Užitočné tipy

Ako vytvoriť srdce na klávesnici a vložiť do textu znak

Pin
Send
Share
Send
Send


Pravdepodobne ste v texte videli srdcia viackrát - často sa objavujú v štatútoch účastníkov sociálnych sietí, v pohľadniciach a dokonca aj v samotnom prihlásení vedľa iných mimozemských symbolov. Je úplne rozumné, že ste to hneď chceli vedieť ako dať srdce na klávesnici , pretože na klávesoch nenájdete takú postavu bez ohľadu na to, koľko hľadáte. Nakreslenie srdca na VKontakte, spolužiakoch, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach je však veľmi jednoduché a môžete to urobiť rôznymi spôsobmi, o ktorých sa bude diskutovať.

Ako dať srdce na klávesnici

V skutočnosti je k dispozícii omnoho viac tlačených znakov, ako dokáže klávesnica: hieroglyfy, poznámky, znaky mužského a ženského pôvodu, menové značky, obleky na karty a mnoho ďalších symbolov - to všetko (nielen srdce), ktoré môžete ľahko vytlačiť akýkoľvek textový editor na webe a všeobecne na akomkoľvek mieste, kde sa používajú tlačené znaky. Tieto klávesy ♥ sa dajú vložiť na klávesnicu pomocou najjednoduchšej kombinácie klávesov alt + 3 („+“ Nie je potrebné stlačiť). Po uvoľnení klávesov sa objaví srdce.
Stlačením v kombinácii s klávesom «Alt» rôzne číslice (iba číslice na pravej strane klávesnice, keď sú zapnuté) „Num Lock“ ), môžete vložiť rôzne znaky - tu sú niektoré z nich:

Urob si srdce v aplikácii Word

Ak pracujete v textovom editore Word, môžete okrem vyššie popísanej metódy použiť aj kartu „Vložiť“ - „Symbol“ - „Iné symboly“ , potom vyberte požadovaný znak. Ikona, ktorú ste vybrali (v našom prípade je to srdce) sa objaví v časti textu, v ktorej sa nachádza kurzor. Kombinácia opísaná vyššie je samozrejme oveľa pohodlnejšia, ale v prípade, že si nepamätáte, ktorá číslica sa zhoduje so symbolom, táto metóda vám pomôže nájsť ju manuálne.

Ako tlačiť srdce pomocou tabuľky symbolov Windows

Ak si nepamätáte, ktorá číslica zodpovedá symbolu, nájdete ju aj v tabuľke symbolov. Ak to chcete urobiť, postupujte takto: „ŠTART“ - „Všetky programy“ - „Štandardné“ - „Pomôcky“ - „Tabuľka symbolov“ , Ak chcete rýchlo nájsť srdce medzi tisíckami znakov, môžete začiarknuť políčko „Rozšírené možnosti“ a zoskupiť znaky podľa rozsahov Unicode. Srdce bude v sekcii symbolov a ikon.

Môžete sa hrabať okolo stola na dlhú dobu, meniť písma a dopĺňať svoju zbierku novšími a novšími zložitými ikonami as úsmevom, keď si uvedomili, že len nedávno nevedeli, ako si na klávesnici vytvoriť srdce.

Tabuľka znakov

Môžete ich vidieť v tabuľke symbolov: „Štart“ - „Všetky programy“ - „Štandardné“ - „Pomôcky“ - Tabuľka znakov.

Pre tých, ktorí majú systém Windows 10, jednoducho zadajte ponuku „Štart“ - „Tabuľka symbolov“.

Otvorí sa okno, v hornej polovici ktorého uvidíte rôzne neštandardné ikony.

Prechádzajte tabuľkou: takmer úplne na spodnej časti je tiež požadované srdce. Kliknite naň a potom kliknite na tlačidlo OK "Vybrať" - vo vstupnom poli sa objaví srdce.

Tlačidlo „Kopírovať“ odošle znak do schránky. Teraz pomocou štandardnej funkcie „Vložiť“ (pomocou pravého tlačidla myši alebo klávesovej skratky Ctrl + V) môžete toto srdce pridať do ľubovoľného textu. Takto: ♥

Ale chceli ste vedieť, ako si vytvoriť srdce na klávesnici a vložiť ho do svojho mena na VK, Facebook alebo inú sociálnu sieť, však?

Tí, ktorí majú klávesnicu na notebooku rovnako ako stolný počítač, majú šťastie - majú ďalší digitálny panel napravo.

Skontrolujte, či je zapnutá - urobíte to pomocou tlačidla [NumLock], Teraz podržte stlačené tlačidlo [Alt] a z voliteľnej klávesnice zadajte číslo 3. Uvoľnite [Alt] - mal by sa objaviť symbol.

Tí, ktorí chcú vytvoriť srdce na klávesnici, ako aj ďalšie ikony, by sa mali obracať na tú istú tabuľku symbolov.

Ak vás zaujímajú informácie o tom, ako umiestniť apostrof na klávesnicu, prečítajte si podrobne tento článok

V pravom dolnom rohu je pole, v ktorom sa pri výbere požadovaného znaku objavia digitálne kombinácie - tieto kombinácie sú kódom ikon, ktorý sa musí zadávať postupne z voliteľnej numerickej klávesnice pri súčasnom podržaní klávesu [Alt].

Pre tých najopatrnejších! Ako si vyrobiť srdce z klávesnice bez toho, aby ste venovali pozornosť kódovaniu a špeciálnym postavám? Všetko je veľmi jednoduché.

Viete, ako používať kombinácie [Clrl + C] a [Ctrl + V]? Potom pokračujte: ღ ❥ ❤ ♥ ❣ ❢ ❦ ❧ ☜ ♡ ☞

Symbol srdca klávesnice


V skutočnosti je v počítači veľa tlačených znakov a klávesnica ich nedokáže uspokojiť. Sú to noty, kartové obleky, znaky peňažných jednotiek, hieroglyfy, znaky ženského a mužského začiatku, atď. Preto sa do textového editora, blogu alebo webovej stránky dajú ľahko zapísať nielen srdce, ale aj ďalšie zaujímavé znaky.

Ak chcete vytvoriť srdce, musíte použiť nasledujúci kláves na klávesnicikombinácia klávesov „alt“ a „3“ (čísla sa musia používať z pravej strany klávesnice, zatiaľ čo sa musí stlačiť kláves „NumLock“, aktivita klávesov závisí aj od stlačenia tlačidiel „Win“ alebo „Fn“). Ihneď po uvoľnení tlačidiel sa na mieste kurzora objaví srdce.

To isté sa dá urobiť, ak chcete dať svojim príspevkom kreativitu v stave sociálnych sietí.

Pracujeme v textovom editore Word


Pri práci v programe „Word“ môžete okrem popísanej metódy použiť aj nasledujúcu kartu: „Vložiť“ - „Symbol“ - „Iné symboly“ a potom vyberte požadovaný znak. Predchádzajúca kombinácia je samozrejme oveľa pohodlnejšia a táto metóda je nevyhnutným pomocníkom v prípade, že zabudnete, ktorá číslica sa zhoduje s požadovanou postavou, pretože vďaka tejto metóde ju nájdete manuálne.

Uložené postavy

Tí, ktorí nechcú tráviť čas hľadaním znakov v tabuľke a zapamätaním si klávesových kombinácií, majú dnes možnosť použiť pripravené postavy, ktoré ponúkajú používatelia internetu. Potrebné znaky si tiež môžete pripraviť sami a uložiť ich do špeciálne vytvoreného priečinka, kopírovaním a vkladaním do textového dokumentu.

Je tiež vhodné používať kódy na sociálnych sieťach. Červené srdce má kód: ❤, ktorý stačí na skopírovanie a vloženie.

Srdce na klávesnici notebooku

Stojí za zmienku, že veľa notebookov nemá nejaké digitálne bloky a horný riadok s číslami, ako už bolo napísané skôr, sa na tvorbe srdca nezúčastňuje - neprijíma symbol na klávesnici.

Ak na pravej strane nie je žiadna klávesnica, musíte pozorne sledovať písmená: D, L, O, W a S. Na tlačidlách s týmito písmenami môžete vidieť malé čísla. Fungujú úplne rovnako ako malá digitálna jednotka v počítači. Rozsvieti sa, keď sú súčasne stlačené dve tlačidlá: „Fn“ a „NumLock“.

Po stlačení bude písanie srdca rovnako jednoduché ako na počítači. Musíte kliknúť napríklad na Alt a D (presnejšie, tlačidlo, na ktorom je číslo tri).

Ak chcete tlačiť srdce, môžete použiť nasledujúce jednoduché spôsoby:

  • súčasným stlačením klávesov „Alt“ + „3“ pomocou čísla z malej klávesnice na pravej strane, skontrolovaním, či je aktívna, alebo ak na notebooku nie je žiadna malá klávesnica, namiesto trojitého, použite tlačidlo s písmenom „D“,
  • skopírujte srdce alebo jeho kód na internete a vložte ho do textu,
  • nájdite v tabuľke znamienko srdca a tiež ho vložte na požadované miesto (riadok, stred slova) textového dokumentu.

Pin
Send
Share
Send
Send