. Telefón sa automaticky aktivuje na prijatie hovoru. Počas hovoru sa ďalej môžete dostať do nastavení smartfónu a vypnúť heslo.

Vybitie batérie

Grafický kľúč môžete odstrániť, ak ste na telefóne zabudli heslo pomocou systému riadenia napájania. Keďže Android môžete týmto spôsobom odomknúť iba na starodávnych smartfónoch s OS Android, môžete sa pokúsiť nevyskúšať ho v moderných zariadeniach. Takéto bezpečnostné diery boli v poslednom firmvéri už dlho odstránené. Majitelia starých telefónov budú spokojní - spôsob je jednoduchý.

 • Počkajte, kým sa vaše zariadenie nevybije.
 • Keď sa zobrazí správa o nízkom nabití nižšom ako 10%, zadajte nastavenia správy napájania.
 • Odtiaľ po nastavenia zabezpečenia a vypnutie hesla.

blikajúce

Táto metóda bude fungovať pre všetky modely smartfónov - operačný systém úplne odstránite a nainštalujete novú verziu operačného systému. Všetky dáta z telefónu budú samozrejme odstránené. Vo verziách systému Android nad 4,4 sa však nemôžete obísť bez účtu Google, nemusíte však zadávať grafický kľúč.

Môžete blesknúť telefón sami.

 • Na to potrebujete kábel USB.
 • Firmvér pre váš smartfón: prispôsobená alebo globálna verzia (v závislosti od nainštalovanej verzie).
 • Firmvérový program a súvisiace ovládače.
 • A tiež nejaké vedomosti, aby nedošlo k premene telefónu na drahú tehlu.

Ak ste neskúsený používateľ a nepokúsili ste sa o smartfóny na vlastnú päsť, mali by ste to poskytnúť špecialistovi.

Predchádzanie náhodnému zablokovaniu

Táto metóda bude fungovať, ak sa s tým obávate vopred a pripravíte sa na to, že zabudnete heslo. Ak to chcete urobiť, musíte do telefónu nainštalovať aplikáciu SMS Bypass.

 • Aplikácia vyžaduje Root práva na prácu.
 • V aplikácii nastavte heslo na odomknutie - všetky 4 číslice. Predvolená kombinácia je 1234.
 • Ak ste zabudli heslo, pošlite SMS správu s textom „xxxx reset“ na blokované zariadenie, kde xxxx je vaše heslo na odomknutie.
 • Po prijatí správy sa telefón reštartuje a budete musieť zadať iba nový vzor alebo heslo.

Ladenie USB

Nasledujúca metóda bude fungovať, ak bolo na zariadení vopred povolené ladenie USB. Stiahnite si program ADB Run na PC a nainštalujte ho.

 • Pripojte zariadenie k počítaču. Rozhranie programu je jednoduché a priame.
 • Budete potrebovať iba jeden príkaz, stlačte číslo 6 na klávesnici - Odomknúť gesto kľúča.
 • Zariadenie sa reštartuje a na uzamknutej obrazovke budete musieť zadať nové heslo.

Táto metóda tiež nefunguje so všetkými smartfónmi.

Servisné stredisko

Ak ste vyskúšali všetky spôsoby, ako odomknúť obrazovku telefónu, ak ste zabudli heslo, ale nič nepomohlo, a po zakúpení gadgetu stále máte záručnú kartu a skontrolujte ju, môžete si zobrať telefón do servisného strediska a pomôžu vám tam. Toto potešenie bude stáť určitú sumu, ale údaje si uložíte do svojho smartfónu. Ďalšou nevýhodou je, že to môže nejaký čas trvať.

záver

Toto samozrejme nie sú všetky metódy, tu sme opísali pravdepodobne najjednoduchšie. Ale pre väčšinu zariadení to bude dosť. A pamätajte - zapamätajte si heslá alebo ich lepšie zapíšte do poznámkového bloku alebo niekde na bezpečnom mieste, aby ste v takýchto situáciách nezachytili mozog a neriskovali cenné fotografie, stovky kontaktov SMS a ďalšie údaje uložené v telefóne.

Pin
Send
Share
Send
Send