Užitočné tipy

Ako vyrobiť knihu z papiera vlastnými rukami?

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 12 ľudí (a) pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 8. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Vyrobiť knihu z papiera je jednoduchý a vzrušujúci zážitok. Kniha môže slúžiť ako denník, zápisník na kreslenie alebo ako príjemný domáci darček. Deti si určite budú tiež robiť takúto knihu vlastnými rukami. Papierová kniha, ktorú vytvoríte, bude oveľa lacnejšia ako hotový zápisník a môžete si vybrať ľubovoľný obal a stránky podľa svojich predstáv.

DIY véčko kniha

Výrobný proces je jednoduchý. Ako vyrobiť skladaciu knihu z papiera? Budete potrebovať: hrubé listy alebo lepenku na spodnú časť strán, lepiacu pásku, lepidlo, nožnice. Na stranách knihy mušlí môžete nalepiť maľované rozprávkové postavičky, farebné postavičky z farebného papiera, potlačené a odrezané línie detských básní.

Ako vyrobiť detskú knihu z papiera vlastnými rukami? Najprv musíte pripraviť stránky. Za týmto účelom vystrihnite hrubé papierové alebo kartónové štvorčeky alebo obdĺžniky (v závislosti od knihy, ktorú chcete vyrobiť) rovnakej veľkosti, napríklad 30 x 30 centimetrov alebo viac / menej. Ďalej pripravte kresby, básne, vyrezávané figúrky, nalepte v správnom poradí na podklad - listy hrubého papiera. Na podložku je možné nalepiť aj kúsky textílie alebo plochý prírodný materiál (napríklad sušené listy stromov, kvety).

Keď všetko zaschne, môžete začať upevňovať stránky lepiacou páskou. Takže budú dobre ohnuté a usporiadané.

Skutočná záväzná kniha

Môžete si vytvoriť knihu so skutočnou väzbou, aby ste si nečítali literárne dielo alebo prednášky z obrazovky počítača. Tento proces je, samozrejme, časovo náročnejší ako vytvorenie detskej knihy pre dieťa. Ale stojí to za to. Ako vyrobiť knihu z papiera? Najprv je potrebné vytlačiť potrebný text na tlačiarni, aby ste mohli zložiť notebooky pre knižný blok. Potom by ste si mali urobiť väzbu, nalepiť knihy a zakryť. Teraz o každej etape, ako vyrobiť knihu z papiera, podrobnejšie.

Tlač hárkov budúcej knihy

Hlavným bodom je správna tlač listov kníh, aby sa potom v notebooku správne zložili. Väčšina z nich nemá schopnosť tlačiť listy vo formáte väčšom ako štandardný A4 a špeciálny papier, ktorý sa používa v tlačiarňach (so smerom vlákien pozdĺž krátkej strany), takže z týchto vstupných údajov budeme vychádzať. Nemali by ste sa však obávať, kniha nie je horšia ako kniha obvyklá.

Ako vyrobiť papierovú knihu? Najskôr pripravte text a vytlačte ho na tlačiarni. Stránky na stránkach knihy sú však mimo prevádzky. V každom zápisníku klasickej knihy je šestnásť strán formátu A5, to znamená štyri listy A4 poskladané na polovicu. Na vytvorenie rozloženia pre tlač môžete použiť program OpenOffice Writer, Word alebo akýkoľvek iný textový editor, ktorý vám umožní zvoliť štýl a veľkosť písma, nastaviť okraje a čísla strán. Keď je všetko pripravené, knihu uložte vo formáte PDF.

Textové editory alebo čítačky PDF však spravidla nevedia tlačiť stránky v náhodnom poradí, ako je to potrebné pre knihu, takže potrebujete iný program, napríklad Foxit Reader. V nastaveniach musíte zvoliť orientáciu na šírku a vytlačiť dve stránky na jeden list. Väčšie písmo sa hodí, pretože skutočná veľkosť strany sa pri tlači zmenší.

Čísla stránok (na čo sa tlačiť) možno vypočítať v editore tabuliek. Nasleduje príklad postupnosti stránok pre knihu so 137 stranami. Každé dva riadky v tejto tabuľke označujú poradie tlače pre jeden prenosný počítač (dva sivé riadky - jeden zápisník, ďalšie dva biele - druhý zápisník). Najprv musíte vytlačiť jednu stranu (osem strán), potom otočte papier a vytlačte druhú polovicu prenosného počítača.

Netlačte všetko naraz. Po prvé, je ľahké sa pomýliť (je lepšie zbierať notebooky po jednom), po druhé, musíte najprv porozumieť funkciám podávania papiera konkrétnou tlačiarňou a po tretie, ak sa niečo pokazí, budete ho musieť znova napísať znova, a to je prebytok atramentu. a papier, nehovoriac o zbytočnej práci.

Príprava blokov kníh

Keď sú všetky prenosné počítače pripravené, musíte ich v správnom poradí ohnúť na polovicu. Každý list môžete ohnúť osobitne a zostaviť ho do poznámkového bloku, alebo môžete ohnúť štyri listy jednej knihy naraz. Druhá možnosť je uprednostňovaná, pretože sa ukazuje, že prenosný počítač je stabilnejší, čo výrazne urýchľuje prácu. Je lepšie zatlačiť ohybovú líniu dodatočne, napríklad jedálenskou lyžičkou. Ďalej je žiaduce, aby sa ohnutá hrana všetkých prenosných počítačov vystavila dočasnému zaťaženiu.

Kým sú prenosné počítače pod tlačou, musíte pripraviť šablónu na prepichnutie dier. Musíte vziať list lepenky a označiť okraje (podľa formátu listu knižného notebooku - 210 mm). Ďalej musíte vytvoriť obrysy jeden centimeter od začiatku záhybu prenosného počítača, päť centimetrov, šesť centimetrov, desať, jedenásť, pätnásť a šestnásť centimetrov, dvadsať. Obrázok s nižšie uvedeným pravítkom.

Stále je potrebné pripraviť pásku na šitie knižného bloku. V tomto prípade sa používa textilná páska so šírkou 5 mm.

Ako vyrobiť knihu z vlastných rúk z papiera? Po prvé, každý zápisník musí byť označený záhybom a prepichnutý šošovkou zvnútra smerom von - to je príprava na viazanie. Potom je potrebné kúsky textilnej pásky prilepiť páskou na okraj stola v požadovanej vzdialenosti. Prípravné fázy sa skončili, šitie (väzba) knižného bloku zostáva - najdôležitejšou súčasťou práce.

Viazanie poznámok

Na šitie môžete použiť niť na vyšívanie najmenej v dvoch doplnkoch - sú dosť husté a počas prevádzky sa neroztrhajú. Takéto vlákna sa dajú ľahko nájsť a môžete si tiež zvoliť ľubovoľnú farbu. Je tiež žiaduce používať záťaž. Takže všetko bude hladké, notebooky sa nezastavia. Každé dva zošité notebooky musia byť upevnené v uzle, páska je z vonkajšej strany opletená. Posledný zápisník musí byť tiež opravený silným uzlom.

Blok kníh je takmer pripravený. Teraz je potrebné všetky notebooky umiestniť pod tlač a zaistiť tak, aby blok mierne vyčnieval. Ďalej musíte okraje prilepiť bežným PVA. Lepidlo je však potrebné trochu, aby pri upevňovaní prenikol iba medzi notebookmi.

Lepenie kníh

Ako vyrobiť knihu z papiera? Viazanie kníh a vytvorenie obalu sú posledné fázy. Bookends spojí knižný blok do jedného celku. Ak ste na tlač použili obyčajný kancelársky papier, musíte si pre knihy pripraviť hrubší papier. Najprv však musíte všetko dobre uschnúť.

Akonáhle je blok kníh už s knihami, musíte ho umiestniť pod tlač a odrezať vyčnievajúce hrany veľmi ostrým (naozaj, skutočne ostrým) kancelárskym nožom. Ak je možné tento krok vykonať na špeciálnom zariadení v tlačiarni, stojí za to orezať okraje, pretože práca je zložitá a vyžaduje si extrémnu presnosť.

Zostavenie dokončenia

Po dokončení montáže knižného bloku musíte znova nalepiť všetky podrobnosti. Môžete to urobiť týmto spôsobom - najprv nalepte vrstvu gázy na koniec, potom - zachytí (kúsky textilnej pásky, v ktorej je jedna hrana hrubšia ako druhá) v rohoch. Široká strana pásky by mala siahať až k vonkajšiemu okraju.

Výroba obálok

Na obálku budete potrebovať dve husté kartónové krabice, ďalší obdĺžnikový kus lepenky na konci knihy (tenký alebo hrubý - to všetko závisí od hrúbky knihy). Poťah môže byť vyrobený z látky, ale je lepšie zobrať tmavú handričku - nevykazuje menšie nedostatky, lepidlo. Tkanina sa musí samozrejme najprv žehliť. Tkanina musí byť zabalená v lepenkovom obale, prilepenom. Môžete tiež ozdobiť poťah rôznymi prvkami, predtlačiť názov na látku.

Konečný poplatok

Ako vyrobiť knihu z papiera? Posledný krok - zhromaždenie všetkých prvkov - je najjednoduchší. Medzi listy knihy a knihy je potrebné položiť listy papiera tak, aby sa lepidlo, ktorým budeme obaliť, nerozprestieralo po samotnej knihe. Potom prilepte koncový list a prikryte ho lepidlom. Nemali by byť žiadne prázdne miesta (najmä na okrajoch), ale vrstva musí byť veľmi tenká, aby listy listov nepôsobili vo vlnách. Keď je obal prilepený, musíte knihu umiestniť pod lis, až kým úplne nezaschne.

Ďalšia záväzná možnosť

Ako vyrobiť malú knihu z papiera, ak sa klasická väzba javí ako príliš komplikovaná? Samozrejme, existuje jednoduchší spôsob. Celá skupina vytlačených strán (môžete dokonca A4) musí byť umiestnená pod lisom tak, aby chrbtica smerovala k vám. Okraj by mal trochu vyčnievať. Ďalej je potrebné husto prilepiť koreň lepidlom PVA a nechať ho niekoľko minút zaschnúť (záťaž neodstraňujte). Potom by ste mali knihu úplne presunúť na stôl a úplne ju stlačiť pomocou lisu, aby boli okraje už dobre vyschnuté.

Keď vyschne všetko, musíte znova presunúť balík na okraj a urobiť 2 mm rezy vo vzdialenosti 2 až 3 cm. Ďalej potrebujete lepidlo, kefu a lano. Lano sa musí vložiť do zárezov, prikryť gázou navrchu a znova prilepiť. Pruh tenkého papiera je prilepený na gázu kvôli spoľahlivosti. Keď všetko dobre zaschne, môžete sa začať zaoberať knihami a prikrývkami.

Teraz bola vyriešená otázka, ako z miniknihy, detskej postieľky alebo dokonca skutočnej knihy z papiera vyriešiť. Táto aktivita je veľmi kreatívna a fascinujúca.

Maličká papierová kniha pre domácich majstrov (master class)


Aby ste to dosiahli, budete potrebovať:

 • Listy z bieleho alebo farebného papiera,
 • nožnice,
 • Zošívačka alebo ihla so závitom.

Výrobné kroky:

Kroky na vytvorenie obalu knihy.

Jemne zložte strany tak, aby ste dostali osem častí: najprv pozdĺž, potom naprieč. Potom na polovicu opäť krátke strany.

 • Každým záhybom vyhladte ceruzkou alebo tvrdým predmetom.
 • Rozbaľte to, mali by ste dostať osem obdĺžnikov.
 • Strihajte zvislé línie skladania, nedotýkajte sa vodorovných čiar.
 • Rozbaliť znova. Mali by ste si urobiť rez medzi štyrmi strednými obdĺžnikmi.
 • Zložte ich na polovicu: dlhá strana na dlhú stranu.
 • Zložte do tvaru knihy. Hrany by mali byť na vrchu. Začnite posunúť konce tak, aby ste dostali štyri „krídla“.
 • Upevnite ich zošívačkou. Ak ich nemáte, môžete ich ušiť ihlou a niťou.
 • Urobte si sami stredne veľkú papierovú knihu doma

  Jedna možnosť, ako by mohlo plavidlo vyzerať.

  Aby ste to dosiahli, budete potrebovať rovnaké materiály ako pri výrobe malej knihy.

  Najprv musíte rozhodnúť, pre čo potrebujete túto knihu, aby ste vedeli, koľko stránok by mala mať. Viem, že z jednej stránky sa ukážu dve. Nezabudnite na kryt. Bude potrebovať farebnú lepenku.

  Ak sa chystáte urobiť darček, je lepšie použiť papier s krásnou textúrou.

  Nepoužívajte vložený papier.ona sa nehodí.

  Poďme na výrobu:

  • Zložte ho na polovicu. Pridajte každú stránku po jednej, a nie všetky naraz. Je to potrebné, aby línie ohybu boli rovné.
  • Vyrovnajte čiary ohybu pevným predmetom.
  • Zložené - zložte jeden do jedného. Ak ich je veľa, potom stránky zložte do blokov: štyri alebo dva po šiestich).
  • Zaistite každý zväzok zošívačkou. Zátvorky jedného balíka by sa nemali zhodovať s hranatými zátvorkami iného blogu. Je to potrebné, aby pri spojení neboli žiadne škaredé hrče.
  • Teraz ich zložte. Všetky hrany by mali byť rovné.

  Hlavná časť je pripravená, Ako sa zaviazať.

  Viazanie kníh pre domácich majstrov (fázovaná majstrovská trieda)

  Viazania môžu byť úplne odlišné. Jeho výber závisí od hrúbky produktu a vašich želaní.

  1. Najprv musíte urobiť obal. K tomu potrebujete hustú farebnú lepenku. Zložte ho na polovicu.
  2. Ak sa vaša zbierka skladá z niekoľkých častí, musíte ich prilepiť lepiacou páskou. Odrežte pásku tak, aby bola dlhšia ako vaše veci. Prilepte ju na prednú a zadnú stranu: polovica pásky vpredu a polovica v zadnej časti. Prebytočná páska musí byť odrezaná.
  3. Lepidlo prilepte na výrobok.
  4. Existuje aj iný spôsob pripevnenia častí a krytov - pásky alebo šnúry. Ak vyberiete túto metódu, nemusíte ich pripevňovať zošívačkou a páskou.
  5. Vložte doň časti.
  6. Zarovnajte okraje.
  7. Pomocou dierovača urobte dva otvory.
  8. Prejdite stuhou alebo čipkou do dier a zviazajte krásny luk.

  Ak chcete pre dieťa vyrobiť objemnú knihu pre deti, použite silnú lepenku. Iba v tomto prípade to dieťa nebude môcť zlomiť.

  Koptické viazanie

  Koptické viazanie- Toto je najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako spojiť stránky. Aj dieťa to môže vyzerať, ale bude to trvať veľa času a trpezlivosti. Jedna vec s ním bude skvelým doplnkom vo vašej kancelárii alebo hoteli.

  Aby ste to dosiahli s takou väzbou, budete potrebovať:

  • lepenka,
  • papier,
  • Hrubá niť a ihla,
  • Shiloh,
  • linka,
  • Ceruzka.

  Workshop o koptickom viazaní:

  1. Listy sklopte na polovicu a vložte do stohov po troch listoch.
  2. Pre každú - línia ohybu by mala byť označená ceruzkou s pravítkom. Dajte päť bodov v rovnakej vzdialenosti od seba. Prepichnite ich sv. Na ostatné - musíte dať rovnaké body a prepichnúť tiež.
  3. Vyrábame kryt z lepenky. Ohnite ho na polovicu a vložte prvú časť dovnútra.
  4. Teraz zablikajte zadnú a prvú časť. Z vnútornej strany vložte ihlu a niť do prvého extrémneho otvoru. Malý chvost zostane v záhybe. Rovnakým vláknom potiahnite kryt zvonku a vytiahnite ihlu medzi stoh a lepenku.
  5. Ihlu zakrúžkujte okolo prešitej nite a znova ju vložte do prvého otvoru.
  6. Pripevnite chvost a niť na uzol a pevne ich dotiahnite.
  7. Rovnaká operácia sa musí vykonať cez druhú dieru. Takže musíte záblesk všetkých päť dier.
  8. Teraz položte druhý blok na prvý a prišite ho rovnakým spôsobom.
  9. Ten bude blikať krytom. Ihla musí byť vložená do vonkajšieho otvoru zvonka a vytiahnutá medzi stoh a kryt. Zakrúžkujte niť okolo prešitého stehu medzi dvoma predchádzajúcimi a vložte ho do posledného otvoru poslednej hromady, nite potiahnite smerom dovnútra.
  10. Rovnakú operáciu je potrebné zopakovať so susedným otvorom. Na chrbticu by ste mali dostať krásny pigtail.
  11. Niť upevnite do stredu záhybu poslednej časti
  12. Pôvodná kniha je pripravená.

  V tomto videu sa dozviete, ako vytvoriť knihu sami.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send