Užitočné tipy

Rýchle občerstvenie môže znížiť výkon vášho dieťaťa

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 7. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Rodičia často odmietajú nakupovať rýchle občerstvenie. Zvyčajne motivujú svoje odmietnutie hodnotou, poškodením zdravia alebo nevhodným. Iste, majú zmysel, ale rodičia môžu byť presvedčení. Opýtajte sa, prečo nechcú ísť do zariadení rýchleho občerstvenia, a potom diskutujte o argumentoch, ktoré počuli.

Účinok rýchleho občerstvenia

Zdá sa, že všetci ľudia jedia nezdravé jedlo - niekto častejšie, niekto menej. Najčastejšie to ovplyvňuje hmotnosť a čistotu pokožky, takže sa o to dospelých zvlášť nestarajú. Môžu sa zbaviť účinkov stravovania. Ale čo deti? Málokto o tom vie, ale v skutočnosti môže rýchle občerstvenie skutočne zničiť celý budúci život vášho dieťaťa. Faktom je, že štúdie, ktoré sa uskutočnili s viac ako 10 000 deťmi, preukázali dosť desivé výsledky. Faktom je, že neustále používanie škodlivých potravín malými deťmi malo veľmi negatívny vplyv na ich výkon. Deti absorbujú informácie horšie, zhoršujú sa známky, nemôžu sa sústrediť na predmety, ktoré študujú, atď. Okrem toho výsledky testu IQ ukázali, že používanie rýchleho občerstvenia nepretržite závažne znižuje tento ukazovateľ u detí. Ak teda kŕmite svoje deti nezdravým jedlom, urobíte z nich hlupáka - a nebudete sa ho môcť zbaviť, ako napríklad kíl alebo akné.

Aký je však dôvod, prečo deti neustále jesť rýchle občerstvenie? V skutočnosti je všetko veľmi jednoduché. Po prvé, toto jedlo je vyrobené tak, že má výraznú chuť, vyzerá chutný a čo je najdôležitejšie - nie je také drahé. Preto dospelí aj deti neustále kupujú rýchle občerstvenie, pretože je to rýchly a chutný spôsob stravovania. Je to však jedna vec, keď kupujete hamburgery alebo pizzu raz mesačne alebo dokonca raz týždenne, a celkom iné, keď piatej porovnávače nejedia len rýchle občerstvenie. Dôvodom je aj to, že v samotných školách av ich blízkosti nájdete veľké množstvo reštaurácií s rýchlym občerstvením. Navyše, dokonca aj v školských jedálňach sa pizza často podáva - nikto tam nepočul o zelenine.

výcvik

V tejto situácii nemá zmysel hľadať pomoc zvonka - všetko záleží na vás. Musíte správne vzdelávať svoje deti a byť pre nich pozitívnym príkladom. Pestujte pre nich lásku zdravých potravín a jedzte sa sami, pretože v prvom rade od vás berú príklad. Ak neviete, kde začať, máte pre vás niekoľko praktických rád, ktoré vám umožnia vštípiť svojim deťom lásku k zdravému jedlu a pohľad na rýchle občerstvenie ako nezdravé jedlo, ktoré si môžete sami občas ošetriť, ale nikdy by ste si nemali vytvoriť svoj vlastný strava výlučne z nej.

Prírodné vs. ošetrené

Takže prvou radou, ktorú by ste sa mali naučiť, je nadradenosť nespracovaných alebo minimálne spracovaných produktov. Musíte sa sústrediť na zeleninu a ovocie, ako aj na výrobky, ktoré neboli podrobené žiadnemu spracovaniu alebo ich spracovanie bolo minimálne. Snažte sa nekonzumovať rôzne druhy potravinových doplnkov a iných spracovaných potravín, pretože obsahujú mnohokrát menej živín.

Zdravé tuky

Pre rastúce telo a rozvíjajúci sa mozog sú veľmi dôležité zdravé prírodné tuky, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Mali by ste sa ich pokúsiť úplne zbaviť, pretože sú mimoriadne dôležité pre malé deti. Len obmedzte ich príjem a nenechajte deti jesť rôzne nezdravé tuky, potraviny, ktoré majú extrémne vysoký obsah cukru a spracovanú fruktózu. Sú vaším nepriateľom a nie sú neškodné a dokonca ani zdravé prírodné tuky.

Mnoho rodičov si nemyslí, že rýchle občerstvenie neobsahuje niektoré látky, ktoré sú pre dieťa veľmi dôležité, napríklad Omega-3. Nie je ich len málo - jednoducho tam nie sú. A ak si neželáte, aby sa vaše dieťa vyvíjalo dvakrát tak pomaly, mali by ste lepšie zvýšiť príjem týchto tukov na vývoj mozgu a obmedziť príjem rýchleho občerstvenia, ktoré neprináša dieťaťu absolútne žiadny úžitok, ale spôsobuje iba priame a nepriame škody ( napríklad nahradenie zdravých tukov zbytočnými).

Čistá voda

Každý deň by mal niekto vypiť asi sedem pohárov čistej čistej vody bez akýchkoľvek prísad, farbív alebo sladidiel. To umožňuje, aby sa vaše telo rýchlo očistilo od škodlivých látok, ktoré do neho vstupujú, vždy vám umožní udržiavať v tele správnu hladinu vody, aby nedošlo k dehydratácii. Ak vaše dieťa pije sódu s cukrom a farbivami, poškodí to len to. Nemyslite si, že takéto nápoje jednoducho neprinášajú výhody - spôsobujú vážne poškodenie, narušujú metabolizmus a majú negatívny vplyv na mozog. Najmä pokiaľ ide o dieťa, ktoré sa práve vyvíja, sóda mu spôsobí viac škody ako dospelý. Preto máte každé právo zničiť svoje zdravie - je to vaša voľba, ale nedovoľte, aby ste zničili život svojho dieťaťa.

Prečo rýchle občerstvenie chce vždy jesť

Popcorn, hranolky, párky v rožku - tieto výrobky, deti a dospelí podľa štúdií často jedia, keď vôbec nemajú hlad. Stephen Whiteley, ktorý študuje stravovacie návyky ľudí už štvrť storočia, vysvetľuje vo svojej knihe Prečo ľudia milujú rýchle občerstvenie.

Na tvorbe každého produktu pracujú nielen technológovia, ale aj vedci, napríklad čipy.

Okrem toho sa ubezpečujú, že výrobok spôsobuje toľko slinenia, koľko je to možné - „prevalí sa“ v ústach, aby človek mohol produkt ochutnať s čo najväčším počtom chuťových pohárikov a pamätať na túto zmrzlinu alebo omáčku ako najlepšiu na svete.

Keď už hovoríme o zmrzline. Ďalším faktorom, ktorý spôsobuje, že rýchle občerstvenie je pre každého tak chutné, je to, že sa topí v ústach. Tento faktor má názov - „miznúci obsah kalórií“.

Čokoláda alebo kúsok čokolády v glazúre sa rozpustí v ústach tak rýchlo, že mozog nemá čas na to, aby zistil, že je tu dosť kalórií, a presvedčil nás, že nemáme dosť.

cvičenie

Ak chcete, aby vaše dieťa vyrástlo zdravo, od detstva musíte do neho vniesť lásku k telesnej výchove. Môžete mu dať nejakú športovú sekciu - to má pozitívny vplyv nielen na jeho fyzickú formu a zdravie, ale aj na jeho sociálne zručnosti. V športových sekciách môžu deti nájsť nových priateľov s podobnými záľubami. Okrem toho je nepravdepodobné, že by títo priatelia ponúkli ísť do McDonald's, aby si kúpili hamburger a Coca-Cola. Preto môžete chrániť duševný vývoj vášho dieťaťa a súčasne zlepšovať jeho fyzickú kondíciu a rozvíjať jeho sociálne zručnosti a rozširovať okruh svojich záujmov. Ako vidíte, fyzické cvičenie je univerzálny prostriedok, ktorý vám umožní chrániť vaše dieťa v čo najväčšej miere pred negatívnym vplyvom modernej kultúry rýchleho občerstvenia. Teraz nebudete mať pochybnosti o tom, že správna výživa je kľúčovým faktorom úspešného vývoja vášho dieťaťa. S výskumom nemôžete argumentovať - ​​rýchle občerstvenie skutočne spomaľuje vývoj detí. Preto ak chcete, aby vaše dieťa vyrástlo zdravé a inteligentné, nenechajte ho neustále jesť nezdravé jedlo, ktoré sa podáva v reštauráciách s rýchlym občerstvením.

Pin
Send
Share
Send
Send