Užitočné tipy

Suvitrufov blog

Pin
Send
Share
Send
Send


Súprava Android SDK ponúka vlastný doplnok pre Eclipse IDE s názvom Vývojové nástroje pre Android (ADT). Tento doplnok poskytuje výkonné integrované prostredie, v ktorom môžete vyvíjať aplikácie pre Android. To rozširuje možnosti programu Eclipse, čo vám umožňuje rýchlo vytvárať nové projekty Android, vytvárať aplikačné rozhranie, ladiť aplikáciu, exportovať podpisy pre aplikačné balíčky (APK) a distribuovať ich.

Poznámka: Ak už máte nainštalovaný doplnok Eclipse, ktorý chcete naďalej používať, musíte nainštalovať doplnok ADT. Ak Eclipse nebol nainštalovaný, mali by ste namiesto toho nainštalovať úplnú súpravu Android SDK, ktorá obsahuje najnovšie IDE pre vývojárov systému Android.

Vaša existujúca inštalácia Eclipse pre Android musí spĺňať tieto požiadavky:

Poznámka: Eclipse 3.6 (Helios) už nie je podporovaný najnovšou verziou ADT.

 • Doplnok Eclipse JDT (súčasťou väčšiny balíkov Eclipse IDE)
 • JDK 6 (nestačí mať JRE)
 • Nie je kompatibilné s GNU Compiler for Java (GCJ)
 • Stiahnite si doplnok ADT

  Pridanie doplnku ADT Eclipse pre Android:

  1. Spustite program Eclipse a vyberte položku Pomocník> Inštalovať nový softvér.
  2. Kliknite na Pridať v pravom hornom rohu.
  3. V dialógovom okne Pridať úložisko v zobrazenom dialógovom okne zadajte do poľa Názov „Doplnok ADT“ (name) a nasledujúcu adresu pre Miesto (umiestnenia):

  Poznámka: Pri inovácii sú potrebné vývojárske nástroje pre Android. Uistite sa, že webová adresa, ktorú zadáte pre aktualizáciu, začína reťazcom HTTPS.

 • lis OK.
 • V dialógovom okne Dostupný softvér začiarknite políčko vedľa položky Nástroje pre vývojárov a kliknite na tlačidlo ďalej.
 • V ďalšom okne sa zobrazí zoznam nástrojov, ktoré sa stiahnu. lis ďalej.
 • Prečítajte si a prijmite podmienky licenčnej zmluvy a potom kliknite na tlačidlo OK Hotovo.

  Ak sa zobrazí bezpečnostné upozornenie, že sa nedá zistiť pravosť softvéru, kliknite naň OK.

 • Po dokončení inštalácie reštartujte Eclipse.
 • Nastavenie doplnku ADT

  Po reštarte Eclipse pre Android musíte určiť umiestnenie adresára Android SDK:

  1. V zobrazenom okne Vitajte vyberte položku Použiť existujúce súpravy SDK (Použiť existujúce súpravy SDK).
  2. Zadajte umiestnenie adresára Android SDK, do ktorého ste nedávno stiahli a rozbalili súbory.
  3. lis ďalej.

  Eclipse IDE je navrhnutý na vývoj aplikácií pre Android, musíte však do svojho prostredia pridať nové nástroje pre platformu SDK a platformu Android. Ak chcete tieto balíčky získať pre svoju súpravu SDK, pokračujte krokom Pridávanie platforiem a balíkov.

  Riešenie problémov s inštaláciou ADT

  Ak máte problémy so stiahnutím doplnku ADT po vykonaní vyššie uvedených krokov a pracujete s bránou firewall (napríklad podnikovým bránou firewall), skontrolujte, či ste správne nakonfigurovali nastavenia servera proxy v Eclipse pre Android. V Eclipse môžete nakonfigurovať proxy servery z hlavnej ponuky Eclipse v sekcii okno (v systéme Mac OS X, zatmenie )> Preferencie > všeobecný > Sieťové pripojenia.

  Ak Eclipse stále nemôžete používať, môžete si stiahnuť archív ADT do svojho lokálneho počítača a nainštalovať ho manuálne:

  1. Stiahnite si archív ZIP doplnku ADT (nerozbaľte ho):
   balíčekveľkosťSuma MD5
   ADT-23.0.2.zip103287135 bajtovcde1d0a463b5ccce844b63161cfa1cb9
  2. Spustite Eclipse a potom vyberte pomôcť >Nainštalujte nový softvér (pomôcť >Nainštalujte nový softvér).
  3. lis pridať v pravom hornom rohu.
  4. V dialógovom okne pridať úložisko kliknite na Archív.
  5. Vyberte stiahnutý súbor ADT-23.0.2.zip a kliknite na tlačidlo OK.
  6. Zadajte názov doplnku ADT a kliknite na tlačidlo OK.
  7. V dialógovom okne Dostupný softvér začiarknite políčko vedľa položky Nástroje pre vývojárov a kliknite na tlačidlo ďalej.
  8. V ďalšom okne sa zobrazí zoznam nástrojov, ktoré sa stiahnu. lis ďalšie.
  9. Prečítajte si a prijmite podmienky licenčnej zmluvy a potom kliknite na tlačidlo OK hotový.

  Ak dostanete bezpečnostné upozornenie, že sa nedá zistiť pravosť a spoľahlivosť softvéru, kliknite naň OK .

 • Po dokončení inštalácie reštartujte program Eclipse pre Android.
 • Iné chyby pri inštalácii

  Upozorňujeme, že ADT má svoje vlastné vlastnosti. Napríklad sú potrebné niektoré voliteľné balíky pre Eclipse (napríklad WST). Ak narazíte na chybu pri inštalácii ADT, váš Eclipse nemusí tieto balíčky obsahovať. Informácie o tom, ako rýchlo pridať potrebné balíky pre inštaláciu Eclipse, nájdete v téme riešenia problémov.

  ADT plugin pre Eclipse

  V Eclipse vyberte ponuku Pomoc → Inštalácia nového softvéru, V teréne Pracujte s zadajte adresu na stiahnutie doplnku https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/, v nižšie uvedenej tabuľke vyberte Nástroje pre vývojárov.

  Nepodarilo sa načítať zdieľanú knižnicu JNI „C: /JDK/bin/client/jvm.dll“

  Riešenie problému:

  • 64-bitové OS
  • 64-bit java
  • 64-bitové zatmenie
  Všetko by malo byť 64-bit.

  A nie, x86 a x32 nie sú to isté. Bola to iba pôvodná architektúra x86, čo bolo 32 bitov. Preto, ak hovoríme x86, znamenajú 32 bitový systém. Samotná os môže byť x32 alebo x64. Ešte raz ...x86 je architektúra, X64 je však tiež hardvérová platforma určená pre 64-bitové aplikácie.

  1. Java SDK - JDK

  pretože vývoj aplikácií prebieha v Jave, musíme si stiahnuť a nainštalovať príslušnú súpravu SDK, nazývanú tiež JDK (pokiaľ to už samozrejme nie je nainštalované).

  Môžete si ho stiahnuť tu. Siedma verzia sa nedávno objavila. Nemôžem o tom povedať nič, ale existuje názor, že je nezpracovaný, preto odporúčam stiahnuť overenú šiestu verziu Java Platform Standard Edition lisy Stiahnutie JDK, začiarknite políčko, ktorým súhlasíte s licenčnou zmluvou, a stiahnite súbor podľa operačného systému. Pri inštalácii by nemali vzniknúť problémy. Potom je vhodné reštartovať počítač.

  2. Android SDK

  Súprava Android SDK obsahuje nástroje potrebné na vývoj aplikácií pre Android. Obsah si môžete pozrieť tu a stiahnuť tu. Odporúča sa stiahnuť súbor EXE-shnik, ale odporúčam vám stiahnuť si verziu ZIP a rozbaliť si adresár, ktorý je pre vás vhodný, do určitého vlákna (ak neexistuje odkaz na ZIP, kliknite na odkaz Iné platformy).

  Upozorňujeme, že toto musí byť adresár „očných viečok“. A je lepšie to nikam nehýbať, inak budete musieť prekonfigurovať vývojové prostredie. Navrhujem niekde vytvoriť adresár pre Android. Je veľmi žiaduce, aby cesta k nej bola krátka. Ideálne je :: android (budem mať f: android). Pre seba si pamätajte tento adresár pod prezývkou , A do nej rozbalíme náš archív SDK android-sdk-windows.

  Príjemné a pohodlné vývojové prostredie, v ktorom vytvoríme a vytvoríme). Vezmeme to tu. Spoločnosť Google odporúča verziu Eclipse classic, Súhlasíme s ním a stiahneme si túto konkrétnu verziu. Rozbaľte archív do, dostaneme zatmenie.

  V predvolenom nastavení nie je Eclipse zvlášť vhodný na vývoj aplikácií pre Android. ADT je ​​doplnok, ktorý konfiguruje vývojové prostredie na používanie súpravy Android SDK a zvyšuje pohodlie pohodlného vývoja.


  Eclipse je teda v prevádzke. Stiahnite si doplnok ADT.

  V ponuke Spustiť Pomocník> Inštalácia nového softvéru.

  Stlačte tlačidlo pridať v pravom hornom rohu

  Zadajte "Doplnok ADT"v poli názov
  URL adresa: https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/ - v teréne umiestnenia

  hit OK a počkajte, kým sa objaví Vývojárske nástroje (Ak máte problémy, namiesto https použite http.)
  Dali sme si labku Vývojárske nástroje a kliknite na tlačidlo OK ďalšie

  Vidíme komponenty, ktoré sa nainštalujú, kliknite znova ďalšie


  Čítame a prijímame licenčnú zmluvu a klikneme úprava

  Začne sa sťahovanie komponentov. Ak sa objaví Bezpečnostné varovanie o tom pravosť alebo platnosť softvéru nie je možné zistiťstlačte OK.

  Tento proces mi trvalo asi minútu.
  Po dokončení musíte reštartovať Eclipse - Reštartujte teraz

  Po reštarte Eclipse zobrazí nasledujúce dialógové okno:


  Prvá položka je potrebná pre tých, ktorí z nejakého dôvodu SDK v druhom kroku tejto inštrukcie nestiahli ani nevybalili. Eclipse to bude môcť urobiť sám. Okrem toho okamžite stiahne najnovšiu platformu Android. Ponúka tiež stiahnutie platformy verzie 2.1, ktorá je najviac podporovaná skupinou zariadení.

  Zaujíma nás druhý bod - umožňuje vám určiť, kde v kroku 2 sme SDK vybalili. Máme to - android-sdk-windows, Kliknite na Ďalej.

  V zobrazenom okne vyberte, či sa majú spoločnosti Google odosielať štatistické údaje alebo nie. To nebude mať vplyv na prácu.


  Vyberte, kliknite na Dokončiť.

  Potom sme informovaní, že naša stiahnutá súprava SDK neobsahuje súčasť a ponuku ísť do Správcu súpravy SDK a okamžite ju stiahnuť. Kliknite na tlačidlo OK.


  5. platformy Android

  A zlyhajú v Správcovi SDK.


  Tu sa navrhuje vybrať komponenty na sťahovanie cez internet. Správna časť pre každý komponent označuje, či už je alebo nie je nainštalovaná. Čo si teda stiahneme?

  Určite si stiahnite odinštalovaný obsah zložky Tools. Položku vyhľadajte aj v priečinku Extras (na konci zoznamu) Knižnica podpory Android a označte ho, ak existuje.

  Pre ostatné verzie systému Android, ktoré potrebujete, vyberte iba platformu SDK. Majte na pamäti, že každá plošina môže vážiť až 150 metrov. V práci to naozaj nebudete triasť, správcovia za vami prídu neskôr :) Na prvé hodiny potrebujete iba platformy 2.2 (API 8) a 2.3.3 (API 10), Doteraz si ich môžete stiahnuť iba oni.

  Pre platformy verzie 4.X vyberte Platforma SDK (samotná platforma) a Obrázok systému ARM EABI v7a (aby emulátor fungoval).

  Ak prevádzka nie je škoda, pridajte položky pre každú platformu:
  Vzorky pre súpravu SDK - príklady aplikácií v zdrojovom kóde
  Rozhrania API spoločnosti Google od spoločnosti Google Inc. - ak sa chystáte pracovať s aplikáciami Google (mapa, navigácia atď.)

  Ak prevádzka vôbec nie je škoda, dajte všetky lavice. Musíte však dlho čakať. A celá táto vec bude trvať viac ako jeden koncert.

  Keď sa všetci rozhodli - stlačte tlačidlo Nainštalujte balíčky X vpravo dole.

  V novom okne potvrdzujeme, že súhlasíme so stiahnutím tohto všetkého - Prijať všetky. Zároveň môžete vidieť veľkosť a opustiť čokoľvek.


  Kliknite na Inštalovať - ​​indikátor bežal a protokol sa otvoril - sťahovanie sa začalo. Keď som vybral komponenty, čakal som asi 20 minút a potom sa v oknách objavila veta: Načítanie balíkov bolo dokončené.

  Inštalácia bola dokončená. Zatvorte denník a Správcu súpravy SDK.

  Pre informáciu - vzal som 1,5 koncertu nových komponentov.

  Ďalej reštartujte Eclipse a je to. Po dokončení týchto krokov sme dostali vývojové prostredie, pomocou ktorého môžete kódovať aplikácie pre Android. Možno sa tieto akcie zdajú byť blátivé a nudné, ale bez nich, nanešťastie, vôbec nič. Potom veci idú zábavnejšie. Ak niečo nefunguje alebo sa vyskytne chyba, skúste to vyriešiť pomocou google. Určite nie ste prvý, kto sa stretne s takýmto problémom a už existuje popis riešenia v sieti. Alebo napíšte na fórum.

  V nasledujúcej lekcii vytvoríme v Virtual Eclipse Android Virtual Device (AVD) naša prvá aplikácia a spustiť to. AVD je emulátor smartfónu s operačným systémom Android, na ktorom môžete spúšťať a testovať aplikácie. Nepripájajte svoj smartfón zakaždým) Zvážime aj štruktúru aplikačného projektu.

  PS: Ak toto okno nemáte


  alebo ste ju omylom zavreli - je to v poriadku. Cesta k súprave SDK z kroku 2 sa dá určiť ručne.

  V ponuke zatmenia Windows> Predvoľby

  Vľavo vyberieme robotkliknite na tlačidlo Prehľadávať

  Zadajte adresár, v ktorom bola súprava SDK rozbalená - android-sdk-windows, hit platiť.

  Dozvedeli sme sa, že komponent chýba - zatvorte túto správu a kliknite na tlačidlo OK

  Otvorilo sa ďalšie okno:

  Uvádza sa v ňom, že ak chceme produkt vylepšiť, môžeme posielať štatistiky používania. Voľba je na vás, neskôr ju môžete kedykoľvek zmeniť v nastaveniach. Nechal som labku, nevadí mi)

  Potom môžete prejsť do Správcu SDK (v ponuke Eclipse) Okno> Správca súpravy Android SDK) a platformy na stiahnutie.

  Pozrite si video: Эфир - Indie разработчики, сделавшие игру, получившие деньги и побывавших в ОАЭ, СШИ и Корее (Október 2021).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send