Užitočné tipy

Ako odstrániť osobu z priateľov na Facebooku

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Trávia niektorí z vašich priateľov na Facebooku celé dni hraním v Farmville alebo Bejeweled Blitz a vy o tom musíte čítať? Alebo sú príspevky niekoho také nepríjemné, že chcete odstrániť túto osobu od priateľov? Alebo si sa rozišla s tým chlapom a chcela si ho odstrániť zo svojich priateľov? Postupujte podľa týchto krokov a môžete bezpečne odstrániť svojich priateľov z Facebooku a nikdy o tom nebudú vedieť. Ak ich nechcete natrvalo odstrániť, môžete zablokovať určité príspevky bez toho, aby ste danú osobu odstránili z priateľov.

Osobu odstránime z priateľov prostredníctvom počítača v kancelárii. webové stránky

Prejdeme do vášho účtu na sociálnej sieti av hornom menu kliknutím na miniatúru prejdete na profil.

Už v profile kliknite na kartu Priatelia

Zobrazujeme zoznam používateľov, ktorých ste si pridali po celú dobu používania Facebooku. Naopak, osobu, ktorú chceme odstrániť, kliknite na tlačidlo „Odstrániť od priateľov“.

Veľmi jednoduché riešenie nášho problému. Musíme iba prejsť na stránku osoby, ktorú chceme odstrániť z príslušného zoznamu. Pozeráme sa v pravom hornom rohu a nájdeme tam tlačidlo „Priatelia“. Klikneme naň az rozbaľovacieho zoznamu vyberieme položku „Odstrániť ...“.

Mimochodom, ak vykonáte túto operáciu, váš profil zmizne aj od priateľov tejto osoby.

Odstráňte priateľa z mobilnej aplikácie

Ak často navštevujete svoj profil na Facebooku zo smartfónu, bolo by logické odstrániť priateľov z mobilnej aplikácie.

Spustite ho a kliknutím na svoj profilový obrázok sa dostanete do profilu:

Trochu posuňte stránku nadol, prejdite na položku „Priatelia“ a kliknite na odkaz „Zobraziť všetko“:

Nájdeme tú správnu osobu (alebo skôr už nepotrebnú) a oproti nemu klikneme na tlačidlo „Priatelia“:

Z rozbaľovacieho zoznamu vyberte položku „Odstrániť z ...“.

Všetko, takže sa nám podarilo odstrániť priateľa navždy zo sociálnej siete Facebook. Ak niečo nie je jasné, nezabudnite, že vždy môžete položiť svoju otázku v komentároch. A ak to bude možné, odpovieme na to.

Zoznamy priateľov na Facebooku

Predtým, ako odstránite svojich priateľov z Facebooku, sa zoznámte s možnosťami zoznamov a pravdepodobne urobíte len triedenie. Zoznam kontaktov môžete rozdeliť do nasledujúcich skupín:
• Blízki priatelia. Často dostávate upozornenia o tom, čo sa deje na ich stránke, a upozornenia sa dostanú o každej publikácii.
• Známe. O zmenách na svojej stránke sa len zriedka dozviete z novinového kanála, tu môžete umiestniť ľudí, s ktorými komunikujete zriedka.
• Limited. Majú k dispozícii iba tie materiály, ktoré vy sami budete môcť zobraziť každému.

Hlavnou výhodou je, že vaši priatelia nebudú vedieť, v ktorej z vašich skupín sú. Ak sa chcete stále navždy zbaviť kontaktu, existujú dva spôsoby, o ktorých sa budeme podrobnejšie zaoberať nižšie. Nezaujímajú vás správy v informačnom kanáli od konkrétnej osoby, ale nechcete sa s ním hádať kvôli odstráneniu zo zoznamu kontaktov, nájdete jeho príspevok a kliknite na šípku v pravom hornom rohu. Vyberte a vykonajte príkaz „Zrušiť odber z ...“.

Čo sú skrytí priatelia

V živote sa stáva, že vaši priatelia s vami môžu zaobchádzať rovnako dobre, ale byť voči sebe nepriateľmi. Aby ste nestratili dobrý vzťah, ak ste priatelia nielen v reálnom živote, ale aj na sociálnych sieťach, môžete podniknúť také kroky, ako v «facebook» blízki priatelia. Pomôže to sprístupniť vaše kontakty iba vám a nikto ich nebude vidieť. Je to užitočné, ak sa vám nepáči publicita a nechcete, aby sa zobrazoval zoznam vašich priateľov.

Ako skryť priateľov na Facebooku

Odstránenie z verejného prístupu je pomerne jednoduché. Ak to chcete urobiť, odstráňte značku a pravidlo prestane platiť. Existuje niekoľko spôsobov, ako skryť svojich priateľov na Facebooku. Ak to chcete urobiť, prejdite na kartu Priatelia a nájdite ovládacie tlačidlo v pravom hornom rohu. V zobrazenej ponuke kliknite na položku a vykonajte zmeny nastavení ochrany osobných údajov. Uvidíte tri možnosti, ako zobraziť zoznam priateľov:
• Iba pre vás.
• Vy a priatelia.
• Každý používateľ.
Tam si môžete zvoliť nastavenia všeobecného zoznamu, ktoré sú pre vás vhodné, ako aj upraviť publicitu jednotlivých zoznamov. K dispozícii je tiež položka nastavení používateľa, ktorá vám dáva väčšiu slobodu pri výbere stupňa ochrany osobných údajov. Teraz viete, ako odstrániť priateľov z Facebooku.

Odstránenie priateľov zo zoznamu kontaktov

Proces „vyčistenia“ vášho zoznamu kontaktov nebude trvať príliš dlho. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť.

 1. Prejdite na stránku priateľa, ktorého chcete odstrániť.
 2. Umiestnite kurzor myši na sekciu Priatelia v hlavičke Kroniky.
 3. V zobrazenej ponuke vyberte možnosť Odstrániť od priateľov. Úspešne ste sa zbavili priateľa!

Táto metóda je vhodná pre prípady, keď chcete z Facebooku odstrániť jedného alebo viacerých priateľov. Ak plánujete vážne vyčistiť zoznam kontaktov na Facebooku, mali by ste použiť iný spôsob.

 1. Choďte do svojej kroniky.
 2. Prejdite do sekcie „Priatelia“.
 3. V zozname priateľov nájdite osobu, ktorú chcete odstrániť z Facebooku. Umiestnite kurzor myši na priateľov napravo od jeho mena.
 4. V zobrazenej ponuke vyberte možnosť Odstrániť od priateľov. Práca je hotová!

Ako v prvom prípade, celý proces netrvá dlhšie ako 3 minúty. Ale pomocou tejto metódy ušetríte čas, pretože Nemusíte navštíviť každú stránku osobitne, opakujte postup znova a znova.

Je dôležité pamätať!

Takže užívateľ Facebooku, ktorý sa rozhodne odstrániť priateľa zo svojho zoznamu kontaktov, by mal pamätať na toto:

 • Existujú dva spôsoby, ako sa zbaviť kontaktu: na stránke priateľa alebo v časti Priatelia,
 • odstránením priateľa zo zoznamu kontaktov sa odstránite aj zo zoznamu priateľov,
 • váš priateľ nedostane upozornenie, že ste ho vylúčili od svojich priateľov,
 • Ak chcete znova pridať priateľa do svojho zoznamu kontaktov, musíte mu poslať žiadosť o pridanie.

A nezabudnite, že nájsť vašich priateľov na Facebooku je ťažšie ako ich zbaviť. Preto by sa pred prijatím rozhodnutia o vymazaní kontaktu malo zaistiť nevyhnutnosť a primeranosť jeho úmyslu.

Ak je váš kanál upchaný nepotrebnými publikáciami alebo ak už len nechcete vidieť určitú osobu alebo viacerých priateľov vo svojom zozname, môžete sa odhlásiť alebo ich zo zoznamu odstrániť. Môžete to urobiť priamo na svojej stránke. Tento postup môžete použiť niekoľkými spôsobmi. Každá z nich je vhodná pre rôzne situácie.

Ak už nechcete vidieť konkrétneho používateľa vo svojom zozname, môžete ho odstrániť. Toto sa robí veľmi jednoducho, v niekoľkých krokoch:

Teraz neuvidíte tohto používateľa ako priateľa a jeho publikáciu neuvidíte vo svojej kronike. Táto osoba si však bude stále môcť zobraziť vašu osobnú stránku. Ak ho chcete chrániť pred týmto, musíte ho zablokovať.

Zrušiť odber priateľa

Táto metóda je vhodná pre tých, ktorí nechcú vidieť publikáciu svojho priateľa v kronike. Ich vzhľad môžete na svojej stránke obmedziť bez toho, aby ste zo zoznamu odstránili osobu. Ak to chcete urobiť, musíte sa odhlásiť.

Prejdite na svoju osobnú stránku a potom vo vyhľadávaní na Facebooku musíte nájsť osobu, ako je opísané vyššie. Prejdite na jeho profil a napravo sa zobrazí karta „Ste prihlásený / -á na odber“ , Umiestnením kurzora myši nad ňu zobrazíte ponuku, v ktorej musíte vybrať „Zrušiť odber aktualizácií“ .

Teraz sa vám vo vašom streame nebudú zobrazovať aktualizácie tejto osoby, ale bude s vami stále priateľmi a bude môcť komentovať vaše príspevky, prezerať si svoju stránku a písať správy.

Odhláste sa na odber viacerých ľudí súčasne

Predpokladajme, že máte určitý počet priateľov, ktorí často diskutujú o téme, ktorá sa vám nepáči. Nechceli by ste to sledovať, takže môžete použiť hromadné odhlásenie. Toto sa vykonáva takto:

Na svojej osobnej stránke kliknite na šípku napravo od ponuky rýchleho pomocníka. V otvorenom zozname vyberte položku „Nastavenia informačných kanálov správ“ .

Teraz sa pred vami zobrazí nové menu, kde musíte vybrať položku „Zrušiť odber ľudí na skrytie svojich príspevkov“ , Kliknutím na ňu začnete upravovať.

Teraz môžete označiť všetkých priateľov, ktorých odber chcete zrušiť, a kliknite na tlačidlo "Hotovo" na potvrdenie vašich akcií.

Týmto sa dokončí nastavenie predplatného, ​​ďalšie zbytočné publikácie sa neobjavia vo vašom informačnom kanáli.

Preneste priateľa do svojho zoznamu priateľov

Zoznam ľudí, ako sú známi, je k dispozícii na sociálnej sieti Facebook, kde môžete preniesť vybraného priateľa. Prevod do tohto zoznamu znamená, že priorita zobrazovania jeho publikácií vo vašom streame sa zníži na minimum a s veľmi vysokou pravdepodobnosťou si ani nikdy nevšimnete publikácie tohto priateľa na svojej stránke. Prechod na status priateľa sa vykonáva takto:

Napriek tomu prejdite na svoju osobnú stránku, na ktorej chcete konfigurovať. Použite vyhľadávanie na Facebooku, aby ste rýchlo našli priateľa, ktorého potrebujete, potom prejdite na jeho stránku.

Nájdite potrebnú ikonu napravo od avatar, umiestnením kurzora nad kurzor otvorte ponuku nastavení. Vyberte položku "Známe" presunúť priateľa do tohto zoznamu.

V tomto prípade je nastavenie ukončené, kedykoľvek môžete znova preniesť osobu do stavu priateľa alebo naopak, odstrániť ju z priateľov.

To je všetko, čo potrebujete vedieť o odstraňovaní priateľov a odhlásení od nich. Upozorňujeme, že sa môžete kedykoľvek zaregistrovať pre určitú osobu. Ak však bola odstránená z priateľov a po jej opätovnom vyvolaní žiadosti, bude na vašom zozname až po prijatí vašej žiadosti.

Ako odstrániť priateľov z Facebooku

Ako odstrániť priateľa z Facebooku

Prejdite na Facebook, zadajte svoje užívateľské meno a heslo.

Do hľadaného výrazu, ktorý sa nachádza v pravom hornom rohu stránky, napíšte meno osoby, ktorú chcete odstrániť od svojich priateľov. Potom prejdite na jeho profil. Najzaujímavejšie je, že ak odstránite priateľov z Facebooku, nedostanú o tom žiadne upozornenia. K odstráneniu priateľov dochádza bez povšimnutia. Existujú dva spôsoby, ako odstrániť priateľov z Facebooku. Zvážte postupne všetky.

Stránka každého používateľa má tlačidlo „Odstrániť z priateľov“. Nachádza sa vľavo dole. Musíte naň kliknúť, potom sa objaví malé okno, v ktorom budete musieť potvrdiť svoju činnosť kliknutím na známe tlačidlo „Odstrániť z priateľov“.

Toto je možnosť, ako odstrániť priateľov z Facebooku pohodlnejšie. Musíte kliknúť na odkaz „Priatelia“. Potom musíte kliknúť na „Všetci priatelia“ („Všetci priatelia“). Otvorí sa nová stránka, na ktorej musíte označiť tých používateľov (krížik pred mená priateľov), ktorých chcete odstrániť. Ďalej sa zobrazí nové okno. V ňom musíte svoju akciu potvrdiť kliknutím na tlačidlo „Odstrániť“. Ak si náhle zmeníte názor, nemôžete si všimnúť, že ste odstránili priateľa.

Možno ste pracovali alebo hrali s určitým okruhom ľudí, ale postupom času sa vaše záujmy rozchádzali a neexistuje komunikácia. V takých okamihoch potrebujete vedieť: ako odstrániť priateľov z Facebooku, aby ste sa ušetrili od toho, aby ste vo svojom zozname kontaktov nechali veľké množstvo nepotrebných ľudí.

Ako odstrániť priateľov z Facebooku zo svojej stránky

Ak sa rozhodnete vymazať zoznam kontaktov, môžete to urobiť zo svojej stránky. Ak to chcete urobiť, musíte prejsť do sekcie „Priatelia“. Uvidíte všetkých vo vašom zozname kontaktov. Možno, že ak máte medzi priateľmi veľký počet priateľov, budete musieť pomocou kolieska myši prejsť na požadovaný. Keď sa rozhodnete, s kým už nechcete hovoriť, presuňte kurzor doprava a kliknite na tlačidlo „Priatelia“. V rozbaľovacej ponuke vyberte príkaz „Odstrániť“ a potom potvrďte akciu.

Po vykonaní tejto akcie sa daná osoba už nebude zobrazovať vo vašom zozname kontaktov. O tom nedostane žiadne oznámenia.

Spôsob odstránenia kontaktu cez jeho profil

Môžete tiež prejsť na stránku osoby, s ktorou už nechcete byť priateľmi, a odtiaľ vykonať potrebné kroky. Táto metóda je vhodná, ak nechcete dlho vyhľadávať požadovaný kontakt v zozname alebo ak chcete po prečítaní jeho poslednej publikácie odstrániť priateľa z Facebooku.
Do vyhľadávacieho panela zadajte meno osoby, ktorú potrebujete, alebo kliknite na ňu na páse s nástrojmi, prejdite na stránku. Napravo od mena je niekoľko tlačidiel, z ktorých prvé je „Priatelia“ a potom pokračujte podľa vyššie uvedeného algoritmu.

Odstránenie sledovateľov Facebooku

Zbavenie predplatiteľov sa bude javiť ako hlúpa udalosť pre informačnú spoločnosť, ktorá na svoju stránku priťahuje množstvo ľudí, aby im predala služby a tovar. Preto je pozornosť každého priateľa veľmi dôležitá. Bežný používateľ však nepotrebuje trollov, negatívnych komentátorov a niekoho z príbuzných, ktorí sledujú zábavu majiteľa sociálnej stránky. Preto sa môžu jedného dňa zamyslieť nad tým, ako odstrániť odberateľov Facebooku. Deje sa to jednoducho. Používateľ môže byť pridaný do obmedzeného zoznamu v angličtine - „Obmedzené“. Na zoznam sa dostanete kliknutím na anglickú verziu „Pridať do zoznamov“ - „Pridať do zoznamov“.

Po vykonaných manipuláciách nebude môcť osoba, ktorá je na obmedzenom zozname, vidieť, čo o sebe píšete. Na prezeranie a čítanie budú mať k dispozícii iba vaše verejné záznamy. Preto je potrebné nakonfigurovať každý osobný záznam tak, aby nepatril do verejnej sféry. Nemusíte teda premýšľať o tom, ako odstrániť priateľa a sledovateľa z Facebooku. Pred uverejnením príspevku musíte vybrať možnosť „Vybrať publikum pre príspevok“, v angličtine - „Výber publika“. Ďalej - „User Settings“, je tiež „Custom“. Potom - „Nevidím“ - „Skryť toto“. A tam už sú uvedené mená ľudí, ktorí by si nemali prečítať vašu publikáciu.

Ako vyčistiť svoju kroniku?

Mnoho používateľov sociálnych sietí propaguje svoje zdroje, informačné produkty a ďalšie veci v nich. Ak sa vám nepáči dominancia reklamných príspevkov vo vašom informačnom kanáli, ale nechcete odstrániť svojho priateľa z Facebooku, stačí stránku zodpovedajúcim spôsobom nastaviť. V takom prípade obráťte svoju pozornosť opäť na tlačidlo „Priatelia“ umiestnené pod avatarom konkrétneho známeho. V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť „Zobraziť v spravodajských kanáloch“, v angličtine - „Zobraziť v spravodajských kanáloch“. A tam už zrušte začiarknutie políčka.

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť správ, ktoré pre vás nie sú zaujímavé, je prejsť na „Nastavenia“, kliknite na „Aké typy aktualizácií“ - „Aké typy aktualizácií“. Tam by ste už mali vybrať záznamy, ktoré chcete čítať a prezerať. Ďalšou metódou, ktorá vám umožní zrušiť odber správ od vašich priateľov na Facebooku, je presunúť kurzor myši nad avatar, objavia sa tri tlačidlá, musíte kliknúť na „Predplatné“ a zrušiť začiarknutie políčka. Potom budete oslobodení od čítania spamových správ na svojej stránke.

Pin
Send
Share
Send
Send