Užitočné tipy

3 kroky, ktoré vám pomôžu pustiť poslednú lásku raz a navždy

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo robiť, ak je milovaná osoba preč? Ako pustiť človeka, ktorého milujete, zo svojho života? Kde začať pomáhať prežiť rozchod?

Každý z nás sa aspoň raz v živote stretol so situáciou rozlúčky s milovanou osobou. Bez ohľadu na to, kto rozbeh inicioval, sa rozchod vždy zažije veľmi bolestivo.

Je mimoriadne ťažké okamžite prijať skutočnosť, že už nie ste spolu a je nemožné oživiť vzťah. Na to budete potrebovať nejaký čas a možno nejaké potvrdenie týkajúce sa vášho nového stavu „bez vzťahov“.

Spočiatku sa odmieta skutočnosť oddelenia. Mojou hlavou vrhajú myšlienky: „toto sa nemôže stať“, „to sa mi nemôže stať“, „žartoval / la, len ma kontroloval“, „je to len prerušenie vzťahu“, atď.

V priebehu prvých 2 až 3 dní potom, ako vás opustil váš blízky, bude popieranie pôsobiť na vás ako anestetikum. Získate tak príležitosť vyrovnať sa s neznesiteľnou bolesťou straty milovaného človeka a niečoho dôležitého pre seba. Koniec koncov, spolu so vzťahmi prídete o svoje nádeje, očakávania a spoločne zostavené plány do budúcnosti.

Ak sa však neprestanete snažiť vrátiť svojho milovaného viac ako niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov - zavolajte mu, hľadajte stretnutia - to znamená, že ste uviaznutí v tejto fáze, v tomto stave odmietnutia. Musíte pochopiť, že zastavenie pokusov o navrátenie vzťahu, zastavenie nádejí na jeho návrat vám umožní rýchlo nastaviť východiskový bod pre návrat do normálu.

Aby ste pre vás uľahčili starostlivosť o milovanú osobu ako o samozrejmosť, skúste ilúzie oddeliť od faktov. Môžete vytvoriť zoznam konkrétnych akcií partnera, ktoré potvrdia vašu predstavu, že ste vo vzťahu.

Prípad z praxe.

Klient Tatyana, 38 rokov.

Tatyana požiadala o konzultáciu potom, ako ju opustil jej civilný manžel. Spolu žili 7 rokov. Počas tejto doby sa niekoľkokrát rozchádzali a znova sa zblížili. V čase prvej konzultácie uplynuli tri mesiace, keď muž oznámil svoje konečné rozhodnutie odísť a odišli do rôznych bytov. Klient nemohol uveriť, že vzťah bol nakoniec prerušený a naďalej veril, že sa človek určite vráti.

Hoci fakty ukázali opak:

 • nežili spolu a naviac išli do rôznych bytov,
 • s klientom potom, čo muž oznámil svoje rozhodnutie odísť, nekomunikoval,
 • ten muž už žil v tej chvíli s inou ženou,
 • od tohto muža bola tehotná ďalšia žena a podali prihlášku na matriku.

Napriek tomu, že pri konzultáciách sme sa vždy, keď sme odhalili iluzórnu povahu takýchto nádejí, dokázala zmieriť s odchodom jej civilného manžela iba vtedy, keď sa oženil s inou ženou.

Takto o tom povedala: „Včera bola svadba môjho manžela, plakala som celý deň. Ale po svadbe bolo všetko trochu pokojnejšie, na to už nereagujem tak ostro, ale stále tomu nemôžem uveriť. Nerozumiem, ako mohol tak rýchlo zabudnúť na všetko a začať nový život. Ale teraz to považujem za niečo nezvratné, napríklad smrť. “

Táto udalosť sa stala kľúčovým okamihom pre Tatyanu pri prijímaní reality rozchodu s jej bývalým civilným manželom.

Samozrejme, aby konečne prežila rozchod, stále musela čeliť svojej bolesti, žiť výbušnú zmes hnevu, hnevu, hanby a pracovať na svojich chybách v týchto vzťahoch.

Východiskový bod na ceste k oslobodeniu z minulosti pre Tatianu však začal od okamihu, keď si uvedomila nezvratnosť odchodu svojho partnera zo života.

Ak sa budete aj naďalej držať svojho predchádzajúceho vzťahu, skúste sa stať vonkajším pozorovateľom a položte si nasledujúce otázky:

 • Prečo si myslíte, že odchádzajúci partner sa určite vráti?
 • Existujú nejaké skutočnosti potvrdzujúce vaše argumenty v prospech návratu partnera?
 • A ak nie, tak prečo s tým počítate a premýšľate o tom väčšinu času?

Môžete si tiež ponechať podobný denník, zapísať do neho svoje myšlienky, inšpirované emóciami. A potom zvážte nahrávky s logickým vzhľadom, berúc do úvahy iba faktické dôkazy.

Klam, že ho dotknutá strana považuje za porážku, je často brzdený skutočnosťou rozlúčenia sa.

Strata cenného vzťahu vás nezbavuje zlých alebo porazených. Všetky vaše výhody, úspechy, silné stránky zostávajú s vami. V živote sa stáva, že nám niekto nevyhovuje a niekomu robíme. Na to, aby sa nadviazal vzťah, je nevyhnutná vzájomná túžba oboch partnerov.

Ak osoba odišla, musíte uznať jej právo na takéto rozhodnutie, aj keď je z vášho pohľadu nesprávne. Teoreticky je možné, že sa v budúcnosti znova stretnete a budete môcť budovať nové vzťahy. Zároveň je potrebné pochopiť, že v čase budúceho stretnutia budú on aj vy ostatní ľudia, ktorí prežili určitú skúsenosť a naučili sa životné lekcie.

A v živote sa to stáva. Ale dnes to nie je možné, pretože váš partner nechce pokračovať v súčasnom vzťahu a zostať s vami. Vzťahy jednostranne - bez účasti partnera v skutočnosti neexistuje.

Pamätajte, že vždy existuje výber a v skutočnosti je to na vás. Môžete naďalej prichádzať vo svojich ilúziách a žiť v minulosti. A môžete mať odvahu pripustiť realitu, vyvodiť závery z minulých chýb a žiť celý život!

Obsah článku

 • 3 kroky, ktoré vám pomôžu pustiť poslednú lásku raz a navždy
 • Ako zabudnúť na svojho milovaného muža
 • Ako sa pustiť z minulosti

V každom vzťahu sú ťažkosti, ale nie vždy je možné sa z nich dostať ako víťazov. Potom je rozlúčka jedinou možnosťou. Niektorí to prežívajú ľahko. Naopak, iní trpia dlho a potom sa znova zamilujú do života.

Krok 1. Veľa zábavy

Ak ste hlboko milovali osobu, budete hneď po rozchode smutní. Strach, neustále premýšľať o vzťahoch, plakať - to je úplne normálne. Navyše je to mimoriadne dôležité štádium zabudnutia milovaného človeka. Nevyhýbajte sa mu.

Čo to znamená pustiť milovaného človeka

Ľudia musia odísť z rôznych dôvodov. Nie vždy je to lož, zrada, zrada alebo nedostatok pocitov zo strany jedného z partnerov. Nebudeme zvažovať príklady, keď sa ľudia rozpadnú v dôsledku negatívnych akcií. Zvyčajne v takejto situácii existujú hádky, konflikty, rozhorčenie, hnev. Nechať človeka cez negatívne je oveľa jednoduchšie. Zranené ego sa začína brániť a dáva stovky dôvodov, prečo sa pustiť a zabudnúť na milovaného.

Je oveľa ťažšie pustiť sa, keď nedošlo k nezhodám vo vzťahu. Ľudia niekedy musia kvôli okolnostiam odísť. Napríklad jeden je nútený cestovať ďaleko a druhý ho nemôže nasledovať. Rozdelenie medzi ženatými milencami môže byť ťažké.

Keď sú pocity veľmi silné a vzťah bol vynikajúci, prepustenie milovaného je veľmi bolestivé. Ale musíte sa to naučiť. Skutočná láska skutočne nie je v držbe, ale v slobode.

Mnoho ľudí mylne verí, že prepustenie znamená zabudnutie a nepamätanie. Náš mozog je však navrhnutý tak, aby na našu žiadosť neodstránil spomienky. Pamäť nikam nevedie.

Pozrime sa teda na to, čo sa v skutočnosti myslí slovami „prepustenie milovanej osoby zo srdca a duše“:

 • Prestaňte zasahovať do života vášho bývalého partnera.
 • Nerobte úmyselné pokusy o kontakt.
 • Pri zapamätaní vzťahu nezažite emocionálnu bolesť.
 • Nedotýkajte sa hnevu, hnevu na bývalého partnera.
 • Netrpte sa sami seba a nemučte sa.
 • Necíti sa vinný, že vzťah nevyšiel.
 • Nedivte sa bývalému milencovi za nič.
 • Pokračujte v plnom živote.
 • Nakloňte sa k novému vzťahu.
 • Neboj sa nových známych a opakovania situácie.
 • Primerane analyzujte vzťah a rozpoznajte chyby, ktoré sa ich dopustili.
 • Nenechajte sa mučiť myšlienkami, že všetko by mohlo byť inak.
 • Úprimne prajem vášmu milovanému šťastie a prosperitu.

Skutočne prepustiť milovaného človeka - to znamená nechať ho žiť svoj život a pokračovať v ňom bez priestupkov, tvrdení a výčitiek.

Psychológovia tvrdia, že iba vysoko vedomí ľudia, ktorí dobre chápu, že láska nemá nič spoločné s egoizmom, sa môžu pokojne rozlúčiť.

Prečo sa musíte naučiť, ako ľudí pustiť

Predovšetkým je potrebné si uvedomiť, že nikto na tomto svete nikomu nepatrí. Aj keď sa ľudia oženia, vôbec to neznamená, že majú navzájom práva. Bohužiaľ, dnes veľa ľudí nemá také veľké vedomie, aby im rozumelo - bezpodmienečná láska. Neprijíma žiadne obmedzenia, podmienky, rámce, pravidlá, žiarlivosť, majetok, bolestivé pripútanie. Ak človek začne prejavovať vlastné pocity voči druhému a volá ho láska - je to čistý egoizmus.

Ako povedal mudrc Osho: „Láska je vďačná za prijatie. Láska nikdy nečaká žiadnu odmenu, ani vďačnosť. “

Keď skutočne milujeme človeka, vždy mu želáme veľa šťastia. A ak sa náš milovaný rozhodne, že bez nás bude lepší a že by mal odísť, musíme túto voľbu prijať. Bez ohľadu na to, aké bolestivé a smutné to môže byť, ale ak si uvedomíme, že je dobré pre iného, ​​nie je to pre nás vždy dobré, potom sme na správnej ceste.

Skutočnú lásku nemožno uraziť, nahnevanú, vyčítanú. Vždy posielala svojmu milencovi iba mier, požehnanie a šťastie.

Musíte sa naučiť odlíšiť svoje ego od čistého a bezchybného bezpodmienečného pocitu lásky.

Mali by ste tiež uznať také jednoduché a zrejmé pravdy, že:

 • Nikdy nebudeš nútene milý.
 • Ponižujúce a snažiace sa vrátiť osobu presvedčením, je ťažké spôsobiť niečo iné ako súcit. Škoda je negatívny a deštruktívny pocit.
 • Posadnutosť zvyčajne spôsobuje znechutenie alebo dokonca agresiu.
 • Pokusy vyprovokovať lásku tam, kde neexistuje, nepovedú k ničomu inému ako stresu, nervovým poruchám a depresii.
 • Človek nechce alebo nevedie, ako nechať ľudí ísť, poškodzuje nielen jeho duševnú, ale aj fyzickú kondíciu. Ubližuje iba sebe.
 • Ak sa snažíme udržať toho, kto nás chce alebo by mal opustiť, pripravujeme sa o príležitosť stretnúť sa s tým, kto k nám príde.
 • Druhá osoba nemá vinu za to, že sme mu položili naše očakávania, ktoré neboli splnené. Nikto nie je povinný plniť naše sny.
 • Každý má právo voľby. Váš milovaný si vás nevybral. Toto nie je koniec sveta. Vybral si to, čo považoval za najlepšie pre seba. Je dobré rešpektovať výber milovaného človeka.

Ľudia zvyčajne vidia akúkoľvek separáciu, kde sú pocity, ako veľkú drámu a tragédiu. Život však často ukazuje, že všetko je vždy k lepšiemu. Keď opustíme partnera a dovolíme si žiť ďalej, skôr či neskôr stretneme nových ľudí, s ktorými sa cítime dobre. A potom sa všetko mučenie a utrpenie javí ako absurdné.

Nepripútanosť, bezpodmienečnosť, sloboda, dar - to by ľudia, ktorí zažívajú lásku, mali byť vedomí a prijať. Všetko ostatné je egoizmus. Alebo ako by povedal náboženský človek - všetko ostatné je od toho zlého.

Psychológovia rady, ako pustiť milovaného človeka a žiť ďalej

Aj keď príde na vedomie vyššie uvedená pravda a v srdci nie sú žiadne trestné činy, zlomyseľ, výčitky, stále to bude bolieť. Pochopenie múdrosti nás nezbavuje duševnej bolesti, toto je naše ľudstvo. Preto neutekajte pred takými horkými a ťažkými pocitmi. Musia prežiť a odísť v minulosti.

Menej bolestivo vynechať milovaného zo srdca a duše

s ktorými bolo potrebné rozlúčiť sa, je potrebné ovládať nielen duchovné pravdy, ale aj základy psychológie. Odborníci vyvinuli účinné odporúčania, ktoré pomôžu transformovať negatívne pocity na pozitívne.

 • Nenechávajte v sebe emócie. Uvedomte si a prijmite svoju bolesť. Ak chcete plakať, plakať, kričať, biť steny. Bez toho, aby ste držali slzy a utrpenie, zistíte, ako sa cítite lepšie.
 • Predstavte si sami seba ako partnera. Ako by ste sa cítili, keby ste chceli odísť, ale neboli ste prepustení? Pozerajte sa na seba zo strany.
 • Triezvo posúdiť situáciu a nemajú nádeje a ilúzie, kde neexistujú nádeje. Akékoľvek očakávanie, že sa človek môže vrátiť, v súčasnosti spôsobí utrpenie a zoberie vám život. Vždy budete v neexistujúcej budúcnosti, budete cítiť bolesť, pretože neexistuje.
 • Ľudia sa často rozpadajú bez toho, aby si navzájom hovorili všetko, čo by chceli. Tieto nevýslovné slová sa neustále točia v hlave a strašia. Aby ste neznášali bremeno nevýslovných, urobte jeden veľmi užitočný a efektívny postup. Napíšte list svojmu bývalému partnerovi. Preneste na papier všetko, čo by ste mu chceli povedať. Nájdite si čas, môžete to napísať pár dní. Po dokončení správy ju znovu prečítajte a vypaľujte (roztrhajte ju na malé kúsky). Predstavte si, že týmto spôsobom sprostredkujete všetkým svojim milovaným všetko, čo chcete.
 • Nezamknite sa. Zoznámte sa s priateľmi a zdieľajte bolesť s tými, ktorým dôverujete a sú vám schopní porozumieť. Keď hovoríme o našich duchovných utrpeniach, sme od nich oslobodení.
 • Pokúste sa z očí odstrániť všetko, čo vám môže pripomínať svojho milovaného. Aspoň na chvíľu, až sa v srdci usadia vášne.
 • Ak je to možné, zmeňte situáciu: choďte na dovolenku, zostaňte s príbuznými alebo priateľmi, v hotelovej izbe alebo na akomkoľvek inom novom mieste.
 • V žiadnom prípade sa neobviňujte za to, čo sa stalo. Všetko sa vždy deje tak, ako by malo byť pre naše dobro. Buďte vďační, že osud vám umožnil zažiť lásku. Byť vďačný osobe, že to prijal. Vďačnosť je najlepšia modlitba, ktorá otvára dvere k šťastiu a prosperite.
 • Nesnažte sa znižovať svoju sebaúctu. Z toho, že ťa niekto opustil, si sa nezhoršil. Si jedinečný. Vždy budú ľudia, ktorí vás nemajú radi. Presne tak, ako vždy budú tí, ktorí sa s vami budú tešiť. To je normálne. Názor niekoho iného by vás nemal ovplyvniť.
 • Nájdite príjemný koníček - prečítajte si dobrú knihu, prečítajte si filmy, ktoré ste už dlho sledovali, a učte sa niečo nové.
 • Nevzdávajte sa starostlivosti o svojich blízkych. Ak vám niekto zo životného prostredia ponúka svoju spoločnosť a venuje pozornosť, vidiac vašu bolesť, prijmite tento darček.
 • Uvedomte si, že nič netrvá večne. Život sa neustále mení. Tam, kde sa zatvoria jedny dvere, sa otvoria ďalšie.
 • Urobte niečo pre seba príjemné - zmeňte účes, kupujte nové veci, navštívte dobrú reštauráciu. Táto rada je bežná, ale nepodceňuje jej účinnosť.
 • Dosiahnite ciele, ktoré ste si sami stanovili. Nezáleží na tom v kariére alebo v inej oblasti. To vás rozptýli a zvýši vaše sebavedomie.

Nemôžete dovoliť, aby váš milovaný chodil s pokojom a vďačnosťou, iba ak si kultivujete seba-lásku. Toto je veľká práca, ktorá vyžaduje pozornosť k detailom. Potom, čo sa zamiloval do seba a nechal si žiť ďalej, veriac, že ​​si zaslúžiš najkrajší, si jednoducho budeš priať druhému.

Ak sa milujete, nedovolíte vám trpieť a truchliť príliš dlho. Nedovolíte, aby vaša krásna duša niesla hnijúce bremeno hnevu, napätia a hnevu. Pospešite si, aby ste sa zbavili všetkého, čo vás bolí. A neodvažujte sa ublížiť ďalšiemu.

Čas sa lieči. psychológovia tvrdia, že akútna duševná bolesť trvá asi 3 dni, potom začína slabnúť. Za šesť mesiacov je človek úplne „očistený“ od minulých vzťahov.

Bez ohľadu na to, aké je to ťažké, verte, že všetko bude fungovať a budete určite šťastní.

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte Ctrl + Enter, Ďakujem za pozornosť a pomoc!

Čo pomôže:

 • Emotion out. Nepotláčajte pocity, prehltnite slzy a nevyťahujte úsmev. Teraz musíte „trpieť“ všetky emócie a plakať všetky slzy. Toto prepustí negativitu ukrytú vo vnútri a skutočne opustí minulé vzťahy.
 • Tvorivosť. Prečítajte si básne a romány, ktoré rezonujú s porozumením v duši. Preskakujte príbehy hlavných postáv filmov. Nakreslite alebo napíšte sami: položte nahlodávajúce myšlienky na papier. Nájdite niečo, čo vám pomôže cítiť sa.
 • Podpora priateľov. Ak sa to stane príliš smutným, nebojte sa ísť na svojich blízkych. Pomôžu vám s radou, ticho počúvajú alebo rušia zážitky.

Pozor: tento krok je určite dôležitý, ale nenechajte ho príliš dlho prilepený.

Krok 2. Vyhodnoťte situáciu

Podvedomie na nás často hrá trik. Pre niektorých sa po ich rozlúčke objavia v ich hlavách iba láskavé slová a zmyselné bozky. Iní sú „posadnutí“ traumatickými spomienkami. Žiadna z možností vám neprinesie pokoj.

Pin
Send
Share
Send
Send