Užitočné tipy

Ako znížiť veľkosť súboru jpg? 4 rýchle spôsoby!

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak odošlete správu, ktorá presahuje limit veľkosti pre poštový server odosielateľa alebo príjemcu, správa sa vám vráti a nebude doručená. Taký list sa nazýva „vrátený“. Optimalizácia veľkosti obrázkov a príloh pre e-mail pomáha vyhnúť sa prekročeniu maximálnej veľkosti správy vo väčšine e-mailových účtov. Ak chcete automaticky zmenšiť veľkosť obrázka a pripojiť ho k e-mailom, postupujte podľa týchto krokov.

Čo je to súbor jpg.

JPEG (vyslovuje sa „jeep“, angl. Joint Photographic Experts Group) - najpopulárnejší formát rastrových obrázkov. Súbory, ktoré obsahujú obrázky, majú príponu jpg

Ak dávate pozor, názvy mnohých grafických obrázkov v počítači majú tvar („názov fotografie“ .jpg alebo „názov fotografie“ .jpeg). Prípona .jpg je najobľúbenejšia.

Súbory JPG sú dokonale komprimované so stratou alebo bez straty kvality. Podľa toho všetko záleží na tom, čo chce používateľ dosiahnuť v konečnom výsledku. Na kompresiu obrázkov existuje veľké množstvo programov a služieb online. Pozrime sa preto, ako rôznymi spôsobmi a programami zmenšiť veľkosť súboru JPG. Ak chcete určiť počiatočnú hmotnosť obrázka, musíte naň kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať položku „Vlastnosti“.

Ako zmenšiť veľkosť obrázka pomocou štandardných nástrojov systému Windows?

Ak nemusíte často meniť veľkosť obrázka, potom je na tieto účely vhodný štandardný program Maľovanie. Jeho funkčnosť bude stačiť na naše účely. Program Maľovanie vám umožňuje vykonávať nasledujúce funkcie:

 • Schopnosť pridať do obrázka iný text,
 • Vyplňte jednotlivé prvky
 • Schopnosť orezať nechcené fragmenty,
 • Vložte ďalší obrázok a ďalšie.

Ak upravujete obrázok a pridávate nové prvky, zmení sa jeho veľkosť.

Ak chcete zmenšiť veľkosť súboru jpg pomocou grafického editora programu Skicár, postupujte podľa pokynov nižšie.

 1. Vyberte požadovaný obrazový súbor a kliknite naň pravým tlačidlom myši. V zobrazenej ponuke vyberte položku „Zmeniť“. Editor Maľovanie sa otvorí automaticky.
 2. Pozeráme sa na tlačidlo na paneli nástrojov „Zmena veľkosti“,
 3. Otvorí sa okno, v ktorom budete musieť určiť novú veľkosť obrázka. Zmena veľkosti je k dispozícii v percentách a pixeloch.

Ako znížiť veľkosť súboru JPG pomocou programov balíka Microsoft Office.

Pretože softvérový balík MS Office je nainštalovaný na väčšine počítačov používateľov. Tento nástroj potom použijeme na úpravu veľkosti súboru JPG.

Aby sme zistili, ako zmenšiť veľkosť súboru JPG pomocou MS Picture Manager, robíme nasledovné:

 1. Program otvárame.
 2. Pridáme obrázok alebo sa rozhodneme otvoriť požadovaný súbor pomocou MS Picture Manager.
 3. Na paneli nástrojov vyhľadajte položku „Obrázok“ av rozbaľovacom zozname kliknite na tlačidlo „Komprimovať obrázok“. Ďalej upravte percento kompresie obrázka.

Pomocou služieb online znížte veľkosť súboru JPG.

Ak vám vyššie uvedené metódy nevyhovujú alebo potrebujete komprimovať veľmi veľké množstvo obrázkov, môžete využiť služby kompresie obrázkov online. Jednou z týchto služieb je https://tinypng.com

S ním môžete zmenšiť veľkosť obrázka na maximum, zatiaľ čo program sám vykoná všetky akcie za vás. K službe online budete musieť pridať iba obrázok.

Po pridaní obrázka alebo fotografie program súbor automaticky analyzuje a ak je to možné, skomprimuje ho. Zároveň sa veľkosť, dĺžka a šírka obrázka nezmenia. Služba tinypng.com pracuje s rôznymi formátmi grafických obrázkov, takže je vhodná pre mnoho používateľov.

Ďalšou online službou, ktorá vám umožňuje zmeniť veľkosť súboru s obrázkom, je irfanview.com. Táto služba podporuje prácu s rôznymi formátmi obrázkov. Na rozdiel od stránky tinypng.com si používateľ vyberie nastavenia vytvoreného obrázka.

Veľkosť obrázka môžete nastaviť ručne alebo si vybrať z navrhovaných možností.

Pre lepšiu kompresiu má program rôzne filtre. Vo voľbách uloženia môžete tiež nastaviť hodnoty, ktoré zmenšujú veľkosť výstupného súboru.

Pomocou editora Snagit zmenšite veľkosť obrázka.

Nie je to tak dávno, čo som napísal článok o tom, ako urobiť snímku obrazovky, v tomto článku som sa dotkol úvahy programu Snagit, ktorý môže mať nielen snímky obrazovky, ale tiež upravovať prijaté obrázky. Tento program je ideálny pre naše účely, teraz vám ukážem a poviem, ako zmenšiť veľkosť súboru JPG pomocou editora Snagit.

Navrhujem vykonať všetky body.

 1. Otvorte editor Snagit,
 2. Na paneli s ponukou kliknite na položku „Súbor“ av rozbaľovacom zozname vyberte možnosť „Otvoriť“,
 3. Vyberte požadovaný obrázok,
 4. Ďalej na paneli s ponukami otvorte kartu Obrázok a na paneli s nástrojmi kliknite na položku Zmeniť veľkosť,
 5. V ponuke, ktorá sa otvorí, nastavte požadovanú veľkosť obrázka,

 1. Potom uložte obrázok pomocou ponuky „Súbor“ - „Uložiť ako“.

Po zmene veľkosti obrázka bude mať súbor menšiu váhu. Aby ste ju ešte viac znížili, odporúčame vám používať vyššie uvedené online služby.

Záver.

Dnes sme sa zamerali na to, ako zmenšiť veľkosť súboru JPG. Teraz môžete ľahko zmeniť veľkosť obrázka a jeho hmotnosť. Pomôže vám to ušetriť miesto na pevnom disku počítača, jednotke Flash alebo na pamäťovej karte telefónu. Komprimované súbory sa tiež budú prenášať rýchlejšie po sieti. Ako vidíte, vo väčšine prípadov môžete zmeniť veľkosť súboru bez straty kvality.

O normách

Univerzálna šírka sa považuje za rozsah 550 - 600 pixelov, teraz však môžeme vidieť aj 900. Prečo je tak dôležitá a odkiaľ pochádzajú normy?

Pred viac ako 10 rokmi bol program Microsoft Outlook kľúčovou e-mailovou službou a štandardné obrazovky monitora mali nízke rozlíšenie. Obchodníci sa museli prispôsobiť týmto obmedzeniam. Preto pravidlo 600 pixelov a jeho rozšírené používanie po celom svete.

Odvtedy sa však veľa zmenilo:

97% obrazoviek s rozlíšením 1024 × 768 pixelov alebo viac

1366 × 768 najobľúbenejšie rozlíšenie v tejto chvíli

53% e-mailov sa otvára na mobilných zariadeniach - iba 26% na iPhone

Vďaka takýmto štatistikám môžeme pozorovať revolúciu v e-mailovom marketingu - revolúciu v dizajne. Stále viac e-mailov vyzerá ako web. Najúčinnejšie e-mailové kampane na svete sú plné veľkých, žiarivých a „šírkových“ obrázkov. Ako to robia obchodníci?

600 pixelov je veľkosť, ktorú sa písmeno zobrazí správne, pretože len málo ľudí použije vodorovné posúvanie, ktoré sa zobrazí, ak je príliš široké. Používatelia dávajú prednosť obvyklým akciám. Nezabudnite na smartfóny a tablety, ktoré prispôsobujú písmená svojim vlastným spôsobom. Táto šírka vás ochráni pred mnohými problémami a zobrazí váš list vo forme, ktorú ste vytvorili.

Aká šírka je vhodná pre vaše e-mailové kampane? Mnoho obchodníkov sa zaoberalo touto otázkou len preto, aby získali mätúce odpovede, ktoré sa zdajú ako pamiatky minulosti. Poďme analyzovať podrobne a prejsť všetky možné možnosti.

Pri rozhodovaní je dôležité zvážiť rôzne poštové služby, zariadenia, veľkosti displeja, typ šablóny.

Poštové služby nepoužívajú režim zobrazovania písmen na celú obrazovku. Miesto je obsadené ponukami, reklamou, navigáciou, ktoré vytvárajú vlastné obmedzenia. Preto, ak chcete, aby sa e-mail zobrazoval v poštovom programe dobre, môžete si urobiť 550 až 640 pixelov. Ak chcete ísť ďalej a vytvoriť list širší - urobte to, ale nezabudnite, že veľa poštových programov nemusí zobraziť pozadie alebo pridať vodorovný posun, aby sa zobrazil celý obsah. Pred odoslaním prostredníctvom služieb, ako sú Litmus alebo Email on Acid, si skontrolujte svoj list, ktorý vám poskytne presnú predstavu o tom, ako bude vyzerať v rôznych e-mailových klientoch.

Je dôležité, aby sa:

V správe, ktorá je širšia ako 640 pixlov, Gmail zobrazí pozadie iba v prípade, že natiahnete prehliadač na viac ako 1200 pixlov.

V službe Yahoo Mail si môžete prezerať e-maily s maximálnou šírkou 650 pixelov.

Maximálna hodnota aplikácie Outlook 2007 je 600 pixelov

Outlook 2013 - 550 pixelov

Na mobilných zariadeniach sú obmedzenia nastavené na 320 pixelov pre vertikálne zobrazenie a 480 pixelov pre horizontálne prezeranie.


Ak je váš list prispôsobivý, znamená to, že jeho šírka sa bude líšiť pre každé zariadenie. Preto je potrebné vziať do úvahy maximálne veľkosti každej z nich.

Ak chcete vybrať tieto veľkosti, musíte ukončiť takéto údaje:

Aké poštové zásielky používajú vaši predplatitelia na otváranie listov?

Prispôsobuje sa váš e-mail každému programu alebo je príliš široký a zobrazí sa vodorovné posúvanie strán?

Spoločnosti, ktoré vykonávajú experimenty so šírkou e-mailov 640, 700 alebo 960 pixelov, často používajú adaptívne šablóny, takže šírka je automaticky nakonfigurovaná pre poštovú službu a zariadenie príjemcu.

Existujú spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na mobil od samého začiatku a vytvárajú pre nich dizajn.

Napríklad Nike má rovnaké rozloženie písmen pre všetky zariadenia:

A Victoria's Secret vytvára univerzálnu štruktúru so šírkou 520 pixelov:

Neodporúčame používať túto metódu. To, čo je správne zobrazené na smartfóne alebo tablete v počítačovej verzii, sa môže zdať zvláštne a nepochopiteľné. Napríklad Victoria's Secret často trhá listy kvôli pokusom so šírkou. Použite prispôsobivosť, aby bola vhodná pre všetky zariadenia.

Výška nie je obmedzená a závisí od dĺžky obsahu, ale myslime na príjemcov. Čím dlhší je e-mail, tým je menej pravdepodobné, že si ho prečítajú až do konca, prejde na web a niečo kúpi. Napíš hlavnú myšlienku hneď na začiatku.

Celková výška webovej stránky je 960 pixelov, čo zvyčajne nestačí na zadanie informácií pre e-mail. Najčastejšie používaná dĺžka sa pohybuje od 1 500 do 2 500 pixlov. Zvyčajne to stačí pre obsah a používatelia ho ľahko posúvajú.

Gmail však zníži príliš dlhý a ťažký obsah správ. A na konci, ako vieme, existuje odkaz na zrušenie prihlásenia, ktorý používateľ nemusí vidieť, a pravdepodobne vám pošle spam.

Ak váš list váži veľa, neexistuje žiadna záruka, že sa bude správne zobrazovať v službách Gmail a Yahoo! Pošty. Gmail aj Yahoo Mail zmenšujú veľkosť e-mailu, ak zvyšuje tieto hodnoty:

Limit veľkosti pre Gmail je 102 kb

Pre Yahoo! Limit pošty je 100 kB

Všetci ostatní poštoví klienti nezmenšujú odoslanú správu. Limit 100 kb je často príliš malý a nestačí na vytvorenie šablóny e-mailu. Veľkosť často závisí od použitého editora. Spravidla existuje ďalší kód, ktorý sa automaticky pridá pri vytváraní šablóny listu. Tento kód môžete odstrániť manuálne a výrazne znížiť veľkosť e-mailu, alebo jednoducho vybrať editora e-mailu, ktorý tak urobí.

Hlavné telo

Tento blok označuje informácie, pre ktoré bol list otvorený. Maximálna dĺžka textového obsahu by mala byť približne 500 - 600 pixlov. To je dosť na zvýraznenie akejkoľvek témy 5-7 vetami.

Dĺžka textu. Všeobecné odporúčanie - 45 - 75 znakov v jednom riadku. Ak je vaše písmo v mobilnej verzii rovnaké ako písmo na pracovnej ploche, môžete vložiť približne 45 znakov na riadok a 75 znakov, ak v šablóne použijete maximálnu šírku 600 pixlov.

E-mail nie je miestom, kde si môžete prečítať článok s dlhými príbehmi alebo preskúmať novú oblasť vedomostí. Ak ste si istí, že to bude užitočné pre cieľové publikum, napíšte text, ale držte sa jednej témy. List s rôznymi správami má nízku pravdepodobnosť vysokých konverzií.

Môžete použiť toľko textu, koľko potrebujete, bez toho, aby ste ovplyvnili celkovú váhu e-mailu. Pamätajte však: čím dlhší obsah používate, tým je menej pravdepodobné, že si ho používatelia prečítajú. Lepšie zverejnite zaujímavý krátky popis so schopnosťou čítať na vašom webe, pretože cieľom každej firmy je predať, nie?

Umiestnenie tovaru. Do jedného riadku neumiestňujte viac ako tri produkty, aby ich príjemca ľahšie zvážil.

Existuje nepísané pravidlo, aby sa v jednom e-maile zobrazovalo najviac 6-9 odporúčaných produktov. Nepoužívajte príliš veľa predmetov, nie sú agresívne. Nikto nemá rád posadnuté propagácie. Povedzte menej ako viac. Najlepšie je uverejňovať obľúbené ponuky a poskytovať odkaz na webové stránky.

Ak použijete obrázok s veľkými rozmermi, nie je zaručené, že bude v dobrej kvalite a bude mať optimálnu hmotnosť. Napríklad, ak použijete prispôsobivú šablónu bez ohľadu na to, aké obrázky odovzdáte do listu, ich kvalita sa nezmení, takže celková veľkosť bude dostatočne veľká, aby ovplyvnila rýchlosť sťahovania.

Ovládajte hmotnosť obrázkov. Čím väčšia je hmotnosť obrázka, tým dlhšie sa načíta. Polovica používateľov nebude čakať a vy budete chýbať kupujúcim. Zjednodušte proces prezerania písmen zmenšením obrázka v našom editore. Viac informácií o práci s blokom obrázkov nájdete na odkaze.

Vytvorte bloky obsahu s maximálnou dĺžkou 900 pixelov. To stačí na vytvorenie 3 rôznych informačných blokov. Zakaždým, keď pridáte nový, opýtajte sa sami seba, či sú tieto informácie vhodné a povinné.

Zvážte umiestnenie tovaru od iných spoločností:

Výzva na akciu. Nejde iba o úspešné tituly a obrázky, ale aj o gombíky. Zdá sa, že vyzývajú čitateľa na ďalší krok. Hlavnou požiadavkou na tlačidlo je vyniknúť, ale tiež aby zodpovedal dizajnu listu. Neexistujú žiadne obmedzenia veľkosti. Čím jasnejšia je výzva na akciu, ktorú uverejníte, tým viac konverzií získate.

Spoločnosti často vytvárajú pätu s menu a úplnou adresou, takže pre tento prvok sú viac ako štandardné možnosti.

Niektorí obchodníci zahŕňajú zásady ochrany osobných údajov alebo akékoľvek ďalšie doplňujúce informácie, ktoré sú v súlade s pravidlom „40% obrázkov a 60% textu“. Toto je bežná prax so zahraničnými spoločnosťami, ale tak, aby ju všetci používatelia nečítali, ale iba tí, ktorí ju skutočne zaujímajú, klesajú.

Ďalšou možnosťou návrhu päty je umiestnenie dlhej adresy spoločnosti. Neočakávajte, že vám niekto po prijatí e-mailu pošle skutočný list alebo navštívi vašu spoločnosť. Najlepším riešením je poskytnúť odkaz na stránku O nás, kde budú tieto informácie úplne zverejnené.

Odporúčame používať stručné informácie, ktoré obsahujú najrelevantnejšie informácie. Klasická päta by mala obsahovať kontakty, možnosť odhlásenia a ikony sociálnych sietí. Štandardná veľkosť je 600 x 200 pixlov. To je viac ako dosť na zhromaždenie všetkých uvedených informácií.

Pin
Send
Share
Send
Send