Užitočné tipy

Ako urobiť počiatočné písmeno slovom

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdravím, vážení čitatelia! Dnes sa pozrieme na to, ako vytvoriť efekt dizajnu stránky - úvodné písmeno.

Počiatočný list - Toto je technika formátovania textu, čo je zväčšené prvé písmeno. Zvyčajne sa používa v tlačených médiách, knihách, keď je prvé písmeno článku, príbehu alebo kapitoly vyhotovené zvláštnym spôsobom a tento dizajn môže obsahovať obrázky rastlín, zvierat a iných predmetov.

Pomocou úvodného listu upútajú pozornosť čitateľa na začiatok textu. Vytváranie počiatočných písmen na html stránkach nesmie byť ťažké. Ďalej zvážte, ako to urobiť.

Počiatočné písmeno v texte

Najjednoduchším spôsobom je jednoducho zväčšiť prvé písmeno textu a zvýrazniť ho farbou. Na tento účel je lepšie použiť nepravý , pomocou ktorého môžete určiť štýl prvého znaku v texte prvku. Napríklad:

Keď nočná rosa a horský vietor osviežili horiacu hlavu a moje myšlienky sa vrátili k normálu, uvedomil som si, že prenasledovanie po stratenom šťastí bolo zbytočné a bezohľadné. Čo ešte potrebujem? - vidíš ju? - prečo? Nie je to medzi nami? Jeden trpký bozk rozlúčenia moje obohatenie nez obohatí a potom bude pre nás ťažšie sa rozlúčiť.

definícia

A začneme priamo definíciou toho, čo je začiatočné písmeno, ale úplne popíšeme prvé písmeno v programe. Ako veľa ľudí vie z hodín ruského jazyka, počiatočné písmeno je veľké písmeno na začiatku kapitoly. Zvyčajne má veľkosť mnohonásobne väčšiu ako zvyšok písma v texte.

V programe má písmeno rovnaké charakteristiky, ale jeho umiestnenie sa môže líšiť v jeho umiestnení. Môžete ho napríklad vložiť do samotného textu. V tomto prípade budú slová pretekať okolo pravého a dolného okraja a budú umiestnené v ľavom hornom rohu listu. Druhá možnosť znamená jej samostatné usporiadanie, keď je zvyšok textu napravo od počiatočných písmen, ako by bol napísaný v inom stĺpci.

Vytvorenie úvodného listu

Po zistení, čo to je a ako to vyzerá v programe, môžete prejsť priamo na to, ako vytvoriť počiatočné písmeno v programe Word. Máme teda text, ktorý je rozdelený do kapitol. Používateľ musí čeliť úlohe zvýraznenia prvého písmena novej kapitoly, tj vytvorenia počiatočného písmena. Postupujte takto:

 1. Umiestnite kurzor pred slovo od prvého písmena, z ktorého chcete vytvoriť počiatočné písmeno.
 2. Na paneli nástrojov kliknite na kartu „Vložiť“.
 3. Na paneli s nástrojmi „Text“ kliknite na tlačidlo „Počiatočné písmeno“.
 4. V zobrazenej doplnkovej ponuke vyberte typ uzáveru, ktorý vám vyhovuje.

Celkovo existujú dva typy: „V texte“ a „Na poli“. Boli opísané na začiatku tohto článku. Každý typ je označený ikonou, na ktorej je zobrazená konečná podoba vloženého počiatočného písmena. Kliknite na požadované miesto a písmeno sa nainštaluje. Ako vidíte, robiť to nie je také ťažké, dokončenie úlohy vyžadovalo štyri kroky.

Nastavenia viečok

Takže sme prišli na to, ako vytvoriť list v „Slove“, ale je tu šanca, že nakoniec nedostanete výsledok, ktorý bol pôvodne koncipovaný. V takom prípade môžete manuálne nakonfigurovať počiatočné písmená, o ktorých sa bude diskutovať teraz.

 1. Otvorte ponuku s uzáverom a vyberte možnosť „Možnosti“.
 2. Zobrazí sa okno s výzvou na zadanie všetkých potrebných nastavení displeja.
 3. V stĺpci „Poloha“ si môžete zvoliť miesto na zobrazenie počiatočných písmen, ktoré už bolo popísané skôr.
 4. V stĺpci „Parametre“ môžete zmeniť písmo, ak chcete, aby sa líšilo od hlavného textu.
 5. Môžete tiež zmeniť výšku v riadkoch a vzdialenosť od textu zmenou hodnôt v príslušných vstupných poliach.

Po nastavení všetkých potrebných hodnôt kliknite na tlačidlo OK. Počiatočné písmeno je nastavené tak, ako ste chceli.

Zdravím, vážení čitatelia! Dnes sa pozrieme na to, ako vytvoriť efekt dizajnu stránky - úvodné písmeno.

Počiatočný list - Toto je technika formátovania textu, čo je zväčšené prvé písmeno. Zvyčajne sa používa v tlačených médiách, knihách, keď je prvé písmeno článku, príbehu alebo kapitoly vyhotovené zvláštnym spôsobom a tento dizajn môže obsahovať obrázky rastlín, zvierat a iných predmetov.

Pomocou úvodného listu upútajú pozornosť čitateľa na začiatok textu. Vytváranie počiatočných písmen na html stránkach nesmie byť ťažké. Ďalej zvážte, ako to urobiť.

Pokyny krok za krokom

V tomto podrobnom návode vám ukážem, ako vložiť počiatočné písmeno (veľké písmeno) do dokumentu programu Microsoft Word 2013. Na začiatok vyberte prvé písmeno slova, v ktorom bude písmeno.

Ďalej prejdite do časti „Vložiť“ a kliknite na tlačidlo „Text“.

V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na tlačidlo „Počiatočné písmeno“ a vyberte jeho umiestnenie vzhľadom na text.

Počiatočný list je pripravený! Ak boli informácie pre vás užitočné - kliknite na Ďakujeme!

Ako urobiť počiatočné písmeno v programe Word

Začnime teda vytvárať jedinečný kreatívny štýl pre váš dokument Word. Text môže byť čokoľvek od blahoželania k výročiu a končiac vlastným literárnym dielom. Hlavné je, že to vyzerá ako vhodné (list zjavne nie je vhodný pre obchodné dokumenty):

 1. Zaujíma nás ponuka „Vložiť“ na hornom horizontálnom paneli s nástrojmi.
 2. Spomedzi všetkých ponúkaných funkcií nájdete v časti „text“ funkčnú kartu s názvom „Pridať počiatočné písmeno“.
 3. Klikneme a objavia sa možnosti umiestnenia listu - „na poli“, „v texte“ alebo „nie“ (tj písmeno neexistovalo, nikdy nebude).
 4. V tej istej ponuke môžete použiť reťazec „Počiatočné písmená“. V takom prípade sa nám otvorí okno s rovnakými spôsobmi usporiadania počiatočného písmena, iba okamžite bude možné nainštalovať písmo s výškou veľkého písmena a jeho vzdialenosťou od textu. Pozeráme sa na snímku obrazovky a vyskúšame!

POZOR! Aby bola funkcia aktívna pri pridávaní počiatočného písmena, musíte do dokumentu najskôr napísať aspoň jedno slovo!

Dekorácie Počiatočné písmená

A teraz najzaujímavejšia časť - začneme experimentovať s typmi a farbami počiatočných písmen. Za týmto účelom môžete vybrať veľké písmeno podržaním ľavého tlačidla myši (alebo podržaním klávesu Shift vyberte písmeno vľavo alebo vpravo) a potom naň kliknite pravým tlačidlom. Otvorí sa menu s funkciami, v ktorom nastavíme všetky požadované parametre a potom obdivujeme, čo sa stalo!

Pin
Send
Share
Send
Send