Užitočné tipy

8 dôvodov prečo ísť na táborenie v daždi

Pin
Send
Share
Send
Send


v daždi môže byť skutočným problémom pre všetkých turistov. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre táborenie v daždivom regióne alebo ste náhodou upadli do dažďa, musíte vedieť, aké opatrenia by ste mali prijať, aby ste sa cítili bezpečne a relatívne pohodlne - aj sofistikovaní turisti to potrebujú! Akonáhle sa pripravíte na daždivé počasie, môžete si užiť druhú stranu prírody. Ak idete táboriť v daždi, musíte vedieť, ako sa vysporiadať s náhlou búrkou, ako zorganizovať kampaň v daždivom počasí a zároveň netrpieť na tom, koľko mokrých ciest.

1. Celá trasa je vám k dispozícii

Dážď vyčistí všetky cesty, pretože v nepriaznivom počasí nikto nechodí. Je možné, že sa s nikým nestretnete a cestu si môžete potichu vychutnať. Exkluzívna prehliadka je práve pre vás!

Mlčanie a trpezlivosť vám môžu pomôcť vidieť zvieratá, na ktoré sa obvykle nestretnete pri ceste. Avšak buďte ostražití: značkujte značky a orientačné body, nechajte na stromoch a kameňoch značky, skontrolujte na mape a kompasujte, že ste jasne sledovali trasu, pretože ak sa stratíte, ostatní turisti vám nepomôžu! Je pravidlom povedať priateľom alebo príbuzným presne, kam a koľko idete pred každou cestou.

3. Môžete sa pozerať na krajinu odlišne

Dážď dáva našim zmyslom nezabudnuteľný zážitok. Hluk dažďa pomáha mnohým zaspať a zápach nie je porovnateľný s ničím. Pri prechádzke lesom v daždi uvidíte, že tráva vyzerá ešte zelenšia, aróma kvetov a stromov je ostrejšia a zvuky vody tečúcej z oblohy a potokov prúdiacich po Zemi sa stávajú výraznejšie.

Aby ste pri takejto prechádzke nenavlhčili svoje nohy, nezabudnite nosiť modulárne nohavice a špeciálne legíny. Aj keď budete nosiť nepremokavé topánky (a za daždivého počasia je to nevyhnutnosťou), bez ohrievačov nôh sa nemôžete obísť, pretože voda môže z hora tečúcou vodou.

Detské turistické kraťasy MH500 Slivka

Zabudujte vyhrievané detské MH500

Tričko detské MH100

Detské modulárne nohavice MH550 KID

Pánske tričko NH500 čerstvé

Pánske tričko MH500

Dámska fleecová mikina Forclaz 200

Pánska mikina Nh150

Windbreaker MH150 pre dievčatá

Dámska fleecová mikina Forclaz 50

Dámske tričko pre zimnú turistiku SH100 WARM

Dámsky vetrovka MH500

Dámska fleecová mikina MH 100

Dámske tričko MH500

Dámske tričko NH500

Detský vetrovka MH150

Pánske tričko NH500

Windbreaker female NH100 Raincut

4. Nakoniec si budete môcť vyskúšať pláštenku, inak to bude v komore vädnúť

Stalo sa to všetkým: hľadali ste perfektnú nepremokavú, priedušnú a ľahkú bundu alebo pláštenku a narazili ste na jeden z týchto modelov. Vaša bunda je jednou z tých, ktoré môžete nosiť za každého počasia! Ale mnoho mesiacov neopustila šatník. Je čas skontrolovať, ako dokáže vaša dažďová pokrývka splniť vaše očakávania.

Pamätajte: všetky naše nepremokavé bundy prechádzajú testom, ktorý im priraďuje nepremokavú úroveň od 1 do 5. Pred nákupom venujte pozornosť tomuto indikátoru!

6. Ak budete mať šťastie, uvidíte dúhu

Všetci sme veľké deti a je ľahké nás potešiť. Dúha vždy zlepšuje náladu, ale nedeje sa to bez dažďa. Ďalším dôvodom na odchod z domu, keď sa počasie nezdá byť vhodné pre vás! Ak pôjdete kempovať v daždi, vrátite sa s mnohými krásnymi fotografiami! A ponuka ísť na hon na poklady na úpätí dúhy motivuje vaše deti, aby sa vydali na cestu s vami.

7. Deti budú môcť skočiť do kaluží

Ďalším dôvodom, prečo mladšia generácia súhlasila s túrou v daždi! Môžete sa však pripojiť. Dávajte pozor, aby váš malý spoločník nekĺzal a nezasekol sa v bahne! Uistite sa, že mu nohy nezmočia. Keď ideme s deťmi do dažďa do prírody, neplánujte dlhé výlety.

Pin
Send
Share
Send
Send