Užitočné tipy

Ako otvoriť podnikanie na strane pletenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Kanalieva Julia, študentka 8. ročníka, dokončila kreatívny projekt na tému „Pletenie“, ktorý odrážal nasledujúce oddiely: ciele a ciele projektu, potrebné materiály a nástroje, technologická postupnosť výroby. Táto práca bola vystavená na regionálnej súťaži Golden Key.

investícieveľkosť
tvorcheskiy_proekt_vyazanie_spicami.docx 683,39 KB

preview:

Obecná vzdelávacia inštitúcia

študentská trieda „A“

 1. Zdôvodnenie výberu tém, účelu projektu, cieľov projektu ....
 2. Výber nápadu na dizajn ...............................................
 3. Dizajn - analýza ………………………………………………… ..7

1. Čo je pletenie?

2. História pletenia.

3. Pletacie nástroje.

3.2.Materiály na výrobu pletacích ihiel.

3.3. Úložný priestor na lúče.

4. Priadza na pletenie.

 1. Základné techniky pletenia.
 1. Počiatočný rad slučiek.
 2. Predná slučka.
 3. Nesprávna slučka.
 4. Okrajová slučka.
 5. Upevnenie posledného riadku.
 6. Pletenie šál.
 7. Reliéfny šál
 8. Pletené pančuchové výrobky.
 9. Pančuchový tovar zo skrútených slučiek.

6. Pletenie na 5 ihlach.

Zdôvodnenie výberu témy:

Minulý rok som sa na hodinách technológií naučil pliesť. Táto lekcia sa mi naozaj páčila a tento rok som sa rozhodol navrhnúť nejaký pletený výrobok. Potreby, ktoré je možné pri návrhu a výrobe produktu splniť:

- vytvorte si svoj vlastný štýl,

Cieľ projektu: Vytvorenie a prezentácia produktu pleteného podľa vášho vkusu.

 1. Výber najlepšieho nápadu.
 2. Zhromažďovanie informácií.
 3. Tvorba dokumentácie.
 4. Vypracovanie výrobnej technológie výrobku.
 5. Výpočet nákladov na výrobok.
 6. Vykonávanie technologickej fázy.
 7. Zostavovanie reklamy.
 8. Príprava na ochranu projektu.
 9. Protection.
 10. Použitá literatúra

Výber nápadov pre dizajn

Sada klobúkov, šál.

3. Pletená hračka

Na základe výberových kritérií som vybral nápad číslo 1. Myslím si, že myšlienka číslo 1 je najdôležitejšia zo všetkých. Pretože pletenie vesta je pre mňa stále náročná úloha, pretože Učím sa pliesť, takže sa pokúsim pliesť klobúk so šatkou.

1. Čo je pletenie?

Pletenie je proces výroby výrobkov (zvyčajne odevov) z kontinuálnych nití ich ohýbaním do slučiek a ich vzájomným spájaním pomocou jednoduchých nástrojov ručne (pletací háčik, pletacie ihly, ihla) alebo na špeciálnom stroji (mechanické pletenie).

2. História pletenia.

Mnohí budú prekvapení, že spočiatku pletenie v skutočnosti nebolo ženské vyšívanie. Doteraz boli väčšinou pletené muži - ženy mohli pradiť len vlnu.

Podľa niektorých zdrojov pletenie vzniklo asi pred 3 000 rokmi. Je to pravdepodobne kvôli potrebe teplého oblečenia pre obyvateľov severu, mnohí si budú myslieť. Toto umenie však nevzniklo v chladnej zasneženej Arktíde, ale paradoxne v horúcej Afrike - o tom, kde sú severné púšte kontinentu. Prvé primitívne háčiky začali používať starodávni beduínski kočovníci. Vytvorili šály, pálenie a čiapky, pomocou ktorých chránili pokožku pred spáleným slnkom a horúcim pieskom.

Pletené ponožky nájdené v koptských hrobkách pochádzajú zo 4. - 5. storočia, najstaršie (3. storočie, Prato Nazca) pletené predmety z Nového sveta sa našli v Peru. Vysoko kvalitné spracovanie z hrobov Koptov naznačuje, že pletacia technika bola známa oveľa skôr. V roku 1867 William Felkin predpokladal, že pletenie bolo známe už počas trojskej vojny.

Obrazy v starogréckych vázach zajatých trójskych koní v pevne priliehajúcich nohaviciach dávajú dôvod pre niektorých vedcov, aby tvrdili, že Gréci vedeli pletenie. Je možné, že prorok Daniel zobrazený v knihe Kells (cca 800) je oblečený v pevných nohaviciach (prototyp moderných legín) spojených aranským vzorom.

V Škandinávii sa v období Vikingov praktizovalo pletenie drevenou alebo kostnou ihlou - časovo náročnejší typ pleteniny ako háčkovanie alebo pletenie. Tkaninu spojenú s ihlou nemožno odstrániť potiahnutím za špičku nite. Archeologické nálezy fragmentov vecí vyrobených touto technikou z Anglicka (Coppergate), Fínska (Kokomaki), Nemecka (Mammen), Nórska (Oslo), Ruska (Novgorod) sa datujú do 10. - 11. storočia. Existuje asi tridsať metód na pletenie ihlou. Počas výkopu sa našli iba drobnosti vyrobené v tejto technike (palčiaky, ponožky, čelenky). Tradícia pletenia ihlou sa zachovala v oblastiach s drsnou klímou až do konca 20. storočia.

V strednej a južnej Európe sa umenie pletenia oživilo v 13. storočí. Rukavice a obliečky na vankúše z hodvábnych nití boli nájdené v hrobkách princov z čeľade de la Cerda v opátstve Santa Maria la Real de Las Hulgas. Okrem toho je hustota pleteného obliečka na vankúš porovnateľná s hustotou moderného úpletu - asi dvadsať slučiek na palec.

V 16. storočí boli v Španielsku rozšírené pletené pančuchy, potom prišla móda pre pletené rukavice. Prvý cech združujúci pletařky bol vytvorený v Paríži v roku 1527. Pletací stroj na výrobu pančúch vymyslel v Anglicku kňaz William Lee v roku 1589.

Od polovice osemnásteho storočia pletenie, podobne ako povolanie mnohých mužov, prešlo do rúk slabej polovice ľudstva. Teraz je skutočnou vzácnosťou vidieť pleteného muža, ale ženám sa v tomto remesle darilo natoľko, že začali uvažovať o pletení výlučne pre ženské povolanie.

3. Pletacie nástroje.

Pletacie ihlice - nástroj na ručné pletenie, dlhý a zvyčajne s mierne špicatým koncom. Na lúči sú pracovné (nezatvorené) slučky pásu, ktoré bránia ich rozkvetu. Použitím ostrého konca sa vytvoria nové slučky.

3.1. Druhy pletacích ihiel

Pletacie ihlice sa líšia hrúbkou, určuje tiež počet ihiel. Počet sa rovná priemeru lúčov. Napríklad ihly s priemerom 3 mm sa označia ako číslo 3.

Jediné lúče sú najbežnejším typom lúčov s jedným špicatým koncom a dorazom na druhom. Vďaka tejto špičke slučky nekĺzajú z pletacej ihly. Na týchto tipoch výrobcovia často uvádzajú počet ihiel. Takéto pletacie ihlice sa používajú na pletenie ľubovoľného typu výrobku, s výnimkou pletacích ihiel, ktoré sa pletú v kruhu.

Rovné obojstranné alebo skladovacie pletacie ihlice - pletacie ihlice s dvoma pracovnými koncami sa používajú na bezšvové okrúhle pletenie (napríklad ponožky). Tieto pletacie ihlice sú zvyčajne kratšie ako jednoduché ihly a predávajú sa v sadách po 4 až 5 kusoch. Pri pletení na takýchto pletacích ihlach sú dvaja pracovníci, ostatní držia ostatné otvorené slučky. Slučky, keď sa pletenie rozdeľuje na 4 pletacie ihlice, sa pletú s 5. pletiacou ihlou.

Kruhové pletacie ihlice - špeciálny typ rovných jednoduchých pletacích ihiel, pri ktorých je dvojica rovnakých čísel prepojená pružným pásom (rybárska šnúra alebo plastová trubica). Na týchto typoch môžete pliesť ako priamu látku a bezšvové kruhové veľké priemery. Výhoda takýchto pletacích ihiel skôr, ako sú jednoduché, je, že hmotnosť pleteniny je rovnomerne rozložená na pletacích ihlach a ruky majstra sú menej zaťažené. Ďalšou výhodou týchto lúčov je to, že majú obidve pracovné konce.

Pomocné pletacie ihlice - obojstranné pletacie ihlice, v strede zahnuté. Používa sa na položenie otvorených slučiek.

Materiály na výrobu pletacích ihiel.

Pletacie ihlice sú vyrobené z rôznych materiálov - kov, plast, drevo a bambus.

Každá ručička si vyberie pletacie ihly podľa svojich predstáv, ale napriek tomu musíte pri kúpe poznať niektoré vlastnosti nástrojov z konkrétneho materiálu.

Kovové pletacie ihlice - vyrobené hlavne z ocele alebo hliníka. Najspoľahlivejšie nástroje sú vyrobené z ocele, sú však ťažšie ako ich náprotivky z hliníka. Súčasne sa však hliníkové pletacie ihlice môžu pri pletení ľahko ohnúť a zafarbiť priadzu. Aby sa tomu zabránilo, je veľa hliníkových lúčov potiahnutých teflónom.

Plastové pletacie ihlice - pomôžu pri práci s hrubou ľahkou priadzou, sú však veľmi krehké. Tieto ihly sú veľmi vhodné na prácu so stuhovou priadzou alebo kordom. Takéto pletacie ihly sa často vydávajú vo veľkom počte.

Pletacie ihly vyrobené z dreva sú veľmi ľahké, ale v priebehu času sa na nich môžu objaviť otrepy. Slučky nekĺzajú po pletacích ihlach, čo ich robí atraktívnymi pre začiatočníkov.

Bambusové pletacie ihlice sú ľahké a odolné. Pretože sú trochu drsné, pracovné slučky z nich neskĺznu. Vhodný pre všetky druhy priadze.

Kosti sú vyrábané ručne, takže sú drahé. Sú dobre leštené, ale veľmi krehké. Preto sa musia starostlivo skladovať a používať.

Je lepšie skladovať pletacie ihlice v dlhom puzdre na ceruzky alebo v špeciálnom klyaseri. Jednotlivé pletacie ihlice z jednej sady je potrebné spojiť tak, aby nedošlo k zámene. Môžete ich zviazať niťou alebo gumou, odrezať kúsok gumy a do nej nalepiť ostré konce pletacích ihiel. Kruhové pletacie ihlice sa odporúča držať zavesené, aby sa zabránilo deformácii obväzu.

Dnes existuje obrovská rozmanitosť. S cieľom nestratiť sa v tejto odrode a zvoliť nite na pletenie, ktoré zodpovedajú stanovenému cieľu, musíte vedieť, aký druh priadze je určený na pletenie a ako vytvoriť druh oblečenia, ktorý sa používa.
Pletené nite sa delia na prírodné (ľan, bavlna, vlna, mohér, hodváb) a syntetické (akrylové, umelý hodváb, umelý hodváb, kašmír). Priadza na pletenie je však najčastejšie kombináciou umelých a prírodných vlákien, vybraných vo vhodných pomeroch.
Pletacie nite (priadza atď.) Sa získavajú vzájomným skrútením viacerých nití s ​​rovnakým alebo rôznym ťahom (slabé, menšie ako šijacie nite), jednoduchým alebo tvarovaným skrútením. K dispozícii je tiež nekrútená priadza - strih.
Na pletenie teplých zimných odevov sa spravidla používa hrubšia priadza na pletenie - môže to byť vlna, mohér, alpaka. Priadza s minimálnym obsahom syntetických vlákien, ktorá obsahuje cenné vlákna (angora, prírodná kašmír, hodváb), je, samozrejme, drahšia, ale tiež atraktívnejšia a odolnejšia vo výrobku.
Pri háčkovaní sa na pletenie najčastejšie používajú bavlnené nite, ktorých hladká textúra a atraktívny lesk vám umožňujú vytvárať originálne veci a hračky, ktoré sa ľahko umývajú a zachovávajú si svoj pôvodný vzhľad.
Pletacie nite môžu mať odlišnú textúru a hrúbku, ktoré určujú konečné vlastnosti pletenej veci, takže predtým, ako sa pustíte do vyšívania, by ste sa mali uistiť, že vybrané pletené nite sú vhodné pre konkrétny model.

 1. Základné techniky pletenia.
 1. Počiatočný rad slučiek.

Akékoľvek pletenie začína sadou ihiel určitého počtu slučiek, ktoré tvoria počiatočný rad. Potom sa stáva spodným okrajom pletenia.

5.2. Predná slučka môže byť pletená dvoma spôsobmi:

Prvý spôsob je klasický za prednou stenou.

Druhým spôsobom je pletenie prednej slučky za zadnou stenou.

  Zlá slučka môže byť tiež pletená prvým a druhým spôsobom.

Tieto slučky môžu byť pletené dvoma spôsobmi. Najbežnejšie je, keď je prvá slučka odstránená bez pletenia, zatiaľ čo posledná je nevyhnutne pletená na nesprávnej strane. Druhým spôsobom je pletenie okrajovej slučky na konci plátna s prednou slučkou. V prvom prípade je okraj plátna hladký, v druhom sú na okrajoch viditeľné uzly.

 1. Upevnenie posledného riadku.

Pretože akékoľvek pletenie končí, musíte sa naučiť, ako uzavrieť slučky posledného radu a získať horný okraj pleteniny. Urob to inak:

Prvý spôsob. Posledná a nasledujúca slučka sú spolu pletené vpredu.

Druhý spôsob. Posledná slučka je znovu zdvihnutá na pravú pletaciu ihlu bez úpletu, prvá slučka je pletená tvárovou slučkou (klasická).

5.9. Pletené pančuchové nohavice

Rozdiel medzi pletením a predchádzajúcim pletením je v tom, že látka má reliéfny povrch. Všetky predné slučky zapadajú do prednej steny, obruba sa vykonáva obvyklým spôsobom.

6. Pletenie na piatich pletacích ihlach.

Výrobky, ako sú ponožky, pančucháče, pletené hračky a oveľa viac, majú rúrkový tvar a sú vyrobené bez švov. Ako pliesť takéto výrobky? Na tento účel použite päť pletacích ihiel s otvorenými koncami: slučky sú umiestnené na štyroch a sú pletené piatym. Po zložení dvoch pletacích ihiel získajú požadovaný počet slučiek (násobok štyroch), vyberú jednu pletaciu ihlu a pletú jeden rad zvolenej viskóznej látky. Potom slučky rovnomerne rozložte na štyri pletacie ihlice, koniec nite od začiatku pletenia spojte s niťou z gule - zavrite prácu - a plette v smere hodinových ručičiek na vonkajšej strane kruhu. Malo by sa pamätať na to, že predná strana pleteniny sa vždy objaví pred vami a na získanie napríklad pleteného tovaru pančuchového tovaru stačí pletiť všetky slučky vo všetkých radoch s prednou pleteninou.

1. Na prácu sa používa:

Biela 300 g. Niklová priadza (100 m / 50 g)

Pletenie: Veľkosť šálu: 23 cm x 150 cm.

Pletli sme šatku s perlou.

2. Výroba výrobku.

Pletená čiapka s copami a šatkou

Takže teraz klobúk a šál.

Pletené z priadze Nikole (100 m / 50 g). Zloženie priadze: 70% merino vlna, 25% akrylová hmota, 5% polyamid. Táto priadza je určená pre deti, takže je veľmi mäkká, pletená z takej potešenia. Súprava trvala asi 300 gramov. Možno o niečo viac sa ukázalo, že tento šál bol hustejší ako čierny a pletený o 10 cm dlhšie.

Čiapka a šál sú pletené niťou v 2 prírastkoch.

Na pletenie šálu potrebujeme: 200 g. priadza Nikole (100 m / 50 g), pletacie ihlice 4,5

Veľkosť šatky: 23 cm x 150 cm.

Pletli sme šatku s perlou.

Zhromažďujeme 32 p. A pletené:

1 riadok: 1 chróm., 1 osoba., 1 von., 1 osoba., 1 von., Do konca,

2 riadky a všetky párne riadky: 1 chróm., Úplet podľa obrázku,

3 riadok: 1 chróm., 1 von., 1 osoba., 1 von., 1 osoby. A tak ďalej.

opakujte tieto 3 riadky.

Na pletenie klobúkov potrebujeme: 100 g. priadza Nikole (100m / 50g.) a pletacia ihla číslo 4. Pletíme priadzu v 2 naviac.

Zhromažďujeme 80 slučiek a pletíme na 2 ihly s gumičkou 2 * 2 (2 osoby, 2 von.). Takže pletíme 6 radov.

Ďalej rozdelíme čiapku podmienečne na 8 častí, v 4 pletíme „perlový vzor“, ktorý pletie náš šál, v ostatných 4 častiach pleteme „cop“.

Nezačíname s 10 slučkami, ale s 5 tak, aby sme mali vzadu šev a rovnomerný vzor vpredu v strede. Takže pletíme 1 chróm, 4 slučky perlového vzoru, 10 slučiek povrchov hladkého povrchu, 10 slučiek vzoru atď.

Prámik: opakovanie vzoru 10 slučiek, rozdelíme nasledovne: 2 slučky von, 6 predných slučiek (z ktorých dostaneme pletivo 3 na 3) a 2 slučky von.

Po elastickom 2 * 2 sme pleteli takto: 1 chróm., 4 slučky perlového vzoru, prámiky: 2 slučky. von., tváre domácich miláčikov., 2 slučky. von, 10 slučiek z perlového vzoru, 10 slučiek pre prámik atď.

PHI. pletené riadky podľa výkresu. Takže pletíme 5 riadkov. Ďalej otočte vrkoč.

Prámik pletíme takto: 3 pletené ihly sa pri práci vyberú z pletacej ihly, pletíme 3 slučky tvárí a teraz 3 slučky, ktoré tiež pletíme pri práci tvárou.

V závislosti na tom, aký druh vrkôčikov chcete mať pri častejších prechodoch alebo predĺžení, pletiete počet radov z jedného kríža na druhý. Mám 10 riadkov.

Pletieme teda 16 cm a po 16 cm začneme s poklesom.

1 riadok: Najprv začneme klesať v segmentoch pomocou vrkôčikov. Na fotografii vidíme 10 slučiek pleteného vzoru, pletíme ich nasledovne: 2 von., 1 osoba, 2 spolu., 2 spolu., 1 osoba., 2 von., Takže v každej stope s copami. Po prvom riadku poklesov máme 72 s.

Zadné rady sú pletené podľa výkresu.

3 riadok: podobne ako v prvom, teraz pletieme 2 von., 2 palce. Ľudia., 2 palce. Ľudí, 2 von. Tu začíname znižovanie segmentov perlou, znižovanie vykonávame aj uprostred segmentu, ale pletíme 2 cm. Nielen jednotlivci, ale ak je táto slučka nakreslená ako na obrázku, pletíme 2 cm. PHI. = 56 s.

Zle zle na výkrese.

5. riadok: podobne ako 3. = 40 s.

PHI. riadok podľa výkresu.

7 riadok: podobne ako v 3. rade. = 24 s.

9 rad: chróm., 2 vm. osôb. = 13 s.

In out. riadok - chróm., 2 vm. PHI. = 7 s.

Teraz musíme opraviť týchto 7 slučiek. Za týmto účelom zadajte háčik vpravo

Popadnite vlákno a pretiahnite všetky slučky.

Pritiahneme niť, pripevníme, zošíteme švom viečka.

Relevantnosť myšlienky

Mladé matky radi kupujú topánky, ponožky, čižmy, obleky pre svoje batoľatá. Vyzreté dievčatá radi nosia barety s dlhým šatkou. A to je vďaka úpletu, že človek môže mať módny vzhľad a štýl.

Ručné pletenie je vždy prestížne, takže ho môžete bezpečne používať pri práci, najmä pri absencii hlavného zamestnania alebo počas obdobia starostlivosti o dieťa. Vlastnením samotnej pletacej techniky v spolupráci s pletiarmi môžete dosiahnuť dobré výsledky v tomto odbore. Zároveň sa obliekajú módne a krásne.

Ako otvoriť podnik

Nie všetko je však také jednoduché. Trh s pletenými výrobkami je zaplavený a existuje veľa značkových spoločností, ktoré si medzi kupujúcimi získali popularitu, a nie je ľahké s nimi súťažiť. Moderný kupujúci je dosť vyberavý: buď farba vlákna nie je ako, model je zastaralý, vec je príliš pevne spojená, vzor nie je ako sú detaily, detaily sú špinavé.

Tipy od skúsených remeselníkov: musíte začať podnikať s týmto typom pletenia, ktorého vzory sú lepšie vypredané v danej oblasti. Preto skôr, ako začnete podnikať v oblasti pletenín, musíte si dôkladne preštudovať dopytový trh a potreby zákazníkov:

 • vykonávať dôkladnú kontrolu pultov niekoľkých trhov s pleteným tovarom,
 • Preskúmajte časopisy o modeloch
 • zorganizujte pozorovanie, ktoré na trhu narastá, ako často sa nakupuje,
 • analyzovať ceny pleteného tovaru.

Táto oblasť podnikania si vyžaduje veľmi dôkladný podnikateľský plán a dôkladnú prípravu na samotný obchodný proces.

Prípravné fázy

Пошаговая инструкция подготовки к открытию бизнеса включает в себя следующие этапы:

 1. Изучение рыночного спроса.
 2. Заготовка вязанных моделей на 2-3 месяца вперед для ассортимента, постепенно добавляя новые модели по ходу продажи.
 3. Nájdite skúsených pletařky najprv preskúmaním ich schopností.
 4. Pripraviť dostatočný počet pradien z vlny rôznej hrúbky, farby, kvality.
 5. Na prípravu pletacích ihiel, háčikov rôznych veľkostí v hrúbke a dĺžke, doplnkoch.
 6. Predám pletací stroj.
 7. Premýšľať nad výklenkom, možnosť ponúknuť kupujúcim originálne diela (ponožky, klobúky, barety, svetre, svetre, pančuchy, obleky, šály, koberčeky).

Podnikanie a hľadanie miestnosti

Po dôkladnej príprave a sebavedomí môžete vykonať registráciu obchodného projektu. Pre tento druh podnikania môžete vydať OP so zjednodušeným daňovým systémom a jednotnou daňou z príjmu. Malo by sa pamätať na to, že je takmer nemožné vziať si pôžičku na pletenie obchodov v banke pre domácich majstrov, pretože sa považuje za nerentabilné, takže sa musíte spoliehať iba na seba.

Tento podnik bude ateliérom hotových pletených vzorov s odstránením jednotlivých častí pre obchodovanie na trhu, pre rýchlejšiu implementáciu. Miestnosť bude slúžiť na predvádzanie vzoriek hotových výrobkov, transakcií / vyrovnaní so zákazníkmi, prijímanie objednávok telefonicky a riešenie ďalších organizačných problémov. Na vykonanie všetkých týchto úloh budete potrebovať miestnosť s rozlohou 20 - 25 metrov štvorcových. m. Hlavné požiadavky:

 • dobré osvetlenie a vetranie,
 • miestnosť musí byť suchá
 • mať vhodné stojany na predvádzanie hotových modelov.

Reklamná kampaň a nábor zamestnancov

Úspech firmy do značnej miery závisí od predbežnej a prebiehajúcej reklamnej kampane. Môžete zahrnúť rôzne formy:

 • jasný, pútavý znak
 • ideálne vzorky pletených modelov v ateliéri,
 • „Vizitky“
 • reklama na inštitúciách, póloch,
 • online reklama
 • Ústne slovo.

Veľmi dôležitým bodom v pletiarskom priemysle pre domácich majstrov je nábor profesionálneho personálu alebo pletiar s veľkými skúsenosťami, dobrým vkusom, trpezlivosťou, pohotovosťou a dobrou rýchlosťou pletenia. Je lepšie prijať zamestnancov samostatne, pretože úspech firmy bude závisieť od ich technických a konštrukčných možností. Odporúča sa, aby pletařky mali dokument aspoň o ukončení kurzov.

Počet pletených vzory na začiatku podnikania bude závisieť od finančných príležitostí, ale nie menej ako 1-3. Platy pletařky sa pohybujú okolo 60 dolárov. Plocha pre pracovníčky v priestoroch nie je vypočítaná, pretože vykonávajú prácu doma a tovar odovzdávajú do určeného dátumu.

Koľko stojí otvorenie firmy

Vlna je ďalším vrcholom tohto kreatívneho podnikania. Pred zakúpením je potrebné študovať možnosti rôznych odrôd pomocou literatúry a skúsených remeselníkov, pretože rôzne suroviny poskytujú rôzne výsledky v hotovom výrobku a môžu zlyhať v najneočakávanejšom okamihu. Na testovanie vlny si môžete uložiť vzorky s rozmermi 5 × 5 alebo 10 × 10 cm z rôznych gúľ (odrôd) a po prispôsobení sa vlne môžete bezpečne pliesť bez predbežných vzoriek.

Táto časť podnikateľského plánu poskytuje príležitosť na úplný výpočet vašich zdrojov na začatie podnikania a na nasledujúce obdobia. Umožňuje vám zobraziť zraniteľné miesta a spôsoby, ako znížiť obchodné riziko. Tok pozostáva z nasledujúcich položiek:

 • registrácia spoločnosti
 • skladovanie vlny, pletacích ihiel, háčikov, doplnkov, časopisov s modelmi,
 • príprava formulárov pre zmluvy, účtenky na úhradu zákazníkom,
 • platba nájomného
 • vymaľovať izbu,
 • účty za energie,
 • plat zamestnancom
 • jednotná platba dane
 • náklady na reklamu,
 • nákup vybavenia (pletací stroj 1-2, stoly, skrinky, zrkadlo, stôl, stoličky),
 • náklady na komunikáciu.

Zisk po odpočítaní všetkých pravidelných platieb sa vypočíta podľa nasledujúcich ukazovateľov a bude predstavovať približne 18 - 19 tisíc rubľov.

 1. Cena za jednotku modelu (v prípade sveter) je 2,5 tisíc rubľov.
 2. Výrobok za cenu - 550 rubľov.
 3. Cena vlny, 550 g - 550 rubľov.
 4. Platba za prácu - 600 rubľov.
 5. Produkty za mesiac - 12-15 ks.
 6. Počet pletařky - 3-5 ľudí.

Extra príjem bude dobrým zdrojom príjmu. V tomto odbore môžete dosiahnuť dobré zisky predajom vlny, náradia (pletacích ihiel, háčikov), doplnkov, pletacích časopisov. To všetko je dobre vypredané. Ľudia dôverujú odborníkom. Tipy od skúsených remeselníkov: strojové pletenie je hodnotené menej ako ručné pletenie, takže je lepšie nevstupovať ihneď. Mali by ste sa riadiť vytvorením podobných produktov na objednávku.

Ako vytvoriť svoj vlastný pletenie podnikania

Individualita, prirodzenosť, ručná výroba (angl. Ručná výroba - ručná výroba) je dnes trendom. Unikátne položky chránené autorskými právami sú vysoko cenené a sú neustále žiadané. Vzhľadom na tento trend môžu ihly, ktoré sa dobre pletú, ako aj začiatočníci, ktorí sa len začínajú učiť, ale vedia, ako ziskovo realizovať výsledky práce najatých pracovníkov, otvoriť podnikateľský subjekt.

Vyhliadka na otvorenie pletiarskeho podnikania je pre niekoho, kto má organizačné schopnosti, rozumie, kde začať a ako to robiť.

Na to, aby ste si postavili seriózny biznis, musíte sa tomu venovať v počiatočnom štádiu. Ak chcete vyvíjať modely, pliesť, hľadať zákazníkov a nové predajné kanály, vyberte vysoko kvalitnú priadzu za najlepšiu cenu, propagujte a uchovávajte záznamy.

Trh nestojí pokojne, police obchodov praskajú veľkým počtom pletenín. A to znamená, že vaše výrobky s nimi budú musieť konkurovať.

Unikátna vec, láskavo zviazaná remeselníkom, je pre mnohých výhodnejšia ako postupný výrobný produkt

Analýza trhu a zdrojov

Prieskum trhu s pleteninami je kľúčovým krokom pri príprave podnikateľského plánu. Už v prvej fáze plánovania by ste mali vedieť: kto, kde, prečo a v akom množstve kúpi vaše výrobky, aký by mal byť rozsah, aká silná (a dôležitá) hospodárska súťaž.

V počiatočnej fáze stačí vyhodnotiť:

 • Počet potenciálnych kupujúcich, celkový trh.
 • Prítomnosť konkurentov, ako pracujú, ako sa umiestňujú, kde sú inzerované.
 • Existujú nejaké miestne medzery na miestnom trhu?
 • Náklady na podobné výrobky.

Nie vždy je možné presne vypočítať počet zákazníkov, objem predaja vo výklenku alebo obrat peňazí na trhu. Ale na začiatku cesty, keď je potrebné určiť životaschopnosť nápadu, je dôležité porozumieť dolnej hranici príjmu za mesiac. Ak vám výpočty umožňujú dúfať v zisk, ktorý vám vyhovuje, môžete pokračovať v práci na projekte.

Skontrolujte ceny pletených výrobkov vrátane priemyselnej výroby, ako aj dovážaných analógov v obchodoch aj na internete. Neverte pamäti: fotografujte výrobky a ceny, zaznamenajte, zapíšte všetky údaje do súboru. Toto sa hodí pri výpočte predajnej ceny vašich výrobkov.

Navštívte osobné stránky svojich konkurentov alebo internetové obchody, kde sa predávajú veci vyrobené ručne - to vám poskytne skvelé jedlo na zamyslenie

Hodnotenie trhu je dôležitou etapou pre začatie projektu. Nemenej dôležité pre začatie pletenia je štúdium vnútorných zdrojov (subjektívne faktory, ktoré závisia predovšetkým od vás):

 • Osobné nadšenie, zapojenie autora do sľubného projektu. Všetko to začína vašim záujmom. Toto je hlavný zdroj počas fázy spustenia. Je potrebné pochopiť, že ťažkosti, bariéry a chyby budú určite. Vnútorná nálada a veľká túžba zapojiť sa do tejto konkrétnej oblasti pomôže ich prekonať.
 • Kompetencia a vedomosti. Pre začiatočníkov pletařky je hlavným dostupným zdrojom osobný čas. Časť práce (alebo všetky) vo fáze formovania bude musieť byť vykonaná samostatne alebo - skontrolovaná remeselníkmi. Preto je dôležité dobre porozumieť základom pletenia, navrhovania a modelovania.
 • Veľkosť počiatočnej investície. Počiatočný kapitál nie sú len peniaze. Počiatočný kapitál zahŕňa osobné kontakty a kontakty, kompetencie blízkych ľudí a mnoho ďalšieho. Musíte vziať do úvahy všetko.
 • Porozumenie príležitostiam na rozvoj podnikania. Ak na začiatku projektu premýšľate o krokoch na rozšírenie (zvýšenie vášho podnikania), šanca priviesť váš domáci podnik na priemernú úroveň je oveľa vyššia. Je dôležité si predstaviť, ako bude projekt vyzerať počas jeho splatnosti.

Vo fáze posudzovania trhu s pletenými výrobkami a domácimi zdrojmi je potrebné vypočítať približný zisk, lehotu na dosiahnutie určitej mesačnej ziskovosti obchodného projektu a dobu návratnosti.

Bez premysleného obchodného plánu na dobytie trhu s pletenými výrobkami úspech nestojí za to

Definujte svoj vlastný sortiment

Na čo sa špecializovať? Ktoré výrobky budú hlavné a aký smer bude súvisieť? Na tieto otázky sa musí odpovedať v druhej fáze plánovania. Po analytickej príprave stačí vybrať sortiment, aby ste mohli začať s pletením.

Najobľúbenejšie kategórie:

 • detské oblečenie (klobúky, topánky, blúzky, teplé nohavice, atď.),
 • vrchné ošatenie pre dospelých (kabáty, vesty, svetre, vesty, sukne, blúzky, šaty),
 • domáce pletené oblečenie
 • šály, klobúky, štóly,
 • palčiaky a palčiaky, ponožky a ohrievače nôh,
 • pletené prikrývky, deky, obliečky na vankúše pevne vstúpené do módy,
 • záclony, obrusy, obrúsky.

Sada pletených klobúkov, šál a rukavíc nikdy nevyjde z módy

Pomerne nový sortiment pre trh:

 • oblečenie pre domáce zvieratá (kombinézy pre mačky a psy),
 • súpravy, ktoré sa nosia v pároch, stávajú populárnymi: on + ona, dcéra + mama, otec + syn,
 • ručné plavky, ľahké topy,
 • pletené koberce
 • hrnčeky sa môžu predávať ako obchodné suveníry alebo ako osobný darček „od srdca“.

Oblečenie pre vašich obľúbených domácich miláčikov môže byť doplnkom sortimentu alebo hlavného podnikania

Čím je sortiment širší, tým je väčší počet predávaných výrobkov a v dôsledku toho aj zisk. Čím vyššie sú však finančné investície a riziká, tým sú časovo náročnejšie a fyzickejšie činnosti.

Výhody ručného pletenia

Ak ste pred začatím podnikania vykonávali iba pletenie alebo háčkovanie, odporúča sa začať ručným pletením. V takom prípade môžete:

 • rýchlejšie pochopiť možnosti, zistiť prekážky, nájsť spôsoby, ako znížiť náklady a zmierniť riziká,
 • primerane posúdiť časové náklady na jednotku výroby, stupeň profesionality pri prijímaní pracovníkov,
 • nekupovať drahé vybavenie, samostatné pracovisko,
 • osobne overiť, či sa ručne pletené modely predávajú o 30–40% drahšie ako strojové výrobky,
 • Získajte dostatok príležitostí na preklad tých najodvážnejších nápadov.

Zvážte tri možnosti z tuctu možných.

Pletenie „po ruke“. V priebehu niekoľkých hodín sa masívna prikrývka pletie z voľne loženej priadze (merino vlny alebo silných akrylových vlákien).

Na plátno s rozmermi 70 x 100 cm, pletené s jednoduchým stehom na tvár, bude trvať asi 1,5 kg priadze. Cena materiálu bude kompenzovaná cenou hotového výrobku.

Ručne pletená prikrývka prináša mimoriadnu jemnosť a teplo

Pletenie s rozptýlenými guľôčkami. Jednoduchá technika, pomocou ktorej sa získavajú úžasné veci. Nevyčerpateľný zdroj na vytváranie jedinečných odevov a doplnkov. Keď pletú korálky na plátne, veci začnú hrať s novými farbami a poltónmi, dostanú jedinečné kúzlo.

Fotogaléria: práca s korálkami

Útulné pletené hračky. Sú veľmi žiadaní, vyžadujú minimum materiálu a to, čo prúd teplých a nežných emócií tieto deti nesú. A nájsť miesto na ich implementáciu je ľahké.

Pletené hračky nenechajú nikoho ľahostajným

Výhody strojového pletenia

Strojové pletenie má niekoľko výhod:

 • pletací stroj výrazne urýchľuje prácu,
 • skrátený čas na výrobu jednoduchých viskóznych častí a remeselník sa môže zamerať na autorove ručne vyrobené prvky (výšivky, háčkovanie atď.),
 • veci sú tenšie a ľahšie, vyzerajú elegantne a sofistikovane.

Pletenie na písacom stroji výrazne skracuje čas potrebný na výrobu jedného produktu

Ak plánujete zväčšiť objem a rozšíriť sortiment, budete potrebovať pletací stroj. Preto sa vo fáze vývoja obchodného projektu odporúča naplánovať nákup jedného (dvoch) pletacích strojov a začať kombinovať obe metódy pletenia.

Poskytnite sadu nástrojov, vyberte zamestnancov

V druhej fáze podnikateľského plánovania je potrebné zahrnúť do nákladov kompletný zoznam všetkých potrebných nástrojov a zariadení, pričom sa musia zohľadniť osobné náklady.

Základná sada na začatie pletiarskeho podnikania:

 • lúče s priemerom 2 až 10 mm,
 • háčiky,
 • súpravy ihiel
 • doplnky (gombíky, nášivky, spony, čipky, kožušiny, korálky, flitre, ostatné ozdobné prvky),
 • parník (voliteľné)
 • pletací stroj (možno neskôr, vo vývojovej fáze),
 • spotrebný materiál pre strojové pletenie: vozíky, palubovky, závažia (na bielizeň), ihly, ostatné nástroje.

Ak sa rozhodnete pre strojové pletenie, výber pracovného nástroja by sa mal brať vážne.

Stroje sú: jednookruhové a dvojokruhové, dierovacie karty (mechanické) a elektronické. Všetky z nich sú rozdelené do tried, čím nižšia je trieda, tým hrubšie sú vlákna na pletenie (takéto stroje sa používajú na výrobu vrchného ošatenia a zimných doplnkov).

Na strojoch s úrovňou triedy 5 môžete priradiť akýkoľvek produkt, takže sú optimálne vhodné pre hromadnú výrobu. Cenové rozpätie - od 25 do 120 tisíc rubľov. Čím profesionálnejšie je vybavenie, tým viac funkcií je na písacom stroji, tým vyššia je cena.

V tomto procese sami určujete, aké materiály sú potrebné, a to všetko individuálne.

Pletacia sada náradia sa neobmedzuje iba na pletacie ihlice a háčiky

Pracujete sami alebo si najímate pletařky?

Počet zamestnancov pri začatí podnikania závisí od finančných možností. Ak chcete začať rýchlejšie a začať dostávať stabilný príjem, je vhodné najať jednu alebo tri osoby.

Môžu to byť ženy na materskej dovolenke, dôchodcovia alebo ľudia so zdravotným postihnutím. Takáto práca sa odhaduje na 50 - 150 dolárov mesačne, platba závisí od objemu a zložitosti práce. Pletené výrobky by mali byť zodpovedné, trpezlivé, vytrvalé, s vysokou rýchlosťou pletenia, mali by mať dobrú chuť a modelovacie schopnosti.

Samostatná miestnosť pre pracovníčky sa zvyčajne nevyžaduje. Pletené výrobky môžu pracovať doma a hotové výrobky odovzdať do stanoveného termínu.

Výber remeselníka je sama osebe lepšia, pretože úspech vášho podnikania bude závisieť od jeho technických a tvorivých schopností.

Pletenie nie je práca, ale povolanie

Usporiadajte si svoje pracovisko

Hlavným kritériom pracoviska pletařky je pohodlie: všetko je po ruke, nič rozptyľuje.

Bez ohľadu na to, či plánujete prenajať izbu alebo máte v úmysle pracovať doma, pracovisko by malo byť svetlé, suché, dobre vetrané. Koniec koncov, čím pohodlnejšia je organizácia práce, tým rýchlejší je proces pletenia, objemy rastú.

Pracovisko musí byť profesionálne vybavené.

Ak to chcete urobiť, musíte:

 • Pridelte priestor na priadzu a zásoby.
 • Určite miesto pre hotové výrobky a zorganizujte vizuálny úložný systém (ak plánujete prijímať zákazníkov v dielni, bude to ďalšia reklama).
 • Zaistite miesto pohodlným pracovným nábytkom (stôl, stolička alebo stolička).
 • Dajte konferenčný stolík a stoličku pre príjem návštevníkov (najlepšie).
 • Vybavte miestnosť.

Pracovisko na strojové pletenie by malo byť pohodlné a dobre osvetlené.

Plánujete pracovať na písacom stroji? Okamžite zdvihnite stôl so vstavaným pletacím strojom („kabinet“, ako ho nazýva jeho výrobca). Ak stroj nie je zabudovaný, stôl sa musí zvoliť na základe jeho rozmerov (zvyčajne stačí 0,5 m). Hlavná vec je, že stôl je ťažký a stabilný, inak bude ťažké pliesť.

Vyhľadávanie a reklama zákazníkov

Do času, keď máte stabilné predajné kanály pre svoje produkty, sa odporúča pracovať na objednávke a prostredníctvom predaja cez internet.

Prvých kupujúcich je ľahšie nájsť medzi priateľmi, kolegami, susedmi. Neváhajte a požiadajte klientov, aby inzerovali vašu prácu (samozrejme, ak sa im páčia). Ústne slovo pomôže zvýšiť predaj jednotlivých položiek. Ak máte vy a vaše dieťa zaujímavé pletené šaty, ukážte ich na miestach, kde môžu byť potenciálni zákazníci: detské ihriská, sviatky, výstavy umenia atď.

Zhromažďujeme portfólio našej práce. Takýto katalóg je užitočný na predvádzanie zákazníkom v dielni a na reklamu na internete. Možno sa rozhodnete pre svoju prácu vytvoriť malé brožúry.

Predaj a propagácia na internete je samostatná konverzácia, tu môžete predať takmer všetko:

 • Vytvorte svoje skupiny v sociálnych sieťach, na stránkach VKontakte.ru, Facebook, Odnoklassniki, instagram, stránka mamy (sociálna sieť pre mamičky) atď. Aktívne dopĺňajte a propagujte svoje stránky.
 • Umiestňujte reklamy na stránky oznámení o tovare a službách, ako je Avito, na stránkach ihličiek. Venujte pozornosť webu hypermarketu autorských diel „Fair of Masters“.
 • Existujú zručnosti a príležitosti - vytvorte jednostránkový web.
 • Navštívte špecializované fóra o pletení, kde nájdete rady a podporu, propagujte svoje podnikanie.
 • Pozrite sa na správy na internete na tému „pletenie“, vyberte najsvetlejší a najpamätnejší a urobte sa lepšie.

Predaj (najmä na internete) sa musí naučiť. Zistite, ako vytvoriť webovú stránku, propagovať blog, napísať správny reklamný text a fotografovať krásne fotografie. Informácie, školiace videá a webináre o týchto témach nájdete vždy na webových stránkach.

Собственная страничка с образцами работ резко поднимет продажи вязаных изделий

Рассмотрите все выгоды рекламы:

 • размещайте объявления в местах, где есть ваша целевая аудитория,
 • выкладывайте буклеты с работами на крупных предприятиях и детских садах,
 • оформите рабочее место, если принимаете клиентов.

Сделайте стильные визитки с указанием того, чем вы занимаетесь (авторские вещи, нестандартные аксессуары, ремонт и т. п.). Náklady sú minimálne, môžete si objednať z 24 kusov v tlačiarni alebo si ich vyrobiť sami. Nechajte ich v škôlkach, v pokladniach obchodov, aby si s vami každý mohol objednať individuálne objednávky.

V reklame nie sú žiadne maličkosti. Každá správa cieľového publika by mala byť kompetentná, krásna, priťahovať pozornosť, vyčnievať z prúdu podobných správ.

V priebehu vývojového obdobia obchodného projektu je potrebné nájsť miesta, kde môžete priebežne premieňať hotové výrobky, aby ste zaistili stabilný príjem. Môže ísť o dámske a pánske odevy, detské oddelenia, oddelenia suvenírov, bytový textil, klobúky. Takmer vo všetkých mestách sa nachádzajú umelecké dielne, kde sa predávajú autorské práva (odevy, suveníry, textil).

Výber distribučného kanála by mal závisieť od sortimentu. Napríklad pletené hračky sa budú požadovať v kvetinárskych stánkoch, ako aj v špecializovaných predajniach darčekových predmetov.

Pri určovaní predajnej ceny je dôležité vziať do úvahy, že obchody berú tovar iba na predaj a marža obchodu je v priemere 30% alebo viac.

Obchod s autorskými právami - 100% cieľové publikum

Ako vydať IP

Aby ste sa chránili pred právnou a finančnou stránkou, je lepšie otvoriť IP. Podnikanie v Ruskej federácii je registrované daňovým inšpektorátom.

Najrýchlejším spôsobom, ako zaregistrovať jednotlivca ako samostatného podnikateľa, je osobný účet na webovej stránke štátnej služby. Toto je najlepšia voľba, ak už na webe máte osobný účet.

Podmienky služby: 3 pracovné dni. Cena: 800 rubľov.

Ako získať službu:

 • Vyplňte elektronickú žiadosť o štátnu registráciu fyzickej osoby ako samostatného podnikateľa.
 • Zaplaťte štátny poplatok.
 • Vygenerovanú žiadosť pošlite daňovému úradu a počkajte na výsledky jej posúdenia (dostanete pozvánku na návštevu registračného orgánu v časti „Môj účet“).
 • Vezmite si dokumenty.

Portál verejných služieb je najlepším pomocníkom pri registrácii akejkoľvek firmy

Druhou možnosťou na vydanie IP je predloženie dokumentov osobne. Od roku 2017 sa registrácia IP od daňových orgánov presunula do multifunkčných centier. Ak v meste neexistuje MFC, žiadosť sa podáva daňovému úradu (požadované v mieste registrácie).

Pred návštevou centra (alebo IFTS) musíte pripraviť dokumenty a rozhodnúť o nasledujúcich bodoch:

  Vyberte hlavné a doplnkové typy činností podľa OKVED-2 (All-Russian Klasifikátor typov ekonomických činností, ktorý nadobudol účinnosť 11. júla 2016).

Definujte daňový systém. Najlepšou možnosťou je zjednodušený daňový systém (6% STS), keď jednotlivec platí šesť percent celkového hrubého zisku.

Zhromaždite kompletný balík dokumentov. Cestovný pas občana Ruskej federácie (s kópiami všetkých strán), kópia osvedčenia s číslom DIČ jednotlivca (ak existuje), prijatie platby štátnej povinnosti za registráciu jednotlivého podnikateľa, žiadosť o registráciu občana ako samostatného podnikateľa vo forme Р21001, žiadosť o uplatnenie zjednodušeného daňového systému vo forme č. 26.2–1 ,

 • Hotový balík dokumentov odovzdajte.
 • Po 5 dňoch získajte hotové dokumenty.
 • Pokiaľ ide o pletené odevy, hlavný kód bude OKVED 14.13.1 (Výroba pleteného alebo pleteného vrchného ošatenia). Je tiež potrebné vyzdvihnúť niekoľko ďalších kódov činnosti SP. Napríklad OKVED 14.14.1 (Výroba pleteného a háčkovaného spodného prádla), kód OKVED 14.19.5 (Šitie a pletenie ostatných odevov a odevných doplnkov, klobúky pre jednotlivé objednávky obyvateľstva) atď. Na predaj pletených výrobkov je potrebný osobitný kód. Vhodný je tu OKVED 47.51 (Maloobchod s textilom v špecializovaných predajniach).

  Nenechajte sa uniesť s počtom OKVED, vyzdvihnite 10-15 kódov. Po otvorení adresy IP môžete do zoznamu vždy pridať nové aktivity alebo odmietnuť zbytočné kódy. Stačí len napísať daňovú žiadosť.

  Pri platení štátnych poplatkov si dávajte pozor na podrobnosti a účel platby. Za nesprávne zaplatený poplatok nie je možné vrátiť peniaze.

  Potvrdenie s podrobnosťami sa musí prevziať z webovej stránky Federálnej daňovej služby Ruskej federácie. Pri žiadosti o platbu prostredníctvom MFC je potrebné zvoliť znenie „Štátna registrácia finančných nástrojov ako samostatní podnikatelia“.

  Ak máte v úmysle požiadať daňový úrad o predloženie dokladov, malo by to byť znenie „Štátna povinnosť registrácie FL ako samostatného podnikateľa“.

  Ak bývate v inom meste, môžete sa zaregistrovať zaslaním balíka dokumentov doporučenou poštou so zoznamom obsahu. Je však lepšie osobne navštíviť inšpekciu, zamestnanci môžu mať otázky a vysvetlenia týkajúce sa balíka dokumentov.

  Tabuľka: Aké faktory treba zohľadniť pri zostavovaní obchodného plánu

  Ukazovateľ / spôsob práce (ukazovatele sa počítajú na základe 1 mesiaca)Individuálna práca domaPriemyselná výroba /
  najímanie pracovníkov
  1Sadzba dane z príjmu / IP6%6%
  2Počet pracovných miest1od 2 do 12
  3plat0od 5 000 rub. / osoba
  4Daň z príjmu / platby fondu013-30% / s
  5Náklady na vybavenie pracoviska (manuálne pletenie)od 200 rub. do 5 000 rub. +, v závislosti od toho, čo je k dispozíciižiadny
  6Náklady na vybavenie pracoviska (strojné viazanie)od 30 000 do 120 000 rubľov. / na 1 pracoviskood 60 000 do 150 000 rubľov. / na 1 miesto
  6.1miesto na uloženie priadze (skriňa, stojan atď.)od 0 do 2 500 rub.od 2 500 rub.
  6.2na skladovanie hotových výrobkov (závesné police, police, stojany atď.)od 0 do 2 000 rubľov.od 2 000 do 20 000 rubľov.
  6.3miesto na prijímanie zákazníkovod 0 do 5 000 rubľov.od 5 000 do 20 000 rubľov.
  6.4dodatočné vybavenie: priame stroje,
  gombíková dierka
  reťazový stehovací stroj, overlock, parný stôl, rezací stôl
  -+
  7Náklady na materiál (priadza, doplnky, spotrebný materiál)výrobné náklady sa počítajú osobitne na základe materiálov, modelov atď.výrobné náklady sa počítajú osobitne
  8Izbaneberie sa do úvahyod 50 do 400 m²
  9Cena prenájmu 1 m² za mesiac0od 100 rub. + za 1 m² / mesiac / v závislosti od regiónu, miesta a stavu miestnosti
  10Náklady na reklamu
  a propagácia
  od 50 rub.od 9 500 rub.
  11Domácností. výdavky (čistenie, spotrebný materiál pre zamestnancov atď.)0od 7 000 rub.
  12Neočakávané percento
  ziskové náklady
  3%5%
  13profitod 10 000 rub.v závislosti od všetkých bodov
  14návratnostiod 1 do 12 mesiacov1-3 roky

  Či už chcete otvoriť pletenie podnikania

  Ak máte pochybnosti, či sa oplatí začať, zvážte všetky nuansy. Berte tento problém vážne.

  Zoberte kúsok papiera alebo vytvorte tablet na počítači, dôkladne vypočítajte všetky náklady (aby vám pomohol vyššie uvedená tabuľka), doplňte ho a špecifikujte podrobnosti. Spotrebný materiál by mal byť čo najpresnejší.

  S príjmovou stránkou jednoduchšou. Zvážte, na základe reálnych možností: koľko času to trvá na jednej veci, čo a akým spôsobom budete pliesť, koľko rúk pritiahnete. Na 100% je nepravdepodobné, že sa dostanete do plánovaného príjmu od prvého mesiaca. Preto tento výrobok nenatierajte dôkladne.

  Môžete začať podnikať s malým počiatočným kapitálom, pozrieť sa na výsledok a potom rozhodnúť o výške ďalších investícií. Môžete si okamžite vziať rozvojovú pôžičku, ale toto je veľké riziko, majte na pamäti.

  Najprv investujte 50 - 80% vašich ziskov do rozvoja podnikania. Pokušenie konať inak, ale spravidla akceptujú, že ide o pracovné peniaze.

  Vedzte, že ľudia ako vy žijete a pracujete v podnikaní. Len v určitom čase sa nebáli využiť šancu, vzali do úvahy všetky nuansy a vykročili vpred. Zaujímajte zodpovedný prístup k svojmu podnikaniu, analyzujte trh a príležitosti, vypracujte podrobný akčný plán a premýšľajte o vývoji. Viem, že otvorenie firmy je pomerne jednoduché, ťažšie je udržať ju nad vodou. Ak vynaložíte všetko úsilie, určite dosiahnete svoj cieľ.

  Pozrite si video: Doğal taşlı tel örme kolye (August 2022).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send