Užitočné tipy

Ako liečiť opar rýchlo a bezbolestne

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa rôznych štatistík je 80 až 95 percent ľudí na celom svete nositeľmi vírusu herpesu, ktorý sa nemusí v živote človeka vôbec prejaviť. V prípade výskytu oparu na perách, mnohí pripisujú stresu, podchladeniu, prechladnutiu.

Na perách sa veľmi často objavuje opar po opaľovaní alebo po dlhej dobe v klimatizovanej miestnosti. Áno, to vyvoláva výskyt oparu, ktorý je neustále v tele a „čaká“ v krídlach.

„Chlad na perách“ sa objavuje vždy náhle av nesprávnom čase, čo spôsobuje estetické, psychologické a fyzické nepohodlie, najmä v prípade spravodlivejšieho sexu. Dormant zákerný vírus sa prebudí so zníženou imunitou.

Ak sú prejavy oparu epizodické a ľahké, potom existuje niekoľko spôsobov, ako rýchlo vyliečiť opary na perách. Sú to symptomatické prípravky so sušiacim, dezinfekčným a epitelizačným účinkom.

Avšak u 15% populácie je recidíva oparu taká častá, niekedy každých šesť mesiacov alebo dokonca mesačne, čo si vyžaduje vážnu dlhodobú komplexnú terapiu pod dohľadom lekára.

Okrem antivírusových liekov predpísaných lekárom podľa schémy je nevyhnutné použitie imunomodulátorov. Doteraz medicína nepozná spôsoby, ako navždy zbaviť telo vírusov. Preto človek môže bojovať iba so svojimi prejavmi.

Bylinné liečivo na pery

Keď sa opar objaví, jeho príznaky sú také zrejmé, že vzhľad malého tuberkulu sa okamžite cíti: bolesť, pálenie, svrbenie, začervenanie. Žena chce okamžite bežať do lekárne, aby rýchlo odstránila opar na perách a znova sa stala krásnou a široko sa usmiala. Farmaceutický priemysel ponúka mnoho rôznych prostriedkov na opar, medzi nimi:

Antivírusové lieky

Orálne antivírusové lieky na opar predpisuje lekár iba v prípadoch, keď sú vyrážky na perách významné, postihujú veľkú plochu okolo tela, ako aj pri genitáliách alebo oparoch. Na liečenie herpetických erupcií sa za účinnú považujú tradične lieky s aktívnou látkou Acyclovir (krém 50 - 80 rubľov), ako aj Zovirax (cena 200 rubľov). Valtrex sa osvedčil (cena 1100 za 10 ks, 3300 za 42 ks), je oveľa drahší, ale účinnejší ako Acyclovir. Pred použitím antivírusového krému by sa rana mala ošetriť antiseptikom bez alkoholu. Zoznam antivírusových liekov proti oparu:

 • Acyclovirové prípravky. Inhibítory DNA polymerázy Vo forme acyklovir trifosfátu inhibujú syntézu vírusu DNA. Acyclovir, Zovirax, Virolex.
 • Valaciklovirové prípravky. Valciclovir, Valtrex. Ester acykloviru transformovaný po absorpcii na acyklovir.
 • Penciclovirové prípravky. Vo forme trifosfátu penciclovir tiež blokuje syntézu vírusovej kyseliny deoxyribonukleovej.
 • Famciclovirové prípravky. Proliečivo, ktoré sa v pečeňových bunkách mení na penciklovir.
 • Masť - Acyclovir, Zovirax, Florenal, Bonaphton
 • Tromantadín (Viru-Merz Serol) je účinné liečivo (cena 320 - 330 rubľov, vyrobené v Nemecku), vyrába sa vo forme gélu na vonkajšie použitie, používa sa na zápal kože spôsobený oparom. Gél zastaví zápal, svrbenie, pálenie v ohnisku za 3-4 dni a zabraňuje relapsom na dlhú dobu.

Liečebný režim

 • Etapa 1. Postupné zhoršovanie stavu pacienta so zvyšovaním telesnej teploty a slabosťou. V tomto okamihu sa objaví svrbenie.
 • 2. fáza Tvorba malých vezikúl na povrchu pokožky s obsahom zakalenej tekutiny.
 • Etapa 3. Roztrhnutie bublín po úplnom naplnení kvapalinou. V tejto fáze je infikovaná osoba nebezpečná pre ostatných.
 • Etapa 4. Potiahnutie eróznych miest kôrou a postupné hojenie rán.

Existuje rozšírené presvedčenie, že k aktivácii HSV dochádza po nadmernej podchladení tela. Preto sa opar, ktorý lezie na peru ako chlad, často vníma. Primárnym znakom progresie tohto kmeňa je svrbenie, brnenie a túžba poškriabať léziu. Už v tejto fáze sa oplatí premýšľať o možných terapeutických opatreniach, pripravení vhodných liekov alebo ľudových liekov. A ak ste náchylní k neustálym relapsom, oplatí sa poskytnúť prvú pomoc s antivírusovým liekom na vonkajšie použitie. Takéto lieky sa vyvíjajú ako bunky DNA, a preto sa po interakcii s telom zavádzajú do patologických buniek, čo vedie k jeho deštrukcii.

Masť sa nanáša pomocou bavlneného tampónu. Keď je kompozícia absorbovaná do kože, postup sa bude opakovať. Zabráni sa tým tvorbe nových bublín. Ak nebolo možné zahájiť liečbu včas a počiatočné štádium bolo vynechané a na perách sa objavili charakteristické vredy, je nepravdepodobné, že bude možné rýchle ošetrenie. Koniec koncov, v pokročilom štádiu sa tkanivá postihnuté vírusom začnú rozkladať. Lekári preto odporúčajú pridať externé tablety a kapsuly antivírusového a vitamínového účinku.

Ako liečiť opar za 1 deň

Musíte konať okamžite, akonáhle pocítili, že niečo nie je v poriadku a mali prvé príznaky podozrenie na progresiu choroby. Podstatou terapeutických opatrení je zvýšenie imunitnej funkcie a odstránenie ohnísk zápalového procesu.

Na vyriešenie týchto problémov sú potrebné určité kroky:

 1. Stabilizácia imunitného stavu, ktorá spočíva v použití multivitamínov a imunomodulačných liekov.
 2. Čistenie toxínov v tele, ktoré spôsobujú zvýšenú vírusovú aktivitu. Na tento účel sa používajú sorbenty. Najlepšie je aktívne uhlie: je to lacné, ale okamžite to pomáha.
 3. Ošetrenie vyrážok antivírusovými masťami, krémami, gélmi, emulziami. Tieto kroky opakujte často - až 5-krát denne.

Vzhľadom na otázku, ako rýchlo sa zbaviť oparu, je potrebné poznamenať, že je dôležité prečítať si návod na použitie liekov a dodržiavať uvedený dávkovací režim.

Účinné liečivé lieky

Keď sa opar začína tvoriť, príznaky sú také výrazné, že niet pochýb o diagnóze. Neznesiteľná túžba poškriabať postihnuté miesto, pocit pálenia a nepríjemnú bolesť - to naznačuje, že herpes prichádza do hry. Liečivá ponúkajú obrovské množstvo liekov, ktoré prispievajú k boju proti tejto chorobe. Sú antivírusové a majú odlišný účinok. Hlavnou úlohou je však zastaviť príznaky a potlačiť vírus.

Nasledujúce lieky pomôžu rýchlo prekonať chorobu:

 1. Acyklovir. Tento liek sa predáva vo forme krému, balenie stojí 50 - 80 rubľov. Je to predpísané predovšetkým ako prostriedok nápravy č. 1 proti oparu. V rámci terapeutického procesu sa používajú lieky pod inými názvami vyrobené na základe tejto látky.
 2. Zovirax. Tento liek na opar sa osvedčil pri prejavoch herpetickej infekcie, ktorá postihuje väčšinu pokožky. Má však vyššie náklady - od 200 rubľov za balík.
 3. Valtrex. Drahé, ale efektívne zloženie pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako sa tejto choroby zbaviť. Cena je od 1100 rubľov. Jedná sa o tablety so širokým spektrom účinku, ktoré môžu urobiť dospelí a deti. Výsledkom je okamžité uzdravenie a návrat na pokožku atraktívneho vzhľadu.
 4. Allomedin. Jedná sa o moderný antivírusový liek, ktorý stojí až 500 rubľov. Je účinný iba v počiatočných štádiách vyrážky. Pri neskorej liečbe sa jeho účinok spomaľuje.
 5. Alpizarin. Tento liek má výraznú antivírusovú aktivitu a používa sa pri opare, ako aj pri niektorých ďalších vírusových patológiách. Cena sa líši v závislosti od miesta nákupu.
 6. Panthenol. Je to účinný sprej, ktorý sa používa ako adjuvans na urýchlenie procesu liečby oparu. Depantenol krém sa tiež predáva. Pomáha odstraňovať kôru čo najrýchlejšie, ale za taký efekt budete musieť zaplatiť rýchlym zjazvením.
 7. Gerperaks. Jedná sa o lacnú masť, ktorej cena je 60 - 70 rubľov za balenie. Aplikuje sa 4 až 6 krát za deň a včasným začiatkom liečby pomáha odstrániť bolesť v priebehu 1 až 2 dní.
 8. Miramistin. Jedná sa o liek antiseptického účinku. Aby sa dosiahol výsledok jeho použitia, namažte ranu tak často, ako je to možné. Cena je 130 - 260 rubľov.
 9. "Zvezdochka". Je to balzam, overený časom a veľmi slávny. Má široké spektrum pôsobenia a má otepľovací protizápalový účinok. Pri pravidelnom a včasnom používaní bude herpes odstránený ručne za jeden deň.
 10. Mami. Toto je ďalšia masť, ktorá nie je určená na liečenie oparu, ale pomáha zmierniť príznaky v počiatočnom štádiu choroby. Cena tohto lieku je iba 80 rubľov.


Ak hľadáte spôsoby, ako rýchlo opar odstrániť, potom vám tieto nástroje pomôžu. Ale posledné dve lieky môžu spôsobiť alergické reakcie, takže pred ich použitím by ste mali vykonať mini test na pokožke rúk. Ak sa nezistí začervenanie a svrbenie, môžete sa obrátiť na lokalizáciu choroby.

Je prísne zakázané vykonávať oparovú terapiu pomocou jódu, alkoholu a brilantnej zelene. Aj keď tieto látky majú sušiaci účinok, odstránia ranu, nebojujú proti vírusu - hlavnému vinníkovi porážky. Ukazuje sa teda, že choroba navonok prešla, ale vírus zostáva. Okrem toho existuje riziko popálenia pokožky.

Ľudové recepty

Ak nemáte čas navštíviť lekáreň a vo svojom domácom arzenáli nemáte dobrý antivírusový liek, pomôže metóda starej starej mamy. Ich použitie je výhodné v tom, že sú vždy po ruke. Ale neberte si ľudové recepty ako všeliek na vírus. Skôr sú svojou povahou pomocné. A antivírusový účinok nesie hlavne farmaceutický liek.

Prax však ukazuje, že tradičná medicína môže poskytnúť dobré služby, ak sa na ne obrátite včas:

 1. Soľ. Každá domácnosť má tento výrobok v kuchyni. A to nielen dáva slanej chuti pokrmov, ale môže tiež pomôcť pri liečbe vírusu herpesu. Princíp účinku spočíva v urýchlení hojenia rán a zastavení rastu zápalového procesu. Z tohto dôvodu je potrebné na miesto lézie naniesť niekoľkokrát denne zrnká soli. Sóda na pečenie má podobný účinok.
 2. Zubná pasta. Toto je celkom úžasný nástroj, ktorý pomáha vysušiť bolesť a poskytuje dezinfekčný účinok. Aby však bola liečba oparu tak účinná, ako je to len možné, je vhodné použiť pastu v počiatočnej fáze patológie, keď pľuzgiere ešte nemali čas sa prejaviť.
 3. Jedlový olej. Čím skôr ho začnete používať na lubrikáciu tekutej rany, tým väčší účinok môžete dosiahnuť pomocou výsledkov. Jedlový olej sa nanáša každých pár hodín. Za deň pokožka na rane vyschne a začne padať.
 4. Čajový olej. Používa sa spolu s lekárskymi metódami. Rakytník rešetliakový a mandľový olej majú podobný účinok. Všetky tieto produkty urýchľujú proces hojenia, zjemňujú pokožku a zlepšujú celkový zdravotný stav.
 5. Propolis. Tento včelársky produkt je už dlho známy svojimi mnohými liečivými vlastnosťami. Pod jeho mocou a oparom na pery. Na utretie rany musíte použiť jeho infúziu, pretože o niekoľko dní zabudnete na to, čo je to opar. Takže ak hľadáte spôsob, ako sa rýchlo zbaviť oparu, táto možnosť je pre vás.
 6. Zeleninové šťavy. Na liečbu je vhodné vytlačiť šťavu z listov aloe, citrónu a osiky. Predpis lieku je jednoduchý: pľuzgiere musíte namazať šťavou a počkať na výsledok, ale malo by prísť po jednom dni liečby.
 7. Cesnak. Toto je najlepší prírodný liek na mnohé kožné ochorenia. Ak chcete vedieť, ako sa tejto choroby zbaviť, postupujte podľa pokynov. Pri liečbe je potrebné ranu pravidelne ošetrovať cesnakovou šťavou alebo narezaným lalokom. Odporúča sa vykonať postup pred spaním, aby sa zabránilo nepríjemnému zápachu.
 8. Med. Tento ľudový produkt môžete použiť v čistej forme alebo ho môžete použiť ako súčasť domácej masti. V prvom prípade stačí na ranu naniesť malé množstvo medu, počkať, až sa vstrebe a potom postup zopakovať. Ak sa rozhodnete vyrobiť masť, musíte pripraviť med (pol lyžice L.), popol z jedného listu papiera a cesnaku (2 strúhané plátky). Všetky zložky sú zmiešané a použité na namazanie rany dvakrát alebo trikrát denne.
 9. Aloe. Táto rastlina má nepopierateľné výhody av terapii môžete využiť prospešné vlastnosti šťavy a samotných listov. Aby ste sa zbavili oparu, musíte zobrať a očistiť pokožku. Výsledná zložka sa aplikuje na miesto lézie a fixuje sa náplasťou po dobu 20 minút. Po 3 dňoch nebudú na perách žiadne pľuzgiere.

Tieto recepty môžu byť vaším záchrancom v prípade, že sa objavia náhle boľavé bolesti.

Preventívne opatrenia

 • život na princípoch zdravého životného štýlu,
 • neustále posilňovanie imunitnej funkcie,
 • pravidelné cvičenie
 • časté a dlhodobé vystavenie vzduchu
 • vyvážená strava plná vitamínov
 • vyhýbanie sa podchladeniu,
 • prevencia kontaktu s chorými ľuďmi,
 • používanie osobných potrieb pre domácnosť.

Dôležitú úlohu hrá nielen včasné ošetrenie, ale aj pozitívny prístup. Štatistiky ukazujú, že choroba nemá rada pozitívnych ľudí, takže sa nehnevajte a neznepokojujte sa. Sila spočíva v tom, že treba vedieť, čo robiť, ako sa správať a podniknúť príslušné kroky.

Opis opary prvého typu

Bežná prechladnutie pery počas choroby nie je nič iné ako bolesť typu I alebo bolesť nachladnutia I. typu. Podľa štatistík jej dopravcovia tvoria 80 až 95% populácie našej planéty.

Vírus herpesu zvyčajne nezradí jeho prítomnosť v ľudskom tele a pripomína si ho počas obdobia zníženej imunity (pri akútnych vírusových infekciách dýchacích ciest, stresu, zneužívaní alkoholu, otrave jedlom, nadmernej práci atď.). Herpes sa prejavuje vo forme malých svrbivých vezikúl naplnených tekutinou. Najčastejším miestom lokalizácie sú pery, ale u niektorých ľudí sa v iných častiach tváre môže objaviť „zima“ a dokonca aj na sliznici pier a líca. Niekoľko dní po objavení sa bubliniek prasklo a namiesto nich sa vytvorí suchá kôra, ktorá pokožku „ozdobí“ najmenej jeden týždeň.

Herpes sa prejavuje vo forme malých svrbivých vezikúl naplnených tekutinou. Najbežnejším miestom na lokalizáciu sú pery.

Herpes typu I sa môže infikovať bozkmi, špinavými jedlami alebo uterákom, ktorý počas exacerbácie choroby utrel infikovanú osobu. Po preniknutí do buniek vírusu zostáva vírus v nich celý život a nemožno ho liečiť. Všetky antiheretické lieky, ktoré dnes ponúkajú farmaceutické spoločnosti, pomáhajú potlačiť iba aktívnu fázu choroby a znižujú počet relapsov, ale neprispievajú k úplnému uzdraveniu.

Aktivácia oparu nastáva v chladnom období, keď je človek najcitlivejší na prechladnutie a vírusové ochorenia.

Funkcie genitálneho oparu

Vírus typu II je zodpovedný za genitálny herpes. Pri prvom výskyte a recidíve sa na sliznici genitálií, pubis, zadku objavujú tekuté plniace bolestivé vezikuly, ktoré spôsobujú nepohodlie a vážne problémy osobe v sexuálnom živote.

Existujú však časté prípady, keď sa genitálny herpes vyskytuje v latentnej forme a pacient si ani neuvedomuje, že je infikovaný. Infekcia vírusom typu II sa vyskytuje počas nechráneného sexuálneho kontaktu s nosičom, takže použitie bariérových metód antikoncepcie sa považuje za najlepší spôsob prevencie choroby.

Infekcia vírusom typu II sa vyskytuje počas nechráneného sexuálneho kontaktu s nosičom, takže použitie bariérových metód antikoncepcie sa považuje za najlepší spôsob prevencie choroby.

Infekciu genitálií môžete dostať do domácnosti tak, že sa dotknete vyrážky oparu na tvári a potom sa svojimi špinavými rukami dotknete genitálií.

Ostatné fondy

Jedná sa o pomerne nový liek s antivírusovým účinkom (cena 350 rubľov - 500 rubľov) - syntetický peptid Alloferon-3, ktorý by sa mal používať v počiatočnej fáze herpetickej vyrážky.

Účinná látka tetrahydroxyglukopyranozylxantén, ktorý má antivírusovú aktivitu, je účinný pri opare, ovčích kiahňach, aftóznej stomatitíde.

Panthenol spray (cena 140 - 150 rubľov) alebo Depantenol krém (cena 170 - 190 rubľov) - tieto látky sa používajú ako pomocné látky na urýchlenie hojenia oparu, pretože majú účinok na rýchle zjazvenie a epitelizáciu kožných lézií. Pomáhajú tak rýchlo liečiť opary na perách.

Masť Herperax (cena 60 - 70 rubľov), šírená 4-6 krát denne.

 • Miramestín a chlórhexidín

Мирамистин (цена 130-260 руб) антисептический препарат, смазывать ранку как можно чаще. Хлоргекидин (цена 10-12 руб) тоже антисептик, действующий и на герпес.

Золотая звезда бальзам (цена 50 руб). Toto je pomerne dobre známa „hviezda“, overená časom, má otepľovací a protizápalový účinok, keď sa použije, pociťuje pálivý pocit, ktorý rýchlo prechádza. 3 krát za deň a opar zmizne za 1-2 dni.

Mama masť pre deti (cena 80 rubľov), nie je to masť proti oparu, ale veľa to pomáha pri prvých príznakoch zápalu. Hlavnou vecou je začatie mazania rany v čase, potom počas dňa to môže pomôcť. Zlatá hviezda aj doktor mama môžu spôsobiť alergické reakcie, takže pred použitím by ste si mali tieto prostriedky vyskúšať na pokožke rúk, ak sa objaví svrbenie a výrazné sčervenanie, potom sa môžu použiť aj ako masti proti oparu.

Nepokúšajte sa opar liečiť alkoholom, jódom, roztokom brilantnej zelene. Tieto produkty majú sušiaci účinok, ale vírus z tejto kauterizácie nezmizne a môžete popáliť.

Čo je to opar?

Herpes označuje vírusové ochorenia, ktoré sa aktivujú obzvlášť často v období jar-jeseň v roku. Mnohí ľudia sú nositeľmi herpes vírusu, čo im však nespôsobuje žiadne nepríjemnosti, pretože sa neprejavuje v dobrom zdravotnom stave a silnej imunite.

Dôvody aktivácie vírusu môžu byť tieto:

 • Znížená imunita.
 • Časté podchladenie a prehrievanie.
 • Prítomnosť iných infekčných alebo chronických chorôb.
 • Oslabenie tela po operácii.

Za priaznivých okolností sa vírus prejavuje sčervenaním, vyrážkami v ústach, nose, brade av niektorých prípadoch genitáliami. Postupne sa začervenanie zakryje vezikulami, bolesťami a eróziou - tento proces je často sprevádzaný svrbením, pálením, nepohodlím, bolesťou.

Je možné herpes natrvalo zbaviť?

Je možné opar vyliečiť a zabudnúť na túto chorobu navždy? Táto otázka sa obáva každého človeka, ktorý sa aspoň raz za život stretol s takým nepríjemným javom, ako sú bolestivé vredy a pľuzgiere na koži.

V súčasnosti nie je možné úplne opariť herpes ani pri použití komplexnej antivírusovej liečby. Preto možno na otázku, či herpevírus možno vyliečiť, odpovedať záporne. Existujú však metódy na potlačenie aktivity vírusu tak, aby bol v bezpečnom latentnom stave.

Napriek skutočnosti, že neexistuje spôsob, ako úplne vyliečiť chorobu, je celkom možné minimalizovať prejavy symptómov choroby, ako aj znížiť riziko jej ďalšieho rozvoja alebo exacerbácie.

Ako liečiť opar na perách ľudovými prostriedkami:

Ak nemáte čas bežať do lekárne a doma nemáte vhodný liek na opar, čo mám robiť? Ako rýchlo liečiť opary na perách? Ľudové lieky. Použitie ľudových liekov na liečenie niektorých chorôb je vhodné, pretože väčšina takzvaných „liekov“ je vždy doma, čo sa nazýva „po ruke“. Ich použitie je však s väčšou pravdepodobnosťou pomocnej povahy, pretože antivírusový účinok s väčšou pravdepodobnosťou bude mať lieky. Populárne ľudové opary:

 • Pravidelná stolová soľ a jedlá sóda môžu urýchliť hojenie rán a zastaviť rast zápalu. Zrná soli a sódy stačí aplikovať niekoľkokrát denne na miesto zápalu.
 • Zubná pasta je zaujímavým liekom na opary na perách, dobre zasychá a dezinfikuje postihnuté miesto. Ranu namažte iba na samom začiatku choroby, pred objavením sa pľuzgierov.

 • Jedlový olej - čím skôr začnete týmto olejom namazať ranu, tým väčší bude účinok použitia. Odporúča sa nanášať jedľový olej každé 2-3 hodiny.
 • Čajovníkový olej, mandľový olej, rakytníkový olej - tiež urýchľujú regeneráciu.
 • Propolis, Propolis sprej - dobrý prostriedok proti opary na perách, ak máte vlastný včelín alebo ste si istí kvalitou medu a zakúpeného propolisu, navyše sa používa pri alergiách na včelárske výrobky.
 • V prípade šarlátovej šťavy, šťavy z Kalanchoe, citrónovej šťavy, šťavy z osiky z listov - môžete použiť šťavu, ktorú máte. Pľuzgiere jednoducho namažte šťavou vytlačenou z listov rastlín alebo citróna.
 • Cesnak - ranu účinne votrite nasekaným klinčekom cesnaku a tiež namažte čerstvou cesnakovou šťavou. Najlepšie je to urobiť pred spaním, aby ste sa vyhli nepríjemným zápachom. Potom odporúčajú aj mazanie krbu medom.
 • Masť proti oparu z medu, popola a cesnaku - tento ľudový recept nie je ľahké vyrobiť. Vypálte list papiera, pozbierajte popol, zmiešajte pol lyžicu medu s lyžičkou popola, nastrúhajte 2 strúčiky cesnaku a všetko premiešajte. Pomocou masti ranu namažte 2-3 krát denne.
 • Aloe - môžete použiť nielen šťavu, ale aj samotnú rastlinu. Ak to chcete urobiť, nakrájajte kúsok procesu, olúpajte a nanášajte na postihnuté miesto, fixujte ho baktericídnou náplasťou po dobu 20 minút. Tento nástroj podporuje liečenie za 3 dni.

Herpes, podobne ako iné choroby, nemá rád pozitívnych, veselých ľudí! Čím viac človek zažije, naštve sa a rozčuľuje kvôli chorobe, tým viac depresie má, tým silnejšie sú prejavy choroby, tým častejšie sa vyskytuje priťažovanie. Herpetické prejavy nie sú výnimkou.

V boji proti tomuto ochoreniu pomáha veľa žien samo-hypnóza, nálada Sytina, afirmácie a auto-tréning. Nechajte sa inšpirovať: „Bola mi prechladnutie a nikdy nedôjde k recidíve“, ako aj „Ja som krásna, zdravá, šťastná a vždy taká“, atď. Môže to znieť smiešne, ale veľa to pomáha, rany sa hoja rýchlejšie a časté exacerbácie oparu sa zastavujú.

Metódy liečby oparu

Ako vyliečiť opar navždy? Na tento účel sa používa niekoľko techník na trvalé zabudnutie na túto zákernú vírusovú liečbu - konzervatívna terapia, imunomodulačná terapia a tradičná medicína. Liečba herpesu, ktorá zahŕňa integrovaný prístup, účinne inhibuje vírus, čo mu umožňuje zostať dlho neaktívne.

Vo väčšine prípadov je ochorenie liečené antivírusovými liečivami, imunomodulátormi a ľudovými liečivami.

Liečba oparu liečivami

Ako liečiť opar liekmi? Na tento účel sa používajú antivírusové lieky, ktoré predpíše dermatológ. Účinne inhibujú životne dôležitú aktivitu herpevírusu, takže po mnoho rokov zostáva v „spiacom“ stave.

Medzi najbežnejšie a najúčinnejšie antivírusové lieky na vírus vírusu herpesu patria:

 • Acyclovir - liek sa vyrába vo forme tabliet, krému, mastí a roztoku na intravenóznu injekciu.
 • Erazaban je antivírusové liečivo. Hlavným aktívnym liekom v Erazabane je doconazol, ktorý aktívne bojuje proti vírusovým látkam a bráni ich šíreniu a rastu.
 • Valaciklovir je účinná liečba oparu na perách alebo genitáliách, ako aj pásového oparu.
 • Valtrex je liek, ktorý presne „vie“, ako sa zbaviť oparu navždy. Má dlhodobý účinok, ktorý trvá 10 - 12 hodín.
 • Fenistil Pencivir - liek obsahuje penciclovir, účinnú zložku, ktorá poskytuje silný boj proti infekčným agensom. Droga ničí vírusy a zabraňuje ich ďalšiemu šíreniu a tiež odstraňuje bolesť a pálenie.
 • Zovirax je liečivo zo skupiny acyklických nukleozidov, ktoré má vo svojom zložení účinnú látku nazývanú acyklovir. Vyrába sa vo forme krému na vonkajšie použitie.

Drogová liečba oparu.

Okrem toho moderná farmakológia ponúka celý rad ďalších, rovnako účinných a účinných liekov s antivírusovými účinkami. Napríklad môžete liečiť opar s Panavirom, rastlinným antivírusom, ktorý sa používa navonok a poskytuje silné zabíjanie vírusových agens.

Ako môžete zabudnúť na opar navždy? Pomáhajú farmakologické látky, ako je acyklovir, farmaceutický prípravok, Gerpevir, Herperax. Tieto lieky sú dostupné vo forme tabliet, mastí a krémov na vonkajšie použitie. Liek sa odporúča aplikovať 4-6 krát na postihnuté miesta kože.

Imunostimulačná terapia

Lieky zo skupiny imunomodulátorov majú vynikajúci liečivý účinok. Malo by sa pamätať na to, že tieto lieky nepomáhajú natrvalo sa zbaviť vírusu herpesu, ale významne zvyšujú úroveň ochranných síl, v dôsledku čoho telo začne bojovať proti vírusovej infekcii samo o sebe a prestane sa prejavovať.

Najvhodnejšie je použitie imunostimulačných liekov s častými relapsmi ochorenia, ktoré sa vyskytujú častejšie 2 až 3-krát v priebehu celého roka. Takéto lieky ako Immunal, Viferon, Arbidol sa môžu použiť na zvýšenie obranyschopnosti tela.

Imunostimulačná terapia herpesu.

Likopid, Cycloferon, Neovir môže byť tiež predpísaný. Pred začatím liečby je potrebné poradiť sa s lekárom. Je to spôsobené skutočnosťou, že imunomodulátory, rovnako ako všetky lieky, majú na použitie širokú škálu kontraindikácií.

Napríklad sa kategoricky neodporúčajú na liečbu malých detí počas tehotenstva alebo laktácie, ako aj v prípade individuálnej neznášanlivosti účinných zložiek, ktoré tvoria liek.

Tradičná medicína proti oparu

Tradičná medicína ponúka obrovský sortiment receptov, ktoré inhibujú rozvoj vírusového ochorenia a stimulujú proces smrti vírusových agens. Takéto nástroje sú vysoko efektívne, ľahko použiteľné a cenovo dostupné.

 • V šálke horúcej vody musíte rozpustiť lyžicu sódy, potom navlhčiť gázu alebo vatový tampón v roztoku sódy a aplikovať na postihnuté miesto na koži.
 • V horúcom čiernom čaji je potrebné navlhčiť lyžicu a okamžite na ňu naliať horúcu lyžicu.
 • Je veľmi užitočné trieť miesto vyrážky niekoľkými zrnkami jedlej sódy 4-5 krát denne.
 • Na rýchle odstránenie vonkajších prejavov oparu môžete použiť lekársky alkohol, kolínsku vodu, Corvalol alebo Valocardin. Vo vybranej tekutine musíte navlhčiť vatový tampón a na vyrážky aplikovať 4-krát denne.

Corvalol v liečbe oparu.

 • Cesnak je vynikajúci a vysoko účinný prostriedok, ktorý vám umožňuje zbaviť sa nepríjemného javu, ako je opar na perách v čo najkratšom čase. Strúčik cesnaku by mal byť nakrájaný na polovicu a polovicu votretej oblasti kože. Cesnak sa môže pretlačiť lisom a na pery sa aplikuje cesnaková dužina.
 • Ušný vosk alebo mäta pieporná zubná pasta sú dosť nezvyčajné, ale účinné prostriedky proti vírusu herpesu. Musia sa aplikovať na miesto vyrážky 3-4 krát v priebehu dňa, na zotavenie bude trvať iba niekoľko dní.

Pozitívny výsledok a účinnosť liečby priamo závisia od toho, ako presne a včasne bola diagnóza vykonaná a od správne zvolenej techniky liečby. Integrovaný prístup k liečbe tejto choroby vám umožní prekonať herpetický vírus, znovu získať zdravie a pohodu.

Ako sa prenáša opar na pery?

Predpokladá sa, že ak už je takmer celá populácia infikovaná vírusom herpesu, nemožno sa obávať opakovanej infekcie. A ak je blízko vás osoba s herpetickými erupciami, nemusíte sa obávať.

Ak je však rodinný príslušník chorý a má bohaté herpetické erupcie, bezpečnostné opatrenia nebudú mať dosah. Herpes na perách je nákazlivý! Herpes zoster je nákazlivý! Ak je osoba v častom a úzkom kontakte s pacientom, môže po nej vypiť z jednej pohára alebo prísť do kontaktu s infikovaným povrchom.

Pri kontakte s infikovanou sliznicou pacienta vytvára priaznivé ďalšie podmienky pre rozmnožovanie baktérií a môže pomôcť aktívnejšiemu vírusu herpesu. Každému ochoreniu sa dá ľahšie predchádzať, ako si neskôr myslieť, ako rýchlo vyliečiť opary na perách. Vždy je potrebné dodržiavať pravidlá osobnej hygieny, byť opatrný a nezjednodušovať život oparu.

Stručný opis antivírusových látok

Aké lieky by sa mali používať na opar? Ako už bolo spomenuté, nie je možné túto infekciu úplne zbaviť. Ak sa vyskytnú vonkajšie prejavy choroby, lekári odporúčajú používať masti, tablety a injekčné roztoky s antivírusovými účinkami. Úspešne potláčajú aktivitu choroby a prispievajú k rýchlemu hojeniu rán. Najúčinnejšie antivírusové lieky na opary sú Acyclovir, Penciclovir, Famciclovir, Docosanol, Valacyclovir, Tromantadin, Panavir Gel atď.

 1. Najbežnejšou antivírusovou liečbou predpísanou pre všetky typy herpesvírusových infekcií je acyklovir (analógy Zoviraxu, Herperaxu). Liečivo je dostupné vo forme mastí, tabliet a prášku na prípravu injekcií. Na dosiahnutie pozitívneho terapeutického výsledku by sa malo jeho použitie začať pri prvých príznakoch choroby bez čakania na to, až sa na koži objavia bubliny naplnené tekutinou. Acyclovir je imunostimulant. Inhibuje aktivitu vírusu v chorých bunkách bez ovplyvnenia zdravých buniek. Dostupné pre väčšinu pacientov kvôli nízkej cene.
 2. Penciclovir sa používa na potlačenie prejavov rekurentného oparu typu I. Je to krém na vonkajšie použitie. Penciclovir má tlmivý účinok na bunky postihnuté infekciou vírusom herpesu a prispieva k rýchlemu potlačeniu exacerbácie choroby. Široko používaný na liečbu pacientov v západných krajinách.
 3. Pharmciclovir je analóg Pencicloviru, dostupný vo forme tabliet. Používa sa na potlačenie počiatočnej manifestácie a recidívy herpes simplex.
 4. Dokozanol je relatívne nový a pomerne účinný liek predpísaný na opary lokalizované na perách. K dispozícii vo forme krému. Analógom docosanolu je Erazaban.
 5. Valaciklovir sa používa v boji proti všetkým známym herpes vírusom. Vyrába sa vo forme tabliet. Použitie Valacikloviru eliminuje vonkajšie prejavy infekcie a potláča jej biologickú aktivitu v tele. Užívanie tejto drogy významne znižuje riziko prenosu vírusu, keď infikovaná osoba prichádza do styku so zdravými ľuďmi. Populárne analógy Valacycloviru sú Valtrex, Valmir.
 6. Tromantadín - liek na opar, dostupný vo forme masti. Je predpísaný pre všetky typy infekcií. Pri aplikácii masti na problémové oblasti počas prvých niekoľkých hodín po objavení sa vyrážok je možné vírus zastaviť a zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu.
 7. Na liečbu oparu môžete použiť Panavir Gel, rastlinný antivírusový liek na báze extraktu zemiakových výhonkov. Liek je dostupný vo forme bielej homogénnej hmoty a je určený na vonkajšie použitie. Odporúča sa na potlačenie herpetických vírusov typu I a II. Účinnosť Panavir Gelu nie je nižšia ako účinnosť Acycloviru, ale považuje sa za bezpečnejší liek.

Pin
Send
Share
Send
Send