Užitočné tipy

Kartová hra Bridge: pravidlá, funkcie a odporúčania

Pin
Send
Share
Send
Send


Vlnité miešanie kariet sa zvyčajne používa na zamiešanie balíčkov kariet alebo na zapôsobenie publika na vykonanie triku s kartami. Toto miešanie nie je také ťažké, ako to vyzerá zvonka, a ak vynaložíte potrebné úsilie a dobre nacvičíte, môžete takúto premiešavanie vykonať nielen na stole, ale aj vo svojich rukách. Mnohí hráči radšej dokončia premiešanie prvkom „premostenia“, ale môžete to urobiť bez toho, aby to nemalo vplyv na kvalitu zamiešania.

Karty a obleky

„Bridge“ - kartová hra, ktorej pravidlá pozná takmer každý. Začiatočníci by však mali stále počúvať niektoré rady a odporúčania skúsených ľudí.

Zvyčajne sa hrá so štandardným balíčkom pozostávajúcim z presne 52 kariet. Odoberú sa dve paluby, z ktorých každá sa musí zamiešať osobitne. Od desiatok až po eso - vysoké karty a všetky ostatné karty sa nazývajú foski (to znamená mladšie). K dispozícii je tiež jeden variabilný oblek, ktorým je tromfová karta. Hlavnou úlohou hráčov je však maximálny počet prihlásených (body za jednu a dve vyhraté hry).

Krátky oblek sa skladá z 1-3 kariet, z ktorých dve sa nazývajú dublety a jedna je tielko. Ak v rovnakom obleku nie sú žiadne karty, je to vzdanie sa. Dlhý oblek začína zo 4 kariet. V procese obchodovania dostane každý hráč 13 kariet, ktoré majú svoje vlastné meno - ruku. Usporiadanie s jedným dubletom sa tiež nazýva jednotné. Mali by ste tiež pamätať na povinné pravidlo krátkeho obleku - nesmie obsahovať viac ako triplety.

Pravidlá hry „Bridge“ sa zdajú komplikované až na prvý pohľad. V skutočnosti si ich môžete pamätať pomerne rýchlo, a to aj napriek tomu, koľko ľudí sa ich zúčastní.

Tradične hrajú 4 ľudia, to znamená dva páry (existujú však možnosti so zmenou počtu). Oponenti musia sedieť proti sebe. Miesto môžete určiť pomocou bežnej zmluvy s ostatnými hráčmi, ako aj pomocou remízy. Potom sa každý z nich nazýva strana sveta v závislosti od toho, kde sa nachádza (sever / juh / západ / východ). Pre väčšie pohodlie je dovolené umiestniť obrázok so smermi na stôl tak, aby nebol zamieňaný, ako je to v špeciálnych kluboch.

Základné pravidlá pre hranie mosta s 36 kartami sú jednoduché, pretože ľudia sú už zvyknutí na balíček s toľkými kartami. Môžete použiť rovnaké pravidlá, aké platia pre balíček s 52 kartami.

Celá hra je rozdelená na dve časti - jedná sa o obchodovanie a kreslenie. Ak dôjde k predkladaniu ponúk, súperi medzi sebou uzatvárajú zmluvy alebo zmluvy. Tieto dokumenty potvrdzujú povinnosť prijať určité úplatky. Tieto úplatky môžu byť s alebo bez tromfovej karty. Táto povinnosť sa vzťahuje na pár hráčov, ktorí boli schopní ponúknuť partnerom najväčšiu zmluvu.

Toyn van Hoof (Holandsko)

Pred dvoma dňami som dostal list od talentovaného mladého hráča, ktorého zručnosti sa postupne približujú k úrovni odborníka. Trochu ma prekvapilo, čo mi píše, pretože sme sa sotva poznali. Tento list však bol skutočným volaním o pomoc. Jeho obsah bol nasledovný:

"Vážený pán Van Hoof, ako asi viete, asi pred šiestimi mesiacmi som bol pozvaný hrať za tím Bubbles. Bol som nadšený: tento tím bol jedným z najsilnejších v krajine, navyše jeho hráči minulú sezónu získali takmer všetky tímové turnaje, prinášajúc sponzorovi veľkú slávu. A tak, keď som bol ponúknutý hrať ako súčasť tohto tímu, mohol by som to odmietnuť? Takže som ponuku prijal. Čoskoro som bol pozvaný na stretnutie tímu.
Na predmestí som musel prísť do trochu extravagantného baru. Prišiel som tam presne o osem, ale nevidel som ani jednu známu tvár. Spýtal som sa barmanky na možné stretnutie ľudí, ktorí tu hrajú na moste, a nasmerovala ma do malej miestnosti za pultom. Keď som za sebou zavrel dvere, musel som nejaký čas zvyknúť na to, ako si moje oči zvyknú na súmrak, ktorý tam vládol a ktorý dokázal rozlíšiť troch mužov, ktorí sedia pri stole. Zrejme to boli moji spoluhráči, aj keď som si nebol celkom istý.
Muž sediaci v strede ma pozval na stôl a vytlačil krabicu kariet v mojom smere. "Vezmite si karty S, ale nevytrieďte ich podľa obleku," povedal a ja som postupoval podľa pokynov. Iný muž vzal N karty, roztriedil ich podľa obleku a položil ich na stôl. Chvíľu mi trvalo, než som začal navigovať v náhodne usporiadaných kartách v mojej ruke, ale potom som videl navrhnutý problém remízy s prihliadnutím na sviečky: „Toto vyrovnanie sa práve odohralo na turnaji,“ osoba, ktorá sedia v strede, povedala: „Pridelila si 6, nasledoval útok kráľa červov. Odošlite plán čerpania. “

Analyzoval som zarovnanie a zistil som, že jediným problémom bolo nájdenie trumfovej dámy. Nevidel som žiadne ďalšie ťažkosti, takže moja odpoveď prišla rýchlo: „Prvý ťah som urobil s esom červami, hral som tromf s esom a šiel som s trumfovým jackom, ktorým som uvalil E.“

TV94
97
KD82
AP5
K1083
T6
TV54
KV9

- Dobre, vyhral si kontrakt. Prečo ste konali týmto spôsobom?
"Neviem." Práve som sa rozhodol, a zvyčajne mám šťastie.
„Na moste nie je miesto pre také šťastie,“ zasiahla do rozhovoru tretia osoba, „je jednoducho nemožné uveriť zázrakom.“
Sediaci uprostred, upokojujúco položil ruku na moje rameno a opýtal sa:
- Čo si myslíte, že sa pri tejto zmene stalo pri turnajovom stole?
"Ako to môžem vedieť?"
"Nie tak rýchlo." Pozrite sa na svoje karty. Po žrebovaní hráči obvykle zbierajú karty pred sebou na stôl a ukladajú ich do škatule. Zároveň málokto zamieša svoje karty. Požiadal som ťa, aby si nekladal karty podľa obleku. Ktorá karta je na prvom mieste v ruke?
"Eso srdca."
- A aké karty sú za ňou?
"Kráľ piky, desať piky a šesť červov."
A zrazu som si uvedomil. Po opätovnom pohľade na karty som dokázal presne vytvoriť poradie udalostí, ktoré sa odohrali na turnaji. Strážnik tak urobil prvý ťah srdcom s esom, vytiahol kráľa piky a hral desať piky na impáse. E dostal úplatok dáme piky a dostal červa. Bez jedného.
- Stolový stráž pri stole bez zmluvy stratil zmluvu! Povedal som, ohromený náhlym huránom.
- Správne. Ste dôvtipný človek. Takže v budúcnosti, keď hráte v našom tíme, karty nevykladajte podľa oblekov a nevyberajte ich z krabice prinesenej z iného stola. Minimálne, až kým si okamžite nezabudnete na poradie, v akom sa odohrali na inom stole.
"Ale to je podvod," zvolal som.
„Nie, v žiadnom prípade,“ namietal som proti tej na ľavej strane, „skôr je to jedna z najmenej známych techník odbornej techniky nazývaná„ čítanie kariet oponentov “. Ak je možné vyvodiť závery z obchodu a hier oponentov, mali by sa tieto závery uznať aj za prípustné.
"Toto je koniec nášho stretnutia," povedal muž sediaci uprostred, "pri prvej príležitosti skutočne aplikujte to, čo ste sa naučili, a uvidíte, ako sa vaša hra zlepšuje."
Pri opustení baru som bol v stave takmer šokov. Počas niekoľkých nasledujúcich týždňov, keď som sa snažil aplikovať naučenú „techniku“, bol som ohromený, že to funguje. Ukázalo sa, že je skutočne zaujímavé vidieť, ako často hráči nezamiešajú svoje karty skôr, ako ich vložia späť do krabice. Niekedy sa mi podarilo obnoviť hru na predchádzajúcej tabuľke z prvého na posledný trik. Nechcel som mať z používania tejto techniky významné výhody, ale neskôr, keď som mal možnosť hrať prvýkrát v turnaji pre tím Bubbles, stretol som sa s takouto zmenou:

Jednalo sa o druhú polovicu napätého zápasu proti tímu pozostávajúcemu z dobrých, ale nie príliš skúsených hráčov. Obchodovanie bolo jednoduché: 1 až 3 miliardy, a bolo zrejmé, že objednávky v druhej tabuľke budú rovnaké.
Prvým krokom je zvodný vrchol (plytký zdola) a E dal kráľa. Na získanie kontraktu som potreboval tri tamburínové úplatky. Ak je eso tamburíny na E, mal som kocky vynechať dvakrát, pričom som bol opatrný proti súperom tohto obleku proti súperom 5-3. Keby bol majiteľom esa W, mal som okamžite chytiť eso esom, pričom som v obleku nechal druhé oneskorenie. Hral som 3 bk na dvadsiatich ôsmych bodoch a v prvom triku som musel urobiť správne rozhodnutie, aby som vyhral.

NS v zóne. Odovzdané S. 74
K83
KDV4
K753
D10832 K95
954 10762
T76 853
108 DV9
TV6
TDV
1092
T642

Pozrel som na svoje neorientované karty: na vrchole šesť výkyvov, za ktorými nasledoval výkop, výkopové eso, tucet tamburín a dvojica so štyrmi klubmi. Takže na druhom stole bodový strážca vynechal potápanie. Jeho piková noha bola vzatá pani a tretí vrcholový ťah vyšiel z obleku. Potom S zahrala tucet tamburín a očividne ju chytili eso. Dva malé kluby boli jasne zbúrané na vrcholových vrcholoch obrancov. Takže tamburínové eso by malo byť na dlhom vrchole W.
Cítil som nejakú vinu, vzal som eska kráľa piky a vyšiel s tuctom tamburín. Zmluvu som dokončil desiatimi trikmi.
"Bravo," povedal môj partner.
"Dobre hrali," povedali moji spoluhráči o niečo neskôr.
Vďaka tejto zmene sme vyhrali zápas s rozdielom dvanásť skokov.
Následne som dostal nespočetné množstvo prípadov, keď som použil podobnú techniku ​​čítania kariet, nielen že som strážcom bodov, ale aj v obrane a dokonca aj v obchodovaní. Táto technika mi pomohla zvoliť ten správny útok proti 3bk z kombinácie KD9xx a dokonca mi zabránila priradiť 50% prilbu, keď som mohol zistiť, že trumfový kráľ bol za bezvládnou situáciou.
Ale napriek tomu, pán Van Hoof, mi to nedáva potešenie získať body (a peniaze) týmto spôsobom. Už viac nevidím východisko z tejto situácie. Ak prestanem používať túto techniku, moji spoluhráči si to okamžite všimnú. A aj keď opustím tím, už nemôžem ignorovať poradie kariet, v ktorých boli v krabici.
Preto sa na vás obraciam o pomoc. Vaše články čítajú mnohí hráči. Popíšte tento fenomén, samozrejme, bez uvedenia zdroja a povedzte hráčom mosta z celého sveta, aby zamiešali svoje karty skôr, ako ich vložia späť do krabice. Som si istý, že sa na vás môžem spoľahnúť.
S pozdravom. "

Neviem o vás, ale po prečítaní tohto listu som ho chytil za hlavu. Súhlasím s autorom, že tento spôsob „čítania kariet“ vyzerá veľmi podobne ako podvod, ale, bohužiaľ, neexistujú pravidlá zakazujúce jeho používanie.

Preto som rád, že môžem vyhovieť žiadosti autora listu a zúčastniť sa súťaže „BOLS Tips“ sezóny 94/95 s nasledujúcou radou: „Zamiešajte svoje karty!“

Úplatok a obchod

V hre zvanej Bridge pravidlá jasne ukazujú, čo to je a čo to je. Úplatok pozostáva z presne 4 kariet, ktoré všetci hráči postupne odhodia. Prvý, kto to vzal, je ten, kto vzal posledný. Ďalej všetko pokračuje, striedavo v smere hodinových ručičiek. Karty môžete hádzať na stôl iba v jednom obleku, aj keď to nevyjde, môžete ho vymeniť za iný, na to nemusíte používať tromfovú kartu.

Obchodovanie začína u predajcu a potom znova všetko ide v smere hodinových ručičiek. Slovo „priechod“ môže okamžite odmietnuť účasť v obchode. Najprv sa ohlási zmluva a potom určitý hráč musí urobiť jeden alebo viac trikov. Vyjednávanie sa končí až po odmietnutí troch ľudí.

Zmluva alebo zmluva

Mnoho začiatočníkov sa zaujíma o to, ako hrať na moste. Pravidlá sú tu jednoduché, takže ich príliš veľa nezaťažujte.

Po troch „priechodoch“ zostáva žiadosť, ktorá sa nazýva zmluva. Ako už bolo spomenuté, hráč bude musieť vyzdvihnúť určitý počet trikov. Sťahuje sa to za pár, ktorého hráč vzal úplatky. Zmluva môže pozostávať z viac ako 6 úplatkov.

Nakreslite a zaznamenajte

Základné pravidlá hry v "Bridge" v niektorých bodoch môžu byť dokonca podobné iným kartovým hrám, na ktorých sa zúčastnil aspoň raz za život každý človek.

Ten, kto dokázal byť prvým, kto vyhlásil trumfový oblek, má právo byť bodovým strážcom. Prvý ťah však musí vykonať súper na ľavej strane. Po prvom ťahu musí partner rozložiť karty a ostatným ich ukázať. Potom je tu 13 trikov, a až potom nasleduje rekord.

Hlavný záznam sa robí na samostatnom hárku papiera, ktorý je rozdelený na dve časti („my“ a „oni“). Zaznamenávajú body získané za úplatky na základe zmluvy, bonusov a výher.

Športová hra

V hre „Bridge“ sú pravidlá jasne definované od samotného vzhľadu. Mnoho ľudí sa v nich opakovane pokúšalo zmeniť niektoré body, ale klasické zákony stále existujú.

Turnaje sa môžu pravidelne organizovať medzi párovými tímami, ktoré sa nazývajú „športové hry“. Pravidlá nie sú komplikovanejšie ako obvyklé variácie. Tu používajú vopred zamiešané paluby, ktoré musia byť zhodné s kartami iných stolov.

V súťažiach tohto typu najčastejšie pracuje počítačový program, ktorý dokáže vybrať optimálne karty na distribúciu. Víťazstvo vyhrá dvojica, v ktorej sa celkový počet bodov dosiahnutých za celú hru ukázal ako najväčší.

Šťastie s tým nemá nič spoločné. V tejto hre je dôležitá schopnosť rýchlo robiť správne a výnosné rozhodnutia v budúcnosti.

Čínsky štýl Card Bridge má tiež jednoduché pravidlá. Nie sú príliš odlišné od iných variantov hry. Tu majú súperi právo striedať sa. Najprv musíte rozdať 4 karty a potom ďalších 44 v rovnakom poradí, potom musíte objaviť 11 z tých, ktoré boli rozdané v druhej časti, prvé 4 zostávajú stále vo vašich rukách.

Hra ďalej pokračuje obvyklým spôsobom, ale každý hráč nevyhodí jednu, ale dve karty. Ten, kto hodil najvyššiu kartu alebo tromf, vezme úplatok.

Most pre dvoch

V hre „Bridge“ sa pravidlá musia pred distribúciou kariet preštudovať. Niektoré body pravidiel nemusia byť vždy jasné, takže najlepšou možnosťou by bolo zvážiť ich pred začiatkom hry. Vo všeobecnosti je táto zmena veľmi podobná predchádzajúcej. Jedinými zmenami sú počet rozdaných kariet a ďalšie ponuky.

Vybraný díler rozdá 13 kariet za 4 hovory proti sebe a proti sebe. Obchodovanie tiež začína odovzdaním hráča, ale pri prvej aplikácii stráca právo na prihrávku. Po vytvorení aplikácie si obchodník vyberie hlavicu (otvorenú - otvorí sa ihneď po doručení, zatvorenú - zostane skrytá všetkým počas hry), s ktorou bude pokračovať v hre. Toto rozhodnutie musí byť prijaté bez zlyhania. Prihadzovanie pokračuje, až kým nezaznie prvý priechod. Pravidlá nahrávania sa žiadnym spôsobom nemenia.

Pin
Send
Share
Send
Send