Užitočné tipy

Používanie kakaa na chudnutie

Pin
Send
Share
Send
Send


Napriek tomu, že kakao možno pripísať vysoko kalorickým potravinám, pri miernom používaní ho možno zaradiť do rôznych diét. Kakao môžete piť aj v noci. Pohár zabezpečí pokojný a zdravý spánok.

Výhody kakaa: bohatý na antioxidanty, kofeín v zložení pomáha rozveseliť, zvyšuje vitalitu, horčík má priaznivý vplyv na funkciu srdca, serotonín zlepšuje náladu, polyfenoly pomáhajú rýchlejšie cítiť pocit sýtosti, vitamíny A, PP, E, skupina B, vápnik, železo, fosfor, zinok priaznivo ovplyvňujú imunita, prášok zlepšuje krvný obeh v mozgu, pomáha pri vysokom krvnom tlaku, tiamín pomáha spaľovať tuk.

Na sto gramov prášku iba 15 gramov tuku, pozostávajúci z polynenasýtených mastných kyselín, to znamená, že pomáha odstraňovať „zlý“ cholesterol. Zloženie proteínov je tiež 24 gramov, uhľohydráty sú 10. Ak rozriedite prášok vo vode, v pohári bude asi 70 - 80 kcal.

Škodlivý z pitia: kofeín môže byť škodlivý, fazuľa môže obsahovať látku nazývanú chitín, ktorá spôsobuje alergie, triesloviny vedú k zápche, neodporúča sa pre zhoršenú funkciu obličiek, dnu, cukrovku, aterosklerózu a problémy s nervovým systémom.

Recepty na výrobu prášku z kakaových bôbov.

 • Štandardná možnosť. Zloženie: pár lyžičiek kakaového prášku, rovnaké množstvo cukru, pohár vody. Priveďte vodu do varu. Nalejte hrnček kakaa, pridajte cukor. Je lepšie nahradiť stravu lyžičkou medu alebo stévie. Nalejte vriacu vodu na prášok.
 • S kefírom. Zloženie: slivky - 6 ks, pár polievkových lyžíc prírodnej ovsenej vločky, šálka kefíru, lyžica ľanového oleja a čaj - kakaový prášok. Nalejte sušené sušené slivky vriacou vodou a nechajte pôsobiť desať minút. Zmiešajte ovsené vločky, maslo a kakaový prášok. Výslednú hmotu nalejte pohárom kefíru. Vypustite vodu zo sušených sliviek, jemne ju nasekajte, pridajte do kefírovej hmoty. Pripravuje sa večer, preto by ste ho mali umiestniť do chladničky. Ukázalo sa, že ide o skvelé výživné raňajky.
 • Cocktail. Zloženie: 30 g tmavej čokolády, 250 ml odstredeného mlieka, lyžica kakaového prášku. Mletá horká čokoláda pomocou strúhadla strednej veľkosti. Pridajte kakaový prášok do pohára mlieka. Nalejte nastrúhanú čokoládu, všetko premiešajte. Nápoj je pripravený. Môžete pridať ľad. Nepite viac ako dvakrát denne.

Aplikačné metódy pre krásnu pokožku pri chudnutí

 • Maska s medom. Zmiešajte lyžicu kakaového prášku s rovnakým objemom kukuričnej múky. Vložte riad do vodného kúpeľa. Pridajte do zmesi lyžicu medu. Pokračujte v ohni, až kým hmota nezíska gélovú konzistenciu. Ak výrobok príliš zhustnete, môžete pridať niekoľko kvapiek vody. Kakaové práškové masky sú vhodné pre všetky typy pleti. Používajte raz týždenne a nechajte tvárou 15 minút. Dĺžka kurzu závisí od toho, aký kožný problém musíte vyriešiť. Napríklad omladenie dermy bude vyžadovať najmenej 15 procedúr.
 • zabaľovanie bude pomáhať proti celulitíde, odľahčiť pokožku, nastoliť metabolizmus v bunkách. Na prípravu vezmite 300 gramov kakaa a zalejte ich pohárom čistej vody. Dajte zmes na plyn, varte, kým nevarí. Potom znížte teplotu na minimum a pokračujte v varení nápoja ďalších 10 minút. Vyberte riad z kachlí a obsah vychladnite. Vykonajte štandardný zábal.

Prečítajte si viac v našom článku o chudnutí kakaa, špecialitách a receptoch.

Prečítajte si tento článok

Výhody a poškodenie kakaa pri chudnutí

Nápoj, s ktorým mnohí poznajú už od detstva, sa už dávno stal prostriedkom nielen na zlepšenie pohody, ale aj na intenzívne chudnutie. Napriek tomu, že kakao sa dá pripísať vysoko kalorickým potravinám, pri miernom používaní ho možno zaradiť do rôznych diét.

Fazuľa, z ktorej sa prášok získava na prípravu voňavého nápoja, má mnoho užitočných vlastností:

 • Kakao je bohaté na antioxidanty. Sú to látky, ktoré pomáhajú telu zostať mladým čo najdlhšie. Okrem toho slúžia ako preventívne opatrenie pri výskyte rakovinových nádorov, ako aj rôznych patológií kardiovaskulárneho systému.
 • Kofeín prítomný v bôboch pomáha rozveseliť, zvyšuje vitalitu.
 • Makronutrient, napríklad horčík, ktorý sa nachádza v kakae na chudnutie, má tiež priaznivý vplyv na fungovanie srdca.
 • Ako viete, čokoláda môže výrazne zvýšiť náladu. Je to presne kvôli kakau, v ktorom je prítomný serotonín.
 • Medzi najužitočnejšie vlastnosti výrobku špeciálne na chudnutie je potrebné uviesť prítomnosť polyfenolov. S ich pomocou je možné rýchlo sa cítiť naplno a dlho premýšľať o ďalšom občerstvení.
 • Kakao tiež obsahuje veľké množstvo vitamínov: A, PP, E, skupina B. Okrem toho obsahuje prvky ako vápnik, železo, fosfor, zinok a ďalšie.
 • Nápoj má pozitívny vplyv na krvný obeh v mozgu, pomáha pri vysokom krvnom tlaku a tiež zlepšuje stav pokožky.

Ak sa nechcete uniesť, potom je možné kakao opiť so stratou hmotnosti. Sto gramov prášku obsahuje veľmi málo tuku - iba 15 gramov. Je potrebné poznamenať, že pozostáva z polynenasýtených mastných kyselín. To znamená, že kakao nemôže poškodiť zdravie a telo. Tuk v ňom obsiahnutý nezvyšuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi, ale skôr prispieva k jeho odstraňovaniu.

Pokiaľ ide o ostatné ukazovatele, sú to tieto: bielkoviny - 24 gramov, uhľohydráty - 10. Obsah kalórií v kakaovom prášku je 289 kcal. Neboj sa takejto postavy, pretože na varenie nápoja chodí iba pár čajových lyžičiek. Obsah kalórií v kakae bude teda iba asi 20 kcal. Ak rozriedite prášok vo vode bez pridania ďalších zložiek, pohár nápoja bude obsahovať asi 70 - 80 kcal.

Okrem toho v kakae na chudnutie existuje taký prvok, ako je tyramín, ktorý sa stáva častou zložkou športových koktailov. Koniec koncov, je priamym účastníkom procesu spaľovania telesného tuku.

A tu je viac o proteínových kokteloch na chudnutie.

Napriek tomu, že nápoj vyrobený z kakaového prášku je veľmi cenený medzi tými, ktorí schudnú, má tiež negatívne aspekty. Tieto zahŕňajú:

 • Rovnaký kofeín, ktorý pomáha zvyšovať tón, v príliš veľkom množstve môže byť pre telo nebezpečný.
 • Na plantážach, kde sa zberá kakao, nie sú často veľmi dobré hygienické podmienky. Rastliny sa tiež často ošetrujú činidlami, v ktorých môžu byť prítomné chemikálie. Pri dovoze tovaru sa však toto všetko zvyčajne starostlivo kontroluje, takže sa nemusíte starať o kvalitu produktu.
 • Kakaové bôby môžu obsahovať látku chitín. Ľudia, ktorí sú alergickí na túto zložku, by sa mali zdržať pitia nápoja.
 • Tí, ktorí často čelia takémuto problému, ako je zápcha, by nemali piť kakao. Výrobok obsahuje triesloviny, ktoré môžu iba zhoršiť situáciu.
 • Neprináša úžitok, ale poškodzuje kakao počas chudnutia.

Pozrite si toto video o výhodách kakaa:

Diéta na kakao: chudnutie rozumne

Strava obsahuje hlavne varené kakao. Ďalšou zložkou nevyhnutnou na chudnutie je horká čokoláda. Len preto, že v strave sú zahrnuté sladké jedlá, táto strava sa často používa medzi tými, ktorí milujú sladkosti. Nemôžete sa obmedziť iba na chutné jedlo, ale zároveň prísť o ďalšie kilogramy.

Nie každý však vie, že strava na kakao je náročná, pretože pocit hladu bude neustále prítomný. Je to nielen kvôli príliš prísnym stravovacím obmedzeniam, ale aj kvôli zvýšeniu hladiny glukózy v krvi. Keď kakao a čokoláda vstúpia do žalúdka, sú ďalej rozdelené na glukózové molekuly, resp. Jeho hladina stúpa. Doslova však po 25 minútach hladina glukózy klesá a objaví sa pocit hladu. Z tohto dôvodu len málo z nich vydrží stravu.

Zloženie kakaa obsahuje veľa stopových prvkov a užitočné zložky:

Vývojárom tejto stravy sa odporúča piť kakao v teple. Je v horúcej a teplej forme, aby tento nápoj pomohol čo najrýchlejšie odbúravať tuky, ktoré sú už dlho fixované v podkožnom tuku.

Po vypití pohára kakaa sa objaví pocit plnosti. Trvá však oveľa dlhšie ako po pití nesladeného čaju alebo kávy. Áno, a piť to oveľa krajšie.

Kakao na chudnutie: prečo kilogramy rýchlo miznú

Podstatou tejto stravy je použitie telesného tuku, pretože nie je miesto, z ktorého by bolo možné čerpať viac energie.

Ale predtým, ako začnete tráviť tukové zásoby, telo najskôr použije všetok proteín a glykogén.

Ak nedoplníte zásoby týchto látok, môže to nepriaznivo ovplyvniť svalovú hmotu a pečeň.

Preto vývojári zahrnuli niektoré jedlá obsahujúce bielkoviny a uhľohydráty do stravy kakaovej stravy.

Výhody a kontraindikácie

Jednou z hlavných výhod stravy je jej krátke trvanie (nemusíte sa obmedzovať na výživu na mesiac alebo dva, ako to vyžadujú iné diéty) a absencia vedľajších účinkov, ako pri zdržaní sa viacerých potravín (letargia, únava, nadmerné zaťaženie, únava). na pozadí straty alkaloidu, ako je teobromín).

Táto strava navyše umožňuje zapojiť sa okrem duševnej práce a fyzickej činnosti, čo sa nedá urobiť, napríklad dodržiavaním Saikovovej diéty.

Osoba, ktorá bude používať kakao na chudnutie, je zaručená, že sa bude cítiť ľahko, najťažšia vec je prekonať pocit hladu v prvý deň a nerozbiť sa. Iba jeden týždeň a človek sa zbaví zbytočnej nadváhy.

Napriek tomu, že kakao počas stravovania je účinným spôsobom, má, podobne ako iné diéty, množstvo kontraindikácií. Je zakázané používať takúto stravu pre ľudí s nasledujúcimi chorobami:

 • dna, ochorenie obličiek (kvôli prítomnosti purínových zlúčenín v kakau),
 • infekcie genitourinárneho traktu
 • nervové choroby (pretože kofeín a čokoláda prispievajú k vzrušeniu centrálneho nervového systému),
 • gastrointestinálne problémy
 • ateroskleróza,
 • diabetes mellitus.

Kakao na chudnutie: aká by mala byť strava

Raňajky: 150 ml horúceho kakaa v odstredenom mlieku, cukor sa nepridáva.

Obed: 75 g tmavej čokolády, ovsené vločky na vode, pohár kakaa.

Občerstvenie: rozpustená horká čokoláda (100 g) s 50 ml odtučneného mlieka.

Večera: tvaroh bez tuku, 100 ml nápoja bez cukru.

II deň

Na jedlo rozdeľte 550 g kakaa.

Raňajky: 120 g ovsenej kaše na vode, 20 g čokolády.

Obed: zeleninová polievka.

Občerstvenie: 30 g tmavej čokolády.

Večera: zeleninový šalát s kuracími prsiami.

Raňajky: 1 vajíčko s mäkkým varom, 120 ml kakaa.

Obed: 100 ml vývar z kuracích pŕs, 150 g čokolády.

Občerstvenie: 200 ml kakaa v odstredenom mlieku.

Večera: tvaroh s kyslou smotanou - 75 g, kakao - pohár, 50 g čokolády.

Raňajky: ovsené vločky v mlieku, kakao - 150 ml.

Obed: zeleninová polievka s kuracími prsiami, kakao - pohár, 70 g čokolády.

Občerstvenie: bochník kakaa.

Večera: varené ryby (80 g), kakao bez mlieka a cukru, 25 g čokolády.

Raňajky: tvaroh s kyslou smotanou, kakao v mlieku.

Obed: rybí vývar s nízkym obsahom tuku, 1 vajce.

Občerstvenie: kakao s čokoládou 150 ml / g.

Večera: horúca čokoláda, pohár kakaa.

Kakao pite pri každom jedle, ale jeho celkový objem nepresahuje 60 g.

Obed: zeleninová polievka, 50 g kuracie prsia, čokoláda 80 g.

Občerstvenie: 100 g horúcej čokolády.

Večera: miešané vajcia (1 vajce, 30 ml odstredeného mlieka).

Raňajky: čokoláda - 110 g, kakao - 100 ml, chlieb s nízkym obsahom tuku.

Obed: hovädzí vývar, vajce, kakao.

Občerstvenie: horúca čokoláda 100 ml.

Večera: pečené nízkotučné ryby - 50 g, kakao.

Je potrebné poznamenať, že mliečna čokoláda sa nemôže použiť na túto stravu. Malo by byť iba horké, bez rôznych prísad. Diétu je možné počítať nie na jeden týždeň, ale na 3 dni. Potom stačí jesť horkú čokoládu a kakao. Pre trojdňovú kŕmnu dávku nie sú k dispozícii žiadne iné potraviny.

Odborníci na výživu neodporúčajú používať túto stravu príliš dlho. Maximálne trvanie je 3 týždne. Ak je to však potrebné, po dvojtýždňovej prestávke sa takáto výživa môže opakovať, najmä ak je žena náchylná k plnosti.

Mnohí sa starajú o to, ako jesť hneď po týždni stravy. Hlavným problémom je to, že ľudia sa začínajú veľmi rýchlo zotavovať po konzumácii obmedzeného množstva výrobkov, takže je veľmi dôležité vedieť, ako sa dostať zo stravy. Po konzumácii kakaa po dobu jedného týždňa by sa do stravy mali pridávať ďalšie potraviny v malom množstve. Môže to byť ľahký vývar, vajcia. Hlavné je vyhnúť sa vyprážaným, kyslým, slaným, tučným jedlám a nejesť po 17:00.

Je lepšie dodržiavať nasledujúcu štandardnú správnu výživu a samozrejme navštíviť fitnescentrum. Tieto metódy pomôžu ušetriť na váhe a nezískajú ďalšie kila.

Balenie kakaa v kombinácii so stravou veľa pomáha. Teda počas diéty bude telo konzumovať tuky nielen zvnútra, ale aj zvonka. Gruel je vyrobený z kakaa a nanášaný na pokožku jemnými masážnymi pohybmi. Telo sa zmení na film. Na udržanie takéhoto postupu potrebujete 2 hodiny 1krát denne. Po 7-dňovom zábalu bude vidieť pôsobivý výsledok.

Chudnutie a kakao: ako používať?

Prečo kakao stojí za chudnutie? Tento nápoj obsahuje predovšetkým málo tukov a uhľohydrátov. Kakao navyše obsahuje tyramín a kofeín. Tieto látky môžu urýchliť metabolické procesy a rýchlejšie spaľovať tuk. A kakao zlepšuje náladu, čo je veľmi dôležité pri chudnutí.

Vzhľadom k tomu, kakao pomáha vyrovnať sa s hladom na chvíľu, stojí za to piť nápoj medzi jedlami. Cukor by sa samozrejme nemal pridávať. Kakao navyše pomáha zbaviť sa túžby jesť niečo sladké. Môžete však pridať rôzne korenie. Kakao ide dobre so škoricou, anízom, muškátovým orieškom. Tieto koreniny ďalej zvyšujú účinok chudnutia.

Chudnutie bude efektívne, ak budete pri konzumácii kakaa dodržiavať niektoré pravidlá:

 • vypite ráno
 • je lepšie nepiť nič s kakaom (cukrovinky alebo sušienky pridajú kalórie),
 • hotové granulované nápoje by sa nemali konzumovať, obsahujú cukor a sacharidy,
 • pripravte si nápoj z obyčajného kakaového prášku.

Najlepšie je jesť kakao ráno počas raňajok alebo občerstvenia. Nápoj dodá telu energiu, dodá silu, zlepší metabolizmus.

Je však potrebné mať na pamäti, že kakao môže poškodiť stratu hmotnosti, ak sa pridá cukor alebo mlieko. Tým sa zvýši obsah kalórií v nápoji. Kakao by sa navyše nemalo konzumovať vo veľkých množstvách. Stačí dva šálky denne. Nadmerná konzumácia nápoja môže viesť k zdravotným problémom. Neodporúča sa piť kakao na alergie, zápchu, dnu, aterosklerózu, diabetes mellitus, patológiu nervového systému.

Mám piť kakao počas diéty?

Pretože kakao pomáha pri chudnutí, môže sa konzumovať pri rôznych diétach. Kakao má špeciálnu stravu.

Strava trvá 7-10 dní. Počas stravovania môžete jesť kuracie mäso, vajcia, ryby, tvaroh, rôzne druhy zeleniny. Môžete piť kefír, mlieko a samozrejme kakao. Porcie by mali byť malé, jesť päťkrát denne.

Stravovacie menu by malo byť niečo také:

 • raňajky: kakao bez cukru, ale s mliekom a po pol hodine ovsené vločky a varené vajíčko,
 • desiata: pár plátkov tmavej čokolády,
 • obed: pol hodiny pred konzumáciou kakaa v mlieku, potom zeleninová polievka, šalát a kuracie prsia,
 • desiata: mlieko a dva plátky tmavej čokolády,
 • večer: dusená alebo pečená ryba, šalát,
 • dve hodiny pred spaním: tvaroh a šálka kakaa.

Strava je celkom uspokojivá a vhodná pre tých, ktorí majú radi čokoládu a kakao. Tvaroh, kefír a mlieko by mali byť s nízkym obsahom tuku. Pokiaľ ide o ryby a kuracie mäso, musíte si vybrať jednoduché jedlá. Napríklad dusené mäso so zeleninou a mäsom alebo pečené mäso (ryby) s greeny a citrónom. Šaláty by mali byť ochutené citrónovou šťavou, rastlinnými olejmi.

K dispozícii je trojdňová možnosť. Môžete jesť kakao, čokoládu, kuracie, ovsené vločky a mlieko.

Ponuka bude vyzerať takto:

 • raňajky: ovsené vločky v mlieku, kakao a 30 g tmavej čokolády,
 • obed: kuracie mäso s bylinkami a kakaom,
 • večera: ovsené vločky a kakao s mliekom,
 • pred spaním: kakao s mliekom a bez cukru.

Držať sa tejto diéty je ťažšie. Aj keď nie je hladný, nezabezpečuje ľahké občerstvenie a jedálny lístok je dosť monotónny.

Kakao môžete zaradiť do iných jedál, ak nápoj nie je zakázaný. Hlavné je používať ho bez cukru a piť najviac 2-3 šálky denne.

Recepty na výrobu kakaových bôbov

Nápoj je veľmi jednoduchý na prípravu. Kakao by sa malo variť vo vode, aby sa získala čo najnižšia hodnota kalórií. Na vytvorenie nápoja budete potrebovať komponenty:

 • pár lyžičiek kakaového prášku,
 • toľko cukru
 • pohár vody.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je priviesť vodu do varu. Nalejte hrnček kakaa. Cukor je potrebný na zjemnenie chuti, pretože samotný prášok z fazule je dosť horký. Odborníci na výživu však odporúčajú zdržať sa pridávania tejto zložky. Если напиток кажется слишком горьким, можно в качестве подсластителя использовать ложку меда. Залить порошок кипятком. Напиток готов к употреблению.

Какао с мятным маршмеллоу

Это самый элементарный вариант, как приготовить какао для похудения. Ak však chcete do svojho menu pridať rozmanitosť, môžete si vybrať zaujímavejší nápoj alebo misu z väčšieho počtu ingrediencií.

Na základe tohto kysnutého mlieka môžete uvariť veľmi výživné tenké raňajky. K tomu potrebujeme nasledujúce produkty:

 • slivky - 6 kusov,
 • pár polievkových lyžíc prírodných ovsených vločiek,
 • pohár kefíru,
 • lyžica ľanového oleja,
 • čaj - kakaový prášok.

Nalejte sušené sušené slivky vriacou vodou a nechajte pôsobiť desať minút. V tomto okamihu zmiešajte ovsené vločky, maslo a kakaový prášok. Výslednú hmotu nalejte pohárom kefíru. Po zmäknutí sliviek vypustite vodu a bobule nakrájajte na malé kúsky. Pridajte ich do omše kefíru. Raňajky sa podávajú večer. Preto by sa mali všetky zložky po zmiešaní vyčistiť až do rána v chladničke. Ukázalo sa, že ide o vynikajúce výživné raňajky s kefírom a kakaom na chudnutie.

Zbavenie sa nadváhy nemusí nevyhnutne znamenať, že musíte jesť iba zdravé, ale chutné jedlo. Vynikajúci kokteil je možné pripraviť na základe kakaového prášku. Ocení nielen účinok spaľovania tukov, ale aj príjemnú čokoládovú chuť. Na vytvorenie nápoja potrebujete:

 • 30 gramov tmavej čokolády (obsah kakaa najmenej 85 percent),
 • 250 ml odstredeného mlieka
 • lyžica kakaového prášku.

Horkú čokoládu je potrebné rozdrviť pomocou strúhadla strednej veľkosti. Pridajte kakaový prášok do pohára mlieka. Nalejte nastrúhanú čokoládu, všetko premiešajte. Nápoj je pripravený.

V horúcom období sa môže ochladiť. K tomu stačí pridať drvený ľad do nápoja.

Tento koktail s kakaom na chudnutie sa odporúča vypiť nie častejšie ako niekoľkokrát denne. Nasýti sa veľmi rýchlo, v dôsledku toho pocit hladu neprichádza veľmi dlho. Vhodný ako alternatíva k sladkým dezertom.

Toto je ďalšia možnosť pre zoštíhlujúci kokteil. Vyrába sa z týchto výrobkov:

 • banán,
 • 200 ml mlieka,
 • kakaový prášok - dve čajové lyžičky.

Ovocie nakrájajte na malé kúsky, vložte do mixéra. Nalejte polovicu objemu mlieka. Porazte sa dobre. V tomto okamihu uvaríme zvyšnú polovicu mlieka s kakaovým práškom. Výsledný nápoj skombinujte so zmesou banánov, v prípade potreby pridajte hranolky horkej čokolády. Ďalším dobrým raňajkovým variantom je chudnutie na kokteil s práškom z kakaových bôbov.

Pozrite si toto video o tom, ako vyrobiť banánovo-čokoládový smoothie:

Kakao na chudnutie, ako ho užívať?

Kakao je energetický nápoj, ktorý sa odporúča konzumovať predovšetkým ráno.

Denná norma kakaa pre schudnúcu osobu, ktorá nie je nebezpečná pre postavu - 400 - 500 ml. Najlepšie je piť kakao v dvoch porciách po 250 ml každé ráno a popoludní. Jedna porcia pozostáva z 2 čajových lyžičiek kakaového prášku bez cukru.

Ak kakao na chudnutie používajú športovci, ktorí potrebujú schudnúť, príjem bude iný. Odporúča sa piť nápoj v dávke 20 - 30 ml do jednej hodiny po tréningu s intervalom 15 minút medzi dávkami. Hotový nápoj je najlepšie vziať so sebou na školenie, aby ste nestrácali čas jeho prípravou alebo cestovaním domov.

Aplikačné metódy pre krásnu pokožku pri chudnutí

Kakao môže byť prostriedkom, ktorý vám umožní skombinovať podnikanie s radosťou. Prášok sa môže použiť nielen na chudnutie, ale aj na starostlivosť o pokožku. Výrobok je už dlho jedným z účinných prostriedkov na boj proti celulitíde a získal popularitu aj ako prísada do tvárových masiek.

Kakaový prášok vďaka svojmu zloženiu zmäkčuje pokožku, zjemňuje ju, rozjasňuje, pomáha odstraňovať hrče a jemné vrásky. Preto sa výrobok často používa v rôznych maskách. Recepty na kakao:

 • S medom. Zmiešajte lyžicu kakaového prášku s rovnakým objemom kukuričnej múky. Vložte riad do vodného kúpeľa. Pridajte do zmesi lyžicu medu.
 • Pokračujte v ohni, až kým maska ​​nebude mať gélovú konzistenciu. Ak výrobok príliš zhustnete, môžete pridať niekoľko kvapiek vody.
 • So zeleným čajom. Najprv musíte uvariť nápoj sám. Čaj sa odporúča používať bez akýchkoľvek prídavných látok a príchutí. Vezmite lyžicu uvareného nápoja a skombinujte s rovnakým objemom kakaového prášku. Dobre premiešajte. Nalejte lyžičku tekutého prírodného medu. Znovu dobre premiešajte, až kým sa nedosiahne homogénna kompozícia. Maska je pripravená na použitie.
 • S olejom z ich tekvicových semien. Vezmite pár listov skorocelu a pomelte ich mlynčekom na kávu. Pridajte do rastliny polievkovú lyžicu kakaového prášku a tekvicového oleja v objeme 8 mililitrov. Dôkladne premiešajte, v prípade potreby nalejte trochu vody. Maska sa vyrovná s akné.
 • S vajcom. Tento nástroj zvlhčuje pokožku. Jemne nakrájajte feniklové greeny, pridajte lyžičku kakaového prášku, žĺtok jedného kuracieho vajca a 6 mililitrov olivového oleja. Výsledná hmota sa nanesie kozmetickou kefou.

Ako si vybrať kakaový prášok?

Produkujú sa dve odrody kakaa: rozpustný a nerozpustný prášok. Ak chcete, aby nápoj prospel telu a prispel k chudnutiu, musíte si vybrať nerozpustný prášok, ktorý si vyžaduje jeho prípravu. V ideálnom prípade má hnedú farbu a má tiež bohatú vôňu čokolády. Pripravuje sa v mlieku alebo vode v pomeroch uvedených na obale.

V skutočnom kakae by malo byť viac ako 16% tuku, iba v tomto prípade bude nápoj vybavený potrebnými prospešnými zložkami. Veľká pozornosť sa venuje trvanlivosti tovaru. Ak balenie obsahuje nesprávny dátum, prášok bude mať pri otvorení škatule heterogénnu farbu a bude vydávať nezvyčajný zápach. Takýto prášok by sa mal okamžite zlikvidovať.

Ako pripraviť kakao?

Aby kakaové bôby na chudnutie poskytli požadovaný výsledok, musíte sa naučiť, ako správne pripraviť nápoj. Vyberie sa nerozpustný kakaový prášok, ktorý sa pripravuje v mlieku aj vo vode. Ak sa nápoj používa na chudnutie, je lepšie ho pripraviť na vode, pretože mlieko má ďalší obsah kalórií.

Najprv je potrebné prevariť vodu a pridať do nej správne množstvo prášku, pri dodržaní štandardných rozmerov. Zmes sa musí postupne miešať, aby sa nevytvárali hrudky. Cukor je prísne kontraindikovaný na doplnenie stravy, pretože ide o diétny nápoj na chudnutie. Ak je potrebné sladidlo, použite niekoľko čajových lyžičiek medu.

Je vhodné piť kakao bez dobrôt. Jeden pohár nasýti telo až 8 hodín, odstraňuje pocit hladu a dodáva energiu. 250 ml obsahuje 289 kcal, ale úplne nasýtia telo až do pol dňa.

Kakao sa však môže variť aj v mlieku. V tomto prípade môže nápoj nahradiť celé jedlo. V tomto prípade by sa kakao malo konzumovať ráno namiesto raňajok, aby sa počas dňa necítil hlad.

zabaľovanie

Prítomnosť nadváhy je často sprevádzaná takým nepríjemným javom, ako je celulitída. Rôzne možnosti balenia vrátane kakaového prášku ho zbavujú. Aplikácia špeciálnej zmesi na pokožku pomôže:

 • znížiť závažnosť celulitídy,
 • zbaviť sa akné,
 • zosvetlí pokožku odstránením škvŕn,
 • vytvoriť metabolické procesy v bunkách.

Príprava baliacej zmesi je veľmi jednoduchá. Musíte vziať 300 gramov kakaa a naliať im pár pohárov čistej vody. Dajte zmes na plyn, varte, kým nevarí. Potom znížte teplotu na minimum a pokračujte v varení nápoja ďalších 10 minút. Po uplynutí stanoveného času vyberte riad z kachlí a obsah vychladnite.

Samotné balenie prípravkom z kakaového prášku sa vykonáva takto:

 • Pred zákrokom musíte telo pripraviť. Aby ste to dosiahli, osprchujte sa alebo vykúpajte pokožku. Na vyčistenie pórov môžete použiť drhnutie.
 • Naneste na problémové oblasti pripravené vopred s kakaovým práškom. Výrobok by sa nemal šetriť, odporúča sa ho rozotrieť dostatočne hustou vrstvou.
 • Zabaľte kožu lepiacou fóliou tak, aby bola pevne zovretá. Izolujte odevom alebo prikrývkou.
 • Zmes by mala byť na pokožke asi pol hodiny.
 • Po uplynutí stanoveného času film odstráňte, osprchujte sa a opláchnite zvyšky produktu. Na zvýšenie účinnosti procedúry môžete pokožku namazať anticelulitídovým krémom.

Ako baliace činidlo sa môže použiť aj kakaové maslo. Pomáha nielen znižovať celulitídu, ale účinne bojuje aj proti strčom na pokožke.

Zábal sa odporúča pravidelne. Trvanie kurzu je zvyčajne mesiac. V takom prípade sa postup vykonáva každé dva dni. Po zábaloch sa stav pokožky výrazne zlepší: stáva sa elastickou, mäkkou a hladkou.

Kontraindikácie použitia kakaa

Používanie kakaa v potrave môže mať určité kontraindikácie, o ktorých by ste si určite mali byť vedomí. Sú to tieto:

 • Ochorenie obličiek a dna
 • Ochorenia kardiovaskulárneho systému,
 • Porušenie sekrečnej činnosti žalúdka,
 • Individuálna neznášanlivosť na kofeín.

Môžem mať kakao v noci

Na tomto nápoji sa vykonalo veľa výskumov. Ich výsledky môžu potešiť tých, ktorí nemôžu žiť bez kakaa: môžete ich piť skôr, ako idete spať. Okrem toho, šálka voňavého teplého nápoja konzumovaného každý deň môže poskytnúť pokojný a zdravý spánok.

Samozrejme by sa však mal používať iba prírodný produkt. Okamžité možnosti poškodia iba telo. Okrem toho obsahujú cukor, ktorý sa pri varení nápoja z prírodného prášku neodporúča pridávať, najmä pred spaním.

Kakao obsahuje špeciálne látky flavonoly, ktoré pokračujú v práci aj v čase odpočinku. Výsledkom bude, že kakao vypité v noci bude užitočné nielen na chudnutie, ale aj na zdravie. Flavonoly napokon pomáhajú:

 • znižujú koncentráciu triglyceridov v krvi, čo je prevencia krvných zrazenín,
 • spáliť telesný tuk nahromadený v tele,
 • znižujú riziko zápalových procesov,
 • zlepšiť metabolizmus.

A tu je viac o zdravých raňajkách na chudnutie.

Kakaový prášok, ktorý sa každý používa na výrobu voňavého nápoja vo vode alebo mlieku, môže mať priaznivý vplyv na postavu. Vďaka svojmu prospešnému a rozmanitému zloženiu sa používa na chudnutie a starostlivosť o pleť. Ak si dáte drink častým hosťom stola, ale nepridáte k nemu nič extra, môžete sa v krátkom čase zbaviť niekoľkých kilogramov navyše.

Existujú špeciálne dezerty na chudnutie, ktoré vám pomôžu rozbiť sa. Napríklad si môžete zvoliť bielkoviny z potravy. Existujú aj recepty s nízkym obsahom kalórií, ktoré sa doma veľmi ľahko pripravujú.

Voňavá čokoláda Slim pre chudnutie ako všetky sladké zuby. Áno, a použiť prírodný komplex, pozostávajúci z nočného a denného kokteilu, ako aj krému, je celkom jednoduchý.

V každej strave sa odporúča príprava müsli na chudnutie alebo na bary. Výhody výrazne prevyšujú potenciálne poškodenie v strave. Ako ich najlepšie jesť - s kefírom, pečeným a ďalšími receptami.

Čokoláda Souffle

 • Použite mixér na porazenie sladidla a vajec. Mala by to byť hrubá hmota,
 • Ďalej sa pridá škrob, jogurt, múka a maslo, všetko sa premieša do hladka,
 • Čokoláda sa natiera na jemnom strúhadle, zmiešaná,
 • Forma sa pripravuje, namazaná olejom. Pec je predhriata na 150 stupňov. Zmes sa naleje do formy a na 50 minút sa prenesie do pece,
 • Podáva sa dezert s guľkou mrazeného jogurtu.

Príprava trvá až 20 minút a 50 minút samotného varenia. Za necelú hodinu môžete získať lahodný dezert s nízkym obsahom kalórií, ktorý si bude radovať celá rodina.

Čokoláda Charlotte s cherry

V procese varenia budete potrebovať:

 • vajec,
 • sladidlo
 • voda
 • Roztopená čerešňa
 • Celozrnná múka
 • kakao,
 • Prášok do pečiva.

Krok varenia je nasledujúci:

 • V mixéri porazte vajcia
 • Oddelene musíte zmiešať kakao, múku, vodu, sladidlo a prášok do pečiva,
 • Vajcia sa zmiešajú s čerešňami a pridajú sa do hlavnej zmesi,
 • Cesto je dobre premiešané a usporiadané v tukovej forme,
 • Vchádza do rúry na 25 minút pri teplote 180 stupňov.

Taký dezert bude skvelým doplnkom slávnostného stola, bude schopný odôvodniť všetky chuťové potreby, nasýtiť telo sacharidmi.

Valeria, 24 rokov

Milujem kakao viac ako kávu. Pijem denne a až teraz som zistil, že má účinok na spaľovanie tukov. Po požití vždy cítim ľahkosť a pocit vitality, beriem to ráno a počas pracovného dňa. Energia okamžite stúpa, cítim sa skvele. Nedávno som začal variť diéty na báze kakaa, rodina je rád, že zajtra bude taký dezert. Študoval som všetky vlastnosti nápoja a budem ich vedome používať na chudnutie, varenie na vode.

Kakao je skvelý nápoj na chudnutie. Študoval som jeho vlastnosti, zistil som veľa výhod pre seba, zaradil ich do mojej každodennej stravy. Je to naozaj nasýtené, v práci sa cítim skvele, nemám chuť jesť. Kakao ma niekedy nahradí plným jedlom a vôbec si nesťažujem na nedostatok kalórií. Stratil som 3 kg za mesiac, myslím si, že kakao má s tým niečo spoločné.

Dievčatá len nedávno začali piť kakao. Lekár zakázal konzumáciu kávy a uviedol, že kakao v mojom prípade bude mať na telo pozitívnejší účinok. Pijem pravidelne ráno, na obed, keď je čas, tiež ho neodmietajú. Varím v mlieku, ale bez cukru. Počul som, že pri varení na vode sa prejaví efekt chudnutia, takže to chcem nabudúce vyskúšať. Ako varíte?

So zmrzlinou

Je to skôr dezert a vôbec nie diétny. Ale veľmi chutné. Preto sa niekedy môžete liečiť sami. Kakao varte z dvoch pohárov mlieka a 25 g kakaa, ako aj 60 g cukru. Pohode. Vložte pohár zmrzliny do pohára a nalejte kakao.

Varte pohár mlieka, vložte doň lístky mäty (7-8 kusov). Nechajte stáť jednu hodinu pod vekom a potom namáhajte. Pridajte do mlieka lyžičku cukru, pár lyžičiek kakaového prášku. Varte dve minúty. Kakao nalejte do šálky, posypte strúhanou tmavou čokoládou a ozdobte lístkom mäty.

S banánmi

Pridajte dva banány. Zahrejte pol litra mlieka, pridajte tri polievkové lyžice kakaa, banánové pyré a za stáleho miešania varte. Podávajte posypané kakaovým práškom.

Rozdrvte 80 g všetkých orechov a pridajte vodu, po niekoľkých hodinách ich pretlakujte. Kombinujte orechovú tekutinu, pol pohára mlieka, tmavú čokoládu (podľa chuti), dve čajové lyžičky kakaového prášku, pol pohára čerstvo uvarenej kávy a teplé. Potom pridajte vanilkový cukor a škoricu.

Ak do kakaa nepridáte smotanu, cukor alebo tučné mlieko, rýchlo schudne. Preto si recepty musia zvoliť nízkokalorické, ale občas sa môžete oddávať niečomu vysokokalorickému.

Pin
Send
Share
Send
Send