Užitočné tipy

Ako sa stať Party DJom s Spotify

Pin
Send
Share
Send
Send


John Norberg (Jonas Norberg) vytvoril dva skvelé produkty, ktoré už viac nepotrebovali. Prvým bol Pacemaker - skvelý gadget na vytvorenie melódií z piesní, ale jeho cena 850 dolárov zničila všetko. Druhou bola žiadosť o tablety, ale tentoraz sa vyskytla chyba s partnermi: John vsadil na BlackBerry Playbook. Po nejakej dobe som musel priznať porážku, odkúpiť práva na aplikáciu a zvoliť si nový smer.

Tentoraz padla voľba na Spotify, v dôsledku čoho sa narodil Pacemaker pre iPad - multifunkčná DJ aplikácia, ktorá spolupracuje s obrovskou multimediálnou knižnicou Spotify. Okrem toho sa program naučil hrať dve skladby od Spotify súčasne.

Pacemaker je bezplatná aplikácia, ktorá rýchlo vstúpila na rýchlo rastúci trh s DJ aplikáciami a je na rovnakej úrovni ako Djay a Traktor. Väčšina z týchto aplikácií využíva inteligentné dotykové rozhrania a dlhý zoznam funkcií na upokojenie nervového systému milovníkov hudby, ale Pacemaker sa rozhodol ísť inou cestou.

Chceme robiť pre hudbu to isté, čo by Fiftythree mohol urobiť pre kreslenie na iPade.

Hovoríme o tom, že Pacemaker môže nainštalovať každý a rýchlo sa naučí, ako kombinovať zaujímavé melódie, a to aj bez skúseností s prácou s hudobným DJ. A už nebolo potrebné „nosiť vo vrecku“ obrovské množstvo populárnych skladieb a ospravedlňovať ďalšieho milovníka hudby: „Je mi ľúto, ale túto skladbu som si dnes ešte nevybral.“ “ Keď je aktivovaná služba Spotify, používateľ získa prístup do knižnice, ktorá pozostáva z najmenej 20 miliónov skladieb.

Priznávam, bol som trochu nervózny, keď mi Norberg dal svoj iPad a požiadal ma, aby som pre neho niečo zahral. Po niekoľkých minútach rozhovoru s Pacemakerom som si však dokázal pripraviť slušnú stopu pre seba. Jedinečné radiálne rozhranie aplikácie nachádza vynikajúcu rovnováhu medzi jednoduchosťou a umeleckým vkusom. Aplikácia ponúka celkom 8 efektov, vrátane nastavenia nízkych a vysokých frekvencií, slučiek a preskočených bitov. Všetky efekty rýchlo reagujú na kruhové pohyby okolo disku.

Farebná schéma aplikácie je tiež priateľská k očiam užívateľa, ak nie, povedzme, atraktívna. A tlačidlo automatickej synchronizácie mi pomohlo kombinovať stopy, ktoré nie sú viditeľné pre životné prostredie - nezistili sa žiadne oneskorenia ani poruchy. Aplikácia má dokonca malú umelú inteligenciu - zapisuje do pamäte svoje obľúbené skladby a pri volaní ich rýchlo nájde v knižnici.

Môžem s dôverou konštatovať. že Pacemaker môže ľahko konkurovať svetovým lídrom v DJ. Je pekné, že táto aplikácia umožňuje získať zlomok zážitku z DJ a cítiť sa ako skutočný majster hudby bez špeciálneho školenia. Funkčné preťaženie traktorov Traktor a Djay síce môže pôsobiť depresívne, ako pozitívne naladiť.

Pacemaker pracuje priamo so systémom Spotify a integruje sa do systému na najvyššej úrovni, čo umožňuje streamovanie informácií čo najhladšie a najpohodlnejšie k uchu poslucháča. A samozrejme, prvýkrát bolo možné hrať dve skladby súčasne. Vybraté skladby sa jednoducho nahrajú do miestneho úložiska a na konci program umiestni ďalšiu skladbu na stiahnutie. Nahrávanie skladieb je bohužiaľ zakázané z dôvodu použitia licenčnej zmluvy s knižnicou Spotify. Je určite smutné, že neexistuje žiadny spôsob, ako použiť vytvorené zmesi a tvorivý proces je obmedzený schopnosťami internetovej siete.

Aplikácia je veľmi podobná mixer Obrázok pre iPhone - je tiež cenovo dostupné a užívateľsky prívetivé. Pred rozhodnutím, či sa vám aplikácia páči alebo nie, môžete urobiť veľa v skúšobnom režime. Pre tých, ktorí sa už procesu zúčastňujú, vývojári ponúkajú ďalšie efekty za cenu 1,99 $.

Norberg je presvedčený, že jeho aplikácia posúva hustý rámec tvorivosti DJ:

Kardiostimulátor odstraňuje všetky vonkajšie prekážky pri ovládaní hudobnej tvorivosti. Demokratizácia DJingu je naším prvoradým záujmom. Integrovaná integrácia s programom Spotify odstraňuje najnovšie prekážky - už neexistujú žiadne prekážky vytvárania hudobných mixov.

Algoriddimov djay

Zvládne sa to za 3-4 hodiny. Program pracuje na MAC a PC. Umožňuje kombinovať skladby na cestách a má k dispozícii všetko, čo potrebujete. Jednoduché rozhranie Kompatibilné s iTunes a Spotify.

Navrhnuté špeciálne pre začiatočníkov. Bezplatný a intuitívny program. Zaostrené na vytvorenie zmesí, bez záznamu. Všetky DJ krémy, efekty, automix atď.

Vaše mixy, podcasty, živé vystúpenia a rozhlasové programy na Spotify. Malý sprievodca, ako to urobiť.

  • PRO účet na DJ.ru s rolami DJa, hudobníka alebo producenta (jedna z nich, alebo ľubovoľná podľa vášho výberu)
  • Spotify Account

Kliknite na tlačidlo Začíname:

Napíšeme svoje skutočné meno v latinke, začiarkneme políčko „Prečítal som si zmluvné podmienky a súhlasím s nimi“ a klikneme na tlačidlo „Pokračovať“

Ak je všetko v poriadku a všetko ste na serveri DJ.ru nakonfigurovali správne, zobrazí sa zelený nápis „Vyzerá dobre. Poďme ďalej“ a informácie na vašom podcastovom toku sa zobrazia vpravo, ako na obrázku vyššie (kliknutím na ikonu zväčšenia zobrazíte snímku na celej obrazovke)

Ďalej v ďalšom kroku vyplňte polia ako na nasledujúcom obrázku: V ktorej krajine sa podcast vytvára (kde sa podcast vytvára), Aký jazyk sa vo vašom podcaste používa najviac (primárny jazyk sa používa vo vašom podcaste), aký je váš poskytovateľ (kto je váš poskytovateľ hostingu?) - vyberte možnosť Iné / Neviem, Primárna kategória - Hudba, Vyberte až 3 podkategórie hudby (Vyberte až 3 podkategórie hudby) - zvyčajne ide o podkategóriu Elektronika. A stlačte tlačidlo NEXT:

V ďalšom kroku znova skontrolujte všetky informácie a stlačte tlačidlo SUBMIT:

edjing Mix (Android)

Toto je moja obľúbená aplikácia. Jednoduché, intuitívne a výkonné rozhranie. Existujú tri možnosti: zadarmo, za 300 rubľov a selektívny nákup. Automix a mnoho efektov urobí váš set tým najlepším. Podpora pre Deezer a SoundCloud. Môže sa zvládnuť za hodinu.

Môže sa zdať, že úlohou DJ je náhodne zapnúť a zmiešať vaše obľúbené skladby. Takže tu. Ty si to nemyslíš. To je tak ...

Takže s programom sme sa rozhodli, poyuzat, študovať všetky zvraty a gombíky. Išli sme ďalej. Tipy na výber skladieb pre svoju „bombu“:

  • Zhromaždite všetky svoje najviac skladby v jednom priečinku, Voľba je na vás, ale stále zvážte budúcu atmosféru. Mali by tu byť zriedkavé aj populárne (lepšie remixy). Vhodné budú neobvyklé a dlho zabudnuté zásahy. Úplne prvá skladba by mala nastaviť tón celého hudobného príbehu, ktorý sa bude hrať nasledujúcu hodinu.
  • Vypočujte si všetky skladby a zapíšte počet úderov za minútu pre každú (BPM), Zamyslite sa nad najlepším spôsobom usporiadania skladieb v poradí. Tip - je lepšie zrýchliť. To znamená, že začnite pomalými skladbami a potom postupne. Ale to je samozrejme individuálne.
  • Samozrejme, máte nejaké jednoducho nespojité motívy, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené po celej sade, Aby bol začiatok mäkký a očarujúci, koniec romantický alebo zvláštny. Tu je rada, ktorú mi dal jeden slávny DJ: „Ak chcete ukončiť vašu súpravu, vybrať tú najodletšiu a najbláznivejšiu kompozíciu, nikto ju nebude počúvať až do samého konca, a ak áno, bude si myslieť, že ste úplne odišli a zbláznili sa ...“ ...
  • Skontrolujte a dvakrát skontrolujte, čo sa stalo a čo budete hrať päťkrát, Dbajte na to. Napaľujte skladby na disk, disk Flash a do telefónu. Dajte si pozor na slúchadlá, káble a všetko ostatné v okolí. Je to párty a veľa alkoholu. Nikdy nevieš ...
  • Používajte iba dobre preverené vybavenie., Ak ide o párty, prenosný počítač alebo smartfón je iba váš. Ak je klub - vopred zistiť, aké vybavenie.
  • Prvýkrát je lepšie zvoliť skladby s priamym rytmom, Chyby nebudú vyzerať tak kriticky. Ale všeobecne - nebojte sa dostať na námestie alebo vietor efekt nesprávne. Stáva sa to každému. Ak ste leteli rýchlosťou, neváhajte. Lepšie je ostrejšie prepnúť pieseň ako bičovať plechovku.

Teraz dám niekoľko technických rád a nechajte ma na pokoji. Koniec koncov, na prípravu už máte veľmi málo času.

Algoritmus je jednoduchý. Vyberieme skladbu, počúvame slúchadlá, spustíme prvý balíček. Hľadáme druhú stopu, ktorá je vhodná pre rýchlosť alebo logické zaťaženie. Stiahnite si na druhý balíček. Synchronizujeme sa s prvým (automix) alebo použijeme efekty a ekvalizér na uskutočnenie prechodu. Naučte sa vopred koncept ako štvorec. To veľmi pomôže.
Prechod môžete diverzifikovať rôznymi spôsobmi. Najjednoduchšie je odstrániť nízke frekvencie na prvom decku a plynulo preniesť zvuk do druhého decku. Keď študujeme, vyskúšame funkciu a efekty slučky.
Zmes neutiahnite. Doslova 3 minúty a priniesť novú stopu. Sledujte tanečný parket. Cítiť to. Máte na starosti. Zapamätaj si to!
Vo všeobecnosti je lepšie (ak to situácia umožňuje) zaznamenať svoj prvý mix vopred - doma. A na večierok - vypite pár pohárov piva, sledujte objem a niekedy povzbudzujte krásnymi efektmi.

Samozrejme, sú to celkom amatérske tipy, ale určite pomôžu začiatočníkom!

Pozrite si video: Ty Dolla $ign - Or Nah ft. The Weeknd, Wiz Khalifa & DJ Mustard Music Video (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send