Užitočné tipy

Aplikácia Waze vám ponúka hlasové ovládanie vlastného navigátora

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš milovaný Waze bol práve aktualizovaný na verziu 3.7.6. Vývojári skromne mlčia o celej sérii zmien, opráv a doplnkov, ale zdôrazňujú hlasové vyhľadávanie, ktoré sa objavilo, hoci na niektorých zariadeniach s Androidom tento čip už fungoval v starších verziách Waze.

Vo všeobecnosti sa táto verzia vyznačuje prítomnosťou hlasového vyhľadávania, ktoré nám pomôže nájsť adresy a miesta bez namáhania prstami, očami a pozornosťou. Stačí kliknúť na mikrofón a hovoriť! Na navigáciu na adresy našich kontaktov môžeme dokonca použiť hlasové vyhľadávanie. Tento čip je už podporovaný v 45 jazykoch, ale zoznam sa aktualizuje.

Táto verzia je tiež plne kompatibilná s iOS7 a dostala aktualizované a pohodlnejšie menu na výber hlasových pokynov.

Stiahnite si, užívajte si, užívajte si.
Zoznámte sa so mnou vo Waze!

Navigačná aplikácia Waze pridala svojim používateľom rôzne navigačné hlasy, ktoré teraz môžu nezávisle hlasové povely.

Navigačná aplikácia Waze Ponúka široký výber hlasov pre navigáciu. Ale ak skôr tento zoznam pozostával hlavne z rôznych celebrít, teraz voľba padla na vás.

Teraz, keď Waze vám umožňuje nahrávať svoj vlastný hlas pre navigačné tímy. Keď príde čas „odbočiť vľavo“, nebudete už musieť postupovať podľa pokynov niekoho iného.

Táto funkcia bola pôvodne k dispozícii iba pre robot- zariadenia a až neskôr sa objavili iOS.

To sa dá urobiť v troch jednoduchých krokoch:

 • spustite aplikáciu a prejdite na jej nastavenia kliknutím na ozubené koliesko nastavení v hornom rohu rozbaľovacej ponuky,
 • dotkni sa funkcie “Hlasový smer„A vybrať“Nahrajte nový hlas»,
 • «Pomenujte svoj hlas„Umožňuje vám pomenovať váš hlas.

Celkovo je potrebné vysloviť dvanásť hlasových pokynov rozdelených do kategórií.

Nová funkcia Waze ponecháva široký priestor pre kreativitu. Nikto nie je povinný používať obvyklé suché výrazy a môžete preukázať fantáziu. Vývojári však používateľov upozorňujú, že zmena dôležitých príkazov môže byť nebezpečná.

Tlačidlo „Share“ (Zdieľať) v ponuke „Voice Directions“ (Smery hlasu) okrem iného umožní celému svetu vychutnať si hlasové talenty.

Google maps Objavila sa nová funkcia, ktorá vám umožňuje predpovedať čas cesty na základe určeného času na začatie pohybu.

obsah

Existuje však riešenie, vďaka ktorému môžete Alice začať len hlasom z ktorejkoľvek obrazovky, bez použitia rúk a dokonca aj na uzamknutom telefóne. Tento trik funguje vďaka schopnosti spúšťať aplikácie hlasom prostredníctvom aplikácie Google Assistant a funkcie Hlasová zhoda, ktorá je k dispozícii pre Android 5 a novší.

Spustenie Alenky pomocou nástroja Google Assistant nie je také pohodlné ako vyslovenie výrazu „Alice, ...“ v šikovnom stĺpci stanice Yandex. Táto metóda však funguje, ako môžete vidieť na videu:

Stiahnite si Yandex a aktivujte hlasovú aktiváciu

Alice v súčasnosti nemá vlastnú samostatnú aplikáciu. Spoločnosť Yandex integrovala Alice do aplikácie s rovnakým názvom „Yandex“ na platformách Android a iOS.

download Yandex s Alice Môžete sledovať tento odkaz:

Uistite sa, že hlasová aktivácia Alice je povolená v aplikácii Yandex na vašom zariadení s Androidom (po inštalácii je predvolene povolená).

Ako spustiť Alenu pomocou Asistenta Google

Ak chcete začať, musíte si nainštalovať Google Assistant a aktivovať funkciu Hlasová zhoda. Funkcia Voice Match bohužiaľ nefunguje na niektorých telefónoch s Androidom, napríklad na telefónoch Xiaomi (kvôli zvláštnostiam schránky MIUI).

 1. Po nainštalovaní aplikácie Google Assistant a nastavení hlasovej zhody zamknite telefón. Povedzte „Ok Google“. Telefón sa odomkne a Asistent Google sa spustí v pohotovostnom režime hlasovým povelom.
 2. Povedzte „Otvoriť Yandex“ alebo „Otvoriť aplikáciu Yandex“.
 3. Otvorí sa aplikácia Yandex (v nej je zabudovaná Alice). Povedzte „Počúvajte, Alice“ alebo „Dobrý deň, Alice“.
 4. Hlasová asistentka Alice je aktivovaná.
 5. Nakoniec sa od nej môžete niečo opýtať, napríklad „povedzte technologickým novinkám“.

Popísaný spôsob aktivácie Alice na uzamknutej obrazovke samozrejme nie je taký pohodlný ako pomocník Google - namiesto jedného musíte zavolať 3 hlasové povely. Podľa pravidiel spoločnosti Google však čoskoro nebudú k dispozícii ďalšie spôsoby spustenia Alice hlasom. V lete roku 2018 sa začal predávať inteligentný stĺp Yandex Station so vstavanou Alice - v tomto prípade hlasový asistent Yandex v predvolenom nastavení pracuje v režime Vždy počúvať.

Ruským asistentským tímom sme podali žiadosť o pomoc, ktorú pravidelne aktualizujeme. Nainštalovaním tejto aplikácie budete mať vždy najaktuálnejší zoznam príkazov:

Hlasové ovládanie Android

Ovládanie hlasom Android je inovatívna technológia, pomocou ktorej môžete ovládať zariadenie bez zbytočných manipulácií, ale iba hlasom. Táto funkcia je pod aktívnym vývojom a zlepšovaním.

Ok, Google v systéme Android, umožňuje používať zariadenie efektívnejšie. Hlas môže vykonávať mnoho funkcií a získať vysoko kvalitné výsledky. Napríklad vyhľadajte potrebné informácie, zapnite / vypnite aplikácie a dokonca napíšte text. Doteraz tento vývoj nie je dokonalý a zahŕňa rôzne nedostatky.

Všetky príkazy, ktoré je možné implementovať pomocou hlasového ovládania, sú rozdelené do dvoch skupín.

 1. ovládajte funkcie samotného zariadenia - ak chcete počúvať hudbu, povedzte - „Prehrať zoznam skladieb“, ak chcete zapnúť budík, potom vyslovte frázu - „Zobuď ma v takom a takom čase“ atď.
 2. vyhľadávanie informácií - pomocou hlasovej žiadosti môžete zistiť napríklad počasie, pozrieť sa na skóre hry vášho obľúbeného tímu, nájsť texty piesne atď.

Bohužiaľ, v ovládaní hlasom sú určité obmedzenia. Niekedy nemôžete získať informácie o nevyžiadaných žiadostiach. Napríklad vás zaujíma harmonogram stretnutí v kinách v Kyjeve a dostanete odpoveď bez akýchkoľvek problémov, ale ak požiadate rovnakú žiadosť, ale pokiaľ ide o menšie mesto, môžu nastať problémy a môžete sa stretnúť s nedostatkom informácií.

Ako povoliť hlasové ovládanie

Ak chcete používať ovládanie hlasom v poriadku, spoločnosť Google, musíte mať neustále pripojenie na internet. V obmedzenej veľkosti môže aplikácia fungovať bez internetu, ale kvalita rozpoznávania hlasu bude veľmi nízka a použitie tejto funkcie bude takmer nemožné.

Zapnutie hlasového ovládania je jednoduché. Ak to chcete urobiť, musíte:

 1. nainštalujte aplikáciu Google, ak už máte nainštalovanú, potom skontrolujte, či je to najnovšia verzia
 2. prejdite do aplikácie Google
 3. v ľavom hornom rohu kliknite na ikonu, ktorá vyzerá ako tri vodorovné čiary
 4. potom choď na "nastavenie»
 5. zvoľte "Hlasové vyhľadávanie»
 6. po - “Rozpoznanie je v poriadku, Google"Alebo"Na akejkoľvek obrazovke»

Na niektorých zariadeniach je rozpoznávanie hlasu dostupné nielen v aplikácii Google, ale aj v iných programoch. V programe Google kliknite na:

 1. «nastavenie»
 2. ďalej - “aplikácie". Uvidíte zoznam programov, v ktorých môžete používať Ok, Google

Hlavnými požiadavkami na ovládanie hlasom je prítomnosť programu Google verzie 3.5 alebo vyššej a operačného systému Android 4.4 alebo novšieho.

Ako nastaviť hlasové ovládanie

Funkcia Ok, Google je vždy aktívna za predpokladu, že máte spustenú aplikáciu Google alebo Google Chrome. Po aktivácii systém zaznamená váš hlas av budúcnosti by nemal byť problém s rozpoznaním. Na splnenie požiadavky stačí povedať frázu Ok, Google a sformulovať otázku alebo príkaz.

Ako vypnúť hlasové ovládanie

Zakázanie OK, Google nie je o nič ťažšie ako zakázanie. Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

 1. prejdite do aplikácie Google
 2. v ľavom hornom rohu je ikona, ktorá vyzerá ako tri vodorovné čiary
 3. zvoľte "Hlasové vyhľadávanie»
 4. ďalej “Rozpoznanie je v poriadku, Google»
 5. zrušte začiarknutie políčka - “Na akejkoľvek obrazovke"Alebo"Vždy zapnuté»

Hlasové ovládanie

OK, spoločnosť Google rozpoznáva mnoho rôznych príkazov. Neexistuje žiadny špecifický zoznam vykonaných požiadaviek, pretože každý používateľ má iné.

Tu je krátky zoznam príkazov, ktoré možno vykonať pomocou hlasového ovládania:

 • zavolajte ktorejkoľvek osobe z vášho zoznamu kontaktov
 • poslať textovú správu
 • poslať e-mail
 • príspevok na sociálne siete
 • sledovať zásielku
 • spustiť aplikáciu
 • zistiť počasie
 • získať trasu do cieľa
 • nájsť miesto, spoločnosť, inštitúciu
 • preklad textu z jedného jazyka do druhého
 • identifikovať pieseň a tak ďalej

Hlasové ovládanie nefunguje. Aké by mohli byť príčiny a ako to vyriešiť?

Uistite sa, že hlasové ovládanie je aktívne: “nastavenie» — «Hlasové vyhľadávanie» — «Ok Google Recognition". Začiarknite políčko - “Z aplikácie Google". Pre správnu funkciu ovládania hlasom potrebujete tiež pripojenie na internet. Uistite sa, že je vaše zariadenie pripojené k Wi-Fi alebo mobilnému internetu. Skúste reštartovať zariadenie.

Pin
Send
Share
Send
Send